Alerģija bērnam

Cats

Alerģija bērnam

Postby čība » 10 Jan 2014, 16:48

Sveiki!

Mana paziņa ir saskārusies ar problēmu - bērnam (3 mēneši) diagnoze asmātisks bronhīts vai kaut kā tā, un tas ir no alerģijas. Alerģija, visticamāk no kaķa. Bet nu pagaidām nav skaidri zināms.
Kādam ir bijusi saskare ar ko līdzīgu? Zāles neviens bērnam grūst negrib, tas tā kā loģiski. Jautājums - ko var darīt ar kaķi? Vai, piemēram, noskūšana varētu līdzēt? Zinu, ka alergēni ir uz ādas un siekalās, pagaidām kaķis no bēbja ir izolēts un izskatās, ka alerģija nav tik stipra - tikai no tiešas saskares ar spalvām. Meitene kaķi ļoti iemīļojusi un šķirties no viņas negrib, bet, ja ir jāizvēlas starp kaķi un bērna veselību, nav divu domu, kam tiek dota priekšroka. Kaķi gan ir gatava ņemt viņas mamma, tāpēc ar jaunam mājām problēmu nebūtu.
Varbūt ziniet, ko iespējams darīt ar kaķi, lai viņš neūtu tik stiprs kairinātājs?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Alerģija bērnam

Postby ash » 10 Jan 2014, 17:37

bērnam paaugoties un izveidojoties spēcīgākai imunitātei var mazināties kaķa radītais efekts. bet līdz tam laikam nevajadzētu bērnam likt dzīvot vidē, kas alerģiju var pastiprināt. bērnam jāpaaugas līdz pusaudža vecumam un ja paņems kaķi tad - var gadīties ka organisms pierod un ir ok.
ja analīžu rezultāti norāda, ka ir alerģija uz kaķi - diemžēl tam jāmeklē jaunas mājas. pretējā gadījumā jārēķinās ar regulārām elpceļu slimošanām, un laika gaitā tas kopējo veselības stāvokli tikai padarīs sliktāku. tāpat jau diagnoze astma ir gana nopietna.
var jau protams kaķi noskūt, mazgāt, nepārtraukti ķemmēt ar furminatoru lai nav spalvas pa māju, bet vai vajag mocīt dzīvnieku? varbūt labāk kaķi vismaz uz laiku aizsūtīt uz pagaidu mājām.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Alerģija bērnam

Postby zeida » 13 Jan 2014, 09:10

Man nav pieredzes ar tik mazu bēbi, bet tagad taču ir iespējas veikt precīzas analīzes uz alergēniem. Kaķi, cik atceros, arī asins analīzē varēja redzēt.
Mūsdienās alerģiju var arī ārstēt, dažos gadījumos izdodoties izārstēt pavisam, citos - samazināt. Bet nu atkal nezinu kā ir tik maziņam...

Bet jokoties gan ar tādām lietām nedrīkst. Ja ir tā alerģija, tad tomēr jāmeklē kaķim jaunas mājas.
Un sameklējiet labu ārstu. Man patika Māris Bukovskis (maksas ārsts), bet nu tur jāsazinās vai viņš vispār ar mazajiem ņemas...
Ar citiem ārstiem man nav pārāk laba pieredze... Man arī teica, ka jāatbrīvojas no kaķa, bet es atradu citu ārstu (Bukovski), apārstēju citu alerģiju un joprojām dzīvoju ar saviem kaķiem laimīgi :-)
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Alerģija bērnam

Postby čība » 13 Jan 2014, 20:46

Tpu, tpu, tpu manam mazajam nav alerģijas ne pret suni, ne kaķi.
Es jau meitenei teicu, ka visticamāk jāmeklē jaunas mājas. Nu pareizāk sakot kaķim jāpārvācās pie mammas uz laukiem. Man jau ar liekas, ka tik mazam cilvēkbērnm darīt kaut ko būtu tiešām muļķīgi.
Es zinu, ka noskūts suns jūtas ok, tāpēc ienāca prātā doma, ka varbūt kaķis ar ar to varētu sadzīvot... bet kaķi jau lepni zvēri.

Pagaidām mazajam ir pazudis ta bronhīts, iespējams tomēr nav kaķis :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Alerģija bērnam

Postby AliseM » 14 Jan 2014, 10:58

man jau gan liekas, ka tas ir pirmais, ko ārsti saka - alerģija un noteikti no mājās esoša dzīvnieka. Ta bija arī man, kad dēlam ieilga klepus! izārstējām ar tējām - nu to ieilgušo klepu! Tā arī "alerģija" (protams, par laimi) pazuda un ārste arī vairs nekad par to nerunāja, lai gan tajā pirmajā reizē bija ļoti kategoriska - visus likvidēt, māju dezinficēt u.t.t.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Alerģija bērnam

Postby čība » 14 Jan 2014, 13:04

AliseM wrote:man jau gan liekas, ka tas ir pirmais, ko ārsti saka - alerģija un noteikti no mājās esoša dzīvnieka. Ta bija arī man, kad dēlam ieilga klepus! izārstējām ar tējām - nu to ieilgušo klepu! Tā arī "alerģija" (protams, par laimi) pazuda un ārste arī vairs nekad par to nerunāja, lai gan tajā pirmajā reizē bija ļoti kategoriska - visus likvidēt, māju dezinficēt u.t.t.

Nu kaķi izolēja no bērna, uz neilgu laiku jau tas ir iespējams. Un klepus pārgājis. Tagad jau divas dienas kaķis dzīvo kā ierasts un bērnam nekas. Cerams, ka tas bija kas cits!
Dzīvnieki ir alerģiski, tas ir fakts! It īpaši, ja bērns pirmajās dzīves dienās nav saskāries ar šo vidi! Tāpēc man uz dzemdību namu bija pašas drēbes līdzi, kuras pirms tam parīvēju pret suni :D Tā vismaz gudri cilvēki saka, ka pirmās trīs dienas ir tas laiks, kad vislabāk izstrādājas imunitāte un bērns aprod ar apstākļiem. Bet realitāte ir tāda, ka pirmas trīs dienas pavada slimnīcā, pārāk sterilā vidē, nevis mājās - dabīgos apstākļos.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Kaķi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest