Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 20 Jan 2010, 14:31

Paceļu tēmu...
Jorki laikam guļ ziemas miegā,neviens neraksta.
Vai kāds no jums iet laukā šajā salā? Mēs bijām vienu dienu kad spīdēja saule un bija kādi -7C. Braši gājām kādas minūtes 10,tad jau palika auksti un prasijās somā :| bijām veikalā un atpakaļ nākot man par leilu kaunu pretī aši skrēja tojterjers ar kažociņu,tik priecīgs savām kājiņām..ne viņam sala,ne kas...a manējā kā karaliene ar biezo spalvu, rozā kažokā un vēl somā :oops: Cilvēki laikam domāja,ka esmu pamatīgi izlaidusi savu jaunkundzi... noskatijās tā dīvaini :lol:
Lai vai kā,vairāk neejam laukā,ir pārāk auksts jau daudzas dienas...gaidu saulīti un kaut nedaudz siltāku,citādi sīkā pa māju nedod miera :mrgreen:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Lilita » 20 Jan 2010, 16:59

Garās pastaigas ir atliktas uz siltāku laiku, vedu ārā savu trijotni 3X dienā apm. uz 10 minūtēm, ātri izdara savas vajadzības un un skrien uz mājām, nepatīk aukstums.
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby zeina » 20 Jan 2010, 17:02

Lilita wrote:Garās pastaigas ir atliktas uz siltāku laiku, vedu ārā savu trijotni 3X dienā apm. uz 10 minūtēm, ātri izdara savas vajadzības un un skrien uz mājām, nepatīk aukstums.


Manai māsai ir jorks, nenēsā drēbes, ārā pastaigā dodas vakarā apm uz stundu, nesalst nemaz, jo visu laiku ir kustībā - dauzās ar bīglu, pats interesantākais ir tas, ka viņam zem tā saucamajiem matiem ir izveidojusies pavilna.
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Lilita » 20 Jan 2010, 17:20

Grandis un Rokijs pirms 3 gadiem.
Image
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 20 Jan 2010, 19:21

Es jau ar gribēju rakstīt par klusumu šajā sadaļā, lai gan jorku saimnieku ir tik daudz...-laikam dažam sesijas, cits darbos ieracies.. ;)

Mans sunča pēc pastaigas sildās šādi :lol: :
Image

Uz kādām 5 min tiek vests ārā, bet tad jau sāk pietēlot-ierauj vienu kāju kombinzonā un klibo uz 3... Skaidri parāda-NU VSJO, DAMOJ!!! :D
Bet tas tik tagad,līdz -5 grādiem jau viņš dzīvojas ilgāk ārā.
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 20 Jan 2010, 21:48

Mana mazā nebēdne iztiek bez jakām un pufaikām-viņai
nepatik tuntulēties-kaut gan vajadzētu gan!Image
Viņa man žiperīga-visu laiku kustībā!
Ātrā riksītī caur parkam-izdaram savas vajadzības un tad mājās!
Image
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 20 Jan 2010, 22:13

Manējie gāja ārā arī tajās dienās, kad termometrs rādīja -18. Nekādas diži ilgās pastaigas nesanāca, bet pēc pusstundas jutu, ka suņuki sāk pieraut kājeles - tātad laiks uz mājām. Starp citu, par jorkiem esmu lasījusi, ka šai šķirnei esot raksturīga tieksme uz siltumu - nu mans vecākais no jorkiem ir spilgts piemērs - viņš pat pa istabām staigā siltās drēbītēs. Ārā - pat lielajos mīnusos viņš nav jāskubina - iet kā lielais, bet, istabās trīcinās tā, ka ausis kratās :roll:
Ja jorkam ir pavilna, tad šā suņa spalva nav pareizas tekstūras un neatbilst standartam :( Šķiet, ka nevienu tādu pat neesmu redzējusi...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 21 Jan 2010, 02:19

Pie mums (uk) gan nav tik auksts (maksimums - 5), bet manai meitenei arii nepatiik aukstums. Dreebes valkaat nepatiik, kad uzvelku meeteliiti, paliek nelaimiiga un aaraa iet vairs negrib, tachu kad jau esam aaraa ir jaaosta peedas un par meeteli aizmirstas. :)
Paaris nedeelas atpakal pie mums bija uzsnidzis sniedzins (angliem katastrofa - skolas sleegtas un publiskais transports nekursee :D ), tad gan dikti patika pa aaru dziivoties - pa kupenaam dauziijaas un visu laiku prasiija, lai metu sniega pikas, nemaz maajaas negribeeja iet. :D
Naktii gulj pie manis zem sedzinas savu auksto snuki iebaazusi man padusee. :lol:
Nevaru iedomaaties jorku ar pavilnu... :?
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 21 Jan 2010, 14:57

Par yorku pavilnu arī neesmu dzirdējusi!Image
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 21 Jan 2010, 15:18

Sveikiņi,

Es arī vēlējos padalīties priekā - mūsu ģimenē papildinājums - maza meitenīte. :D
Tas mums ir pirmais sunītis, līdz šim bijuši tikai kaķi, tāpēc iet mums ļoti smagi, taču cerams ka ar laiku kļūs vieglāk. :geek:

http://lv.uniteddogs.com/dog/lizagirl

Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby zeina » 21 Jan 2010, 16:23

Pavilna - ne tāda kā īsspalvainam sunim :mrgreen: mati ir kļuvuši biezāki un daudzāk. Jorks ir pat ļoti labs, bijām paņēmusi līdz uz Lietuvas CACIB. lai gan mājas suns....
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 21 Jan 2010, 18:36

jukis666 wrote:Sveikiņi,

Es arī vēlējos padalīties priekā - mūsu ģimenē papildinājums - maza meitenīte. :D
Tas mums ir pirmais sunītis, līdz šim bijuši tikai kaķi, tāpēc iet mums ļoti smagi, taču cerams ka ar laiku kļūs vieglāk. :geek:

http://lv.uniteddogs.com/dog/lizagirl

Image


ImageImage
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 21 Jan 2010, 20:30

jukis666 wrote:Sveikiņi,

Es arī vēlējos padalīties priekā - mūsu ģimenē papildinājums - maza meitenīte. :D
Tas mums ir pirmais sunītis, līdz šim bijuši tikai kaķi, tāpēc iet mums ļoti smagi, taču cerams ka ar laiku kļūs vieglāk. :geek:

http://lv.uniteddogs.com/dog/lizagirl

Image

Kāpēc smagi? Ja ir problēmas, jautājiet - ja varēsim, mēģināsim palīdzēt :)
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 21 Jan 2010, 21:20

AliseM wrote:
jukis666 wrote:Sveikiņi,

Es arī vēlējos padalīties priekā - mūsu ģimenē papildinājums - maza meitenīte. :D
Tas mums ir pirmais sunītis, līdz šim bijuši tikai kaķi, tāpēc iet mums ļoti smagi, taču cerams ka ar laiku kļūs vieglāk. :geek:

http://lv.uniteddogs.com/dog/lizagirl

Image

Kāpēc smagi? Ja ir problēmas, jautājiet - ja varēsim, mēģināsim palīdzēt :)


Man ir 3.5 mēnešus veca Jorku meitenīte.
Image
Pie mums viņa ir jau kādus 2 mēnešus (mēs paņēmām viņu ļoti jauniņu gandrīz neko nezinot par suņu audzināšanu; tā sanāca ). Pirmās pāris dienas viņa kārtīgi čurāja un kakāja savā tualetē, bet tad sāka to darīt pa visu dzīvokli (vienā istabā, otrā istabā, trešā istabā, koridorī).
Image
Kad sapratu, ka ar rāšanu tiešam neko nevar panākt, sāku cītīgi lasīt internetā pieejamos materiālus par suņu mācīšanu nokārtoties tam īpaši paredzētā vietā. Izlasot pāris desmit rakstus, saprātu kā man ir pavisam nedaudz iespējas: 1) iesniegt darbā atlūgumu un sēdēt mājās, lai varētu katru minūti vaktēt mazo palaidni ; 2) noalgot kādu tantuku, lai vaktē manā vietā; 3) iegādāties krātiņu un pamēģināt tā saucamo "Crate Training", kas palīdz disciplinēt suņuku, darīt savas darīšanas pareizā vietā. Tā nu es izvēlējos 3.variantu, jau pasūtīju manēžiņu internetveikalā, nedēļas laikā tā tiks piegādāta, tad tikai atliek cerēt, ka viss izdosies, izmanojot internetā atrasto instukciju.
Image
Varbūt kādam ir kāds labāks padoms? Tad lūdzu paust sauvu viedokli. Kā jau mineju tas ir mans pirmais suns, tāpēc man visi ieteikumi ir vērtīgi!
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 21 Jan 2010, 21:32

jukis666 wrote:Sveikiņi,

Es arī vēlējos padalīties priekā - mūsu ģimenē papildinājums - maza meitenīte. :D
Tas mums ir pirmais sunītis, līdz šim bijuši tikai kaķi, tāpēc iet mums ļoti smagi, taču cerams ka ar laiku kļūs vieglāk. :geek:



Image

Tik tiešām ļoti maziņu paņēmāt :shock: -parasti atdod ne ātrāk kā 2.2 mēnešu vecumā... Precīzāk, nedrīkstētu atdot ātrāk..

Lai vai kā, apsveicu un priecājos, ka forumistu bariņš kļūst kuplāks!


P.s. foto..? Image
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 21 Jan 2010, 21:37

Un vēl par iemācīšanu nokārtoties kur vajag:

Ir daudzi varianti, katram der savs. Viena no metodēm-visur kur nokārtojas kucēns izliek paladziņus, nedaudz paladziņu "pamērcot" viņa čurā (lai ir smaka). Un tad jau palēnām paladziņu skaitu samazina, līdz atstāj tikai vienu. Kaut kā tā...

Man palaimējās, jo audzētāja, kad mazo paņēmu, jau bija iemācījusi nokārtoties kur vajag, un viņš to ievēroja un ievēro ļoti citīgi. :)

Mazulītei jau jābūt potētai-vediet jau viņu arī ārā?
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 21 Jan 2010, 21:52

Citreiz mazuļi it kā nojūk no ierastās kārtības un kārto savas darīšanas visur, bet tikai ne savā vietiņā - parasti prātiņš pēc kāda laika atgriežas. Līdz tam palīdz vairākkārtēja (dienā) grīdas mazgāšana ar dezinficējošu līdzekli - man vismaz līdzēja, bet vispār es ļoti sūdzēties nevaru - manējie cenšās būt kārtīgi un pamatā iet ārā kārtoties. Vienīgie brīži, kad man ir jāsarkst - tie ir suņu tusiņi - tad gan manējie noskatās no citiem un ceļ kāju kur pagadās - arī telpās :oops: - te līdz pamperu aplikšana, bet man vienalga nepatīk, ka viņi tā padodas bara ietekmei. Esmu gan redzējusi vēl smagākus gadījumus, kad kāds īpaši negants čurātājs mēģina apslacināt arī cilvēku kājas - tas gan ir pa traku :evil: !
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 21 Jan 2010, 22:33

Nu jā pavisam vēl mazulīte bija, kad paņēmām (iepriekšējie saminieki - neprofesionāli audzētāji, gribēja pēc iespējas ātrāk tikt vaļā), tāpēc viņai pavisam nekas vēl nebija iemācīts.

Un ja man tagad būtu jāliek paladziņus visur, kur viņa kaut kad ir nokārtojusies, tad sanāk, ka man visa māja būtu jānoklāj.
Image

Potes visas ir un ārā teorētiski jau var iet, taču man bail, ka mazā -13 grādos nosals. Vienreiz mēģināju viņu iznest: noliku zemē, viņa uzreiz skien pie manis un prasās augšā, es paeju malā viņa atkal man pie kājām. Man viņas žēl palika, un es jau pēc 3 min devos kopā ar suni azotē uz siltajām mājām.
Image

Te būs arī pāris bildītes:
Image

Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Jan 2010, 08:04

Ļoti jauka - mazā lellīte :)
Šis gan laikam nav piemērots laiks uzsākt pastaigas pa āru - vēl jau esat pavisam maziņi, bet mīnusi pamatīgi. Ar to kārtošanos arī, man liekas, vienkārši vajag pacietību... vai viņa sāka iet uz paladziņa un tad pārstāja vai arī nekad nav kārtojusies norādītajā vietā? varbūt viņa nevar aptvert visu teritoriju - kad jūtat, ka laiks uz podiņa :D (pēc miega, pēc ēšanas), tad aiztaisiet uz citām istabām ciet durvis, lai viņai ir pieejama tikai tā telpa, kur ir autiņš noklāts.
P.S. Lai gan esat pavisam maziņas, tomēr jāsaka, ka laiks apfrizēt austiņas un ķepiņas :lol: Jorks arī 2.5 mēnešos ir jorks :lol:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 22 Jan 2010, 09:46

Jēziņ,izlasīju un nelielās šausmās saķēru galvu...
Mans jorks(4 mēn.) ir mans otrais suns un pēc prof. esmu vetārsts,taču vēl joprojām liekas,ka zināšanu bagāžas priekš viņiem man ir par maz. To nevar salīdzināt(rūpju ziņā) ne ar vienu citu šķirni...
Mums paveicās ar audzētāju un viņa mums stundām ilgi stāsta ko un kā kopt un darīt, kā labāk utml...ir tik daudz knifu.
Juki,es iesaku izlasīt visas iespējamās mājas lapas,'paņem palasi brīvdienās(ja lasi krieviski,daudz labu forumu ir tieši krievu val.), otrkārt- tu no sava mazā suņa prasi pārāk daudz,jau tagad saku.... Viņam tagad ir tikai 3 mēneši, viņš ir bēbis, un tas būtu tā it kā tu gribētu, lai zīdainis jau lieto tualetes podu un pats vēl papīru nopērk. Tā priekš viņa ir ķīniešu ābece. Jāsāk ar to, ka TEV jāpierod pie domas, ka mājās ir mazs suns, kurš kakā un čurā, tāpēc šmuce būs vismaz līdz 4-5 mēneši. Novāc visu vērtīgo jau iepriekš un apbruņojies ar kaudzi salvešu. Tā nav mantiņa kas sēdēs un smuki izskatīsies. Mūsējo bija iemācijusi audzētāja(kas ir brīnums,jo lielais suns mājās kārtojās pa laikam pat līdz 8 mēnešu vecumam,nespēdams mūs sagaidīt no darba).Mazā cītīgi gāja uz pampera(vai vismaz ap to), bet 3,5 mēnešu vecumā viņai iestājās kā es to saucu "tīņu periods'",,kad sāka rādīt savu varu un darīt kur to vēlas...dabujām bārt,efektīvi iedarbojās atstāt 10 min.vienu pašu un ignorēt...pēc dažām nedēļām viņa saprata un visu atkal kārtīgi dara uz pampera.Tā kā ar manēžu vai bez...kakas būs.
Un nevajag ņemt atvaļinājumu vai tml..nestreso... mēs visi nesēžam mājās caurām dienām,lai ķertu kakas, kad atnāc-savāc to kas ir(par izdarīto nedrīkst bārt) un vakara gaitā skaties,kad suns sāk mīņāties un ostīties ap savu asi,nes uz pampera...kad izdara to tur- uzslavē,vari iedot mazam ko garšīgu(tikai skaties uzmanīgi,palasi par jorku barošanu).Tā viņš iemācīsies saprast, ka pampers ir super lieta un nokārtojoties tur viņu slavē :) pēc tam tas ieiesies viņam pats no sevis.
Vēl piebildīšu par ausīm- tām ir regulāri jāapgriež spalviņa, paskaties bilžas iepriekš, trešdaļa auss gala ir tīra no spalvām,tās nodzen vai noskuj(kā kurš)...
Nu ko...tas būtu pirmais....jautā te,lasi un veiksmīgi audzināt mazo! :D
P.S. Un ārā tādā salā nekādā gadījumā tik mazu nenes...nosals vienā setā,jo tik mazam organismam -10C var būt nāvejošs,ja tas nav pieradis pie pastaigām.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests