Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Dog Breeds

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby ingars » 03 May 2015, 22:56

Sveiki, zeltaino īpašnieki ,es pie jums vēršos tādā lietā. Mekleju kucēnu cilvēkiem, kuri patiešām par to rūpēsies un kuriem tas ir sapnis, tieši šis sķirnes suns. Cilvēki ir pensionāri, bet tas lai 'jus nebaida ,jo viniem suņi ir bijuši! Summa ko viņi būtu gatavi maksāt par kucēnu ir 300 eur ,der protams pet klases kucēns galvenais ,lai ir veselības parbaudes vecākiem un kucēns butu vesels! Nezinu vai tas ir iespējams ,bet tāpēc jau uzjautāju! rakstiet PM.
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 05 May 2015, 10:16

Gribēju ,tā teikt, "pacelt" jautājumu par pēdējā laikā pamanītām niansēm šķirnē.
Tas ir - mugura goldeniem. Kā jau sen pamanīts arī tas, ka vismaz mums te Eiropā, arī Baltijas valstīs diemžēl aktuālāk paliek šauras krūtis, kas nenozīmē, ka tas ir labi. Kā arī vēl dažādas nianses
Bet mani vakar uzrunāja šis foto, ņēmu no FB
Image
Image
Visiem zināmais Ashbury Highlander
Image
Es tikai lieku bilžu piemērus, nesaku, ka šie suņi ir slikti šķirnes pārstāvji, lūdzu nepārprast :D Es tikai vēlos padiskutēt par aktuālām lietām, kas ir ļoti pamanāmas, kā vizuāli izmainās šķirnes proprocijas.
Standartā ir teikts :
Body: Balanced.
Back: Level topline.


Ir tikai skaidrs, ka muguras līnija pilnīgi taisna nav un nevar būt, taču pirmā plakātiņā esošā suņa mugura ir vairāk kā briesmīga, taču, viņš ir ,kā redzam, čempions.
Bet suni, tā teikt, "Iesēdināt leņķos" pilnīgi sabojā suņa izskatu, kad muguras līnija tiek lauzta uz leju. Labi, viena lieta ir hendlings, bet otra lieta ir suņa proporcijas. Kā jau teicu, ja leņķi nav, tad viņi nav, pat ar hendlingu labojot leņķus, zaudē muguras līniju. :grr:
Jūsu domas?
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby taksis.lv » 05 May 2015, 11:05

No coment. Atliek vien cerēt, ka VASu "mode" nepārņems arī zeltainos... :sajucis: Viss ir audzētāju (veselā saprāta) rokās...
"Pasaulē Tu esi tikai cilvēks, bet ir KĀDS, kuram Tu esi visa pasaule..."
http://www.taksis.lv
http://www.skiperastudija.lv - Dzīvespriecīgas fotogrāfijas Tev un Tavam mīlulim!
User avatar
taksis.lv
Junior
Junior
 
Posts: 865
Joined: 19 Jan 2011, 11:40
Location: Jelgavas novads

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Umka » 05 May 2015, 11:34

Pirmais, kas ienāca prātā arī bija
taksis.lv wrote: VASu "mode"

:( Ļoti ceru,ka šāds liktenis nepiemeklēs manu mīļāko suņu šķirni.
Hencīt,paldies Tev par regulāru izstāžu rezultātu atskaiti,es to novērtēju. :estevisamilosu:
Umka
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 26 Oct 2010, 20:01
Location: Ikšķile

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby AnitaJ » 06 May 2015, 08:45

Henriete, arī pievienojos Umkas rakstītajam, bet es jau Tev to arī mutiski esmu teikusi :). Un vispār paldies, ka šo sadaļu uzturi dzīvu........pārējie ir sliņķi un es to skaitā :D.
Par Tevis uzsākto diskusiju - jā, mani arī baida šķirnes sabojāšana ar pārlieku centību uz uzlabojumiem. Tavās ieliktajās bildēs - "hendlings" ir briesmīgs un "groomings" pirmajā bildē arī :D Tiesa grūti objektīvi to vērtēt, ja nav zināms cik un kas ir novākts un piegludināts bildi koriģējot, bet zinu, ka ir audzētāji, kuri izstāda tādus ar mašīnu nogludinātus un noapaļotus suņus (labi, ka neesmu eksperts, es tādus uzreiz mestu no ringa laukā :D ). Sunim jābūt frizētam, bet jāizskatās dabiski un par kādu dabiskumu šeit var būt runa. Pameklējot tos suņus internetā patiesībā nav tik traki ar tām muguras līnijām. Jebkuru suni uztaisīs slīpu, ja mēģinās atšaut abas kājas līdz astes galam :D Par leņķiem ir cita runa un nedomāju, ka ar hendlingu tur var ko labot, vai sabojāt.........bet ar frizūru gan :). Un patiesībā protams nojauta var rasties, bet laikam es neņemtos zeltaino novērtēt tikai vizuāli un tāpēc ne pārāk saprotu tos ekspertus, kas dod vērtējumu kārtīgi neizčamdot šo šķirni. Un ja skatās, ka Ashbury Highlanders uzvaru ir dabūjis (bildē skatoties) pie Dewmist audzētavas īpašnieka (palabo, ja kļūdos), tad viņa vērtējumā baigi negribētos vilties.
Mani tieši satrauc lielie, stipri virs standarta, mastifveidīgie ar ādu, kas karājas un kā hendleri to veiksmīgi noslēpj ringā un zeltainie ar buldogveidīgām galvām. Tas ir tas, kas mani iedzina šokā pēdējā Crufts izstādē, kuru apmeklēju. Nezinu kāda vispārējā aina bija šogad un priecē, ka pēdējā izstādē Latvijā tas nebija novērojams ( ja neskaita mitrās ādas slēpšana dažos gadījumos :) ). Lai vai kā, par cik man pēdējā laikā reti sanāk kam pasekot līdzi, pietiekoši iedziļināties un izvērtēt, atšķirībā no Tevis, tad gan jau ka Tavs satraukums nav bez pamata. Mēģināšu pievērst tagad lielāku uzmanību Tevis aprakstītajām problēmām :).
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 06 May 2015, 12:29

Umka, AnitaJ, pievienojos visam teiktajam!
Jā, diemžēl šķirnē ir vairāki novērojumi, kas manāmi gadu gaitā ļoti strauji mainās. Piemēram, zinu skaidri, ka Eiropas, arī Krievu( tie vispār īpaši),goldenu puikas ir krietni virs standarta.
Tas pats visiem zināmais Milbu Twister To Nenuoramos, varu dot garantu, ka viņam ir vismaz 64 cm skaustā, taču standarts pieļauj tikai 62 cm (ar visu nobīdi no normas). Un svara attiecības arī vairs neatbilst. Tikai mums suņus nemēra.
Moletai CACIB vienā no dienām suņus mērija, un neredzēju neviena DQ par to, ka būtu par augstu, jo lielākā daļa suņu ir par augstu.
Semam skaustā ir 62 cm un jau tas ir daudz. Un gan LT gan EST un citur ir daudz lielāki suņi par viņu, vismaz ko esmu pārbaudījusi pati.

AnitaJ, starpcitu, leņķus var, tā teikt, "ielauzt'' ;) Piemēru varu nosaukt PM. :)
Ar hendlingu var panākt ļoti daudz pie leņķiem, izņemot kustībās, tur parasti viss tāpat ir redzams. Kā zināms, bildītēs var suņus nolikt perfekti, bet tas, ka dzīvē viņam ir X veida kājas, piemēram, neviens pat neiedomātos.
Visu pareizi noraksturoji, jā, Dewmist audzētājs. Viņam ir ļoti laba kritika un vērtējumi, bet zinu, ka titulus dod sejām ;)
Par trimmētajiem kakliem nemaz negribas runāt, kur suni visu izdzen perfektās līnijas ar mašīnīti, pazūd dabiskums, kā saki.
Tur ļoti ''rīvējas'' fakts, ka zeltainais retrīvers ir mednieks un viņa dabīgais kažoks ir mazliet izpūris, garāka spalva, dabīgi pieguļ pie suņa. Bet otra lieta, kas aktualizēta ,gadiem ejot, suņi ir uzpūsti, masīvu, apjomīgu spalvu (kā lāčiem, atgādina samojeda vai austrāļa grūminga tipu). Visiem ir izgrieztas perfektas līnijas, maksimālisms grūmingā.

Un lāču galvas jā, starpcitu, otrā mani liktajā bildē, audzētāja Nelly no RUS, piekopj saviem suņiem šo masīvo galvu modi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby AnitaJ » 06 May 2015, 20:32

Henriete, droši raksti PM un pieļauju, ka manām rozā brillēm ir vēl kur krist :D. Par to Dewmist audzētāju......tiešām tā varētu būt, ka tās Krievijas audzētavas dēļ viņš riskētu ar savu slavu un labo vārdu......ar ko viņiem tā būtu izdevies viņu paņemt? Bet nu jā, ne tādi brīnumi vien ir redzēti :).
Bet par šo:
Piemēram, zinu skaidri, ka Eiropas, arī Krievu( tie vispār īpaši)
+100. Tāpēc es nekad neskatītos kucēnu meklējot uz Krievijas pusi, kaut viņiem ir ļoti daudz izcilu Zeltaino. Un par "groomingu" arī piekrītu un domāju, ka Dali vēl atceras manu šūmēšanos vienā izstādē, kur vienai kucei no RU pat kaut kādu vietu iedeva, kur viņa būtu jādiskvalificē.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 06 May 2015, 21:22

Jā, piekrītu. Nu , es domāju tur viņš neriskē ar slavu ;) Noteikti nē. Tā audzētava ir populāra, auzdētāja tāpat un viņas suņi ir visur RUS un Eiropā. Tā, ka viss ir iespējams.

Un galvas, lielisks piemērs:
http://vallermosso.com/oliver/
http://vallermosso.com/bruno/
Nav sliktas galvas, taču masīvākas un lielākas, nekā ierasts varētu būt te pie mums. Esmu dzīvē satikusi abus, redzējusi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby AnitaJ » 07 May 2015, 09:57

Nu šiem abiem suņiem pa lielam ņemot galvas ir normālas un proporcionālas ķermenim. Man Bruno pat patīk un patīk viņa pieres deguna pāreja. Tās buldogveidīgās galvas par kurām es šausminājos ir tālu no šīm :).
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 07 May 2015, 11:24

AnitaJ, jā, saku tieši, ka šīs galvas vēl ir labas, bet masīvākas, nekā mūsējiem.
Jā, es zinu par ko Tu runā. Un ceru, ka tas nepiemeklēs mūsu valsti ,vismaz tik drīz nē.
Šauro krūšu problēmu, X veida kājas un pietuvinātas kājas vajadzētu gan sākt risināt pēc iespējas ātrāk... tas ļoti aktuāli pašlaik
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Dali » 17 May 2015, 15:55

Medību suņu parāde Jaunmoku pilī
Image
Plašāka fotoreportāža albūmā.

Mūsu trio pēc parādes
Image

Te savukārt mūsējie goldeni praktizē medību iemaņas fazānu sezonas noslēguma medībās martā:
Image
Image
Image
Image
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 26 May 2015, 11:11

Daži zināmi rez. no Moletai 2x CACIB un specenes
Alisai paldies par rezultātiem, vairāk noteikti FB

1.diena (specene) -
Best adult male - Tropheus Milowy Krok
best adut female - Souvenir best of best
BOO, BOOveteran- Tessa Berenike
BOB, BOB veteran - Al Capone by Sakura
Juniors - ???

2.diena
CACIB Milbu Twister to Nenuoramos
CACIB, BOB Truly Amazing Sapphire Auksesija
BJ Majik Red Rhum
BOJ Nenuoramos Ice Magic
BOBv - Tessa Berenike
BOOveteran - Nenuoramos My Marchello

3.diena
BOB, BV Nenuoramos My Marchello
BOO, BOSv Nenuoramos Magic Macota
CACIB-?
CACIB-?
BJ - Majk Red Rhum
BOJ - ?
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby tanaya » 03 Jun 2015, 14:43

Henriete wrote:pievienojos visam teiktajam!
Jā, diemžēl šķirnē ir vairāki novērojumi, kas manāmi gadu gaitā ļoti strauji mainās. Piemēram, zinu skaidri, ka Eiropas, arī Krievu( tie vispār īpaši),goldenu puikas ir krietni virs standarta.
Tas pats visiem zināmais Milbu Twister To Nenuoramos, varu dot garantu, ka viņam ir vismaz 64 cm skaustā, taču standarts pieļauj tikai 62 cm (ar visu nobīdi no normas). Un svara attiecības arī vairs neatbilst. Tikai mums suņus nemēra.
Moletai CACIB vienā no dienām suņus mērija, un neredzēju neviena DQ par to, ka būtu par augstu, jo lielākā daļa suņu ir par augstu.
Semam skaustā ir 62 cm un jau tas ir daudz. Un gan LT gan EST un citur ir daudz lielāki suņi par viņu, vismaz ko esmu pārbaudījusi pati.


Vispār, Twisteru mērīja Lietuvas retrīveru kluba prezidente, un viņai sanāca maksimālais 61,5 cm.
Tad labāk liekas garantijas nedot...

Un vispār, goldenu standartā pieļaujamais augums ir:
Dogs 56 - 61 cm (22-24 ins);
Bitches 51 - 56 cm (20-22 ins).

Sanāk, ka Semu arī vajag diskvalificēt?
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 04 Jun 2015, 09:15

tanaya wrote:Vispār, Twisteru mērīja Lietuvas retrīveru kluba prezidente, un viņai sanāca maksimālais 61,5 cm.

Stāvēji blakus, kad mērīja? :D

tanaya wrote:Sanāk, ka Semu arī vajag diskvalificēt?

haha, ja būtu uzmanīgi lasījusi, pamanītu, ka es rakstīju, ka Sems skaustā ir mazāks par konkrēto pieminēto suni ;) Tā, ka nezinu, kas Tev tur sanāk.
Nevajag nākt tēmās un meklēt kašķi, ja nav ko teikt, labāk neteikt neko!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 04 Jun 2015, 09:29

Uz CACIB izstādi 27.un 28.06. reģistrācija jau ir beigusies!
Latvijas Uzvarētājs'15!
Zeltainie retrīveri 28.06., eksperts: Peter Berchtold (Austrija)
Jāgaida ringu laiki, tad jau redzēsim, kāda šoreiz konkurence

Un līdz 09.06. Vēl iet Ogres izstāžu trešā cena, no 10.06. jau sākas pēdējā, kas vēl nav paspējuši, pasteidzieties :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby tanaya » 04 Jun 2015, 10:55

Henriete wrote:
tanaya wrote:Vispār, Twisteru mērīja Lietuvas retrīveru kluba prezidente, un viņai sanāca maksimālais 61,5 cm.

Stāvēji blakus, kad mērīja? :D

tanaya wrote:Sanāk, ka Semu arī vajag diskvalificēt?

haha, ja būtu uzmanīgi lasījusi, pamanītu, ka es rakstīju, ka Sems skaustā ir mazāks par konkrēto pieminēto suni ;) Tā, ka nezinu, kas Tev tur sanāk.
Nevajag nākt tēmās un meklēt kašķi, ja nav ko teikt, labāk neteikt neko!


Blakus nestavēju, bet ticu konkrētai informācijai vairāk par apgalvojumiem "varu dot garantiju, ka".

Lasīju pietiekoši uzmanīgi, lai ieraudzīt, ka Semam skaustā ir 62 cm (standartā maksimālais 61).

Bez mērīšanas suņus grūti salīdzināt uz aci, jo goldeniem ir gara, bieza spalva, un suns, kas ir vairāk sapucēts, profesionāli sagrumēts, var izskatīties lielāks, apjomīgāks.

Kašķi es nemeklēju. Bet uzskatu, ka nav smuki publiski apspriest suņus un viņu "trūkumus", ja šiem trūkumiem nav nekādu pierādījumu.
Es stipri šaubos, ka suns ar diskvalificējošu pazīmi varētu iegūt titulus:
Lithunian Club Ch, Lithuanian, Latvian, Estonian, Baltic Junior Ch, Lithuanian, Latvian, Estonian, Baltic, Russian, Belorusian, Polish, Finish Champion, International Show(CIE) Champion, LT Club W'12, LVW'13, NordW'13, BaltW'14 .
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 04 Jun 2015, 20:02

tanaya wrote:Blakus nestavēju, bet ticu konkrētai informācijai vairāk par apgalvojumiem "varu dot garantiju, ka".

Dari kā vēlies, kas Tevi spiež kaut kam ticēt :D Aizbrauc ciemos, pamēri, ja tik ļoti interesē. Droši ;)

tanaya wrote:Lasīju pietiekoši uzmanīgi, lai ieraudzīt, ka Semam skaustā ir 62 cm (standartā maksimālais 61).

Lūk kur pati sev atbildi :) " jo goldeniem ir gara, bieza spalva, un suns, kas ir vairāk sapucēts, profesionāli sagrumēts, var izskatīties lielāks, apjomīgāks." kā arī pēdējās rindas, kur skaisti boldoji titulus, kas ir gan vienam, gan otram sunim, neskatoties uz augumu :)

tanaya wrote:Bet uzskatu, ka nav smuki publiski apspriest suņus un viņu "trūkumus", ja šiem trūkumiem nav nekādu pierādījumu.

Nekur neteicu, ka Twisteram ir trūkumi :D atkal neuzmanības kļūda.
Es teicu to, ka vispār mūsdienu attīstībā tieši zeltaino šķirnē ir izplatītāk palicis tas, ka suņi ir augumā lielāki palikuši. Īpaši Krievijā, kur goldeni atgādina milzu lāčus dažviet. Tieši ar AnitaJ diskutējām vēl par galvām.
Twisteru pieminēju TIKAI tāpēc, ka zinu, ka nākuši no vienas audzētavas, viņa māte ir arī Sema vecmamma un asinsradniecība arī viņiem ir. Uzsvēru to, ka Semam ir viena cm nobīde no it kā esošās normas (kas ir pieļaujams), taču viņa asinsradiniekam Twisteram augums ir lielāks, kas nozīmē, ka pat mērot šos suņus, viņus neviens nediskvalificēja arī manis minētā Moletai izstādē.
Rūpīgāk jālasa, un atkārtošos vēlreiz, jābeidz meklēt kašķis ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby tanaya » 04 Jun 2015, 22:04

Henriete wrote:Lūk kur pati sev atbildi :) " jo goldeniem ir gara, bieza spalva, un suns, kas ir vairāk sapucēts, profesionāli sagrumēts, var izskatīties lielāks, apjomīgāks." kā arī pēdējās rindas, kur skaisti boldoji titulus, kas ir gan vienam, gan otram sunim, neskatoties uz augumu :)


Nevajag izraut no konteksta. Par sapucētiem suņiem bija teikts saistībā ar augumu salīdzināšanu uz aci. Kā mērīja Semu? Droši vien ringā ar speciālu auguma mērītāju?

Henriete wrote:Nekur neteicu, ka Twisteram ir trūkumi :D atkal neuzmanības kļūda.


Un tā nav norāde uz trūkumu:
Henriete wrote:Tas pats visiem zināmais Milbu Twister To Nenuoramos, varu dot garantu, ka viņam ir vismaz 64 cm skaustā, taču standarts pieļauj tikai 62 cm (ar visu nobīdi no normas).


???

Henriete wrote:Semam ir viena cm nobīde no it kā esošās normas (kas ir pieļaujams)

Kas par nobīdi? Kur rakstīts par kaut kādām pieļaujamām nobīdēm? Standarts ir standarts.

Henriete wrote:Es teicu to, ka vispār mūsdienu attīstībā tieši zeltaino šķirnē ir izplatītāk palicis tas, ka suņi ir augumā lielāki palikuši. Īpaši Krievijā, kur goldeni atgādina milzu lāčus dažviet.


Vispār pirms apspriest Krievijas goldenus, būtu labi ieraudzīt viņus dzīvē - lielā daudzumā lielā izstādē. Tie, kas brauc pie mums - nieks no kopējā daudzuma.
Un Krievijā ir absolūti cita problēma - goldeni kļūst mazāki augumā.

Un re kur ir bilde no šī gada Moletai izstādes, kur pirmais ir Twister (LV izcelsme), 2- Lietuva, 3 - Spānija, 4 - Somija.
Image

Henriete wrote:kā arī pēdējās rindas, kur skaisti boldoji titulus, kas ir gan vienam, gan otram sunim, neskatoties uz augumu


Nu, kaut kā man neliekas, ka abiem suņiem ir tie paši vienādi tituli. Baltijā nav neviena goldena, kurš pat tūvu būtu Twisteram titulu jomā. Twisteram tomēr ir 16 CACIBi + CIE, BALT, PL, FIN, RUS, BY, LTClub Ch, LT Club W'12, LVW'13, NordW'13, BaltW'14. Un konkurencei, kur šie tituli iegūti, arī ir nozīme.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Dali » 05 Jun 2015, 08:16

Nix un Newton tēvs Semijs jau otro gadu pēc kārtas izcīna Igaunijas uzvarētāja titulu, tik šoreiz jau 80 zeltaino retrīveru konkurencē.

Igaunijas uzvarētāji 2015:
BOB "Sammy" Stanroph Snow Storm
BOO "Nea" Greenhill’s Royal Kiss
Image
Abi uzvarētāji ir darba- medību suņi.

Foto no Anne Virtanen foto galerijas.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Dali » 05 Jun 2015, 12:24

Kur Jūs ZR standartā atradāt, ka nobīde no auguma normas vien varētu būt diskvalificējoša raktura? Pat, ja suns ir kaut kripatiņu lielāks nekā vajadzētu (kas tā kā tomēr ir trūkums saskaņā ar standartu), bet visādi citādi ir izcils šķirnes pārstāvis, kādēļ gan lai viņš neizcīnītu tos godam pelnītos titulus? Kādu nebūtisku trūkumu gan jau, ka ne vienam vien var atrast. Kam tas ir augums, kam tas ir kaut kas cits.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests

cron