Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 22 Jan 2010, 10:38

Nu, jā, nekas cits neatliek kā tikai audzēt pacietību Image.
Ir tā: pirmās pāris dienas, kad tikko pārnesām viņu mājās, es paliku kopā ar viņu mājās visu dienu (bija brīvdienas); pēc pamošanās, ēšanas rotaļās utt., visu laiku, ik pēc laika liku uz paladziņu, tā viņa mazliet pierada. Tad pienāca pirmdiena un vajadzēja iet uz darbu.
Image
Pārnākot no darba uz paladziņa mani vienmēr sagaidīja pāris peļķītes un smukas kaudzītes.
Image
Tad viņa iedzīvojās jaunajās mājās un sāka skraidīt pa visām istabām (no sākuma vēl baidījās un dzīvojās tikai vienā istabā) un visur kur skrēja tur arī nokārtojās. Tā nu tagad ir - paladziņš mājās ir vistīrākā vieta.
Image Image
Toties tagad es zinu, ka nevar ļaut skriet pa visu māju, tagad pa dienu atstāju tikai vienā istabā, atvedīs manēžiņu, tad sēdēs tur.

Un runājot par frizēšanu, to mēs obligāti darīsim tuvākajā laikā, jau esmu atradusi pāris meistarus ss.lv, tikai jāpiezvana jāsarunā tikšanās. Bet varbūt kāds var ieteikt kādu labu meistaru no savas pieredzes???
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 10:48

Nesatraucaties - gan jau viss būs labi! Nāks klāt vecums, gan jau arī prātiņā pieņemsies :)
uz PM nosūtu jums man tīkama friziera kontaktus...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 22 Jan 2010, 11:20

Bet tiešām nezinu, vai prasu pārāk daudz. Image
Man šķiet, ka 3.5 mēn. vecumā suņukam jau būtu jāparādās veselam saprātam. Nesen redzēju video, kur 3 mēn. vecs jorks sēžas pēc komandas un dod ķepu. Image
Te būs video: http://www.youtube.com/watch?v=GmJ-0H7glZo
Es vakar ar pamēģināju! Apmēram pēc 10 min. Elizabete (tā sauc manu mazulīti) saprata, ka pieliekot pakaļu pie zemes var saņemt kārumu. Image Tas neapšaubāmi liecina par prātiņa esamību! Image
Tad kāpēc mums iet tik grūti ar pieradināšanu pie tualetes? Ik pa laikam nolieku viņu uz paladziņu, bet šī tikai spēlējas - kož man pirkstos un skrien prom!
Vienīgais atliek cerēt, ka šī metode "Crate Training" iedarbosies.
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 22 Jan 2010, 11:46

3 mēneši ir ļoti maz,nevajag salīdzināt ar youtube un es saku no sirds,3 mēnešos kucēns līdzinās zīdainim vēl. Apmācību varēsi sākt no 5-6 mēnešu vecuma :)
Mūsējā vēl joprojām lēkā kā traka un mierīgi nosēdēt viņai ir problēma. :D
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Sinty » 22 Jan 2010, 12:17

Atļaušos iejaukties... man gan nav jorks, man ir miniatūrā takša un jorka jauktenīte, bet nesaprotu kādēļ apmācības būtu jāatliek. 3 mēnešos jau suns mierīgi zin tādas pamatkomandas kā šurp, nedrīkst, sēdēt, vieta... Manējā 4,5-os mēnešos pilda sēdēt un gulēt no attāluma, kā arī sēž un guļ, kamēr nepiesaucu. Dod arī ķepu, dejo un mantas atšķir. Protams, ārā, pagaidām klausa tikai komandai šurp ( arī sēdēt ) un fu :mrgreen: Bet domāju, ka LĪDZ 6 mēnešiem pateicoties arī skoliņai, tas būs atrisināts. Un tad varēsim censties visu pieslīpēt un pildīt 100%.Šeit pat forumā ir kāda ļoti jauka divu labradoru saimniece un viens no viņiem ir 2!!! mēnešu vecs kucēns, kurš ļoti labi izpilda komandu ''šurp" ar visu apsēšanos. Tam no kāda vecuma apmācīt diez vai šķirne ir izšķirošs faktors.Principā kucēns ir jāapmāca tiko viņš ienāk jaunajās mājās, IMHO..
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 22 Jan 2010, 13:30

Jukis666 - ļoti jauka un mīlīga mazulīte! ;)

Te vienā mājas lapā ir padomi kā 2;3 mēnešu vecu kucēnu pamazām sākt apmācīt:
http://www.petnet.lv/puppytraining/intro.html

Bet kā tur minēts, tas ir tikai pamats,ne jau uzreiz būs bezierunu paklausība. To no tik maza tik tiešam vēl nevar prasīt.
Bet rotaļu veidā, tā, lai nezūd interese un nerodas nepatika pret apmācībām (nepārspīlējot ar nodarbību ilgumu utt.)-kāpēc ne?

P.s. Ja paladziņš ir tikai vienā telpā, tad tik mazs vēl neprot orientēties dzīvoklī, un atrodoties citā telpā (kur nav paladziņa), protams, uzreiz nespēs atrast paladziņu un nokārtosies tur, kur savajadzējies! :P Manēžiņa tik tiešām varētu situāciju uzlabot. Lai veicas! ;)
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 22 Jan 2010, 13:59

es arī pirms kāda laika interesējos te, kā ir ar ārā iešanu jorkiem un varu pastāstīt, kā mums tagad ir. ejam ārā jebkuros apstākļos, sākumā suns drebēja jau neilgu laiku staigājot, tagad varam pat pus stundu staigāt arī pie mīnus desmit grādiem, šorīt-16 grādos staigājām kādas 15 minūtes. es vēroju to suni, ļoti labi var redzēt, ka viņam salst un jāiet ar steigu mājās. tagad kārtojam gandrīz visas vajadzības ārā, bet gadās joprojām vēl arī dzīvoklī- dažreiz smuki uz paladziņiem, dažreiz kur nu pagadās. tad es viņu rāju. es strādāju pus slodzi no mājām - izejam ārā ap septiņiem no rīta un nākamā reize sanāk ap diviem. esmu secinājusi, ka viņš to nevar izturēt, jo šajā starplaikā parasti ir kaut kur peļķīte dzīvoklī, nezinu, kā būtu, ja būtu jāstrādā pilna slodze no ofisa. bet kaut kad jau es to uzzināšu... ģērbt kažociņu viņam arī nepatīk, bet ārā iet patīk un tur aizmirstas neērtības un priecīgi skraida, visu osta, ar visiem suņiem grib draudzēties.

te rakstīja par pavilnu. godīgi sakot, es arī nobrīnījos, ka manam kopš ejam aukstā laikā ārā, zem garās spalvas ir parādījusies mīksta pūciņa, bet viņam tak vajadzētu atbilst standarta jorkam. nu nezinu, es neko no tā nesaprotu.

par frizēšanu-mēs nesen bijām tajā Grig frizētavā, teicu lai nemazgā, jo to daru pati mājās, tikai apgriež spalvas tur, kur jau nu to dara jorka kucēnam, un nadziņus, samaksāju 7 latus un smuki viss bija izdarīts.
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 14:18

Ar suņiem tāpat kā ar bērniem - viens iemācās visu viegli un ātri, bet otram tik bērnība prātā - ir jāskatās kā labāk - ja suņuks nevar sakoncentrēties, tad labāk ne viņu, ne sevi nemocīt. Jorks jau nav nekāds dienesta suns, ka viņam 5 mēnešu vecumā jāmāk 10 komandas - iespējams ir labi, ka viņš to prot, bet nekas jau nenotiks, ja viņš to apgūs vēlāk - lai paaugās un tad jau ar citu izpratni izskolosies. Suņu skološana dod gandarījumu tad, ja tam var pieiet ar smaidu un suns komandas izpilda ar prieku. Man kādreiz bija mitelšnaucers, par kuru es domāju, ka ar galvu viņam nav viss kārtībā - tas suns līdz 2 gadu vecumam nebija savācams - vienīgais ko viņa prata - iet pie pavadas. Tad 2 gadu vecumā viņa pilnībā izmainījās - mēs sapratāmies no pusvārda - ideāls suns - acīmredzot pieauga gan augumā, gan prātā.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 14:36

Jā, un vēl kas - jorki ir terjeri un diezgan daudzi no viņiem ir apveltīti ar īsti TERJERISKIEM raksturiņiem - tas ir jāņem vērā :D
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 22 Jan 2010, 15:30

Paldies visiem! Priekšstats ir izveidojies, atliek tikai cīņa Image.
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 22 Jan 2010, 15:43

Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 15:53

Ar cīņas gaitu un rezultātiem gan padalies - gan jau kādam noderēs! :D
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 22 Jan 2010, 19:30

Nu ja tā viņš ir-visi mazi bēbīši ar laiku pieaug un pieņemas prātiņā!Image
Vajag stipru apņēmību un pacietību un vis izdosies!Nevienam jau tie sunīši nav piedzimuši tik atapīgi ka jau
zin,kur viņam nokārtoties-vis notiek ar laiku!
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 22 Jan 2010, 22:17

bet īstenībā... Gallardo pats saprata, ka jāčurā ārā, mēs gājām, gājām ārā un nekas nesanāca, bet tad vienu dienu, kad bijām laukos, viņš vienkārši sāka tās lietas darīt ārā. mēs ar vīru domājam, ka kaut kādi instinkti viņam. kāpēc sanāk vēl dzīvoklī, nezinu-nevar izturēt, aizmirstas? un vēl kas mani pārsteidza, ka viņš jau sācis kāju pie sniega kupenām cilāt. maniem vecākiem ir vācu aitsuns, kurš to sāka darīt tikai varbūt pusotra gada vecumā vai pat vēlāk-visu laiku čurāja kā meitene, mamma vēl stāstīja, ka suns esot jāsapāro, tikai tad sākot celt kāju, nu pasakas tātad.
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 23:46

:lol: Mazie ir baigie aktīvisti (ar to kāju cilāšanu :D) man agrāk arī bija lielie suņi - mazie sit pušu...
Manējie arī var aiziet pa dienu uz paladziņa, ja nevar sagaidīt nākamo pastaigu - es kaut kā nesagurstu par to - man pat liekas, ka tas zināmā mērā ir atrisinājums problēmai, ka suns ilgi ciešās un nav iespējams viņu pa dienas vidu izvest pastaigā. Tad, kad esmu mājās - viņi to nedara, bet nāk prasīties uz pastaigu.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Lilita » 23 Jan 2010, 10:40

AliseM wrote: Manējie arī var aiziet pa dienu uz paladziņa, ja nevar sagaidīt nākamo pastaigu - es kaut kā nesagurstu par to - man pat liekas, ka tas zināmā mērā ir atrisinājums problēmai, ka suns ilgi ciešās un nav iespējams viņu pa dienas vidu izvest pastaigā. Tad, kad esmu mājās - viņi to nedara, bet nāk prasīties uz pastaigu.


Mums ir tieši tāpat, šorīt tā gribējās pagulēt, bet nekā, Rokijs(viņš ir visnepacietīgākais) uzgūlās uz krūtīm, īd un ar purnu baksta seju, lai vedu taču beidzot ārā. :lol:
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 23 Jan 2010, 11:05

LindaS wrote:Vēl piebildīšu par ausīm- tām ir regulāri jāapgriež spalviņa, paskaties bilžas iepriekš, trešdaļa auss gala ir tīra no spalvām,tās nodzen vai noskuj(kā kurš)...
Nu ko...tas būtu pirmais....jautā te,lasi un veiksmīgi audzināt mazo! :D


Es pirmīt biju domājusi, ka jorkiem austiņas noskuj, tikai tad, ja viņas nestāv, bet mums jau ar to viss kārtībā.
Bet tad sanāk, ka jebkurā gadījumā javed pie friziera un jāapstrādā?
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 23 Jan 2010, 13:13

Tā mēs šobrīd izskatamies:
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 23 Jan 2010, 13:33

Nu ja austiņas pamatīgi noaugušas!
Ar laiku noļuks,jo kļūs no matiņiem smagas un vairs nestāvēs!Austiņas,dupsis-tie ir jāskuj-ka mans suņa frizieris saka par dupsi-bikinī zona!!Image
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 24 Jan 2010, 11:17

Darkprincess taisnība - austiņas un bikini zona ir jāfrizē regulāri. :D
Mēs gan tagad esam mazliet ausis apaudzējuši, jo regulāri vairākas reizes ejam ārā - man bail, ka apsaldēsim, ja pa riktīgam apgriezīšu. Nāks tuvāk izstāde, tad gan jau arī aukstums būs noskrējis un ausu gali būs jāsaved kārtībā...
Pie mums šodien -26, bet suņuki nekā īpaša neizrādīja - pat likās, ka pie -15 viņi ātrāk sāk cilināt kājeles - baigie brašuļi!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests