Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

All About Dogs

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby adze » 14 Feb 2010, 20:39

Nez,..netiek jau prasīts atšķirt. Manuprāt visiem nav viss jāzin, bet tieši tāpēc tādiem cilvēkiem nav jāiedomājas, ka katrs pretīmnākošais suns ir eksāmens :D
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby maksis » 14 Feb 2010, 21:42

Nu nav jau nekas sevišķs, ja bīgla īpašnieks neatšķir levreti, vipetu, greihaundu un azavaku. Bet dzirdēt tādas lietas no levretes īpašnieka mutes - tas ir interesanti. :twisted:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby biinumz » 14 Feb 2010, 21:54

mani visuzmanīgāko ir darijusi nevis bīgla īpašniecība, bet gan BonBon :) mums te kaut kur mūsu ielā dzīvo BonBonveidīgs suns... tipa tāds kā viņas un Baset Fauves krustojums pēc krāsas. nu ok, spalva varbūt bišķi mazāk asa :) bet nu es sākumā reāli piesardzīga biju ar to suni, nekad neuzdrošinājos domāt, ka tas nebūtu kādai šķirnei peiderīgs. tagad gan man ir radušās zināmas aizdomas, ka tas pieder šķirnei dvorterjers, bet tāpat man nepietiktu dūšas lepni slāt klāt un izteikt komplimentu: "Vai kāds skaists krancītis!" :) kā mana omīte sacīja - mūsdienās jau to šķirņu tik daudz, ka katram krancim ir kāds smalks nosaukums :)
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby kaija » 15 Feb 2010, 08:27

Man pilnīgi tumša bilde ir stafordi, pitbuļi un kas viņi tur ir. Trīs veidi laikam. Zinu, ka viņi ir bet atšķirt uz ielas nemāku, bet tāpēc jau var paprasīt, nevis izteikt minējumus.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby adze » 15 Feb 2010, 13:49

Nu mani jau vairs nepārsteidz, ja mūs par levreti sauc, bet pārsteidz tieši tas, ka tā sauc levretu īpašnieki. Kad puika bija kādus 2,5 mēn vecs, maziņš...nu labi...var jau būt, ka sīciņš un līdzīgs. Bet tad labākais bija tas, ka sieviete savam mazajam dēliņam : "Ooo, paskaties, tas ir tāds pats kā mūsu "...vārdu neatceros". Tā taču ir levretīte, vai ne?" "Nē, vipets". ..
"Nu ja tas jau tas pats. Es jau viņus zinu. Jūs zinat, tik dumji suņi!!! (par levretēm laikam) Nepakļaujas nevienai komandai, spītīgi utt."
Tajā brīdī es noriju kamolu un padomāju, kurš īpašnieks savu suni par dumju sauc un vēl citiem to stāsta...un vēl uzskata par vajadzīgu man to darīt zināmu. Man pat piemirsās, ka viņa īsti nesaprot par ko runā, bet nu diezgan nepatīkami, jo tas tika adresēts arī uz manu pusi :evil:
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby ewita » 15 Feb 2010, 13:51

Mums ir bulterjers...
Štandartā stāv rakstīts,ka acu forma trijstūraina un neliela...stāsts sekojošs
-a u vas buļterjer?
-da( jau nopriecājos ,ka ne pit buļ)
- a skažitje, s kakoj strani eta poroda?
- Angļiji..
- dāaa, a ja dumala kitaijskaja poroda..u ņih glazki kak u kitaicev :roll: :lol:
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Postby Ivettta » 15 Feb 2010, 14:59

Man arii bulka. Dzivojam Irl.
Nobriiniijos, ka iirelji nepaziist sho skirni, vienmeer jautaa, kas par skirni, lai gan tepat kaiminos - Anglijaa, izveidota. Bet visvairaak paarsteiza, ka Gratu nosauca par anglu buldogu. :roll: :shock: :mrgreen:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Linda B. » 15 Feb 2010, 16:08

kaija wrote:Man pilnīgi tumša bilde ir stafordi, pitbuļi un kas viņi tur ir. Trīs veidi laikam. Zinu, ka viņi ir bet atšķirt uz ielas nemāku, bet tāpēc jau var paprasīt, nevis izteikt minējumus.


Vispār man interēs kā atšķirt stafordu no pitbula.No sākuma domāju,ka nu jā pitbulam deguns mēdz būt brūns,pelēks,rozā,acis pa retam gadās zilas,raksturs mazliet sarežģītāks un liekas tā kā nedaudz muskoļotāks.Bet tad atradu dokumentālo filmu par suņu cīņām(nu vispār ne vienu vien par šo tēmu noskatījos),kur skaidri un gaiši pateica,ka stafords tas pats pitbuls esot.Esot pataisījuši pitbulus par stafordiem,lai varētu viņus bez problēmām ievest Lielbritānijā.
Pēc tās filmas vispār vairs nesaprotu tā ir viena šķirne zem diviem nosaukumiem vai tomērt divas :mrgreen: :roll:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby silverequs » 15 Feb 2010, 16:25

Vēsturiski tā sanāk, sadalījās viņi stafos un pitos pavisam nesen un ir tā, ka tie suņi, kas sākumā staigāja uz izstādēm un cīņās nepiedalījās bija stafi, bet tie kuri piedalījās piti. Tā kā es nezinu kā var runāt par atsevišķu šķirni, FCI tos neatzīst vispār. :roll:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Sinty » 15 Feb 2010, 16:35

Cik es zinu, tad pitbulls ir tā šķirne, no kuras cēlies Amstafs... Un jā - pitbulls nav atzīts FCI...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Linda B. » 15 Feb 2010, 16:59

Tikko palodāju pa netu un tas,ko es atradu bija tikai tas,ka stafs cēlies no pita,tika radīts kā izstāžu suns.Pitam vajadzētu būt slaidākam,augstākām atlētiskākam un aktīvākam par stafu.Tad bija kašķis,kur strīdējās stafa saimnieks ar pitbula saimnieku un viens uz otru bļāva,ka viņa šķirne esot drošāka un līdzsvarotāka,bet pie gala rezultāta tā arī nenonāca :mrgreen:
Bet vispār,ja paskatās kaut vai tos pašus video youtūbē,tad var redzēt,ka pitbuls kustās mazliet citādi,bet varbūt man tikai tā liekās,jo šķiet,ka jābūt kaut kādai atšķirībai starp viņiem. :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Linda B. » 15 Feb 2010, 17:01

Ā, un vienmēr gribējies kādam pajautāt kāpēc FCI pitbulus neatzīst?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby zukins » 15 Feb 2010, 17:13

man arii te tikko piemineetaas shkjirnes ir vienaa lielaa putraa. :oops: pirms kaada laicinja Eta mani apgaismoja kas ir kas, bet nu man atkal viss ir sajucis :mrgreen: varbuut kaads uznjemsies atshkjetinaat par taam shkjirneem + pieliekot pilnos nosaukumus, citaadi amerikaanji, anglji, pitbuli, stafi - viss vienaa kokteilii. :geek:
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Sinty » 15 Feb 2010, 17:38

FCI neatzīst, jo nav konkrēta šķirnes standarta. Pitbuli tika radīti cīņām un līdz ar to nekādu standartu eksterjera ziņā naf... Vismaz tā es domāju...

Kad bija vajadzīgi suņi cīņām, no buldogiem un terjeriem Amerikā izveidoja pitbulterjeru, bet Anglijā - Stafordšīras bulterjeru. Vēlāk radās vajadzība pēc neagresīva suņa un amerikāņi no pitbulterjera izselekcionēja mums tagad zināmo Amerikāņu Stafordšīras terjeru, kura sākotnējais nosaukums skanēja tāpat kā angļiem - stafordšīras bulterjers, bet vārdu bulterjers aizstāja ar terjers, lai pilnībā dzēstu atmiņas, ka šķirne ir kaut kādā veidā saistīta ar cīņām. Un pēc tam vēl, lai nejūk ar angļiem pievienoja vārdu - Amerikāņu...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Linda B. » 15 Feb 2010, 17:47

AKC uzskata,ka starp šīm divām šķirnēm(Amerikāņu pitbulterjers un Amerikāņu stafordšīras terjers)atšķirības nav.Daži AKC stafordšīras terjeri UKC ir reģistrēti kā pitbulterjeri un otrādi(nesaproitu gan kā viens suns var būt reģistrēts divās vietās).Daži uzskata,ka šķirnes savā starpā nav krustotas pārāk ilgi,lai tās varētu uzskatīt par vienu šķirni.Ja suns(Amerikāņu stafordšīras terjers) vispirms ir reģistrēts AKC,tad pārejot uz UKC to var reģistrēts kā pitbulterjeru.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby dacce » 16 Feb 2010, 13:20

adze wrote:Šodien viena sieviete mani pamatīgi sadusmoja. Nostājās taisni mums ceļā un ar smaidu sejā prasa ar ko es baroju savu resno levreti. Saku, ka tā nav levrete... "Da, da, ja znaju, u nas tozhe doma levretka, tolka hudaja" Es varēju visās valodās stāstīt, viņa tikai smaidīja un teica, lai nesatraucos, kāds man esot iesmērējis, bet sunīts jau vienalga mīļš :roll:
tā jau neesot tik traki, bet kājas resnas..


Nu tieši šitas personīgi mani visvairāk tracina. Ne tas, ka cilvēks nezina, bet ka strīdās pretī par savu taisnību :evil:
Man personīgi ir pamatīgas grūtības ar mazajiem bārdainajiem, 100reiz lasīts kā nu kuru sauc, bet vienalga nespēju atcerēties un atšķirt. Es tikai zinu, ka Laurai no foruma ir Bročeks. Ja satiktu tādu uz ielas, man viņš būtu bročeksuns :D Bet nu neietu klāt strīdēties un stāstīt, ka tas ir skočterjers vai sazin kas vēl :)
dacce
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 13 Jan 2010, 14:43

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Demix » 16 Feb 2010, 13:54

Man arī vislielākās dusmas ir par to,ka nezin,bet vienalga strīdās :twisted: Nav jau nekas slikts,ka nezin,tāpēc jau var jautāt,es vienmēr esmu gatava,kaut stundu stāstīt par savi šķirni,bet kad pasaka da,da ja znaju (pilnīgi tāds sakrālais teksts)un smīnēdams aiziet paliekot pie sava,tracina :twisted:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Laura » 18 Feb 2010, 23:51

dacce wrote:Es tikai zinu, ka Laurai no foruma ir Bročeks. Ja satiktu tādu uz ielas, man viņš būtu bročeksuns :D

Paldies, ka kāds ir pamanījis Bročassuni! Starp citu, tieši ar šādu "nickname" viņu arī viss rajons pazīst.
Vēl bija labs joks, kad viena mūsu pašu forumā sastopama būtne man pilnā nopietnībā apgalvoja, ka mans Bročassuns Rīgā noteikti neesot vienīgais, jo tieši tāds pats Juglā staigājot ar mazu meitenīti :rej:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby kaija » 19 Feb 2010, 08:19

Bet vai ta nevar būt tā, ka ieved suni un nekur nereģistrē. Nu vienkārši mājas mīlulis.
Man ar vasara bija lieli brīnumi Jūrmalā ieraudzīt :soks: pieaugušu briāru, bet tagad zinu, ka viņi bija no Krievijas atbraukuši atpūsties. Bet kad mani radi man to teica neticēju. :histerija:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby JATA » 19 Feb 2010, 08:29

kaija - pilnīgi noteikti tā arī ir , jo klubā stājas un reģistrējas kādā organizācijā tikai tie ievestie suņi, kas plāno izstādes un vaislas darbu un sabiedriski aktīvu dzīvi šķirnes popularizēšanā. Ar vižlām droši zinu, ka tā ir - ir vairākas , kas atbraukušas un mierīgi dzīvo bez iziešanas tautās. :jaa: Te dzimušie protams tiek reģistrēti LKF ciltsgrāmatā, tas dod zināmu uzskaiti - uz novembra beigām reģistrētas 12 vižlas, bet droši zinu, ka ir atvestas :braucam: vēl vismaz divas/trīs ...
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Puppy
Puppy
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests