Bezšķirnes / Non-breed

Dog Breeds

Re: Bezšķirnes

Postby silverequs » 15 Jan 2010, 10:13

Nu, un te ir mans F1 hibrīds vārdā Čapijs. :mrgreen:
Image
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bezšķirnes

Postby čība » 15 Jan 2010, 11:08

Nemezis wrote:Starp citu-svarigi fakti par izcelsmi :mrgreen: :geek:

Krancis (дворняга)-abi vecaki ir bezshkirnes.

Metiss-abi vecaki ir divu dazhadu shkirnju parstavji.Metisiem piemit ta saucama heteroze-palielinata dzivotspeja,izturigums.Selekcionari tos sauc par F1 hibridiem. :mrgreen: :geek:

un talak,ja selekcija notiek pec mates dabas atlases scenarija-tad sanak krancishi,
bet ja atlasi veic selekcionari-tad shkirnes suni. :geek:


Un kā ir, ja abi vecāki ir šķirnes? :D T.i. ar to apliecinošiem dokumentiem?
Sanāk ne ta krancis, ne metiss...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Bezšķirnes

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 11:53

čība, tad ir dizaineru suns :mrgreen:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Bezšķirnes

Postby Nemezis » 15 Jan 2010, 17:50

silverequs wrote:Nu, un te ir mans F1 hibrīds vārdā Čapijs. :mrgreen:

labi skan vai ne :mrgreen:

čība
Un kā ir, ja abi vecāki ir šķirnes? :D T.i. ar to apliecinošiem dokumentiem?
Sanāk ne ta krancis, ne metiss...


;) ---------> Hibrīdsuns vai dizainēts suns? Kas vispār ir dizainēts suns? Dizainēts suns (kā to nodēvējuši masu mediji) ir divu tīršķirnes suņu krustojums. Tīršķirnes suns ir tāds suns, ko vairākas paaudzes audzējuši, saglabājot līniju tīrību. Tas nozīmē, ka piedzimušie kucēni ir vienāda izskata, ar vienādu temperamentu un rakstura īpašībām. Vairumā gadījumu pastāv rakstīts standarts, pēc kā vadīties audzētājiem. Tikai tie suņi, kas atbilst standartam, drīkst piedalīties vaislas darbā. Tīršķirnes suņu priekšrocība ir tā, ka ir zināms gala produkts. Jums ir zināms, cik liels būs kucēns, kad izaugs, kāds temperaments tam būs, un kāda aprūpe būs nepieciešama. Jūs zināt suņa spēju robežas, vai tas būs piemērots adžiliti, medībām, meklēšanas un glābšanas darbam, policijas darbam, ganīšanai, vai tas vienkārši būs patīkams sabiedrotais. Jums jau ir diezgan konkrēts priekšstats, vai suns spēs satikt ar bērniem, vai tam būs tieksme klejot apkārt vai arī viņš turēsies mājās. Tāpat zināsiet, vai tam patiks svešinieki vai arī tas baidīsies no tiem. Audzējot tīršķirnes suņus, ir rūpīgi jānodrošina, lai ciltslīnijas nekļūtu pārāk tuvas. Pat ar vislabāko pieejamo DNS var notikt ģenētiskās kļūdas, taču ar atbilstošām pārbaudēm šo kļūdu iespējamību var samazināt. Vienkārša analoģija ir, teiksim, ja izdotu likumu, kas noteiktu, ka tikai cilvēkiem ar gaišiem matiem un zaļām acīm un augstu inteliģences koeficientu drīkstētu būt bērni, ar gala mērķi, lai pasaulē visi būtu blondi, zaļacaini un gudri. Ja tas realizētos, kā varat iedomāties, mūsu gēnu baseins eventuāli kļūtu ierobežots, un rastos daudzas ģenētiskas problēmas. Tādēļ ir svarīgi vaicāt audzētājiem, kas nodarbojas ar tīršķirnes suņu audzēšanu, kāda tipa ģenētiskās pārbaudes tie veic.


Kāda ir atšķirība starp "dizainētu" (nepatik man tas nosaukums,nu bet labi :mrgreen:)suni un kranci?



Vispārīgi krancis ir nezināmas izcelsmes. Dizainētam sunim ir dokumentāri pierādāmi tīršķirnes senči, un ir skaidri zināms, kas tie ir. ASV ir pat dizainēto suņu reģistrs.
Kas tad īsti ir tas, kas piesaista pie šiem dizainētajiem suņiem? Vai tie ir veselīgāki? Hibrīdsuņiem tāpat var būt ģenētiskās problēmas, jo tiek krustoti divi pirmās paaudzes suņi, tomēr hibrīdsuņu īpatsvars ar ģenētiskajām problēmām ir mazāks nekā tīršķirnes suņiem, jo gēnu baseins tiek sajaukts. Audzētāji, kas krusto tīršķirnes suņus ar tīršķirnes suņiem, radot pirmās pakāpes hibrīdu, paļaujas uz heterozes efektu un hibrīdu spēku. Spēks nozīmē „fizisku vai mentālu spēku, enerģiju”. Pretstatā tīršķirnes suņiem, pieņemot mājās hibrīdu, jums nav tieši zināms, kāda temperamenta, izmēra vai tieša izskata suns būs pieaugušā versijā. :!: Rūpīgi iepazīstieties ar abu krustojumā iesaistīto šķirņu temperamentu un aprūpi. Ja jums un jūsu dzīvesveidam un ģimenei šķiet piemērots viss, kas atbilst abām šķirnēm, tad varat pieņemt, ka šis krustojums jums derēs. Ja ir kaut kas vienā no šķirnēm, kas neatbilst jūsu kritērijiem, izvairieties iegādāties šo hibrīdu. Nepieņemiet vai neriskējiet, ka hibrīdā izpaudīsies tikai labās īpašības. Varat piedzīvot lielu pārsteigumu, un nav godīgi, ka kucēnam nāksies vēlāk par to maksāt.
Tāpat ir svarīgi apzināties, ka ne visi hibrīdsuņi tiek audzēti kā 50% pret 50%. Nereti audzētāji audzē multipaaudžu krustojumus. Lai arī tiek uzskatīts, ka vienkārša F1 pakāpes krustojuma rezultātā var iegūt visizturīgāko suni, un, jo tālāk iet multipaaudžu ķēde, jo mazāk izturīgs kļūst hibrīds, arī multipaaudžu krustošanai ir savas priekšrocības. Ja vēlaties palielināt iespējamību iegūt noteiktas īpašības hibrīdā, piemēram, minimālu spalvas mešanu, ir nepieciešams paaudžu ķēdē virzīties lejup, riskējot iegūt mazāk izturīgu īpatni.
Lai palīdzētu saprast šo koncepciju, mēs izmantosim Goldendūdelu kā piemēru. Goldendūdels ir krustojums starp zeltaino retrīveru un pūdeli (parasti standarta pūdeli). Vispārīgi mēs pirmo tīršķirnes īpatni sauksim par „tīršķirnes A” un otro – par „tīršķirnes B”. Paturiet prātā, ka apmatojuma atšķirību piemēri attiecas tikai uz goldendūdela hibrīdiem, visi citi hibrīdi būs atšķirīgi savā unikālā veidā, atkarībā no krustojuma.
F1 = 1. pakāpes kucēns - 50% tīršķirnes - A un 50% tīršķirnes - B - piemēram, zeltainā retrīvera un pūdeļa krustojums, tā ir pirmā paaudze, kas dod visveselīgākos pēcnācējus. Šim konkrētajam golgendūdela krustojumam apmatojuma tips var būt gluds kā zeltainajam retrīveram, ass kā īru vilku sunim, tie var mest un var nemest spalvu, viena metiena kucēni var būt dažādi. Tas nav labākais krustojums cilvēkiem ar smagām alerģijām.
F1b = bekrosēšanas kucēns - 25% tīršķirnes - A un 75% tīršķirnes - B. Piemēram, F1 goldendūdela un pūdeļa krustojums; šis ir goldendūdels, kas sakrustots atpakaļ ar pūdeli. F1b visticamāk no visiem būs tas, kas metīs vismazāk spalvas un būs visvairāk piemērots alerģētiķiem nekā jebkurš cits "dūdels" (pūdeļa jauktenis), un tam ir visvieglāk kopjamais kažoks.
F2 = otrās pakāpes kucēns - F1 hibrīds krustots ar F1 hibrīdu – piemēram, F1 goldendūdels krustots ar F1 goldendūdelu. Šāda kombinācija jums dos tādu pašu tīršķirnes - A un tīršķirnes - B kā tas būtu F1 hibrīdam. Goldendūdela gadījumā visticamāk spalva tiks mesta.
F2b = otrās pakāpes bekrosēšanas kucēns = F1 krustots ar F1b (hibrīda bekrosēšana)
F3 = F2 hibrīds ar F2 hibrīdu
Multipaaudžu = F3 vai augstākas pakāpes hibrīda krustošana ar F3 vai augstākas pakāpes hibrīdu.



Kopsavilkums

Tīršķirnes - A x Tīršķirnes - B = F1 hibrīdsuns
F1 x Tīršķirnes - A = F1b hibrīdsuns
F1 x F1 = F2 hibrīdsuns
F1 x F1b = F2b hibrīdsuns
F2 x F2 = F3 hibrīdsuns

No suņiem nevar atbrīvoties kā no veciem tosteriem, kad tie vairs nesniedz mums to, ko vēlamies. Tie ir dzīvas būtnes. Sakrustojiet labradoru ar pūdeli (labradūdels), un jums var būt vai arī nebūt suns, kas met spalvu. Vairums pieredzējušo audzētāju var izteikt visai pamatotu domu par to, kādas īpašības parādīsies kucēnam augot. Piemēram, labradūdelam daži audzētāji spēj noteikt, kāds apmatojums kucēnam būs – pūdeļa vai labradora – bet to tik un tā nevar garantēt. Dažkārt ir grūti pateikt, kāda tipa temperaments kucēnam iedzims, tā kā dažas īpašības parādās tikai pieaugušiem īpatņiem.
Vai izvēlēsieties tīršķirnes suni vai „dizainētu” hibrīda jaukteni, vispirms veiciet izpēti. Atcerieties, ka suņa ieviešana ir mūža ilgas saistības, kas nav jāuztver vieglprātīgi. Pirms pieņemat suni, pajautājiet sev – vai esat gatavs sunim?

tas nekada gadijuma nav metisizacijas propaganda :mrgreen: ,vienkarshi intersanti fakti.


http://www.petnet.lv/canidae/?mixed_breeds.html
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Bezšķirnes

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 18:23

Es to rakstiņu jau sen izlasīju un pateicoties tam uzzināju, ka tāds jauktenīts kā ir man, hibrīdu valodā saucas dorkie... bet pats interesantākais, ka no tām bildēm un video, kurus apskatīju ( taksis ar standarta apspalvojumu + yorks ), tie suņi izaug līdzīgi.. un man pat ir atrasts video youtubā, kur ir tas tjipa dorkijs 9-os mēnešos un es viņā redzu pilnīgi visas mana suņa iezīmes... kustības, sejas izteiksme, brīžiem atlocījušās ausis :mrgreen: un arī izskats... vienīgi krāsa cita... tā kā pat var zinat, ko no suņa gaidīt izskata ziņā :mrgreen:
Un Amerikā jau viņi atraduši kā naudu pelnīt... esmu lasījusi, ka daudz slavenības izvēlas šos hibrīdsuņus, lai viņu mīluļi būtu unikāli, bet par velti jau viņus nedod :twisted:
Un tepat LV ar nav ilgi jāgaida... esmu redzējusi sludinājumu - pārdod chorkie šķirnes suni :twisted:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Bezšķirnes

Postby Nemezis » 15 Jan 2010, 18:33

Sinty wrote:Es to rakstiņu jau sen izlasīju

pagaidam tas ir vienigais raksts LV valoda,ko es atradu,krievu ir vairak,bet principa visur rakstits +/- viens un tas pats.
ja godigi,es amerikanju ideju neatbalstu..jo biezhi vien ciesh sunji,ne jau visi vinji tiek pie normaliem cilvekiem.Un par puppymills es vispar pakluseshu.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Bezšķirnes

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 18:42

Kurš gan atbalsta pliku ātro biznesu, kurš saistīts ar dzīvām radībām... ja vēl zem tās krustošanas būtu kāda doma, mērķis...
un tikai mirkļa iegribu dēļ, pēc tam droši vien kādi 80% no tiem suņukiem nonāk patversmēs labākajā gadījumā...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Bezšķirnes

Postby Nemezis » 15 Jan 2010, 19:01

Sinty wrote:Kurš gan atbalsta pliku ātro biznesu, kurš saistīts ar dzīvām radībām... ja vēl zem tās krustošanas būtu kāda doma, mērķis...
un tikai mirkļa iegribu dēļ, pēc tam droši vien kādi 80% no tiem suņukiem nonāk patversmēs labākajā gadījumā...

zini,domaju ka pat neapzinati cilveks var atbalstit sho biznesu,piemeram ieliekot taja pasha ss.lv sludinajumu tipa "nopirkshu labradudlu" utt.vairotaji jau vienmer tur apgrozas,lai izpetit "modes" tendences.Pieprasijums=piedavajums..
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Bezšķirnes

Postby Sinty » 15 Jan 2010, 19:06

Piekrītu, bet pie mums jau ir pietiekami to, kuri pārdod tojus, kas izaug 10kg svarā utt... un vismaz pagaidām pēc tiem ir lielāks pieprasījums... ja jau nav iespējams izskaust to, tad atliek vienīgi cerēt, ka tā hibrīdsuņu mānija līdz mums neatnāks...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Bezšķirnes

Postby link » 15 Jan 2010, 20:22

Image
Image
Image
Image
Image
link
 

Re: Bezšķirnes

Postby Linda B. » 15 Jan 2010, 21:02

silverequs wrote:Nu, un te ir mans F1 hibrīds vārdā Čapijs. :mrgreen:
Image

Vaaaiiii!Kā man šitas patīk!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Bezšķirnes

Postby elīna » 16 Jan 2010, 14:10

Nemezis wrote:Tas nozīmē, ka piedzimušie kucēni ir vienāda izskata, ar vienādu temperamentu un rakstura īpašībām

gribētu redzēt kaut vienu metienu, kur visi kucēni ir vienāda temperamenta un rakstura...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Bezšķirnes

Postby elīna » 16 Jan 2010, 14:13

sanāk, ka pēc goldendūdelu :mrgreen: formulas, manējā nav neviens no piedāvātajiem variantiem. tātad vēljoprojām bezšķirnes VASiņš :D
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Bezšķirnes

Postby agich » 16 Jan 2010, 14:16

Nu bet ir taču katrai šķirnei savs temperaments un rakstura iezīmes. tur jau ir tā šķirnes suņu burvība, ka Tu viņu ņemot zini apmēram kāds viņš būs. katram sunim protams raksturs citādāks, bet lielos vilcienos galvenajām iezīmēm ir jābūt vienādām.

Sanāk, ka Hēra arī ir F1 hibrīds. :D

Link, izskatās, ka jautri viņiem tur iet. :mrgreen: Ar Aktaju jau ir iepazinušies?
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Bezšķirnes

Postby Nemezis » 16 Jan 2010, 15:38

rema wrote:
Nemezis wrote:Tas nozīmē, ka piedzimušie kucēni ir vienāda izskata, ar vienādu temperamentu un rakstura īpašībām

gribētu redzēt kaut vienu metienu, kur visi kucēni ir vienāda temperamenta un rakstura...

neko nezinu,raksts nav manejais :mrgreen: tur laikam bija domats :shkirnei raksturigas ipashibas.

Agich
nu,piemeram bulkam raksturigs spitigums,bet temperamenti oi ka atshkiras.. :mrgreen:
Es vienmer salidzinu Nodinu ar parejiem brachkkam,nu vinji tomer ir mierigaki,neka manejais un uz parejiem suniem reage ljoti kulturali,kaut gan vinsh sveshus sunjus redz un kontaktejas ar tiem diezgan biezhi,savejie 2 laikam neskaitas :mrgreen: Visistaka tragedija ir tad,kad vinju ved prom no treninlaukuma (t.i no suniem),tad vinsh ejot prom ardas ta ka ezelitis,un pec tam sezh bagazhnieka skatas pa logu un visu celju lidz majai...gaudo (a balss vinjam ta ka mazam pudelitim :mrgreen: ) :mrgreen: Esmu jau pieradusi ka pec aktivas pastaigas suns atnakot majas nevis iet gulet,bet leka pa divanu,izmantojot to ka batutu,dzena kakji,vai trakojot ieskrienas ar pieri siena (laicigi piebremzejot :mrgreen: )
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Bezšķirnes

Postby agich » 16 Jan 2010, 15:56

Nemezis wrote:Visistaka tragedija ir tad,kad vinju ved prom no treninlaukuma (t.i no suniem),tad vinsh ejot prom ardas ta ka ezelitis,un pec tam sezh bagazhnieka skatas pa logu un visu celju lidz majai...gaudo

Hēra starp citu vienu brīdi darija tāpat. Tagad teiksim satiekot pastaigas laikā kādu suni viņa var ar to brītiņu paspēlēties un mēs mierīgi varam aiziet prom kad es to gribu. Tobiš, ja es eju projām, tad viņa nāk līdzi. Bet apmēram līdz gadam viņa uzvedās toč tā kā Tu Nodinu apraksti. ;) Mēs pagaišziem šad tad braucām uz spilves lidlauku ar vienu suni staigāt, tad nu arī bija vislielākā trakošana kad no suņdrauga vedu projām, kad iekāpām autobusā, tad šī arī smilkstēja un mēģināja(ar uzpurni ne visai labi sanāca :mrgreen: ) gaudot. Labi, ka mums tikai piecas pieturas bija jābrauc. :D
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Bezšķirnes

Postby Nemezis » 16 Jan 2010, 16:01

Labi norakstisim to uz vecumu :mrgreen: :geek: :mrgreen: Labi ka tev Hera nestaiga pa sekciju un kompjutera galdinju un nesezh uz akvarija vaka (akvariji stav uz tumbas) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Bezšķirnes

Postby agich » 16 Jan 2010, 16:47

Nestaigā, bet tas tikai tāpēc, ka man istabā tā īsti nav tādu mēbeļu pa kurām varētu pastaigāt. :D lēkā tikai pa dīvāniem un krēslu. ja neskaita mīkstās mēbeles, tad vienīgais uz kā viņa istabā ir uzlekusi ir plīts. Paņēmu no pakaramā siksniņas, suņa tā sapriecājās par to, ka ies staigāt, ka palecās gaisā un ar visām četrām uzleca uz plīts... :shock: Labi, ta tas bija vasarā, kad istaba netiek kurināta, a to ķepas būtu apdedzinājusi.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Bezšķirnes

Postby Sinty » 16 Jan 2010, 18:05

A mēs šodien pirmo reizi apmeklējām skoliņu :) Visumā ļoti labi, tagad pildīsim mājasdarbus :D
Vienīgi atklājās jauns netikums - mazā agresīvi cenšas iekost purnā citiem suņiem ( tādiem, kas nedaudz lielāki, jo no tiem vēl lielākiem tomēr bail) :evil:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby paula » 18 Jan 2010, 14:15

Es varu aostiprināt Sinty teikt-mazā dāma manam taksim nepārraukti no visas sirds koda purnā :twisted: , tikko kā viņš pietuvojās mazliet par tuvu, pat nejauši garām nogāja :? :D Bet vispār jau fantastisks sunītis!
Sinty vai no viņa metiena nav aizkavējies vēl kāds nepārdots brālītis? :D
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests

cron