Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Dog Breeds

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Enzo » 09 Feb 2010, 13:35

Jūs ar Marandiņu kaut kur esat trenējušās, jeb šausiet tā pat? Atceros savu pirmo izstādi...nu traks var palikt. Pirms tam cītīgi skatījos visādus video rullīšu no izstādēm un jāsaka, ka tas tiešām palīdzēja.
Image
User avatar
Enzo
Puppy
Puppy
 
Posts: 337
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 14:54
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby kaija » 09 Feb 2010, 17:19

Viņa man ir ceturtais suns vispār, bet, kā izstāžu otrais. Gājām kādu laiciņu skoliņā, bet sākās dubļu periods, a viņu ta visi gribēja pamīcīt. Tā nu es pāris reizes vedu mājās dubļu piku un man tas neiepatikās. Tad uznāca lielais aukstums, bet tagad viņa brūtējās, nu jau iet uz beigām. Trenējamies pa mājām. Visādi uzmanības novērsēji ir, nu ka būs būs, bet uztraukums ir tieši par to uzvedību.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby zuustrs » 09 Feb 2010, 20:00

Kaija, neuztraucies par uzvedību, gan jau būs labi. Tava suņa audzētāja priekšroku dod suņiem, kuri par sevi māk pastāvēt ringā. Viņa tīri labi mīl kašķīgos skočus un uzskata ka īsts terjers tāds arī ir. Tejers paliek terjers :mrgreen: Ja Tu uztraucies par burkšķēšanu, bet diez vai par to ir satraukums, gan jau tāds maziņš un veselīgs adrenalīns pirs izstādes, kāds visiem mums ir, kad vedam suņus ringā, ja nebūtu adrenalīns, diez vai tas proces būtu tik interesants. ;)
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby kaija » 10 Feb 2010, 08:54

Vo, vo adrenalīns sāk izdalīties :lol: Ar lielo jau vairs tā nebija, bet tagad jūtu, ka ir.
Mūsu audzētāja ta labi, bet ko saka krievu eksperti par nepaklausību. Tas ka viņa nekodīs, zobus nerādīs un nerūks esu diezgan pārliecināta. Drīzāk viņa varētu gribēt visus sabučot.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby NuclearBaby » 12 Feb 2010, 14:21

Laba diena!
Domāju kaut kad laika gaitā ieviest savā dzīvē suni 8-) Kandidāts nr 1 ir Skotu terjers (citi kandidāti - westijs, kāds lielās takšu saimes pārstāvis, K.Čārlza spaniels). Tad nu man ir daži jautājumi:
1) Vai ar skotu terjeru ir viegli tikt galā cilvēkam bez īpašas pieredzes? Esmu augusi kopā ar suņiem, jauktenīšiem (2 gab, bet ne vienlaicīgi), bet viņiem abiem bija/ir ļoti maigi raksturiņi, pat bez suņiem raksturīgā skopuma :) Vai meitenītes ir ar maigākiem raksturiem, vai to tā nevar uzreiz pateikt?
2) Kā ir ar kopšanu - cik bieži vajadzēs frizieri? Vai jūs savus suņus ķemmējiet katru dienu, vai spalva ļoti ķeras? Kas vēl kopšanas sakarā būtu jāņem vērā, izvēloties suni?
3) Kā ir ar veselību - vai ir kādas Skotu terjeriem raksturīgas vainas?
4) Kāda apmēram ir Skotu terjera kucēna cena? Noteikti gribēšu ar ciltsrakstiem (kaut vai veselības aspekta dēļ), taču vismaz pagaidām par izstādēm un kucēniem nedomāju. Cik bieži LKF mēdz būt Skotu terjeru metieni?
5) Kā Skotu terjeriem ir ar kustīgumu/ prasībām pēc vietas? Mums ir 1 istabas dzīvoklis, tā ka ļoti daudz vietas nav. Bet, protams, suns tiktu vests pastaigās (blakus ir paliels parks, kur var izskrieties savā vaļā) + brīvdienu aktivitātes.
6) Kā Skotu terjeri skatās uz bērniem? Pagaidām bērnu nav, bet, jācer, ka tuvāko 10 gadu laikā arī tie tiks ieviesti :)

Būtu ļoti pateicīga par atbildēm :) Atvainojos, ka tik daudz jautājumu.
NuclearBaby
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2010, 13:42

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Enzo » 12 Feb 2010, 14:57

NuclearBaby- laba diena Tev ar' ! Neesmu speciālists, bet šo to no savas dzīves pateikt varu:
1)Iepriekšēja forumā (dogs.lv bija diskusija par to, kādas šķirnes suns būtu vispiemērotākais. Secinājums- gandrīz visas :mrgreen: Mans Enzo arī ir mans pirmais suns un galā esmu tikusi ;) ar meitenēm- man šķiet, ka viņas tādas mīlīgākas... vairāk izrāda savu mīļumu.
2) Ķemmēju samērā bieži- reizes divas nedēļā, tad visi tie trimingi utt. Ņemšanās ir, sevišķi, ja to pats dara. Spalva vairāk ķeras, ja tā ir mīkstāka. Galvenais pēc pastaigām paskatīties, vai nav kas saķēries. Ja suns apmeklē izstādes, tad spalvas kopšana ir nopietnāka. Vismaz man ir gandrīz vai grafiks sastādiīts, kad ko es daru vai darīju. :lol: Par frizieri (šīs būs manas domas) Man patīk, ja skotčs izskatās pēc skotča, tāpēc pie frieziera vedu gandrīz katru mēnesi (tāpēc arī pati sāku krāmēties gar suņiem), bet te jau arī ir tas faktor, cik ātri aug spalva un cik bieži var atļauties vest nofrizēt :roll:
3)Pa veselības jautājumiem gan nemācēšu pateikt. Vietām raksta, ka vājā vieta esot sirds, bet par tādām raksturīgākajām slimībām.. Skotu terjers ir veselīgs suns! :P
4) kucēnu cenas ir ļoti dažādas. Patiesībā tieši šobrīd LKF "Scottish magic" audzetavā ir veseli divi metieni! Tikko sakunkuļojušies kucēniņi.
5)par dzīvošanu dzīvoklī- manas domas ir tādas, ka jebkurš suns var dzīvot dzīvoklī, ja saimnieks gādā par pastaigām. Tie, kas saka, ka suni turēs tikai, kad būs māja, manuprāt, attaisno savu "slinkumu" vest suni ārā. Privātmājā tik atliek atvērt durvis un viss. Jā, protams, šeit es nerunāju par veselu bariņu suņu. Lielu suņu. :lol:
Vienistabas dzīvoklī sunim vispār forši- saimnieks pastāvīgi zem kontroles.
Image
User avatar
Enzo
Puppy
Puppy
 
Posts: 337
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 14:54
Location: Rīga, Purvciems

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby zuustrs » 12 Feb 2010, 15:21

Kad buushu maajaas ar uzrakstiishu ko es domaaju, tagad nav laika. Tikkai pateikshu, ka 90 % no maniem sunjabeerniem nonaaca pie cilveekiem, kuriem ir beerni, vai beerns. Visi apmierinaati :D
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Enzo » 12 Feb 2010, 15:23

Zuustr? Tavas meitenes jau nav tā kārtīgi noaugušas? :twisted: Teicies, ka sauksi mani par turētāju, kad cirpsi. Gaidu...gaidu. :mrgreen:
Image
User avatar
Enzo
Puppy
Puppy
 
Posts: 337
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 14:54
Location: Rīga, Purvciems

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby zuustrs » 12 Feb 2010, 15:40

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby NuclearBaby » 12 Feb 2010, 15:43

Enzo
Paldies par atbildēm :) Jā, iepriekšējos dogs.lv es arī lasīju. Skotu terjers pagaidām ir mans kandidāts Nr 1, jo man patīk viņa nedaudz smieklīgais izskats + neliels augumiņš + izskatās un uzvedās tomēr kā īsts suns :D

Ķemmēšana 2x nedēļā pārāk draudīgi neizklausās. Par frizieri jau arī biju dzirdējusi. Ja vajag, tad vajag. Labi arī, ka Skotu terjeri ir melni.

Uz sitiena gan kucēnu neņemšu, jo baidos apvainot veco suneni (kas dzīvo pie vecākiem). Varbūt tas ir muļķīgi, bet man ir sajūta, ka viņa ļoti pārdzīvotu (ir iepriekš bijuši gadījumi ar greizsirdību). Vecajai dāmai gan ar veselību vairs nav labi, un vecums arī... (17 gadi). Tāpēc esmu nolēmusi ar kucēna ieviešanu pagaidīt. Nav jau protams tā, ka es gaidītu, kad viņa aizies uz labākiem medību laukiem. Ja būs jāgaida vēl 17 gadi, es tikai priecāšos :)
NuclearBaby
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2010, 13:42

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Enzo » 12 Feb 2010, 16:15

Redz- par tiem metieniem. Ir periodi, kad nav vispār, tad pēkšņi savairojās. Parasti kucēnu nav tad, ka viņu visvairāk gribas. Re kā Kaija- gribēja un aizbrauca savam suņukam uz Lietuvu pakaļ, jo Šeit uz to brīdi nebija. Pastāv arī tāda lieta kā rezervācija. Man viena paziņa savu kucēnu gaida jau pusotru gadu!
Image
User avatar
Enzo
Puppy
Puppy
 
Posts: 337
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 14:54
Location: Rīga, Purvciems

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby zuustrs » 12 Feb 2010, 18:10

Skotu terjers ir sunju šķirne, kura, laikam, manā sirsniņā ir iekritusi visdziļāk. Kādreiz jau biju rakstījusi un stastījusi, ka tas man bija bērnības sapnis pēc vecās labās krievu filmas par Holmsu un Dr. Vatsonu. Tur inspektoram Lestreitam bija suns, kurš norija tableti un nomira. Es pie sevis nodomāju / tādu suni es gribētu, bet viņš man tabletes noteikti neēdīs :mrgreen: Pagāja gadi 10 līdz varēju es sev tādu suni ieviest un ne mirkli neesmu nožēlojusi. Man patīk arī lielie suņi, piemēram; bernietis, rīzenšnaucers, briārs, melnais krievu terjers, bārdainais kollijs un daudzi citi, bet skočā ir liels suns mazā iepakojumā ;)
Es savus suņus neķemmēju 2reizes nedēļā, pilnīgi pietiek ar vienu reizi. Veselība skočam ir laba, nav raksturīgas kaites, bet kā jebkurš cits suns var saslimt. Skočiņš arī nav ļoti straujas dabas suns, drīzāk lēnīgs. Jaunībā padulls, bet kļūst rāmāks uz gadiem trim. Milzīga fiziska slodze ar nav vajadzīga, bet nesūdzēsies nekad pa garām pastaigām. Piemērots dzīvolkim kā jebkurš nelielais terjers. Bernu lielākais draugs nav kā zeltainais retrīvers vai labradors, bet manās mājās neviens konflikts nav radies ;)
Un pareizi Enzo teica, uz kucēnu var sanākt gaidīt ilgaku laiku, bet kas ilgi nāk tas labi nāk. :D
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby NuclearBaby » 12 Feb 2010, 19:14

Paldies par informaciju (sorry, tagad bez latviesu burtiem)! Apskatijos interneta " Skotish Magic" lapu :) Bet nu laikam tomer riskesu gaidit, tulin un tagad tomer neesmu gatava vel suniti nemt. Briestu, bet lenam ;)

Man lielie ari patik, bet nu nav iespejas.
NuclearBaby
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2010, 13:42

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby lukass » 12 Feb 2010, 23:10

NuclearBaby wrote:Paldies par informaciju (sorry, tagad bez latviesu burtiem)! Apskatijos interneta " Skotish Magic" lapu :) Bet nu laikam tomer riskesu gaidit, tulin un tagad tomer neesmu gatava vel suniti nemt. Briestu, bet lenam ;)

Man lielie ari patik, bet nu nav iespejas.


Senāk pie katras izdevības deklarēju, ka suni, māju un mašīnu vajag lielus. Mājas nav, mašīna - standarta dranduļets, suņi, tie gan - viens liels, otrs, skočs, četras reizes mazāks. Un, zini, kad ir gadījies to lielo, foršo suni apnarkozētu, vai kā cita dēļ iet nespējīgu, tusnīt uz trešo stāvu, mazais zvēriņš šķiet pareizā izmēra. Pie tam, mazais mazāk kakā un līdz ar to arī mazāk ēd. Ekonomija gan paiku pērkot, gan potējot un visādi citādi pie veta šo apkalpojot. Skoču var ārā izvest arī cilvēks, kura dzīvsvars ir zem centnera. Ja vajadzība spiež - var atnest atpakaļ. Ar lielu zvēru tik viegli nav. Lielais manu muterīti šņores galā uztver tikai kā vieglu balastu. Un, lai arī čomam būs divpadsmit gadi, klibs uz visām četrām un pakaļējais tilts pašvaks, ja saož meitenes, velk tā, ka mammai zandeles pie zemes neskarās. Paregulēt šim virzienu nevar - jāskatās, lai pati pa trepēm uz mutes nenobrauktu. Skočs tādā ziņā ideāls kompromiss, kā teica Zuustrs - liels suns ekonomiskajā iepakojumā. Pašapziņa, kā lielam, bet ķepeles īsas - ja nenokavē startu, var noķert. Ziemā vispār ideāli - pārvietojas tikai pa iemītām taciņām.
lukass
Baby
Baby
 
Posts: 12
Joined: 13 Jan 2010, 16:40

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby kaija » 13 Feb 2010, 13:51

Jūs jau te daudz esat sarakstijušas, es vien piebildīšu to, ka mums bērni ir favorītu favorīti. Ja dzird, ka spiedz kāds bērns, viņa paliek traka, kā vajag tikt sabučoties. Par spītību neviens nepateica, bet es esu :twisted: spītīgāka, vai arī mums tāds eksemplārs trāpījies, vai arī audzināšana-nezinu. Frizieris-es plūcu ik pa trim nedēļām, lai būtu visu laiku skaista, ķemmēju reizi nedēļā. Es nezinu, ka citiem, bet vispār diezgan smirdīgs sunītis. Lielie suņi man tā nesmird.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby terija » 13 Feb 2010, 14:46

Kaija ,. Tu pareizi pateici par spītību- manējie abi spītīgi. :mrgreen: ,bet puikam klapes uz ausīm ,ja pie apvāršņa parādās
kāds liels suns .Viņš taču ir ,,varonis,, visus jādzen prom . Tad vēl , kur viens skočs drīz būs otrs :P :P :P
710
terija
Puppy
Puppy
 
Posts: 149
Images: 1
Joined: 15 Jan 2010, 20:50

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Kristena » 13 Feb 2010, 18:31

NuclearBaby wrote: Labi arī, ka Skotu terjeri ir melni.

:)

Pirmkaart - sveiciens pulcinjaa!! 8-)

Ja kas - es jau ieprieksheejaa forumaa (lai tam vieglas smiltis) rakstiiju, ka man bija izbriins nevaajais, kad uzzinaaju, ka skotinjiem kraasas meedz varieeties.

vinji NAV tikai melni. ir baltaaki, rizhaaki, un kaa muusu Terijas Faberzhee - aapsha kraasaa, jeb taadi kraasainaaki... nu burviigi. Melns ir skaists, klasisiki skaists, bet arii tiem kraasu pikuchiem nebij ne vainas, es kaareiz domaaju, ka otru gribeetu aapshkraasaa (Kaija, dzirdi? Marandai ja metienaa buus (nu... kad buus :mrgreen: ), es njemu!!! :twisted: )

Skoti ir forshi.
Kristena
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 17 Jan 2010, 18:43

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Kristena » 13 Feb 2010, 18:33

Mans dziivesbiedrs tikko visu noprotesteeja :mrgreen: :lol: :mrgreen: izlasiija manu postu te un pateica, ka otru vajag melnu un tresho kraasainu, savaadaak neesot kaartiibas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kristena
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 17 Jan 2010, 18:43

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby Kristena » 13 Feb 2010, 18:36

---> lukass

Paldies apr atsvaidzinosho textu, atbildi :mrgreen: smeejos no sirc par aprakstu un taa kaa man ir visai dziiva izteele iedomaajos mammas lidojoshaas zandales un dikti sasmeejos - zhetons :D
Kristena
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 17 Jan 2010, 18:43

Re: Skotu terjers / Scottish Terrier (Scottie)

Postby terija » 13 Feb 2010, 18:48

Kristena-melns Tev ir ,otruTev vajag , kā Faberžē ,bet trešo gaišo.Tad Tev būs visu krāsu komplekts :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
710
terija
Puppy
Puppy
 
Posts: 149
Images: 1
Joined: 15 Jan 2010, 20:50

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 24 guests