Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 19 Jan 2014, 20:29

Īss video - iespēja paskatīties uz RR no 1935. gada :)

http://www.britishpathe.com/video/lion- ... /lion+dogs
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 04 Feb 2014, 11:02

2014. gads savā ziņā ir īpašs gads ridžbekiem Latvijā - būs pagājuši 20 gadi kopš pirmā RR ievešanas Latvijā! (edit - paldies Creme de la Creme par aritmētikas palabošanu!)
Pirmais ridžbeks Latvijā tika importēts no ASV 1994. gadā un tā bija Bryaba Arriba-Riba-Riba „Riva” (Bryaba Top Gun x Windriver Bryaba Sassy Lassy, dz. 1990. gada 25. februārī), īpšniece I.Cerbule.
Image
AKC CH Bryaba Arriba-Riba-Riba, CD, JC, CGC
Last edited by zukins on 04 Feb 2014, 11:19, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Creme de la Creme » 04 Feb 2014, 11:07

20 gadi :kanepe: :alinji:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 04 Feb 2014, 11:18

Creme de la Creme
Taisnība :tikainesaki:
Protams 20 gadi :kanepe:
(es nolienu stūrītī nokaunēties)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby kaija » 05 Mar 2014, 17:10

zukins wrote:2014. gads savā ziņā ir īpašs gads ridžbekiem Latvijā - būs pagājuši 20 gadi kopš pirmā RR ievešanas Latvijā! (edit - paldies Creme de la Creme par aritmētikas palabošanu!)
Pirmais ridžbeks Latvijā tika importēts no ASV 1994. gadā un tā bija Bryaba Arriba-Riba-Riba „Riva” (Bryaba Top Gun x Windriver Bryaba Sassy Lassy, dz. 1990. gada 25. februārī), īpšniece I.Cerbule.
Image
AKC CH Bryaba Arriba-Riba-Riba, CD, JC, CGC


Vai nepastāv iespēja, ka tomēr 10 gadus agrāk?
Atceros klases biedrne man stāstīja, ka viņai kaimiņos dzīvo suns, kurš jāglauda uz otru pusi. Nu tāds parasts brūns, bet tas kažoks uz muguras dīvaini aug.
Iespējams, ka uz izstādēm negāja, tāpēc arī tāds fakts nav piefiksēts.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 05 Mar 2014, 18:22

kaija, domājiet 80tajos? Iespējams, ja šis suns izstādēs nepiedalījās un visādi citādi "neuzpeldēja". Būtu interesanti uzzināt, kas tas bija par dīvaino brūno suni, jo pēc glaudīšanas uz otru pusi izklausās pēc ridžbeka.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Vips » 08 Oct 2014, 15:42

HD/ED nav tikai burti!!!
Pēc kārtējā ss.lv šedevra (diemžēl šis ir skāris arī manu šķirni) secinu, ka ir lietas, par kurām cilvēki maz ko zina. Šajā gadījumā tiek tirgoti kucēni, kuru vecākiem nav pat minimālās veselības pārbaudes, nemaz nerunājot par tām, ko jau kādu laiku veic visā pasaulē. Kas ir biedējošākais – e-pasta vēstulē viss tiek loģiski pamatots – gūžu un elkoņu displāzijas pārbaudes nav veiktas, jo pārbaude notiek pilnā narkozē, no kuras ļoti daudzi suņi esot nomiruši!!! Un šī pārbaude varot ietemkēt suņa locītavas. Man ir ļoti žēl cilvēkus, kuri šādi domā un kuri uzķeras uz līdzīgām muļķībām. Tāpēc mazliet paskaidrošu – šīs pārbaudes veic, lai pēc iespējas izlēgtu slimus dzīvniekus no vaislas un mazinātu slimu pēcnācēju risku. Vienkāršiem vārdiem sakot, displāzijas pārbaudē novērtē, cik labi locītavas kauli ieguļ savās vietās. Pie smagas displāzijas pakāpes suns ne tikai klibo, bet mokās reālās sāpju lēkmēs. Personīgi pazīstu audzētāju, kuriem nācies eitanizēt jaunus (4-6 gadus vecus) suņus, kuri mokās sāpēs un tie sāpju lēkmēs kļūst ļoti agresīvi. Tā kā variet izvērtēt paši, kas ir kaitīgāks – mūsdienu narkoze, kuras iedarbība suns atrodas aptuveni pusstundu vai potenciāli slims dzīvnieks! Būsim reāli – šajā e-pastā rūpes nav par dzīvnieku veselību, bet gan par NAUDU.
Izvēlēties savus mīluļus atbildīgi un atcerieties, ka par veselības pārbaužu pierādījumu kalpo nevis audzētāja vārds vai ieraksts mājas lapā, bet reāls vetārsta sertifikāts (nekautrējieties lūgt to uzrādīt, pie tam abiem vecākiem). Un neaizmirstiet, ka gūžu un elkoņu displāzija nav tikai šķirnes suņu problēma, tā attiecināma uz jebkuru suni (parasti virs vidējā izmēra >25kg).
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby kaija » 08 Nov 2015, 13:13

zukins wrote:kaija, domājiet 80tajos? Iespējams, ja šis suns izstādēs nepiedalījās un visādi citādi "neuzpeldēja". Būtu interesanti uzzināt, kas tas bija par dīvaino brūno suni, jo pēc glaudīšanas uz otru pusi izklausās pēc ridžbeka.


Jā 80tajos. Es pat esmu diezgan pārliecināta, ka tas bija ridžbeks.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby lauva » 21 Aug 2017, 21:03

Sākšu ar to,ka Zukins, Tava ML ir super! Labi apkopota informācija, ar bildēm un saitēm, ļoti viegli pārskatāma!

Mēs meklējam suni. Esam apstājušies pie dažiem variantiem, bet favorīts uz doto brīdi (vīra izvēle,mana būtu rotveilers haha) ir RR. Esmu sākusi savu research par šķirni un patīk, uzrunā, RR man vienmēr ir patikuši, nekd nebiju domājusi,ka man viens būs, bet izskatās,ka uz to ejam.

Bijām uz izstādi, parunājām ar dažiem RR saimniekiem un audzētājiem no BeNeLux gala, apčamdījām.

Gribam sporta suni, raksturs nebiedē, pat simpatizē,patstāvība pat ir vēlama manā skatījumā.
Te ir jautājums sporta suņu saimniekiem - kā ir ar apmācību? Es saprotu,ka RR nav izdabātājs, bet vai viegli sadarboties, nav jāuztraucas par pēdas paņemšanu,kā ir ar agresiju šķirnē (citos blogos RUS suņi tiek pamatīgi nolikti kā agresīvi), cik noportu vienīgās FCI prasības veselības jomā ir displāzijas tests. Acis, sirds ir katra paša atbildība?
Kam ekstra jāpievērš uzmanība, ņemot RR?

Suns plānots agilty, bikejoring, kursingam (te tas ir diezgan populāri), varbūt pa kādai izstādei. Vīram vajag sporta suni, kompanjonu, bezbailīgu, ātru, bet uz saimnieku orientētu suni, kurš spētu sadarboties ar savu cilvēku. Mēs paši esam aktīvi, ar suni ceļojam, sportojam (nu, 10 gadnieks vēl arvien var noskriet 20km pie riteņa), tusējam. Man nevajag suni,kurš dievinās visus, ar saimniekiem pietiks.

Blogu esmu izlasījusi, bet ja godīgi, te ir ļoti maz noderīgas informācijas. Paralēli, protams, tiks meklēta visa pieejamā informācija, bet priecāšos par personīgo pieredzi, plusiem un mīnusiem.

Paldies!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Šarlote » 28 Aug 2017, 02:14

lauva
Izlasīju visus jūsu priekšnoteikumus sunim - kāpēc neapskatāt kā variantu vižlu/ kurchāru? ĻOTI sporta suņi. Sava cilvēka dēļ izdarīs VISU. Ārkārtīgi azartiski. Sportā - parasti pirmais trijnieks sastāv no VII grupas :).

Šeit var parunāties par sportu/ azartu/ sadarbību ar suni :)

https://www.facebook.com/DogSportCarnikava/?fref=ts
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby lauva » 28 Aug 2017, 12:22

Šarlote, paldies par linku, noteikti iemetīšu aci grupā!
Par kurci - tiek apsvērts, vīram vizuāli tik ļoti neuzrunā, bet raksturojums patiešām ir spot on!
Par vižlām - no lasītā radies iespaids un daudzi komentējuši,ka vižlas ir velcro dogs, ļoti emocionāli suņi. Man viens tāds mājās jau ir, līdz ar to otru nemaz negribas tik pat emo. RR tiek raksturoti mazliet citādāki, vairāk pašpārliecināti un patstāvīgi, līdz ar to vižlas tika izsvītrotas no saraksta. Mums parkā ir divas vižlas, kobelis un kuce un saimnieki ar komentējuši,ka suņi ir ļoti emocionāli needy. Var jau būt,ka es maldos, bet tā ir informācija,kuru atradu un tur arī apstājos, jo mani nervi neturēs vēl vienu drāmas karali mājās :aknee:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Šarlote » 28 Aug 2017, 12:25

lauva wrote:Šarlote, paldies par linku, noteikti iemetīšu aci grupā!
Par kurci - tiek apsvērts, vīram vizuāli tik ļoti neuzrunā, bet raksturojums patiešām ir spot on!
Par vižlām - no lasītā radies iespaids un daudzi komentējuši,ka vižlas ir velcro dogs, ļoti emocionāli suņi. Man viens tāds mājās jau ir, līdz ar to otru nemaz negribas tik pat emo. RR tiek raksturoti mazliet citādāki, vairāk pašpārliecināti un patstāvīgi, līdz ar to vižlas tika izsvītrotas no saraksta. Mums parkā ir divas vižlas, kobelis un kuce un saimnieki ar komentējuši,ka suņi ir ļoti emocionāli needy. Var jau būt,ka es maldos, bet tā ir informācija,kuru atradu un tur arī apstājos, jo mani nervi neturēs vēl vienu drāmas karali mājās :aknee:


Sarakstīju gari un plaši, viss pazuda :ludzu: . Nosūtīju PM :)

Bāc, neko te nesaprotu :D. Lauva, uzrakstiet, man lūdzu PM :D.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Šarlote » 28 Aug 2017, 13:33

Nu jā, varbūt te kaut kas nedarbojas, jo tāpat neko neesmu sānēmusi :D. Bet man ir viena ideja, kas jums noteikti varētu patikt un uzrunāt! P.S. Ne par vižlām :D. Kucēni ir kucītei, kas pati ir sporta čempionu čempions... :P.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 31 Aug 2017, 09:29

Ahoi! (man pat te izdevās ielogoties... neesmu bijusi mūžību!) :aptracis:

Lauva, es viennozīmīgi esmu palaidusi daudz garām, kura valstī Tu tagad esi (var PM) – atceros vēl, ka kādu laiku atpakaļ biji Spānijā :-)

Labi, tas offtopic. Par ridžbekiem.

Par veselību: LV prasa HD&ED&acis, BeNeLux prasa HD&ED, Vācija prasa HD&ED&OCD. Obilgāto testu saraksts nedaudz atšķiras pa valstīm, bet visā visumā, bet displāziju vajag obligāti. Nav izteikti, ka ridžbekiem ir iedzimtas acu slimības, bet es labāk par to, ka ir pārbaudīti. Tā pat ar juvenilo epilepsiju – salīdzinoši liels % RR ir juvenilās epilepsijas gēna nēsātāji, tapēc ir svarīgi lai vismaz viens no vecākiem būtu uz to testēts, lai izslēgtu iespēju, ka kādam no kucēniem varētu būt juvenilā epilepsija (juvenilā = parādās agri, kucēnu/pusaudžu vecumā). Vēl labais tonis ir ģenētiskie testi uz deģeneratīvo mielopātiju (DM) un blue dilute (DD). Visā visumā ridžbeki ir veselīgi, "nesačakarēti" ja tā var izteikties.

Neslēpšu, ka es pati ar sportu nenodarbojos, bet Eiropā ridžbeki sportā ir gana daudz. Ja ar ridžbeku darboojas, tad viņu neinteresē nekād pēdas paņemšana vai blakus lietas – viņs grib darboties ar saimnieku, bet kā komanda, nevis kalps. Svarīgi ir mācīt ar pozitīvu pieeju, tad RR parādās azarts un tā lieta aiziet. Man vajadzētu kādreiz uzfilmēt ar kādu azartu mana Dea pilda paklausības elementus :D Tieši azartu un aizrautību, nevis padevību. Kursings RR vidū ir ļoti populārs, arī kanikross vai baikdžorings. Adžilitī pasaules līmenī mazāk, jo RR ir salīdzinoši liels un nav tik ātrs kā, piemēram, malinuā uz pagriezieniem un šķēršļiem, bet ar kurchāru varētu būt līdzvērtīgi. Man kurchāra nav, tāpēc nekomentēšu :D Par adžilitī, FB sameklē Natalija Loginova bildes, video – skatīties, kā viņa ar savu RR Rodžeru sadarbojās ir bauda! Arī manām meitenem adžilitī patīk, vecenīte Atēna ka ierauga adžilitī šķēršļus, tā arvien atceras jaunību un dragā pa tuneļiem, ka maz neliekas :kanepe: Kursinga video daudzi ir Irinai Knjestapinai – paskaties, redzēsi to azartu, kas var būt it kā nosvērtajam RR.

Es nebūšu objektīva, bet kas man pašai ĻOTI patīk ridžbekos – viņi mājās ir mierīgi. Es, protams, nedomāju kucēnus, bet pieaugušus suņus. Es neizturētu, ja man mājās kāds dricelētos apkārt, man vajag nosvērtu, pašpietiekamu suni, kurš tajā pašā laikā ir aktīvs pastaigās, ar kuru varu mierīgi doties pārgājienos pa padsmit kilometriem pa pļavam, mežiem, klintīm (mūsu hobijs), ar kuru varam kopā braukt ar velo un skriet (šos abus mans vīrs dara) un jā, pie kura svešinieks tumšā ielā man klāt nenāks vai manā mājā iekšā nelauzīsies - tas gan nav gluži aktuāli man tagad Luksemburgā, bet bija ļoti aktuāli, kad dzīvojām Viļņā. Ļoti viegli kopt – īsa spalva, kas nekādas īpašas rūpes neprasa.

Rakstura ziņā RR ir spēcīgi suņi (nu, fiziski, protams, arī), bet pēc rota, manuprāt, tas nebūs nekāds pārsteigums. Suns ir jāaudzina, lai būtu labs kompanjons un ģimenes loceklis.

Par agresiju, lielos vilcienos RR puikas citus (svešus) puikas nemīlēs, bet tas tā ir daudzām šķirnēm, nedomāju, ka RR puikas īpaši ar šo atšķiras. Pret cilvēkiem RR agresija nav raksturīga, bet sargās savējos, māju.

Mīnusi – es nez, rakstura ziņā ta varētu būt ta RR stūrgalvība, bet to ir viegli vadīt, ja saimnieks pats ir motivēts ar savu suni darboties, nevis tikai izvest ārā un gaidīt, ka suns pats kļūs ideāls. Spalva mainās visu gadu, nav izteikta spalvas mešanas perioda, līdz ar to jārēķinās, ka mazās ridžbekspalviņas būs.

Padomāšu, varbūt kaut ko aizmirsu uzrakstīt :flirts:

Droši vaicā.
Last edited by zukins on 31 Aug 2017, 09:48, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 31 Aug 2017, 09:46

Atcerējos vēl vienu mīnusu. ridžbekiem nepatīk aportēt. viņiem tas liekas booring (ja tev to bumbu vajag, kāpēc met prom? 2x atnesu atpakaļ, trešo reizi ej pats). Mani bērni par šo skumst, viņiem gribētos, lai sunītis mantiņas nēsā :pukudupsis:

Vēl ĻOTI būtisks aspekts. Ridžbekiem ir vajadzīga socializācija. Jāiepazīstas ar jauno, jāveido pozitīvas asociācijas ar maksimālu daudzumu objektiem, personām, situācijām, ar ko suns varētu saskarties turpmākajā dzīvē. Šis ir savā ziņā mīnuss, jo man vismaz ir radies iespaids, ka rots arī bez socializācijas izaugs par adekvātu suni, tad ridžbekam, ja nav socializācijas, ir risks, ka var parādīties bailes vai agresija. Līdz ar to kucēnā ridžbekā ir jāiegulda laiks, lai būtu foršs suns. Un vēl viena ridžbeku specifika – tā saucamais "rezervēts pret svešiniekiem", kas ir pat visos šķirnes aprakstos un arī dzīvē redzams lielākajai daļai RR – viņi nemetīsies svešinieku bučot un luncināties, bet drīzāk paošņās un atkāpsies vai izvairīsies no svešinieka pieskārieniem. Tā teikt, tu esi svešs, negrābsties. Tās nav bailes, bet rezervēta attieksme, nevēlēšanās mīlināties ar svešām personām.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby lauva » 31 Aug 2017, 13:43

zukins, vai kāds prieks,ka atbildēji! Mēs uz doto brīdi esam Briselē, Septembra vidū te ir paradzets Beļģijas RR kluba jubileja uz kuru ceram aizbraukt un iepazīties ar šķirni labāk, redzēt suņus komunicējot un apčamdīt līdz galam. Vīrs ir ļoti ieciklējies uz RR, tā ka es labāk 100 nomēru pirms nogriežu, jo suns tomēr ir atbildība. Pie reizes domājam iečekot ko katrs ar savu suni dara un vai dara. Holandieši komentēja,ka kursings ir populārs un tas ir kas tāds,kas man personīgi ļoti interesē, bet nekad tā pa īstam nav ne redzēts, ne darīts.
Paldies par info, es jau esmu mazliet sākusi filtrēt audzētājus un suņus un tas,kas patīk un kas nē. Svarīgi ir veselība un raksturs.
Noteikti labprāt satiktos dzīvē un papļāpātu, Lux jau tepat mums blakus ir.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 31 Aug 2017, 14:13

Lauva, tad jau Jūs mums kaimiņi! Atbrauciet gan uz Lux, ja sanāk!
Mēs dažreiz braucam uz Beļģijas izstadēm, bet uz speceni nebrauksim, nepierakstījos, jo Garets jūlija beigās salauza pēdu, nebija man pārliecības, kā sadzīs. Citas izstādes ar mums jūsu pusē nav ieplānotas pagaidām. Man pagājušogad beļģi (organizatori) ar vienu no savām izstādēm tā nokaitināja, ka nozvērējos savu mūžu tur vairs kāju nespert, bet laiks dziedē, dusmas pārgāja.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 01 Nov 2017, 16:45

Tēmas atsvaidzināšanai pāris bildes no mūsu šodienas pastaigas :)

Image

Image
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Previous

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 18 guests

cron