Retās šķirnes

Dog Breeds

Re: Retās šķirnes

Postby ego » 21 Aug 2011, 19:10

Paldies par atbildi. Lieta tāda, ka šodien es kļuvu par šīs šķirnes "pet" puisīša īpašnieci. Man nekad nav bijis asspalvains suns un mazliet uztraucos par kažoka pareizu kopšanu (protams, es sazināšos ar audzētāju, taču viņa dzīvo Maskavā). Vai asspalvaino šķirņu suņiem kažoku kopšana ir līdzīga ?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Retās šķirnes

Postby zuustrs » 21 Aug 2011, 20:18

Apsveicu ar jauku izvēli :aptracis: Man vienmēr šie suņuki ir likuši pasmaidīt :hih: Tieši šīs amizantā pričene uz galvas. Man nekad nav bijusi darīšana ar šiem suņukiem, tāpēc par spalvas kopšanu neko nemacēšu pastastīt. Man ir skotu tejers un foksterjers, abi asspalvaini un ar trimingu nodarbojos pati. Ir nācies veidot frizūru arī čehu terjeriem, bet tiem spalva ir savādāka. Nekad pat neesmu viņiem pieskārusies, būtu interesanti pačamdīt :jaa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Retās šķirnes

Postby ego » 22 Aug 2011, 18:22

Paldies. Pameklēšu informāciju internetā . Mana suņa audzētāja uzskata, ka Latvijā šai šķirnei pareizi spalvu kopt neviens nemāk (šodien saņēmu vēstuli). Es gan uz šo jautājumu skatos cerīgāk. Zuustr, vai es drīkstēšu lūgt Jūsu konsultāciju (Jums ir pieredze ar vairākām asspalvainām šķirnēm), ja man nekas nesanāks? Un tā kā man nav izstāžu suns, esmu ar mieru uz eksperimentu. Vēl jāizdomā, kur man par savu šķirni rakstīt.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Retās šķirnes

Postby zuustrs » 23 Aug 2011, 20:26

Ego, kur Jūs dzīvojat? Labprāt satiktu Jūs abus, gribas pačamdīt suņabērna spalviņu un pašu pabužināt. Tiesa, pati esmu ļoti aizņemta ar darbiem, neko saplānot nevaru :sajucis: Taisos braukt prom uz kadu laiciņu. Varbūt esat tik uzņēmīgs un varat uztaisīt sadaļu par savu šķirni :neparliecinats: un salikt bildītes gan ar citiem šīs šķirnes pārstāvjiem, un arī savu atrādīt tautiņai :jaa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Retās šķirnes

Postby Laura » 24 Aug 2011, 08:57

ego, par Zuustru tikai labākās atsauksmes - bez jau pieminētajiem terjeriem labi tiek galā arī ar manu minišnauceru.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Retās šķirnes

Postby Siemens » 24 Aug 2011, 14:46

Dandie Dinmont terjeri, divi gabali vismaz bija iekš LV. Pirms gadiem 10 apmēram, Favorītā, Sanita Kļaviņa bija tur tāda, ar šnauceriem ņēmās, viņa pirmos Dendi Dinmont bija atvedusi.
Siemens
Puppy
Puppy
 
Posts: 272
Joined: 13 Jan 2010, 16:31

Re: Retās šķirnes

Postby Demiana » 24 Aug 2011, 15:11

ego kāpēc ņēmāt pet :jaut:
tik retas šķirnes pārstāvis LV noderētu ne pet.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Retās šķirnes

Postby kaija » 24 Aug 2011, 15:56

Bet vai ta ar pet klases suni nu nekā nevar piedalīties izstādēs? Kādu reizi tak var paprovēt-a janu nav tik bezcerīgs. Vai es galīgi šķērsām te rakstu/domāju? :sarkstosa:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Retās šķirnes

Postby Demiana » 24 Aug 2011, 16:18

kaija wrote:Bet vai ta ar pet klases suni nu nekā nevar piedalīties izstādēs? Kādu reizi tak var paprovēt-a janu nav tik bezcerīgs. Vai es galīgi šķērsām te rakstu/domāju? :sarkstosa:

pet - ir konstatēts un aktēts CR kāds diskvalificējošs vai vienkārši trūkums, kas liedz izmantot šo dzīvnieku vaislā.
līdz ar to izstādes būs uzskatāmas kā lieka naudas izmešana jo viņš der tikai kā mājas mīlulis.
Parasti pet klase arī maksā lētāk, nekā "pareizie" dzīvnieki.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Retās šķirnes

Postby ego » 24 Aug 2011, 21:06

Labvakar!

Padomāju un izlēmu, ka izveidošu savu blogu nevis jaunu tēmu šķirņu sadaļā. Iemeslus paskaidrošu vēlāk. Es jau apmēram 2 gadus meklēju informāciju par dandie dinmont terjeriem un varu apgalvot, ka šajā periodā Latvijā audzēti kucēni netika piedāvāti . Iespējams, ka šī audzētāja ir atteikusies no šķirnes attīstīšanas Latvijā. Es saprotu, ka šķirne vispār nav ļoti populāra (protams, varu kļūdīties). Vienā interneta lapā atradu informāciju, kurā tika raksturotas dažadas suņu šķirnes. Tur bija sadaļa par šķirņu popularitāti (domājams, ka pasaulē). Dandie no daudzām zvaigznītēm (neatceros cik) bija piešķirta tikai viena (un atkal, cik var ticēt šai informācijai). Kāpēc izvēlējos pet kucēnu, atbildēšu blogā.
Zuustr,dzīvoju netālu no Rīgas un es labprāt ļaušu mazo paņurcīt. Blogu mēģināšu izveidot rīt.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Retās šķirnes

Postby kaija » 25 Aug 2011, 08:52

Demiana wrote:
kaija wrote:Bet vai ta ar pet klases suni nu nekā nevar piedalīties izstādēs? Kādu reizi tak var paprovēt-a janu nav tik bezcerīgs. Vai es galīgi šķērsām te rakstu/domāju? :sarkstosa:

pet - ir konstatēts un aktēts CR kāds diskvalificējošs vai vienkārši trūkums, kas liedz izmantot šo dzīvnieku vaislā.
līdz ar to izstādes būs uzskatāmas kā lieka naudas izmešana jo viņš der tikai kā mājas mīlulis.
Parasti pet klase arī maksā lētāk, nekā "pareizie" dzīvnieki.


Kad pirku savu suni, tad man arī teica, ka šis būs vairāk pet klases suns, bet CR tas nav piefiksets. Bijām izstādēs un dabūjām JCAC. Tāpēc arī tā uzrakstīju.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Retās šķirnes

Postby Robins » 25 Aug 2011, 10:13

Izpratne par Pet klasi dažādiem audzētājiem var stipri atšķirties. Citam Pet ir tikai tie, kam ir acīmredzami diskvalificējoši trūkumi (sakodiens, lauzta aste, nepareiza krāsa) un visi pārējie - supershow. Savukārt citam tie skaitīsies brāķīši, bet Pet būs - bez acīmredzamiem defektiem, bet arī bez izstāžu perspektīvas. Pirmajiem patiešām nav vērts izstādēs rādīties, jo diezgan droši sagaidāma diskvalifikācija, savukārt otrie noteikti var pastaigāt pa izstādēm, kaut vai sava (saimnieka) prieka pēc - un arī dažu CAC saņemšana vai pat Ch titula noslēgšana (it sevišķi - retajās šķirnēs) nekādi nevar tikt uzskatīta par pierādījumu, ka audzētājam nebija taisnība par Pet statusu (kaut arī tā noteikti var gadīties - kucēna vecumā Pet, bet izaudzis pārspēj visus "perspektīvos).
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Retās šķirnes

Postby zuustrs » 25 Aug 2011, 19:42

Ego / gaidu blogu :nadzinji: Esi mūs ieinteresējis par šo šķirni :kucens: un Jūsu izvēli.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Retās šķirnes

Postby Citroniņš » 26 Jan 2012, 12:43

Vai Latvijā Pomeriāņu vispār nav? Tādi superīgi spalvu kamolīši!
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Retās šķirnes

Postby AliseM » 27 Jan 2012, 00:32

varbūt doma ir par pomerāņu špiciem? Tādi ir un cik uziet, un, ja nemaldos, arī ļoti kvalitatīvi!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Retās šķirnes

Postby Citroniņš » 27 Jan 2012, 08:33

NU varētu būt, zinu tikai ka angliski ir nosaukums Pomeranian, un šeit šķirnes aprakstu neatradu, un diskusiju par šiem sunīšiem. Vispār pagāja pāris nedēļas kamēr atradu kā sauc to pūku kamolu ko satiku.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Retās šķirnes

Postby ingo » 27 Jan 2012, 08:34

Kāpēc nav :viltigs: , man piemēram ir :) , tiesa gan petiņš, bet vienalga foršs :samilejies: Te gan nav apraksta, cik zinu neviens cits punduršpiciņa īpašnieks te arī neapgrozās (vismaz nav manīts), tā nu mēs tusējam pie vilku špiciem, jo otrs suns man ir vilku špics :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Retās šķirnes

Postby seneka » 27 Jan 2012, 14:40

ingo wrote: cik zinu neviens cits punduršpiciņa īpašnieks te arī neapgrozās (vismaz nav manīts)


Apgrozās gan :sarkstosa:
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Retās šķirnes

Postby ingo » 27 Jan 2012, 14:57

tiešām, tiešām? un vēl no Liepājas? :)
Hmm, vienīgais ko mēs esam satikuši bija melna meitenīte, kura baidījās no Greisas, vārdiņu gan neatceros :sarkstosa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Retās šķirnes

Postby seneka » 27 Jan 2012, 15:10

ingo wrote:tiešām, tiešām? un vēl no Liepājas? :)
Hmm, vienīgais ko mēs esam satikuši bija melna meitenīte, kura baidījās no Greisas, vārdiņu gan neatceros :sarkstosa:


Viņš vēl maziņš - 4 mēneši, daudz pa lauku nestaigā. Domāju, kad paliks siltāks, uz kādu kopējo pastaigu paņemšu viņu arī līdz. Tad arī bik paaudzies viņš būs. :)
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests