Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Dog Breeds

Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 13 Jan 2010, 17:12

Laipni lūgti, jauko zeltaino retrīveru saimnieki un cienītāji! :)
Last edited by Bora on 14 Jan 2010, 11:35, edited 1 time in total.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zeltainais retrīvers / Golden retriever

Postby JATA » 13 Jan 2010, 17:57

Image

FCI-Standard N° 111 / 28.10.2009 / GB

GOLDEN RETRIEVER


ORIGIN : Great Britain.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 28.07.2009.

UTILIZATION : Gundog.

CLASSIFICATION F.C.I. : Group 8 Retrievers, Flushing Dogs, Water Dogs.
Section 1 Retrievers. With working trial.

GENERAL APPEARANCE : Symmetrical, balanced, active, powerful, level mover; sound with kindly expression.

BEHAVIOUR / TEMPERAMENT : Biddable, intelligent and possessing natural working ability; kindly, friendly and confident.

HEAD : Balanced and well chiselled.

CRANIAL REGION :
Skull : Broad without coarseness; well set on neck.
Stop : Well defined.

FACIAL REGION :
Nose : Preferably black.
Muzzle : Powerful, wide and deep. Length of foreface approximately equals length from stop to occiput.
Jaws/Teeth : Jaws strong, with a perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping lower teeth and set square to the jaws.
Eyes : Dark brown, set well apart, dark rims.
Ears : Moderate size, set on approximate level with eyes.

NECK : Good length, clean and muscular.

BODY : Balanced.
Back : Level topline.
Loins : Strong, muscular, short-coupled.
Chest : Deep through heart. Ribs deep, well sprung.

TAIL : Set on and carried level with back, reaching to hocks, without curl at tip.

LIMBS

FOREQUARTERS : Forelegs straight with good bone.
Shoulder : Well laid back, long in blade.
Upper arm : Of equal length as the shoulder blade, placing legs well under body.
Elbow : Close fitting.
Forefeet : Round and cat-like.

HINDQUARTERS : Hindlegs strong and muscular.
Stifle : Well bent.
Lower thigh : Good.
Hock : Well let down, straight when viewed from rear, neither turning in nor out. Cow-hocks highly undesirable.
Hind feet : Round and cat-like.

GAIT / MOVEMENT : Powerful with good drive. Straight and true in front and rear. Stride long and free with no sign of hackney action in front.

COAT

Hair : Flat or wavy with good feathering, dense water-resisting undercoat.

COLOUR : Any shade of gold or cream, neither red nor mahogany. A few white hairs on chest only, permissible.

SIZE AND WEIGHT :
Height at withers : Dogs 56 - 61 cm (22-24 ins);
Bitches 51 - 56 cm (20-22 ins).

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog and on its ability to perform its traditional work.

DISQUALIFYING FAULTS :
• Aggressive or overly shy.

Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

N.B.: Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.
Last edited by JATA on 13 Jan 2010, 23:26, edited 2 times in total.
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Puppy
Puppy
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28

Re: Zeltainais retrīvers / Golden retriever

Postby Bora » 13 Jan 2010, 19:50

JATApaldies par Boras bildi, e tā arī nepiefiksēju, kā ielikt te... :) dogos nekad nebiju likusi. :oops:
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 13 Jan 2010, 22:43

Bora, ielieciet vēl bildes! :)
pamācība - viewtopic.php?f=18&t=25

Gribēju pajautāt, cik daudz sausās barības nepieciešams zeltainajam retrīveram dienā? Cik reizes, cik daudz jādod? :roll:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 13 Jan 2010, 23:03

nu manējā ēd maz, principā es parasti vados no barības ražotāja ieteikuma uz maisa. parasti tur 300-500 g apm.ir. Manējā labi ja tos 300 apēd un vēl kādu biezpiena saujiņu, man ir modele, nevis retrīvera kuce. :D
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 13 Jan 2010, 23:06

Skaidrs, paldies par info! :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 13 Jan 2010, 23:09

http://fotki.lv/lv/lielmaate/comments-26436428/ - bildes no dzimšanas dienas ballītes un tikšanās ar mammu un brāļiem un māsām
http://fotki.lv/lv/lielmaate/544142/ - no bērnības līdz pēdējām bildēm.
man vienkāršāk ielikt linku, ja tas strādās. :)
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 13 Jan 2010, 23:17

Strādā, viss kārtībā. Eju skatīties bildes. :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 13 Jan 2010, 23:23

Interesanti, pašam suncim spalva īsa, bet aste vienkārši fantastiska :shock:
Smuka tava meitene, tāda tieviņa izskatās, bet tā aste pa pirmo. ;) :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 14 Jan 2010, 11:33

jā, aste viņai tiešām fantastiska. ;) Visi jau ir pieraduši pie tādiem drukniem un dikti spalvainiem zeltainajiem retrīveriem, viņai spalva patiesībā ir daudz, bet ir tāda gluda un zīdaina nevis viļņaina un parupja, tāpēc ar izskatās, ka nav ļoti spalvaina. Iedzimusi tētī, tas arī ir zīdainu, gludu spalvu un ar skaistu kuplu asti. Mamma ir vairāk uz drukno pusi un īsāku, sprogaināku asti. Katrs jau savu suni ceļ debesīs, tāpēc es ar saku, ka man labāk patīk slaidais variants, nekā druknais. Vēl var būt, ka viņai spalva nav tik bieza, jo mums ir traki silts dzīvoklis, tik vien viņa ir ārā, kā pastaigās un pēc ilgākas pastaigas reizēm drebinās kā īsspalvainais suns. :) Slaiduma efektu piedod arī Boras garās kājas, laikam garākās visā metienā, cik esam brāļus un māsas satikuši. Tāpēc arī skrien kā vējš un neviens, pat lielais bračka Badijs, netiek līdzi. Tikai JATAS vižla skrien ātrāk no visiem sastaptajiem suņiem.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 16 Jan 2010, 21:33

Bora, jums PM ;)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Henriete » 16 Jan 2010, 22:47

.
Last edited by Henriete on 10 Nov 2013, 07:02, edited 1 time in total.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 17 Jan 2010, 14:50

nevaru atbildēt, ja nemaldos, saka, ka neesat reģistrējušies.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 17 Jan 2010, 14:54

pepper wrote:Bora, jums PM ;)

Atļaušos uzrakstīt tepat.
Nu ja godīgi, man būs grūti atbildēt par audzētavām, jo ja LKF audzētavas, tad jau tik Milbu un Laumiņas tautā pazīstamas. Man pašai patiesībā nav LKF suns un es esmu šai forumā tieši tāpēc, ka te tik traki nedalīs un citus nenories (vismaz solīja) kā dogos. Man ir LKA kluba suns, audzēja viena privāta kuces īpašniece, kura bija nolēmusi 1x savai kucei ļaut dzemdēt un mums ir lielisks tētis - Flemoors, tiešām bezgala skaists suns.
Ik pēc 11 mēnešiem manuprāt ir normāli, nenormāli būtu, ja 2x gadā ražotu kucēnus. 1x gadā kucēni ir pilnīgi ok, ja kucei viss ok ar veselību.
Par meklēšanos nezināšu teikt, jo savu kuci pirku tikai ģimenei, uz izstādēm neejam un esmu sterilizējusi, lai nesagādātu sev neplānotu kucēnu baru, jo vedu laukā gan es, gan mana jaunatne, kuriem viņa tik labi neklausa un mierīgi varētu aizmukt, ja tādas tieksmes uz mukšanu parādītos meklēšanās laikā. Sterilizēju 9 mēn.vecumā, meklēšanās vēl nebija bijusi. Tas vispār esot dziļi individuāli, cita var meklēties jau 6 mēnešos, cita tikai ap gadu, tas arī atkarīgs no tā, kā bijis mātei.
Par kucēnu izvēli - tas nu gan jāizsver pašiem - ja plānojat izstādes, tad jau gandrīz labāk no lielas audzētavas, jo viņu suņi pazīstami, parasti labāki rezultāti izstādēs. Būtiski ir skatīties, kāds raksturs kucēnam ir - vai droši nāk klāt, vai bailīgs sēž kaktā, vai rotaļīgs, spēcīgs, vai nīkulīgs, mūžam tik guļ.
Ļoti daudz ZR esot Lietuvā, arī manas sunes māte ir no Lietuvas. Principā tepat forumā esošā JATA drīzāk varētu konsultēt, kā izvēlēties kucēnu un viņa ir ļoti atsaucīgs cilvēks, kura ļoti daudz zina, jo pati ir audzētāja - viņai ir veimārietes un vižlas, super skaisti suņi, manas Boras draudzenes. Es parasti visus padomus prasu viņai, jo ir cilvēks ar lielu pieredzi - gan suņu veselībā, gan kucēnu izvēlē, gan izstādēs.
Tie burti un cipari ir par displāziju, rādītāji ir ok. Tas ir par locītavu veselību. Sīkāk gan paskataties paši, iemet tik googlee un skaties, kas tas ir. Lielajiem suņiem displāzija ir raksturīga samērā bieži, vistrakāk var būt tad, ja suni pārbaro un maz nodarbina, principā tas ir taisnais ceļš uz suņa veselības sabojāšanu. Tāpēc es neceļu ne ausi, kad kādam mana Bora liekas par slaidu - labāk tā, nekā suns ar sāpošām kājām, kurš bēdīgi čāpo caur dzīvi bez prieka. Un ja Boru aptausta, nemaz par tievu viņa nav, vajag tā, lai ribas sataustīt var, bet tās neizspiežas vai negrimst tauku slānī. Un Borai tieši tā ir, līdz ar to man pilnīgi "nerausta", ka citiem gribas resnāku, jo redz citi esot resnāki. Es uzskatu, ka suņu nobarošana ir cilvēka noziegums nevis labdarība, ja jau grūž rīklē, jebkurš suns ēdīs, bet locītavu slimības un barošanas sistēmas problēmas viņš sev atrisināt nevar, ja saimnieks pats viņus grūž postā.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby LauraB » 17 Jan 2010, 15:01

Sveicu lielisku duetu - Sandru un Milbu Marisku ar izciliem panākumiem Venstpils izstādē(16.01)
CQ,CAC,BOB,BIG-4!!!
Image
LauraB
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 17 Jan 2010, 14:54

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 17 Jan 2010, 15:06

ja ir skaists un pareizi audzināts suns, izstādēs var būt, ka viss ir ok arī no privātiem audzētājiem, bet LKF izstādēs kaut kā vai nu nav konkurences galīgi vai patīk tieši tas tips, bet visu laiku vinnē Milbu, ja godīgi, brīžiem sametas garlaicīgi (lai neņem ļaunā Milbu suņu īpašnieki ar saviem skaistajiem suņiem). Tikpat galaicīgi man bija, kad 1.formulu visu laiku vinnēja Šūmahers. Cerams, salīdzinājumu saprotat. Vai nu citiem ir tik zems līmenis, ka līdzi netiek, vai kā, bet man jau kā cilvēkam ar netradicionālu domāšanu, gribas, lai ir dažādība. :D Tāpēc arī nezinātājiem, kas tikai meklē suņus, liekas, ka citu šo suņu audzētavu nemaz nav...
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 17 Jan 2010, 15:10

[quote="LauraB"]Sveicu lielisku duetu - Sandru un Milbu Marisku ar izciliem panākumiem Venstpils izstādē(16.01)
CQ,CAC,BOB,BIG-4!!!
Foršais rozā deguns! Manējā arī uz ziemu ar rozā degunu staigā. :) Nu ļoti cēli stāv dāma!
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Rotbi » 17 Jan 2010, 18:21

Sandriņ,lieli sveicieni no manis, malacis...ļoti labi jums panākumi!! ;) ;) ;)
www.rotbi.jimdo.com
User avatar
Rotbi
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 21:21

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 17 Jan 2010, 22:07

Bora, paldies par info.
Jā, arī es sākumā domāju, ka vienīgā zr audzētava latvijā ir Milbu, jo vienmēr izstādēs Milbu, Milbu un Milbu. Prieks, ka šajā audzētavā ir tik lieliski suņi. Bet ko darīt, ja pie mums nav daudz citu suņu, kas varētu konkurēt ar Milbu? :)
Cik liela fiziskā slodze ir nepieciešama pieaugušam zeltainajam retrīveram, un cik liela kucēnam? :roll:
Sandra, sveicu arī es! ;)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 20 Jan 2010, 13:28

Paceļu tēmu. :roll:
pepper wrote:Cik liela fiziskā slodze ir nepieciešama pieaugušam zeltainajam retrīveram, un cik liela kucēnam? :roll:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests