Pilsēta nav draudzīga suņiem

All About Dogs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Girts » 18 Sep 2012, 20:28

Mūsdienās tikai fotoradari strādā bez cilvēciskā faktora. Es saku to, ka likums ir vienāds visiem un ir jārēķinās ar sodu, ja pārkāp to. Savukārt es uzskatu, ka ir jābūt arī cilvēciskajam faktoram - piemēram mazu aklu taksīti nesodīs pa to, ka neiet pavadā.

Kas bija rakstīts protokolā tiem sodītajiem? Par ko viņus tajā bānīša teritorijā sodīja?
Redz tu varbūt zini, ka samojeds ir foršs. Vai to jāzin visai pilsētai?
Mans VAS arī ir foršs. Varu bez pavadas?
Kaimiņam rotveilers foršs. Bez pavadas? Tas nekas, ka nesen kokeru saplosīja rotveilers. Bet nu manējais tak labāks un gan jau visa pilsēta to sapratīs?
Tad jau visi varam bez pavadas, jo katram mums sunīts ir foršs.
Es uzskatu, ka problēma daudziem suņu īpašniekiem ir tāda, ka viņi nespēj paskatīties uz situāciju no abām pusēm. Esat aizdomājušies kā jūtas pirmās klases skolnieks, kad iet mājās, bet pretī lēkā par viņu lielāks samojeds, rotveilers vai kāds cits bez pavadas? Nav runa par zaļo zonu, bet pilsētas centru. Es neuzskatu, ka katram iedzīvotājam ir jāmāk atšķirt visus pilsētas suņus un zināt, kurš neuzbruks.

P.S. ja pazīsti vēl samojedu īpašniekus, tad lūdzu pasaki tai vienai dāmītei, lai beidz piedrazot sētu ar suņu spalvām. Miskastei ir konkrēta funkcija - atkritumu savākšanas vietne :D
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby undd » 18 Sep 2012, 20:42

Girts wrote:Savukārt es uzskatu, ka ir jābūt arī cilvēciskajam faktoram - piemēram mazu aklu taksīti nesodīs pa to, ka neiet pavadā.


Un ar ko tas mazais, aklais taksītis ir labāks par kādu citu lielu, redzīgu bet labi audzinātu un neagresīvu suni? Kāpēc tas cilvēciskais faktors ir attiecināms tikai uz kaut kādu subjektīvu kategoriju? Man personīgi vispār nav iebildumu pret suņiem bez pavadām neatkarīgi no to izmēra ar vienu vienīgu nosacījumu - saimniekam ir jābūt domājošam un viņa sunim audzinātam, paklausīgam un neagresīvam, žēl tik, ka praksē situācija ir cita un tie paši maza auguma suņi, uz kuriem var pievērt acis, bieži vien ir kašķa iniciatori un kāpēc kādam, kuram ir liela auguma suns, pie vadas, ir jāskrien augšā tuvākajā kokā, lai pasargātos no kāda, uz kuru darbojas cilvēciskais faktors tikai tāpēc, ka augumā ir mazs?
Likumam nav cilvēciskās puses, likums ir likums un tā ikkatrs punkts, ja vien tajā pašā likumā nav norādīti izņēmumi, attiecas uz visiem. Kamēr mums būs šādas acu pievēršanas, nemainīsies ne suņu saimnieku attieksme, ne apkārtējās sabiedrības attieksme, jo galu galā, pat ja tas mazais taksītis ir akls, man ir tiesības negribēt ar viņu komunicēt!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Girts » 18 Sep 2012, 20:48

Un nonākam pie mūžam neatrisinātā jautājuma - kā svešs cilvēks var zināt, ka tavs jorkšīras terjers vai lielizmēra suns ir dresēts, miermīlīgs?
Kamēr mēs to nezināsim vai nebūs skaidrība, ka mūsu sabiedrībā lielākā daļa dresē suņus un esam tam gatavi - pavadu likums būs vēl ilgi.
Līdz tam brīdim mums būs vajadzīgi ierobežojumi, lai ierobežotu to slikto saimnieku daļu. Tas nozīmēs to, ka cietīs labie. Es esmu gatavs staigāt ar pavadu, lai tik man nebūtu jāuztraucas, ka pretīm skrienošais suns neieķers manējam kažokā. Vienreiz tā man bija jau un kopš tās reizes es vienmēr esmu gatavs likt ar kāju jebkuram svešam sunim, kurš lielā ātrumā nesas manējam klāt. Satikšos ar samojeda saimnieku uz ielas un viņa samojeds skries manējam klāt - es ilgi nevilcināšos. Sakosto kokerspanielu redzēju - Paldies, nevēlos riskēt un pārliecināties par sveša suņa nodomiem.
Ja tu nesaproti ar ko atšķiras padsmit gadus vecs akls taksis no liela suņa un tu kā policists sodītu tā saimnieku, tad nu.. :)
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby undd » 18 Sep 2012, 20:57

Girts wrote:Ja tu nesaproti ar ko atšķiras padsmit gadus vecs akls taksis


Ir forši, ja kāds par tevi zina vairāk kā tu pats :) Paskaidrošu - manai labākajai draudzenei ir 15 gadus purskurls, pusakls taksis, ļoti lēnīgs, bet iešņāpt iešņāps bez sirdsapziņas pārmetumiem jebkuram, neatkarīgi no kāju daudzuma, ja patrāpīsies ceļā. Domāju, tam pašam aklajam taksītim drošāk būs pie pavadas daudzu iemeslu dēļ.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby Girts » 18 Sep 2012, 21:14

:D
Mans taksītis tiek iznests ārā un nolikts zālītē. Pastaigāt ir lielas problēmas. Jā, es saprotu ko tu saki un labi zinu, ka bīstami var būt visi suņi. Mazam bērnam mazs suns arī lielus postījumus nodarīs. Ir vienkārši dzīvē situācijas, kad liekas nepareizi kādu sodīt pēc konkrētā likuma panta. Bet tas nevar būt pilsētas centrs un vieta, kur apkārt ir daudz cilvēku. Man pat ministrs māca, ka jācenšas ir nevis sodīt, bet audzināt.
Jebkurā gadījumā ļoti gribētu uzzināt par ko tika sodīti suņu saimnieki Ventspilī, kad viņu suņi atradās zaļajā zonā bez pavadas kontrolējamā attālumā un nevienam neskrēja klāt, nerēja virsū un t.t.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby undd » 18 Sep 2012, 22:02

Lielākoties Frīda jau ar tiek iznesta, nolikta un ienesta, bet viņa var iekost un to arī dara, neskatoties uz to, ka veca, ar praktiski nefunkcionējošiem maņas orgāniem un knapi kust, tas nebūt nenozīmē to, ka kāds var garām ejot nejauši vai tīši uzskriet, vēl jo vairāk, ja suns ir akls un kurls, viņam orientēšanās spējas ir citas un viņš nevar paredzēt, kas viņam ceļā trāpīsies. Un ja jau tas suņuks knapi kust, tad es vēl jo vairāk neredzu problēmu pielikt viņu pie pavadas, jo ne nu ies, ne skries, tad kāda starpība?
Un pat ja mani neuztrauc adekvāti suņi bez pavadas, tomēr uzskatu un esmu par to, ka likums attiecas uz visiem un tas ir jāievēro visiem, es pati, protams, arī grēkoju - ziemas periodā, ja ir pietiekoši sasnidzis, iebrienu kupenās, palaižu suni bez pavadas un spēlējam lidojošo šķīvīti, tur mēs nevienam netraucējam, jo neviens kupenās iekšā nebrien, bet ja man par to uzliks sodu, pati vien būšu vainīga un nekādu cilvēciskā faktora attaisnojumu nemeklēšu. Tad jau arī autovadītājs var šķērsot krustojumu pie aizliedzošā signāla tad, ja pie atļautā neviens nebrauc, kur atšķirība?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 07:49

Es gan uzskatu, ka cilvēciskajam faktoram ir jābūt. Tikai ne no izmēra atkarīgam, bet no traucēšanas. Ja mans suns savā nodabā skraida pakaļ šķīvītim, neiet ne pie cilvēkiem, ne suņiem, neķer kaķus, nereaģē uz velosipēdistiem, skrituļotajiem un skaļiem bērniem - nevienam viņš netraucē.

Runājot par likumu, 1,50 m ir gana gara pavada. Ko tas nozīmē, ka es savam sunim lepni uzlikšu to 1,50 m un staigāšu, aizšķērsojot visu ceļu, pinoties citiem pa kājām, ļaujot apostīt un ielīst iepirkumu maisiņos? Jo likums nosaka, ka tāda garuma pavada var būt? Neko sliktu jau tas suns nedarīs, tikai apošņās, varbūt apsiekalos - bet likumu es nepārkāpju, cilvēkiem pašiem jāiet 1.50 m rādiusā no manis :jaut: Taču nē, janāk pretī cilvēki paņemu suni tuvāk, lai netraucē, ja ir brīvs ceļš - palaižu garākā pavadā.

Un tieši tāpēc ir jāmaina likumdošana. Bet visam par pamatu jābūt reģistram, kurš ir maksimāli precīzs, kurā ir maksimāli daudz suņu (nevis tikai izstāžnieki). Jānosaka liela (daudz lielāka kā pašreiz) atbildība saimniekam, tai pat laikā lielāka brīvība. Piemēram, Čehijā suns var staigāt bez pavadas. Pareizāk sakot nav likuma, kas liktu staigāt pavadā, izņemot vietās, kur tas norādīts (daži parki, Zoo). Bet, ja suns kaut ko izdarīs - saimnieks atbildēs līdz pēdējam santīmam. Vācijā (Bavārijā) likumi ir stingri, tā pat kā LV jābūt pavadai un ierakstītais sods ir ne mazais - un vienalga, visi suņi pa pilsētas centru staigā bez pavadām, saimnieks vispār otra ielas galā, bet - kamēr tas suns savā nodabā staigā, nevienu tas netraucē. Un atkal ir tas pats, ja suns kaut ko izdara, saimniekam plāni klāsies. Bet Latvijā - viss ir aizliegts, un pamatojums jau tam ir - dumji suņu saimnieki, kuri neciena ne sevi, ne citus.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby kalnic » 19 Sep 2012, 09:36

Skatos pamatīga diskusija aizgājusi, un šī diskusija arī parāda lielāko problēmu - Cilvēks!

Ja suņu saimnieku vidū ir tādi, kas saka,ka suni nedrīkst laist vaļā, jo nedod dies iekodīs manam sunim, tad jau mēs arī turpmāk tā varēsim dzīvot. Suni pie siksniņas, ar citiem suņiem komunicēt nedrīkst, un pēc tam tikai brīnāmies, kādēļ mans ir bailīgs/dusmīgs vai citi dusmīgi pret manējo.

Sviests manuprāt ir arī tā dalīšana mazs var, liels nevar. Man tas besī. Ar ko mans suns, kas ir vidēja izmēra ir sliktāks, par augumā mazu? Cik nav nācies saskarties, ka tieši mazie ir ar vislielākajām dvēselēm un drosmi. Ej pa to pašu ielu pie siksniņām abi - kā asinsuns sāks riet tieši mazais, un ja lielajam apniks un ieķers mazajam, tad redz vainīgs būs mans lielais suns, kas nabaga mazulīti aiztika.

Pilsētā ir jābūt vietām, kur es varu savu suni palaist vaļā, lai skrien, ja zinu, ka spēju ar savu suni tikt galā, ja to nespēju, tad rodas jautājums, kāpēc man ir suns.

Ir nepieciešams sakārtot likumus, lai patiešām es varu laist suni vaļā, lai skraida ar citiem, pilsētā. (ok ne visos parkos)
Čipošanu vajag! Atbildību saimniekam pacelt! Un tad kontrolēt, nevis sodīt, par to kas varbūt kādreiz varētu notikt.

P.s. vēl ļoti kaitina tie suņu saimnieki, kas savu mīluli palaiž lai skraida, bet neļauj tam skraidīt ar citiem. Ja mans suns pieskrien klāt otram, tad saņemu lamas par to, ka mans suns nez ko tur viņa mīlulim varētu izdarīt. Ja nepatīk citi suņi, tad nelaid vaļā savējo, tur kur skraida citi. Ar ko tavs ir labāks par manējo? Atbilde abos variantos ir - ar neko.
kalnic
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Sep 2012, 12:24

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 10:09

kalnic wrote: P.s. vēl ļoti kaitina tie suņu saimnieki, kas savu mīluli palaiž lai skraida, bet neļauj tam skraidīt ar citiem. Ja mans suns pieskrien klāt otram, tad saņemu lamas par to, ka mans suns nez ko tur viņa mīlulim varētu izdarīt. Ja nepatīk citi suņi, tad nelaid vaļā savējo, tur kur skraida citi. Ar ko tavs ir labāks par manējo? Atbilde abos variantos ir - ar neko.

toties mani ļoti kretinē šādi uzskati, ka, ja mans suņu bariņš staigā bez pavadas, tad kādam ir tiesības vālēt klāt... :huh: Priekš kam? man to nevajag un maniem suņiem arī. Ar ko viņi ir labāki Tavējo? Ar to, ka nelien klāt citiem un izpaliek konflikta provocēšana. tas, ka suņi tusē bez pavadas, nebūt nenozīmē, ka, ja kāds svešs pievelkās klāt, nevar sanāk grūstīšanās. Naivi ir domāt, ka sveši pieauguši kobeļi savā starpā spēlēsies. Man ir suns, kuram vienkārši iebj sveši kobeļi, pie kam mēs parasti staigājam kopā vismaz ar vienu kuci. Lai arī pats viņš nevienam neko nopietnu nodarīt nevar, kā jau te teica, dūša dažiem ir liela un izprovocēt citu kobeli uz konfliktu viņam ir nieks. Man ir tiesība negribēt, lai sveši suņi manējiem līstu klāt. Ja svešā suņa saimnieks piekrīt laist savu suni klāt Tavējam - karogs Tev rokā, bet šis ir tāds pat pieklājības jautājums, kā bērnam pajautāt vai drīkst sunīti paglaudīt. Personīgi es sekoju līdz un filtrēju, kam parkā laist savus suņus klāt un kam nē. parasti tie tomēr ir zināmi suņi, zināmas kompānijas. Suņi sasveicinās un mēs ejam tālāk.
Skatos, pa lielam jau te aiziet demagoģija - gan par akliem taksīšiem, kuri ir izņēmumi, gan par to, kāpēc cilvēkam ir suns, ja tas ir neaudzināts. Vienmēr un visur (diemžēl) būs cilvēki ar neaudzinātiem suņiem. Labi vēl, ja cilvēks pats to apzinās.
Mēs ikdienā staigājam vienā no Rīgas parkiem (gandrīz centrā). Gājis ir visādi, policija dreifē, bet sodu saņemt vēl nav nācies... :koslene: Varu teikt no pieredzes - suņinieku kultūras līmenis dažādās pastaigas vietās samērā radikāli atšķiras. Citur dikten niez nagi pašai pasaukt pašvaldībniekus, lai nedaudz paaudzina nekaunīgu tautu.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 10:15

kalnic wrote:P.s. vēl ļoti kaitina tie suņu saimnieki, kas savu mīluli palaiž lai skraida, bet neļauj tam skraidīt ar citiem. Ja mans suns pieskrien klāt otram, tad saņemu lamas par to, ka mans suns nez ko tur viņa mīlulim varētu izdarīt. Ja nepatīk citi suņi, tad nelaid vaļā savējo, tur kur skraida citi. Ar ko tavs ir labāks par manējo? Atbilde abos variantos ir - ar neko.


Es esmu viens no tiem, kuram nepatīk, ka sveši cilvēki laiž savu suni pie mana suņa bez iepriekšējas, savstarpējas vienošanās (nav obligāti runāt, citreiz pietiek ar žestiem un saskatīšanos). Ja es atrodu vietu, kur sunim mest kociņu un bumbiņu, tas nenozīmē, ka es gribu, lai manam sunim pakaļ skraida vēl desmit citi suņi. Ja es redzu, ka tuvojas cits suns, vienmēr savējo pasaucu un - to pašu sagaidu no otra saimnieka. Mans suns ir pilnība kontrolējams un savācams, taču tas galīgi nenozīmē to, ka, ja svešs suns izdomās piesieties un uzmākties, viņa to neņems galvā. Jā, es viņu varu savākt - bet, ja cits saimnieks uzskata par normālu nākt pie mums bez jebkādas vienošanās, es arī varu uzskatīt par normālu to, ka manam sunim otra konkrētā suņa sabiedrība nepatīk. Piemēram mans suns, kaut arī liels, mierīgi var skraidīt ar bīgliem, vipetiem, raseliem, VASiem, retrīveriem, bet... ja uzradīsies labradors un vēl kuce :ninja: Mēs vakaros satiekamies ar draugiem, kopīgi palaižam suņus paskriet. Svešiem nav jālien mūsu barā bez brīdinājuma.
Protams, es arī nekad pati nelaižu savu suni paskriet ar citu suni, iepriekš kaut kā nebūt nekomunicējot ar saimnieku. Ļoti labi saprotu, ka diez vai kādam patīkami, ka staigājot ar savu, kaut vai retrīveru, pēkšņi no kaut kurienes draudzēties nesas nepazīstams, liels suns.

Par laimi mums kaut kā ļoti kulturāla suņinieku sabiedrība, cienam viens otru :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby maksis » 19 Sep 2012, 10:24

kalnic wrote:P.s. vēl ļoti kaitina tie suņu saimnieki, kas savu mīluli palaiž lai skraida, bet neļauj tam skraidīt ar citiem. Ja mans suns pieskrien klāt otram, tad saņemu lamas par to, ka mans suns nez ko tur viņa mīlulim varētu izdarīt. Ja nepatīk citi suņi, tad nelaid vaļā savējo, tur kur skraida citi. Ar ko tavs ir labāks par manējo? Atbilde abos variantos ir - ar neko.

Bez iepriekšējas saimnieku vienošanās (kā jau čība te minēja) ļaut savam sunim brīvi lēkšot klāt kādam citam, kas turpat savā nodabā pastaigājas, ir nepieklājības kalngals. Tas ir tieši tas pats, kas, ieraugot svešu ļaužu bariņu parkā draudzīgi tērgājot un smejoties savā starpā, sperties klāt un iesaistīties sarunā. Jūs taču tā nedarāt (gribētos cerēt)?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby kalnic » 19 Sep 2012, 10:30

donna-tonna wrote: toties mani ļoti kretinē šādi uzskati, ka, ja mans suņu bariņš staigā bez pavadas, tad kādam ir tiesības vālēt klāt... :huh: Priekš kam? man to nevajag un maniem suņiem arī. Ar ko viņi ir labāki Tavējo? Ar to, ka nelien klāt citiem un izpaliek konflikta provocēšana. tas, ka suņi tusē bez pavadas, nebūt nenozīmē, ka, ja kāds svešs pievelkās klāt, nevar sanāk grūstīšanās. Naivi ir domāt, ka sveši pieauguši kobeļi savā starpā spēlēsies. Man ir suns, kuram vienkārši iebj sveši kobeļi, pie kam mēs parasti staigājam kopā vismaz ar vienu kuci.


Nu redz, tavam riebj citi, tātad potenciāli konflikts. iet divi šādi bariņi pretī - loģiski, ka satiekas. Ja es savu suni laižu vaļā, tad es zinu, ka neko nedarīs, ja Tu laid vaļā, bet zini, ka viņam riebj citi suņi, tad ko Tu dari pastaigu vietā, kur ir arī vēl citi suņi?

Tāpat, ja pa parku teiksim palaisti suņi skrien kopā (teiksim 5 dažādi katrs ar savu saimnieku) pretī nāk viens ar savu suni, kuram nepatīk, ja citi var pieskriet klāt - nu tad ej pa citu ceļu un mūsu ceļi nešķērsosies. Kur problēma?

Un vēl pavisam cits stāsts ir par saimniekiem, kuriem ir īpaši dārgie suņi, kuram nedrīkst rasties ne skrambiņa, bet laiž ar citiem spēlēties, bet ja, kas notiek, tad pēkšņi visi suņi ir mežoņi. Bet ne par to šoreiz stāsts...

Ja pastaiga notiek mežā, vai kur citur lielā teritorijā, loģiski, ka ieturi distanci no cita, ja nav vēlēšanās, bet pilsētas apstākļos tie laukumi, kur pastaigas varētu notikt ir tik mazi, cik tie ir... Satiksies gribi vai negribi.

Labi šī ir tēma, kas pamatīgi uzvelk, un iemesls viens - nav noteikumu, kas normāli regulētu, kā šīm pastaigām vajadzētu notikt.
kalnic
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Sep 2012, 12:24

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby maksis » 19 Sep 2012, 10:36

kalnic wrote:nav noteikumu, kas normāli regulētu, kā šīm pastaigām vajadzētu notikt.

Pastāv pieklājības normas, kā jau te tika minēts. Tāpat kā visās citās ar likumu regulējamās jomās. Kaut vai tas pats rāvējslēdzēja princips autobraucējiem... Nekad neviens neuzrakstīs likumu, kr būtu uzrakstīts VISS priekš katra pamuļķa. Un paldies dievam, ka tā.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 10:48

Tu nekad nezini, kā reaģēs 2, 5, 10 suņi, kuri kopā skraida / tusē uz 1 suni, kas pieteš klāt tikai tāpēc, ka saimniekam ir licis, ka viņš var atļauties savu suni palaist ietusēt. Es nekad neeju klāt tām kompānijām, kur cilvēki stāv, sit klaču, bet viņu suņi dauzās. Es respect viņu baru un arī savējo. Ir jābūt pajolim, lai iedomātos, ka visās kompānijās esi velkomēts ar savu suni. Tu nekad nevari būt pārliecināts, ka konfliktu neizraisīs Tavs suns. Vēl jo vairāk, ja bariņā, kurš jau tusē ir gan suņi, gan kuces. Un mierīgi - pilsētas parkā ir iespējas izvairīties no tieša kontakta, ir taču dažādi virzieni, paralēli celiņi... Es vēlreiz atkārtoju - mans suns, kuram iebj citi kobeļi, neies nevienam klāt, ja pieies, tad tā būt viņa (mana) problēma. Un to pašu es sagaidu no citiem suņiniekiem. Mīļā miera labad.
Vēl - laižot savu suni klāt svešam sunim - kā Tu zini, ka viņš nekož? Kā jau čība teica - ja suņa nedalīta uzmanība ir veltīta man, es viņu kontrolēju un nodarbinu ar kaut ko - kāpēc man viņš jātur pavadā tikai tāpēc, ka kāds var atļauties test klāt? Tas, ka viņš ir bez pavadas, iespējams, nozīmē, ka saimnieks viņu vienkārši labi kontrolē, bet nebūt nevēlas, lai citi līstu klāt. Tā taču ir samērā elementāra prasība. Vismaz man tā liekas.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby donna-tonna » 19 Sep 2012, 10:49

maksis wrote: uzrakstīts VISS priekš katra pamuļķa.

:meitenedejo:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 10:52

kalnic wrote:bet pilsētas apstākļos tie laukumi, kur pastaigas varētu notikt ir tik mazi, cik tie ir... Satiksies gribi vai negribi.


Nu Rīgā tāds laukums ir tikai viens. Un es tur eju ļoti reti. Vispār tā ir vieta, kur var savu suni palaist, taču neviens nav teicis, ka citi suņi drīkst traucēt. Mans suns netraucē ne citiem rotaļāties, ne skriet, citiem saimniekiem ir jānodrošina lai viņu mīluļi netraucē mums. Iedomājies situāciju, Tu stradā - grab lapas, piemēram, bet kaimiņu bērni skraida pa pagalmu un izspārda tavas kaudzītes, sak, ja nepatīk - ej lapas grābt citur? :D Vai arī Tu ar ģimeni kafejnīcā pusdieno, un Tev pēkšni pievienojas bariņš rokeru ar alus kausiem - jo kafejnīca tak ir sabiedriska vieta un tur visi var sēdēt un tas, ka Tev nepatīk - sēdi mšjās? :D

Es savu suni varu savākt momentā un viņš man būs pie siksnas. Otram saimniekam jāvar un jādara tieši tas pats. Citādāk - tavs suns brīvi skraida, manējais siksnā - vainīgs šajā gadījumā būs tikai viens.

Bet vispār priecājos, ka acīmredzot dzīvojam citos rajonos :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 10:54

kalnic wrote:
Nu redz, tavam riebj citi, tātad potenciāli konflikts. iet divi šādi bariņi pretī - loģiski, ka satiekas. Ja es savu suni laižu vaļā, tad es zinu, ka neko nedarīs, ja Tu laid vaļā, bet zini, ka viņam riebj citi suņi, tad ko Tu dari pastaigu vietā, kur ir arī vēl citi suņi?


Manam sunim neriebj citi suni, bet nevar zināt, vai neriebs tieši konkrētais. Un ko es daru vietā, kur citi suņi staigā? Staigāju ar savu suni un mans suns staigā ar mani (nevis ar citiem suņiem).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Sep 2012, 11:01

Bet viss taču loģiski: iet sunītis ar savu saimnieku, skatās acīs, luncina astīti, saimnieks šim kociņu pamētā, bet pēkšņi teš klāt kaut kāds smirdīgs lempis un arī grib tai acīs skatīties un to kociņu ķert! Pa purnu!!!!! :soks:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby čība » 19 Sep 2012, 11:03

OrlandoSeaHorse wrote:Bet viss taču loģiski: iet sunītis ar savu saimnieku, skatās acīs, luncina astīti, saimnieks šim kociņu pamētā, bet pēkšņi teš klāt kaut kāds smirdīgs lempis un arī grib tai acīs skatīties un to kociņu ķert! Pa purnu!!!!! :soks:


Īsi un konkrēti :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Pilsēta nav draudzīga suņiem

Postby kalnic » 19 Sep 2012, 11:52

Labi, skaidrs.

Piedodiet, uzskati savādāki. Turpmāk būs skaidrs, kā uzvesties ar suni. Mani uzskati laikam pārāk vieglprātīgi un/vai brīvi.

Tāpat šī diskusija parāda, kāpēc suņus bez siksniņas tik drīzi nevarēs laist vaļā, jo vienam vai otram būs iebildumi pret to vai ko citu.

Iepriekš te jau tika pieminēta Eiropa, tā pati Parīze, paša Eifeļu torņa pakāje - parīzietis atnāk, palaiž suni un apsēžas uz soliņa dzer kafiju kamēr suns skraida. Un tā dara daudzi, nez kāpēc viņiem nav problēmas ar kaut kādām "pieklājības normām". Saimnieks ir tikai priecīgs, ka suns var izskrieties.

Piemērs teiksim par lapu grābšanu īsti man nav saprotams, jo satiekoties parkā diviem brīvi palaistiem suņiem vainīgi ir abi.

Bet nu labi, ko nu par to. Es te jauniņais, nezinu kāda publika te ir tā aktīvākā diskutētāja.

Man prieks, ka parkā, kurā mēs pastaigājamies problēmas ir tikai retajam, tad jau laikam mēs lielākā daļa esam nepieklājīgi vai kādi tur. Tikai tie daži pieklājīgi un māk pareizi uzvesties.

Lai vai kā, lai jums jauka diena.
kalnic
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 17 Sep 2012, 12:24

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests