Ķaķis iekštelpām

Cats

Ķaķis iekštelpām

Postby Cresty » 23 Jan 2016, 16:37

Pēc visas savas būtības līdz šim esmu bijusi suņinieks, tamdēļ praktiski neko nezinu par kaķiem.
Jau iepriekš atvainojos, ja jautājums ir naivs un glups, bet bez jautāšanas nerodas zināšanas.

Tātad - vai ir kāda kaķu šķirne, kas patiešām nevēlētos doties āra pastaigās?

Jautājuma skaidrojums - mums ārā ir VAS, kas pilnīgi un galīgi necieš kaķus. Ja kāds trāpīsies, tas, diemžēl tiks nokosts. Skumji, bet ir bijusi pieredze, kad kaimiņu kaķēns ielīda mūsu sētā un pilnīgi nekas nespēja suni atgriezt īstenībā (skatiens pilnībā :sajucis: ), līdz kaķis viņam zobos nomira. ;(

Lai neko tādu nenāktos atkal, kaut pat tuvu, piedzīvot, laicīgi cenšos noskaidrot vai man, kamēr ir šis VAS, ir cerība uz kaķi.
User avatar
Cresty
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 07 May 2015, 18:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby Spigana » 23 Jan 2016, 18:32

Vai nav kāda iespēja kaķi vienkārši nelaist ārā? (t.i. vai durvis vasarā vienmēr stāv vaļā?) Varbūt ir opcija nevis meklēt konkrētu šķirni, bet nodrošināt apstākļus, kuros kaķis ārā netiks?

Paziņām bija divi siāmas kaķi, kas ārā ne lūdzami negāja un viņiem neinteresēja istabu pamešana, bet neesmu pārliecināta, ka šis attiecas uz visu šķirni un vairāk jau tāds "viena tante teica" līmenis.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby ievish » 23 Jan 2016, 20:04

Nedomāju, ka ir speciālas "iekštelpu" šķirnes. Jebkuru kaķi var nelaist ārā un kaķis pierod pie dzīves iekšā bez jebkādām problēmām. Kaķis ir pieradumu dzīvnieks, ja viņu nelaiž ārā no agras bērnības, viņš arī nezina, kas ir dzīve ārā. Durvis gan labāk atstāt ciet. Kaķiem iekšā, protams, jānodrošina iespēja gan izkustēties, izskrieties, spēlēties utt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby Cresty » 23 Jan 2016, 20:14

Laikam tad jau būs jāgaida citi laiki. Mums virs galvas tieši tumšs jumts (2.stāvs) - vasarā visu laiku visi logi ir vaļā, protams, pie nosacījuma, ja vasara ir vasara nevis parodija :)

Paldies par padomiem! :D
User avatar
Cresty
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 07 May 2015, 18:56

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby seila » 23 Jan 2016, 22:30

Atvērtie logi ir jebkura kaķinieka ''problēma'' - pārdodās tādi speciāli rāmīši ar sietu, var pasūtīt vajadzīgo izmēru, izņemami/neizņemami - kaķi patiešām kā teritoriāli dzīvnieki pierod pie savas telpas un nekur laukā neprasās, nemūk. Pat vairāk, arī no ielas paglābtajiem nekārojās tur vēlreiz nokļūt :jaa: tā ka,ja spēsiet uzmanīt, ka suns neienāk iekšā/ nodalīt kaķi, ja tomēr sunim jānāk iekšā un nekādas vainas.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby Spigana » 24 Jan 2016, 15:25

Vispār man ar šķiet, ka problēmām nevajadzētu būt pat pie atvērtajiem logiem. Mans kaķis, kas visu dzīvi bija nodzīvojis dzīvoklī, atvērtos logus klaji ignorēja arī tad, kad kādu laiku dzīvojām pirmajā stāvā. Un ārā kaķis sāka iet tikai pēc mana speciāla uzaicinājuma un iemācīšanas, ka tagad to var darīt.
Tas, protams, individuāli no kaķa atkarīgs, bet pie apmācības problēmu neredzu, jo kaķi tiešām nealkst līst ārā no savas teritorijas.

P.S. - seila, vai Tev ir kāda info, kur tādus režģus dabūt? Mana mamma grib pielikt logiem, bet lāga neesam atradušas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby ievish » 24 Jan 2016, 15:40

Spigana wrote:Vispār man ar šķiet, ka problēmām nevajadzētu būt pat pie atvērtajiem logiem. Mans kaķis, kas visu dzīvi bija nodzīvojis dzīvoklī, atvērtos logus klaji ignorēja arī tad, kad kādu laiku dzīvojām pirmajā stāvā. Un ārā kaķis sāka iet tikai pēc mana speciāla uzaicinājuma un iemācīšanas, ka tagad to var darīt.
Tas, protams, individuāli no kaķa atkarīgs, bet pie apmācības problēmu neredzu, jo kaķi tiešām nealkst līst ārā no savas teritorijas.

P.S. - seila, vai Tev ir kāda info, kur tādus režģus dabūt? Mana mamma grib pielikt logiem, bet lāga neesam atradušas.


Problēmas ir, arī ar uz vēdināšanu atstātiem pakešniekien. Kaķis tādos pavērtos logos pat var aiziet bojā. Mana kaķe arī mierīgi kādreiz gulēja atvērtā logā 5.stāvā, un nekad nav bāzusi ķepas pavērtos pakešniekos, bet ne visi kaķi ir tādi. Jārēķinās, ka kaķim par to interese var būt.
Par sietiem - var izmantot pretodu sietus vai arī šur tur ir nopērkami speciālie režģi, kas domāti kaķiem. Nezinu par citiem veikaliem, bet DEPO sortimentā ir speciāls režģis, ko ielikt vēdināšanā pavērtā pakešu tipa logā. Tagad no galvas neatceros, vai pilnībā atvērtiem logiem ar kaut kas ir pieejams.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Ķaķis iekštelpām

Postby seila » 24 Jan 2016, 19:20

Spigana wrote:atvērtos logus klaji ignorēja

Ļoti atkarīgs no kaķa, mans bērnības vecais runcis gulēja uz 6. stāva loga mierīgi un pastaigājās pat pa balkonu (kut tgad šermuļi noskrien par tā laika bezatbildību),
vecākais no tagadējiem 3 gadus atpakaļ nolidoja no 4. stāva loga, pēkšņi vienā dienā paklupa, ieraudzīja putniņu - nezinu, tāpēc paļauties uz to, ka kaķis pats nelēks, nekāps - nevar.
ievish wrote:uz vēdināšanu atstātiem pakešniekien. Kaķis tādos pavērtos logos pat var aiziet bojā

Tieši tā, izlēkt pilnībā viņš nevar un iesprūst puse ārpusē, puse iekšpusē vai arī tikai galviņa paliek ārpusē un iznākums viens - nosmakšana.
Pagājušo vasaru papētīju sludinājumus dzivniekupolicija.lv bez maz vai visi patversmēs nokļuvušie kaķi bija ar kritiena traumām :(
Spigana
https://mur.lv/cats/nets-and-flaps-cats?pages=1-1#p1
http://www.amazon.co.uk/Flat-Cats-Window-protection-Standard/dp/B00PKFB3BA
http://www.zooplus.co.uk/shop/cats/cat_flaps_nets/window_protection
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37


Return to Kaķi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest