Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

All About Dogs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Volts » 30 Oct 2011, 07:28

Mīļie suņu īpašnieki! Tas būtu ļoti labs jautājums ,,Bez tabu" vai ,,Tautas balsij". Jo , ne jau visiem ir mašīnas, un, ja tu esi godprātīgs sabiedriskā transporta lietotājs, tad būtu jārod iespēju tev tādam būt.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Retrīvers » 01 Nov 2011, 08:29

Es, piemēram, sestdien braucu autobusā no izstādes ar savu Zeltainā Retrīvera MAZULI.
Viņai nebija vēl seši mēnesīši pat.
Man bija biļete, sunim nopirku biļeti, bija arī pase ar visām vajadzīgajām potēm.
Tad Ķīpsalā iekāpj kontrole un sāk braukt augumā, ka man kucēnam nav uzpurņa.
Viņš, lūk, apēdīšot mazu bērnu, kas tam uzkāpis uz kājas.
Lika man kāpt ārā, bet pēc kāda laiciņa pārrunām (kad viņiem pašiem vairs nebija laika) tomēr atļāva man braukt.. Ar tādiem vārdiem: "Lai tā būtu pēdejā reize."

1) Es neuzskatu, ka miermīlīgās un draudzīgās šķirnes MAZULIM vajadzētu uz purniņa stūķēt uzpurni(noteikti ja būtu cilpiņa man pieksītos par to, kāpēc tāds mazs uzpurnis, jo sauc viņu taču var elpot... ://).
2) Es nemaz neļautu maziem bērniem kāpt uz sava suņa kājas, es tomēr viņu pieskatu.
3) Un nestāvējām jau autobusa vidū mēs, netraucējām neviem, bijām pašā aizmugurē.

Vai ir kaut kur raksītas šķirnes, kurām nevajag uzpurni, vai arī vecums, no kura tas būtu jāliek?
Tik pat labi uzpurnis būtu vajadzīgs arī mopsim, franču buldogam un mazajam čihuahua?
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 01 Nov 2011, 09:07

Man nesaprotama liekas šādu prasību (par uzpurni) neievērošana.
Protams, pieskatam, bet košana, ja kāds uzkāpj ir suņa dabiskā reakcija - tur nav nekāda sakara miermīlīgu suni.

Ja sunim nav uzpurņa - somā. Punkts. Es kasos arī ar sīkšķirņu saimniekiem, ja suns ir rokās - jo tā viņš var iekampt pat sejā.

Protams, būtu forši, ja visi varētu braukt sabiedriskajā transportā bez uzpurņiem, kā tas ir Vācijā, Zviedrijā. BET tad vajag arī milzīgus sodus par to, ja suns tomēr ieķer un civiltiesisko suņa īpašnieka atbildību - par ko atkal visi pukstētu.
Protams, es zinu, ka mans suns nekodīs. Bet piedodiet, Latvijā - zinot cik atbildīgi ir lielākā daļa suņu īpašnieku uzskatu, ka uzpurnim ir jābūt.

Turklāt, neviens nav rakstījis kādam ir jābūt uzpurnim tāpēc es tiešām nesaprotu šo problēmu - nelikt uzpurni, nav jau jāliek tas metāla karkass, pietiek ar ādas siksniņu ap purnu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby madja » 01 Nov 2011, 09:21

piekritīšu Čība - mēs nevaram nu nekādi pierādit kontrolierim,ka suns nekodīs, jo apkārt ir pārāk daudz stulbu saimnieku ar neaudzinātiem suņiem. es savai ņuņņai,kas cilvēkam mūžā nav pat uzrūkusi, lieku tādu glītu uzpurņa imitāciju. ap kaklu. ja nu manītu tramīgus sketienus vai vadītājs aizrādītu, mēģinātu uzstutēt uz deguna, bet vēl kautkā nav nācies. neesmu gan ne reizi brauksi piebāztā sabtransportā, tad droši vien liktu to štruntu uz deguna.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby silverequs » 01 Nov 2011, 09:28

Karstās vasarās, kad kaut kur jābrauc, nelieku uzpurni, jo suns, kas jau tā ir knapi elpojošs varētu būt pēc tam jāatkačā. Bet vispār, ja godīgi, lai pamēģina kāds manam sunim virsū uzkāpt, būs nokdaunā ātrāk nekā suns paspēs noreaģēt. :grr:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 01 Nov 2011, 09:42

Nu es vasarā lieku tādu uzpurni kā purna siksna - principā sunim nekas netraucē kādam iekost :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby dresetajs » 01 Nov 2011, 09:44

Atkārtoju jautājumu par uzpurni transportā: jaunajos noteikumos, kuri piekarināti katrā transportā, neredzu vairs šo prasību (par vet. apliecību arī)- vai ir vajadzīgs? :neparliecinats:

Es braucu 29.10. uz Skonto ar 3 suņiem trolejbusā, pietiekoši pilnā- visi 3 bija bez uzpurniem un neviens cilvēks neko nepateica (paveicas gan- zinu :) ). Kundze kapjot no trolejbusa paglaudīja un teica, ka visu braukšanas laiku to gribēja izdarīt 8-) Kontrole netrapījas :kanepe:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 01 Nov 2011, 09:53

dresetajs wrote:Atkārtoju jautājumu par uzpurni transportā: jaunajos noteikumos, kuri piekarināti katrā transportā, neredzu vairs šo prasību (par vet. apliecību arī)- vai ir vajadzīgs? :neparliecinats:

Jāpameklē, es vairs vispār nevaru atrast normālus noteikumus. Būs jāpalasa, kas tur rakstīts, ja nav rakstīts, ka uzpurni vajag - vispār nevajadzētu nekādiem jautājumiem pacelties...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Aby » 01 Nov 2011, 10:01

Es šo pašu jautājumu uzdevu Rīgas Satiksmei un viņi atbildēja, ka tas, ka uzpurnim jābūt ir noteikts Ministru kabineta noteikumos, kuros, precīzi nepateikšu, kautkas par pasažieru pārvadāšanu, līdz ar to tas nav nodublēts Rīgas sabiedriskā transporta lietošanas noteikumos.

Edit: atradu - 11.12.07 Noteikumi nr. 843 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība" 73.punkts
Aby
Baby
Baby
 
Posts: 79
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Rīga, Z-kalns

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby ruu » 01 Nov 2011, 11:48

Aby wrote:Edit: atradu - 11.12.07 Noteikumi nr. 843 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība" 73.punkts

73. Suni sabiedriskajā transportlīdzeklī pārvadā, turot to īsā pavadā. Sunim jābūt ar uzpurni un ar žetonu pie kaklasiksnas. Pasažierim, kurš pārvadā suni, jābūt līdzi suņa vakcinācijas apliecībai. Aizliegts pārvadāt suni uz sēdekļa.

Par siksnu ir skaidrs, par uzpurni skaidrs ir tas, ka nav definēts kādam jābūt uzpurnim. Bet kā ir ar žetonu? Manā pilsētā reģistrācijas žetoni suņiem vairs nav vajadzīgi, jeb vai tas ir domāts žetons ar saimnieka koordinātēm?

+ offtopic "Aizliegts pārvadāt suni uz sēdekļa". Nez, vai suni uz skrituļslidām ir atļauts pārvadāt? ;)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Linda B. » 01 Nov 2011, 12:15

Jā,man arī interesē,kas tie par žetoniem? Nekad neesmu dzirdējusi,ka Iecavā kāds suņiem dotu reģistrācijas žetonus.Potējušās esam pie vairākiem vetiem arī tur neviens neko par žetonu nekad nav minējis.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 01 Nov 2011, 14:14

Runa ir par reģistrācijas žetonu, kas apliecina, ka ir nomaksāta ikgadējā nodeva.
Bet - ja cilvēks nav no LV? Vai ir no laukiem, kur žetonus neizsniedz parasti? Tā prasība patiesībā ir visnotaļ pretlikumīga...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Creme de la Creme » 01 Nov 2011, 14:16

Linda B. wrote:Jā,man arī interesē,kas tie par žetoniem? Nekad neesmu dzirdējusi,ka Iecavā kāds suņiem dotu reģistrācijas žetonus.Potējušās esam pie vairākiem vetiem arī tur neviens neko par žetonu nekad nav minējis.

Mums novadā pat nav nodoklis jāmaksā, kāds tur vēl žetons...
Tas noteikti domāts Rīgas suņiem. Sanāk tā, ka sab.transportā Rīgā drīkst braukt tikai rīdzinieki :sajucis: Ej nu pēc tam kādam ieskaidro, ka tu esi deklarēts citā Latvijas pusē...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 01 Nov 2011, 18:47

Bija (agrāk) tāds žetons, uz kura attēlots vācu aitu suns sudraba krāsā uz zila fona, kas bija vispārējais valsts suņu reģistrācijas žetons. Pēdējoreiz tādu redzēju apmēram pirms 7 gadiem, pēc tam par tiem neko neesmu dzirdējusi.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby irituska » 01 Nov 2011, 22:44

Man ir divi suņi - tātad par katru bagāžas biļete? Tas nekas, ka suņu kopējais svars 7 kg un viņi aizņem mazāk vietas kā dažs labs iepirkuma maiss. + atrodas man klēpī, jo zemē es viņus neriskēju likt + viņi nemēdz transportā rupji lamāties, špļaut zemē saulespuķu sēklu čauliņas, bojāt transporta līdzekļa salonu utt, utt.

Būs adekvāta bagāžas biļetes cena - maksāšu. Nebūs - nemaksāšu. Āmen.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Laura » 01 Nov 2011, 23:06

Jā, un es varu derēt, ka Tavi divi suņi, kas kopā sver mazāk kā 7 kg, nebrauc arī netīrā, smirdīgā un smērējošā apģērbā. Bet vienalga - par viņiem jāmaksā 1,40 Ls katrā virzienā, bet kubikmetru metāllūžņu bomzis var vest par velti...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Nov 2011, 11:46

Par tiem žetoniem. Te jau iepriekš viens ieminējās, ka žetona lauciniekiem nav (arī ārzemniekiem nav). Bet sunim ir čips. Gan jau vismaz kādu laiku varētu apmulsināt visus žetonu prasītājus, ja nesatricnāmā mierā paziņotu, ka sunim ir čips, laipni lūdzam, ņemiet lasītāju un lasiet! Vai nu visi zin, kas tas čips tāds ir, vēl daļā sabiedrības valda uzskats, ka tur ir informācijas gūzma, līdz pat mistiskai spējai sazināties ar GPS satelītiem pretējā vizienā.... Maģija!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby Robins » 03 Nov 2011, 12:45

OrlandoSeaHorse wrote:Par tiem žetoniem. Te jau iepriekš viens ieminējās, ka žetona lauciniekiem nav (arī ārzemniekiem nav). Bet sunim ir čips. Gan jau vismaz kādu laiku varētu apmulsināt visus žetonu prasītājus, ja nesatricnāmā mierā paziņotu, ka sunim ir čips, laipni lūdzam, ņemiet lasītāju un lasiet! Vai nu visi zin, kas tas čips tāds ir, vēl daļā sabiedrības valda uzskats, ka tur ir informācijas gūzma, līdz pat mistiskai spējai sazināties ar GPS satelītiem pretējā vizienā.... Maģija!


Atrunai un acu aizmālēšanai derēs, bet savādāk - nederēs. Ja ir rakstīts, ka jābūt žetonam, tad neder nekāds čips. Vispār tur noteikti ir domāts žetons, kurš apliecina trakumsērgras vakcināciju un suņu nodevas nomaksu (Rīgā), bet tā kā sīkāk tas nav atrunāts - tad der arī jebkāds cits žetons. Es vajadzības gadījumā izmantoju tādu LKF žetoniņu - sens izstādes suvenīriņš.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby AliseM » 03 Nov 2011, 15:36

Tomēr gribu oponēt uzpurņu mīļotājiem - nodemonstrējiet , lūdzu , uzpurņa uzlikšanu franču buldogam vai mopsim :lamajas: , kurš teorētiski arī var iekost.
Tāpat gribētos redzēt jorku ar papiljotkām un uzpurni (ja jau reiz jums ir bail, ka viņš var kādam iekost sejā) :aknee: .
- es ļoti atvainojos, bet visam ir robežas un nevajag visu absolutizēt!

Ja godīgi, tad es pat nevaru iedomāties situāciju - kā klēpī sēdošs vai uz rokām paņemts suns var kādam iekost sejā... ja nu vienīgi tā seja pati nelien akurāt virsū!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Rīgas Satiksmes bizness – gudri suņi?

Postby čība » 03 Nov 2011, 16:28

AliseM - es ļoti apšaubu, ka kaut kas no tā visa vispār ir attiecināms uz forumiešu suņiem! Vismaz man ir radies priekštats, ka šeit visiem suņi ir audzināti un kā mazs tā liels mierīgi varētu iztikt bez uzpurņa.
Tai pat laikā es zinu divus jorkus, kas ir agresīvi (tieši agresīvi nevis kvankšķoši) - ne tā paskaties un šamējais metas kost. Turklāt man tieši tāda situācija piepildītā trolejbusā - neesmu gara auguma, tāpēc toreiz kā reiz sanāca, ka dāma iekāpa un burtiski iebāza savu suni man sejā.
Ir somas maziem suņiem un uzpurņus arī var piemeklēt.
Protams, esmu lielu suņu fans, un nesamierināšos, ka maziem suņiem tiek dotas kaut kādas atlaides :paukojas: Tāpēc, ka bieži vien mazie suņi ir neaudzināti un saimnieki arī ar putniem galvā (vēlreiz atkārtojos ka šo visticamāk nevar raidīt forumiešu virzienā).

Ja godīgi, mana utopija - reizi pāris gados kārtot testu, piešķirt socializētiem un kontrolējamiem suņiem žetonus vai da jebko citu, kas ļautu atbilstoši brīvākus nosacījumus. Es piemēram neredzu iemeslu, kāpēc suns nevar paskraidīt pa parku pēc kociņa nevienam netraucējot.
Es būtu ar mieru maksāt par testu un to, ka ar savu suni varu normāli vakarā pamētāt kociņu ar vienu aci non-stop nemeklējot policiju.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests