Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Cats

Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby eldberg » 23 Nov 2012, 10:45

Mīts vai zināma patiesība - sterilizējot kaķeni pirms 6 mēnešu vecuma, tā palikšot "bērna prātā" (rotaļīga utt.)
Principā man tas der, jo peles jau tagad ķer kā traka bet citādi ri piemīlīgas dabas, nesprāpē un adekvāti uzvedas...
Kaķenei tagad 4m1ned.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby seila » 23 Nov 2012, 11:24

Kad vedām kastrēt manu pirmo kaķi, dakteri centās pārliecināt,ka darīt to 8 mēn.ir pārāk agri, palikšot ''kaķēna prātiņā'',
toreiz mani bija viegli iebaidīt šitā un mazliet nogaidījām līdz runcis sāka celt asti čurājot kastītē un arī pēc kastrācijas tas palicis par nejauku ieradumu, lietojam slēgto kastīti.
Otru vedu 6-šos mēnešos, bet neredzu neko briesmīgu kastrēt arī agrāk, īpaši ja to dara patversmes un biedrības, jo tikai tā var pārliecināties,ka dzīvnieks ir drošs,jo jaunajiem īpašniekiem ne vienmēr var uzticēties
Last edited by seila on 05 Aug 2016, 15:17, edited 2 times in total.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby Sisija » 23 Nov 2012, 11:34

eldberg wrote:Mīts vai zināma patiesība - sterilizējot kaķeni pirms 6 mēnešu vecuma, tā palikšot "bērna prātā" (rotaļīga utt.)

Mīts. Lai gan, skatoties kas tiek domāts ar "bērna prātā".
Visdrīzāk būs rotaļīgāka, mīlīgāka, bet visādi citādi pilnīgi normāla kaķene un, ja jau ķer peles, tad ķers arī turpmāk, nebūs jādomā par ruņčiem un bērniem. Ārzemēs vispār praktizē ļoti agru sterilizāciju, bet kā zināms ļoti daudz kas līdz Latvijai "nonāk" ar lielu nokavēšanos.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby maksis » 23 Nov 2012, 12:00

seila wrote:savādāk viņš palikšot bērna jeb ''kaķēna prātiņā'' - it kā nebūšot pilnvērtīgs kaķis.

Šai sakarā man rodas jautājums - kas ir pilnvērtīgs kaķis? :apstulbis:
Ja man ir tādu šķirņu kaķi, kas pēc definīcijas ir rotaļīgi visu savu mūžu, tad man tā kā jāsaprot, ka viņi ir nepilnvērtīgi? Sviests...
eldberg
Kā jau teica - viss slēpjas iekš terminiem: ko katrs saprot ar "bērna prātā", bet es uzskatu, ka šis ir pilnīgākais mīts. Varu izstāstīt vēl vienu klasisku mītu un tā rašanās mehānismu: "Kaķene pēc sterilizācijas vairs nebija tik mīlīga, samaitājās raksturs". Patiesībā kaķene vnk zaudēja meklēšanās periodā raksturīgo uzvedību (kam nav nekāda sakara ar mīlīgumu tai izpratnē, ko domā kaķa īpašnieks vulgaris) un palika tāda, kāda ir no dabas.
P.S. Pirms mēneša sterilizēju savas trīs kaķenes. Nepilnu sešu mēnešu vecumā. Divas no viņām jau bija sākušas meklēties. Runcis pie manis atbrauca 4,5 mēnešus vecs JAU kastrēts. Otru runci kastrēju, ja nemaldos, apmēram 7 mēnešu vecumā. Katram no viņiem ir pilnīgi atšķirīgs raksturs. Īpaši to var novērot pie māsām, kas viena vecuma un sterilizētas vienā dienā, bet nopietnības pakāpe ir ļoti pat atšķirīga. Visnopietnākā un NErotaļīgākā, ja kas, ir tā, kas vispār vēl nebija sākusi meklēties, attiecīgi, kurai visvairāk varētu piesiet agrīnu sterilizāciju.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby seila » 23 Nov 2012, 12:10

maksis wrote:Šai sakarā man rodas jautājums - kas ir pilnvērtīgs kaķis? Ja man ir tādu šķirņu kaķi, kas pēc definīcijas ir rotaļīgi visu savu mūžu, tad man tā kā jāsaprot, ka viņi ir nepilnvērtīgi? Sviests...


Tā mums tika paskaidrots, protams, ka negribēju, lai laķim rodās kaut kādas problēmas un nolēmām nogaidīt. Jā, ārzemēs tas viss notiek ļoti agrā vecumā...
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby Bafija » 27 Nov 2012, 17:35

eldberg
Atbrauc ciemos uz Salaspili pie Raita vecākiem ;) Mēs viņiem no patversmes (2008 gadā) atvedām "ielas mežoni" kaķenīti, kurai vēl nebija pilni 4 mēneši, bet tā tikko bija sterilizēta.
Nu tā kā viņa ķer žurkas, kurmjus, peles, putnus es neesmu redzējusi :jaa: Resna arī nav! Vienīgi sencīši ļoti seko līdzi tam, lai viņa ēstu tieši kastrēto kaķu barību no PRO gala.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby eldberg » 03 Dec 2012, 12:50

Mēs uz ~6mēnešiem sterilizēsim. Skatīsies, kā sanāk labāk ar brīvdienām, lai var pieskatīt kaķi pēc operācijas.
Nu mūsējā ar ķer visu kas kustas, ieskaitot lekšanu suņiem kaklā... malamutam gan ne... tas būtu lēciens pa taisno kuņģī...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby jolis64 » 27 Jul 2016, 11:38

tad es pareizi sapratu, var sterilizēt zem 6 mēnešu vecuma arī?
Pieprasītākie ātrie kredīti tiešsaistē vai klātienē.
jolis64
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 27 Jul 2016, 09:29

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby Linda B. » 27 Jul 2016, 17:21

Ir kas to dara. Dzirdēju, ka pie mums to dara dr.Kukainis, neesmu gan droša, nav bijusi vajadzība nevienu bērnu izkastrēt. No kaķiem neko nesaprotu, bet suņiem šādu agrīnu kastrāciju nerekomendē. Vai kaķiem nav tā pat, Dies' viņu zin, es painteresētos kaut kur, kaut pētījumus google pameklētu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby karalislauva » 02 Aug 2016, 18:15

Zinu, ka ārzemēs kastrē agri, kāpēc - nezinu. Patversmēs saprotu jēgu - lai nepalaistu garām meklēšanos un netiktu radīti pēcnācēji. Mūsējā kaķene tika sterilizēta uzreiz pēc pirmās meklēšanās. Neatceros, tie bija 6 vai 8 mēneši, jo 12 gadus atpakaļ. Kaķis uzvedībā nemainījās - kā bija, tā palika "bērnišķīga" un mīlīga pret savējiem, bet medīga.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby jolis64 » 05 Aug 2016, 09:40

nu lieta ir tāda, ka es gribu savu kaķu meiteni laist ārā(dzīvojam privātmājā) bet apkārt ir diezgan daudz runči. Ja es pareizi sapratu, ja kaķene nemeklējas, tad runčiem nav nekādas izredzes?
Pieprasītākie ātrie kredīti tiešsaistē vai klātienē.
jolis64
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 27 Jul 2016, 09:29

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby seila » 05 Aug 2016, 15:12

jolis64
Ārā bez uzraudzības drīkst laist tikai kastrētus kaķus, to nosaka pat Latvijas likumdošana.
Un otra lieta,ka kaķi kaut nemanāmi, bet teorētiski kaķenes meklējās visu laiku līdz netiek apaugļotas, tāpēc drošs paliek drošs,ja laidīsi laukā - viņa ne tikai paliks grūsna, bet arī konkrēti dabūs izkauties ar tiem runčiem+iespēja dabūt parazītus gan ārējos,gan iekšējos, vīrusus...arī jāskatās cik droša vieta apkārt,ja netālu ir autoceļš vai ziniet,ka saimnieki laiž brīvi agresīvus suņus, kaķa brīvgaitas ir būs ļoti bīstamas.

Teorētiski tīša pakļaušana briesmām. Nav viņiem tās pastaigas dzīvībai nepieciešamas. :jaa: Vai ejiet staigāt kopā!
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby Spigana » 05 Aug 2016, 15:33

Es savējo sāku laist āra tikai pēc tam, kad nosterilizēju (kas gan jau bija krietni pieaugušā vecumā). Pirms tam āra nelaistu, lai jau padzīvojas pa mājām un pierod, ka tā ir viņas vietiņa, pēc tam zinās, kur ir labā vieta, kur atgriezties.
Pirmajās reizēs arī gāju kopā ar kaķi ārā. Pie pavadiņas gan neliku, bet liku ap kaklu siksniņu ar medaljonu un sākumā vaktēju, kā kaķis iejūtas jaunajā vidē.

Vispār kaķis, protams, ir priecīgāks un laimīgāks zvērs, ja dabū izdzīvoties brīvā dabā, bet kaķim tas tomēr nav TIK būtiski, lai tā dēļ riskētu, un kaķi ir absolūti apmierināti arī tad, ja ārā netiek. Tā ka nekas kaķītim nenotiks, ja pagaidām dzīvos tikai mājas režīmā un ārā tiks tikai tad, kad būs sterilizēta un atkopusies no operācijas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby ash » 05 Aug 2016, 17:09

seila wrote:iespēja dabūt parazītus gan ārējos,gan iekšējos, vīrusus...arī jāskatās cik droša vieta apkārt,ja netālu ir autoceļš vai ziniet,ka saimnieki laiž brīvi agresīvus suņus, kaķa brīvgaitas ir būs ļoti bīstamas.
Teorētiski tīša pakļaušana briesmām. Nav viņiem tās pastaigas dzīvībai nepieciešamas. :jaa: Vai ejiet staigāt kopā!


šķiet, ka man kaķa nekad nebūs. ja šāda ir mūsdienu humānā izpratne par kaķa turēšanu, tad es laikam kaķi nekad nevarēšu paņemt. :sarkstosa: bērnībā mums mājās vienmēr bija pa kādam mincim, un visi mīlēja brīvību un pastaigas. es vienmēr dzīvniekos esmu apbrīnojusi viņu saikni ar dabu, zemi, spēju dzīvot laukā - pat ja viņi nāk mājā ēst un gulēt, tomēr saglabā savu dzīvnieka būtību. :neparliecinats:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby seila » 05 Aug 2016, 23:42

ash,
nu piemēram mūsu daudzstāvu māju pagalmā bezsaimnieku kaķu problēma atkrīt, tomēr ir suņi, auto, tepat uz ielas tramvajs un... mazi, visu pasauli izzinoši bērni, tomēr ir kaimiņi, kas laiž savu minci vienu - es, nez varbūt viņi nav redzējuši,ka viņš tusē pa brauktuvēm un sliedēm, bet es uzskatu,ka tā ir apzināta pakļaušana briesmām. Es savējos laikam pārāk mīlu,lai uz nezināmu laiku laistu pabaudīt svaigo gaisu un zālīti
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby jolis64 » 15 Aug 2016, 09:17

skaidrs, laidīšu ārā tikai pēc operācijas, viņa man tāpat tāda bailīga, vienīgi apnicis mainīt kastītē smiltis, tādēļ arī gribējās, lai ātrāk sāktu iet ārā.
Pieprasītākie ātrie kredīti tiešsaistē vai klātienē.
jolis64
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 27 Jul 2016, 09:29

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby seila » 16 Aug 2016, 16:18

Man zināmie ārā laistie kaķi vienalga nokārtojās mājās kastītē, jo iezīmē ( atstāj savu smaku) kaķi parasti savā teritorijā.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kaķenes sterilizācija (līdz 6.m vecumam) mīts vai patiesība?

Postby Māra » 16 Aug 2016, 16:50

Mūsu ģimenes mincis gan - nu jau no rītiem un vakaros pie durvīm sēž, kā suns, lai tiktu izlaists ārā, kastīti izmanto nu GALĒJOS apstākļos, izmisumā, kad piem, sniega kupenas lien dibenā un nu NEVAR sevi cienošs kaķis ar sniega piku dibenā pakakāt. :kanepe: Un kastītē tad kārtojas šķendēdamies, nu kas par netaisnību :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.


Return to Kaķi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests