Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

All About Dogs

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Danute » 02 Mar 2012, 18:20

Te vēl šis tas no ne līdz galam izstrādāta likuma,kurš daļēji varētu attiekties arī uz audzētavu īpašniekiem. :sajucis:
http://www.financenet.lv/zinas/412927-jadeklare_ari_kaki_suni_un_ipasuma_esosi_ganampulki
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby gabra » 03 Mar 2012, 20:42

Tas viss ir skaidrs. Bet šī organizācija nepilda savas saistības. Sākot ar 1.01.2012 tiem, kuri jau ir reģistrējuši savus dzīvniekus, bija jābūt pieejamai datu bāzei un izejai uz saviem datiem. Es reģistrēju savus divus suņus jau 2011.gada jūlijā, samaksāju nodevas. Par katru suni - 5 lati. Tā procedūra man aizņēma veselu dienu, jo tur vajadzēja ierasties ar saviem dokumentiem, suņu dokumentiem, kas pierāda, ka tie suņi ir tavi , kā arī šo dokumentu kopijām. Ļoti daudz papīru. Man vēl paprasīja, kāpēc suņu pasēs nav suņu fotogrāfijas un jau gandrīz tā kā negribēja tos dokumentus pieņemt. Tad es pateicu, ka varu atvest tos suņus pie viņiem, lai fotografē, tad nomierinājās. Nu bet turpinājums ir šāds: Kad es pēc 1.01.2012. gribēju sevi atrast tajā reģistrā, protams, man tas neizdevās. Es aizsūtīju jautājumu tai iestādei, kur es varu redzēt SAVU informāciju, jo autorizētai pieejai man ir jābūt likuma kārtībā no 1.01.2012, uz kuru es saņēmu atbildi, ka nav pieejama informācija, ka būšot tikai no 1.jūlija, sakarā ar to, ka notiek tiesas procesi starp firmām, kuras vispār veidos to datu bāzi. Tie procesi var vilkties gadiem. Un nekādas bāzes nav.Tā kā man nemaz nav skaidrs, kur tie mani dati ir palikuši un vai es viņiem vispār tikšu klāt un kādiem mērķiem tas tiek izmantots. Vispār apsveru iespēju padot šo organizāciju uz tiesu, jo tie ir mani personīgie dati, kurus man ir tiesības redzēt, jo tur ir informācija par manu īpašumu. Tā lūk.
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby zukins » 06 Mar 2012, 15:26

Es savējos piereģistrēju - galvenokārt dēļ biežās braukāšanas pāri robežai. Dokumentus nostīju pirmdienā (ieskenētus pa e-pastu) un otrdienā jau saņēmu uz e-pastu apstiprinājumu par db ievadītajiem datiem.

Tiem, kam ir vairāki suņi - var veikt vienu maksājumu par attiecīgu summu (5.00 Ls * n), nav jāveic atsevišķi maksājumi. Kā jau minēts, maksājuma uzdevumā norāda mikročipa nr, tāpat arī vairāku suņu gadījumā (nr. xxxxx; nr. xxxxx; nr. xxxxx)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Pārceltā diskusija par reģistru

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 08:12

viss info kas bija šeit: viewtopic.php?f=4&t=3394
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Chioma » 11 Apr 2012, 09:44

Просто отлично!! а если я уже за деньги зарегистрировала свою собаку - мне их вернут?
Chioma
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 28 Jan 2012, 23:25

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 09:56

Chioma wrote: а если я уже за деньги зарегистрировала свою собаку - мне их вернут?

ne :) Noteikumos nav paredzēta atmaksas kārtība...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby energy » 11 Apr 2012, 10:08

Tikko pa SWH dzirdēju, ka daudzi apzinīgie suņu īpašnieki esot nemierā ar to, ka atcelta maksa par reģistrēšanos, jo viņi esot samaksājuši un tagad palikuši muļķa lomā. Arī LKF prezidente tika citēta un viņa šim viedoklim piekrīt.

P.S. Interesanti, cik ir tā saucamie apzinīgie suņu īpašnieki, kuri jau reģistrējušies, cik ir suņu īpāšnieki, kuri principa pēc pagaidām nereģistrējās (jo nebija nekāda pamata to darīt + jāmaksā) un cik ir īpašnieku, kuri vispār savējos nereģistrēs. Domāju, ka pirmie būtu pamatīgā mazākumā, otrie nedaudz vairāk, bet pēdējie visvairāk. Es personīgi biju otro sarakstā un tagad izmantošu iespēju piereģistrēties :)

P.P.S. Nekad nevajag skriet uzreiz pirmo rīkojumu izpildīt, jāsagaida otrs :) Tas sevišķi attiecas uz mūsu 100 gudro galvu sastrādātajiem s... :kanepe:
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby AliseM » 11 Apr 2012, 10:18

katram normatīvajam aktam ir mērķis - kāpēc tas ir izstrādāts? Šim reģistram mērķi nevar izlasīt ne attiecīgajos MK noteikumos, ne arī to var saprast, izlasot pašu normatīvo aktu... :neparliecinats: mani nepamet sajūta, ka tos, kas būsim reģistrējušies, nākošgad sagaida vēl kāds papildus maksājums :sajucis:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby murkata » 11 Apr 2012, 10:45

es domāju, ka tiem, kuri samaksājuši, naudu varētu arī neatgriezt, bet viņu tiešām noteikti ir gaužām maz ;) tagad reģistrēsies daudz vairāk
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 11:40

No mūsu iesnieguma Valdībai, sausais atlikums

Ieguvums: lielai daļai tagad nebūs jāmaksā (97% droši vien...)
Zaudējums: tie kas jau paspēja samaksāt (200 cilvēki pa Latviju?)
Secinājumi:
Valdība principā nevēlas joprojām jautājumu risināt. Ar šo būsim reāli ir aizbāztas (daļēji) mūsu "norejošās" mutes, piesolot mums bezmaksas reģistrāciju.
Kranči un citi paliks tā pat nereģistrēti līdz 2016., kad sāksies otrais kliegšanas vilnis, kāpēc tas vajadzīgs utt. (ticat brīnumam - ka valdība izreklamēs/kampaņa būs, ka jāreģistrējas šogad, kamēr pa brīvu?)

AliseM wrote: mani nepamet sajūta, ka tos, kas būsim reģistrējušies, nākošgad sagaida vēl kāds papildus maksājums :sajucis:

Bet mēs būsim reģistrēti un mūs arī ja vajadzēs :parojas: Tas ir pašvaldībām būs DB, no kā piedzīt naudu ikgadējo...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Korfa » 11 Apr 2012, 11:51

Arī mani nepamet sajuta, ka jāreģistrējas nu jau abās vietās :( Vairs neizsprukšu no ikgadējas nodevas samaksas, a žēl... Man ļoti negribas :noliedz:
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby energy » 11 Apr 2012, 12:43

Kamēr tā nodeva pašvaldībai ir simboliska, nav ko stresot. Varbūt tagad tiešām piespiedīs visus šos dažus latus samaksāt, nevis tikai daži 10ti vai 100ti godīgie to maksā, bet suņu pilsētā ir vairāki tūkstoši.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby AliseM » 11 Apr 2012, 13:09

baumas un ne tikai.... :tikainesaki: ... jau vairāki tiešām cienījami Latvijas audzētāji apsver domu pārreģistrēt savus suņus uz Igauniju... vai tas pats LKF nebūs zaudētāja lomā?
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 13:14

AliseM wrote:baumas un ne tikai.... :tikainesaki: ... jau vairāki tiešām cienījami Latvijas audzētāji apsver domu pārreģistrēt savus suņus uz Igauniju... vai tas pats LKF nebūs zaudētāja lomā?

Kāds tam sakars ar reģistru?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby gilroy » 11 Apr 2012, 14:02

Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 14:36

Nu mēs jau ar vēstuli neprasījām atcelt maksu. Prasījām:
a) noteikt visiem vienotu kārtību
b) pārskatīt maksas lielumu

Cik izskatās, lēmums ir bijis no Valdības puses spontāns, un KĀRTĒJO REIZI ne ar vienu nesaskaņots (ja jau arī LKF ir pārsteigts).

Līdz ar to, es principā vēljoprojām gaidu atbildes vēstuli (kaut kad jau pēc 2 nedēļām būs), jo maksas atcelšana nav atbilde.
Ja es būtu reģistrējies, es ar būtu šķrobīgs, par samaksātiem 20 LVL.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby BaibaB » 11 Apr 2012, 14:45

man patīk, ka LKF prezidente pat neieminas par vēstuli, zem kuras ir viņas paraksts un kas tika izsūtīta Ministru kabinetam, Zemkopības ministrijai un Tiesībsargam tiesi šī jautājuma sakarā.
man patīk arī tas, ka LKF, kuram pēc būtības jau pašā sākumā vajadzēja iebilst pret šīs datu bāzes izstrādi šādā veidā un pret to vājprātīgo maksu, par to neprotestēja vispār. tagad jā, tagad viņi ir runīgi.
un vismaz tie suņi īpašnieki, kas tusē suņi.lv, zināja, ka 1. datu bāze neeksistē, jo nav izstrādāta, tad kur viņu dati tiek iereģistrēti; 2. ka jau no vasaras tika gatavota vēstule. ok, pirmā redakcija iestrēga, bet tā vietā, lai pa galvu kaklu skrietu reģistrēties, varēja drīzāk pielikt pūles vēstules bīdīšanā. :pedinja:

lēmums ir bijis no Valdības puses spontāns
lēmums nebija spontāns. Zemkopības ministrija ar 21.martu bija sagatavojusi šos grozījumus. nedomāju, ka valdība kādam lika kaut ko grozīt, neba par suņiem valdībai galva sāp visvairāk. tā ir ZM pašas iniciatīva.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Chioma » 11 Apr 2012, 15:27

eldberg wrote:Zaudējums: tie kas jau paspēja samaksāt (200 cilvēki pa Latviju?)

Т.е. реально получается, что законопослушные граждане (издали ноликумс, что надо зарегистрироваться и заплатить - зарегистрировались и заплатили) у нас в стране не во что не ставятся! И пусть это 200 человек по всей Латвии, но они заслуживают к себе большего уважения! Мне не жалко этих пяти латов, которые я заплатила, но неприятно само отношение! Решили отменить плату? - верните деньги! Не можете сделать это технически - дайте льготу на те же 5 латов на налог РД на следующий год. Решение найти можно всегда! А так, мои 5 латов теперь уйдут кому-нибудь в карман, ведь регистрация бесплатная, уже не отследить, кто платил, а кто нет!
Chioma
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 28 Jan 2012, 23:25

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 11 Apr 2012, 15:31

Tas ka tagad tie kas jau samaksāja ir piešņākti ir pilnīgi skaidrs. Pagaidīsim pāris dienas, paskatīsimies kā viss risināsies. Mok debesis nokrīt un valdība pateiks ka naudiņu atdod...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Demix » 11 Apr 2012, 15:35

Nu jā sanāk gan stulbi...Ja vēl to samaksāto naudu varētu atdabūt :jaut: Man jau šķiet,ka biku jānogaida vai arī jāsteidz fiksi piereģistrēties un samaisīt to gaisu pilnībā :kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron