Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ceturtdiena6 » 07 Sep 2013, 13:31

Jorkšīriešu mīļi, draudzene vēlās sev tādu mīļumu un lutekli, taču kamēr vēl ir nelielās pārdomās - grib visu no A līdz Z uzzināt par raksturiņu, kopšanu un kāda vispār ir tā kopdzīve ar šīs šķirnes suni. Arī nav vēl izlēmusi ko vēlās - suni, kuci... Te tā aktivitāte nav diez ko liela, bet varbūt kāds tomēr kādreiz ienāk un var iedot kādu forumu vai audzētavas mājaslapu, kaut ko nebūt kur var palasīt saimnieku personisko viedokli! Internetā rakstītam kaut kā uzticība maza.
Vai pie mums ir kāda laba, nopietna audzētava?
Suni vēlās tikai kā mājas mīluli, jo izstāžu pieredze ir un tagad tam nav ne laika, ne vēlēšanās. Bet nevēlās iegrābties jauktenī... un ģimenē ir bērns - 6 gadi, bet ar suņiem māk apieties. Vēl gadu atpakaļ bija pūdelītis, taču 14 gadu vecumā nomira. Sirds prasa jaunu draugu :sirsninas:
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 08 Sep 2013, 22:57

Par vietējiem audzētājiem gan jau kāds pateiks labāk. Es varu par suni pašu. Meita paņēma jorku meitiņu, nu jau tai ir 3 gadi. Atradām Francijā, Vogēzu kalnos.
Protams, ka mīļums bezgalīgs. Jautra, gudra, labsirdīga, droša. Par to liels paldies audzētājiem, ka viņai vienmēr visa saskarsme ar cilvēkiem jau kopš pirmā brīža ir bijusi pozitīva.
Ļoti, ļoti maza - ap 2,7 kg +/-. Nezinu, forumos bieži meitenes lielās, ka viņām esot jorki zem 2 kg svarā. Neticu, ka tiešām tā ir, pavisam bez piemelošanas, jo Fusse ir gandrīz vai mazākais, ko vispār esmu redzējusi pat izstādēs. Nu tik miniatūra, ka reizēm (faktiski bieži) paliek bail par to mazo dzīvībiņu. Mazāka par jebkuru kaķi, jebkuru suni, ja paši nejauši uzkāpsim, tur slapja vieta paliks. Bet nu viņa gan ir veikla un škiet, ka uztver ne tikai kustību pašu, bet jau gaisa plūsmu un pamūk. Pat uz sava personīgā balkona nevar tā droši laist, pat vārnas vai vakarā pūces var aiznest. Vienmēr laižu kopā ar lielajiem puišiem, tie viņu mīl un sargā. Mīlam un lutinam mēs arī. Un savukārt viņa mums taisa japāņu geišu stila masāžu - jož pāri kamēr guļam. Ļoti patīkami. Tik viegla, ka pat ja uz acs gadās uzkāpt, tur zilums nepaliek.
Tā kā mēs arī vairs uz izstādēm neejam + dzīvoklī ir 2 puikas, tad sune ir sterilizēta un arī garo spalvu regulāri apgriežam īsāku. Smejos, ka mums ir nevis rokoko princese krinolīnā, bet moderna meitene mini kleitiņā. Vienreiz friziere gan noprasīja, kāpēc tad ņēmām jorku, ja griežam to spalvu nost. Bet jorks jau nav tikai spalva vien. Pirmām kārtām tas ir terjers ar terjera raksturu. Tikai pēc tam nāk izmērs, ķermeņa proporcijas, spalva - priekš tam ir frizieri.
Viņai patīk garas pastaigas gan pa pilsētu, gan pa mežu. Izturība un enerģija pietiek. Pa garu zāli viņa pilnīgi pazūd, tāpēc nelaižam vaļā no gara flekša, lai var atrast. Protams, ka to meža bridēju nākas bieži mazgāt, arī no tāda viedokļa īsāka frizūra ir ērtāka, kaut vai izžāvēt vien. Senāk lielos puišus vedu uz agility nodarbībām, tagad vairs ne, bet kaut ko paši vēl padarām. Mazais tur līdzi un zin, kas jādara. Sēdēt gan neiemācīju, tāpēc, ka kamēr bija maza, es nevarēju saprast vai tas spalvu kamols sēž vai stāv. Tikai tik redzēju, ka tur viņš ir un gardumu grib tāpat kā visi. Tagad uz komandu Sēdi lielie apsēžas, bet Fuse paslejas uz 2 kājām. Un galu galā man tā ērtāk, jo gardumu jāieliek 3 vienādā augstumā esošās mutēs.
Un nekādā gadījumā neticiet, ka jorks var neiet ārā un nokārtoties uz autiņa. Kamēr kucēns var, bet pieaudzis suns ir suns ar suņa vajadzībām.
Manai meitai jau ir 19, bet ja mani bērni būtu mazāki, tad laikam ņemtu jorku, kas ir pāraudzis standartu. Pašiem vieglāk un sunim vieglāk.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 09 Sep 2013, 12:02

Ja nevēlas iet uz izstādēm - tad jorks ir ļoti praktiska šķirne'. Spalvu apgriež tā, kā jūs to vēlaties - ja nepatiks - arī nav bēda, jo pēc 3-6 mēneši atkal jāfrizējas. Frizēšanās biežums atkarīgs no paša suņa (dažiem spalva aug ātrāk, dažām lēnāk) un jūsu vēlmēm. Dzīvoklis ir tīrs, jo jorki spalvu kā citi suņi nemaina - tā tikai aug garumā kā cilvēkiem mati. Nu jā, jāmazgā reizi pāris nedēļās vai pēc vajadzības! Protams, jāpievērš uzmanība nelielajam augumam, lai sunīti nesavainotu -it sevišķi, kamēr mazais aug un vēl nespēj noorientēties. Ja pirksiet no LKF audzētāja - domāju, ka instrukcijas tiks dotas ļoti smalkas un izsmeļošas. par citu klubu audzētājiem gan neko nemācēšu teikt. man pašai šī šķirne ir ļoti iepatikusies arī tāpēc, ka ar šiem mazajiem sunīšiem ļoti daudz kur iespēja ieiet - veikalos, kafejnīcās, pat muzejos, sab.transportā. Tas ir ļoti ērti, jo mēs suņus mašīnā vienus (vai vēl trakāk - pie veikala piesietus) neatstājam. Ja vienā veikalā ar suni iet nevar (bet tādu veikalu ir ļoti maz), tad citā var iet bez problēmām. Kad mēs šīs iespējas atklājām, sākām apvienot izstādes ar ekskursijām, piemēram, mani mazpuiši ir bijuši aiz polārā loka, apmeklējuši Salaveča ciemu Somijā, apbraukājuši Igaunijas ūdenskritumus, vizinājušies laivās gan Peipusa ezerā, gan ap Traķu pili u.t.t.
Vēl ir viena īpatnība, ko iepriekšējais jorka īpašnieks jau pieminēja - jorki ir terjeri - 'tātad ar raksturu! Lielākoties Viņi ir ļoti droši, aktīvi un arī pārgalvīgi. Diemžēl, reizēm izskatās, ka viņi paši nemaz neapzinās, ka ir maziņi, jo dažiem eksemplāriem ļoti patīk "braukt augumā" lielākiem suņiem. dažķārt tas ir arī audzināšanas jautājums, bet dažkārt gadās eksemplāri, kuri nu nekādi nav pierunājami uzvesties "iecietīgi" pret lielajiem suņiem. Jebkurā gadījumā - tā ir saimnieka rūpe - nosargāt savu mīluli, lai tam nevar nodarīt pāri - ne cilvēki, ne suņi, ne kaķi, ne putni.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 09 Sep 2013, 12:31

Starp citu, meitenei svars 2.7kg ir normāls izstāžu suņa svars - nu, ja ļoti piekasās, tad labāk būtu, ja svars būtu ap 3kg - parasti izstādēs tiesneši labvēlīgāk skatās uz šiem lielākajiem eksemplāriem. Svars īsti nav svarīgs - galvenais, lai vesels. Vēl brīdinu, ka 'var gadīties, ka audzētājs var novērtēt jūsu bērna uzvedību, kad brauksiet skatīties kucēnu. Esmu dzirdējusi, ka dažkārt bērna uzvedība ir cēlonis tam, ka tiek atteikts potenciālajiem īpašniekiem. Diemžēl, ir gadījumi (arī Latvijā), kad bērni šos mazos sunīšus savaino vai pat notiek kas daudz, daudz bēdīgāks - tāpēc audzētāji ļoti uzmanīgi izvēlas saimniekus. Parasti ģimenēm ar bērniem arī tiek piedāvāti lielāka auguma kucēni. Nesen pie manis ciemojās ģimene ar jorku puiku ap 2kg smagu un diviem bērniem (jaunākajam pieci gadi). Man pat no malas radās pārliecība, ka šeit viss ir kārtībā un bērni suņuku ļoti mīl. Protams, vecāki ik pa laikam atgādināja, ka sunītis ir mazs un jābūt uzmanīgiem. Man ļoti patika šī' attieksme, jo ir apnicis, ka mūsdienās bērni jūtas kā pasaules nabas, par kuriem visiem apkārtējiem ir jārūpējas. šajā ģimenē vismazākais ģimenes loceklis ir sunītis un visi kopīgi ar vienādu atbildību par viņu rūpējas un lolo.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ceturtdiena6 » 09 Sep 2013, 13:54

Paldies par izsmeļošām atbildēm! Nuja, tas jau draudzenei patīk, ka raksturiņš kā terjeram, nav bailīgi... vismaz tie, ar kuriem bijusi saskarsme un liels pluss, ka spalviņa nekrīt, nebūs pa visu māju.
Vēl interesē - ja sunim tomēr grib saglabāt skaistos, garos matus neejot izstādēs - papiljotas nav jātin? Tikai ikdienā jāķemmē, lai nesaveltos?
Lai gan domāju, ka tas būs diezgan grūti, jo pūdelīti viņa veda uz frizētavu reizi pāris mēnešos, pati nefrizēja, bet nenesīs taču katru dienu ķemmēt. Nezinu kā ar to, bet labi, ka audzētājs var paskaidrot, parādīt. Tikai jāatrod tas audzētājs :)
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 10 Sep 2013, 11:51

Var jau mēģināt - bet tikai ļoti reti var redzēt jorku ar garu un vaļēju spalvu, kas ir estētiskā izskatā. Puikām tas vispār nav iespējams, jo kā tad viņi lai pač..rā? Nu iedomājaties paši - jums ir mati līdz dibenam, ceļgaliem, zemei un viņi ir vaļā - kas no tā visa ikdienas gaitās būs? nekur jau ar tādu skaistuli tālu netiksi. Pat ar kucēnu ir samērā grūti iet pastaigās - spalvā saķerās zariņi, skujas, lapas. Ūsas ļoti bieži "apēdas", sānu spalva puikām un aizmugures spalva meitenēm - "nočurājas". Ja tam visam līdzi neseko, rezultāts parasti ir ļoti nepievilcīgs! Pie tam ikdienas ķemmēšana (arī tas ir jāmāk darīt pareizi, ar pareizajām ķemmēm un pareizo kosmētiku) var nedot labus rezultātus. Tāpēc jau tin uz papiljotēm, kur spalva, apstrādāta ar speciālu kosmētiku, netiek pakļauta vides iedarbībai un zināmā mērā atpūšas :) Var jau mēģināt uzturēt pusgaru frizūru, bet, darbs tad būs jāiegulda pamatīgs. Es gan neesmu audzētāja, bet man ir trīs jorki, ar kuru estētisko sakopšanu nodarbojos pati. Ja ir kādi jautājumi - droši uzdodiet! Cik varēšu, atbildēšu!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ceturtdiena6 » 10 Sep 2013, 12:41

AliseM wrote:Var jau mēģināt - bet tikai ļoti reti var redzēt jorku ar garu un vaļēju spalvu, kas ir estētiskā izskatā. Puikām tas vispār nav iespējams, jo kā tad viņi lai pač..rā? Nu iedomājaties paši - jums ir mati līdz dibenam, ceļgaliem, zemei un viņi ir vaļā - kas no tā visa ikdienas gaitās būs? nekur jau ar tādu skaistuli tālu netiksi. Pat ar kucēnu ir samērā grūti iet pastaigās - spalvā saķerās zariņi, skujas, lapas. Ūsas ļoti bieži "apēdas", sānu spalva puikām un aizmugures spalva meitenēm - "nočurājas". Ja tam visam līdzi neseko, rezultāts parasti ir ļoti nepievilcīgs! Pie tam ikdienas ķemmēšana (arī tas ir jāmāk darīt pareizi, ar pareizajām ķemmēm un pareizo kosmētiku) var nedot labus rezultātus. Tāpēc jau tin uz papiljotēm, kur spalva, apstrādāta ar speciālu kosmētiku, netiek pakļauta vides iedarbībai un zināmā mērā atpūšas :) Var jau mēģināt uzturēt pusgaru frizūru, bet, darbs tad būs jāiegulda pamatīgs. Es gan neesmu audzētāja, bet man ir trīs jorki, ar kuru estētisko sakopšanu nodarbojos pati. Ja ir kādi jautājumi - droši uzdodiet! Cik varēšu, atbildēšu!


Man jau arī liekās, ka to spalvu noturēt smukā stāvoklī ir ļoti, ļoti grūti, īpaši jau rudenī, ziemā.
:roze: Sirsnīgs paldies par padomiem un izstāstīšanu!!! Tagad visu šo pastāstīšu un domāsim vai vajaga tās ''neērtības'' ar mājas mīluli, jo jorciņam jau viss krāšnums ir tajā kažociņā, pašai arī, protams, patīk, bet saprotu, ka tas ir ļoti laikaietilpīgs darbs, darbs un arī zināšanas, prasme.
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 10 Sep 2013, 13:25

Arī skaisti nofrizēts un sakopts jorks ir skaists!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 10 Sep 2013, 18:16

Nav tā, ka viss skaistums tikai kažokā vien! Nē, jorkam ir ļoti skaists proporcionāls augumiņš (kuru aiz garā kažoka neredz), skaista viegla gaita (t.i. atkal, ja redz kājiņas), burvīgas mazas pēdiņas, ar kurām apķert tavu roku, lielas ausis, izteiksmīgas acis, luncīga astīte, maiga rozā mēlīte, kas vienmēr gatava dot bučas.

Īso kažociņu nav problēmas izķemmēt, jo mati ir taisni un ķemmē tāpat kā savējos - velk ķemmi cauri un viss. Ja regulāri ķemmē, piem., kad suni paņem klēpī paucināties, tad arī nekādi kunkuļi nemetas. Ja nu kāds ļoti mazs, kur ķemme nav īsti labi izgājusi caur spalvu, bet ja nu tiešām nevar izķemmēt, tad jau var arī ar mazo šķērīti piestrādāt. Ķemmējot jāpievērš uzmanība padusītēm u.c. grūtāk piekļūstamām vietiņām. Mēs savi meiteni reizēm vedam pie friziera, bet ja nav paredzēts nekur cilvēkos iziet, kāds brauciens vai tamlīdzīgi, bet tik pa māju vien, tad apšņikājam arī paši. Ar šķērēm vai ar mašīnīti. Cik nu smuki kuro reizi izdodas, bet tiešām spalva ataug ātri, ja nesanāca, drīz ir iespēja atkārtot labāk. Kad mazgā, tad gan vajag ne tikai šampūnu, bet arī kondicionieri, lielu mīkstu dvieli, fēnu. Bet uz tādu sīkumiņu tas nav ne liels darbs, ne lieli izdevumi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Eskimo » 15 Sep 2013, 18:18

OSH mūsu jorkam ir 3 kg nu nav jau tas jorks tomer tik sīks,tu tā uzrakstiji,ka vina jums gandrīz jāauklē kā pat bērns, tas tomēr ir suns,terjers,ko tur daudz auklēties,mūsējais dzīvo ar rotveileru,nekāda nodalīšana vai ucināšana nenotiek, nē, rots pat tiek auklēts vairāk kā jorks. Skrien pa zāli un nekad nav pazudis bez siksnas. Tāpēc ka mazinš tad jālutina,jāmīlo un jāsaudzē vairāk,jāstaipa pa rokām un jālauj kāpt uz sejas? Es tā nedomāju, ko nedrīkst viens,nedrīkst arī otrs.

Par jorka spalvu,każoku nemaina,bet nav tiesa,ka spalva nekrīt,cilvēks katru dienu zaudē simts :jaut: matus, tā arī jorks, spalva uz paklaja tomer būs. Arī mūsējais tiek apcirpts, ja ir slapjs tad sāk berzêties pa paklāju un tad rezultāts ir redzams, matu kuškīši pa grīdu.
Jorks gan galīgi nav mana škirne,bet diemżēl viens tāds mājās ir,tad ir jāsadzīvo, vinš ir mazs nejaucenis,bet tiesa,drosmīgs ir un par bosu ar patīk būt,bet vecais jorks kurš nomira pirms gada, bija paraugsuns,paklausīgs un gudrs, pildija komandas un bija lielisks kompanjonsuns.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Eskimo » 15 Sep 2013, 18:33

Te lai atsvaidzinatu sadalju mazais anglis Alfie (8g.v)

Image
Image
Image
Alfijs(pa labi) ar veciiti Benu, sapratigu un gudru suni,kuram diemzel bija katarakta,suns nodzivoja ilgu,garu,laimiigu muuzinju
Image
Image
Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 19 Sep 2013, 10:31

par to spalvu - jāsaka, ka dīvaini, bet manējie labākā gadījumā spalvu atstāj ķemmē. pa grīdu vai gultu nekad neesmu atradusi spalvas kumšķus, lai gan man ir veseli trīs jorki! Varbūt, ka tas no griezuma un ķemmēšanas biežuma ir atkarīgs!
Par lutināšanu... nu! nezinu! suņi kā suņi, tikai maziņi un viennozīmīgi TERJERI - var iespītēties, var pakašķēties, bet tai pašā laikā mīļi bez gala!
lai gan man saka, ka manējie puikas ir memmesdēliņi un izlutināti, bet man tā ir labi un ērti. ja suņu uzvedība man traucētu, tad droši vien jau būtu pieņemti mēri kā ar jebkuru citu suni.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Sep 2013, 15:11

Jorka spalvu tiešām nekur nemana.

Un par kāpšanu uz sejas - nu, es nekad neesmu pretendējusi uz normāluma etalona nosaukumu. Ko sunim atļauj, to viņš dara. Īpaši, ja kāds kacina mantiņu pār gulētāju :aptracis: un par labu lēkāšanu vēl samīļo. Es jau teicu: mēs uzskatām, ka tā ir superīga masāža!

Zāle tāpat ir visāda. Kurā neviens nepazudīs un kurā tomēr var pazust. Gan jau atrastos, bet es labprātāk eju mājās tad, kad sākotnēji biju ieplānojusi. Cik suņu ir katrā bildē? 8-)
Image
Image
P.S. tie nav jorki, tie ir īru terjeri.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 24 Jun 2015, 19:46

Image Lustīgus Jāņus!!!! :kanepe:
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby karalislauva » 16 Oct 2015, 13:28

Labdien. Šodien kaut kā nejauši sanāca izlasīt šo, lai gan neesmu kasjauns utaml. auditorija, un gribējās padalīties.http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/206462/nelegala-audzetava-marupe-40-sunisi-dzivojusi-sausmigos-apstaklos-foto

Kaut kā pievienojos šim komentāram

"Te pierādās, ka bezšķirnes suņa vai kaķa dzīvība nemaksā neko. Tie mierīgi var palikt pie sliktiem saimniekiem, bet šķirnes dzīvniekus ar joni izņem. Nav arī skaidra patversmes nostāja, kāpēc gan neprasīt līdzekļus no atbildīgām institūcijām, jo tie jau nav pāris suņu, bet vesels bars. Es ziedotu, bet ja zinātu, ka man kāds no šiem suņukiem arī tiks, bet ne jau gaidīt un vēl piedalīties cenu aptaujā. Varētu vienu paņemt uz mājām un pati nodrošinātu visu nepieciešamo un nevajadzētu vākt naudu uzturam u.c. Pārliecinos, ka mūsu valsts ir viens liels murgs."

Nē, bet tiešām.. Kāpēc ir jāvāc ziedojumi, ja šie suņi vēlāk tiks pārdoti izsolē?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Vendeta » 16 Oct 2015, 14:21

Rakstā nav nevienā rindā minēts, ka šie suņi vēlāk tiks pārdoti izsolē. Tas, ka patversmes prasa naudu (ziedojumus vai fiksētu summu), atdodot suni jauniem īpašniekiem, ir tikai normali - tas kalpo par niecīgu, bet vismaz kaut kādu apliecinājumu tam, ka cilvēks, kurš ņem suni, spēs par viņu arī parūpēties. Un ka tā nav mirkļa iegriba.
Un šie jorki ir pielīdzināmi bezšķirnes suņiem - ne viņiem izcelsmes dokumenti (nez, varbūt kāds Favorīts vai Baltic Triumf viņiem kādu skribelējumu uzzīmēs :velnins: ), ne veselības pārbaudes. Kur tad agrāk bija visi šie "adoptēt gribētāji", kad par kucēnu nauda bija jāmaksā - toties tagad visi tur komentos bļauj viens par otru skaļāk, ka ņems tūlīt un tepat, galvenais, lai dod par velti :aizsvilstas: Visu laiku patversmēs ir pieejami suni, arī nelieli - nē, damām negribas krančus, gribas tipa šķirnes, bet par velti. Par to, ka patversmē tiks iztērēti ne jau mazi līdzekļi, lai šos te visus sakoptu un izārstētu, neviens no tām cacām nedomā. Un sterilizācija - lai turpmak nevairotos šādi bēdubrāļi - arī kaut ko maksā.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Creme de la Creme » 16 Oct 2015, 14:39

Es domāju ka ziedojumi tiek prasīti arī tāpēc, ka ir tik liels skaits suņu. Un viņiem visiem un uzreiz vajadzīga palīdzība! Nedomāju ka patversmē ir tādi līdzekļi...Turklāt suņus adopcijai uzreiz tāpat nevarēs atdot. Vēl jau tiesu darbi...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ievish » 16 Oct 2015, 15:11

karalislauva wrote:
"Te pierādās, ka bezšķirnes suņa vai kaķa dzīvība nemaksā neko. Tie mierīgi var palikt pie sliktiem saimniekiem, bet šķirnes dzīvniekus ar joni izņem. Nav arī skaidra patversmes nostāja, kāpēc gan neprasīt līdzekļus no atbildīgām institūcijām, jo tie jau nav pāris suņu, bet vesels bars. Es ziedotu, bet ja zinātu, ka man kāds no šiem suņukiem arī tiks, bet ne jau gaidīt un vēl piedalīties cenu aptaujā. Varētu vienu paņemt uz mājām un pati nodrošinātu visu nepieciešamo un nevajadzētu vākt naudu uzturam u.c. Pārliecinos, ka mūsu valsts ir viens liels murgs."

Nē, bet tiešām.. Kāpēc ir jāvāc ziedojumi, ja šie suņi vēlāk tiks pārdoti izsolē?


Tur arī komentāros bija citēta patversmes pārstāve, ka valsts viņiem dod līdzekļus tikai suņu uzturam, bet nevis vetārsta, frizēšanas u.c. izdevumiem. Tāpēc arī vāc ziedojumus. Suņu pārdošana izsolē notiks tikai vēl pēc vairākiem mēnešiem, suņiem līdz tam brīdim vēl jāizdzīvo.
Šķirnes dzīvniekus izņem arī joni, jo tie ir nelegālas audzētavas īpašums. Sliktos apstākļos dzīvojošs bežsķirnes dzīvnieks nav ražošanas līdzeklis, šie suņuki gan ir. Ja kādreiz ir lasīti raksti un apskatītas fotogrāfijas par likvidētām nelegālām audzētavām, tad ir apmēram nojausma, kādā stāvoklī tie suņi mēdz būt, jo tiek vairoti katrā meklēšanās reizē.

Piekrītu Ventdetai - ažiotāža ap šo gadījumu, galvenokārt, sacelta, jo cacām gribās mazsuņus (it kā šķirnes), bet negribās par tiem maksāt. Turklāt vēl apziņa, ka padarīts cēls darbs. Varu saderēt, ka, ja lieta nonāks līdz izsolei, suņus varēs iegādāties krietni lētāk kā šķirnes jorkus.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby ievish » 16 Oct 2015, 15:13

Vendeta wrote:Rakstā nav nevienā rindā minēts, ka šie suņi vēlāk tiks pārdoti izsolē.



Tas rakstīts komentāros. Te citāts no patversmes pārstāvja:
...............
Ir MILZĪGA interese no cilvēkiem, kuri vēlas adoptēt jorkšīras terjerus.
Diemžēl tas nav iespējams, jo dzīvnieki NAV MŪSU ĪPAŠUMĀ. Suņi juridiski vēl pieder to īpašniecei, kamēr VID nav tos pārņēmis īpašumā.
Kad tiks beigta lietvedība, un JA suņi tiks saimniekiem atņemti, tad VID aicinās piedalīties cenu aptaujā.
Šajā saitē: *://*.vid.gov.lv - Par mums - Rīcība ar valstij piekritīgo mantu
var sekot līdzi cenu aptaujas izsludināšanai un solīt lielāko cenu par katru indivīdu. Pirms tam aicinu atbraukt iepazīties ar katru konkrēto suni, ko vēlaties nopirkt!
Mežavairogi no valsts saņem tikai naudu uzturam, frizētava, zobārsts u.c. absolūti nepieciešamās manipulācijas segsim no saviem, vai jūsu ziedotajiem līdzekļiem. Paldies visiem, kas nepaliek vienaldzīgi!
TAČU LŪDZU- PAR SUŅU IEGĀDES JAUTĀJUMU INTERESĒTIES VID PĒC 2-3 MĒNEŠIEM (KAD LIETVEDĪBA TUVOSIES BEIGĀM).
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby agrita » 16 Oct 2015, 16:05

Arī,kad par Dharmu (manu toju) bij vēl sludinājums patversmes lapā, rindā bij 50 cilvēki. Visiem gribas šķirnes suni par velti.
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests