Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 13:49

murkata wrote:čība, šis ģīmis ar\ī ir gana zīmīgs :D
patiesībā, ir jārunā, jāmāca (suņi un cilvēki), jāskaidr, bet ar pozitīvu pieeju un tas arī Viss ;)


murkata, es jau vairs neesmu šokā tikai par suņu tēmu, vēl lielākā šokā es esmu par to, ka redziet upuri ir paši vainīgi. Bērni noteikti arī ir paši vainīgi, ja viņus sit, it īpaši tie raudošie zīdaiņi utt... Brrr...

vipdu, šī diskusija patiesība tikai atklāja vēl dziļāku problēmu... :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 31 Oct 2012, 14:21

Nea, esmu pilnīgi normāla tanta, tikai man nepatīk jūsu visu agresīvā nostāja - nu tik sitīs, nu tik spers, nu tik vedīs uz policiju. Bet pašas novērsāt iespēju kaut kam tādam notikt? Nē - spērāties tik uz priekšu ar cirvja ģīmi, lai visi palasās malā, ne? Un pretī tāda pati. Kurš švakrāks, tas cieš.
Un ne manus suņus kāds bērns sitis , tikai , pat varbūt ar vislabākajiem nodomiem samīļot sunīti, tikai tādā hipertrofētā izpratnē , meties klāt. Un man un maniem suņiem tas nepatīk.
Tāpēc es uzsveru vēlreiz - strādājiet ar galvu! Vienmēr! Un padomājiet arī par to, kā jūs izskatāties no tās otras puses.
Un jā - man nepatīk neaudzināti, ķērcoši, niķīgi u.tml. bērni un arī viņu agresīvās māmiņas - ar vai bez suņa. Sory. Un es nespēju just līdzi tai špidrilkai, kas savu bērnu nevar paņemt klēpī, redzot briesmas. Un tagad visa pasaule vainīga.
A tā tēma, kas jūs visvairāk satracināja - ir viktimoloģija. var palasīties kaut kur.
lasīšana vairo prātu.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 31 Oct 2012, 14:26

vipdu wrote:Un man nav īsti skaidrs kā pieskatīts suns var ciest no tiem ķercekļiem un nerrotājiem. Viņi lien sētās un sit ar mietiem kamēr Jūs skatāties un neko nedarāt?

Gribi pacukstesu brinumus?Ja pasi uzprasas.Cik reizes pagalma nav atrasti milzigi akmeni ar kuriem mests suniem pagalma.Cik reizes omes sunelis nav staigajis ar stivu pakalgalu,smilkstejis un kritis katru reizi,kad megina ielekt sava kresla,jo kads ar to akmeni ir ari veiksmigi trapijis.Kad vel bija rots baza savas sejas tieis sunim purna un tad spera pa zogu,ir mestas bombenes suniem zem kajam.Un tas viss kamer suni atrodas pasi sava teritorija!Ta pat ir gadijies,ka mierigi sezu ar suni parka uz solina,suns pie pavadas,nak mate ar savu bernu,dod atlauju bernam nakt pie suna(man neko vispar nejautajot,es tur laikam ta starp citu),sikais pieskrien klat un iesper sunim, no mates puses nekadas reakcijas,kur nu vel kadas runas par to,ka atvainosies par sava mezona uzvedibu.
Ne vienmer var paspet kaut ka noreaget,ipasi,ja esi izlaidis suni lauka pagalma.
Un tad,kad kads suns parlec pari zogam vai noraujas no kedes un kartigi to paridaritaju sakoz,tad ir sliktie,neaudzinatie suni,suni slepkavas,visus apsaut,visus noindet un saimniekus uz sarta dedzinat.To,ko tie bernini cauram dienam dara aizstavji neredz.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 14:29

Elbe wrote:A tā tēma, kas jūs visvairāk satracināja - ir viktimoloģija. var palasīties kaut kur.
lasīšana vairo prātu.


Lasot Jūsu konkrētos komentārus, piedodiet, bet šķiet, ka otrādi.

Jā, ir viktimoloģija, kas attaisno visus varmākas. Patiesībā tas suns, kuru nesen sašāva un sakropļoja kā rezultātā nācās iemidzināt, patiesībā tas suns bija vainīgs! Jo viņš pats pievilka to nelaimi! Un tos kaķēnus, kurus slīcina - tie arī paši vainīgi, jau piedzimuši upuri :akes: Jā, piekrītu, ir cilveki-upuri. BET tas nekādā veidā neattaisno varmākas! Jā, viņi piesaista nelaimes, bet - vēlreiz - tas neattaisno ne suņu saimniekus, ne šāvējus, ne citus noziedzniekus!

Respektīvi, ja man nāk klāt kaut kāds krancis, tajā brīdī es esmu mūžīgais upuris, bet tad, kad tas viss pagriežas citadāk, piemēram, man ir piparu gāze vai gaisene - tad es pārvēršos par nezvēru, suņu nīdēju un briesmoni? :aknee:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 31 Oct 2012, 14:49

Nevar salīdzināt cilvēkus un suņus! šajā ziņā katram ir savi instinkti un saprāta robežas. Un es neattaisnoju varmākas. Gribu tikai pateikt, ka pašam ir jāskatās, kur lien. A ja meklē piedzīvojumus uz savas ..., tad arī viņus dabū. Bet pēc tam vaimanā - izvaroja, nokoda, saplēsa, nosita!
Bet no lielākās daļas šī topika postu dveš vienkārši pretīga agresija. Un pārejot atpakaļ pie suņiem, kamēr būs agresīvi un dumji suņu saimnieki, būs šīs problēmas. Diemžēl, tāda ir mūsu sabiedrība kopumā - šis forums ir tās spogulis taču. Droši vien, prātīgākās foruma dāmas šajā tēmā neierakstījās, jo ir taču skaidrs, kā tas viss virzās. Sory, ka patraucēju jūsu jauko pačalošanu ar pretīgām lietām, kuras tāpat neviens nesaprata.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 31 Oct 2012, 14:50

ja mazliet konstruktīvāk, varbūt zinātāji var uzrakstīt īsumā paskaidrot iesācējiem suņu saimniekiem, kur/kad/kādus drīkst vest bez pavadas, kur nē, no kā jāuzmanās, kā vispār uzvesties ar suni sabiedrībā.
savu redzējumu uz to jau rakstīju
http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=4&t=4083#p157350
bet labprāt mācītos ne tikai no pieredzes :D
saprotu, ka katrs dzīvnieks ir unikāls, bet kaut kādas kopīgām vadlīnijām vajadzētu būt, piemēram:
nekad neatstāt bērnu vienatnē ar suni;
nestaigāt ar suni bērnu laukumos/tā tuvumā;
nesēdināt suni sabtransportā uz sēdekļiem;
utt.

noteikti ir lietas, kuras jums šķiet pašsaprotamas, bet dažiem būs jaunums. ieguvēji būsiet arī jūs - uzlabosies vai vismaz nepasliktināsies sabiedrības attieksme pret suņiem un to saimniekiem. Elbe droši drīkst neizteikties :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 15:01

Elbe wrote:Nevar salīdzināt cilvēkus un suņus! šajā ziņā katram ir savi instinkti un saprāta robežas. Un es neattaisnoju varmākas. Gribu tikai pateikt, ka pašam ir jāskatās, kur lien. A ja meklē piedzīvojumus uz savas ..., tad arī viņus dabū. Bet pēc tam vaimanā - izvaroja, nokoda, saplēsa, nosita!


Kāpēc nevar salīdzināt cilvēkus un suņus? Tā pat kā cilvēki, ir arī suņi ar kuriem mūždien viss notiek, kas nenotiek ar citiem.

Protams, ka pašam jāskatās, kur lien, bet suņa saimniekiem ir jāskatās, kur lien viņu suņi. Es neuzskatu, ka sabiedrībai uz ielas ir jābaidās no suņiem, jārauj pa gaisu bērni ieraugot kādu spalvaini.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Girts » 31 Oct 2012, 15:09

peecis neesi no autoforuma atnācis?
p.s. par tevis rakstīto - ja tu zini, ka tavam sunim ir kāda agresija iekšā, tad vispār bez pavadas nevajadzētu to suni laist. Ja apkārtne ir tukša un tuvākie cilvēki/suņi ir tālu, tad var bez pavadas. Taču, ja tu redzi, ka netālu ir citas dzīvas būtnes, tad neprognozējamu suni no pavadas vaļā nevajadzētu laist pat ja tā ir zaļā zona un likums atļauj. Risks ir jāsamazina! Pat ja tev suns nebūtu agresīvs, bet tu zinātu, ka ir liela varbūtība, ka viņš aizskries pie tikko ieraudzīta suņa paspēlēties - arī jāņem pavadā un jāvaktē, lai apkārt nav tuvumā citi. Pašos pamatu pamatos suņu saimniekiem ir jānodrošina, lai suns NEKAD neskrien prom no saimnieka pie cita suņa vai cilvēka. Ja nevari nodrošināt, tad lieto pavadu.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 15:25

Girts wrote: Pašos pamatu pamatos suņu saimniekiem ir jānodrošina, lai suns NEKAD neskrien prom no saimnieka pie cita suņa vai cilvēka. Ja nevari nodrošināt, tad lieto pavadu.


:par:

Īsi un precīzi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 31 Oct 2012, 15:37

Girts wrote:peecis neesi no autoforuma atnācis?
p.s. par tevis rakstīto - ja tu zini, ka tavam sunim ir kāda agresija iekšā, tad vispār bez pavadas nevajadzētu to suni laist. Ja apkārtne ir tukša un tuvākie cilvēki/suņi ir tālu, tad var bez pavadas. Taču, ja tu redzi, ka netālu ir citas dzīvas būtnes, tad neprognozējamu suni no pavadas vaļā nevajadzētu laist pat ja tā ir zaļā zona un likums atļauj. Risks ir jāsamazina! Pat ja tev suns nebūtu agresīvs, bet tu zinātu, ka ir liela varbūtība, ka viņš aizskries pie tikko ieraudzīta suņa paspēlēties - arī jāņem pavadā un jāvaktē, lai apkārt nav tuvumā citi. Pašos pamatu pamatos suņu saimniekiem ir jānodrošina, lai suns NEKAD neskrien prom no saimnieka pie cita suņa vai cilvēka. Ja nevari nodrošināt, tad lieto pavadu.

esmu no autoforuma :alinji:

neliela agresija pret citiem suņiem, kā jau rakstīju, ir manāma esot pie pavadas, bet skraidot savā vaļā problēmu nav, pie tam šo mēnešu laikā arī pie pavadas esot mazāk rej uz citiem suņiem. par citiem cilvēkiem interese ir 0, arī no citiem suņiem atsaukt nav problēma, bet ja kāds ir palaidis patālu skraidīt savu suni bez pavadas (piemēram, Lucavsalā), tad pieņemu, ka tas nav agresīvs un arī savu neatsaucu, lai taču tie četrkājaiņi socializējas.
sobrīd sunei sākušās suņu dienas un vadāju tikai un vienīgi pavadā, varu droši apgalvot, ka ļooooooti daudziem ir problēmas atsaukt suņupuikas, bet, cik esmu sapratis no pašreizējām nedaudzajām apmācībām, instinkti ir instinkti un tie darbojas arī labi audzinātiem suņiem, tāpēc par to galīgi neķeru kreņķi un neuzskatu, ka tagad viņiem visiem vajadzētu staigāt tikai un vienīgi pie pavadas. jā, suns tiks sterilizēts.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby emy » 31 Oct 2012, 15:55

nav par tēmu, bet nenoturējos pēc šitā:
Un es neattaisnoju varmākas. Gribu tikai pateikt, ka pašam ir jāskatās, kur lien. A ja meklē piedzīvojumus uz savas ..., tad arī viņus dabū. Bet pēc tam vaimanā - izvaroja, nokoda, saplēsa, nosita!


šāda viedokļa dēļ bērni nestāsta, ka viņus tēvi/patēvi izvaro. Jo mātes netic. Un sabiedrība netic. Un sievietēm, kurs klapē arī netic. Jo visi jau ir paši vainīgi. ne tā ģērbās, ne tā uzvedās, ne tā paskatījās, pats provocēja. Tas ir SVIESTS! Neviena sieviete nav vainīga, ka viņu izvaro, ja viņa, piemēram, uzģērba īsus svārkus.
šāds absurds un šausmīgs viedoklis rada to, ka briesmīgi noziegumi tiek noklusēti un cilvēki, kas jau tā smagi cietuši staigā ar absurdu vainas kompleksu un salauztu dzīvi. mans darbs ir saistīts ar šādiem jautājumiem - šeit tiešām "uzcepos"

Atvainojos vēlreiz, ka ne par tēmu, bet nu... ir kaut kādas robežas jebkādai gvelšanai.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 16:02

Elbe wrote:
Bet pašas novērsāt iespēju kaut kam tādam notikt? Nē - spērāties tik uz priekšu ar cirvja ģīmi, lai visi palasās malā, ne? Un pretī tāda pati. Kurš švakrāks, tas cieš.


Šo pērli izlasot, man atliek pēdējā cerība - suns par savu saimnieku CERAMS, ir gudrāks. KĀ VAR KAUT KO TIK STULBU UZRAKSTĪT??? Esat bijusi Mežaparkā, bērnu laukumā? Tad zināsiet, ka uz turieni ved KALNAINS ceļš un nav redzams, kas aiz tā kalna mūs sagaida. Ziniet, es ar 3 MAZIEM bērniem biju viena un noreaģēt - kuru, lai neapgāž (lecot virsū 3 gadniekam) un kuru, lai nesakož (5 gadniecei) ir drusku sarežģītāk, nekā savākt savus sīksuņus pie pavadas, kā to nosaka SUŅU TURĒŠANAS LIKUMS! No sērijas - man jāceļ 3 bērni padusē, kamēr 2 agresīvi, neaudzināti sīksuņi ies kā gājuši?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 16:03

čība wrote:
Elbe wrote:A tā tēma, kas jūs visvairāk satracināja - ir viktimoloģija. var palasīties kaut kur.
lasīšana vairo prātu.


Lasot Jūsu konkrētos komentārus, piedodiet, bet šķiet, ka otrādi.



+100
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 16:05

Un tas teksts par tiem "vainīgajiem" upuriem man vispār lika sirdij uz mirkli apstāties. Kā kaut ko TĀDU pieaudzis un "it kā" domājošs cilvēks var uzrakstīt? Es ĻOTI ATVAINOJOS, ja kļūdos, bet, lūk, šāda attieksme mūsu sabiedrībā valda pret bērniem/ pret upuriem/ pret visu! Mans suns gāja un ies, pacel savu bērnu augšā. Kas par sviestu?! :aizsvilstas:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 16:16

peecis wrote:esmu no autoforuma :alinji:

neliela agresija pret citiem suņiem, kā jau rakstīju, ir manāma esot pie pavadas, bet skraidot savā vaļā problēmu nav, pie tam šo mēnešu laikā arī pie pavadas esot mazāk rej uz citiem suņiem. par citiem cilvēkiem interese ir 0, arī no citiem suņiem atsaukt nav problēma, bet ja kāds ir palaidis patālu skraidīt savu suni bez pavadas (piemēram, Lucavsalā), tad pieņemu, ka tas nav agresīvs un arī savu neatsaucu, lai taču tie četrkājaiņi socializējas.
sobrīd sunei sākušās suņu dienas un vadāju tikai un vienīgi pavadā, varu droši apgalvot, ka ļooooooti daudziem ir problēmas atsaukt suņupuikas, bet, cik esmu sapratis no pašreizējām nedaudzajām apmācībām, instinkti ir instinkti un tie darbojas arī labi audzinātiem suņiem, tāpēc par to galīgi neķeru kreņķi un neuzskatu, ka tagad viņiem visiem vajadzētu staigāt tikai un vienīgi pie pavadas. jā, suns tiks sterilizēts.


Pavadā suns vienmēr jūt aizmuguri - ir ko sargāt. Tāpēc arī nereti ķēdes suņi liekas ja norausies - dzīvu aprīs, noraujas un tādi lapočkas (protams, ne visi, bet ir gadījies tādus sastapt). Pavada ir vistīrākais agresijas izraisītājs un paradokss - jo stingrak suni pavadā tur, jo vairāk tā iedarbojas visticamāk pretēji vēlamajam.

Par to, ka laid savu klāt, ja kāds cits ir palaidis paskraidīt - lūk tam es nekad nepiekritīšu. Es parasti izvēlos vietu, kur nav citu suņu, tieši tāpēc, lai varētu pamētāt savam sunim kociņu, nevis tāpēc, lai citi nāktu pie mums. Ja kāds tomēr nāk, pasaucu savu un tieši to pašu sagaidu no otra saimniekam. Suņus kopā var laist tikai un vienīgi pēc saimnieku savstarpējas vienošanās (nav jau jāiet rokas paspiest, citreiz pietiek vienkārši ar saskatīšanos). Svarīgi ir noskaidrot kur ir saimnieks un redzēt, ka saimnieks tomēr kontrolē situāciju.

Instinkti darbojas arī audzinātiem suņiem, bet tāpec ir saimnieks, kura uzdevums ir suni savākt. Ja ne momentā, tad pēc iespējas ātrāk.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby chiba » 31 Oct 2012, 16:17

Man liekas, ka ir bezjēdzīgi cepties, jo kā redzam jau šeit diskusijā, abas puses tāpat paliek katra pie sava viedokļa. Vienkārši katram jādomā pašam par sevi. Es mīlu suņus, bet ja kāds no tiem gribēs darīt pāri kādam no manējiem (arī manam sunim), tad es aizstāvēšu mūs visiem līdzekļiem. Un tad bezatbildīgie saimnieki varēs vainot tikai paši sevi, ka kāds viņu sunīti apbižojis (jo upuris tak vienmēr pats vainīgs, ka neaizvairījās, vai ne, Elbe?).

Bet es laikam dzīvoju citā pasaulē, jo manā apkārtnē visi suņi staigā vai nu pie pavadas (arī čivavas) vai brīvi, kur tas ir iespējams, bet nekad neviens nav skrējis virsū vaukšķēdams vai ko tādu. Un arī bērni parasti pajautā, vai drīkst paglaudīt manu suni.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 16:22

chiba wrote:Man liekas, ka ir bezjēdzīgi cepties, jo kā redzam jau šeit diskusijā, abas puses tāpat paliek katra pie sava viedokļa. Vienkārši katram jādomā pašam par sevi. Es mīlu suņus, bet ja kāds no tiem gribēs darīt pāri kādam no manējiem (arī manam sunim), tad es aizstāvēšu mūs visiem līdzekļiem. Un tad bezatbildīgie saimnieki varēs vainot tikai paši sevi, ka kāds viņu sunīti apbižojis (jo upuris tak vienmēr pats vainīgs, ka neaizvairījās, vai ne, Elbe?).

Bet es laikam dzīvoju citā pasaulē, jo manā apkārtnē visi suņi staigā vai nu pie pavadas (arī čivavas) vai brīvi, kur tas ir iespējams, bet nekad neviens nav skrējis virsū vaukšķēdams vai ko tādu. Un arī bērni parasti pajautā, vai drīkst paglaudīt manu suni.


Par to paglaudīšanu - Tu paņēmi lielu suni, tāpēc Tev jautā. No bērnu uzbrukumiem vairāk cieš mazie suņi tomēr. Un Tu paņēmi lielu suni - tāpēc arī citi uz tevi bijīgāk skatās :D Tas ir tas pozitīvais, ka pašiem tās situācijas retāk :) Bet, tas jau nemaina to, ka es redzu, kas notiek apkārt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby chiba » 31 Oct 2012, 16:26

Čība- nu ja runājam konkrēti par manējo, tad 2 mēn vecs VASiņš ir pilnīgs bumbulīts un bučmūlīts un pagalma bērni bija kā uzburti uz viņu, bet nekādu respektu tāds kunkulis, kas drusku lielāks par kaķi, neradīja. Tagad jā, tagad jau sāk just respektu.
Bet nu nav jau šis man pirmais suns un es arī iepriekš esmu pārvietojusies pa ielām gan pati, gan ar suni, gan ar bērniem. Un manā rajonā tiešām daudz čivavas un toji dzīvo, visi smuki fleksī staigā un svešiem neuzbāžas, tā ka prieks. Bet es jau nesaku, ka tas nenotiek citur. Es tik priecājos, ka man tā paveicies :) Ja vēl saimnieki iemācīties aiz suņiem savākt, tad vispār paradīze būtu :)
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 16:54

chiba wrote:Ja vēl saimnieki iemācīties aiz suņiem savākt, tad vispār paradīze būtu :)


Paņem telefonu un fotogrāfē :) Es vel piesolīju bildes izlīmēt uz parka stabiem, lai tauta zina savus varoņus :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 01 Nov 2012, 09:59

čība wrote:...
Par to, ka laid savu klāt, ja kāds cits ir palaidis paskraidīt - lūk tam es nekad nepiekritīšu. Es parasti izvēlos vietu, kur nav citu suņu, tieši tāpēc, lai varētu pamētāt savam sunim kociņu, nevis tāpēc, lai citi nāktu pie mums. Ja kāds tomēr nāk, pasaucu savu un tieši to pašu sagaidu no otra saimniekam. Suņus kopā var laist tikai un vienīgi pēc saimnieku savstarpējas vienošanās (nav jau jāiet rokas paspiest, citreiz pietiek vienkārši ar saskatīšanos). Svarīgi ir noskaidrot kur ir saimnieks un redzēt, ka saimnieks tomēr kontrolē situāciju.

ok, ar to turpmāk būšu uzmanīgāks. es gan varbūt neskaidri izteicos, es nevienam speciāli nelienu klāt, bet ja lielākā teritorijā skraida kāds cits suns, saimnieks redz mani un bez pavadas esošo suni, mūsu maršruti krustojas un otrs neveic nekādas darbības, es to uztveru kā sava veida piekrišanu. ja pasauc tuvāk, ok, savācu savējo un miers.
līdzīgi ejot pa taciņu - ja pretī nākošais suns ir pie pavadas, paņemu savu arī, bet ja tas ir bez pavadas, piesaku "blakus" un gadījumā, ja izrāda vēlmi iepazīties tuvāk, apsaucu ar "nedrīkst", un tas darbojas, savukārt ja saimnieks nav redzams vai viņš vienkārši ilgstoši nekontrolē suni, tad viņa piekrišana nav vajadzīga nekam :lamajas:

braucot ar velo vispār ir 0 problēmu, sunim nav laika bolīties apkārt :D

pateikšu godīgi kā šī mana attieksme veidojās :D
kad paņēmu suni, man ieteica uzmanīties no citiem suņiem, jo tas ir bijis "dzīvokļa suns". ok, nelaidu nevienam klāt, viņa uz citiem rēja, sapratu, ka nebūs tik viegli. iepriekš biju lasījis par kuču nesatikšanu ar citām kucēm un par kuču it nežēlīgāku kaušanos. vienreiz lucavsalā peldējos, kaut kā nepiefiksēju, ka suns vairs nav redzams (jā, jā, tipisks nīstamais neapzinīgais suņa saimnieks) izlienu no ūdens, suns skraida kopā ar citu suni. atvainojos tā saimniekam, pajautāju, vai tas ir puika? nē, arī meitene. ok! nākamajā reizē vienkārši pieskrēja viens nepieskatīts suns, atkal 0 problēmu. salaidu kopā ar pazīstamo suņiem, viss kārtībā! tā kā gana daudz ar visu suni braukāju apkārt, ar zināmiem suņiem ir pārbaudīts - problēmu nav! pie vienas mājas kollijs pārleca pāri sētai un iekoda dibenā, tagad tai mājai iet ar līkumu :flirts: , pie pazīstamiem 3 suņi, viens no tiem jauna liela kuce, neieredz svešus suņus. manējā aizgāja iepazīties, tā mēģināja iekampt, manējā atskrēja, ielīda starp kājām un vairs tur nelīda. manuprāt tas saucas "suņi paši sakārtoja attiecības".

ir nepamatotas aizdomas, ka šobrīd jau manējais suns uztver pārējos būtiski mierīgāk arī pie pavadas esot un laišana kopā ar citiem suņiem ir devusi rezultātus, reizēm vispār ieslēdzas "perfektais režīms" un ignorējot citus suņus un apkārt notiekošo iet blakus bez komandas un smukāk kā apmācību laukumā.

čība wrote:Instinkti darbojas arī audzinātiem suņiem, bet tāpec ir saimnieks, kura uzdevums ir suni savākt. Ja ne momentā, tad pēc iespējas ātrāk.

lūk, tātad sīkas atkāpes tomēr ir pieļaujamas :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests