Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Dog Breeds

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby beebee » 12 May 2016, 10:02

Labdien!
Vai šovasar Latvijā vai arī ārpus Latvijas zināms kāds plānotais metiens?
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Traderjv » 12 May 2016, 11:29

Traderjv
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 12 Oct 2015, 13:30

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby beebee » 13 May 2016, 08:53

Paldies!
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby zalagaida » 11 Jul 2016, 09:17

Bija iespēja pabraukāt pa "kreisajām berniešu audzētavām".
Noteikti visu sāpi neizlikšu, bet īsumā:

Metiens Nr.1 Cena 900 eur. Veselības pārbaudes mātei nav, tēvam (laikam ir). Izstādes esot baigā birokrātija. Tāpēc saimnieki vairs nepiedaloties. Manuprāt tā runā tie, kam īsti labi ringos neveicas. Displāzijas pārbaude taču maksā "tādu naudu", tas taču sadārdzinās kucēnu cenu!!!! Iedomājaties?! BET, ciltsraksti būs. Kāda organizācija izdod ciltsrakstus, ja nav izpildītas ciltsdarba reglamenta prasības?! Punkts 4.2. [url]http://iucb.jimdo.com/официальные-документы/племенной-регламент/[/url] Jāpiebilst, ka kucēniem actiņas tīras, puncīši nav piepūtušies. Labi baroti. Arī māte labā kondīcijā. Atdos pēc potēm, sākot no aptuveni 9.-10. nedēļas.

Metiens Nr. 2 Cena 500 eur. Nav nedz ciltsrakstu, nedz veselības pārbaužu nevienam no vecākiem. Kucēni labi baroti, tīri, actiņas spožas, puncīši nav uzpūtušies. Aktīvi blēņdari. Māte labi kopta. Gatavi atdot 7 nedēļu vecumā.

Metiens Nr. 3 Cena 500 eur. Visas veselības pārbaudes, ciltsraksti utt abiem vecākiem. Kucēniem actiņas spožas, puncīši nav uzpūtušies, paši aktīvi. Man gan gribētos, lai viņi būtu nedaudz lielāki (vairāk baroti), bet tas mans subjektīvais viedoklis. Potēti 6 nedēļu vecumā, atdod 7 nedēļu vecumā.

Cilvēki, lūk jums īsumā neLKF berniešu apskats. Par pirmo metienu man ir visvairāk sakāmā, bet lai paliek tāda "objektīva" informācija.
Properly trained, a man can be dog's best friend. ~Corey Ford

http://rheaneedle.jimdo.com/
zalagaida
Junior
Junior
 
Posts: 648
Joined: 17 Jan 2010, 15:56

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby dana.jansone » 01 Oct 2016, 10:50

zalagaida wrote:Bija iespēja pabraukāt pa "kreisajām berniešu audzētavām".
Noteikti visu sāpi neizlikšu, bet īsumā:

Metiens Nr.1 Cena 900 eur. Veselības pārbaudes mātei nav, tēvam (laikam ir). Izstādes esot baigā birokrātija. Tāpēc saimnieki vairs nepiedaloties. Manuprāt tā runā tie, kam īsti labi ringos neveicas. Displāzijas pārbaude taču maksā "tādu naudu", tas taču sadārdzinās kucēnu cenu!!!! Iedomājaties?! BET, ciltsraksti būs. Kāda organizācija izdod ciltsrakstus, ja nav izpildītas ciltsdarba reglamenta prasības?! Punkts 4.2. [url]http://iucb.jimdo.com/официальные-документы/племенной-регламент/[/url] Jāpiebilst, ka kucēniem actiņas tīras, puncīši nav piepūtušies. Labi baroti. Arī māte labā kondīcijā. Atdos pēc potēm, sākot no aptuveni 9.-10. nedēļas.

Metiens Nr. 2 Cena 500 eur. Nav nedz ciltsrakstu, nedz veselības pārbaužu nevienam no vecākiem. Kucēni labi baroti, tīri, actiņas spožas, puncīši nav uzpūtušies. Aktīvi blēņdari. Māte labi kopta. Gatavi atdot 7 nedēļu vecumā.

Metiens Nr. 3 Cena 500 eur. Visas veselības pārbaudes, ciltsraksti utt abiem vecākiem. Kucēniem actiņas spožas, puncīši nav uzpūtušies, paši aktīvi. Man gan gribētos, lai viņi būtu nedaudz lielāki (vairāk baroti), bet tas mans subjektīvais viedoklis. Potēti 6 nedēļu vecumā, atdod 7 nedēļu vecumā.

Cilvēki, lūk jums īsumā neLKF berniešu apskats. Par pirmo metienu man ir visvairāk sakāmā, bet lai paliek tāda "objektīva" informācija.


Sveiciens visiem, sadaļa gan pamatīgi neaktīva. :D

Bet nu uz šo nevar nereaģēt (nācās veidot jaunu kontu, jo ar veco nevarēju pieslēgties, kaut kāds jocīgs tas pasākums).

Forši, ka kāds apbraukāja, taču te varu par to organizāciju komentēt, ka vismaz manai Rastai teica, ka veselības pārbaudes nav nepieciešamas, obligātas, jo tomēr narkoze atņem dzīves ilgumu un blā, blā. Tā kā... Pati organizācija pa savam interpretē savus nolikumus. Un pa 900 eiro tirgot to, ko nevari pierādīt, arī ir absurds. Bet te jau cilvēku godprātība spēlē. Cik nav redzēts, ka arī labi audzētāji, "saslimst" ar naudām un tik "ražo", jo kontakti visur. Gan jau kucēni forši un mīļi, tik žēl, ka nav vienotas sistēmas un sabiedrībai joprojām nav zināma atšķirība - kas ir kas. :)

Lai jauka visiem diena! Mums V-pilī vētra. :D
dana.jansone
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 01 Oct 2016, 10:45

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 27 Mar 2017, 19:52

Te tāds klusums. Sakiet, lūdzu, no cik mēnešiem kucēnu var vest sabiedrībā un uz nodarbībām? Lasīju, bet jau aizmirsu, vai nebija no 4 mēnešiem?
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Alpina » 27 Mar 2017, 21:37

zalagaida wrote:Bija iespēja pabraukāt pa "kreisajām berniešu audzētavām".

...

Cilvēki, lūk jums īsumā neLKF berniešu apskats.



Sanāk ļoti objektīvs viedoklis, ja viss, kas nav LKF ir kreisais.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 28 Mar 2017, 09:26

Vēl jautājums par rotaļlietām kucēnam. skatos uz firmu Kong, kuru krāsu labāk pirkt sarkano vai melno? Cik saprotu, ka atšķiras cietības, melnais ir suņiem ar stiprākiem zobiem. http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundes ... ong/135948
Ko Jūs vēl ieteiktu pasūtīt no zooplus.de?
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby madja » 28 Mar 2017, 10:05

rīs wrote:no cik mēnešiem kucēnu var vest sabiedrībā un uz nodarbībām? Lasīju, bet jau aizmirsu, vai nebija no 4 mēnešiem?


kā jau daudzos jautājumos, arī šeit viedokļi atšķirsies. oficiāli - 3 nedēļas pēc pēdējās potes. taču tie,kas nodarbojas ar sportu, ar kucēnu sāk darboties no brīža,kad tas ienāk mājā, tai skaitā ņem līdzi/ved uz puslīdz drošām vietām (kur nav staigājis traks/slims zvērs)
vecums līdz 3,5-4 mēnešiem ir tas,kurā vislabāķ kucēns uzsūc informāciju par apkārtējās pasaules dažādību, viņam vēlams parādīt pēc iespējas dažādākas lieas- sakot ar fēnu-zālespļāvēju-putekļusūcēju mājās, turpinot ar tramvaju-jūru-centrāltirgu

protams,izvērtējot, kur vest līdz poteik un arī, kas kucēnam ir par grūtu/par daudz, bet to visu noteikti vislabāk varēs izstāstīt instruktors, redzot kucēnu.

rīs wrote:Vēl jautājums par rotaļlietām kucēnam. skatos uz firmu Kong, kuru krāsu labāk pirkt sarkano vai melno?

man ir sarkanā Kong bumba ar kārum-caurumiem un melnā "riepa", abas turas godam jau kuro gadu uz VAS un korgija zobiem, bet man ir aizdomas,ka viņas nav tādas baisas grauzējas, respektīvi, viņām nav vēlme izārdīt mantu, vien tikt pie tā,kas garšīgs iekšā.
galvenais, neatstājiet kucēnu ar mantu vienu,kamēr nav skaidrs, cik ļoti grauž
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 28 Mar 2017, 13:26

Liels paldies par atbildi! Es drošībai pirkšu melnās Kong mantas.
Vai kucēnam drīkst šādu kauliņu dot? http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundes ... tal/184014
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Alpina » 28 Mar 2017, 14:26

rīs wrote:Liels paldies par atbildi! Es drošībai pirkšu melnās Kong mantas.
Vai kucēnam drīkst šādu kauliņu dot? http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundes ... tal/184014



Šo balināto, ķīmiķoto, līmēto un figviņzin kādā vēl veidā apstrādāto kārumu vietā labāk izvēlēties kaltējumus - kuņģus, trahejas utt
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 28 Mar 2017, 14:46

Alpina wrote:
rīs wrote:Liels paldies par atbildi! Es drošībai pirkšu melnās Kong mantas.
Vai kucēnam drīkst šādu kauliņu dot? http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundes ... tal/184014



Šo balināto, ķīmiķoto, līmēto un figviņzin kādā vēl veidā apstrādāto kārumu vietā labāk izvēlēties kaltējumus - kuņģus, trahejas utt



paldies par ieteikumu. Pamēģināšu atrast vācu veikalā.
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Alpina » 28 Mar 2017, 15:05

User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby madja » 28 Mar 2017, 15:06

rīs jūs dzīvojat Vācijā?

ar kaltējumiem vienīgi jāatceras,ka tie arī ir ēdiens/kalorijas + daļa no tiem var būt trekni, jāskatās,cik kucēns panes.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 28 Mar 2017, 15:35

madja wrote:rīs jūs dzīvojat Vācijā?

ar kaltējumiem vienīgi jāatceras,ka tie arī ir ēdiens/kalorijas + daļa no tiem var būt trekni, jāskatās,cik kucēns panes.

nē, neesmu Vācijā, es tagad taisos sūtīt no zooplus.de RC sauso barību un pie reizes gribēju paņemt kaut ko graužamu sunim un pāris Kong mantiņas.

Jā, ja kaltējumi trekni, tad tas nebūs pārāk labi, bail dot, tagad atceros, ka mans jorks tos kaltējumus nemaz nepanesa, bija caureja.
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Felix_PS » 28 Mar 2017, 15:43

No kaltējumiem jāskatās, ko dot. Manam hovim ar varēja caureju paraut no treknākiem, mums cieņā bija liellopa galvas āda, tā dikti lēni grauzās un šmuci pa otru galu netaisīja.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby rīs » 28 Mar 2017, 21:31

Vīrs šodien nopirka liellopa gaļas gabaliņu lielveikalā. Lūdzu, palīdziet, Kā man viņu pagatavot, cept vai vārīt bez sāls? Svaigu dot 3 mēn kucēnam baidos.
rīs
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 15 Mar 2017, 12:57

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby Māra » 28 Mar 2017, 21:39

Dot jēlu. Kādēļ baidāties? Tur nekas slikts nevar būt. Ja bail par vēdera izeju, iedodiet šodien dažus mazus gabaliņus un pavērojiet. Ja nekas slikts nenotiek, rīt var jau vairāk. Kā ar visu jaunu, ko mēģināsiet.
Termiski apstrādājot tas pazaudēs jebkādu vērtību. :(
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby madja » 29 Mar 2017, 11:29

rīs wrote:nē, neesmu Vācijā, es tagad taisos sūtīt no zooplus.de RC sauso barību un pie reizes gribēju paņemt kaut ko graužamu sunim un pāris Kong mantiņas.
Jā, ja kaltējumi trekni, tad tas nebūs pārāk labi, bail dot, tagad atceros, ka mans jorks tos kaltējumus nemaz nepanesa, bija caureja.

Prasīju, jo kaltējumus noteikti,ka nav izdevīgāk pirkt zooplusā - tos tepat pie mums Daile ražo, es parasti iepērku izstādēs, bet arī Depo ir gana labas cenas.

Kaltējumi jau ir dažādi - populārā "gotiņa"no tesmeņa ir stipri trekna, es savai sunei,kas treknu nepanes, dodu vai nu kaltētās vistu kājas, vai kunģus, vai cīpslas. Liellopu purni ir labi tādā ziņā, ka ļoti ilgi graužami.

māra wrote:Termiski apstrādājot tas pazaudēs jebkādu vērtību.

eunu, nebaidi cilvēku
pazaudēs daļu vērtīgo vielu, bet ne jau visu.

rīs mēs te tāda sekta esam nolasījušies,kas suņus baro tikai ar jēliem gaļas produktiem, variet palasīt tepat sadaļā RAW/BARF. Līdz ar to sausās barības tiek lielākoties uzlūkotas ar saviebtu degunu , izņemot tās,kas sūtītas no zooplusa "auksti presētās" - es šobrīd saviem suņiem izmēģinu Lukullus.

Royal barību, starp citu, var paskatīties,ja pa ceļam - uz Brīvības ielas labajā pusē pret Palmu ielu ir veikals,kas tirgo tikai RC barības, kad mans kaķis vēl sēdēja uz veterinārās līnijas barības, tur pirkt sanāca vislētāk, it sevišķi,ja trāpa uz akciju.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Bernes ganu suņi / Berner Sennenhund

Postby ash » 29 Mar 2017, 17:14

[quote="madja"mēs te tāda sekta esam nolasījušies,kas suņus baro tikai ar jēliem gaļas produktiem[/quote]

sekta, kā tad. :jautri: ar savdabīgām izklaidēm - piemēram sēdēt un priecāties, kā sunītis apēd truša galvu ar acīm, ausīm un visu pārējo :pilnmeness: :pilnmeness: :pilnmeness:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest