Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

All About Dogs

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby julika » 26 Aug 2013, 20:15

Aragorn wrote:Julika, ja pie McDonalda, kas ir Purvciemā, tad jā, mēs tur dažreiz iegriežamies.. :jaa: Nu, sprogas ir tas, kas mūs uzreiz, no pirmā acu skatiena atšķir no citiem retriveriem. :) Starp citu, biju vienkārši šokā, kad apmēram 7 gadus veca meitene apstājās pie Odrijas un skatījās uz viņu kādu laiciņu, un pēc tam teica: "Es zinu, kas Jums ir pa šķirni." Es jau gaidīju standarta variantu - pūdelis, bet meitene pilnīgi pārliecināti teica, ka tas ir sprogainais retrivers. YES! :dejo:


jep, tieši tur, pie Statoila. redz kā, pat bērns zin, kas tā par škirni, a es, liela tante, nokļūdījos :jautri:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby DanaMary » 26 Aug 2013, 22:56

Ups, es laikam kaut kā ne tā uzrakstīju, nebija pārmetums, drīzāk prieks, ka jau daži cilvēki atpazīst sprogainos retrīverus, būtu superīgi, ja nākotnē ar vien vairāk cilvēki atpazītu šos retrīverus no pūdeļiem, vai citiem suņiem. Un aicinājums popularizēt šo šķirni. Kā? Tiešām nezinu, bet būtu taču jauki, ja cilvēki zinātu, ka sprogainie retrīveri nav pūdeļi, zeltainie nav Badiji, kolliji nav Lesijas... un tā varētu turpināt un turpināt. :jaa: Bet, es domāju, ka ar laiku gan sprogainie, gan citi retrīveri, un citas sķirnes kuras nav tik populāras, kļūs atpazīstamākas. :)

Tikko tā padomāju, un , ja godīgi, tad visbiežāk tieši pieauguši cilvēki visbiežāk kļūdās ar šķirnes nosaukumu, vismaz par manu suni. Nav retrīvers, bet ir rotveilers, labradors un kas tik vēl ne, taču bērni vienmēr atpazīst. Citreiz gadās dzirdēt zeltainais labradors, bet tad es laipni izlaboju, pasaku, ka tās ir divas dažādas šķirnes. :dejosuns:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby IneseL » 27 Aug 2013, 08:32

DanaMary wrote:Aragorn, tātad nekas vēl nav zaudēts. Atliek popularizēt šķirni, tāpat kā citus retrīverus, piemēram zeltainos vai labradorus, un nebūs jāskatās ar šķību aci uz tiem, kas saka, ka suns nav šķirnes, vai nepazīst tādu "sprogaino retrīveru", jo tādu nebūs! Protams, vienmēr paliek tādi, kuri zin tikai Lesiju, Badiju, Reksi, un negrib pat saprast, ka šie NAV tie šķirņu nosaukumi, bet tādiem neko neieskaidrosi, manuprāt.

Īstenībā es par to Lesiju absolūti neiespringstu - nedomāju, ka cilvēki domā, ka tā ir tāda šķirne, lielākā daļa zina, ka tas ir kollijs, tikai atpazīstamība Lesijai liela un tāpēc to uzreiz sauc par Lesiju un nesajauks ar citu šķirni! :) Manuprāt, tas tikai labi! :) Un vispār - cilvēkam, kas neinteresējas par suņiem, nav obligāti jāzina šķirnes, galvenais, lai viņi priecātos redzot suni, nevis dusmotos. Un ja priecājas un pienāk pamīļot vai parunāt, tad ir īstā reize pastāstīt par suņiem vairāk. Vismaz mēs tā darām izstādēs :)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby AnitaJ » 29 Aug 2013, 11:17

Mums vienreiz, kad biju izvedusi savu Zeltaino pastaigā, divi vīrieši aiz muguras sāka dziedāt - Neverending story........ Nedomāju, ka viņi manā sunī saskatīja pūķīti (kaut tas bija 6 no rīta un bija drusku kunga prātā), nevis suni :D. Tāpēc jāpriecājas, ka viņi redzot Zeltaino retrīveru savelk paralēles ar Badiju, tātad manuprāt atšķir Zeltaino no Labradora, vai citas šķirnes suņa. Bet visbiežāk zeltaino tomēr arī sauc par Labradoru un tur nekādi uzlabojumi 10 gadu laikā nav notikuši. Pat dažas dienas atpakaļ ejot ar trim Zeltainajiem, visi trīs tika nodēvēti par Labradoriem :).
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Eklēriņš » 30 Aug 2013, 08:28

Ir garspalvainie kolļiji, ir īsspalvainie, kādēļ nevarētu būt garspalvainais labradors un īsspalvainais? :neparliecinats: Tas nekas, ka šķirnes viena no otras atšķiras, bet to jau redz tikai šo šķirņu mīļotāji, pārējiem viss viens pīpis! ;)
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Aug 2013, 09:48

Un vispār - cilvēkam, kas neinteresējas par suņiem, nav obligāti jāzina šķirnes, galvenais, lai viņi priecātos redzot suni, nevis dusmotos.

Tā ir, un pilnīgi pietiktu, ja pateiktu "Smuks suns!", nevis mēģinātu "spīdēt", saucot pirmo pagadījušos šķirni. Var iet prasīt šķirni, var neprasīt, bet tāda plātīšanās, īpaši bērnu priekšā, ir dumja.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 12 Sep 2013, 22:59

Mūsu Aidanu (8 g.) viens cilvēks pa gabalu noturēja par ridžbeka kucēnu! :hug: Pie tam tāds cilvēks, kas ļoti labi zināja, ka tai vietā tai laikā stāvēs īru terjers!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby zane/rikkarda » 16 Oct 2013, 17:45

Man apmēram nedēļu atpakaļ gadijās kuriozs parkā-staigājos ar savu nu jau gandrīz 5 mēnešus veco haski dāmu un pēkšņi mazs puisītis (apmēram 3gadi) sāk saukt mammu un rādīt uz suni ar tekstu:"mammu, mammu-rekur melns ar baltu lapsas suns"!
zane/rikkarda
Baby
Baby
 
Posts: 21
Images: 0
Joined: 26 Aug 2013, 12:11

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby julika » 16 Oct 2013, 22:15

A es vakar biju patikami pārsteigta... Sarunāju ar savu frizieri aizšaut uz jūru, plkst. 10os, kā bija sarunāts, esmu klāt pie viņas mājas. Kamēr gaidu, izlēmu suni izlaist ārā no mašīnas. Stāv divi sētnieki, vīrietis un sieviete. S. sāk visādi jusmināties par manu ausaino cīsiņu, bet v. tā delovito pasaka: "Izskātas, ka tas ir korgijs", un pie tām vēl atkartoja vēlreiz, jo acīmredzot s. viņam pārprasīja. Vot tā mēdz būt!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby kaija » 03 Nov 2013, 16:39

Šī ir viena smieklīga tēma :jautri:

Man jau sen ir apnicis :sajucis: skaidrot kādas šķirnes suns man ir un, ka tas mazais neizdevies bērniņš ir pieaudzis pilnīgi citas šķirnes pārstāvis.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Linda B. » 03 Nov 2013, 18:45

Manus takšus šovakar divi vīrieši kunga prāta nosauca par šnauceriem...
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby fedelta » 03 Nov 2013, 19:22

Es vakar uzzināju, ka man ir nevis Vācu aitu suns, bet gan Rotveilers :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby IneseL » 05 Nov 2013, 09:38

kaija wrote:Šī ir viena smieklīga tēma :jautri:

Man jau sen ir apnicis :sajucis: skaidrot kādas šķirnes suns man ir un, ka tas mazais neizdevies bērniņš ir pieaudzis pilnīgi citas šķirnes pārstāvis.

Bet tas taču tik feini - ir iemesls cilvēkiem pastāstīt, kas ir kas :)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby kaija » 05 Nov 2013, 11:17

IneseL wrote:
kaija wrote:Šī ir viena smieklīga tēma :jautri:

Man jau sen ir apnicis :sajucis: skaidrot kādas šķirnes suns man ir un, ka tas mazais neizdevies bērniņš ir pieaudzis pilnīgi citas šķirnes pārstāvis.

Bet tas taču tik feini - ir iemesls cilvēkiem pastāstīt, kas ir kas :)


Ir, ir feini un cilvēki paši pēc tam apsmejās par savu nezināšanu.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby julika » 05 Nov 2013, 12:27

Mums vakar pateica, ka Kiras purniņā ir kaut kas no franču buldoga :apstulbis: Es ir beigts.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Māra » 19 Aug 2014, 13:52

Aragorn wrote:Ņemot sprogaino retriveru, apzinājos, ka cilvēki mēdz nezināt šķirni, jo mūs patiešām ir maz. Bet vienalga joprojām paliek skumīgi, kad cilvēki ar absolūtu pārliecību saka, ka Odrija ir 1. pūdelis 2. jauktenis 3. labradors 4. ņufaundlendietis. Kad mēģinu stāstīt par to, ka tas ir sprogainais retrivers, vecākais no visiem retriveriem, cilvēki uz mani skatās ar tādu nožēlu acīs, tipo "nabaga meitene, domā, ka viņai ir šķirnīgs suns.." :aknee:
Image



Rādu vīram (un brīnos pati) - re, ir arī šāds, sprogainais retrīvers. Vīra reakcija: "Tas jau labradors, kas aizgājis gulēt slapjiem matiem". Man šķita mīlīgs tāds salīdzināums. :smarzas:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Danute » 19 Aug 2014, 13:58

julika wrote:Mums vakar pateica, ka Kiras purniņā ir kaut kas no franču buldoga :apstulbis: Es ir beigts.

Tur laikam bija domāts nevis pats purniņš,bet gan suņa "ģīmītis" vai vēl precīzāk lielās ausis,kuras ir tikpat lielas kā francītim. :D
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Aragorn » 19 Aug 2014, 14:24

Māra wrote:
Aragorn wrote:Ņemot sprogaino retriveru, apzinājos, ka cilvēki mēdz nezināt šķirni, jo mūs patiešām ir maz. Bet vienalga joprojām paliek skumīgi, kad cilvēki ar absolūtu pārliecību saka, ka Odrija ir 1. pūdelis 2. jauktenis 3. labradors 4. ņufaundlendietis. Kad mēģinu stāstīt par to, ka tas ir sprogainais retrivers, vecākais no visiem retriveriem, cilvēki uz mani skatās ar tādu nožēlu acīs, tipo "nabaga meitene, domā, ka viņai ir šķirnīgs suns.." :aknee:
Image



Rādu vīram (un brīnos pati) - re, ir arī šāds, sprogainais retrīvers. Vīra reakcija: "Tas jau labradors, kas aizgājis gulēt slapjiem matiem". Man šķita mīlīgs tāds salīdzināums. :smarzas:


Māra, nav tas sliktākais salīdzinājums, ko esmu dzirdējusi :), bet dzīvojot kopā ar šo visfantastiskāko būtni kopā jau 2 gadus, uz 100% pārliecinājos, ka sprogainais retrīvers ne pēc izskata, ne pēc rakstura un uzvedības NAV līdzīgs labradoram. Bet ir jauki, ka tagad vēl vismaz divi cilvēki zina, kā izskatas sprogainais retrīvers. :)
Image
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Māra » 19 Aug 2014, 14:47

Māra, nav tas sliktākais salīdzinājums, ko esmu dzirdējusi :), bet dzīvojot kopā ar šo visfantastiskāko būtni kopā jau 2 gadus, uz 100% pārliecinājos, ka sprogainais retrīvers ne pēc izskata, ne pēc rakstura un uzvedības NAV līdzīgs labradoram. Bet ir jauki, ka tagad vēl vismaz divi cilvēki zina, kā izskatas sprogainais retrīvers. :)
Image



Jūs dzīvojat Latvijā? Vai šos suņus būs iespēja satikt kādā izstādē?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Aragorn » 19 Aug 2014, 14:57

Māra wrote:
Māra, nav tas sliktākais salīdzinājums, ko esmu dzirdējusi :), bet dzīvojot kopā ar šo visfantastiskāko būtni kopā jau 2 gadus, uz 100% pārliecinājos, ka sprogainais retrīvers ne pēc izskata, ne pēc rakstura un uzvedības NAV līdzīgs labradoram. Bet ir jauki, ka tagad vēl vismaz divi cilvēki zina, kā izskatas sprogainais retrīvers. :)
Image



Jūs dzīvojat Latvijā? Vai šos suņus būs iespēja satikt kādā izstādē?


Jā, konkrēti mēs ar Odriju Rīgā, Purvciemā, bet kopā esam 9 sprogainie retrīveri visā Latvijā.
Regulāri apmeklējam izstādes - 13.09 būsim Spicē visu retrīveru šķirņu specializētajā izstādē, bet 22.11 - lielajā starptautiskajā izstādē Ķipsalā. Nāciet iepazīties! :)
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests