Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Dog Breeds

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 07 May 2014, 17:40

...turpinu skatīties ciltsrakstus :velnins:
Izcili skaistajam Meadowdale Chaos ir diezgan daudz Calvdale suņu no mātes puses http://www.champdogs.co.uk/dog/34714
Un tomēr - ja piedāvātais kucēns būtu kucīte, tad ļoti stipri apsvērtu, vai neņemt, bet suni - izstādēm un vaislai - tomēr nē. Bet citi, iespējams, ņemtu, un ļoti iespējams, ka kucēns izaug par ļoti skaistu suni :pedinja:
Bet, ja tā vēl padomā 8-) - varbūt, ash, šis springerpuisītis gadījies pa ceļam ne bez gudras ziņas - ja māsai būtu kucīte, tad jums divreiz gadā uz mēnesi ar māsu nekāda lielā draudzēšanās nesanāktu - Akim dēļ :jaa:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 18:41



Tētis skaists, labi ciltsraksti. Mamma - nu, tā; jā, nav slikta, bet arī nekas īpašs. Kā beigās izveidosies kucēns -grūti teikt, bet piekrītu Boulevard - jāizlemj pašiem. Bet es laikam tomēr arī vairāk nē, nekā jā, ja galvenais uzsvars ir uz izstādēm. Ja mērķis ir savākt standarta izstāžu čempiona komplektu - manuprāt, variants ir tīri labs!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 18:58

Es arī turpinu pētīt ciltsrakstus :meitenedejo: , visus, arī savas meičas un arī tur atrodu Calvdale suņus :D
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 07 May 2014, 19:23

Kriste wrote:Es arī turpinu pētīt ciltsrakstus :meitenedejo:

Tā ir diagnoze :jautri: Man arī no tā ir atkarība :kanepe:
Vispār Clavdale viennozīmīgi ir viena no UK audzētavām, no kurām ir vērts gribēt springeru. Mompesson linku sarakstā arī viņi ir http://www.mompesson.com/index.html
Ja kucēns būtu no šīs kuces http://calvdale.moonfruit.com/#/hush/4534989694 tad es vispār nešaubītos. Bet http://calvdale.moonfruit.com/#/current ... 4582668401
konkrētā kucēna māte patiešām neiedvesmo. No viņas iepriekšējiem metieniem audzētavā gan ir atstāta gan kuce, gan suns, bet tur kucēnu tēvs bija nevis ar Clavdale asinīm, bet pilnīgi citām. Un ņemt vaislas suni no mātes, kura izskatās diezgan vienkārša - tas ir diskutabls jautājums. Piemēram, man ir svarīgi, lai es būtu sajūsmā par kuci - var jau nebūt ideāla, bet, lai patiešām patīk pēc tipa. Piemēram, ja man vislabāk patiktu tieši Clavdale līnija, tad es interesētos, vai/kad tiek plānoti kucēni no konkrētas viņu kuces, kas man patīk un kas ir pārbaudīta vaislas kuce, un kuras iepriekšējie kucēni man arī patīk.
Starp citu Meadowdale Chaos ir ne vien ļoti skaists, bet arī labs vaislas suns, viena no viņa meitām ir Kingsheath Kaitlyn of Meadowdale
Image
Ash - varbūt māsa gribētu atvest uz LV kādu Chaos pēcnācēju? :sarkstosa:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 19:54

Boulevard wrote:Ja kucēns būtu no šīs kuces http://calvdale.moonfruit.com/#/hush/4534989694 tad es vispār nešaubītos. Bet http://calvdale.moonfruit.com/#/current ... 4582668401


Man kaut kā ar kucēm tā - vairāki kobeļi ļoti patīk, bet no kucēm vienīgi šī patīk-
http://calvdale.moonfruit.com/#/twist/4521182005

A par ko es nobrīnījos - ka šiem patīk riktīgi suņiem spalvu atlaist. Nesaprotu, ka var baram suņiem savākt šito spalvu -
http://calvdale.moonfruit.com/#/fay/4525407852 Es tādu "savāktu" jau pēc pirmā brauciena uz maniem laukiem :kanepe:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby ash » 07 May 2014, 20:38

Kāmēr māsa ir uk tikmēr vienalga nekāda draudzēšanās nesanāk ;) bet - par kucēna izvēli - man ir tāda iekšēja sajūta, ka lēmums jau ir pieņemts ,bet to jau vēl laiks rādīs. Tā izstāžu karjera jebkurā gadījumā ir tikai sekundāra, jo galvenais ir - ģimenes mīlulis, springerspaniels, vesels, smuks. Tieši šādā secībā.
Audzētāja gan rakstīja, ka konkrētais kucēns pietaupīts, jo tam meklē saimniekus, kas gribēs arī izstādes. Man pašai liekas, ka priekš pirmā suņa šis ir gana labs variants, kas zin - varbūt ka izstāžu karjera naz tā neaizraus (piemērs jau nav tālu jāmeklē - ir viens tuvos rados :kanepe: )
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 20:46

ash wrote:. Man pašai liekas, ka priekš pirmā suņa šis ir gana labs variants, kas zin - varbūt ka izstāžu karjera naz tā neaizraus (piemērs jau nav tālu jāmeklē - ir viens tuvos rados :kanepe: )

Tieši tā ;). Galvenais - lai viņa brauc atpakaļ uz Latviju, ar visu springerīti, un ļauj ar viņu iepazīties... :sarkstosa: Gaidīsim. :kanepe:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby ash » 07 May 2014, 20:53

Bet vispār man viens off -topic jautājums - vai tiešām nevajag ņemt kucēnu no nē pārāk smukas mammas? piemēram zinu gadījumu kur kuce vispār tāda stipri viduvēja - noteikti ne izstāžu zvaigzne, bet sapārota ar izcilu suni - un kucēni sanāca lieliski. Vai tur atkal apakšā tā viltīgā ģenētiskā matemātika? Vai vienkārši sakritība?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 07 May 2014, 20:58

Kriste wrote:Man kaut kā ar kucēm tā - vairāki kobeļi ļoti patīk, bet no kucēm vienīgi šī patīk-
http://calvdale.moonfruit.com/#/twist/4521182005

Tā arī nav kuce, tas ir suns :kanepe: Bet smuks, ne velti uz viņu tiek taisīti lainbrīdingi, tai skaitā, arī mūsu apspriestais kucēns.
Vispār - priekš cilvēka, kas nav pilnībā drošs, vai izstāžu karjera aizraus, šis kucēns ir ļoti laba un droša izvēle. Jebkurā gadījumā ciltsraksti ir pietiekami interesanti arī potenciālam vaislas darbam un izstādēs jākaunās nebūs :jaa: Ja audzētāja it kā grib, lai šis kucēns tiktu izstādīts, tad, lai audzētāju nepieviltu, ash māsai nebūs nepārvaramu grūtību viņam dabūt vismaz Baltijas čempionu. Gaidīsim mājās? :latvija:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 21:05

ash wrote:Bet vispār man viens off -topic jautājums - vai tiešām nevajag ņemt kucēnu no nē pārāk smukas mammas? piemēram zinu gadījumu kur kuce vispār tāda stipri viduvēja - noteikti ne izstāžu zvaigzne, bet sapārota ar izcilu suni - un kucēni sanāca lieliski. Vai tur atkal apakšā tā viltīgā ģenētiskā matemātika? Vai vienkārši sakritība?


Ui, tas patiešām viss ir "liels joks" un var būt visādi. Ne velti ir speciāls apzīmējums "Labs vaislinieks", kas nozīmē nevis to, ka spēj radīt lielu pēcnācēju skaitu, bet gan spēju radīt kvalitatīvus pēcnācējus, t.i., - savā līmenī un augstākas kvalitātes. Un varianti ir dažādi - no gluži parastiem vecākiem var piedzimt pāris Best in Show klases suņi, bet no Best in show klases vecākiem var nedabūt nevienu labu kucēnu (parasti to paskaidro vispārīgi - asiņu nesaderība). Kā tās hromosomas savienosies, kā tā veiksme nostāsies, tā būs. Pat pieredzējuši audzētāji nekad precīzi nevar zināt rezultātu, kaut gan ar gadiem nāk pieredze un iespēja trāpīt labā pārojuma rezultātā pieaug. Bet nu iespēja, ka no diviem izstāžu uzvarētājiem vecākiem piedzims kucēns tādā pašā kvalitātē, protams, ir daudz lielāka, nekā sagaidīt izcilu kucēnu no viduvējiem vecākiem. Kaut kad atkal ir dažādi varianti un ir audzētavas "uz viļņa", kur jūt pareizās kombinācijas un no vidējiem suņiem bieži dabū ļoti ausgtas kvalitātes kucēnus.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 07 May 2014, 21:08

Boulevard wrote:Tā arī nav kuce, tas ir suns :kanepe:


sasmīdināji :kanepe: kaut kas nojuka, biju domājusi šo meiteni - http://calvdale.moonfruit.com/#/diamond ... 4552583526
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 07 May 2014, 21:16

ash wrote:Bet vispār man viens off -topic jautājums - vai tiešām nevajag ņemt kucēnu no nē pārāk smukas mammas? piemēram zinu gadījumu kur kuce vispār tāda stipri viduvēja - noteikti ne izstāžu zvaigzne, bet sapārota ar izcilu suni - un kucēni sanāca lieliski. Vai tur atkal apakšā tā viltīgā ģenētiskā matemātika? Vai vienkārši sakritība?

Atkarīgs no tā, kādam mērķim ņem kucēnu, ja grib vienkārši smuku suni mājās un varbūt kādreiz uz izstādi aiziet - tad jau nav problēmu, galvenais, lai pats kucēns ir labs. Bet, ja grib vaislas darbu, tad ar kucēna ārējo smukumu nepietiek, vajag, lai viņam būtu teicams ģenētiskais sastāvs.
Gadās izcili vaislas suņi un kuces, kas paši nav diez kādie skaistuļi, bet tajos gadījumos viņi ir būvēti uz ļoti izciliem suņiem un viņu ciltsrakstus var lasīt kā dzejoli :kanepe: Ir izcili vaislas suņi, kas nodod savu tipu un eksterjeru tik pārliecinošā veidā, ka viņus pāro ar viduvējām kucēm, un vienalga iegūst ļoti spilgtus pēcnācējus. Var sapārot viduvēju kuci ar izcilu suni, pēc tam iegūto pēcnācēju sapāro ar nākamo izcilo suni utt - tas jau ir tas, ko audzētavas dara. Piemēram, konkrētā kucēna māte ir pilnībā būvēta uz Calvdale asinīm, audzētāji ļoti labi zina šīs līnijas labās un vājās puses, un droši vien ir ļoti labi pārdomājuši, kāpēc viņa sapārota ar konkrēto suni un ko viņi no šī metiena gribēja. Bet, lai suns būtu izcils vaislas suns, tāds, kas nodod savas īpašības kā atlejot formiņas, viņam vajadzīga arī izcila māte. Sapārojot izcili smuko suni no nesmukas mammas ar ne visai smuku kuci, metiens sanāks nevienmērīgs. Kāds kucēns būs tēva dēls, kāds - mātes. Izcils vaislas suns ir tāds (izvairoties no ģenētikas terminoloģijas), kas ir saņēmis izcilos gēnus gan no tēta, gan mammas, viņam vajag daudzus dominantos gēnus - un dominantie gēni nav nekāda svece zem pūra - ja tētis skaistulis, tēta vecāki skaistuļi, māte skaistule un viņas vecāki arī, tad kucēnā šīs labās īpašības būs nostiprinājušās. Protams, ģenētikā ir visādi sarežģītie gadījumi, bet lielos vilcienos - tas ir tas, kāpēc vajag smuku mammu. Šķirnes izkopšana ir selekcija, un labi audzētāji labi zina ģenētiku, un uz sakritību nepaļaujas.
Last edited by Boulevard on 07 May 2014, 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 07 May 2014, 21:27

Kriste wrote:biju domājusi šo meiteni - http://calvdale.moonfruit.com/#/diamond ... 4552583526

Jā, viņa ir meita tai kucei, par kuru rakstīju, ka interesētos par iespējamu nākamo metienu :labipadarits:
Gribēju piebilst, ka nekādā gadījumā liels čempions/čempione automātiski nav izcils vaislinieks. Vienmēr 1)jāstudē cilstrakstus, 2)jāredz, kādus pēcnācējus konkrētie suņi dod. Bet, ja es meklētu kucēnu vidē, kur man nav nekādas personiskas pazīšanās un es nezinātu, kas kuram lācītim vēderā (audzētāji, ļoti iespējams, nevēlēsies visos sīkumos stāstīt par savu suņu trūkumiem), tad suņu panākumi izstādēs ir labs veids, kā pārliecināties, ka ir labas kustības un temperaments. Citreiz skaties suni bildītēs, lasi ciltsrakstus un esi ekstāzē, bet ieraugi izstādē un piedzīvo šoku, ka suns šķībs greizs, ar briesmīgām kustībām un vispār kaut kāds drūms tips :kanepe:
Last edited by Boulevard on 08 May 2014, 09:28, edited 1 time in total.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby ash » 08 May 2014, 08:34

paldies par atbildēm un viedokļiem! :)

šajā gadījumā man nudien prieks, ka noskatītais kucēns ir atzīts par gana labu, lai to iegādātos. par nopietnu selekcijas darbu runāt pavisam noteikti ir pāragri - māsai šis būs pirmais šķirnes suns un būtībā - pirmais savs suns (jā, ok, bērnībā mājās mums vienmēr bija suņi, bieži vien pat vairāki, bet tomēr apzinātā, pieaugušā vecumā - pašai savs - pirmais). es pat nezinu, kāpēc viņai ir tā sajūta, ka gribētos tos kucēnus, es kad ņēmu suni uzreiz jau zināju - nekad viņu nepārošu, pat ja viņš būtu kļuvis par izstāžu superstāru - viņa liktenis ir palikt nevainīgam mūžīgi mūžos. :kanepe: un galu galā - tos kucēnus viņa tā reāli varētu gribēt tikai tad, ja pašai būtu kucīte, kad ņem suni, tur jau nevar zināt, vai vispār kāds gribēs savu kuci ar to suni pārot. jebkurā gadījumā - ja paņem suni, tad tas kucēnu jautājums jau uzreiz tomēr atkrīt. :)

ļoti ceru, ka jau nākamajā nedēļā varēšu ziņot priecīgos jaunumus. :pastaiga:
žēl ka tā plāna otrā daļa (pārcelties no UK uz LV) nav tik ātri un viegli realizējama.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby ash » 12 May 2014, 15:40

dalos ar priecīgo ziņu! Iepazīstieties - Calvdale River Deep , mājās - Hugo:
Image
Image
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby fedelta » 12 May 2014, 15:47

Super, sveiciens māsai ar ģimenes pieaugumu :roze:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Boulevard » 12 May 2014, 17:50

ash wrote:dalos ar priecīgo ziņu! Iepazīstieties - Calvdale River Deep , mājās - Hugo:

Viņš izskatās tik MĪKSTS :samilejies:
Vēlreiz paskatījos ciltsrakstus, un man sāk patikt arvien labāk :jaa: Hugo mamma un tēta mammas tētis (ak, šī sarežģītā radniecība!) ir no viena metiena, un, šķiet, audzētāji ir ļoti cerējuši kucēnos ieraudzīt pēc iespējas vairāk no http://calvdale.moonfruit.com/#/twist/4521182005 - kurš, kā viņi raksta, šāgada Crufts bijis labākais veterāns. Kas ir dubultā labi - suns ne vien skaists vispār, bet skaists un labi kustās veterāna vecumā.
Bet vispār - ash māsa ir rīcības cilvēks :velnins: - kucēna atrašanas un iegūšanas process noritēja mērķtiecīgi un ātri :ripo:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby ash » 12 May 2014, 23:08

Boulevard wrote:
ash wrote:dalos ar priecīgo ziņu! Iepazīstieties - Calvdale River Deep , mājās - Hugo:

Viņš izskatās tik MĪKSTS :samilejies:

Bet vispār - ash māsa ir rīcības cilvēks :velnins: - kucēna atrašanas un iegūšanas process noritēja mērķtiecīgi un ātri :ripo:


viņš tiešām izskatās mīksts un ir arī ļoti mīlīgs un bužināms. :samilejies: gaidu mirkli, kad varēšu apčamdīd dzīvajā. :)

māsa - nu jā - viņa ir ļoti uzņēmīga, mērķtiecīga un izlēmīga! šīs rakstura īpašības gan laikam nenāk ģenētiski ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 19 May 2014, 08:32

Kāds foršs bumbulis :samilejies: ! Ok, gaidīsim no Tevis maziņu atskaitīti, kāds tad tas Angļu angļu springerītis ir (pēc rakstura).
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Liga » 22 May 2014, 18:07

Latvijas springeru saimei drīzumā pievienosies vēl viens mazulītis! :aptracis:
Šī skaistā meitene Latvijā ieradīsies pēc nepilnām 2 nedēļām :samilejies:

Image
Image
Image

Sīkāks izklāsts, kad veiksmīgi būs nonākusi jaunajās mājās :sarkstosa:
Image Neta, Cora, Capri, Līga un Uģis
User avatar
Liga
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 15 Jan 2010, 16:10
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests