sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

All About Dogs

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 08 Dec 2011, 11:19

Personīgi mani vairāk uztrauktu suņu ar neatbilstošu temperamentu piedalīšanās izstādes - agresīvi, bailīgi... kas arī daudzām šķirnēm ir šķirnes standartā ierakstīts, kā diq trūkums, bet tai pat laikā ģībonī krītoši un zobus šmakstinoši tiek vilkti un pelna titulus, kā nograb. :koslene: Un vispār - cik ir tādu ekspertu, kam rūp temperaments?!
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 08 Dec 2011, 11:30

donna-tonna wrote:
Korland Rein wrote:OK, ir CLR pievienoti un būs atzīmēts katalogā? Vai ekspertam ar pirkstu paradīs, kurš tieši suns tas ir?

nē, man liekas loģiski, ka šads suns, kas neder (kriptorhs, vaislas brāķis) netiek vienkārši uz izstādi reģistrēts. Nu, c-rakstus taču nepievieno pieteikumam smukumpēc, bet, lai organizatoriem ir skaidrs - kas tie par c-rakstiem un kādas ir atzīmes tajos. Es nez, bet piemērs varētu būt Ch un suņi darba klasē - nav diplomu, suņus pārmet openā, ja suns ir kastrāts, viņam nav atzīmes par vaislas brāķi - viņu reģistrē izstādei. Es nezinu, man vēl nav bijis laiks izlasīt labojumus :sajucis:

Par to jau es arī runāju! Ka reglamentā nav atrunāts šāds moments, ka vaislas brāķi netiks registrēti! Ir pieņemtas izmaiņas, kas stāsies spēkā, bet kā tas darbosies, lai nejauktu sāli ar cukuru, nav zināms!
Un otrs: man ir zināmi vairāki gadijumi, kad kucēniem vecumā no 6-9 mēnešiem viena oliņa paliek mazāka līdz pavisam pazūd. Ārstu viedoklis - iespējama trauma. Sasitums, asinsrite sliktāka un taml...līdz oliņa izžūst. Šie suņi ir vēlāk kastrēti, bet suņi reāli skaisti! Kas tad var izsekot šādiem gadijumiem līdzi? kā tad bija trauma vai genētika? Suņiem ir normāli CLR, jo uz aktēšanu tās olas ir bijušas.
Tādus gadijumus var minēt 101, tapēc reglamentam ir jarunā skaidra valoda, lai nebūtu pārpratumu.
Kas attiecas uz manas audzētavas suņiem, tad nezinu, kam jānotiek lai ar manu piekrišanu kādreiz kāds Korlandietis bez olām ieietu ringā, ja arī tāda iespēja kādam rastos! Tā ir totāla blamāža šķirnei un mani uzskati par šo ir nesatricinami līdz izmainīs škirnes standartu! 8-)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Pur Pur » 08 Dec 2011, 11:32

Bez zobiem pēcnācējus var radīt un nodot trūkumu tālāk, bet bez ''zvaniem'' pēcnācējus neradīsi.
User avatar
Pur Pur
Puppy
Puppy
 
Posts: 377
Images: 25
Joined: 19 Jan 2010, 20:47

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 08 Dec 2011, 11:42

Tas ir muļķim skaidrs! bet kur paliek STANDARTI?????!!!!!

4. Eksperta pienākumi.
4.2. Jāievēro FCI apstiprinātie suņu šķirņu standarti. Ekspertam nav tiesību interpretēt standartu pēc saviem ieskatiem


1.2. Izstādēs var piedalīties šķirņu suņi, tai skaitā sterilizēti un kastrēti, kuru standartus, ciltsrakstus un reģistra apliecības atzīst Latvijas kinoloģiskā federācija (LKF) un Starptautiskā kinoloģiskā federācija (FCI).
Tad, kad standartu mainīs, tad es šim piekritīšu!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Eklēriņš » 08 Dec 2011, 11:45

Bet paga, ja ringā ieiet rots bez zoba/zobiem un parāda ārsta izziņu, ka traumas rezultāts, tad tak nav diskābelis? Tad jau tieši tāpat ar tām olām, nu bija, re papīrītis, ka tagad nav.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 08 Dec 2011, 12:29

Eklēriņš wrote:Bet paga, ja ringā ieiet rots bez zoba/zobiem un parāda ārsta izziņu, ka traumas rezultāts, tad tak nav diskābelis? Tad jau tieši tāpat ar tām olām, nu bija, re papīrītis, ka tagad nav.

:par: Vienīgais - tam jābūt atrunātam izstāžu reglamentā, lai nesanāk ''nesmukumi''. Vai arī cilvēki ir jābrīdina - ja tavam sunim kaut kas trūkst (zobi, ''tas'' vai kas cits), tad jābūt izziņai - kas, kad, kāpēc ir noticis. Man puikam arī trūkst zobi, bet izziņā viss smuki aprakstīts - tad un tad, tāda un tāda iemesla pēc izrauti tādi un tādi zobi. Un par ''to'' tāpat -tad un tad izopērētas tik un tik olas. Vienīgais - vairumam kriptorhu tomēr ir abas olas (tikai viena sēž vēderā), vets tik un tā rakstīs - izoperētas divas olas.
Tad, manā skatījumā, atliek viekt tikai nelielas izmaiņas izstāžu reglamentā. Resp. - suņi ar atzīmi ''nav izmantojams ciltsdarbā'' izstādēs netiek reģistrēti. Un viss - visas problēmas un domstarpības tiktu atrisinātas.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby BaibaB » 08 Dec 2011, 12:33

Eklēriņš wrote:Bet paga, ja ringā ieiet rots bez zoba/zobiem un parāda ārsta izziņu, ka traumas rezultāts, tad tak nav diskābelis? Tad jau tieši tāpat ar tām olām, nu bija, re papīrītis, ka tagad nav.

es zinu gadījumu, kad ar visu ārsta izziņu, ka zobs izrauts traumas rezultātā, eksperts sunim vienalga iedeva zemāku atzīmi tieši zoba dēļ. ne DQ, bet samazināja atzīmi.
eksperts ir dievs ringā. ļoti interesanti, kā eksperts tagad liks vērtējumus kastrātiem. nu taču pēc savas sapratnes par standartu. un tas kastrāta saimnieks diez vai būs laimīgs par vērtējumu v.g. tikai tāpēc, ka nav OO. es pieņemu, ka visu kastrātu saimnieki arī tagad netrauksies uz izstādēm, bet ja nu kāds eksperts skaistam, tiešām skaistam kastrātam iedod diskābeli bez problēmām, jums nav OO, neatbilst standartam un izziņu iesāliet. saimnieks otrreiz tādu tomēr publisku pazemojumu vairs negribēs piedzīvot.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby ajame » 08 Dec 2011, 12:35

Bet, piemēram, ja saimniekam ļoti patīk izstāžu atmosfēra, patīk tajās piedalīties utt., bet viņš nevēlas nodarboties ar vaislas darbu? Visur tiek rakstīts- ja nevēlies savu suni pārot, tad labāk kastrē/sterilizē.
Kāpēc lai tāds saimnieks, kuram ir tāds suns/kuce nevarētu nodarboties ar savu hobiju? Galu galā arī kaķiem ir savas kastrātu/sterilizēto klases.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 08 Dec 2011, 13:11

Kas attiecas uz rotiem, tad biežak trūkstošie ir M3 un P1, nu pamēginiet tos zobus nolauzt, izsist vai ka citādi....Būs pagrūti! Tie vai nu ir vai nu nav!
Man kuce 3 gados nolauza zobu, uztaisīju Rtg, kamēr zoba daļa bija mutē + ārsta izziņa. Izstāde samazināja atzīmi un uz salīdzināšanu netika, jo bija citi labi suņi un ar veseliem zobiem. Kā eksperts spriedīs, tā būs! Zoba atlikusī daļa vēlāk izkrita pavisam, tad nākamais blakus esošais nolūza un tt..tagad daži zobi veido (laikam jau vairs - neveido) sakodienu. Cik tad to izziņu man būtu jārāda? :jautri: Lai sēž mājās! Nepatīk man no tās reizes izziņu plivināšana!
Izstādes bez sķirņu popularizēšanas ir tomēr suņu "skaistuma un šķirnīguma" parādes.
ajame, ja negrib laist vaislā suni, bet patīk izstādes, kāpēc sunim jāškiras no mantības? Kuce..saprotu, bet suns?
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Sisija » 08 Dec 2011, 13:16

ajame wrote:Bet, piemēram, ja saimniekam ļoti patīk izstāžu atmosfēra, patīk tajās piedalīties utt., bet viņš nevēlas nodarboties ar vaislas darbu? Visur tiek rakstīts- ja nevēlies savu suni pārot, tad labāk kastrē/sterilizē.
Kāpēc lai tāds saimnieks, kuram ir tāds suns/kuce nevarētu nodarboties ar savu hobiju? Galu galā arī kaķiem ir savas kastrātu/sterilizēto klases.

:par: tieši šo arī gribēju rakstīt. Kastrēti kaķi izstādās bez problēmām un nekāda pasaules katastrofa nav notikusi. Tikai skaidri jābūt nodefinētam, kā notiek vērtēšana. Ja jau citās valstīs tāda prakse pastāv, tad kāpēc izgudrot velosipēdu? Nudien neredzu problēmu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 08 Dec 2011, 13:27

Korland Rein wrote: ja negrib laist vaislā suni, bet patīk izstādes, kāpēc sunim jāškiras no mantības?

iemesli var būt dažādi - suns zīmē visur, moš kāda prostatas kaite bijusi un suni labāk bijis kastrēt. Reāls piemērs - kobelim bija 2 metieni, bet viņš sāka nesadzīvot ar pārējiem mājas kobeļiem. Viņu kastrēja. Katram savi apsvērumi. parasti gan zajadlijiem izstāžniekiem ir vairāki suņi, iespējams vairāk piemēroti izstādēm.
Man tagad izstāžu suns ir bez viena zoba - izsita spēlējoties. Priekšā. nepamanīt nevar. Nekad neviens eksperts nav neko jautājis, jo šķirba viennozīmīgi norāda, ka tur kaut kas ir bijis un normāls eksperts to sapratīs. neuzskatīju par vajadzīgu iespringt uz ārsta zīmi. ja eksperts tā dēļ samazinās atzīmi - lai. Es izdarīšu savu secinājumus. Pagaidām tā gan nav noticis.
Korland Rein wrote:suņu "skaistuma un šķirnīguma" parādes

es tā saprotu, ka suns bez bumbām paliek neglīts? nešķirnīgs? Daudziem to mantību pat redzēt nevar. nav kur aci piesiet? mainās tips? Kustības? Līnijas? man domāt, ka bumbas ir vajadzīgas tikai suņiem, kas iet vaislā, citādi... ringā takš neiet mērīties bumbām. Šie suņi (kastrāti) taču ne uz ko nepretendēs. Bumbainajiem titulus un brūtes neatņems. Un par skaistumu un šķirnīgumu starp bumbainajiem izstāžu dalībniekiem vēl var pastrīdēties :velnins:
personīgi man tas liekas tāds pat pasāciens, kā penžu vešana izstādēm - just for fun. Abi varianti ir neproduktīvi :)
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 08 Dec 2011, 13:28

Sisija wrote: Tikai skaidri jābūt nodefinētam, kā notiek vērtēšana.

Un kura vietā tas definējums ir pieejams šobrīd?
Problēmas jau nav, bet definējuma arī nav! Ir pretējs definējums - standartos.

donna-tonna, un sķirnīgu vērtē pēc kā? Katrs pēc savu acu skaidruma un gaumes?
Par suņa kastrācijas iemesliem: es izvēlētos vai nu izstādes vai kastrētu suni! Un par bumbaino skaistumu, protams, var strīdēties, bet viņiem nav disq trūkumu iespējams.
Par zobiem, ja rots izsitīs zobu 1-2 gadu vecumam, sķirbas nebūs. Galvai turpinot augt, zobi izlīdzināsies ar vienādu škirbu starp tiem 99% gadijumos. Tiem kuriem ir šauri žokļi, acīmredzot tas ir neiespējami..nezinu....Bet lielgalvīgam rotam pat ar pilnu zobu komplektu zobi vnm būs ar atstarpēm.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 08 Dec 2011, 13:35

Korland Rein wrote:sķirnīgu vērtē pēc kā? Katrs pēc savu acu skaidruma un gaumes?

Tev ir citi varianti? :kanepe: Gaume noteikti ir nemaznozīgs faktors :jautri:

Korland Rein wrote:es izvēlētos vai nu izstādes vai kastrētu suni

Tev ir iespējas suņus nošķirt, bet neaizmirsti, ka ir cilvēki, kuri dzīvo dzīvoklī vai arī viņiem nav iespējas laist staigāt katru atsevišķi... Ja kobeļa kastrācija paīdz izvairīties no konfliktiem, tad... Nu, es nez, man nav kastrātu mājās, bet man ir peti. Un sterilizēta kuce. Kura ir piedalījusies izstādēs :tikainesaki:
varbūt tur tie noteikumi būs tādi, ka kastrātu īpašniekiem vienkārši pārgribēsies vest šos suņus uz izstādēm (paiku maisos nedos, rozetes būs maziņas, titula smukākais zaičiks-bezjaičiks nebūs, bet maksa būs, kā bumbainajiem...) :velnins:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 08 Dec 2011, 13:39

donna-tonna wrote:varbūt tur tie noteikumi būs tādi, ka kastrātu īpašniekiem vienkārši pārgribēsies vest šos suņus uz izstādēm (paiku maisos nedos, rozetes būs maziņas, titula smukākais zaičiks-bezjaičiks nebūs, bet maksa būs, kā bumbainajiem...) :velnins:

:jiihaa: labs!
Bet vai cilvēce vnm nav kaut kādas izvēles priekšā? Es par nošķirsanu: arī te ir jaizvēlas! Izstādes vai mieru mājās un tttttt.
Ja tu domā ekspertu gaumi, tad piekrītu, bet man ir cits varioants, joprojām viens un tas pats! Uzrakstītu viņi reglamenta: kastrātiem būs cita klase, cita salīdzināšana i sarunas tēma man uzreiz izsīktu!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 08 Dec 2011, 13:51

Korland Rein wrote:Es par nošķirsanu: arī te ir jaizvēlas! Izstādes vai mieru mājās un tttttt.

Šis viens otram netraucē un, kad paņem kucēnu mājās, ir grūti paredzēt, kā viss veidosies, sunim pieaugot. Ne visiem ir talants nolikt suņus pie vietas. Pareizās vietas.
Korland Rein wrote:Ja tu domā ekspertu gaumi

:jaa: un standartu traHtēšanu :velnins:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby goldfinch » 08 Dec 2011, 14:18

Creme de la Creme wrote:Diskriminācija:kastrēta kuce ir o.k., bet suns - neatbilst standartam :medos:
Bet ja nopietni - nevajag jaukt kriptorhu (suni ar iedzimtiem defektiem) ar kastrātu (kurš, iespējams, pirms operācijas jau ieguvis n-tos ch titulus). Kastrācija jau nav nekāda slimība, kā te jau tika minēta. Es tik un tā neredzu kur te ir problēma...Pieņemsim - es tagad izkastrēšu savu suni (INT&MULTI CH). Un ar ko viņš paliks sliktāks? Viņš man jau vecvecvectēvs n-tajiem turuliem pārbagātajiem kucēniem. Bet man gribās vēl viņu izstādīt, lai redz ka suns vēl ir izcilā formā. Tad kāpēc ne? Nu kaut vai tajos pašos veterānos...Kāds pateiks - gribi izstādīt, nekastrē. Bet tā jau būs audzētāja/suņa saimnieka diskriminācija. Un ja nu sunim kādas veselības problēmas?
tas viss nav tik vienkārši..

:par:
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 08 Dec 2011, 14:36

Man suns ar izrautiem zobiem (bija nopietna paradontoze', ārstēšana nelīdzēja, sākās problēmas....bet tas jau nav svarīgākais...) ieguva Vācijas čempionu! Dānijā BOB ieguva standarta taksis ar ''reti skaistu'' sakodienu (trūka 3 zobi). Suns startēja darba klasē, bija izziņa par medībās gūtu traumu. Eksperts dikti uzlielīja suni par drosmi! Viens mans ''bērns'' arī izsita zobu medībās.
Es izkastrēju tagad vēl vienu kuci. Viņai sāka ''iet ciet'' meklēšanās laikā. Paliga agresīva u.tml. Tagad miers mājās, pati jūtās lieliski, sākusi atkal spēlēties...Ja viņai nebūtu nenormāli nodiluši zobi, es viņu vestu uz izstādēm (veterānos), viņa ir izcilā formā. Puikam ''to'' līdz šim esmu atstājusi jo plānoju viņu izstādīt veterānos, bet kastrētus suņus pie mums izstādīt nevarēja. Viņš arī uz vecumu palicis kašķīgs... Tas gan nenozīmē ka es tūlīt skriešu pie veta (es tomēr katru tādu operāciju nopietni apsveru), un ne jau visās valstīs var izstādīt kastrētus suņus...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Nosik » 08 Dec 2011, 15:07

Korland Rein, es pilnīgi piekrītu Jūsu viedoklim un nevaru saprast jēgu kastrātu izstādīšanai :jaut:
Ja tikai viiņiem būs savs rings, savi standarti, savi tituli.
Jo ka var salidzīnāt atbilstošu standartam suni ar divām olām ar kastrātu, kam ir diskv. pazīme :lamajas:
Ja kastrātu uzriez diskval., kada jēga saimniekam maksāt par izstādi un izstādīt kastrātu ?

Par sterilizētām kucēm es neraksru, jo dažus arī tagad izstāda, viņas nevar atšķirt no nesterilizētām.
Nosik
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 15 Feb 2011, 11:01

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Demix » 08 Dec 2011, 15:14

ajame wrote:Bet, piemēram, ja saimniekam ļoti patīk izstāžu atmosfēra, patīk tajās piedalīties utt., bet viņš nevēlas nodarboties ar vaislas darbu? Visur tiek rakstīts- ja nevēlies savu suni pārot, tad labāk kastrē/sterilizē.
Kāpēc lai tāds saimnieks, kuram ir tāds suns/kuce nevarētu nodarboties ar savu hobiju? Galu galā arī kaķiem ir savas kastrātu/sterilizēto klases.

Nu ja es būtu šāda saimnieka vietā,nopirktu otru suni!
Pēc manām domām,ja suns iedzimts kriptorhs,tad kādas izstādes,tomēr tas ir nopietns,ģenētiski mantojams trūkums,ja bijusi nepieciešamība traumas vai slimības rezultātā šķirties no 00,tad ārsta zīme un startējam izstādēs,bet kā jau mēs labi zinām,vairāk vai mazāk tomēr izstādes apmeklē vaislā izmantojami suņi,tad kāda mārrutka pēc man vest suni uz izstādēm,tērēt naudu :jaut:
Jā man arī izstādes ir hobijs, nedzenos pēc tituliem pārošanas labad un atkal ,kā jau labi zinām,nopietnam audzētājam tāpat tituli nebūs notiecošais vaislas suņa izvēlē!Kaut gan tirgū tas spēlē zināmu lomu :sajucis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Robins » 08 Dec 2011, 15:16

Nosik wrote:Jo ka var salidzīnāt atbilstošu standartam suni ar divām olām ar kastrātu, kam ir diskv. pazīme :lamajas:



kā var salīdzināt, kā var salīdzināt - skaidrs kā: pēc visām pārējām pazīmēm. Piemēram, kuram smukāka galva, kuram gaita utt. Nevar tikai tad, ja neko citu kā olas neredz.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron