Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Dog Breeds

Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 13 Jan 2010, 21:39

Image
Šķirnes standarts
Pirmo reizi Amerikāņu Stafordšīras terjera standarti tika pieņemti tālajā 1935. gadā Anglijā. Mūsdienu FCI standarti tika apstiprināti 1997. gada 1. decembrī. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošo aprakstu , kas FCI ir piereģistrēts ar kārtas numuru 286, Amerikāņu Stafordšīras terjeru šķirnes izcelšanās vieta ir ASV. Šie suņi tiek izmantoti māju, cilvēku apsardzē. Amerikāņu Staforšīras terjers tiek uzskatīts par sporta vai darba un show klases suni.
Kopējais izskats - Amerikāņu Stafordšīras terjers rada ļoti spēcīga, stipra suņa iespaidu attiecībā pret savu augumu. Muskuļots – aktīvs suns. Proporcionāli veidots, gludu spalvu.
Augums un svars - augumam ir jābūt proporcionālam svaram. Skausta augstums suņiem 46-48 cm, ja svars ir 25-30kg, kucēm – 43-46cm, ja svars ir 22-25kg. Suņi ir lielāki, vīrišķīgāki un daudz izteiktāku muskulatūru nekā kucēm. Kā trūkums kucei tiek uzskatīts, ja kuce izskatās kā suns un savukārt suņiem, ja tie vairāk līdzinās kucei.
Rakstura un uzvedības īpatnības – temperaments līdzsvarots, dzīvespriecīgs, stiprs, enerģisks raksturs, drosmīgs, neuzticīgs pret svešiniekiem. Šie suņi ir patstāvīgi, neatkarīgi, uzmanīgi, ziņkārīgi un ļoti gudri suņi. Kā trūkumi ir biklums, nervozitāte, paaugstināta uzbudināmība. Kā šķirnes „brāķis” ir ja suns ir bailīgs, agresīvs pret cilvēkiem un ar nelīdzsvarotu psihi.
Galva - īsa, ar platu galvaskausu. Pāreja no pieres uz purnu - skaidri izteikta. Purns īss, deguns melns.
Acis – tumšas (bet tomēr acu krāsa ir atkarīga no iedzimtības), apaļas, izvietotas plati, acs plakstiņu malas tumšas. Rozā acs plakstiņu malas pieļaujamas tikai tādā gadījumā, ja sunim ir baltas „brilles”. Izmērs – neliels.
Ausis – nelielas, daļēji stāvošas ausis, augstu izvietotas. Lielas, nokarenas vai stāvošas ausis tiek uzskatītas par defektu.
Kakls – īss, spēcīgs, muskuļains ar labu siluetu. Mēreni paliekot platāks pāriet skaustā.
Mute – lūpas tīras, cieši pieguļošas. Spēcīgi žokļi ar lieliem, baltiem zobiem. Šķērveida sakodiens: augšējie zobi cieši pārklāj apakšējos zobus, pieskaroties pie smaganām.
Korpuss – iznesīgs, spēcīgs, ne pārāk garš, ar labi saredzamu muskulatūru. Mugura taisna. Plats krūšukurvis.
Aste – novietota zemu, samērīgi gara, uz astes galu vienmērīgi paliek tievāka. Suns asti tur samērā zemu. Aste gredzenā, skaitās defekts.
Ekstremitātes un kustības – priekšējās ekstremitātes taisnas, izvietotas plati ar stingriem elkoņiem un locītavām. Pleci atvirzīti uz aizmuguri. Pakaļējās ekstremitātes muskuļainas, skatoties no aizmugures – paralēlas. Ķepas vidēja izmēra, spēcīgas ar labi attīstītiem spilventiņiem. Suņiem ar tumšu apspalvojamu ir melni nagi. Suņa kustībām ir jābūt pārliecinātām, enerģiskām, ātrām un brīvām. Ķepas kustās paralēli. Kustību impulss galvenokārt veidojas no pakaļējo ekstremitāšu spēcīgā grūdiena.
Spalva – gluda, blīva, diezgan īsa, taisna, spīdīga. Trūkumi – nedaudz mīksta, nedaudz pagarināta, nav cieši pieguļošs apspalvojums, reta, nespīdīga.
Krāsojums – ir balti, melni, pelēki, rudi, smilšu krāsas, tīģerkrāsas suņi. Var būt jebkura no šīm krāsām kopā ar balto krāsu. Kā trūkums tiek uzskatīts, ja baltās krāsas ir vairāk par 80% no suņa nokrāsas.
Nepilnības – pie nepilnībām tiek pieskaitīti novirzes no iepriekšminētajiem punktiem, kā, piemēram, gaišas acis, nepietiekams sakodiens vai pārkodiens, kad apakšējais žoklis nosedz augšžokli, kā buldogiem, pārāk īsa un kupla, vai arī kupēta aste, kurlums, aidinieka gaita.

The Official Standard of the American Staffordshire Terrier
General Impression The American Staffordshire Terrier should give the impression of greath strenght for his size,
a well-put together dog, muscular, but agile and graceful, keenly alive to his surroundings. He should be stocky, not long-legged or racy in outline. His courage is proverbial.
Head Medium lenght, deep through, broad skull, very pronounced cheek muscles, distinct stop; and ears are set high.
Ears: Cropped or uncropped, the latter preferred. Uncropped ears should be short and held half pricked or rose. Full drop tob e penalized.
Eyes: Dark and round, low down in skull and set far apart. No pink eyelids
Muzzle: Medium lenght, rounded on upper side to fall away abruptly below eyes. Jaws well defined. Underjaw tob e strong and have biting power. Lips close and even, no looseness. Upper teeth in front. Nose definitely black.
Neck: Heavy, slightly arched, tapering from shoulders to back of skull. No looseness of skin. Medium lenght.
Schoulders: Strong and muscular with blades wide and sloping.
Back: Fairly short. Slight sloping from withers to rump with gentle short slope at rump to base of tail. Loins slightly tucked.
Body Well-sprung ribs, deep in the rear.All ribs close together. Forelegs set rather wide apart to permit chest development. Chest deep and broad.
Tail: Short in comparison to size, low set, tapering to a fine point; not curled or held over back. Not Docked.
Legs: The front legs should be straight, large or round bones, pastern upright. No resemblance of bend in front.Hindquarters well muscled, let down at hocks turning neither in or out. Feet of moderate size, well-arched and compact. Gait must be spriny but without roll or pace.
Coat: Short, close stiff to the touch and glossy.
Color: Any color, solid, parti or patched is permissible, but all white, more than 80 % white, black and tan and liver to be encouraged.
Size Height and weight should be in proportion.
A height of about 18 to 19 inches (46 to 48,5 cm) at the shoulders for the male and 17 to 18 inches (43 to 46 cm),
For the female is to be considered preferable.
Faults
Faults to be penalized are dudley nose, light or pink eyes, tail too long or badly carried, undershot or overshot mouths.

Standarti no: www.amstaff-budda.lv, www.rigadog.webs.com
Attēls: www.rigadog.webs.com
Last edited by Eta on 15 Jan 2010, 19:34, edited 2 times in total.
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 15 Jan 2010, 19:23

Šķirnes vēsture
Amerikāņu Stafordšīras terjera šķirne radusies sakrustojot angļu buldogu ar terjeru. Kādreiz angļu buldogs bija drosmīgs suns ar spēcīgu ķermeņa uzbūvi, attīstītu muskulatūru un lielu žokli. Attiecībā uz otru šķirnes priekšteci – terjeru, daļa uzskata, ka tas bija baltais angļu terjers, bet citi, ka tas bija – foksterjers.
Sakrustojot šīs abas šķirnes suņus tika iegūta šķirne, kas sevī apvienoja spēku, drosmi, cietsirdību, agresivitāti, ātrumu, mērķtiecība un neatlaidību. Iegūtā suņu šķirne bija tikpat jaudīga un spēcīga kā buldogi, bet tajā pašā laikā kļuva daudz veiklāka un aktīvāka. Iegūtās šķirnes suņi tika nosaukti – Bull–and-Terrier. Šī šķirne tika selekcionēta speciāli cīņām ar suņiem. 1835. gadā Anglijā tika aizliegtas suņu cīņas, bet neskatoties uz to – suņu cīņu popularitāte izplatījās ne tikai Anglijā, bet arī ASV, Meksikā, Kanādā.
Tālākā vēsturē amerikāņu stafordšīras terjera šķirnes ieviešanā, speciālistu viedokļi dalās divās daļās. Viena daļa uzskata, ka šī šķirne ir tie paši Bull-and-Terrier, bet bez citu suņu sugu piemaisījumiem. Otra daļa speciālistu uzskata, ka Bull-and-Terrier bija ievesti Amerikā, kur tos sakrustoja ar vietējām kaujas suņu sugām, izvēloties no iegūtajiem suņiem, tos, kuriem bija izteiktākas darba īpašības. Tajā laikā neeksistēja šķirnes nosaukums amerikāņu stafordšīras terjers, suņus sauca dažādi: buldogi, pitbulterjeri, amērikānu bulterjeri, stafordšīras terjers utt.
19. gs. beigās šos suņus sāka izmantot ne tikai cīņās, bet fermās māju apsardzei un cīņai ar zvēriem (vilki un koijoti).
1898. gadā ASV tika organizēta Unaited Kenne Club (UCK), kuru galvenais uzdevums bija selekcijas darbs ar pitbulterjeriem. 1909. gadā neliela daļa cilvēku atdalījās no UCK un izveidoja American Dog Breeders Association (ADBA), kurā reģistrējās dažādu valstu pitbulterjeru īpašnieki. Šī asociācija nodarbojās ar dažādu sacensību rīkošanu un pitbulterjera šķirnes saglabāšanu, kura ilgu laiku oficiāli netika atzīta.
20. gadsimta sākumā sāka izstrādāt pitbulterjera standartus, lai būtu iespēja piedalīties suņu izstādēs. Rezultātā tika iegūta šķirne, kas pēc vizuālajiem parametriem analogi pitbulterjeriem, bet tajā pašā laikā ne vienmēr tiek izmantoti kā cīņu suņi. Šo šķirni nosauca par amerikāņu stafordšīras terjers. Tas bijā kā pitbulterjera izstādes variants. 1936. gadā American Kennels Club (AKC) pieriģistrēja šķirni kā stafordšīras terjers.
No tā laika suņu vairotāji sadalijās divās grupās: UCK reģistrējās suņi ar izteiktām cīņas īpašībām – tādi kā amerikāņu pitbulterjeri, bet AKC reģistrējās tikai amērikānu stafordšīras terjeri. Izveidojās savāda situācija, kad vienādus suņus sāka sadalīt divās dažādās sugās.
1972. gadā šķirnes nosaukums Stafordšīras terjers tika nomainīts uz Amerikāņu Stafordšīras terjers. Tādā veidā „pasvītrojot” atšķirību no Angļu Stafordšīras terjera.
Teksts no: www.amstaff-budda.lv
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby krampe » 31 Jan 2010, 16:29

Stafu te laikam nav :D

Nemāku te vēl bildes pielikt.... :( Un ne par ko avataru man negribēja pievienot.
krampe
 

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 31 Jan 2010, 17:30

'mēs esam :)
Sveiciens Džūdai no Kapo ;)
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby krampe » 31 Jan 2010, 17:36

Uuuuuuu, Kapo ir mīļums un cerams, ka rīt tiksimies un safočēsimies:)
krampe
 

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 03 Feb 2010, 15:16

Prieks par jaunām sejām :)
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby silverequs » 03 Feb 2010, 15:21

krampe, sveicieni no Deltas!
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 08 Feb 2010, 21:24

vienam patīk smaidīt :)

Image
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 09 Feb 2010, 20:39

:) Skaisti..
Loti patik tumshie stafi.. Tie, kas melni - pat loti loti..
Var vel kadu bildi, siekalu patecinat? :)
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 11 Feb 2010, 11:55

Te maziņš pavisam
Image

Paaudzies
Image
Image
Image

Viņš īsti melns nav, vairāk tumši brūns :)
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 11 Feb 2010, 15:24

Un te mēs šodien bijām ciemos pie brāļa, un diemžēl tikšanās beidzās ar riktīgu kautiņu. :(
Image
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 16 Feb 2010, 14:45

te dazhas pedejas Rizha bildes.. :)

Image

Image
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 16 Feb 2010, 14:46

Njaa.. Stulbi, normalz izmera nenjem, ja uzliek mazakus pikseljus, shitadi mazi meslinji sanak :( Padalas kads, KAA tagad tad jaaliek bildes?
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 17 Feb 2010, 07:17

Es parasti nelieku caur to radikal.ru. Es daru tā: vispirms bildes salieku inbox.lv foto sadaļā, kur ir tie albumi, tad uzeju uz bildes un paskatos tās adresi un tad lieku šeit tā: uzspiež to kvadrātiņa Img un pa vidu tiem diviem img ar iekavām, kas parādās, iekopēju attēla adresi. Tā man sanāk tādas :)
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 22 Feb 2010, 21:01

Kā jums puikas sadzīvo ar citiem suņiem? Kā ar savas šķirnes puikam?
Pēc kašķa ar brāli, Kapo kaut kā vairs nav tik draudzīgs ar visiem suņiem..baigi sācis šķirot ar kuriem puikām draudzēties, ar kuriem ne.
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Eta » 23 Feb 2010, 19:38

Nu.. Mums ne visai shajaa jomaa, diemzheel.. Liidz divi gadi mums viss bija ideaali, bijaam sunju tusos, kur n-tie sunji skraidiija.. nekaaadu probleemu, bet tad vienaa jaukaa dienaa uzmetaas virsuu "braalim" - stafam, ar ko pusgadu vienaa gultaa guleeja un speeleejas (abi kastreeti!!).. Kopsh taa laika Sheris neshkiro vispaar - ne izmeera zinjaa, ne dzimuma zinjaa - visi ienaidnieki :paukojas:
Nu mums retaak bezpavadas pastaigas un tusi vispaar atkriit..
Ar cilveekiem, kakiem, beerniem un shinshilaam - draudziigi :ludzu:
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby zane » 24 Feb 2010, 19:29

Mums 10 mēneši un kopš pirmā kautiņa tāds palicis.. Draudzējās tikai ar tiem, kas pirms tam bija pazīstami jau no mazotnes. Uz ielas tikai meitenes patīk, jo īpaši gados vecākas par viņu :) :sirsninas2:
User avatar
zane
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 18 Jan 2010, 16:18
Location: Rīga

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Jewel » 26 Mar 2010, 20:26

sveiki jūsu bariņā :) Pūrā ar vīru nāca arī suns - stafiņš (dokumenti kādreiz bija, vīrs izmeta, kad šis mazs bija, tāpēc neko sīkāk nezinu...) Sauc Bārklijs, 5 gadi (vasarā būs 6 gadi), kastrēts.
Dažas ar mob fočētas bildes:
Image
Image
Man ir daži jautājumi: kā jums ar nagiem? Mēģināju griezt (jo ir, manuprāt, pārāk gari), bet šiem nevaru īsti saprast, kā labāk nogriezt - kur varu griezt, lai nebūtu sāpīgi (rotveileram bez prblēmām viss skaidrs)? Ir kāda īpatnība? Par spalvas mešanu visu cauru gadu, uzzināju no personīgās pieredzes... :velnins: Kā ar vecumu? Jau gandrīz 6 gadi, bet trako, lēkā, viss ok. Ir kādas nianses, kas vēl būtu jāzina? Paldies ;)
User avatar
Jewel
Puppy
Puppy
 
Posts: 253
Joined: 13 Jan 2010, 23:47
Location: LV

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby diin » 26 Mar 2010, 22:13

kur varu griezt, lai nebūtu sāpīgi (rotveileram bez prblēmām viss skaidrs)?


Manai sunei arī ir gaiši nagi [tā sapratu pēc bildes, ka jūsējam arī] un dzīvnadzis ir ļoti labi redzams - griežu tā, lai neiegrieztu, tad arī nekas nesāp. :) Diez vai ir īpaši liela atšķirība nagos kā rotiņam.
User avatar
diin
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:05

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby madzhy » 27 Mar 2010, 13:15

Jewel wrote:Par spalvas mešanu visu cauru gadu, uzzināju no personīgās pieredzes... :velnins: ;)


Starpcitu, manai līdzīgai šķirnei- buļka- spalvas mešana visu cauru gadu pārgāja, kopš pārvācāmies uz privātmāju, tomēr te iekšā cits gaiss- mitrāks un vēsākas telpas, nekā ierasts dzīvokļos. Bet, kad dzīvojām dzīvoklī, lieliski līdzēja putekļsūcējs :hih: :dejosuns: Labāk par visām ķemmēm un Gordons vienkārši starā no tās vakuummasāžas :kanepe:
(Nu tas gan, ja suns nebaidās no tās lietas)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests