Retās šķirnes

Dog Breeds

Re: Retās šķirnes

Postby fedelta » 30 Oct 2013, 10:06

ievish wrote:
seila wrote:
Es jau tā arī padomāju, tāpēc paskatījos uzreiz googlē citas bildītes, bet tomēr priekš manis traki viņš izskatās. Bet man visi kurti liekās ļoti ''tieviņi'', lai arī zinu, ka tā tam ir jābūt. :jaa:


seila, kurti nav suņi visiem, ne pēc rakstura, ne pēc izskata, gaumes lieta tā teikt ;) Manai gaumei gan nav skaistāka suņa par kurtu. Patīk arī kaulainie :velnins:


Tā laikam tiešām ir gaumes lieta, atceros, ka kādreiz, kad vēl neko par suņiem nezināju, ieraudzīju levreti pastaigājamies pa parku un pie sevis domāju - ārprāts, kādas kājiņas, viņu laikam nebaro :kanepe: , tagad jau es saprotu, ka tā tam jābūt, bet vienalga liekas, ka dikti tievi viņi ir. Mana gaume sliecas augumā lielo un pūkaino suņu virzienā un esmu 100% pārliecināta, ka kurts nav mans suns, tāpēc laikam arī man ir tāda nostāja par to tievumu :D
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Retās šķirnes

Postby Almo » 14 Jul 2015, 14:36

Sveiki!

Gribēju pajautāt par Lagotto Romagnolo. Zinu ka škirne ir rēta. Gribētos uzzināt vai Lagotto var atrast ari Latvija, vai tomēr jābrauc ārzemes.

Vai ir zināms, kāds šīs šķirnes suņa īpašnieks Latvijā?


Paldies
Almo
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2015, 14:28

Re: Retās šķirnes

Postby ingucel » 15 Jul 2015, 09:13

Almo wrote:Sveiki!

Gribēju pajautāt par Lagotto Romagnolo. Zinu ka škirne ir rēta. Gribētos uzzināt vai Lagotto var atrast ari Latvija, vai tomēr jābrauc ārzemes.

Vai ir zināms, kāds šīs šķirnes suņa īpašnieks Latvijā?


Paldies

Vai tas ir tas pats kas Romanjas ūdenssuns? Vismaz zem šī nosaukuma izstādēs redzēti tieši šādi suņi. Nezinu gan vai ir kāds kurš dzīvo Latvijā, bet izstādēs ir redzēti ne viens vien.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Retās šķirnes

Postby Almo » 15 Jul 2015, 18:16

ingucel wrote:
Almo wrote:Sveiki!

Gribēju pajautāt par Lagotto Romagnolo. Zinu ka škirne ir rēta. Gribētos uzzināt vai Lagotto var atrast ari Latvija, vai tomēr jābrauc ārzemes.

Vai ir zināms, kāds šīs šķirnes suņa īpašnieks Latvijā?


Paldies

Vai tas ir tas pats kas Romanjas ūdenssuns? Vismaz zem šī nosaukuma izstādēs redzēti tieši šādi suņi. Nezinu gan vai ir kāds kurš dzīvo Latvijā, bet izstādēs ir redzēti ne viens vien.


Liels paldies par informāciju. Turpināšu meklēt.
Almo
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2015, 14:28

Re: Retās šķirnes

Postby Kriste » 15 Jul 2015, 21:31

Latvijā, cik man zināms, nav šīs šķirnes pārstāvju. Lielākā daļa to, kas parādās šeit izstādēs Latvijā, ir no Somijas. Tur šī šķirne ir diez gan izplatīta.

http://www.lagottoromagnolo.fi/

vesela kaudze ar audzētavām -

http://www.lagottoromagnolo.fi/jalostus/kasvattajia/


Almo wrote:Sveiki!

Gribēju pajautāt par Lagotto Romagnolo. Zinu ka škirne ir rēta. Gribētos uzzināt vai Lagotto var atrast ari Latvija, vai tomēr jābrauc ārzemes.

Vai ir zināms, kāds šīs šķirnes suņa īpašnieks Latvijā?


Paldies
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Retās šķirnes

Postby Jolantina » 10 Jul 2016, 11:12

interesanta tēma!

varbūt šeit atradīšu atbildi - vai ir Latvijā jakutu laikas?
Jolantina
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 04 Feb 2010, 10:38

Re: Retās šķirnes

Postby fedelta » 10 Jul 2016, 15:51

Jolantina wrote:interesanta tēma!

varbūt šeit atradīšu atbildi - vai ir Latvijā jakutu laikas?


Cik man zināms -nav
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Retās šķirnes

Postby Jolantina » 10 Jul 2016, 21:01

skaidrs, paldies!
Jolantina
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 04 Feb 2010, 10:38

Re: Retās šķirnes

Postby karalislauva » 17 Aug 2016, 14:09

Linda wrote:Kā ir ar Finnish Lapphund? Un vai Latvijā tādi arī ir?

Jā, būtu interesanti kaut ko uzzināt latviski gan par somu, gan zviedru lapzemes suņiem, ļoti iepatikušies, bet izskatās - ārpus savas valsts praktiski nav vai ir salīdzinoši reti. Somu lapphundu audzētāji mums te dažs ir, zviedru gan nē.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Retās šķirnes

Postby Māra » 06 Mar 2017, 13:41

Cerot uz vairāk info iz dzirdēts/redzēts/piedzīvots - vai kādam bijusi saskarsme ar Jaunskotijas Pīļu retrīveru https://en.wikipedia.org/wiki/Nova_Scotia_Duck_Tolling_Retriever?
Cik noprotu, Latvijā tadu nav. Kādēļ? Vai dzirdēts par viņiem kas nelāgs vai vienkārši reta šķirne? Vai reta Eiropā?
Un ja pīļu retrīvers bija vismaz dzirdēts, tad vai kāds zina tādu Boykin Spaniel https://en.wikipedia.org/wiki/Boykin_Spaniel? Uzdūros AKC aprakstos. Pēc rakstura mega burvīgs suns, kuram pietam enerģija netek pa ausīm ārā, kā tas rādās Pīļu Retrīveram. Ir dzirdēts par tādu?
Un trešais, arī tika nesen manīts agility sacensībās - Pireneju ganu suns - nebija no LV.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pyrenean_Shepherd.
Vai par kādu kāds zin vairāk? Kaut nedaudz?
Last edited by Māra on 06 Mar 2017, 14:17, edited 1 time in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Retās šķirnes

Postby Henriete » 06 Mar 2017, 14:17

Jaunskotijas pīļu retrīvers ir mums viens :) Ievests no Lietuvas, ja nemaldos. Man bija tas gods ar viņu tikties un ielikt pamatus socializācijā. Tagad diemžēl nezinu, kā viņam sokas, jo esmu prom, bet noteikti gribētu satikties vēlreiz.
Diemžēl izstādes viņš neapameklē un nav pārāk aktīvs bijis arī citās aktivitātēs. Bet to, ka viņš ir, tas gan.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Retās šķirnes

Postby ash » 06 Mar 2017, 14:19

manas kolēģes māsai ir Jaunskotijas pīļu retrīvers (LV gan nedzīvo).
Cik paklausos no stāstītā, tad tāds lumpacīgs, palaidnīgs, labsirdīgs suns, kā jau retrīvers. Nedaudz mazāks augumā. Redzēju gan tikai 1 reizi un neko sliktu nevaru teikt, mīlīgs. :pukudupsis: domāju, ka vnk nav tik populārs, tāpēc arī nav sastopams. šķiet ka arī eiropā šī škirnes skaitiliski mazāka nekā daudz populārākās pārējās retrīveru šķirnes.
abi pārējie gan nav dzirdēti.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Retās šķirnes

Postby Henriete » 06 Mar 2017, 14:31

Tepat kaimiņos Latvijai ir vairāk šīs šķirnes pārstāvji un tiek aktīvi popularizēta šķirne. Gan Zviedrijā gan Somijā šīs šķirnes pārstāvji netrūkst.
Drīzāk ne pārāk populāra, jo nav kas šķirni izplata.
Tas pats bija ar gludspalvainajiem retrīveriem. Audzētava bija, bet audzētāja pārcēlās uz Portugāli. Rezultātā šķirne arī gandrīz izmira. Tas nenozīmē, ka viņi Latvijā nav un nebija. Gan jau kaut kur slēpjās. Bet tad tika ievesti pāris suņi, un tagad arī kucēnu metiens arī ir bijis. Ticu, ka paliks populārāka.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Retās šķirnes

Postby Māra » 06 Mar 2017, 14:32

Ā, nu re, pat ir vismaz viens gb :D
Aprakstā minēts, ka esot nervozāks pret citiem suņiem, diezgan pie socializācijas jāstrādā, citādi var nebūt lāga.
ash, vai iespējams dabūt kādu kritisku (ne tikai labo daļu) atsauksmi no tās retrīvera saimnieces? Vai viņa arī kko ar to suni dara - sports, medības?
Henriete, kā socializācija gāja, kas sagādāja problēmas vai īsti nebija ar šo suni problēmas. Kādēļ izvelējās tieši šo?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Retās šķirnes

Postby madja » 06 Mar 2017, 14:35

lv ir vairāki skotu pīles gribētāji, es tai skaitā (pirmā atsauce pie pixy jau 2012.gadā :D) bet dēl zināmiem apstākļiem tas atbīdījās tālākā plānā, jo ir pārāk aktīvs.

Somijā ir daudz, nodarbojas ar search and rescue (aiz tam arī mana interese)
augumā viņš ir pasīks,kas savulaik man likās kā mīnuss, bet tagad pēc sardeles- pavisam normāls, garkājains suns.
cik esmu mīļojusi,tad ļoti draudzīgi, patīkama spalva, krāsa protams ir pati labākā, bet tā kā tikusies esmu vai nu izstādē vai atestācijā,tad baigi dziļas sarunas nav sanākušas, par grūtībām apmācībā neko neesmu dzirdējusi gan
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Retās šķirnes

Postby Māra » 06 Mar 2017, 14:42

madja wrote:lv ir vairāki skotu pīles gribētāji, es tai skaitā (pirmā atsauce pie pixy jau 2012.gadā :D) bet dēl zināmiem apstākļiem tas atbīdījās tālākā plānā, jo ir pārāk aktīvs.
augumā viņš ir pasīks,kas savulaik man likās kā mīnuss, bet tagad pēc sardeles- pavisam normāls, garkājains suns.
[..]par grūtībām apmācībā neko neesmu dzirdējusi gan

Augumā kobelis līdz 51 cm skaustā (wikipēdija), nemaz tik sīks nav :D
Un kur ir visi tie gribtāji, kāpēc nav pagādājuši?
Un cik ir PĀRĀK aktīvs?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Retās šķirnes

Postby madja » 06 Mar 2017, 14:49

nu, es taču nevaru neko teikt par citiem :D konkrēti man šobrīd pietiek ar diviem suņiem :)

nezinu par 50cm, man viņi likās diezgan sīki uz Frīdas fona un tādi ar kuriem pa rajonu naktī nejustos droši staigājot :pilnmeness:

un pārāk aktīvs tādā nozīmē kā priekš Frīdas kājām, nevis man. par tādu vidējo ikdienas aktivitātes līmeni nemācēšu pateikt.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Retās šķirnes

Postby Māra » 06 Mar 2017, 15:17

Paldies, madja!
Atradu, ka ķīpsalā būs 4 pīļu retrīveri, varēs iet iepazīies ar tiem. Pirenejieši un Boykini gan nav.

Ja par kāju garumu, kas tika minēts - man ar saviem saluki ikdienā acu priekšā šķiet, ka visiem suņiem ir nedabīgi īsas kājas :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Retās šķirnes

Postby Henriete » 06 Mar 2017, 15:18

Māra, neatceros, kā viņi mani atrada, bet viņi paši man piezvanīja un jautāja pēc padomiem. Pāris reizes tikāmies. Mazulis bija pavisam maziņš
Maz ar viņu pavadīju, tāpēc nekādas problēmas nesagādāja. Bet viņš bija ļoti nosvērts un gudrs. Gan skatiens gan uzvedība bija ļoti gudra suņa iespaids. Kamēr runājāmies, viņš ar bērniem skraidīja, bet kad saimnieki viņu turēja, viņš sēdēja, skatījās un klausījās, kā sarunājāmies.
Es domāju, ka viņi ir ļoti gudri un aktīvi. Šaj šķirnei, kā jau visām, ir savs aicinājums, bet kā jau retrīvers un pīļu suns, noteikti medības vajadzētu izmēģināt. Saimniekiem ieteicu arī glābšanu uz ūdens, jo viņi vaicāja par aktivitātēm ,kas saistītas ar ūdeni.
Uzskatu, ka socializācijā ir vairākas pamatlietas, kuras jāapgūst jebkurai šķirnei, bet katram sunim ir savs individuāls pieskāriens. Kopumā par šo šķirnes pārstāvi varu teikt, ka pareizi ieliktai gudrībai būtu jāvainagojas ar baigiem panākumiem, jo suns tiešām bija ļoti nosvērts un gudrs. Tadam iedomājos arī darbu ar cilvēkiem. Arī bērniem.
Saimnieka sūtītā bilde
Image
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Retās šķirnes

Postby ash » 06 Mar 2017, 15:44

Tur nesanāks tāds detalizēts reports, saimnieks parastais, ne ar ko nenodarbojas, pat neesmu pārliecināta, ka ir bijusi pamata paklausība. Suns dzīvo lauku saimniecībā ar plašu teritoriju. Tiesa gan –ļoti mīlēts un lutināts, tiek ņemts līdzi ceļojumos pāris reizes gadā, kas ļauj secināt, ka sadzīve ar viņu ir ok un socializācijas netrūkst.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests