Dandie dinmont terrier

Dog Breeds

Dandie dinmont terrier

Postby ego » 19 May 2014, 19:39

FCI-Standard N°168 /01.12.1997 / GB

DANDIE DINMONT TERRIER




ORIGIN : Great Britain

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 24.06.1987.

UTILIZATION : Terrier.

CLASSIFICATION F.C.I. : Group 3 Terriers.

Section 2 Small-sized Terriers.

Without working trial.

GENERAL APPEARANCE : Distinctive head with beautiful silky covering, with large, wise intelligent eyes offsetting long, low weaselly body. Short, strong legs ; weatherproof coat.


BEHAVIOUR AND TEMPERAMENT : Game, workmanlike Terrier. Independant, highly intelligent, determined, persistent, sensitive, affectionate and dignified.

HEAD : Head strongly made, large but in proportion to dog’s size, muscles showing extraordinary development, especially the maxillary.

CRANIAL REGION :

Skull : Broad, narrowing torwards eye, measuring about the same from inner corner of eye to back of skull, as from ear to ear. Forehead well domed ; head covered with very soft, silky hair not confined to mere « topknot ».

FACIAL REGION :

Nose : Black.

Muzzle : In proportion to skull as three is to five. Top of muzzle has triangular bare patch pointing backwards to eyes from nose about 2,5 cm ( 1 in.) broad.



Cheeks : Gradually tapering towards deep and strongly made muzzle.


Jaws/Teeth : Jaws strong with a perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping the lower teeth and set square to the jaws. Any deviation highly undesirable. Teeth very strong, especially canines which are extraordinary in size for a small dog. Canines fit well against each other, to give greatest available holding and punishing power. Inside of mouth black or dark coloured.


Eyes : Rich dark hazel ; set wide apart and low, large, bright, full and round but not protruding.


Ears : Pendulous, set well back, wide apart, low on skull, hanging close to cheek with very slight projection at base ; broad at junction of head and tapering almost to a point, fore part of ear coming almost straight down from its junction with head to tip. Cartilage and skin of ear very thin. Length of ear, from 7 ½ -10 cm (3-4 ins). Ears harmonise in colour with body colour. In a pepper dog, covered with soft, straight, dark hair (in some cases almost black). In a mustard dog, hair mustard in colour, a shade darker than body but not black. Both should have a thin feather of light hair starting about 5 cm (2 ins) from the tip, and of nearly the same colour and texture as « topknot », giving ear appearance of a distinct point. This may not appear until after age of two years.






NECK : Very muscular, well developed and strong, showing great power. Well set into shoulders.

BODY : Long, strong and flexible.


Back : Rather low at shoulders having slight downward curve and corresponding arch over loins, slight gradual drop from top of loin to root of tail. Backbone well muscled.




Chest : Well developed and well let down between forelegs.


Ribs : Well sprung and round.


TAIL : Rather short from 20-25 cm (8-10 ins), rather thick at root, getting thicker for about 10 cm ( 4 ins ) and tapering off to a point. Not twisted or curled in any way but with a curve like a scimitar, the tip when excited being in a perpendicular line with root of tail, set neither too high nor too low. When not excited carried gaily a little above body level.


LIMBS

FOREQUARTERS : Forelegs short with immense muscular development and bone, set wide apart and chest coming well down between them. Bandy legs highly undesirable.


Shoulders : Well laid back but not heavy.

Forearm : To follow line of chest.

Forefeet : Pointing forward or slightly outward when standing.


HINDQUARTERS : Hindlegs a little longer than forelegs ; set rather wide apart, but not spread out in an unnatural manner.

Thighs : Well developed.

Stifles : Angulated.


Hocks : Well let down. Dewclaws, if present, customarily removed.


Hindfeet : Round and well padded. Hindfeet smaller than forefeet. Nails dark but varying in shade according to colour of body. Flat or open feet highly undesirable.



GAIT / MOVEMENT : Strong, straight impulsion from rear, giving a fluent free and easy stride, reaching forward at the front. A stiff, stilted, hopping or weaving gait highly undesirable.



COAT

HAIR : Very important feature of the breed. Double coat with a soft linty undercoat and a harder topcoat, not wiry but giving crisp feel to the hand. The coat should not « shed » down the back, but should lie in pencils caused by the harder hair coming through the softer undercoat. The forelegs have feather about 5 cm (2 ins) long. Upper side of tail covered with wiry hair, underside not so wiry with neat feathering of softer hair.



COLOUR : Pepper or mustard.

· Pepper : Ranges from dark bluish black to light silvery grey, intermediate shades preferred. Body colour coming well down shoulder and hips gradually merging into colour of legs and feet which varies according to body colour from rich tan to pale fawn. Profuse silvery white « topknot ».

· Mustard : Varies from reddish brown to pale fawn. Profuse creamy white « topknot », legs and feet of a darker shade than head.




In both colours feather on forelegs rather lighter than hair on fore part of leg. Some white hair on chest and white nails permissible. White feet undesirable. Hair on underside of tail lighter than on upperside which should be darker colour than body.



WEIGHT : 8-11 kg ( 18-24 lbs) for dogs in good working condition. The lower weights preferred.

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.



Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 19 May 2014, 19:52

ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 20 May 2014, 18:47

Vienā no tēmām pieminēju , ka būtu interesanti izveidot konkrētu šķirni raksturojošu " sadzīvisko vizītkarti" . Mēģināšu tādu izveidot par dandie dinmont terjeru. Jāatzīst, ka to veidošu, spriežot pēc viena suņa, tāpēc varbūt, ka raksturojumā parādīsies tikai Jancim raksturīgas iezīmes.
1. Rej maz, taču balss ir iespaidīga (ir aizdomas, ka gaudošana, sagādā īpašu prieku).
2. Rotaļās galvenais elements ir dīrāšana nevis graušana (tas gan vairāk attiecas uz jaunības periodu).
3.Pastaigas mīl lēnas, jo galvenā uzmanība tiek pievērsta ostīšanas procesam. Viņam ir jāizlasa visa informācija nevis tās daļa.
4. Ņemot vērā suņa fizisko uzbūvi, var veikt ļoti riskantus lēcienus. Nav respekts pret augstumu.
5. Suns ir paklausīgs, ar zināmu spītības devu.
6.Izturīgs pret sāpēm ( piemēram,esmu iegriezusi dzīvnadzī,asiņoja visu dienu, viņš neizdvesa ne skaņu)
7. Izteikts "cilvēkmīlis" .Lieliski komunicē arī ar svešiem cilvēkiem. Man ne reizi nav uzrūcis, par košanu vispār nav runa.
8. Ļoti labi sadzīvo ar sākumskolas vecuma bērniem ( Jancis uz 2 dienām palika pie māsas un viņas 8 gadus vecais dēls vairs negribēja suni atdot.Bērnam bija vesela traģēdija.Piebildīšu, ka māsai ir 2 suņi)Ar mazākiem bērniem pieredzes nav.
9. Domāju, ka mednieka instinkts Janci nav pametis. Nedomāju, ka viņš būtu labs dzīvokļa biedrs grauzējiem.
10. Suns ir pacietīgs. Nav kašķīgs pret sugas brāļiem, taču ir viens bet. Janci neinteresē suņu sabiedrība. Kad bijām pie Zuustra viņš komunicēja tikai ar cilvēkiem ,pret suņiem izrādīja vienaldzību un padevību. Māsas suņiem par uzmākšanos uzrūca. Ar mūsu mājas sīksuņiem attiecības neitrālas, taču viņš nemīl " ciešu kontaktu " . To viņš demonstrē rūcot un ... naktī viņš guļ viens pats (nevis ar savu baru) , man pat ir jāaizver durvis, lai viņu neviens netraucē. Godīgi sakot, tas mani visvairāk pārsteidz, jo skaidri zinu, ka iemesls ir suņi.
11. Pret kaķiem izturas neitrāli.
12. Domāju, ka , ja uz galda būs atstāts ēdiens, Jancis noteikti uzcienāsies (protams, ja saimnieks nav klāt). Tā gan ir vairāk audzināšanas kļūda, jo es mierīgi varu kaķim bļodu likt uz grīdas, kaķis ēdīs , taču Jancis nemēģinās kaķi aizdzīt (es mierīgi varu iziet no telpas, nekas nemainīsies). Un tas nav tāpēc, ka Jancim negaršotu kaķu pārtika. Vienkārši viņš ir sapratis, ka nedrīkst (sīksuņiem es to iestāstit nespēju).
Tāda ir mana pieredze,dzīvojot ar dandie. Ļoti ceru, ka manu pieredzi kādreiz spēs papildināt vēl kāds šī man tik ļoti mīļā terjera īpašnieks.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby Boulevard » 20 May 2014, 19:11

ego wrote:Ļoti ceru, ka manu pieredzi kādreiz spēs papildināt vēl kāds šī man tik ļoti mīļā terjera īpašnieks.

Diemžēl iespējamība ir maza, jo šķirne ir tik ļoti reta... Pat savā dzimtajā zemē to uzskata par apdraudētu, jo katru gadu tiek piereģistrēts ļoti mazs kucēnu skaits (palicis atmiņā, ka ap 80). Tāpēc desmitkārš prieks, ka izvēlējāties tieši šo šķirni, turklāt pēc jūsu apraksta rodas ļoti simpātisks priekšstats :pedinja:
Varētu arī ievietot kādu citātu no Darela grāmatiņām par viņa mātes kucīti Dodo. Šķiet, Larijs lietoja apzīmējumu jūras gurķis :kanepe:
P.S. Ego, ievietojot bildīti caur radikal.ru, jākopē 2. rindiņu - 2. Картинка в тексте
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 11 Jun 2014, 19:17

Paldies, Boulevard!

Ielikšu dažus dandie vēsturiskos attēlus.


Image




Image



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby Creme de la Creme » 12 Jun 2014, 09:27

Super! Skatos tās vēsturiskās bildes un redzu asspalvainos takšus :kanepe: Man pašlaik mājās viens tāds ir - ar nenoplūktu galvu :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 14 Jun 2014, 17:08

Es arī tā padomāju. Jancis izskatās masīvāks. Aizņēmos dažas bildes no vienas angļu audzētavas. Izvēlējos "sadzīviskās" . Atlasīju tās, kuras man atgādināja Janča ikdienu (gulēšanas poza; galda izzināšana; kažoks nav ideālā formā). Piebildīšu, ka man pašai bildes nesanāk. Janci var aplūkot manā slēgtajā blogā. Jā un vēl, bildēs var redzēt dandie kažoka krāsojuma abus toņus.

Image

Image

Image

Image

Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby Creme de la Creme » 14 Jun 2014, 19:29

Pēdējā bildē ļoti pazīstams skats :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 19 Jul 2014, 18:29

:sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: :sirsninas2: (bez komentāriem) Dandie mazuļi (bildēs redzams arī Jancītis)



Image




Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 25 Dec 2014, 14:22

Skaistus svētkus :eglite:


Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 02 Jan 2015, 18:20

Sveiki 2015.gadā :elfs:

Nolēmu papildināt dandie sadzīvisko raksturojumu.
Jancis un uguņošana: Kad Jancis vēl bija maziņš ,uguņošanas laikā viņš saldi čučēja; šogad viņš kopā ar mani absolūti mierīgi vērās logā (troksnis bija iespaidīgs, jo šāva tieši pie logiem :lamajas: ).
Jancis un " briesmu sajūta" : Šonakt mums sanāca nepatīkams strapgadījums. Es jau rakstīju, ka Jancis labprāt guļ viens. Pēdējā laikā es viņam šādu izvēli nepiedāvāju un Jancis guļ kopā ar " baru" (bez pretenzijām). Naktī vienam no sīksuņiem ieķērās kažokā nags. Bija ļoti stresains moments ar " kliegšanu" utt. Kad problēma tika novērsta un es nolēmu atkal pievērsties saldajam nakts miegam, stresaini sāka uzvesties Jancis. Viņš sāka nervozi skraidīt pa istabu. Pirmā doma bija, ka Jancim sāp vēders, taču izrādījās , ka Jancis vēlas doties gulēt uz otru istabu. Visa viņa mīmika un ķermeņa valoda norādīja, ka viņš no tās istabas āra vairs neies un negāja arī ( lai kā es arī viņu lūgtos :kanepe: ). Mans secinājums, tajā brīdī Jancis manu gultu uztvēra kā "moku kambari" , kur suņiem " velk ādu pār acīm " (sīkais bļāva ne pa jokam).
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 13 Jan 2015, 21:44

"Pasērfoju" internetā un atradu vēl dažas foršas dandie bildītes!

Mazie skaistuļi!



Image




Image



Šķirņu līdzība :kanepe:





Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 31 Jan 2015, 17:49

Forumā ir daudz foršu stāstu par sportošanu kopā ar suni. Nu re, youtubā atradu arī sportisku dandie (sunītis gan tikai mācās :pukudupsis: ). Man jau patīk tās kustības....tik dandiskas :samilejies:


https://www.youtube.com/watch?v=33lxFWjrIp4<VA>



Šajā bildītē redzamais dandie ir jau " profesionālis" :jaa:



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 05 Apr 2015, 18:45

Priecīgas Lieldienas!



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 19 Apr 2015, 11:07

Ielikšu (sev par prieku :velnins: ) dažas bildītes " ar noskaņu" !




Image





Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 17 Oct 2015, 13:52

Tas nu ir skaidrs , dandie dinmont terjeriem ir vienas no lielākajām "ačtelēm" suņu pasaulē (foto ņemts no facebook)



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 31 Dec 2015, 15:57

Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 14 Feb 2016, 13:30

Bildītes no facebook , ar kurām gribējās padalīties :jaa:

Foto ar vēstures dvesmu


Image



Un te viena- Valentīna dienas noskaņās :sirsninas2:

Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 07 Jul 2016, 18:42

Atradu bildīti, kura lieliski raksturo vienu no manu mīļo terjeriņu rakstura " šķautnēm" ( visur ielīdīs , visur uzlīdīs)



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie dinmont terrier

Postby ego » 13 Jul 2016, 16:39

Gribu piebilst, ka dandie terjeru vēlme visur "uzlīst, ielīst" ir riskanta, bet reizēm tā rada neveiklas situācijas. Tāda situācija nesen radās Jancim.
Viņš " uzkārās".... uz lielā, mīkstā krēsla koka atzveltnes. Lielais krūšu kurvis tika " uzsēdināts" uz atzveltnes, bet īsas kājeles nevarēja sasniegt pamatu. Tā viņš tur " uzkāries " pukstēja. Saimniece ,protams, glāba :jaa:

Bet vispār es saprotu, kāpēc reto šķirņu īpašnieki forumā raksta ļoti reti, bez domubiedriem kļūst garlaicīgi :tikainesaki: Tajā pašā lakā, kad forumā cilvēki prasa ieteikt šķirni, es nekad neieteikšu dandie dinmont tejeru, lai gan priekš manis šī šķirne ir ideāla.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests