Pilsēta nav draudzīga suņiem

All About Dogs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby wolf-eyes » 20 Sep 2012, 17:02

čība wrote: Turklāt manās acīs tas līmenis ir minimums, ko vajag sunim dzīvojot pilsētas apstākļos.
Protams, tas ir darbs, darbs un darbs...

Manuprāt, daudz kas atkarīgs arī no šķirnes.
Minētais piemērs par 50% paklausīgiem Tibetas terjeriem ir tiešām labs piemērs tam, ka nevar no visām šķirnēm prasīt vienādu paklausību.
PROTAMS, ar darbu var panākt daudz, bet piemēram es tāpat nekad nespētu uzticēties bez pavadas palaistiem haskijiem un taml brīvdomātājiem, pat ja saimnieks apgalvo, ka garantē paklausību...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 20 Sep 2012, 17:17

wolf-eyes wrote:
čība wrote: Turklāt manās acīs tas līmenis ir minimums, ko vajag sunim dzīvojot pilsētas apstākļos.
Protams, tas ir darbs, darbs un darbs...

Manuprāt, daudz kas atkarīgs arī no šķirnes.
Minētais piemērs par 50% paklausīgiem Tibetas terjeriem ir tiešām labs piemērs tam, ka nevar no visām šķirnēm prasīt vienādu paklausību.
PROTAMS, ar darbu var panākt daudz, bet piemēram es tāpat nekad nespētu uzticēties bez pavadas palaistiem haskijiem un taml brīvdomātājiem, pat ja saimnieks apgalvo, ka garantē paklausību...


Tāpēc jau saku, ka "manās acīs" - tieši tāpēc, kamēr vien dzīvošu pilsētā man būs tikai tās šķirnes, no kurām to var prasīt.
Es nesaku, ka visiem ir jālaiž savi suņi vaļā no pavadām un, ka ar likumu ir pavadas jāaizliedz :kanepe: Bet... es arī nejūtos vainīga pie tā, ka esmu izvēlējusies tādu šķirni un veltījusi gana daudz darba, lai varētu sabiedriskā vietā staigāt bez pavadas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby BViper » 21 Sep 2012, 09:46

Heh. Te Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas. Bez jautaajumiem un bez paarkaapumiem.

Iisteniibaa nav ne klejojoshu sunju, ne kakju. Bet vjetmanieshu restoraani gan ir ..........
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 21 Sep 2012, 10:07

BViper wrote:Heh. Te Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas. Bez jautaajumiem un bez paarkaapumiem.

Iisteniibaa nav ne klejojoshu sunju, ne kakju. Bet vjetmanieshu restoraani gan ir ..........


Tā ir domāta Čehija? Ja tā, tad cilvēki, kas tur vasarā bija stāsta ko citu un arī noteikumi ar kuriem esmu iepazinusies ir citi :huh:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 21 Sep 2012, 10:15

BViper wrote:Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas

ja es nebūtu bijusi Čehijā ar suņiem un man tur nedzīvotu radi, es noticētu... :viltigs:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby kenventaki » 21 Sep 2012, 10:28

donna-tonna wrote:
BViper wrote:Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas

ja es nebūtu bijusi Čehijā ar suņiem un man tur nedzīvotu radi, es noticētu... :viltigs:


donna-tonna Image
http://www.kenventaki.lv
owner Ramona Kārkliņa
User avatar
kenventaki
Puppy
Puppy
 
Posts: 140
Joined: 19 Jan 2011, 17:54
Location: kennel''Kenventaki''. Smēķēšana nodara ļaunumu Jūsu veselībai !!!

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby BViper » 21 Sep 2012, 11:29

donna-tonna wrote:
BViper wrote:Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas

ja es nebūtu bijusi Čehijā ar suņiem un man tur nedzīvotu radi, es noticētu... :viltigs:


Heh. Taakaa jau driiz buus pusgads kopsj CZ dziivoju. Kautkaa neesmu ieveerojis ka vinji censtos ljoti neieveerot sjos noteikumus, kaa piemeeram LV.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 21 Sep 2012, 11:39

BViper wrote:
donna-tonna wrote:
BViper wrote:Czehos visi sunji (neatkariibaa no auguma) uzpurnjos un iisaas pavadaas

ja es nebūtu bijusi Čehijā ar suņiem un man tur nedzīvotu radi, es noticētu... :viltigs:


Heh. Taakaa jau driiz buus pusgads kopsj CZ dziivoju. Kautkaa neesmu ieveerojis ka vinji censtos ljoti neieveerot sjos noteikumus, kaa piemeeram LV.


BViper, vari lūdzu atsūtīt kaut kādus saistošos noteikumus (vai vienkārši ielikt linku)? Vienkārši tie, ko esmu atradusi es vispār nenosaka, ka sunim būtu jābūt pavadai (izņemot vietas, kur tas atsevišķi norādīts ar zīmi) nemaz nerunājot par uzpurni (izņemot sabiedriskajā transportā). Tiesa gan, par jebkādu kaitējumu 100% atbild saimnieks un atrunu nav. Es gan vairāk tieši par Prāgu runāju.
Es tur nākamnedēļ taisos braukt, tāpēc tas ir aktuāli. Un līdz šim ievāktā informācija no dažādiem cilvēkiem, arī Čehijā dzīvojošiem, un rakstiem internetā krasi atšķiras no tā, ko šeit raksti Tu... Esmu galīgi apstulbusi :apstulbis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby BViper » 21 Sep 2012, 14:14

čība wrote: Un līdz šim ievāktā informācija no dažādiem cilvēkiem, arī Čehijā dzīvojošiem, un rakstiem internetā krasi atšķiras no tā, ko šeit raksti Tu... Esmu galīgi apstulbusi :apstulbis:


Parunaaju ar CZ koleegjiem, situaacija ir savaadaaka katraa pilseetaa. Vieteejaas pashvaldiibas nosaka kas kur un kaa. Brno, kur pashlaik dziivoju, ir diezgan stingri.

Noteikumi ir stingri, speekaa jau no 2003 gada, mainiits nekas nav. Jaauut uzpurnim, BET taadam kas nosedz purnu (neder tas 8-ieks), suni palaist no pavadas var tikai atziimeetaas vietaas tb, pastaigas laukumi. Vienu taadu redzu katru dienu, nu man gan liekas ka tur 2 dobes tulpju var iestaadiit. un attieciibaa pret maniem izmeeriem, man istaba ir lielaaka par to laukumu. Plus ir daudzas vietas kur ir ziimes - ar suni nedriikst, tikai ar uzpurni utt. Arii atksjiriibaa no LV pashvaldiibas policija ir redzama uz ielaam (cihgaanu kvartaalos gan tikai aatri braucot cauri :D)

Un tomeer - es stulbiibas bez pamatojuma negvelzju. Staastu to ko redzu. Protams nomalees, neviens, vedot suni pastaigaa vakaraa ~22, uzpurni neliek (aber ir fakts, ka chehi iet guleet jau ~22, taads klusums ir peec 22.....). Bet ja tu, braucot tramvajaa, redzi ka yorkam vai chivam ir uzpurnis .... :neparliecinats:

Izvilkums no noteikumiem, Brno:

V y h l á š k a č. 12/2003
úplné znění vyhlášky statutárního města Brna č. 10/2001 k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku ve městě Brně, ve znění vyhlášek statutárního města č. 22/2001, 10/2002, 19/2002, 1/2003 a 11/2003

Tato vyhláška je vydána na základě usnesení Z4/008 Zastupitelstva města Brna konaného dne 24. června 2003. s platností od 01.08.2003

Venčení a pohyb psů na veřejně přístupných místech
1) Volný pohyb psů bez náhubku a vodítka je povolen pouze na místech uvedených v příloze č. 2 této vyhlášky. Ta jsou označena jako výběh pro psy a jsou ohraničena plotem. Nejsou-li místa plotem ohraničena nebo není-li (vlivem terénu, prostoru) zaručen přehled o psovi po celou dobu jeho pobytu ve výběhu pro psy, je volný pohyb psů bez náhubku nepřípustný.

2) Venčení a pohyb psů jsou možné pouze s použitím vodítka, jehož délka umožní ovladatelnost psa, bez vodítka pouze s náhubkem. Osoba venčící psa je povinna mít psa pod neustálým dohledem.
3) Není-li osoba, kterou pes doprovází, schopna vzhledem ke svému fyzickému stavu či zdatnosti zajistit ovladatelnost psa pomocí vodítka, nebo je-li tato osoba mladší 15 let, je povinna použít současně s vodítkem i náhubek.
4) Použitím náhubku se rozumí upevnit psovi náhubek tak, aby znemožňoval kousnutí.

5) Tato ustanovení se nevztahují na psy zdravotnické, služební a slepecké.


Příloha č. 2,
která v rámci zachování veřejného pořádku a ochrany bezpečnosti a zdraví občanů stanovuje podle čl. 3 vyhlášky místa, na kterých je povolen volný pohyb psů bez náhubku a vodítka.
Last edited by BViper on 21 Sep 2012, 14:20, edited 1 time in total.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 21 Sep 2012, 14:17

BViper wrote:Vieteejaas pashvaldiibas nosaka kas kur un kaa. Brno, kur pashlaik dziivoju, ir diezgan stingri.


Gribjējām aizbraukt arī uz turieni, bet laikam šoreiz pas :neparliecinats: Laikam būs no laukiem jānosper pilnais uzpurnis :sajucis: Es no visa lasītā sapratu, ka Prāga ir ļoti draudzīga suņiem :tikainesaki:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby BViper » 21 Sep 2012, 14:39

čība wrote:Gribjējām aizbraukt arī uz turieni, bet laikam šoreiz pas :neparliecinats: Laikam būs no laukiem jānosper pilnais uzpurnis :sajucis: Es no visa lasītā sapratu, ka Prāga ir ļoti draudzīga suņiem :tikainesaki:


Praaga vareetu buut, neesmu bijis. Mosh kaads kas peedeeja pusgada laikaa ir bijis var pastaastiit. Starp citu, ieteikums par daavanu vieteejiem :) Atved kaadu pudeli stipraa alkohola, te neko stipraaku par viinu vai alu nevar dabuut. Pilniigs sausais likums :D
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby zukins » 21 Sep 2012, 14:58

Biju Prāgā pirms 2 nedēļām ar ridžbeku. Noteikumus pirms tam nemeklēju, bet pie vienas ieejas parkā pamanījām milzīgu plānu, kurā bija atzīmētas teju visas pilsētas centram tuvumā esošās zaļās zonas un norādīts, kurās sunim jābūt ar pavadu un kurās var bez pavadas. Lielākais vairums bija atzīmētas kā bez pavadas zonas :)
Bijām arī Prāgas zoo, kurā ir atļauts ieiet ar suņiem (suņiem ir atsevišķa biļete jāpērk), bija jautri :kanepe:
Pilsētas centru, pils apkārtni (pils parkā gan nedrīkst iet iekšā ar suņiem), Kārļa tiltu smuki izstaigajām, neviens ne reizi nepiesējās par uzpurņa neesamību (suns bija pie pavadas). Maisiņi ekskrementu savākšanai arī ir atrodami. Kad ieturējām vakariņas vecpilsētā, mums tika pasniegti ēdieni, sunim ūdens trauks un visā visumā - ļoti pozitīva attieksme pret suni :)

p.s. redzējām arī citus suņus - parkā bez pavadas, pilsētā pie pavadām. uzpurni nevienam nemanījām. zoodārzā sunim ir jābūt pie pavadas.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 21 Sep 2012, 15:08

zukins wrote: Bijām arī Prāgas zoo, kurā ir atļauts ieiet ar suņiem (suņiem ir atsevišķa biļete jāpērk), bija jautri :kanepe:

Jep, tas ir jautrs pasākums - ar suņiem Prāgas zoo :tikainesaki: Interese ir gan suņiem par zvēriem, gan zvēriem par suņiem. zoo pat ūdensbļodas ir pie katra krāna...
zukins wrote:p.s. redzējām arī citus suņus - parkā bez pavadas, pilsētā pie pavadām. uzpurni nevienam nemanījām.

kaut kā izklausās, ka Brno ir cita republika. :huh: laikam ar sliktu pieredzi.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 21 Sep 2012, 15:12

zukins wrote:Biju Prāgā pirms 2 nedēļām ar ridžbeku. Noteikumus pirms tam nemeklēju, bet pie vienas ieejas parkā pamanījām milzīgu plānu, kurā bija atzīmētas teju visas pilsētas centram tuvumā esošās zaļās zonas un norādīts, kurās sunim jābūt ar pavadu un kurās var bez pavadas. Lielākais vairums bija atzīmētas kā bez pavadas zonas :)
Bijām arī Prāgas zoo, kurā ir atļauts ieiet ar suņiem (suņiem ir atsevišķa biļete jāpērk), bija jautri :kanepe:
Pilsētas centru, pils apkārtni (pils parkā gan nedrīkst iet iekšā ar suņiem), Kārļa tiltu smuki izstaigajām, neviens ne reizi nepiesējās par uzpurņa neesamību (suns bija pie pavadas). Maisiņi ekskrementu savākšanai arī ir atrodami. Kad ieturējām vakariņas vecpilsētā, mums tika pasniegti ēdieni, sunim ūdens trauks un visā visumā - ļoti pozitīva attieksme pret suni :)

p.s. redzējām arī citus suņus - parkā bez pavadas, pilsētā pie pavadām. uzpurni nevienam nemanījām. zoodārzā sunim ir jābūt pie pavadas.


Nu jā, tāds apmeram arī bija mans priekšstats no lasītā un dzirdētā par Prāgu - nevarēju iedomāties, ka varetu būt tik dramatiskas atšķirības starp pilsētām.
Zoo, protams, ir must see - es tā saprotu, ka visur var iet, izņemot paviljonus un bērnu Zoo. Jūs vienkārši tur negājāt jebšu atstājāt suni piesietu? Pils apskates dienās suns paliks sargāt mūsu mantas :kanepe:
BViper wrote:
čība wrote:Gribjējām aizbraukt arī uz turieni, bet laikam šoreiz pas :neparliecinats: Laikam būs no laukiem jānosper pilnais uzpurnis :sajucis: Es no visa lasītā sapratu, ka Prāga ir ļoti draudzīga suņiem :tikainesaki:


Praaga vareetu buut, neesmu bijis. Mosh kaads kas peedeeja pusgada laikaa ir bijis var pastaastiit. Starp citu, ieteikums par daavanu vieteejiem :) Atved kaadu pudeli stipraa alkohola, te neko stipraaku par viinu vai alu nevar dabuut. Pilniigs sausais likums :D


Ar traģiskajiem notikumiem un aizliegumu mums visas ziņas pilnas. Ņemot vēra, ka man bija milzu pasūtījums ar kaut kādu tur super rumu, nācās visus draugus apbēdināt :kanepe: Bet vispār čābīgi... jo vājos alkoholus (t.i. vīnus, alus) ne pārāk mīlu, bet braucam atpūsties un izklaidēties :alinji: Ta kā nevarēsim nobaudīt čehu vietejos labumus, cik atceros tur visādi interesanti stiprie dzērieni...

P.S. ... Šo laikam kādam jāpārceļ visu uz manis kaut kad veidoto diskusiju par viesnīcu Prāgā :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 21 Sep 2012, 15:16

Neķer kreņķi, nav tur nekādi uzpurņi, šeit arī ir viena klača, šo to var izlobīt (un ieķiķināt: don't clean up the poo because if you do they will spot you as a foreigner :kanepe: ):
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic- ... hemia.html
mēs esam bijuši ne tikai pašā Prāgā (un zoo), bet citos miestos. Tiesa, ne Brno.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby zukins » 21 Sep 2012, 15:20

čība wrote:Nu jā, tāds apmeram arī bija mans priekšstats no lasītā un dzirdētā par Prāgu - nevarēju iedomāties, ka varetu būt tik dramatiskas atšķirības starp pilsētām.
Zoo, protams, ir must see - es tā saprotu, ka visur var iet, izņemot paviljonus un bērnu Zoo. Jūs vienkārši tur negājāt jebšu atstājāt suni piesietu? Pils apskates dienās suns paliks sargāt mūsu mantas


Mēs vienkārši negājām iekšā paviljonos. PIe tiem paviljoniem arī nav īsti kur piesiet suni. Zoo apskatei bijām ieplānojuši stundas 4 - ar to ir stipri par maz (ar visu to, ka negājām iekšā paviljonos!).

Katrā ziņā zoo no sirds iesaku - es tā nebiju zoodārzu izbaudījusi, šķiet kopš kādu 8-10 gadu vecuma :D Dea sasmīdināja citus apmeklētājus, kad sāka rūkt uz tīģeri, kurš staigāja pa savu aploku aiz stikla sienas. Dea saslējās pēc iespējas lielāka, sacēla visu spalvu un rūc, skatienu neatlaižot no tīģera. Kad gājām prom, viņa gandrīz "dejot" sāka - ejot uz priekšu, bet pie reizes čekojot aizmuguri, vai tīģeris netuvojas :kanepe: Ziloņi gan viņai bija absolūti vienaldzīgi.

Atcerējos vēl par alkoholu - mums ieteica pagaršot (un atvest draugiem uz LV) čehu alu Koziol - tumšo. Pagaršoju - un man patika! Kas ir liels sasniegums, ņemot verā, ka alu es vispār nedzeru un neciešu :D Uz LV atvedam veselu kasti :tikainesaki:

Edit: te dažas no mūsu Prāgas zoo bildēm:
http://public.fotki.com/zukins/prague-zoo/?view=roll#1
Last edited by zukins on 22 Sep 2012, 09:03, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 21 Sep 2012, 15:25

Burito arī žirafes likās pilnīgi vienaldzīgas, toties abpusēja interse bija samērīties ar krāniem ar surikātu kobeli... :velnins:
P.S. berlīnē esot viens no krutākajiem (lielākajiem) zoo Eiropā. Un runā, ka tur arī var ar suņiem (pārbaudījusi neesmu). :dejo:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 21 Sep 2012, 15:27

donna-tonna, zukins

Paldies par ieteikumiem! :dejosuns:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby undd » 21 Sep 2012, 21:49

Girts wrote:Tā kā es joprojām nesaprotu par ko var sodīt suni, ja tas bez pavadas ir zaļajā zonā (runājot par pilsētām, kur nav noteikumos pateikts, ka arī zaļajās zonās jālieto pavada)


Ir jānoskaidro, vai konkrētas pilsētas pašvaldības izdotie saistošie noteikumi tiešām neparedz ierobežojumus suņa izvešanai ārpus savas dzīves vietas, ja neparedz, tad uzliktais sods nav pamatos un ir apstrīdams. MK noteikumi, protams, ir augstāk stāvoši kā pašvaldību izdotie noteikumi, bet tie nav pretlikumīgi, ja nav pretrunā ar MK noteikumiem - MK noteikumi neparedz punktu, kas aizliegtu suņus vest ar pavadām un uzpurņiem, tātad pašvaldību izdotie noteikumi, kas paredz suņa atrašanos sabiedriskā vietā pie pavadas un/vai ar uzpurni nav pretrunā ar MK noteikumiem, tā vismaz es to saprotu, neesmu jurists :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 22 Sep 2012, 10:40

undd wrote:tātad pašvaldību izdotie noteikumi, kas paredz suņa atrašanos sabiedriskā vietā pie pavadas un/vai ar uzpurni nav pretrunā ar MK noteikumiem


jā, uzpurni mk noteikumi neaizliedz. bet ir viens cits punkts, ka sunim ir jābūt uzliktam uzpurnim, ja tas ir atzīts par bīstamu, ar šo pašu punktu principā mk pasaka to, ka, ja suns nav atzīts par bīstamu - uzpurnim nav jābūt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests