Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby link » 28 May 2010, 12:19

Es nemaku skaitit laikam... www.moka.lv rakstits par 7 kuceniem, man visur sanak tikai 6 saskaitit :neparliecinats:
link
 

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 12:43

Tā šodien biju uz patversmi Mežavairogi staigājām lidz pamanīju, ka vienā no būriem sēž rodēzijas ridžbeks.Pajautāju īpašniekam vai var viņu dabūt no sākuma stāstija, ka tas viņa pec tam pateica, ka 1000LS un varu viņu ņemt.Sastāstija par šķirni visādus brīnumus, ka jo tumšāka krāsa ,jo niknāks un ka pieaudzis suns maksājot 1000LS kucēns 1500Ls un ka nevarot dzīvoklī turēt un ka vsp šķirnes suņus nevajagot pirkt.Nu nezinu man tas viss šķita tīri aizdomīgi teica, ka suns esot te 2 nedēļas un atveduši kkadi biezie pret kuriem suns izrādijis agresivitāti.Viņš domājot viņu paturēt un tagad mācot viņu it kā.
Varbūt kādam pazudis ir rodēzietis?Un vai tad ja uz patversmi aizved šķirnes suni patversmes darbinieki pēc tam var prasīt par viņu šķirnes suņa cenu un vel uzskrūvētu? :jaut:
Suns tiešām ļoti skaists..:(
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 30 May 2010, 13:05

sidzeja wrote:Tā šodien biju uz patversmi Mežavairogi staigājām lidz pamanīju, ka vienā no būriem sēž rodēzijas ridžbeks.Pajautāju īpašniekam vai var viņu dabūt no sākuma stāstija, ka tas viņa pec tam pateica, ka 1000LS un varu viņu ņemt.Sastāstija par šķirni visādus brīnumus, ka jo tumšāka krāsa ,jo niknāks un ka pieaudzis suns maksājot 1000LS kucēns 1500Ls un ka nevarot dzīvoklī turēt un ka vsp šķirnes suņus nevajagot pirkt.Nu nezinu man tas viss šķita tīri aizdomīgi teica, ka suns esot te 2 nedēļas un atveduši kkadi biezie pret kuriem suns izrādijis agresivitāti.Viņš domājot viņu paturēt un tagad mācot viņu it kā.
Varbūt kādam pazudis ir rodēzietis?Un vai tad ja uz patversmi aizved šķirnes suni patversmes darbinieki pēc tam var prasīt par viņu šķirnes suņa cenu un vel uzskrūvētu? :jaut:
Suns tiešām ļoti skaists..:(


Tas ož pēc krāpšanas... prasīt 100LVL... es pat nezinu, vai ir kāda iespēja kaut kur ziņot? Galu galā līdzekļus piešķir pašvaldība... Un tā ir mūsu, nodokļu naudiņa. Es saprotu 40LVL, nu 100 LVL, bet ne jau 1000...
Un kā var tādas muļķības par šķirni stāstīt...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Greylove » 30 May 2010, 13:18

Varbūt kādam pazudis ir rodēzietis?
Tas ož pēc krāpšanas... es pat nezinu, vai ir kāda iespēja kaut kur ziņot?
Galu galā līdzekļus piešķir pašvaldība... Un tā ir mūsu, nodokļu naudiņa.

Cik žēl, ka šeit nav vemjošā smailija. :(
Neko sīkāk nekomentēšu, bet jūs meitenes galīgi auzās iebraukušas. :(
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 30 May 2010, 13:32

Greylove, ja zini ko vairāk - neturi pie sevis un izved plz mani no tām auzām!

Es vienmēr sāpīgi uztveru patversmju skandālus, īpaši tos gadījumus, kad tiek prasīts nesamērīgs "ziedojums".

Esmu pilnīgi gatava ņemt savus vārdus atpakaļ un atvainoties.
Balstos tikai uz info, kas nāk no sidzeja. Nav pamata domāt, ka par tiem 1000 LVL viņa būtu izdomājusi... Un es neredzu iemeslu, kāpēc lai patversmei būt jelkādas tiesības prasīt 1000 LVL ziedojumu par kādu suni.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 13:43

Greylove wrote:
Varbūt kādam pazudis ir rodēzietis?
Tas ož pēc krāpšanas... es pat nezinu, vai ir kāda iespēja kaut kur ziņot?
Galu galā līdzekļus piešķir pašvaldība... Un tā ir mūsu, nodokļu naudiņa.

Cik žēl, ka šeit nav vemjošā smailija. :(
Neko sīkāk nekomentēšu, bet jūs meitenes galīgi auzās iebraukušas. :(

Es ar vēlētos zināt kādās auzās esmu iebraukusi?
Nu es nēesmu neko pielikusi klāt tik vel dažus brīnumus par šķirni neizstāstiju, ko uzzināju.Un ja kko nesaprotu vai esmu pārpratusi esmu gatava uzzināt, kā tad ir patiesībā.Un mans mērķis nebij kādu nomelnot vai uztaisīt par slikto, bet gan informēt cilvēkus, ka patversmē sēž ridžbeks.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Greylove » 30 May 2010, 13:52

Tas ir suns, ko patversmes īpašnieki patur (jeb plānoja paturēt-nezinu) paši sev, nevienam nozagts vai pazudis jau nu pilnīgi noteikti nav - par to nav jābaidās, kas laikam bija viena no galvenajām sidzejas aizdomām. Tik tiešām - cilvēki atdeva it kā uzvedības dēļ. Par to, ka patversme tiek "uzturēta" no nodokļu maksātāju kabatas, esmu skeptiska. Ja patversme kādam piedāvā šķirnes suni adoptēt par 4ciparu skaitli, es to tulkoju, - šo suni mēs sev paturam, bet ja jūs ļoti vēlaties, tad lūdzu... Par sastāstītajām "muļķībām" par RR, nja, saimniecei ar šo šķirni ir pāris ned. pieredze tikai, un tas, protams, ir briesmīgs noziegums...
Labi, me off, tā kā patversmes īpašniece uzturas forumos, varbūt viņa pati ko uzrakstīs. Bet galvenais - suns nozagts nav, saimnieki paši no viņa ir atteikušies.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 14:02

Greylove wrote:Tas ir suns, ko patversmes īpašnieki patur (jeb plānoja paturēt-nezinu) paši sev, nevienam nozagts vai pazudis jau nu pilnīgi noteikti nav - par to nav jābaidās, kas laikam bija viena no galvenajām sidzejas aizdomām. Tik tiešām - cilvēki atdeva it kā uzvedības dēļ. Par to, ka patversme tiek "uzturēta" no nodokļu maksātāju kabatas, esmu skeptiska. Ja patversme kādam piedāvā šķirnes suni adoptēt par 4ciparu skaitli, es to tulkoju, - šo suni mēs sev paturam, bet ja jūs ļoti vēlaties, tad lūdzu... Par sastāstītajām "muļķībām" par RR, nja, saimniecei ar šo šķirni ir pāris ned. pieredze tikai, un tas, protams, ir briesmīgs noziegums...
Labi, me off, tā kā patversmes īpašniece uzturas forumos, varbūt viņa pati ko uzrakstīs. Bet galvenais - suns nozagts nav, saimnieki paši no viņa ir atteikušies.

Nu tas arī bij tas, kas mani intresēja vai suns nav pazudis.Jo par patversmi palika viss labakais iespaids tik loģiskāk būtu pateikt nē suni neadodam un viss.Jo tad, kad pateica 1000LS man tas radīja aizdomas atvainojos par tām, jo man 1000Ls neliekas neiespējamā misija, savam sunim, tādu cenu noteikti nenosauktu. :hih: Noteikti nebij nolūka kādu aizvainot vai aizskart. Novēlu tikai veiksmi skaistuļa audzināšana un pakonsulteties ar kādu kurš zin vairāk un sniegs pareizo info par ridžbekiem.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby ANN » 30 May 2010, 14:54

sanāk, tu man - 1000 ls, a es tev suni - tik samaksā! a kā tad ar mīlestību un līdzjūtību, vai tagad par naudu var visu?
tā sanāk, ka auzās ir iebraukusi tā patversmes īpašniece, kas, šķiet, gribas uzvārīties uz suņa rēķina.
es to saprotu tikai tā! :noliedz:

p.s. - kā var pārdot šķirnes suni, bez apliecinošiem izcelsmi dokiem? :aizsvilstas:
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 30 May 2010, 15:21

greylove, es, protams, zinu, cik liels ir patiesais valsts atbalsts, bet vienalga... ja es dotos uz patvermi un man palūgtu 1000 LVL ziedojumu... tā ir summa, ko Latvijā par RR kucēnu pat nemaksā. Skaidrs, ka tas uzreiz dara aizdomīgu!

Turklāt, ja ir situācija - es nolemju suni sev paturēt... iedomājos, nopirku kunkulīti par 100 LVL... vai es pārdotu savu suni par 1000 LVL? Nekad. Bet patversmes cilvēki, laikam vienmēr redz, cik daudz laba par to naudiņu var izdarīt.

Lai veicas suņuka audzināšanā jaunajiem saimniekiem :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby ANN » 30 May 2010, 16:07

čība wrote:greylove, es, protams, zinu, cik liels ir patiesais valsts atbalsts, bet vienalga... ja es dotos uz patvermi un man palūgtu 1000 LVL ziedojumu... tā ir summa, ko Latvijā par RR kucēnu pat nemaksā. Skaidrs, ka tas uzreiz dara aizdomīgu!

Turklāt, ja ir situācija - es nolemju suni sev paturēt... iedomājos, nopirku kunkulīti par 100 LVL... vai es pārdotu savu suni par 1000 LVL? Nekad. Bet patversmes cilvēki, laikam vienmēr redz, cik daudz laba par to naudiņu var izdarīt.

Lai veicas suņuka audzināšanā jaunajiem saimniekiem :)


es tieši par to pašu - kā var irgoties ar dzīvu radību, jo vairāk, ja suns ir nācis pie sirds? tad jau konkrēti jāsaka, ka suni ir kas ņem.
viss. nebūtu neviena jautājuma!
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby donna-tonna » 30 May 2010, 16:09

Greylove wrote:Par sastāstītajām "muļķībām" par RR, nja, saimniecei ar šo šķirni ir pāris ned. pieredze tikai, un tas, protams, ir briesmīgs noziegums...

Man gan liekās, ka RR noteikti nav tā šķirne, kuru var adoptēt cilvēki, kuriem ar šo šķirni ir pāris ned. pieredze tikai un, manuprāt, īsti normāla tur tā situācija nav. Tie, kas lasa cālī, laikam zin šo sviestu, es nelasu, bet cilvēki, kuriem rūp RR problēmas LV lasa un līdz ar to aptuveno story es zinu. :aknee: Es, protams, varu kļūdīties, bet no malas tas vairāk izskatās pēc dabūju samērā eksotiskas šķirnes suni (tas tiešām nav boslēpums, ka saimniecei RR ir tumša bilde) un vēl mierīgi sadomās uz viņu noplenīt. Nedomāju, ka Ls 1000 ir TĀDA summa, lai būtu pārliecināts, ka kāds to neatskaitīs. Man nekad neienāktu prātā par kādu no maniem suņiem paprasīt štuku, jo tā noteikti nav nauda, kura kādu, kurš ļoit grib nopirkt suni, atturētu no pirkuma... :velnins: Par suni, kuru nepārdod, tā arī pasaka - nepārodu, tas ir MANS!
Ja nemaldos, tas suns ir vaislas brāķis (ridžs nav OK), tātad par petu tā tomēr ir neadekvāta cena, kuru jaunā īpašniece noteikti nav maksājusi.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Greylove » 30 May 2010, 17:40

donna-tonna wrote:Man gan liekās, ka RR noteikti nav tā šķirne, kuru var adoptēt cilvēki, kuriem ar šo šķirni ir pāris ned. pieredze tikai un, manuprāt, īsti normāla tur tā situācija nav.

Jā, tajā brīdī, kad uz nelielu patversmi, atstiepj x šķirnes suni, kurš kļuvis lieks, pareizais solis ir pateikt, ziniet, mums 99% pieredze ar bezšķirnes suņiem, un līdz ar to, jūsu konkrēto eksemplāru nevaram ņemt. Patversmēm tomēr nedarbojas standarta pirncips - kārtīgi iepazīsti šķirni, pirms ņem, tas būtu diezgan komiski.
Ai, es vispār brīnos, kā saistībā ar patversmēm var lietot jēdzienu "uzvārīties", kur vispār darbs notiek gandrīz tikai ar bezšķirnes suņiem. Tas laiks un enerģija, kas tiek veltīts nevienam nevajadzīgiem dzīvniekiem - tas nemaz nav naudā izmērāms.
donna-tonna wrote:Es, protams, varu kļūdīties, bet no malas tas vairāk izskatās

Tas man šajā diskusijā sķiet baigi neforši, nezinot īsti apstākļus, ar tomātiem tiek mests.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 30 May 2010, 17:51

Greylove, nebūtu šī pirmā patversme, par kuru viedokļi dalās. Kamēr runa ir par normālām summām, tikmēr jau ir ok... bet, ja sāk figurēt 1000 LVL, kas šobrīd LV ir liela nauda.
Es vispār neuzskatu par normālu situāciju, kad RR nonāk patversmē... Jo pirmais - būtu jākontaktējas ar audzētāju. Ja jau tas ir pet suns, tad būtu jābūt no Latvijas, jo diez vai kāds brauks sunim pakaļ uz kaut kurieni, lai paņemtu petu...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby AnitaJ » 30 May 2010, 17:56

westie, apsveicu, apsveicu,apsveicu, mazais tiešām izskatās superīgs :sirsninas2:
Tu vēl mūsu pusē, vai jau prom? Un līdzjūtība Cēzariņam :hih: . Labi, ka viņš tikai cer uz tā mazā paņemšanu, nevis pats kravā čemodānus :velnins:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Ezis » 30 May 2010, 17:59

Greylove
Kamēr šī tēma bija tikai Cālī, mans viedoklis arī bija - jauki ka konkrētais suns vispār kādam ir vajadzīgs. :mierina:

Diemžēl, izrādās ka dzīvē viss nav viss gluži tā. Tiešām patversmes cilvēki apsverot iespēju suni paturēt, bet, atkal jau diemžēl, izskatās ka ar nodomu nopelnīt. Pirmkārt, te minētie cilvēki nav pirmie suņa gribētāji, kuriem ir atteikts. Otrkārt, suni ar nepareizu ridžu, kurš it kā esot izrādījis agresiju un ir nonācis patversmē, IR jāsterilizē, ko patversme atsakās darīt. Tātad iemesls tam ir kāds? IMHO tikai un vienīgi cerība pārot. Un tagad PATS TRAKĀKAIS. Suns tiek turēts dēļu būrī, kādā tiek turēti visi patversmes suņi. TĀ NAV VIETA RR :parvertibas: Mežmalā, kur odi viņam kož. Kur cilvēki parādās pa retam. Nav RR suns, kurš var dzīvot voljērā. Un kuru laiku pa laikam izlaiž izskrieties. Un tas nu ir tas, kas tiešām uzdzen baigo dusmu. (lai kāds neteiktu ka nezinu apstākļus, es redzēju to būri ;( )
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby donna-tonna » 30 May 2010, 18:03

Greylove wrote: Tas man šajā diskusijā sķiet baigi neforši, nezinot īsti apstākļus, ar tomātiem tiek mests.

Dīvaini, ka šis suns nonāca tieši tajā patversmē, par kuru vidējais letiņš pat īsti dzirdējis nav... :velnins: tādos apstākļos nonākušam RR PIRMAIS, kas būtu jādara, būtu jāmeklē mājas, nevis jābaro odi meža vidū :apstulbis:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 18:13

Varbūt cilvēks domāja pasakot man ,ka maksā 1000Ls es pat neskatīšos uz to suni, bet man tas radīja tikai aizdomas, ka kkas nav kārtībā.Un tā suņa skatiens mani vnk paņēma nu nešķiet viņš tāds briesmonēns kā stāstija :samilejies: Protams var kļūdīties, bet ja tas suns ir iekritis sirdī tad ņemiet viņu ģimenē nevis tur kopā ar pārējiem bēdu brāļiem.Nu viņš tiešām tur izskatījās nelaimīgs un nebrīnos, ka viņš tur arī sabojāsies ilgi sēžot, jo RR noteikti vaig būt kopā ar cilvēku.Un žēl ,ka cilveki ir nolemuši paturet, bet īsti nezin kā, jo ja patur tad ir arī jānodarbojas un jāmīl tas suns.Nevis paturam, bet viņš sēž būrī tā pat kā citi, kas meklē saimniekus.Es nezinu to visu stāstu no cāļa vnk ar draugu bijam aizbraukuši uz to majas zoo ,kas viņiem tur ar ir un es nevarēju atturēties gāju ņurcīt ari sunčus, kas tur bij tad arī aizklīdu lidz tālakam būrim kur arī sēž RR.Par patversmi palika labs iespaids tik nu tas teksts par tiem šķirnes suņiem un ka RR ar bērniem nevar kopā tad uz reiz iedomājos par Kristines puikām un viņas RR.Nu skumīgi vienīgais ko gribas, lai vismaz suni izņem no tā būra un ielaiž ģimenē, ja jau viņš saimniekus ir atradis un nepiedāvā vairs par viņu tos 1000LS, jo ta tiešām nav tā summa ko var nosaukt par dzīvnieku ko it kā grib paturet.Ja man prasītu, lai pardodu savu suni tad nosauktu tādu summu ka mati stāvus saceļas vai vnk pateiktu ka nepardodas.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Ezis » 30 May 2010, 18:23

sidzeja
Viss ir tieši tā kā Tu saki.

Un vēl es gribēju piebilst - (Nezinu, kā lai pasaku savu viedokli, tā lai neaizvainotu nevienu un pēcāk nesaņemtu draudu SMS :nagi: ) - konkrētais suņu puika esot ļoti pat sakarīgs. Tā kā ja patversmes cilvēki sapratīs, ka nevar veltīt sunim tik laika cik nepieciešams, tad sunim nonākot pie labiem saimniekiem, problēmām nevajadzētu būt.
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 18:41

Vienīgais uz ko es ceru, ka tas viss notiks pēc iespējas ātrāk.Jo kad viņu ieraudziju tiešām biju gatava viņu ņemt mājās kaut vai uz pagaidu mājām tikai, lai nesēž tajā būrī, jo odi tur tiešām daudz, jo būris tiešām no kokiem tada ēnā ir... :asaras: Nu tad jau mans novērojums bij diezgan precīzs, jo nu izskatijās, ka ar suni viss ir o.k tikai dabūniet viņu ārā no tā būra un ielieciet normālos apstākļos ar normalu saimnieku, un viņš sevi pierādīs. Tapēc jācer, ka patversmes īpašnieki mainis pieeju sunim un sapratīs , ka viss ar viņu kārtībā tik japaskolo un galvanais jādod viņam mīlestība un japaņem viņš ģimenē.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron