Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Dog Breeds

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 23 Jan 2010, 13:19

pepper
nebij laika kādu brīdi paskatīties te. Ideāli es par slodzēm nezināšu, ikdienā jau mierīgi pietiek ar pastaigām, kurās suni drošās vietās palaiž izskrieties kārtīgi, manējā piem. pēc kociņiem var skriet kaut bezgalīgi. Kucēnu nedrīkst pārāk pārslogot, lai nesabojā locītavas, ja mani, ka pārskējies sāk gandrīz klibot, ierobežo slodzes. Pa kāpnēm ir individuāli - es pirmos pāris mēnešu nesu lejā, bet augšā viņa jau 3,5 mēnešu vecumā traki gribēja skriet pati. Parasti pa kāpnēm un stāvām vietām pati iet ļoti prātīgi, pa pļavām gan jož kā vējš. Lielu suni jau var radināt arī skriet blakus velosipēdam, taču ne jau pārlieku ātri un tikai, ja ir labi apmācīts, citādi noraus gar zemi, ka nemetas, jo ir ļoti spēcīgs suns. Ja tev no rīta pusstunda sanāk, vakarā stunda, ja vēl pa dienu pusstunda, man jau šķiet, ka pietiek. Pa mājām jau arī padarbojas, jož pēc bumbiņām utt.
Ja godīgi, mēs patreiz pamatīgi slinkojam, jo ārā auksti un Borai pašai ilgi staigāt negribas, nokārtojas un fiksi laiž no parka mājās, vēl paskatās uz mani atpakaļ - kur tu tik ilgi čammājies, man auksti! Pastaigāšanās lēkmes viņai uznāk reti, kad negrib mājās, parasti tad, kad dēls pusdienlaikā viņu izved ārā, viņam darbs ir pēcpusdienā un ja viņam jāsteidzas, tad Borai obligāti visas vēstules jāizlasa un katrs krūms jāapošņā. :D
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 23 Jan 2010, 20:21

Skaidrs.
Nu par cik mums mājā nekāda skriešana un trakošana nenotiks, visu enerģiju vajadzēs taupīt pastaigai. Man jau patīk katru dienu iet ārā izstaigāties, svaigs gaiss... Tāpēc domāju, ka mums drīzāk būtu darbadienās 15 min no rīta, tad 1-2 stundas pa dienu, un apmēram 1 stunda vakarā. Brīvdienās no rīta 1 h, pa dienu 1-2 h, un vakarā 1 h. Tā būtu pie mums, jo man pašai ārkārtīgi patīk staigāties pa āru, un ja ar suni trakos, skries, spēlēsies ārā, tad es domāju auksti viņam nebūs. Katik man pašai silti satuntuļoties. :)
Un kā zeltainajiem ir ar suņu skolu, cik ļoti nepieciešama tā ir?
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 24 Jan 2010, 14:41

pepper
nu manuprāt suņmu skola ir vajadzīga visiem suņiem, kuru saimnieki paši neprot perfekti tos audzināt, Piedevām svarīgi, lai satiekas ar citiem suņiem, lai pierod, kā uzvesties citu suņu barā, tomēr tas viss, audzinot vienu pašu suni nav nodrošināms. Var jau kā es - atradu super suņu īpašnieci, kurai pašai ir daudz suņu un laba skološanas prasme. Man suņu skola tuvumā ir tikai Skrundā un pēc atsauksmēm par turienes audzināšanu sapratu, ka tas nav mans stils. Nespēju es neko darīt ar lielu stingrību, rāšanos un tamlīdzīgi. Noteikti nē, tikai ar uzslavām un kārumiem.
Vakar biki ar suņu cepumiem atcerējāmies pagriezienus uz vietas un riņķī, nu nez cik ilgi neesmu atkārtojusi, bet Bora zin lieliski. Tātad iekšā ir, ja tikai es čakli piestrādātu, varbūt man būtu pats kārtīgākais suns pasaulē... :D Bet es atzīstos, esmu mazliet slinka, man patreiz pietiek ar elementāro paklausību - nu piem, šidien ābeļdfārzā Bora paņēma pamatīgu riksi pakaļ stirnām, es jau tik ātri pa kupenām netieku uz priekšu - nokliedzos - Bora, nedrīkst, atpakaļ, un ši uzreiz apstājās un atjoza atpakaļ. Vainīgs ģīmis gan nebij nemas - es jau neko, es jau tik mazliet paskraidīju, man jau tās stirnas neinteresē... :lol:
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 24 Jan 2010, 15:22

Tātad cik es sapratu, tad zeltainajiem profesionāls instruktors nav nepieciešams, pietiek arī ar vienkāršu prasmi mācīt suni. Un kā tikt galā ar spalvām, kas drošvien būs visur un vienmēr? Ir kādas speciālas ķemmes vai kas tāds, kas palīdz savaldīt spalvas? :) :roll:
(atvainojos par muļķīgajiem jautājumiem :oops: )
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 24 Jan 2010, 19:04

pepper
nu es neteicu gan, ka nav nepieciešams! Man vnk veicas ar tuvumā esošu labu suņu audzētāju, kura ir arī kinoloģiju u.c. dažādus vērtīgus kursus apguvusi! Ja es dzīvotu Rīgā, droši vien vestu uz suņu skolu, man vnk nav citu variantu un ir veiksme ar tuvumā esošu meistaru.
Ja godīgi - mani spalva nesatrauc. Ja esi pedantiska saimniece, varbūt apdomā par citu suni. :D Jo ZR spalva ir un būs visur - uz visām tavām drēbēm, lietām, grīdas utt. Nu vismaz manējai tā ir. Ik pa laikam tik savāc ar putekļu sūcēju un viss. ķemmējam ik pa laikam, bet tas man īpaši neko nemaina. Varbūt citiem ir savādāk. Bet tāda pastiprināta spalvas mešana gan nav bijusi, varbūt tāpēc,ka viņai nav uz ziemu milzu biezais kažoks.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 24 Jan 2010, 21:44

Labi, tātad suņu skola tomēr ZR būtu vēlama, skaidrs. :)
Pedantiska gan es neesmu, jo man jau kaķa spalvas mājās ir uz katra stūra, tā kā esmu pieradusi un nebūs nekāda traģēdija, ja kaķa spalvai pievienosies arī suņa spalva :D
Kā ir ar tiem gumijas cimdiem, vai tie kaut kā palīdz, nepalīdz ar spalvu? Ir jēga tādus iegādāties? :roll:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Xcio » 25 Jan 2010, 13:23

Image

Image

Image

Dažas zr bildītes
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 25 Jan 2010, 14:08

Xcio, super bildes un suņi. Kas ir šis suns, ja nav noslēpums? :roll:
Xcio wrote:Image
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Xcio » 25 Jan 2010, 14:57

MILBU NICKSON
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 26 Jan 2010, 16:15

Skaistulis MIlbu Nickson :)
Sakiet lūdzu, kas atrodas jūsu suņa aptieciņā? Vai suņiem drīkst dot dās pašas zāles, kuras lieto cilvēki?
Un kādi skaistumkopšanas piederumi ir jums? (kādas ķemmes, sukas, varbūt trimmeris vai skuveklis vai vēl sazin kas noderīgs :D )
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Zuks » 26 Jan 2010, 16:37

Xcio wrote:Image
[/quote]
Image
Tanci da pesnji!!!!
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Xcio » 26 Jan 2010, 18:13

pepper wrote:Skaistulis MIlbu Nickson :)
Sakiet lūdzu, kas atrodas jūsu suņa aptieciņā? Vai suņiem drīkst dot dās pašas zāles, kuras lieto cilvēki?
Un kādi skaistumkopšanas piederumi ir jums? (kādas ķemmes, sukas, varbūt trimmeris vai skuveklis vai vēl sazin kas noderīgs :D )

Suņu aptieciņā mums ir ūdeņraža pārskābe, marles saite, ausu pilieni, zāles pret ādas izsutumiem. Par zālēm es parasti prasu vetārstam. Mums nav gadījies dot kādas zāles suņiem.
Skaistumkopšanai - ķemme, suka, šķēres parastās un filierētās un šampūns , kas paredzēts baltiem suņiem. Mājas sunim šķēres nebūtu vajadzīgas, tas attiecas uz izstāžu suni, lai piefrizētu spalvu.
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Xcio » 26 Jan 2010, 18:29

Bora wrote:ja ir skaists un pareizi audzināts suns, izstādēs var būt, ka viss ir ok arī no privātiem audzētājiem, bet LKF izstādēs kaut kā vai nu nav konkurences galīgi vai patīk tieši tas tips, bet visu laiku vinnē Milbu, ja godīgi, brīžiem sametas garlaicīgi (lai neņem ļaunā Milbu suņu īpašnieki ar saviem skaistajiem suņiem). Tikpat galaicīgi man bija, kad 1.formulu visu laiku vinnēja Šūmahers. Cerams, salīdzinājumu saprotat. Vai nu citiem ir tik zems līmenis, ka līdzi netiek, vai kā, bet man jau kā cilvēkam ar netradicionālu domāšanu, gribas, lai ir dažādība. :D Tāpēc arī nezinātājiem, kas tikai meklē suņus, liekas, ka citu šo suņu audzētavu nemaz nav...

Milbu suņi uzvar arī kad ir konkurence, piemēram Skonto 31. okt un 1.nov. abas dienas uzvarēja juniorus Milbu Laurella, kaut gan bija suni arī no citam valstīm. 1.nov. Laurella dabūja pat BOB un BOO bija suņu puika no Krievijas, kas vinnējis Eiropā.Un Laurella vēl tikai junioros starteja, bet jau vinneja ļoti slavenu interčempioni no Lietuvas.Kaut gan šo kucīti (Gutta) mēs uzvarējām arī citas reizes ar citu retriverieni.Tas ir atkarīgs, kas ekspertam patīk. Ta ka lielajās izstādēs ir konkurence. Milbu retriverus audzē vairāk ka 10. gadus un visu laiku iet uz sķirnes izkopšanu. Bieži tiek parotas kuces ar izciliem suniem Somijā, Polijā , Holande u.c. Bet ne jau visās izstadēs uzvaram, jo nevar izdabat visie ekspertiem.
Tagad Pleskavā arī uzvareja Milbu, kaut gan tur bija kucīte no slavenas Somu audzētavas.Vienkarsi laikam tiesnešiem patika tas tips. Bet mēs vēl arī ļoti skatāmies uz temperamentu, kad izvelamies sunu puiku pārošanai.
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 26 Jan 2010, 20:07

xcio
nu suņi jums skaisti, es ceru, ka neapvainojaties, ka tā teicu. :) Nu nevajadz;ētu, jo galu galā es jūs kā suņu šūmaherus uztvēru. :D Man tāds ķecerīgs jautājums - jums pašiem vairāk patīk tie ļoti gaiši krēmīgie suņi un tāpēc jūs šo līniju attīstat? Man sākotnēji likās forši, bet tad kaut kā sirds pagriezās uz vairāk zeltaino krāsu. Arī manas sunes 1 brālis un 2 māsas ir krēmkrāsas (iedzimts no mātes līnijas), man kaut kā vairāk pie sirds manējā ar savu spožo zeltainumu, pie tam īsti iedzimusi tēvā ar visām īpašībām, kas man viņā tik ļoti patīk... Laikam jau katram savādāk. Pazīstu kādu suņu saimnieci, kurai pat mana Bora liekas par gaišu, viņai vairāk patīkot tik ļoti tumšs zeltainais tonis kā amerikāņu filmās slavenajam Badijam. Kā ir ar tiem kas meklē sev ZR - meklē šos gaišos vai pa īstam zeltainus? Skatos, jums Terra ir vairāk zeltaina un Niksons arī nav tik gaišs kā pārējie suņi. Kad pirms pāris gadiem jūsu mājas lapā skatījos kucēnus (kad meklēju sev savu ZR), tad bija principā pārsvarā tikai krēmīgie.
Ā, ja kas - tas Krievijas suns, kas dabūja BOO bij 100% manā gaumē, nu diiiiiikti līdzīgs manas Boras papucītim. :D
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 26 Jan 2010, 22:20

Bora wrote:Ā, ja kas - tas Krievijas suns, kas dabūja BOO bij 100% manā gaumē...

Vai kādam nav šī suņa bildīte? Gribās man ar apskatīties, kāda tad ir tā simtprocentīgā Boras gaume :lol: Nē, pa īstam, vai kādam nav? :)
Man jau nu dikti patīk tādi gaišāki. Vienā žurnālā es redzēju bildi ar pavisam baltu ZR, bet tādi laikam ir ārpus standarta :?: Man tie gaišākie tuvāk pie sirds, lai gan cik nu ilgi tas gaišums turās :D Jā, starpcitu, vai nav tā, ka ZR gaišais kažociņš ātri sasmērējas? Cik bieži ir nepieciešama vannošanās? :roll:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 13:20

pepper wrote:
Bora wrote:Ā, ja kas - tas Krievijas suns, kas dabūja BOO bij 100% manā gaumē...

Vai kādam nav šī suņa bildīte? Gribās man ar apskatīties, kāda tad ir tā simtprocentīgā Boras gaume :lol: Nē, pa īstam, vai kādam nav? :)
Man jau nu dikti patīk tādi gaišāki. Vienā žurnālā es redzēju bildi ar pavisam baltu ZR, bet tādi laikam ir ārpus standarta :?: Man tie gaišākie tuvāk pie sirds, lai gan cik nu ilgi tas gaišums turās :D Jā, starpcitu, vai nav tā, ka ZR gaišais kažociņš ātri sasmērējas? Cik bieži ir nepieciešama vannošanās? :roll:


>Xcio varētu būt bildes.
>Nē, pavisam gaišie nav ārpus standata. Milbu pārsvarā visi ir gaiši (arī man). Viņiem kažoks mainās: pēc vecuma, sezonas (aukstāks/siltāks laiks). Tāpat kā ar viņu degunu, te melns kā ogle, te - rozā/brūns.
>Kā arī baltums turās, turās... ilgi (izņemot tad, ja suns izvārtās dubļos).
>Dzirdēju, ka vannošanās novājina imunitāti (nevaru apgalvotu - taisnība vai nē). Vanno, cik bieži saimnieks vēlas. Var jau arī vispār nemazgāt, ja nepiedalās izstādēs. Bet izstāžu suņus vajadzētu mazgāt pirms katras izstādes (vismaz vienu dienu iepriekš).
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 21:57

pepper wrote:
Bora wrote:Ā, ja kas - tas Krievijas suns, kas dabūja BOO bij 100% manā gaumē...

Vai kādam nav šī suņa bildīte? Gribās man ar apskatīties, kāda tad ir tā simtprocentīgā Boras gaume :lol: Nē, pa īstam, vai kādam nav? :)


Lūk atradu.
Ceru, ka Ģedert, neļaunosies, ka ieliku Tavu bildi, iepriekš nepajautājot.
Info un pati bilde:
Starptautiskā izstāde "Zooekspo` 2009", 01.11.2009.
Eksperts: Eva Greg (Dienvidāfrika)
LV JCH Milbu Laurella, BOB (bildē, labajā, gaišā)
RU, EE, CH, EUJW`06 Ambergold Dzhi Key keep Cool, BOO (bildē, kreisajā pusē, tumšais)
Foto: Ģederts Bušs

Image
Last edited by Sandra on 27 Jan 2010, 22:03, edited 1 time in total.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 27 Jan 2010, 22:02

Sandra, paldies par foto.
Nu tad es varu teikt, ka mana gaume ar Boras gaumi nesaskan, man labāk pie sirds ir Laurellas krāsa. :)
Vai zeltainajiem retrīveriem ir raksturīga suņa smaka? Jeb tas ir individuāli, atkarībā no tā kā suni kopj?
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 22:10

pepper wrote:Sandra, paldies par foto.
Nu tad es varu teikt, ka mana gaume ar Boras gaumi nesaskan, man labāk pie sirds ir Laurellas krāsa. :)
Vai zeltainajiem retrīveriem ir raksturīga suņa smaka? Jeb tas ir individuāli, atkarībā no tā kā suni kopj?


Prieks izlīdzēt. (: Tūliņ ielikšu vēl šī suņa bildes, viņu web-lapā ir smukākas (kurās suns smukāk stāv utt).
Domāju, ka atšķirīgi. Man jau neliekas, ka tie šiem suņiem NAV smakas, bet citi saka: "Nu fuj! Kādēļ istabā ielaidi, pēc suņa smird!" Jā, arī ļoti atkarīgs ir no tā, kāds gaiss ārā, jo suņa kažoks piesūcas ar dūmiem vai vienalga - aromātu kāds ir vidē, kurā tas uzturās (tas pats jau ir arī ar cilvēka apģērbu).
Bet, ja pat kaut kas notiek (piem., negaidīta pelde vai aizrautīgāka rotaļa), tad to var izlabot ar putojošu šampūnu un siltu ūdeni, tad suņa kažociņš smaržos pēc šampūna.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 27 Jan 2010, 22:13

Skaidrs, tātad raksturīga smaka ZR nav, un mazgāšana ir pēc vajadzības. Sakiet lūdzu, kādu šampūnu jūs lietojat? :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests

cron