Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby helenasaimons » 15 Jan 2011, 14:36

AliseM wrote:Saimons - :sirsninas2: - īsts siržu lauzējs! Ja nav noslēpums - kas ir Saimona vecāki?
Kā puisim ar zobiņiem?


Saimona vecāki:
Tēvs - Wenwites Vikont Happines
Māte - Young Laurella Angel

_un ar zobiņiem mums viss ir kārtībā, bijām pie zobārsta, izrāva Saimonam, un ilknīši paši ļoti smuki iegāja savā vietiņā. VISS IR VISLABĀKAJĀ KĀRTĪBĀ! :dejosuns:
helenasaimons
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 09 Oct 2010, 11:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby B&M » 24 Jan 2011, 23:13

Manas mazās mīļās meitenītes:

Image

Image

Image

Image
B&M
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 06 Feb 2010, 15:16

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby B&M » 28 Jan 2011, 20:38

Mana mīļā meitenīte, Glorious Monica Golden Nest

Image

Image

Image

Image
B&M
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 06 Feb 2010, 15:16

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 04 Feb 2011, 01:43

Sveiki visiem!

Sen gan neesmu bijusi šajā forumā, vairāk gan laika trūkuma dēļ nekā slinkuma.
Gribēju pajautāt pieredzējušiem audzētājiem dažas lietas.
Nesen mūsu ģimenē ienāca otrais jorkiņš - puisītis vārdā Zevs, bet izrādās, ka mazulis nav bez problēmām.
Sākšu ar to, ka viņš bija 5 mēnešus vecs, ka mēs viņu adoptējām un audzētāja likās ļoti jauka. Suņukam nav spicas austiņas, bet tas mani tik ļoti neuztrauc, jo skaists viņš ir tāpat un uz izstādēm nepretendējam. Audzētāja gan teica, ka ausis piecelšoties, jo abiem vecākiem ir spicas austiņas. Par to gan es stipri šaubos, jo sunēnam jau ir 7 mēneši, bet ausis spicas vēl nav.
Ievēroju, ka suņukam nekrīt ārā piena zobi, bet jaunie jau ir saauguši, tagad zobiņi 2 rindās. Aizvedu mazuli pie vetārsta un viņa lika mums nogaidīt līdz 8 mēnešu vecumam un tad, ja nav izkrituši vajadzēs raut ārā. Vetārste iztaustīja suņuku un ievēroja, ka viņam ir tikai viena oliņa, otra nav noslīdējusi, viņa teica, lai pagaidam līdz 8 mēnešiem un tad, ja vēl nav noslīdējusi, tad raus zobiņus un kastrēs, lai neveidojas slimības.
Man pirmo reizi mūžā ir suņu puika un ar tādām problēmām arī nekad neesmu saskārusies. Gribēju jums jautāt vai esiet ar ko tādu dzīvē saskārušies varbūt ir kāds padoms. Man jau šķiet, ka audzētājai vajadzēja to zināt, jo viņš jau bija 5 (gandrīz 6 )mēnešus vecs. Jūtos kā pilnīga idiote sava naivuma dēļ.
Citādi suņuks ir veselīgs un dzīvespriecīgs razbainieks.
Uzklausīšu jebkuru padomu, mīļš paldies jau iepriekš! :)
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 04 Feb 2011, 08:19

Ja Jūs nepretendējat uz izstādēm, tad arī šīs problēmas īstenībā nav nemaz problēmas (nu, ja salīdzina ar īstu slimošanu).
Par ausīm - vai Jūs dodat kādus preperātus, lai šīs ausis paceltos? Piemēram, kaļķi un glikozamīnu vai kādus citus skrimšļus nostiprinošos līdzekļus? Arī barība ir svarīga - vai tā ir pilnvērtīga un nodrošina ar visu nepieciešamo augošo organismu?
Zobi - zobi mainās visiem suņiem un tā nav pataloģija, ja piena zobi paši neizkrīt. Dodat pagrauzt kādu graužamkauliņu vai ko līdzīgu. Ja piena zobi turas iekšā ļoti stipri un pastāvīgie ilknīši ir jau līdz pusei izlīduši, tad gan negaidat 8 mēnešus un ejiet pie ārsta, lai rauj laukā!
OO - man pašlaik ir divi jorku puiši - vienam tā mantība jau no trīs mēnešu vecuma bija kā uz delnas, otram līdz pusgadam bija tik mazītiņas, ka reizēm es labi zinot, ka ir abas, vēl un vēlreiz pārbaudīju vai tiešām viņas abas ir tur :hih: Var jau būt, ka 5 mēnešos Jūsu suņukam bija abas 00, bet viena staigāja ārā - iekšā,pieaugot palika iekšā. Tā tas gadās - diemžēl! Jā, esmu dzirdējusi viedokli, ka labāk šādu variantu izoperēt, jo ar laiku var veidoties audzēji. Bet, ja Jums otrs jorks ir meitene, tad jau šis jautājums vienalga kaut kādīgi būtu jārisina.
Starp citu, austiņas var maigi pamasēt - ļoti labs līdzeklis ausu pacelšanai. vai spalva uz austiņām ir apgriezta?
Es domāju, ka satraukumam nav pamata - tās visas ir parastas lietas, kuras atrisinot, nekādas paliekošas problēmas uz suņa veselību neatstās.
Nezinu, vai mani komentāri līdzēja, bet, ja ir vēl jautājumi vai neskaidrības - mēģināšu atbildēt.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 04 Feb 2011, 13:07

Paldies, AliseM, mazliet nomierinājāt. :)
To, ka ,mazajām šķirnēm mēdz būt problēmas ar zobu maiņu es zināju. Vairāk satraucos par to vienu oliņu, jo vetārst mums teica, ka, ja otra oliņa slēpjas kaut kur vēdera dobumā, tad operācija būšot sarežģīta un uztraucos par to kā mazais to pārcietīs. Esmu dzirdējusi un arī vets teica, ka viņām ir jābūt vietā līdz 6 mēnešiem, ja šajā vecumā 1 vai abas nav tad arī visticamāk ka nebūšot. Vai ir dzirdēti kādi izņēmumi? Vai varētu būt, ka audzētāja par to nezināja?
Par austiņām. Kā viņas ir īsti jāmasē un vai tam kaļķim ir kāds savādāks nosaukums jeb man vienkārši prasīt kaļķi, bet vai 7 mēneši jau nav par vēlu, lai ausis pieceltos?
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 04 Feb 2011, 13:55

Oliņa nenoslīdēs,izņēmumu nav. Bet operācija nav īpaši sarežģīta...ja jūsu vetarsts uz to raugās,kā uz lidojumu Visumā,tad iesaku pamainīt dakteri,pie tam ļoti slikti izklausās arī tas,ka ieteica nogaidīt līdz 8 mēnešiem par zobu raušanu,kas ir DAUDZ par vēlu. Es rāvu savai meitenei zobus pie labākā suņu stomatologa Ilgaža 6 mēnešos,un bija laikā...Kolēģe bija aizvedusi suni pie savas kaut kādas dakternienes,nomarinēja līdz 7 mēneši un sabojāja sakodienu. Bet nu ja uz izstādēm neiet- tas nav būtiski,jo arī viena oliņa(kriptorhisms) ir defekts ar kuru nepielaiž izstādei.
Par ausīm-tās ir noļukušas divu iemeslu dēļ- nav noskūta spalviņa uz ausu galiņiem,otrā- zobu maiņas laikā organismam pastiprināti vajadzīgs kalcijs,tādēļ ausis nošļuk. Šajā laikā varētu padot Calci-delice-speciāli vitamīni suņiem, biezpienu... pamasēt ausis,bet ne vairāk kā 20-30 min dienā...un ja visu izdarīsiet- auses pacelsies kā lokatori ;)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ingo » 04 Feb 2011, 14:13

Manam punduršpiciņam arī viena oliņa nenoslīdēja, bet nekāda sarežģītā operācija tāpēc nebija, vismaz mūsu vetārsts neko tādu neteica. Šogad Teo palika 5 gadi, dzīvespriecīgs kā vienmēr :) Mums tas atrisināja vēl vienu problēmu, puisis mājās vairs neiezīmē teritoriju :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 04 Feb 2011, 16:59

Es it kā baidījos teikt, bet, ja nu citi arī, tad pateikšu līdz galam - jūsu ārsta padomi man likās mazliet neprofesionāli. ja nepieciešams ieteikt kādu ārstu, kas ir ar pieredzi tieši mazajās šķirnēs, tad sakiet - nosūtīšu uz PM.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 04 Feb 2011, 23:45

Paldies visiem par padomiem ņemšu tos vērā! :)
Mēs dzīvojam Anglijā un šajā pilsētā ir tikai divas labi zināmas un populāras veterinārās klīnikas. Varbūt, ka viņa to sarežģītību pieminēja, lai varētu uzskrūvēt cenu, jo maksa par kastrāciju ir atkarīga no sarežģītības pakāpes un apdrošināšana izdevumus nesedz, jo tā ir eksistējoša problēma un cena nav no mazajām, taču veicot šo operāciju mikročipu mēs dabūšot bez maksas... :hih:
Nekādus vitamīnus ausīm viņa arī neieteica, tikai pateica, ka spriežot pēc ausu izvietojuma tās necelšoties augšā, par zobiem teica, lai dodot grauzt visādus cietos našķus un, ja neizkrīt, tad 8 mēnešos raus zobus un kastrēs.
Pašlaik esmu Latvijā, bet kad braukšu atpakaļ aizvedīšu uz otru klīniku, redzēs ko tur teiks.
Varbūt kādam ir zināms kāds speciālists UK?
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 05 Feb 2011, 00:44

Zevs
106
107
Fotografēties puisim nepatīk, jo nevar mierīgi nosēdēt ne minūtes, tāpēc bildes mums tādās kādas nu ir (bilde pasena un ausis kopš fotografēšanas ir noskūtas). :)
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 05 Feb 2011, 12:47

Pēc bildes izskatās, ka puisis ir visnotaļ atbilstošs šķirnei - liekas,ka viņam ir ļoti laba zīdaina un bieza spalva vai, pareizāk sakot, mati. Austiņas labi nevar saskatīt - grūti pateikt par novietojumu, bet līdzekli ausu pacelšanai var nopirkt Latvijā. manuprāt, ar kaļķi vien nepietiks - ir speciāli līdzekļi tieši skrimšļu stiprināšanai.
Vispār, cik nu var spriest pēc bildes - ļoti smuks, šķirnīgs puisis! :jaa:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 06 Feb 2011, 01:15

AliseM,paldies par komplimentiem :)
Iešu pirmdien pakonsultēties ar vetu un apskatīties, kādus vitamīnus mēs šeit varam dabūt. :jaa:
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Bingo » 05 Mar 2011, 11:13

Gribu jums paradit savējos kucēnus . 6 puiki.
OLIMPIA GOLDEN STAR un MAGIC SILK WONDERFUL.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Bingo
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 23 Jul 2010, 10:28

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 09 Mar 2011, 14:10

Terjeri! :kucens:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Heidy » 04 Apr 2011, 00:14

Sveiki!
Nu jau ceturto mēnesi mums mājās ir burvīga jorku meitenīte un mēs labprāt pievienotos jūsu pulciņam :)
Sunīti iegādājāmies no audzētavas Rigair. Tā kā šis ir mans pirmais suns, tad pēc iespējas vairāk cenšos uzzināt visu informāciju par kopšanu, audzēšanu un saprašanos ar savu jauno ģimenes locekli.
Tūlīt sunītei jau būs septiņi mēneši un mums noteikti ir nepieciešama suņu skoliņa :pastaiga: Tādēļ vēlējos pajautāt vai kāds varētu ieteikt kādu kinologu un arī padalīties savā pieredzē :)
Būšu ļoti pateicīga ^^
Šeit arī pāris bildītes :)
Image
Image
Heidy
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 03 Apr 2011, 16:14

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 05 Apr 2011, 13:40

Žēl, man neveras bildītes vaļā... bet gan jau mazā kā jau kārtīgs jorks ir bezgala skaista. :nadzinji:
Laipni lūgta forumā, lai gan jāsaka, ka jorku saimnieki nav īpaši čakli uz rakstīšanu....
Nodarbības notiek Katrīnas 2 (skolā) un tās vada Anna pa pirmdienām (26459404).
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 06 Apr 2011, 10:03

Jā, jā, Alise, ir gan skaista - riktīgs mazs velnēns!
Par skoliņu: papildus mājmācībai, kur galvenie skolotāji ir īru terjeri, mēs savam Fuksim sarunājām nodarbības Latvijā pie Marikas Klujas. Jā, viņa gan strādā ar īstiem milžiem, pirms gadiem mēs pat ar īriņiem jutāmies mazi un sīki, bet piekrita arī mazsuni pieņemt. Vasarā brauksim uz LV un iesim skolā. Ar dabisko inteliģenci un šarmu var ilgi braukt, bet tomēr skolots ir skolots.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Demiana » 18 Apr 2011, 15:06

Help, man vajadzīga informācija par papilotēm. Atsaucieties kas viņas pin.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 18 Apr 2011, 15:18

Demiana, PM! :yes:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron