LKA - LKF

All About Dogs

LKA - LKF

Postby Lily-Mia » 02 Jun 2011, 20:03

Vai no LKA kluba var paŗiet uz LKF klubu?
Lily-Mia
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 30 May 2011, 17:46

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: LKA - LKF

Postby Linda B. » 02 Jun 2011, 20:52

Admin: labots - var

oriģinālā atbilde: Nē,nekādā gadījumā.Otrādi gan sanāktu!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: LKA - LKF

Postby čība » 02 Jun 2011, 21:15

Var pāriet, bet ne vienmēr. Arī ja sanāks, būs 0tie c/r, kas principā nozīmē to, ka jums būs suns ar LKF c/r kuriem nebūs nekādas vērtības. Suni pārot nevarēsiet, neesmu droša vai var piedalīties izstādēs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: LKA - LKF

Postby siicis » 02 Jun 2011, 21:39

čība wrote:Var pāriet, bet ne vienmēr. Arī ja sanāks, būs 0tie c/r, kas principā nozīmē to, ka jums būs suns ar LKF c/r kuriem nebūs nekādas vērtības. Suni pārot nevarēsiet, neesmu droša vai var piedalīties izstādēs.


var piedalīties izstādēs... zinu konkrētu suni kas pārgājis no Favorīta pluss un vienu no LKF klubiem un piedalās izstādēs un ir guvis arī titulus :)
User avatar
siicis
Puppy
Puppy
 
Posts: 435
Joined: 13 Jan 2010, 20:52
Location: Jūrmala

Re: LKA - LKF

Postby Linda B. » 02 Jun 2011, 21:56

Tad jau tur ir jābūt ļoti labam sunim,lai LKFs gribētu viņu ņemt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: LKA - LKF

Postby čība » 03 Jun 2011, 08:43

Atkarīgs arī no tā, kādi c/r ir sunim. Ja sunim ir FCI sistēmas c/r un saimnieks aiz nezināšanas iestājies citas organizācijas klubā, nedomāju ka tā ir nelabojama kļūda. Un tad jau suns var arī LKF veiksmīgi izstādīties. Ja tie ir citas organizācijas c/r, tad normālā gadījumā suns izstādēs piedalīties nevarēs, ja vien nav super-duper eksemplārs vai ļoti retas šķirnes pārstāvis.
Te pat forumā bija runa par haskijiem, ka tie varēs dabūt 0 c/r lai varētu piedalīties sacensībās vajadzīgajā klasē. Es gan nezinu kā tur viss un vai ir noticis.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: LKA - LKF

Postby Safohouse » 03 Jun 2011, 08:54

Manā paziņu lokā visi, kas ir pārgājuši no LKA vai LKBA uz LKF, saņemot 0 ciltsrakstus, veiksmīgi izstādās LKF izstādēs. Kāda tad viņiem būtu jēga pāriet, ja izstādēs nevarētu piedalīties?
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: LKA - LKF

Postby čība » 03 Jun 2011, 09:46

Safohouse wrote:Manā paziņu lokā visi, kas ir pārgājuši no LKA vai LKBA uz LKF, saņemot 0 ciltsrakstus, veiksmīgi izstādās LKF izstādēs. Kāda tad viņiem būtu jēga pāriet, ja izstādēs nevarētu piedalīties?


Kādas organizācijas c/r bija tiem suņiem un kāda šķirne?

Man vienkārši interesanti, jo šis man tiešām ir neizpētīts jautāums un cik no iepriekš ievāktās info esmu izsecinājusi, ka izstāžu un vaislas dēļ no LKA, LKBA ar ne FCI c/r nav jēga pāriet. Bet tik pat labi iespējams, ka LKA sastāv suņi ar FCI c/r.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: LKA - LKF

Postby Safohouse » 03 Jun 2011, 09:55

Am.buldogs, zeltainais retrivers, am.stafs un vēl. Visi ar LKA izdotiem c/rakstiem.
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: LKA - LKF

Postby Robins » 03 Jun 2011, 10:42

čība wrote:cik no iepriekš ievāktās info esmu izsecinājusi, ka izstāžu un vaislas dēļ no LKA, LKBA ar ne FCI c/r nav jēga pāriet. Bet tik pat labi iespējams, ka LKA sastāv suņi ar FCI c/r.


Ir būtiski atšķirīgi noteikumi izstādēm un vaislai.
Lai piedalītos izstādēs, ir nepieciešami Reģistra (nulles) ciltsraksti - tos var dabūt, ja šķirnes klubs sniedz pozitīvu atzinumu un ir saņemti 2 vērtējumi no FCI ekspertiem, ka suns atbilst attiecīgajai šķirnei.
Vaislai prasības ir krietni stingrākas. Jālasa te, sākot no punkta 8.13 http://www.dogs.lv/index.php?mode=ldoc&id=1&depart=205&sdepart=130
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: LKA - LKF

Postby Creme de la Creme » 03 Jun 2011, 10:43

Nu cilvēks jau nesaka ka grib suni pārvest FCI sistēmā. Ir tādi, kas iestājas kādā no LKF klubiem lai nodarbotos ar sportu u.tml., bet vēlāk nopērk suni ar FCI ciltsrakstiem. Protams - šajā gadījumā jāaizmirst par paralēlu LKA izstāžu apmeklēšanu (kā saka - uz diviem krēsliem nenosēdēsi...), bet suns var piedalīties dažādos ''izklaides'' pasākumos, kā jau minēju, kur ciltsrakstus neprasa (var pat būt suņi pilnīgi bez dokumentiem)...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: LKA - LKF

Postby D'Karlo » 03 Jun 2011, 10:50

čība wrote:Atkarīgs arī no tā, kādi c/r ir sunim. Ja sunim ir FCI sistēmas c/r un saimnieks aiz nezināšanas iestājies citas organizācijas klubā, nedomāju ka tā ir nelabojama kļūda. Un tad jau suns var arī LKF veiksmīgi izstādīties. Ja tie ir citas organizācijas c/r, tad normālā gadījumā suns izstādēs piedalīties nevarēs, ja vien nav super-duper eksemplārs vai ļoti retas šķirnes pārstāvis.
Te pat forumā bija runa par haskijiem, ka tie varēs dabūt 0 c/r lai varētu piedalīties sacensībās vajadzīgajā klasē. Es gan nezinu kā tur viss un vai ir noticis.


Vienreizējs un kopīgs pasākums ir noticis veiksmīgi. Diezgan daudz haski tika pie 0 cr, lai varētu startēt sacensībās atbilstošā klasē.
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: LKA - LKF

Postby čība » 03 Jun 2011, 12:05

Robins wrote:
čība wrote:cik no iepriekš ievāktās info esmu izsecinājusi, ka izstāžu un vaislas dēļ no LKA, LKBA ar ne FCI c/r nav jēga pāriet. Bet tik pat labi iespējams, ka LKA sastāv suņi ar FCI c/r.


Ir būtiski atšķirīgi noteikumi izstādēm un vaislai.
Lai piedalītos izstādēs, ir nepieciešami Reģistra (nulles) ciltsraksti - tos var dabūt, ja šķirnes klubs sniedz pozitīvu atzinumu un ir saņemti 2 vērtējumi no FCI ekspertiem, ka suns atbilst attiecīgajai šķirnei.
Vaislai prasības ir krietni stingrākas. Jālasa te, sākot no punkta 8.13 http://www.dogs.lv/index.php?mode=ldoc&id=1&depart=205&sdepart=130


Paldies! :)

Creme de la Creme wrote:Nu cilvēks jau nesaka ka grib suni pārvest FCI sistēmā. Ir tādi, kas iestājas kādā no LKF klubiem lai nodarbotos ar sportu u.tml., bet vēlāk nopērk suni ar FCI ciltsrakstiem. Protams - šajā gadījumā jāaizmirst par paralēlu LKA izstāžu apmeklēšanu (kā saka - uz diviem krēsliem nenosēdēsi...), bet suns var piedalīties dažādos ''izklaides'' pasākumos, kā jau minēju, kur ciltsrakstus neprasa (var pat būt suņi pilnīgi bez dokumentiem)...


Normālā valsī ar savu suni cilvēks var darīt ko vēlas. Tikai Latvijā visur ir kašķu plinkas, kas neko nevar sadalīt un no tā cieš suņu saimnieki.
Robežsargi ir vienīgie, kas var normāli darboties ar savu suni nepārkāpjot "organizācijas" likumus un viņiem neviens neliedz dalību dažādos pasākumos un pie robežsargiem tā pat var braukt jebkurš - gan no LKA, gan no LKF, gan no LKBA, IKU utt.

Protams, ja runājam par starptautiskām sacensībām, tad ir svarīgi FCI c/r.

D'Karlo wrote:Vienreizējs un kopīgs pasākums ir noticis veiksmīgi. Diezgan daudz haski tika pie 0 cr, lai varētu startēt sacensībās atbilstošā klasē.

:aptracis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: LKA - LKF

Postby Bafija » 03 Jun 2011, 12:20

D'Karlo wrote:
čība wrote:Atkarīgs arī no tā, kādi c/r ir sunim. Ja sunim ir FCI sistēmas c/r un saimnieks aiz nezināšanas iestājies citas organizācijas klubā, nedomāju ka tā ir nelabojama kļūda. Un tad jau suns var arī LKF veiksmīgi izstādīties. Ja tie ir citas organizācijas c/r, tad normālā gadījumā suns izstādēs piedalīties nevarēs, ja vien nav super-duper eksemplārs vai ļoti retas šķirnes pārstāvis.
Te pat forumā bija runa par haskijiem, ka tie varēs dabūt 0 c/r lai varētu piedalīties sacensībās vajadzīgajā klasē. Es gan nezinu kā tur viss un vai ir noticis.


Vienreizējs un kopīgs pasākums ir noticis veiksmīgi. Diezgan daudz haski tika pie 0 cr, lai varētu startēt sacensībās atbilstošā klasē.


Nu es gan neteikšu ka daudzi (vien pāris gab.) un c/r ir tukšā info + aizliegums vaislā (dzeltenā josla). (vārds sunim bez prefix, vecāki 0, audzētājs 0).Tikai Id, īpašnieks, dz.d.
Domāti tikai priekš sporta.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: LKA - LKF

Postby Creme de la Creme » 03 Jun 2011, 15:16

Dzeltenā josla uz ciltsrakstiem nenozīmē aizliegumu suni izmantot vaislā. Ja suni ir liegts pārot - uz ciltsrakstiem tas tiek uzrakstīts. Suņus ar izcelsmes apliecību pārot drīkst tikai izpildot speciālas prasības...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: LKA - LKF

Postby OrlandoSeaHorse » 04 Jun 2011, 00:04

čība wrote:Normālā valsī ar savu suni cilvēks var darīt ko vēlas.
Protams, ja runājam par starptautiskām sacensībām, tad ir svarīgi FCI c/r.
Jebkura valsti tu vari staties taja organizacija, kur tevi nem pretim. Un t as ir atkarigs no organizacijas, nevis no valsts. Tas pats par starptautiskam sacensibam: kas riko, tas ari nosaka, vai piedalas visi, kam 4 kajas, vai tomer "savéjie". Pat Olimpiade -visplasakas starptautiskas sacensibas - ir ar saviem noteikumiem un ta vis katrs, kurs uzdoma, nevar tikt piedalities.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: LKA - LKF

Postby dobermanis » 07 Jun 2011, 14:24

Man gan arī šis jautājums - AIZLIEGUMI piedalīties citu organizāciju rīkotajās sacensībās (neiet runa par izstādēm) - ļoti interesē un arī izsauc diezgan ievērojamas dusmas.
Pašai suns ir ar FCI c/r, neesmu nevienā no bezdievīgi konkurējošajām organizācijām. Vairāk interesē darboties un piedalīties dažāda veida sacensībās - obedience, BH, varbūt kādreiz IPO, nacionālā daudzcīņa. Taču - kā jau parastais mirstīgais atduros pret aizliegumu piedalīties LKFa saistīto klubu organiizētajos pasākumos - ir jābūt biedram. Tādā ziņā - cepuri nost LSSF (Latvijas sporta suņkopības federācija) rīkotājās nacionālas daudzcīņas sacensībās drīkst piedalīties jebkurš , kam ir suns ( neatkarīgi no c/r esamības vai neesamības, šķirne vai bezšķirne) , no jebkuras organizācijas. šajā organizācijā rikotie čempionāti pilntiesīgi var saukties par ATKLĀTAJIEM LATVIJAS čempionātiem, jo nav ierobežojumu dalībai. Turpretī LKFa rīkotie čempionāti (nedomāju - starptautiskos) nedrīkstētu saukties par atklātajiem vai Latvijas, jo dlība tajos ir stingri ierobežota , nosaukums maldina cilvēkus.
Kādas gan problēmas būtu pielaist arī kādu no malas , vai tad sacensībās darās kas neizpaužams , slepens.
Bez tam , tagadējos laikos savam sunim mācu to , ko vēlos un arī piedalīties vēlos tur , kur man interesē, bet tas Latvijā ir liegts. Varētu iestāties kādā klubā, kas ir saistībā ar LKFu, taču uzreiz BAISMAIS AIZLIEGUMS - CITUR NEKUR NE SOLI ! Murgs kaut kāds.
Vajadzētu dot cilvēkiem iespēju iesaistīties tur , kur viņi var, tur kur ir iespējas un vēlēšanās, tad varbūt arī vairāk cilvēki pievērstos darbošanai ar suņiem, sportošanai kopā ar tiem. Rīga jau nav visa Latvija - cilvēki dzīvo arī laukos - arī es gribētu braukt uz jebkurām sacensībām , uz kurām man ir ģeogrāfiski, finansiāli un ekonomiski izdevīgi - respektīvi uz tuvēkajiem punktiem, jo naudiņas ir tik , cik ir, bet bezdarbībā arī sēdēt negribas.
Oi, izplūdu ne pa jokam, bet nu stipri sāp šis aizliegumu un ierobežojumu jautājums ( bez tam esmu bijusi gan LKFā, gan LKA - tā kā zinu kas notiek vienā un otrā organizācijā).
User avatar
dobermanis
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 15 Apr 2010, 16:08
Location: Latvia/Estonia

Re: LKA - LKF

Postby Creme de la Creme » 07 Jun 2011, 16:55

Jebkurš klubs ir sabiedriskia organizācija. Jebkura sabiedriska organizācija izstrādā savus noteikumus. gribi - pieņem, negribi - nepieņem, veido savu organizāciju u.tml. Tāpēc man bieži vien nav izprotama cien. Pavlovska kunga ''cepšanās'' saistībā ar LKF klubu prasībām un noteikumiem, sevišķi ņemot vērā ka pats ir LKA ''augšā''.
Man taču neienāks prātā doties uz siera klubu un pieprasīt, lai tur sāk cept desiņas. Tas tā...pilnīgi ne par tēmu...
Šī tēma ir pārcilāta n-tajos forumos, n-tās reizes. Nekas no tā nemainīsies...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: LKA - LKF

Postby čība » 08 Jun 2011, 08:09

Creme de la Creme wrote:Jebkurš klubs ir sabiedriskia organizācija. Jebkura sabiedriska organizācija izstrādā savus noteikumus. gribi - pieņem, negribi - nepieņem, veido savu organizāciju u.tml. Tāpēc man bieži vien nav izprotama cien. Pavlovska kunga ''cepšanās'' saistībā ar LKF klubu prasībām un noteikumiem, sevišķi ņemot vērā ka pats ir LKA ''augšā''.
Man taču neienāks prātā doties uz siera klubu un pieprasīt, lai tur sāk cept desiņas. Tas tā...pilnīgi ne par tēmu...
Šī tēma ir pārcilāta n-tajos forumos, n-tās reizes. Nekas no tā nemainīsies...


Diemžēl nemainīsies.
Neviens šeit neprasa siera klubā cept desiņas, bet gan brīvu izvēli - ja es paralēli siera klubam tomēr pa reizei gribu uzcept kādu desiņu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: LKA - LKF

Postby Creme de la Creme » 08 Jun 2011, 08:19

Nu tur nu neko darīt - noteikumi radīti lai tos ievērotu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests