Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Dog Breeds

Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby ruu » 10 Jun 2012, 19:43

Kādu dienu manam Votsonam būs spēļu biedrs :samilejies: , bet pagaidām sākšu ar šķirnes standartu.

FCI standarts Nr.109

IZCELSMES VALSTS: Lielbritānija

ORIĢINĀLĀ STANDARTA PUBLICĒŠANAS DATUMS: 24.06.1987.

PIELIETOJUMS: putnu suns medījuma izcelšanai.

KLASIFIKĀCIJA: 8. grupa: retriveri, spanieli, ūdens suņi
2. apakšgrupa: spanieli
Ar darba spēju pārbaudi.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Labi sabalansēts, smagnējs, aktīvs, ar domīgu izteiksmi. Viss viņa izskats pauž spēku.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: stoisks, cēls, ļoti inteliģents, ar apņēmīgu izturēšanos, kas pastiprina tā dabiskās spējas. Strādā klusi, teicama oža. Nosvērts, uzticams, labsirdīgs un cieņas pilns. Daudz atturīgāks par citiem spanieliem. Neizrāda nekādu tendenci uz agresiju.

GALVA: kvadrātveida, masīva, vidēja garuma, bez pārspīlējumiem galvā un galvaskausā.

GALVASKAUSA DAĻA:
Galvaskauss: plats augšdaļā, ar izteiktu pakauša pauguru. Smagas uzacis.
Pāreja: dziļa.

PURNA DAĻA
Purns: smags, kvadrātveida.
Lūpas: labi attīstītas.
Žokļi/zobi: Žokļi spēcīgi, ar nevainojamu, līdzenu un komplektu šķērveida sakodienu, t.i., augšējie griezējzobi cieši nosedz apakšējos un ir novietoti žoklī vertikāli.
Acis: tīras, tumšā dzintara krāsā, nedaudz iegrimušas, ar mazliet redzamu acs gļotādu, bet ne pārspīlēti. Pilnīgi gaišas acis augstākā mērā nevēlamas.
Ausis: lielas, pēc formas līdzīgas vīnogu lapai, pārklātas ar taisnu vilnu. Pavērstas mazliet uz priekšu. Vilna nesniedzas zemāk par ausu galiem.

KAKLS: diezgan garš, resns, spēcīgs.

ĶERMENIS: garš, smagnējs, zems.
Mugura: taisna, plata, gara.
Jostas vieta: muskuļaina.
Krūtis: dziļas, ribas labi izliektas.
Apakšējā līnija: nolaista vēdera daļā.

ASTE: zemu novietota, klāta ar pagarinātu vilnu, tiek turēta muguras līmenī.

KĀJAS
PRIEKŠKĀJAS: kājas īsas, taisnas, stingras, spēcīgi veidotiem kauliem.
Pleci: spēcīgi, slīpi, muskuļaini.

PAKAĻKĀJAS: ļoti spēcīgas un labi attīstītas.
Ceļi: saliekti un taisni novietoti.
Lecamās locītavas: zemu novietotas.

Ķepas: lielas, apaļas, labi apaugušas ar vilnu.

GAITA/KUSTĪBAS: gāzelīga gaita atbilstoša garajam ķermenim un īsajām kājām. Priekškāju un pakaļkāju kustības taisnas, kājas atgrūdiens bez piepūles.

VILNA

APMATOJUMS: vilna bieza, pieguloša, zīdaina un taisna. Uz kājām un krūtīm apmatojums pagarināts.

KRĀSA: priekšroka tiek dota tīri baltam ķermenim ar citronkrāsas plankumiem; pieļaujami oranžas krāsas plankumi. Nelieli plankumi uz galvas un sīki punkti uz purna.

SVARS:
Ideāls svars: suņiem 34 kg, kucēm 29,5 kg.

TRŪKUMI:
Ikviena atkāpe no iepriekšminētajiem punktiem uzskatāma par trūkumu, kura nozīmīgums ir tieši proporcionāls tā izteiktības pakāpei.

N.B. Suņiem jābūt diviem skaidri redzamiem, normāli attīstītiem sēkliniekiem, kuri pilnībā atrodas sēklinieka maisiņā.

Image
foto no http://clumberfantazie.unas.cz/
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby goldfinch » 12 Jun 2012, 20:57

Man ar šie spanielu milži patīk, bet baida viņu trauslā veselība
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Kriste » 13 Jun 2012, 11:38

Jauks metiens pašlaik ir Igaunijā www.bimbiks.com

goldfish - nopietni? Kāpēc Tu tā domā?! Man kaut kā liekās, ka spanieli ir diezgan veselīgi. Vismaz springeri noteikti tādi ir.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby ruu » 13 Jun 2012, 12:04

Kriste wrote:Jauks metiens pašlaik ir Igaunijā http://www.bimbiks.com

:aknee: es esmu mierīga... nekas nespēj ietekmēt manu veselo saprātu... pat ne mazi, pieejami klamberīši Image

goldfinch wrote:Man ar šie spanielu milži patīk, bet baida viņu trauslā veselība

Cik lasīts, klamberiem varētu būt problēmas ar kauliem/ locītavām/ muguru, par cik tas ir smags suns. Un dzīves ilgums nav no lielajiem. Par ļoti trauslu veselību neko daudz informācijas neesmu uzgājusi, pieņemu, ka tā ir atkarīga no iedzimtības un senčiem (?)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Kriste » 13 Jun 2012, 12:20

Es būšu ļauna - kucēni ir apskatāmi salīdzinoši tepat - Vīļandos... :velnins:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby seila » 13 Jun 2012, 15:34

Kriste wrote:Es būšu ļauna - kucēni ir apskatāmi salīdzinoši tepat - Vīļandos... :velnins:


Cilvēkam tā jau grūti atturēties! :medos: Bet citreiz, protams, vajaga pabikstīt uz izšķirošo soli! :viltigs:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Kriste » 13 Jun 2012, 15:37

seila wrote:
Kriste wrote:Es būšu ļauna - kucēni ir apskatāmi salīdzinoši tepat - Vīļandos... :velnins:


Cilvēkam tā jau grūti atturēties! :medos: Bet citreiz, protams, vajaga pabikstīt uz izšķirošo soli! :viltigs:


Mums to spanielu saimi un "sortimentu" Latvijā vajag strauji paplašināt! Kaimiņi igauņi šajā ziņā ir tālu priekšā!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby ruu » 13 Jun 2012, 15:55

Kriste wrote:
seila wrote:
Kriste wrote:Es būšu ļauna - kucēni ir apskatāmi salīdzinoši tepat - Vīļandos... :velnins:


Cilvēkam tā jau grūti atturēties! :medos: Bet citreiz, protams, vajaga pabikstīt uz izšķirošo soli! :viltigs:


Mums to spanielu saimi un "sortimentu" Latvijā vajag strauji paplašināt! Kaimiņi igauņi šajā ziņā ir tālu priekšā!

mieru, tikai mieru :flirts: Par laimi (lasi - diemžēl) mans šī gada budžets ir iztērēts, tādēļ sapni par klamberīti esmu nolikusi plauktiņā ar uzrakstu "nākamais neprātīgais pirkums" :pukudupsis: Tāpat arī gribu, lai mans basetiņš, kuram vēl tikai gadiņš, paaugas un pieņemas prātā. Ar diviem brīvdomātājiem - pusaudzi un kucēnu, neesmu pārliecināta, ka nesajuktu prātā pavisam :koslene:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby pixy » 14 Jun 2012, 09:03

Nu nevaru es te nepieteikties - esmu tik daudz kladzinājusi par šo suni "pie sevis" un arī šobrīd palieku pie tā, ka man kādreiz tāds būs. Kā man tika norādīts - šo spanielu mednieki izvēlas tai vecumā, kad citiem vairs līdzi netiek - nu es arī, kad vairs nevarēšu sportiskāku vai lielāku suni panākt - ņemšu savu sen izloloto sapni un rāmi tāpināsim pa džungļiem :D .
Par veselību - ir problēmas, displāzija, protams - suns ir springera augumā, bet gandrīz divas reizes smagāks, loģiski, ka kauliem un locītavām slodze ir liela. Otra izplatītākā problēma - acis. Cik esmu pētījusi, labi suņi ir Zviedrijā, ir labi veselības rādītāji (par ko pat lasīju atsauci vienā amerikāņu lapā), gandrīz visiem suņiem ir darba pārbaudes, tātad ir spējīgi kustēties un smadzenes arī vietā - varu pačukstēt, ka, ja konkrētā metienā šajā audzētavā http://www.dons.se/ pirms četriem gadiem būtu bijusi dabūnama meitene - man tagad būtu klambers. Bet toreiz bija palikuši tikai puiki, bet pēc tam diezgan strauji nomainījās situācija un es pie klamberīša netiku.
Kriste wrote:Jauks metiens pašlaik ir Igaunijā www.bimbiks.com
Bimbiki bija Skonto marta izstādē - ļoti forši sunīši, patiešām biju bezgala priecīga, ka tieši tie gadījās pirmie klamberi, ko satiku dzīvajā. Tagad bija viens cits, bet man tas stipri mazāk patika, galva par masīvu likās. Šie suņi vispār ļoti atšķiras pa līnijām, ir tādi, kas jau pēc šarpejiem sāk izskatīties, tai pat laikā Anglijā ir izteiktas darba līnijas, kam ir salīdzinoši visai pieticīgs kažoks un arī pēc uzbūves sīkāki. Kādā brīdī paskatīšu linkus, manā blogā ir visādi un kaut kur pa mailiem arī.

Laikam mazliet aizrāvos - es šo šķirni patiešām mīlu jau sen, līdz ar to arī informācija diezgan bagātīgi uzkrājusies, ja būs kāds sarunu biedrs - esmu gatava to šeit apspriest :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Sisija » 14 Jun 2012, 09:36

pixy , es jau nobrīnījos, kāpēc Tu te nepiesakies :viltigs: Katram mums savs klusais sapnis :tikainesaki:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby ruu » 14 Jun 2012, 13:14

pixy wrote:Kādā brīdī paskatīšu linkus, manā blogā ir visādi un kaut kur pa mailiem arī.

Laikam mazliet aizrāvos - es šo šķirni patiešām mīlu jau sen, līdz ar to arī informācija diezgan bagātīgi uzkrājusies, ja būs kāds sarunu biedrs - esmu gatava to šeit apspriest :) .

aiziet, pixy, linkus, bildes un informāciju - studijā :labipadarits: Es neesmu tik ļoti daudz pētījusi dažādos klamberu tipus, līdz ar to (vismaz man) būtu divi vienā - gan ietaupīt laiku meklējot informāciju :kanepe: , gan noskatīt sev tīkamāko tipu :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Kriste » 15 Jun 2012, 08:54

Spanieliem vispār ir raksturīgas lielas atšķirības starp tipiem... Nemaz jau nerunājot par darba un izstāžu suņiem, kur starpība vispār mēdz būt milzīga!
Jā, es arī esmu redzējusi pārāk masīvus klamberus. Bet tas laikam ir jebkurai šķirnei raksturīgs - ja ir masīva šķirne, tad noteikti būs tādi, kas selekcionēs pārāk masīvus suņus, ja ir krunkaini - tad būs arī pārlieku krunkaini suņi.

Ruu - blakus diviem brīvdomātājiem Tu spanielu nemaz nemanīsi! :kanepe: Kamēr Tu skriesi pakaļ šiem, spaniels uzcītīgi sekos Tev! 8-) Un pie tam vēl palīdzēs audzināšanas jautājumos. :meitenedejo:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Kriste » 15 Jun 2012, 09:08

Es tomēr atļaušos šo smuko bildi ielikt arī te :samilejies:
Image
www.bimbiks.com
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby ruu » 15 Jun 2012, 12:46

Tāāādi mīļuki, gan lielie, gan mazie :samilejies:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby goldfinch » 15 Jun 2012, 19:51

Pie visa vēl rakstītā par displāziju un acīm, dažām līnijām tendence uz epilepsiju, kā arī imunitāte viņiem nav tā stiprākā puse, autoimūnās saslimšanas. skaitās diezgan "grūta"šķirne,tāpēc klamberu un vēljovairāk labu klamberu esot maz bet varbūt kopš 90to beigām 2000 ir kaut kas mainījies. Info ieguvu no 8. gr eksperta (speciālista) un klambera saimnieces braukājot uz kopējām izstādēm.
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby pixy » 18 Jun 2012, 08:56

goldfinch, Tu tā galīgi noraksti šo šķirni... Man jau tomēr liekas, ka galvenais ir ievākt pēc iespējas vairāk informācijas par izvēlēto audzētavu, protams, veselības pārbaudes vairākām paaudzēm, pavērot vidējos mūža ilguma rādītājus, to, vai suņi ar kādiem sportiem nodarbojas - arī tas ir rādītājs. Un tad tomēr riskēt - jo risks taču pastāv arī pavisam veselīgās šķirnēs. Un, ja izrādās, ka tieši tavam sunītim ir kāda iedzimta vaina - tai brīdī ir pilnīgi vienalga, vai tas ir tas 1% no šķirnes, vai 51%.
ruu, paskati šito lapu - zviedru suņi, daudzi ar darba pārbaudēm, var izpētīt vēl iepriekšējās paaudzes un audzētavas darbību - http://www.spicetwice.com/index.html
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby goldfinch » 20 Jun 2012, 20:53

pixy wrote:goldfinch, Tu tā galīgi noraksti šo šķirni.


Nē, vnk atstāstīju sarunu, un kā teicu tas bija kāds 2001-2002 gads , kaut kur tā , ir pagājuši 10 gadi, iespējams, ka daudz, kas ir mainījies , izkoptas līnijas, kurās nav manis pieminētās problēmas
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby pixy » 22 Oct 2015, 13:22

Uzdūros interesantam metienam Somijas audzētavā Spice Twice - interesantu tāpēc, ka kuce pārota ar diviem suņiem un, lai noteiktu, kurš kuram ir tēvs, tika veiktas DNS analīzes. Pēc pēdējiem ierakstiem spriežot, izrādās, ka tēvs visam metienam ir viens no suņiem. Pie mums šāda dubultā pārošana nav atļauta (varbūt kādā klubā ir, bet man liekas, ka nevienā nav), var jau būt, ka viņiem arī tur kaut kas nejauši sanācis, bet varbūt tāda prakse ir un tāds metiens nav pirmais. Man patīk šīs audzētavas klamberīši un arī šie liekas pagalam simpātiski :samilejies: . Aiztaisu sev actiņas un sasienu rociņas, lai kājiņa nepaslīd :D , te viņi ir - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 402&type=3
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby Māra » 22 Oct 2015, 16:15

pixy wrote:Uzdūros interesantam metienam Somijas audzētavā Spice Twice - interesantu tāpēc, ka kuce pārota ar diviem suņiem un, lai noteiktu, kurš kuram ir tēvs, tika veiktas DNS analīzes. Pēc pēdējiem ierakstiem spriežot, izrādās, ka tēvs visam metienam ir viens no suņiem. Pie mums šāda dubultā pārošana nav atļauta (varbūt kādā klubā ir, bet man liekas, ka nevienā nav), var jau būt, ka viņiem arī tur kaut kas nejauši sanācis, bet varbūt tāda prakse ir un tāds metiens nav pirmais. Man patīk šīs audzētavas klamberīši un arī šie liekas pagalam simpātiski :samilejies: . Aiztaisu sev actiņas un sasienu rociņas, lai kājiņa nepaslīd :D , te viņi ir - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 402&type=3


Ļoti neparasti! :)
Varbūt tu zini gadījumus (ne konkrēti šai šķirnei), kur ir izdevies šis vairāku tēvu projekts suņiem?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Klamberspaniels / Clumber Spaniel

Postby pixy » 22 Oct 2015, 17:39

Māra wrote:Varbūt tu zini gadījumus (ne konkrēti šai šķirnei), kur ir izdevies šis vairāku tēvu projekts suņiem?
Nē, šis ir pirmais gadījums, kad par kaut ko tādu vispār lasu. Bet nevaru jau arī lepoties ar diži lielu teorētisko bāzi audzēšanas jautājumos un dažādu selekcijas metožu pielietošanā. Klamberos tiešām diez vai daudz tādu gadījumu varētu būt, ņemot vērā, ka šķirne vispār ir ļoti mazskaitlīga, tad jāprasa drīzāk populāro šķirņu audzētājiem.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests