Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby undd » 29 Oct 2012, 17:14

Bpa4 wrote:bet suņu agresiju var iedelīt arī pēc šķirnēm


par šo lūdzu precīzāk :kanepe:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Demix » 29 Oct 2012, 17:25

Mums uz ielas problēmu nav bijis,cenšos mainīt virzienu,ja jau pa gabalu redzu kādu mazo.
Bet izstādēs gan mums ir nācies dzirdēt rupjus vādus,veltītus man un maniem suņiem,kad kāds mazais 3-5 m fleksī pieskrien manam tieši pie puna,kā rezultātā loģiski,ka manam ir asa pretkustība,bet zobus neviens no maniem nav rādijīs un arī ne skaņas nav bijis,ko nevar teikt par mazo,kas kliegdams ,nobītoties no mana suņa asās pretkustības pamūk malā un saimnieces(visbiežāk sievietes-manos gadījumos) tad nu sāk mani lamāt par manu neaudzināto suni un manis teikto jau nu gan vairs nedzird,jo viņas grūti pārbļaut,es vispār nekad neesmu uz kašķiem. Es jau tā vnm savējos turu gandrīz vai pie kakla siksnas,bet nu ar izstāžu pavadu paskrienot,patrennējoties pirms ringa nav iespējams izvairīties no šādiem incidentiem,spērusi gan nevienam neesmu, vienreiz ar celi iemetos starpā,gandrīz dabonot mazos zobelīšus ciskā, līdz ar ko man neviļus ir izveidojies arī savs priekšstats par mazsunīšu īpašniekiem...lai man piedod apzinīgie.
Bet pie zināmas situācijas droši vien,ka arī spertu,jo tā ir samērā dabiska cilvēka reakcija,kad jāaiztāv savējie un citu līdzekļu nav...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 29 Oct 2012, 18:09

Bpa4 wrote:ūjā, ūjā... es būtu neētisks, ja atbalstītu Tavas vēlmes sist un šaut visu kas skrien :ninja: Analizejot Tavu tekstu zemtekstu... Tev arīdzan vajadzētu līdzi plāksnīti., kur būtu rakstīts - es esmu viena dulla sieviete, lūdzu man netuvoties, izskrāpēšu acis! :)


Kur Tu to visu izlasi? Kur ir mana vēlme sist un šaut(???)? Man ir vēlme, lai saimnieki savāc savus suņus - vienalga ar siksnu vai bez. Bet citādāku valodu diemžēl cilvēki nesaprot. Redzu, ka labi mani pazīsti un ir veikti novērojumi, kā es nēsājos pa parku sitot un šaujot suņus :kanepe:

Man ir vienalga suns ir agresīvs vai atnācis tikai mēģināt sabīdīt seksu ar manu meiteni, ja suņa saimnieks savu suni nesavāks pēc mana lūguma, rīkošos kā uzskatīšu par pareizu, lai aizsargātu sevi, radu bērnu vai savu suni. Vienalga, no agresīva suņa, vai nevēlama seksa.

Man ir bijusi viena situācija, kad nācās suni paspert malā, tāpēc, ka saimniekam bija tukšums galvā. Citos gadījumos uz manu lūgumu suni savākt ir reaģējuši ātri. Ļoti priecājos, ka man blakus ir liela auguma suns un lielākā daļa saimnieku savējos savāc paši vai arī to izdara pēc mana lūguma.


Lai vai kā, labāku attieksmi pret suņiem no sabiedrības mēs sagaidīsim tikai tad, kad pašiem būs labāka attieksme pret sabiedrību.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 19:13

čība wrote:
Bpa4 wrote:ūjā, ūjā... es būtu neētisks, ja atbalstītu Tavas vēlmes sist un šaut visu kas skrien :ninja: Analizejot Tavu tekstu zemtekstu... Tev arīdzan vajadzētu līdzi plāksnīti., kur būtu rakstīts - es esmu viena dulla sieviete, lūdzu man netuvoties, izskrāpēšu acis! :)


Kur Tu to visu izlasi? Kur ir mana vēlme sist un šaut(???)? Man ir vēlme, lai saimnieki savāc savus suņus - vienalga ar siksnu vai bez. Bet citādāku valodu diemžēl cilvēki nesaprot. Redzu, ka labi mani pazīsti un ir veikti novērojumi, kā es nēsājos pa parku sitot un šaujot suņus :kanepe:

Man ir vienalga suns ir agresīvs vai atnācis tikai mēģināt sabīdīt seksu ar manu meiteni, ja suņa saimnieks savu suni nesavāks pēc mana lūguma, rīkošos kā uzskatīšu par pareizu, lai aizsargātu sevi, radu bērnu vai savu suni. Vienalga, no agresīva suņa, vai nevēlama seksa.

Man ir bijusi viena situācija, kad nācās suni paspert malā, tāpēc, ka saimniekam bija tukšums galvā. Citos gadījumos uz manu lūgumu suni savākt ir reaģējuši ātri. Ļoti priecājos, ka man blakus ir liela auguma suns un lielākā daļa saimnieku savējos savāc paši vai arī to izdara pēc mana lūguma.




Lai vai kā, labāku attieksmi pret suņiem no sabiedrības mēs sagaidīsim tikai tad, kad pašiem būs labāka attieksme pret sabiedrību.
Ta nu beidzot, normāls pēdējais teikums!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bpa4 » 29 Oct 2012, 19:19

undd wrote:
Bpa4 wrote:bet suņu agresiju var iedelīt arī pēc šķirnēm


par šo lūdzu precīzāk :kanepe:

Un kāpēc marihuāna. Saskaiti cik bijusi agresija un sadali pēc šķirnēm. Sakosti tikām divreiz no vācu aitu suņiem - nopietni! Agresija bija tieši no augstāk minētā puses. Pārējie bija vien tā pabaidījuši.. Bulterveidīgie un viens rotu puika.
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby undd » 29 Oct 2012, 19:51

Tāpēc, ka mani vienmēr uzjautrina iedalījums, pēc kuriem tad cilvēki vadās, kuri agresīvi un kuri nē:) Tas, ko tagad pateikšu, protams, nebūs nopietni, bet ja man jānosauc visagresīvākā šķirne, tad es balsoju par takšiem, jo cik nācies saskarties - kā taksis, tā agresīvs.
Es vēl gribētu sīkāk palasīt par to, kas Tavuprāt ir tie bulterjerveidīgie. Kā rāda mana pieredze, cilvēks parastais neatšķir buldogus, stafus, pitbulus un bulterjerus, viņam viss ir viens, līdz ar to vienkāršāk tos ielikt vienā plauktiņā pie bulterjerveidīgiem, tas nekas, ka tie atšķiras ne tikai pēc rakstura, bet diezgan krietni arī vizuāli (ja neskaita stafu un pitbulu, kuri patiešām nezinošam cilvēkam var likties vizuāli vienādi) :tikainesaki:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 29 Oct 2012, 20:25

Visagresivakie ir vienkarsi neaudzinati suni un ka pieredze rada lielakoties tie ir vienkarsi kranci,vecu babulu suneli un cacu padussuni.

Und,man grib'etos teikt,ka taksi enbut nav agresivi.Pa visa kluba izstadi maniju vien divas agresivas kuces,kuras abas bija viena saimnieka suni(tatad iespejams audzinasanas vaina nevis skirnes ipatniba).Visi parejie bija draudzigi noskanoti,rotaligi vai vienkarsi neieintereseti par notiekoso.Agresivi parasti ir taksveidigie,nevis taksi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby undd » 29 Oct 2012, 20:52

Linda, es zinu, ka visagresīvākie ir neaudzināti suņi. Arī par takšiem man šaubu nav, ka neizlaists, audzināts taksis ir kolosāls suns, bija viens tāds zināms, nu jau labākos medību laukos, tikai pārējais desmits diemžēl pieder pie tās kategorijas, kur uzskats ir - jāaudzina jau tikai lielie un agresīvie.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 29 Oct 2012, 21:16

Ilgi lasīju. Paldies, ka dalījāties pieredzē! Nākošo reizi būs divi varianti: tiešām speršu prom vai vnk nofilmēšu ar kameru un izsaukšu policiju. Jā, man ļoti patika tas stāsts, ka pūdeli padusē un uz iecirkni prom. Malacis. Žetons! :aptracis: (bet nosmējos riktīgi) :D
Diemžēl mazā vēl joprojām šodien raustoties un atkal esot sākusi raustīt valodu :( (bija viņai kādu brīdi tā, kad ļoti no kaut kā sabijās). Man TĀDAS dusmas... Nezinu. Bezmaz nevar vairs bērnus vest pastaigā uz rotaļu laukumiem?! Nu kāda suņa pēc jāperas staigāt tur, kur bērni iet? Nu Mežaparks tak ir liels!!!
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Demix » 29 Oct 2012, 23:48

Linda B. wrote:Visagresivakie ir vienkarsi neaudzinati suni un ka pieredze rada lielakoties tie ir vienkarsi kranci,vecu babulu suneli un cacu padussuni.

Te es gan gribētu precizēt,nevis neaudzināti suņi,bet gan tā audzināti un bailīgi suņi,jebkurai suņa agresivitātes pazīmei ir cēlonis,tās ļoti bieži ir bailes(kas nereti ir iedzimtas) no kā izriet pašaizsardzība,kas izpaužas kā agresivitāte un protams neprasmīgi ieaudzinātais - "Sunim taču saimnieks ir jāsargā!"
Suņa šķirnei gan nav liela nozīme,arī traumēts un pārlieku bailīgs haskijs(kas nu šai šķirnei galīgi nav raksturīgi) var kļūt agresīvs pret cilvēku!Tiesa ir šķirnes,kam tomēr gēnos ir agresivitāte,tādām,kuru priekšteči ir mācīti,kā cīņas suņi,bet pie pareizas audzināšanas tas var pilnīgi neparādīties un te jau var runāt par audzinātiem vai neaudzinātiem suņiem.
Kaut gan nebūtu jau pareizi teikt neaudzināts suns,tas izskan kaut kā tā,ka uzliek pienākumu, tādu kā zīmogu pašam sunim,patreizāk laikam būtu teikt - neprasmīgi,nemākulīgi audzināts,jo tas tomēr ir saimnieka pienākums.
Un laikam jau arī nepareizi audzināts suns nebūtu pareizi,jo daudzu instruktoru metodes atšķiras un arī izpratne par pareizi un nepareizi mums varētu būt atšķirīga.
Visā šajā lietā trakākais ir tas,ka šādos incidentos cieš paši suņi un tikai viens tāds gadījums var sabojāt pavisam normālu un adekvātu suni uz mūžu,tāpat kā negaidīts bļīkšķis,troksnis vai kāds cits nevēlams moments.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 30 Oct 2012, 08:35

Bpa4 wrote:Ta nu beidzot, normāls pēdējais teikums!


Baigos zemtekstus visur atrod, bet šis ir principā tas, par ko es runāju no paša sākuma - to ieraudzīt nevarēja :jautri: Priecājos, ka "aizgāja" un tagad ar šo domu, pārlasi visu diskusiju un sapratīsi, par ko te runā pārējie.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Sisija » 30 Oct 2012, 09:38

Bpa4 wrote:Tad par ko bija činkstiens. Ja vajag uzkrāto agresiju izlaist uz āru, ejam komentēt uz ziņu portāliem. :) Vienkārši man neliekās normāli, ja taisaties svešus suņus spārdīt, neesot reālam apdraudējumam tikt sakostam.

Kā lai 100% izvērtē vai tas apdraudējums ir vai nav reāls?
Patiesībā man ir pilnīgi vienalga vai manu bērnu, vai suni taisās sakost liels vai mazs suns, protams, rīcība varētu būs atšķirīga, bet jebkurā gadījumā darīšu visu, lai tas nenotiktu, un kā pēc tam jutīsies tas otrs suns, lai tas uztrauc viņa saimnieku ne mani.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 30 Oct 2012, 11:02

Demix wrote:....
Visā šajā lietā trakākais ir tas,ka šādos incidentos cieš paši suņi un tikai viens tāds gadījums var sabojāt pavisam normālu un adekvātu suni uz mūžu,tāpat kā negaidīts bļīkšķis,troksnis vai kāds cits nevēlams moments.

te nu gan nepiekrītu - trakākais, ka cieš bērni.

lai gan, arī vecāku un pašu bērnu attieksme ir dažāda :D
vienā pasākumā kāds sīcis ņēmās ar suni, pieteicu vecākiem, ka suni esmu paņēmis pirms pāris nedēļām, pašam zināšanas minimālas, tāpēc lūdzu lai ar suni nespēlējas. papus pieteica sīcim likt suni mierā, sīcis neklausīja, papus teica ko pa tēmu "lai iekampj, būs miers, vismaz respektēs suni", tā arī viņi tur ņēmās, kamēr kādā brīdī suns spēlējoties nevis iekampa, bet "paņēma" sīci aiz apakšdelma. brīdī vēlāk sīcis skraidīja apkārt un visiem stāstīja, ka suns viņam nokodis roku :D , savukārt vecāki, redzot, ka tur pilnīgi nekā nav, atviegloti nopūtās "vismaz vairs nelīdīs pie suņa". pagāja minūte, atrakcijas ar suni turpinājās un viss beidzas labi, kaut arī pats par to nebiju sajūsmā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 30 Oct 2012, 11:15

Nezin, vai tos bērnus nav vieglāk dresēt, nekā suņus?! :pilnmeness: Varbūt var bērnu dresūras laukumus iekārtot, kur sīčiem nosēdināt pretī īpaši riebīga rakstura suņus, kas patiešām var ieķert, un mācīt "nedrīkst" gramstīties gar svešu suni vai arī otriem - tiem, kas baidās, notupināt tos kanisterapijas malacīšus, lai tak tie bailīgie ar bišķi aprod ar domu, ka ne jau katrs ir zvērs, kam 4 kājas un aste.
Dievs augstais! Tak visa vaina galvās! Māmiņu un suņu saimnieku!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Demix » 30 Oct 2012, 12:05

peecis wrote:
Demix wrote:....
Visā šajā lietā trakākais ir tas,ka šādos incidentos cieš paši suņi un tikai viens tāds gadījums var sabojāt pavisam normālu un adekvātu suni uz mūžu,tāpat kā negaidīts bļīkšķis,troksnis vai kāds cits nevēlams moments.

te nu gan nepiekrītu - trakākais, ka cieš bērni.


Kurā vietā es pieminēju kādu incidentu ar bērnu,es šeit runāju par savstrpējiem suņu kašķiem.
Par bērniem 100% piekrītu Elbes teiktajam :jaa:
Pirmkārt un galvenokārt briesmas rada suņa psiholoģijas neizpratne,suns domā pilnīgi savādāk,kā cilvēks,piemēram bērna apķeršanās sunim ap kaklu,it kā samīļojot,ko suns saprot kā pakļaušanu,dominēšanu un tad...tālāk spriediet paši...nemaz nevajag svešu suni,tas var notikt ar pašu mājas mīluli un tad nu lielie brīnumi - Reksis iekoda,nemaz nerunājot par trakāku iznākumu :pilnmeness:
Paņemot mājās suni tomēr ir jābūt kaut minimālām zināšanām par svarīgākajām lietām.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Lilita » 30 Oct 2012, 12:07

Ļoti nekorekts virsraksts, saimnieku bezatbildība nav saistīta ar suņa izmēru, piemērus neminēšu, kāda starpība kāda lieluma vai šķirnes/ bezšķirnes suns ir iesaistīts dažādās situācijās.
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 30 Oct 2012, 13:46

Lilita, atļaušos iebilst, ka mazo suņu saimnieki ir bezatbildīgāki. "viņš tacu maziņš! ko tad šis var nodarīt?!"
par lieliem suņiem arī pilnīgām i.....m skaidrs, ka zobi lieli un kaut kādi jau viņu būtu jāvāc. katrā ziņā pilnīgi bezatbildīgu ;ipašnieku šajā kategorijā ir mazāk.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Lilita » 30 Oct 2012, 14:25

murkata wrote:Lilita, atļaušos iebilst, ka mazo suņu saimnieki ir bezatbildīgāki. "viņš tacu maziņš! ko tad šis var nodarīt?!"


Nu tad es ļoti atvainojos, man šādas statistikas nav. :kanepe:
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby emy » 30 Oct 2012, 15:02

vispār... kas ir mazsuņi? man kā skotu terjeru saimniecei šķiet, ka toji un jorki u.taml. :), bet dogu saimniekam mani skoči ir mazsuņi. Tas tā.. Bet es arī atļaušos iebilst, ka mazsuņu saimnieki ir bezatbildīgāki. Man ir pretēja pieredze. Personīgi man bezatbildīgi šķiet "lielo" suņu īpašnieki, kas uzskata savus suņus par super duper apmācītiem un kuri ir ar tik augstu intelektu, ka neko nevienam neizdarīs.

Piemēram, situācija - es ar saviem skočiem staigāju gar jūru. Pēkšņi mums nesās klāt divi milzīgi dogi. skaidri redzu, ka vismaz viens ir puika. manējie arī puikas. Un ja manējiem pīķi saslienas gaisā, ko es zinu, ko tie dogi darīs. OK - es novērtēju, ka skaisti suņi un tā. Bet pastaigās gar jūru tomēr esmu novērojusi, ka lielie suņi auļo no saimniekiem diezgan patālu un diezgan lielus lokus. Nu nepatīk man, ka man nesās klāt. Nevis tapēc, ka esmu suņu nīdēja un ne tapēc, ka man nepatiktu lieli skaisti suņi, bet tāpēc, ka es skaidri redzu, ka saimnieki ir tik tālu, ka atsaukt nevarēs, pieskriet nepaspēs un man nav pārliecības, cik draudzīga var būt komunikācija ar katru suni. Man katru reizi ir reāls stress. Arī iepriekš man bija mazsune - bolonka, kuru sakoda lielie suņi. Vienreiz radu ņufa meitene pāršķērēja punci manai mazajai, otrreiz uz ielas kaut kāds VAS veidīgais garāmejot sakoda, trešo reizi laukos kaimiņu suns garām ejot ieskrēja pie mums. Sunei bija paniskas bailes no lielajiem un katru reizi, kad ieraudzīja, ka pretī nāk lielie viņa prasījās uz rokām. Un tad mani tiešām besīja, ka lielā suņa saimnieks atļāva savējam lēkāt ap mani un mēģināt apostīt manējo un vēl stāstīja, cik viņējais draudzīgs.

Tā ka vispār es piekrītu tam, ka virsraksts nav ok, jo bezatbildība nav atšķirīga mazsuņu vai lielo suņu saimniekiem
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 30 Oct 2012, 15:06

emy wrote:
Tā ka vispār es piekrītu tam, ka virsraksts nav ok, jo bezatbildība nav atšķirīga mazsuņu vai lielo suņu saimniekiem



Ja izslasa pirmo postu - lietas būtību, tad runa tik tiešām ir par mazsuņiem konkrētajā gadījumā un virsraksts ir tieši tāds, kāda ir bijusi problēma konkrētajā situācijā.
Bet pa lielam - izmēram nav nozīmes. Ja cilvēks dzīvo pilsētā, tad loģiski ka vairākums suņu ir mazi, ja laukos - tad lieli. Līdz ar to arī rodas šīs asociācijas, par to, kuri suni tad ir neaudzināti.

Nevienam sunim neatkarīgi no izmēra nav jāskrien klāt pie svešiem cilvēkiem, suņiem, kaķiem, seksiem...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests