Lendzīrs / Landseer ECT

Dog Breeds

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Alpina » 04 Feb 2016, 09:21

Volts wrote:Būtu labi, ja šis tandēms Habītis un viņa saimniece arī vairotos!!!


:kanepe: :par:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 04 Feb 2016, 09:33

Volts, paldies :) . Nebūtu es partizāns pēc dabas, noteikti vairāk reklamētu un popularizētu. Bet es esmu partizāns :ninja: , jau šīs sadaļas izveidošana man bija pārkāpšana savai dabai. Jā, šķirne ir lieliska, bet ar tādu aprakstu ir par maz, manā prātā galvenais ir tas, ka viņi IR jāmāca, kaut vai tikai izmēra dēļ, tāpēc es galvenokārt gribu popularizēt apmācību. To, ka šī šķirne ir labi apmācāma, ar tendenci sadarboties ar cilvēku. Es esmu piesardzīga pret vienkārši reklamēšanu - suns ir liels, daiļš, izteiksmīgs, teorētiski ar lielisku temperamentu - cilvēki ir slinki un ļoti grib izvairīties no suņu apmācības, līdz ar to, izlasot šādu aprakstu, daudziem šķiet, ka varēs paņemt, neko neieguldīt un pretī saņemt suni, kurš nesagādā problēmas. Nu gadās jau visādi eksemplāri, arī tādi, kas tiešām ir eņģelīši pēc dabas, bet visticamāk tomēr liels neapmācīts suns problēmas sagādās un ne mazums :pilnmeness: . Tāpēc mēs te liekam sporta bildes, mēs stāstām par apmācību un tikai kā piedevu to visu attiecinām tieši uz lendzīriem. Mīlu šo šķirni, esmu laimīga, ka esam satikušās un, ka suns ir izrādījies tieši tāds, par kādu sapņoju. Bet arī es nezinu, kā mums ietu, ja es viņā neko neguldītu iekšā, pieļauju, ka nāktos kačāt muskuļus, lai varētu noturēt, ja viņa kaut ko izdomātu apskatīt, ar kādu paspēlēties vai ar kādu pakauties :aknee: . Un jā, kaismīgi izstāžnieki no mums nesanāks, nespēju atrast sevī iekšējo motivāciju maksāt gana lielu naudu par to, lai kāds divas minūtes paskatās uz manu suni...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 04 Feb 2016, 12:40

100% taisnība par slinkiem saimniekiem! Tur jau ir tā sāls- darboties, sadarboties ar savu četrkājaino draugu. Arī dzīvniekam tas dod gandarījumu. Nav jau plīša lācītis, ko nolikt dīvānā, vai dekoratīvais rūķītis, kam jāguļ zālājā. Diemžēl cilvēku domāšana reizēm noiet greizi: esmu suni iegādājies, naudu izdevis un ar to pietiek. Ir novārtā atstāti suņi un nav noslēpums arī bērni. Viens motīvs ,, nav laika". Bet laiku taču vienmēr var atrast, vajag tikai gribēt.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Spigana » 04 Feb 2016, 13:53

Tas, kā pixy stāsta par strādāšanu ar suni ir mega forši. Par mācīšanu jau vispār ir daudz aizspriedumi - "nav jau cirka suns, ko tad es te viņu spiedīšu kaut ko darīt" vai arī "man jau suns tāpat mīļš, pat ja neklausa". Bet te stāstos tik smuki redzams, kāds kaifs ir sunim strādāt ar saimnieku un ka tā nav tikai kāda modīga māžošanās.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 05 Feb 2016, 10:14

Spīgana, paldies :) . Strādāt ar suņiem ir mega forši :D . Kad redzi, kā viņam pielec, kā viņam acis iemirdzas, kā viņš cenšas :samilejies: . Varbūt viedoklis par to, ka tas ir pretīgi, neforši un sunim nepatīk ir atliekas no tā, kas agrāk dzirdēts par apmācību - ka suni rausta, suni sit, suns to dara tikai aiz bailēm. Mūsdienu pozitīvo metožu apmācība ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar suni, ir tikai jāpamēģina :jaa: .
Viena superīga bildīte no pērnā gada, ciemojoties pie makša - lendzīri patiesībā ir īpaša tauriņu pasuga, kas lidinās mazliet virs zemes. Un pārtiek viņi no puķu nektāra, tas tak arī skaidrs :jautri: :
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 08 Mar 2016, 13:51

dagi, pavasars tuvojas, nezinu, vai Tu kaut ko meklē vai ne, bet var jau būt, ka vēl kādam ir interesantis - nespēju atturēties pavicināties ar info par šo metienu - http://www.landseer-vom-deistertal.de/i ... cht/v-wurf. Orlando vom Deistertal tēvs ir Immo vom Hasetal - manās acīs suņi no Hasetal audzētavas ir paši, paši daiļākie. Šis ir atkārtotais metiens, var papētīt, vai kaut kur parādās un kādi ir iepriekšējā metiena kucēni. Man šitie kucēni liekas ļoti saistoši ;) . DLC klubā ir vēl viens "svaigs" metiens - von Alkuhn - http://www.landseer-von-alkuhn.com/9.html. Par šo audzētāju zinu, ka viņa noteikti dod suni tik tālu, viņa bija arī ar mieru dot man, tikai es tai brīdī nevarēju paņemt. Arias von Alkhun vecāki arī nāk no Hasetal audzētavas, tētis tas pats Immo vom Hasetal, mamma Kira vom Hasetal - man ļoti patīk. Un mammas brālis Khaizers ir izcils izstāžu suns ar neskaitāmiem tituliem. Diemžēl pašā vom Hasetal audzētavā nekas vairs nenotiek, tomēr tur ir bijuši metieni no A-U, tā, ka ir gana daudz iespēju šos suņus ciltsrakstos sastapt. Gandrīz žēl, ka man pašai nevajag kucēnu, tik interesanti būtu atkal kārtīgi parakņāties :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 08 Mar 2016, 18:25

Pixy, paldies! Mana lielākā problēma ir -valodu barjera. Domu par lendzīru galīgi neesmu atmetusi, bet vācu valoda man irpilnīga neapgūtā zeme un laikam uz mūžiem:( Mēģināšu saistīties ar ņufu, lendzīru klubu, vabūt caur viņiem varētu komunicēt, jo pati esmu padomju english un tikai...
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 08 Mar 2016, 20:08

dagi, mana vācu valoda ir apmēram "das ist maine čemodāne" līmenī, nav nemaz tik maz audzētāju Vācijā, kas var kontaktēt arī angliski. Kristina no von Alkhun nerunā angliski, es viņai rakstīju angliski, viņa man vāciski, nezinu, kā viņa tulkoja manis uzrakstīto, bet nelikās, ka neko nav sapratusi. Jo es viņai prasīju gan par temperamentu, gan agresivitāti, gan visu ko. Ja Tev interesē, es varu parakņāties, man ļoti šķiet, ka man kluba vadītāja toreiz atsūtīja tos audzētājus, kas saprot un var lasīt un rakstīt angliski. Smieklīgi, ka viens no tiem bija "Pacific Coast", kas atrodas Amerikā. Viņai šķita pilnīgi normāli, ka es vācu šķirni varētu gribēt vest uz Latviju no Amerikas :D . Zinu, ka šeit ir suņi, kas vesti no ne tikai Amerikas, bet man tas tomēr liekas pārspīlēti. Starp citu, šajā Amerikas audzētavā ir suņi tieši no Habīša audzētavas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby lauva » 08 Mar 2016, 20:22

google translate dara briinumus.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby seila » 08 Mar 2016, 22:27

Ēm...google translate patiešām dara brīnumus :D sliktā nozīmē, tāpēc, ja galīgi nesaproti, visai sarežģīti var būt :(
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 08 Mar 2016, 22:44

Jā, par gugli-pārbaudīts. iztulko uz priekšu, atpakaļ un var izdot jaunu romānu :meitenedejo: Bet, ja nopietni-izpētīju abas mājas lapas un sapratu, ka nekā nesapratu. Izņemot to, ka ir mazuļi, dzimuši ar dienas starpību. Un nošpikoju foršās kucēnu apraksta bildītes no Alkhun audzētavas, kas noteikti noderēs:). Kā īsti ir lendzīriem-tur ir strikta līnijaudzēšana, vai kā? Vai atšķiras dažādās līnijās arī temperamenti, raksturi?
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby lauva » 08 Mar 2016, 22:50

nu vislabākais variants ar googli ir tulkot no x valodas uz angļu valodu un atpakaļ, tad tulkojums būs vistuvākais gribētajam. un ja nu galīgi nesaprot nevienu vārdu tajā otrajā valodā, tad jau šis variants galīgi nav zemē metams.
bet man patīk dagi jautājums - kā tu ir ar lendsīriem? arī dalās visādos darbu un nedarbu suņos? citas šķirnes jau galīgi auzās ar visu šito iebraukušas un jau sāk mazpamazām attālināties no standarta (mans mīļākais piemērs - rotveileri ar mopšu purniem un VASi ar varžu kājām)
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 09 Mar 2016, 10:30

Lendzīru ir par maz, lai kaut kā ļoti dalītos :D . Tomēr suņi atšķiras un šoreiz es šīs atšķirības vairāk esmu novērojusi tieši ģeogrāfiski - kā jau rakstīju, Skandināvijas un līdz ar to arī Igaunijas suņi ir zemāki, līdzīgāki ņufiem. Vācu, austriešu suņi ir lielāki, baltāki un vieglāki pēc konstrukcijas. Man izskatās, ka franču suņi arī mazliet atšķiras, bet es jau tikai bildēs esmu redzējusi. Esmu sevi pieķērusi, ka man nepatīk to muguras līnijas, bet, zinot, cik pavirši rietumnieki pieiet suņu bildēšanai, varbūt nav tik traki. No konstrukcijas droši vien ir atkarīgs arī temperaments, pieļauju, ka ņufīgie suņi ir slinkāki un kūtrāki. Tādas konkrētas darba līnijas neesmu redzējusi, ir aktīvi audzētāji, kas kaut ko dara ar saviem suņiem un ir citi, kas neko īpaši nedara. Diezgan daudz suņu nodarbojas ar ūdens glābšanu, šai nodarbei jau nekāda īpašā darba līnija nav vajadzīga. Pa kādam praktizē OB vai OB ralliju, vēl kāds kaut ko pavelk, bet vispār tā nav nekāda izteiktā darba šķirne, viņi dzīvo privātmājās un dara laimīgus savus saimniekus :) . Patiesībā es maz zinu un šīs zināšanas vairāk ir teorētiskas, nekā praktiskas, ne es varu aptaustīt kaudzi zvēru, ne papētīt darbībā.
dagi, esmu pētījusi ļoti daudz vācu audzētavu suņu ciltsrakstus, metienus, izstāžu atzīmes, visu ko. Līdz ar to man ir šis mans priekšstats un es varbūt pat ar konkrētiem faktiem to nevaru pamatot. Ja par kādu metienu rodas padziļināta interese, sametot suņu uzvārdus tai pašā googlē, var atrast visu ko par šīm līnijām. Un tomēr nekad nevar zināt, kā dzīvē sanāks - pētīju, domāju, meklēju, bet tāpat notika kā notika :) .
Translate google nevar tulkot no vācu valodas, jo nezināmu iemeslu dēļ šis tulkotājs otrādi tulko "mans un tavs", pie tam nevis konsekventi, ko tādā gadījumā varētu pieņemt, bet pēc saviem ieskatiem. Līdz ar to absolūti mainās teiktā jēga un ātri var iebraukt dziļos pārpratumos. Jāmeklē kāds, kas zin vāciski vai arī audzētājs, kas runā kādā no valodām, ko var saprast.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 15 Mar 2016, 09:15

Par Igaunijas un Lietuvas lendzīriem varu droši teikt, ka tur ciltsrakstos ir ņūfaundlendiešu piejaukums. Labi lendzīri ir Zviedrijā un Vācijā( ir redzēti izstādēs). Nu noteikti ir jāskatās individuāli katru metienu. Ja nepieciešamas vācu valodas zināšanas, griezieties pie Diānas Kušneres ņufu klubā. Vācu lendzīru klubs ir ļoti pretīmnākošs ar saviem ieteikumiem, taču atkal- vienmēr jāizvērtē individuāli.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 15 Mar 2016, 15:10

pixy wrote:Lendzīru ir par maz, lai kaut kā ļoti dalītos :D . Tomēr suņi atšķiras un šoreiz es šīs atšķirības vairāk esmu novērojusi tieši ģeogrāfiski - kā jau rakstīju, Skandināvijas un līdz ar to arī Igaunijas suņi ir zemāki, līdzīgāki ņufiem. Vācu, austriešu suņi ir lielāki, baltāki un vieglāki pēc konstrukcijas. Man izskatās, ka franču suņi arī mazliet atšķiras, bet es jau tikai bildēs esmu redzējusi. Esmu sevi pieķērusi, ka man nepatīk to muguras līnijas, bet, zinot, cik pavirši rietumnieki pieiet suņu bildēšanai, varbūt nav tik traki. No konstrukcijas droši vien ir atkarīgs arī temperaments, pieļauju, ka ņufīgie suņi ir slinkāki un kūtrāki. Tādas konkrētas darba līnijas neesmu redzējusi, ir aktīvi audzētāji, kas kaut ko dara ar saviem suņiem un ir citi, kas neko īpaši nedara. Diezgan daudz suņu nodarbojas ar ūdens glābšanu, šai nodarbei jau nekāda īpašā darba līnija nav vajadzīga. Pa kādam praktizē OB vai OB ralliju, vēl kāds kaut ko pavelk, bet vispār tā nav nekāda izteiktā darba šķirne, viņi dzīvo privātmājās un dara laimīgus savus saimniekus :) . Patiesībā es maz zinu un šīs zināšanas vairāk ir teorētiskas, nekā praktiskas, ne es varu aptaustīt kaudzi zvēru, ne papētīt darbībā.
dagi, esmu pētījusi ļoti daudz vācu audzētavu suņu ciltsrakstus, metienus, izstāžu atzīmes, visu ko. Līdz ar to man ir šis mans priekšstats un es varbūt pat ar konkrētiem faktiem to nevaru pamatot. Ja par kādu metienu rodas padziļināta interese, sametot suņu uzvārdus tai pašā googlē, var atrast visu ko par šīm līnijām. Un tomēr nekad nevar zināt, kā dzīvē sanāks - pētīju, domāju, meklēju, bet tāpat notika kā notika :) .
Translate google nevar tulkot no vācu valodas, jo nezināmu iemeslu dēļ šis tulkotājs otrādi tulko "mans un tavs", pie tam nevis konsekventi, ko tādā gadījumā varētu pieņemt, bet pēc saviem ieskatiem. Līdz ar to absolūti mainās teiktā jēga un ātri var iebraukt dziļos pārpratumos. Jāmeklē kāds, kas zin vāciski vai arī audzētājs, kas runā kādā no valodām, ko var saprast.

pixy tu katru suni izaudzēsi par darba suni, jo darīt gribēšana un pacietība ir pats galvenais.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 15 Mar 2016, 18:42

Volts, paldies, man tā gribētos, bet es ceru, ka tādēļ tie ne kripatu nezaudēs no sava šovīgā skaistuma un lendzīri nekad nebūs jādala šajos divos novirzienos - darba suņi un šova suņi :jaa: .
Volts wrote:Vācu lendzīru klubs ir ļoti pretīmnākošs ar saviem ieteikumiem
Pie tam DLC ciltsdarba vadītāja ļoti labi saprot angļu valodu, kas, protams, atvieglo saskarsmi.
Volts wrote:Par Igaunijas un Lietuvas lendzīriem varu droši teikt, ka tur ciltsrakstos ir ņūfaundlendiešu piejaukums.
Jā, un mani tas ļoti izbrīnī. Pērn bija vesela ažiotāža ar Krievijas suni, kam ar Lietuvas lendzīru kluba iniciatīvu bija sakārtoti ciltsraksti un, cik sapratu, tie nebija kārtībā tieši dēļ tā, ka tur jau aiznākamajā paaudzē figurē ņufi. Tas tika pasniegts kā kaut kas ārkārtīgi ekskluzīvs. Man tas nav pieņemams, es uzskatu, ka tā tiek bojāta šķirne. Ņufu mīļotājus uzrunā tās izskata un rakstura īpašības, kas piemīt ņufiem, nav nekādas vajadzības pietuvināt tam lendzīrus, it īpaši tāpēc, ka ar tik lielām grūtībām abas šķirnes ir izdevies atdalīt un lendzīrus padarīt tādus, kādi tie ir. Igaunijā drīz būs metiens ar zviedru suni, ciltsrakstus neesmu pētījusi ne vienam, ne otram, bet, ja kādam interesē suņi rokas stiepiena attālumā, var papētīt :lasu: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 16 Mar 2016, 08:37

Pixy, nav darba suņi un šova suņi. Atšķirība ir vienīgi īpašnieku galvās. Lendzīrs ir aktīvs un darbs viņam rada prieku. Ņūfaundlendietis ir mazliet gausāks, jo smagāks, bet strādāt kopā ar saimnieku arī viņam rada prieku.
Par to ņufu piejaukumu lendzīros- padomju laikos nebija b/m ņufu pēc krāsas. Piedzima kucēni- melnie ņufi, b/m lendzīri. To, ka varbūt kaut kur viņus vēl līdz šim krusto, zināms ir noziegums. Tāpēc rūpīgi jāskatās, lai nebūtu sīko plankumiņu. Lendzīra krāsai jābūt tīrai balts ar lieliem melniem plankumiem.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 16 Mar 2016, 22:52

Meitenes, paldies :estevisamilosu: Arī no sendienām atceros, ka, ja bija melns, tan ņufiks, ja melnbalts-sauca par lendzīru:)Pixy, ja nav grūti-paskaties, lūdzu, arī tos Igauņu gaidāmos sunēnus :viltigs:
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 17 Mar 2016, 09:02

Pixy, paskatījos tos Igauņu metienus gaidāmos- tēvi lendzīri( smuki) mātes- ? . Vispār nekad nevajag ņemt kucēnu no liela metiena. Labākais variants, ja metienā ir 6-7 kucēni. Man jālūdz piedošanu, ka iejaucos šajā sadaļā un jūsu tērzēšanā, taču 40 gadi kopā ar šīm abām šķirnēm man vienkārši nedod mieru.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 17 Mar 2016, 11:00

Volts, ir lieliski, ka vismaz kāds te ir ar šķirnes - lai arī nosacīti - pieredzi :) . Patiesībā es gribētu vairāk uzzināt par lendzīru vēsturi Latvijā, es nezinu neko.
Volts wrote: Vispār nekad nevajag ņemt kucēnu no liela metiena.
Man gan liekas, ka tam nav izšķirošas nozīmes, jo ļoti labi var rūpēties arī par lielu metienu, bet nelielu pamest novārtā. Galu galā, ko es citu varu teikt, ja Habī nāk no 11 kucēnu metiena, bet bija saņēmusi izcilu pirmo audzināšanu - savās desmit nedēļās viņa bija vadāta ar mašīnu, viņa bija lieliskā fiziskā stāvoklī, socializēta un drosmīga. Audzētāja gan izskatījās kā caur gaļas mašīnu izlaista :kanepe: , bet no tāda audzētāja droši var ņemt arī liela metiena kucēnus.
Volts wrote: tēvi lendzīri( smuki) mātes- ? .
Es nevarētu teikt, ka man ļoti patīk Langold suns, man viņš liekas mazliet neproporcionāls, bet jāatzīst, ka tās bildes arī ir tādas nekādas. Pēc bildēm izskatās, ka viņš ir pamazs, skausta augstumu nekur neatrodu, bet to noteikti var noskaidrot. Un, ja par melnajiem pleķīšiem - viņam uz kājām tādu ir daudz. Starp citu, par to runājot, pilnīgi bez tiem atrast lendzīru būs vairāk kā grūti. Arī Habim ir tādi, ja viņa ir ļoti noaugusi, redzēt nevar, bet, kad nomet kažoku, drusku lien laukā. Un, cik esmu skatījusies - praktiski visiem tomēr pa druskai ir, īpaši var redzēt kucēm, kas pēc kucēniem plikas vai slapjiem suņiem. Domāju, ka T lokuss tomēr ir aktīvs, atliek vienīgi meklēt tos, kam modifikācija ļoti neizteikta. Bet ir arī tādi, kas no vienas vietas raibi, es no tādiem vecākiem kucēnu noteikti neņemtu.
Paskatīju Sofijas un Trolla kucēnu ciltsrakstus - http://www.landseer.ee/images/LandgoldM ... Hovard.png. Tos skandināvu vārdus pilnīgi nezinu, du Domaine de Val Kurlande ir franču suņi, man ļoti šķiet, ka tur sievai bija kaut kāds sakars ar šo reģionu, tāpēc Kurlande, bet īsti neatceros, suni no Francijas vest netaisījos un informācijas jau tāpat bija nenormāli daudz. Pazīstamākais uzvārds man ir van Hollandseer - Holandes audzētava ar suņiem, kam ciltsrakstos daudz figurē "vecā vācu skola" - tie uzvārdi, kam sena vēsture un ko var saukt par zināmu "brendu" lendzīru valstībā. Sofijai asinīs Grafika - leišu suņi, bet vecmāmiņa Estike Berczy Akvamarin ir no tās pašas audzētavas, par kuru augstāk runāju, ka no tās nāk šai brīdī ļoti populārs vaislas suns, kas dzīvo Ungārijā. Vispār man tie vārdi neko daudz neizsaka, nezinu, kādi viņi izskatās un kas tur vēl tālāk senčos "dzīvo". Ar vārdu sakot, neko diži daudz par šo metienu pateikt nezinu, laikam tas norāda uz to, ka beidzot ir laiks ķerties klāt tuvākajam reģionam un pētīt, kas tad te dzīvo un no kurienes viņi cēlušies. dagi, ja Tev šķiet, ka varētu tepat no tuvuma, sazinies ar Sofijas saimnieci Ingrid Pakats - viņa runā un saprot arī krieviski un ir ļoti atsaucīga un draudzīga :jaa: .

Ja mēs tomēr atgriežamies pie vācu kluba, man interesants liekas metiens, kas gaidām maija pirmajā pusē -
Heiko Eisenschmidt
Gartenwinkel 41
04158 Leipzig
Tel.: 0341 - 4615044 Zuchtstätte: vom Rittergut
Deckdatum: 08.03.2016 Vater: Ivanhoe vom Nebelwald (A1)
Mutter: Faye vom Gickelsberg (A1)
Diemžēl viņiem nav mājas lapas, varbūt var FB kaut ko atrast, ja ir interese. Te tiešām ir vecās vācu asinis un veco, konservatīvo (kas šajā gadījumā jāsaprot ar pozitīvu nozīmi) audzētavu suņi.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests