Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Dog Breeds

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 04 Feb 2015, 13:52

Es savējo baroju ar Nutri Gold barību un pa reizei iedodu svaigu gaļu, biezpienu, pa kādam dārzenim. Ir jāskatās pēc suņa, kā panes barību un vai garšo ,vai negaršo. Ar ko kucēnu baroja audzētājs ? Bieži mainīt barību nav ieteicams, ja jāmaina barība, suņuks pamazām ir jāpieradina pie tās, liekot klāt iepriekšējai barībai.
Īsumā skaitās tā, ka suns nav nekāda vista bet plēsējs, līdz ar to, jo vairāk gaļas un mazāk graudu, jo labāk. Lepnākās skaitās bezgraudu barības. Ja suns ir alerģisks, tad labāk skatīties uz barībām ar zivi (lasis) vai jēru, no graudaugiem- rīsi. Es cenšos izvairīties no kukurūzas, jo tā var būt modificēta. Tas pats attiecas uz putrām- vairāk gaļas, mazāk graudu!
te ir gara un plaša tēma: viewtopic.php?f=9&t=46
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Fleurie » 04 Feb 2015, 19:53

magnola wrote:Es savējo baroju ar Nutri Gold barību un pa reizei iedodu svaigu gaļu, biezpienu, pa kādam dārzenim. Ir jāskatās pēc suņa, kā panes barību un vai garšo ,vai negaršo. Ar ko kucēnu baroja audzētājs ? Bieži mainīt barību nav ieteicams, ja jāmaina barība, suņuks pamazām ir jāpieradina pie tās, liekot klāt iepriekšējai barībai.
Īsumā skaitās tā, ka suns nav nekāda vista bet plēsējs, līdz ar to, jo vairāk gaļas un mazāk graudu, jo labāk. Lepnākās skaitās bezgraudu barības. Ja suns ir alerģisks, tad labāk skatīties uz barībām ar zivi (lasis) vai jēru, no graudaugiem- rīsi. Es cenšos izvairīties no kukurūzas, jo tā var būt modificēta. Tas pats attiecas uz putrām- vairāk gaļas, mazāk graudu!
te ir gara un plaša tēma: http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=9&t=46


Paldies. :) Audzētājs baroja ar Araton. Manuprāt tā nu it nemaz nav laba. Ies uz galu mums šitais maiss tad pamazām sākšu dot jauno klāt. Bet līdz tam jāatrod īstā. :) Es pagaidām skatos BOSCH virzienā.
User avatar
Fleurie
Baby
Baby
 
Posts: 27
Images: 9
Joined: 27 Jan 2015, 20:27
Location: Saldus

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 05 Feb 2015, 07:59

Jā, Araton man ar nešķiet laba.... BOCH ir ok, gan cenas ziņā, gan sastāva ziņā, ja izvēlas premium klases barību. :)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 05 Feb 2015, 08:58

Fleurie , vai mazulim dodat kaut ko papildus augošo kauliņu stiprināšanai?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Fleurie » 05 Feb 2015, 10:24

magnola wrote:Fleurie , vai mazulim dodat kaut ko papildus augošo kauliņu stiprināšanai?


Biezpienu un kefīru viņa dabū regulāri, katru dienu vismaz vienā ēdienreizē, burkānus graužam tā ka pilna māja, brieža gaļu, kad taisu tad abiem- kaķim un sunim, dodu. Vistas fileju ar.
Bosch barība man par brīnumu zooplus.de maksā 29€ lielais maiss, tpc jāpērk nost. hmm varbūt kādai ir pieredze ar sūtīšanu no turienes? cik ilgā laikā piegādā?
User avatar
Fleurie
Baby
Baby
 
Posts: 27
Images: 9
Joined: 27 Jan 2015, 20:27
Location: Saldus

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 05 Feb 2015, 10:53

Iesaku augošam bēbim klāt vēl padot Irish Cal
https://www.google.lv/search?q=irish+ca ... B656%3B600
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 05 Feb 2015, 10:58

Fleurie wrote: burkānus graužam tā ka pilna māja,


Šis ir tikai un vienīgi suņa graušanas priekam, nekādas uzturvērtības šādi patērētam burkānam nav. Suņa kuņģī nav fermentu, kas sašķeļ dārzeņu šūnapvalkus, tāpēc, ja ir vēlme, lai sunim tiktu no tā burkāna labums, burkāni (un arī citi dārzeņi) ir smalki jāsablenderē. Bet citādi - vienkārši graušanas priekam, burkāniem nav ne vainas ;)

Diezko labs novērtējums tām Bosch barībām nav...
http://www.allaboutdogfood.co.uk/search-all-about-dog-food.php?q=bosch&submit=

P.S. Tā ir ļoti laba lapa, kur saprotami un pamatoti ir novērtētas suņu barības.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 05 Feb 2015, 11:48

Ievish, nezinu par tiem reitingiem, bet ja salīdzina cenu un barības sastāvu, tad tīri pieņemami ;)
Tā ir vācu barība, un pieļauju, ka arī vācu kvalitāte :)
http://www.bosch-tiernahrung.de/unterne ... gkeit.html
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 05 Feb 2015, 12:27

magnola wrote:Ievish, nezinu par tiem reitingiem, bet ja salīdzina cenu un barības sastāvu, tad tīri pieņemami ;)
Tā ir vācu barība, un pieļauju, ka arī vācu kvalitāte :)
http://www.bosch-tiernahrung.de/unterne ... gkeit.html


Reitings vērtē sastāvdaļas, tikai un vienīgi. Tur gan sastāvdaļu liste Bosch mājas lapā un tajā britu vērtējumu lapā atšķiras. Vācu lapā ir labāks sastāvs, precīzāk norādītas sastāvdaļas un izskatās OK, it īpaši tādai cenai.
Jebkurā gadījumā ir krietni labāk Royal Canin. Salīdzinājumā ar Araton - grūti novērtēt līdz galam, jo Aratons neuzrāda gaļas procentu (Bosch tas ir vismaz 20%), bet izskatās mazliet labāk.

Par vācu kvalitāti suņu barībām - nav tāda jēdziena. Bizness ir bizness, bet kā jau teicu, Bosch sastāvs vidējas klases barībai izskatās OK. Tā gan jebkurā gadījumā nav ļoti augstas kvalitātes barība, skat., gaļas procentu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Alpina » 05 Feb 2015, 13:33

Pēc šī reitinga varētu pat sākt skatīties uz Acanu. Aatu, kam ir 5 no 5, neesmu veikalos redzejusi, bet mums vēl līdz adultam vispirms jāizaug :) Acana vismaz 4,6, salīdzinot ar RC 2,2 :neparliecinats:
Biznes paliek biznes - bet vai arī šajā gadījumā nav tas pats? Marketinga "triks"?
Vai Acana līdz mūsu veikaliem nonāk tādā pašā sastāvā kā reitingos izskatītā?
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 05 Feb 2015, 14:31

Alpina wrote:Pēc šī reitinga varētu pat sākt skatīties uz Acanu. Aatu, kam ir 5 no 5, neesmu veikalos redzejusi, bet mums vēl līdz adultam vispirms jāizaug :) Acana vismaz 4,6, salīdzinot ar RC 2,2 :neparliecinats:
Biznes paliek biznes - bet vai arī šajā gadījumā nav tas pats? Marketinga "triks"?
Vai Acana līdz mūsu veikaliem nonāk tādā pašā sastāvā kā reitingos izskatītā?


Acana LV ir tādā pat sastāvā, kā tajā mājas lapā minēts. Nē, tā mājas lapa nav reklāmas triks, jo vērtē barību sastāvus un nereklamē kādu vienu pārtiku. Mans suns pāris ACANA kucēnu barības maisus bērnībā ir izēdis. Tas, ar ko jāuzmanās ACANAi ir, ka nedrīkst dot vairāk kā attiecīga svara sunim pienākas, jo barība ir trekna un ātri var fiksas kājas dabūt. Es pirms ACANA sauso visu laiku atstāju sunim, lai ēd cik gribu, un, nomainot uz ACANA sunim piemetās pamatīga caureja (par dozēšanu paši ražotāji savā mājas lapā arī brīdina), kad attapos, kas par vainu un ierobežoju barības devas, viss bija kārtībā. ACANA ir jādod mazākās devās nekā pbarības, kurām ir vairāk graudu klāt, tāpēc nevar ļaut sunim aiz pieraduma ēst, cik tīk.

Laba barība ir arī APPLAWS, augsts gaļas procents, bet manam sunim nederēja, bija mīskts vēders, gāzes.

Pašlaik baroju ar vidēja līmeņa barību - Sam's Field, sastāvs, manuprāt, daudz labāks nekā RC, bet barība ir daudz, daudz lētāka.

Vērtējot sastāvus, vajag pievērst uzmanību tam, kuras sastāvdaļas ir minētas pirmās - ja pirmie minēti graudi, tie barībā ir vairākumā, ja gaļa, tās ir vairāk. No graudiem labāki skaitās rīsi, auzas. Sliktāka - kukurūza, jo var būt modificēta. Vēl lētā pildviela, kas sunim nav vērtīga ir biešu mīkstums (beat pulp). No gaļām ir labāk, ja ir dehidrēta gaļa, nevis meal, kas pamatā ir gaļas milti - samalti subprodukti un kauli.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Alpina » 05 Feb 2015, 20:35

Šodien bija brīdis brīva laika un iegāju pāris veikalos pačolēt kas ir piedāvājumā. Vienā no veikaliem, kad pētīju, kas "lācītim vēderā", pārdevēja gana nejaukā tonī paziņoja, ka gaļa vispār nevienā barībā neesot vairāk kā 10-20%. Nemaz nerunājot par virkni citu repliku, ka es bez maz no marsa esmu nokritusi, ka dodu sunim RC un uzdrīkstos interesēties par kko citu.. :sajucis:

Kopumā atradu trīs barības ar salīdzinoši lielu daudzumu gaļas - Applaxs, Acana un Sam's Field. No kurām visvairāk pārsteidza pēdējās barības cena - apm uz pusi lētākā par abām pārējām. Braucu mājās ar mērķi meklēt šīm trijām atsauksmes, kritiku utt no kāda, kas mēģinājis :)

ievish wrote: Vērtējot sastāvus, vajag pievērst uzmanību tam, kuras sastāvdaļas ir minētas pirmās - ja pirmie minēti graudi, tie barībā ir vairākumā, ja gaļa, tās ir vairāk. No graudiem labāki skaitās rīsi, auzas. Sliktāka - kukurūza, jo var būt modificēta. Vēl lētā pildviela, kas sunim nav vērtīga ir biešu mīkstums (beat pulp). No gaļām ir labāk, ja ir dehidrēta gaļa, nevis meal, kas pamatā ir gaļas milti - samalti subprodukti un kauli.


Ar to gan vēl nebūs līdzēts - paskatīties tikai uz pirmo sastāvdaļu, jo ja nākamās trīs ir rīsi, bietes, kurkurūza un auzas, tad gaļa būs vien nedaudz vairāk par pirmo no šiem.. Gaļa arī 15% var būt sarakstā pirmā, rīsi ar 14%, kukurūza ar 13%, auzas ar 12%, bietes ar 11% utt (skaitļi tikai piemēra pēc) kā rezultātā vistu barības būs krietni vien vairāk, nekā kkas priekš gaļēdāja.. Savukārt ir arī iespējams otrs variants - būt pirmajiem rīsiem, bet nākamās divas - trīs sastāvdaļas būs dažādas gaļas - šeit kopumā gaļa būs lielākā daudzumā, bet uz sastāvā izskatīsies neglītāk :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 06 Feb 2015, 08:15

Alpina, tā visa ir teoretizēšana.
Es neapgalvoju, ka sastāvdaļu kārtība ir obligāts likums, kas jāievēro, bet uz to vienkārši der palūkoties. Arī barību vērtēšanas lapās tas tiek ņemts vērā, tā kā kaut kāda daļa patiesības tajā ir.
Turklāt, ja gaļa procentuāli ir daudz, tad ražotājs nekautrējas to procentu parādīt. Piem., esmu krustu šķērsu izrakusi tā paša RC aprakstus un sastāvus - viņi nekur nenorāda, cik procentu viņu barībā ir gaļas produktu.

Applaws un Acana (arī Orijen ir Acana ražotāja barība, ar vēl augstāku gaļas procentu) ir augsts gaļas procents, Sam's Field nav tik augsts, jo procents, ko viņi norāda uz pakām ir gaļa + dārzeņi un augļi. Konkrētu gaļas procentu viņi nenorāda. Sam's Field līdz ar to sanāk, ka ~30% ir kukurūza un citas pildvielas.
http://www.samsfield.com/
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 06 Feb 2015, 08:28

Skatos Alpina ir ierauta labākās barības meklējumos.... :dejo: , nebūs viegli, lai veicas sameklēt, jo ne tikai tu izvēlēsies pēc sastāva, bet arī vēl suns testēs! Var gadīties, ka suņam nemaz neiet pie sirds tava izvēle :D Mums Sam's Field ir bijis, bet sune takš neēda , gariem zobiem, un tikai, ja kādu labumiņu iemaisīja klāt pie barības....
Kaut kad nogaršosim Acana un Aplaus, bet pagaidām apmierina pašreizējā barība.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 06 Feb 2015, 08:39

magnola wrote:Mums Sam's Field ir bijis, bet sune takš neēda , gariem zobiem, un tikai, ja kādu labumiņu iemaisīja klāt pie barības....


Nu, Sam's Field jau jebkurā gadījumā ir budžeta variants, bet mani ļoti apmierina cenas/kvlaitātes attiecība. Tā nav ūberkruta barība, bet pieklājīga vidēja cenu līmeņa barība.
Man ir paveicies, man suns ēd jebkādu barību, ko nolieku viņam priekšā - ir arī mēģinātas arī dažādas viduvējas barības, ko esam scensībās vinnējuši.

No tādām vinnētām biju sajūsmā par Platinum, iespējams, kādu reizi arī to iegādāšu. To suns vispār izrija un prasīja vēl.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby magnola » 06 Feb 2015, 08:45

Ar mūsu princesi tādas lietas atkrīt, vispār sāku skatīties, ka vistas gaļas barības viņai nepatīk, viņai ,lūdzu, jēru un lasi dodiet :kanepe:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Alpina » 06 Feb 2015, 10:59

Interese ir visu laiku, bet tā blandīšanās pa pasauli traucē :D Tas, kas ir te - ne visur ir tas un jo īpaši, kas ir kaut kur prom, ne vienmēr ir te :) Mainīt visu laiku arī negribās :) Žēl, ka vakar no rīta atvēru jaunu lielo RC maisu.. :D Bet nē, no otras puses labi - man ir daudz laika domāt :) Pagaidām ar ēšanu mums viss ir kārtībā, līdz šim nav bijis nekas tāds, no kā atteiktos :D ir, kas garšo labāk, bet nav tā ka pārējo smādētu :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Fleurie » 06 Feb 2015, 13:00

Tās barības ir tiiiik šausmīgi daudz, ka galva uz īso iet. :D
Bet nu jā pasūtīju to Bosch, redzēs kā būs. Kgan no tā paša lētā Araton meitenei ir smuki spīdīga spalva un viss kā nākās. :)

Vakar nopirku klikeri. Skatījos video par suņu apmācībām un baigi ieinteresēja. :D sākumā bail viņai no tā klikšķa bija. Bet nu ne viņai vienīgai. Man ar viņš liekas šausmīgs. Bet redzēju, ka suņi tīri labi padodas klikeru apmācībai. Vienīgi nesaprotu kā viņai iemācīt, ka komandu drīkst beigt tikai tad, kad es ļauju. (zinu, zinu, ka mazs bērns vel, bet man gribas viņu nodarbināt visādi :D )
Ir kāds suņuks trennējies ar to klikeri?
User avatar
Fleurie
Baby
Baby
 
Posts: 27
Images: 9
Joined: 27 Jan 2015, 20:27
Location: Saldus

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby ievish » 06 Feb 2015, 13:26

Fleurie wrote:Vakar nopirku klikeri. Skatījos video par suņu apmācībām un baigi ieinteresēja. :D sākumā bail viņai no tā klikšķa bija. Bet nu ne viņai vienīgai. Man ar viņš liekas šausmīgs. Bet redzēju, ka suņi tīri labi padodas klikeru apmācībai. Vienīgi nesaprotu kā viņai iemācīt, ka komandu drīkst beigt tikai tad, kad es ļauju. (zinu, zinu, ka mazs bērns vel, bet man gribas viņu nodarbināt visādi :D )
Ir kāds suņuks trennējies ar to klikeri?


Klikera apmācība soli pa solim un ļoti saprotami ir aprakstīta šajā grāmata (krieviski): http://www.e-reading.link/book.php?book=70485
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Amer. Stafordšīras terjers / American Staffordshire Terrier

Postby Fleurie » 06 Feb 2015, 15:34

ievish wrote:
Fleurie wrote:Vakar nopirku klikeri. Skatījos video par suņu apmācībām un baigi ieinteresēja. :D sākumā bail viņai no tā klikšķa bija. Bet nu ne viņai vienīgai. Man ar viņš liekas šausmīgs. Bet redzēju, ka suņi tīri labi padodas klikeru apmācībai. Vienīgi nesaprotu kā viņai iemācīt, ka komandu drīkst beigt tikai tad, kad es ļauju. (zinu, zinu, ka mazs bērns vel, bet man gribas viņu nodarbināt visādi :D )
Ir kāds suņuks trennējies ar to klikeri?


Klikera apmācība soli pa solim un ļoti saprotami ir aprakstīta šajā grāmata (krieviski): http://www.e-reading.link/book.php?book=70485


Hmm man nobloķēta tā lapa nez kapēc.. :jaut:
User avatar
Fleurie
Baby
Baby
 
Posts: 27
Images: 9
Joined: 27 Jan 2015, 20:27
Location: Saldus

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests