Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 10:07

emy wrote:

Jā, bet Šarlote, Jums gan ir izteikta nepatika pret maziem suņiem. Un tas nav forši. Es piekrītu, ka situācija, kāda Jums bija un turpinās ir sāpīga, bet nu nez vai vajadzētu tagad runāt par "normāla" izmēra suņiem (kāds tas ir?) un mazo suņu psihi. Sanāk kaut kā neforši arī no Jūsu puses.

P.S. Laikam jau pilnmēness plosās :)


Kāpēc nav forši? Cilvēkam drīkst kaut kas patikt vai nepatikt. Es savu nepatiku līdz brīdim, kas tas neattiecas uz mani vai manu ģimeni, nedemonstrēju. Un nevienam nav JĀMĪL visi suņi pēc kārtas. Un protams, ka šo nepatiku notikusī situācija ir tikai trekni vairojusi. Atvainojos, bet līdz šim neesmu sastapusi NEVIENU labi audzinātu mazsuni. Tikai tādus, kas pie pirmās izdevības (ja saimnieks pieskata) tomēr grib ieķert, rej kā nenormāls vai lec virsū. Nē, man tas tiešām nepatīk.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby emy » 31 Oct 2012, 10:10

Tas notika gada vecumā, kad viņai virsū uzlec liels kaimiņu suns un apgāza viņu atmuguriski pa trepēm. Tad arī viss sākās.


Tātad viss sākās ar liela suņa saimnieka bezatbildību. Te arī pienācām pie tā, ka izmēram nav nozīmes
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 10:12

emy wrote:
Tas notika gada vecumā, kad viņai virsū uzlec liels kaimiņu suns un apgāza viņu atmuguriski pa trepēm. Tad arī viss sākās.


Tātad viss sākās ar liela suņa saimnieka bezatbildību. Te arī pienācām pie tā, ka izmēram nav nozīmes


Jā, un šie saimnieki par to arī "atbildēja", ja tā var teikt (tikai tā nebija viņu vaina gluži, bet šeit negribu iedziļināties). Konkrēti šajā situācijā bija 100% saimnieku vaina un tikai. Un kā jau teicu - statistika rāda pretējo - visbiežāk tieši mazie suņi ir tie, kas uzvedas neadekvāti un saimnieki izturas pret no sērijas "viņš jau maziņš". Kā tajā citā tēmā man kā arguments tika uzdots jautājums - "cik daudz zini bērnus, ko sakoduši mazsuņi?".
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 10:27

Es gan saprotu Šarlotes nepatiku pret mazajiem suņiem, jo tieši viens tāds ir šobrīd nodarījis pāri viņai svarīgam bērnam. Ja to tikko būtu nodarījis lielais, tad te būtu izteiktāka nepatika pret lielajiem. Tas ir tikai saprotami - notikums ir nesens, dusmas ir lielas un iesaistīts ir bērns, tas ir tikai cilvēcīgi. Varbūt tas kādu aizvaino, bet man šādas dusmas liekas tikai saprotamas.

Runājot par statistiku. Tā mums katram ir savējā (oficiālas vienotas cik zinu nav). Man arī biežāk ir sanācis satikt mazos suņus kuriem ir vieglprātīgi saimnieki (ar traucējošākiem suņiem sabiedrībai), bet es neņemos spriest, ka tā ir visur. Tā ir tur kur es dzīvoju un apgrozos un tā gadās attiecībā uz mani.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 10:32

vipdu wrote:Runājot par statistiku. Tā mums katram ir savējā (oficiālas vienotas cik zinu nav). Man arī biežāk ir sanācis satikt mazos suņus kuriem ir vieglprātīgi saimnieki (ar traucējošākiem suņiem sabiedrībai), bet es neņemos spriest, ka tā ir visur. Tā ir tur kur es dzīvoju un apgrozos un tā gadās attiecībā uz mani.


Man ir mana Rīgas un lauku statistika. Rīgā- mazsuņi, laukos - lielie...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 10:35

Jā, manu statistiko veido Rīga un tās tuvākā apkārtne, tāpēc laikam arī manā statistikā nav iekļāvušies lieli, neaudzinātie teliņi (kā te lielsuņus nosauca).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Lilita » 31 Oct 2012, 10:45

Šarlote, manas mazmeitas acu priekšā labradors pie rotaļu laukuma rūkdams nogāza zemē draudzenīti, uz sejas no suņa zobiem zilumi izveidojās, to kādā stāvoklī pēc notikušā bija meitenītes mamma neaprakstīšu, bērns līdz šim nebaidījās no suņiem, arī mamma nē, tagad sākas panika jau ieraugot kārtējo izlaisto paskraidīt. Nu un ko tagad, laikam visiem jāstāsta,ka visa Rīga pilna ar lieliem bez pieskatīšanas palaistiem suņiem.
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 10:49

Man ir Ogres nomale un Ogres centrs.
Centrā pa lielam neaudzināto vispār ir maz (un ja gadās sastapt tad tikai mazos, lielu neaudzināto vispār nevienu centrā neesmu satikusi) Nomalē ir visādi, gan lieli, gan mazi vienādi daudz. Tie pārsvarā ir vispār bez saimniekiem. Atšķirība tikai tā, ka lielie te ir mazāk traucējoši, jo parasti paiet garām pat nepaskatoties virsū, bet mazie bieži nāk pretī un vēl kādu laiku pakaļ skaļi riedami tāpēc arī iekrīt acīs vairāk un mani personīgi kaitina vairāk. Tie kam ir bail no lielajiem suņiem kā tādiem droši vien tie traucē vairāk pat ar visu to ka paiet garām klusējot un šķietami pat neievērojot cilvēku, ar to vien ka tie ir lieli un potencionāli var nodarīt lielāku kaitējumu. Kad eju pastaigāties ar saviem suņiem tad arī sveši suņi kas klīst riņķī parasti vairāk traucē tieši mazie, lielie reti kad seko līdzi, mazie gan. Toties tas viens lielais, kas tomēr izdomā sekot, pa nerviem dod daudz vairāk kā visi mazie kopā ņemot (tieši bailes izraisa lielākas)

Lilita. Drīz pēc šāda uzbrukuma būtu tikai normāli ja tā mamma visiem stāstītu, ka Rīga pilna ar lieliem neaudzinātiem suņiem. Loģiski spriest var sākt tikai tad kad šoks un dusmas ir pāri.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 10:54

Lilita wrote:Šarlote, manas mazmeitas acu priekšā labradors pie rotaļu laukuma rūkdams nogāza zemē draudzenīti, uz sejas no suņa zobiem zilumi izveidojās, to kādā stāvoklī pēc notikušā bija meitenītes mamma neaprakstīšu, bērns līdz šim nebaidījās no suņiem, arī mamma nē, tagad sākas panika jau ieraugot kārtējo izlaisto paskraidīt. Nu un ko tagad, laikam visiem jāstāsta,ka visa Rīga pilna ar lieliem bez pieskatīšanas palaistiem suņiem.


Jā, kāpēc ne? Jo vairāk par to runās, jo labāk! Nevis klusēt kā partizānam, "upurēties" sazin kā labā un nestāstīt.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 10:56

Lilita wrote:Šarlote, manas mazmeitas acu priekšā labradors pie rotaļu laukuma rūkdams nogāza zemē draudzenīti, uz sejas no suņa zobiem zilumi izveidojās, to kādā stāvoklī pēc notikušā bija meitenītes mamma neaprakstīšu, bērns līdz šim nebaidījās no suņiem, arī mamma nē, tagad sākas panika jau ieraugot kārtējo izlaisto paskraidīt. Nu un ko tagad, laikam visiem jāstāsta,ka visa Rīga pilna ar lieliem bez pieskatīšanas palaistiem suņiem.


Sunim bērnu laukumā nav jābūt. Pat valstīs, kur ir ļoti liela lojalitāte pret suņiem, bērnu laukos ar suni iet ir aizliegts. Un, lai cik dīvaini tas neliktos, neviens arī neiet. Tikai Latvijā ir tik daudz bērnu laukumu, ka suņu saimniekiem nav citas vietas kur paskraidināt savu mīluli...
Nesaprotu, kāpēc šādos gadījumos nesauc policiju... Un tieši tā - jārunā!

Starpcitu, es kā suņa saimnieks, kuram vispār nav bērnu, cīnījos (un uzvarēju :koslene: ) ar vienu babuli, kurai likās ok, ka suns nokārto dabiskās vajadzības tieši bērnu laukuma smiltiņās, turklāt viņai ir prātā nenāca savākt. Bet vecāki tur iet ar saviem bērniem un pēc tam visi suņi ir slikti, lai gan nu jau situācija ar kaku savākšanu vismaz centra ir krietni uzlabojusies.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 11:51

Mums ar daudzdzīvokļu māju rajonā viena ar vecu šarpeja metisu (vismaz man likās ka metis, jo pirmo reizi tik miniatūru šarpeju redzēju) tusē. Tā kā man bērniem trauma pret suņiem nav un spārdīt vecu suni arī negribējās, tad pacietu, ka tas suns visu laiku mazajai līda virsū. Savācu viņu klēpī, jo mazā baidījās no tik uzbāzīgas bakstīšanas ar degunu un rāpās man pa kāju augšā. Tante tik atkārto (krieviski), nekas viņa draudzīga, redz kā spēlēties grib utt. Man ta po, ka draudzīga, bet neredzi, ka bērns negrib spēlēties? Tā kā biju viena ar diviem maziem bērniem tad baigo haju netaisīju (man likās, ka tas vēl trakāk bērnus satrauks), pateicu, ka draudzēties nebribam un aizgāju pati prom. Ja man būtu līdzi kāds vēl kam iedot bērnus lai paiet maliņā, tad viņa būtu dabūjusi dzirdēt, ko par viņas draudzīgo šarpeju un viņu pašu domāju.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 31 Oct 2012, 12:27

Skumji,ka nekur "nav" neviena audzināta mazsuņa. Jocīgi tikai,ka ne es Rīgā kādu neaudzināto satikusi,ne Iecavā nedz kur citur kur ir būts. Tāpat arī man ar 2 no 3 nav problēmu ar vilkšanos pie svešiem cilvēkiem. Vecākā diemžēl ļoti mīl cilvēkus un mēdz skriet pie tiem taču ir atsaucama. Pārējām kontakts ar svešu cilvēku neinteresē. Izvairās no svešiem pieskārieniem. Diemžēl mātes ar bērniem nesaprot un pat nejautājot vai drīkst sūta savus bērnus pie mums,un tad esmu sliktā ar neaudzinātiem mazsuņiem,jo tie neļauj gar sevi grābstīties un rej,zāģi uz muguras uzmetuši.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 31 Oct 2012, 12:59

nja, beigu beigās viss beidzās ar uzbraucieniem topika autorei... latvieši...
ko jūs visu tā personīgi uztverat? nevar runāt vispārināti, nevis man, es....

starp citu, runājot par sabiedrības izglītošanu, normāla , labi audzināta suņa vešana pa ielām, parkiem uz veikaliem, kur to var darīt, ir sabiedrības socializācija. turpretī, neaudzināti suņi, lai kāda izmēra, vai šķirnes tie nebūtu, rada gluži pretēju iespaidu. un es ļoti ļoti ceru, ka mēs nenonāksim līdz Krievijas līemnim. starp citu, Latvijā doghunteri jau arī ir parādījušies... :((((((( ja palasa mednieku forumus, var iegūt info par to
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 31 Oct 2012, 13:02

Ja tu redzi, ka pie jums ar bērnu skrien rejošs vai kā citādi briesmīgi draudīgs suns un tu zini, ka bērnam ar to ir problēmas, kāpēc tu to bērnu nenoņem no plača????!!!! Paņem uz rokām, pieļauju, ka 5-6 gadu vecu vēl var pacelt. sargies pats un arī Dievs tevi pasargās. A uzbrūkošā pozīcija parasti neko labu nedod.
Zin ko - vienādi neapzinīga izrīkošanās no abām pusēm! A te tagad baisā diskusija.

Man te patika viens teksts par izvarošanām utt. Vai tad nezināt, ka upuri parasti ir īpaša cilvēku kategorija, kuri paši to neapzinoties, izprovocē uzbrukumus uz sevi? Diez aiz ko mūžīgajiem nelaimes putniem viss kas gadās!

Man nez kāpēc negribas aizstāvēt nabaga bērniņus, jo dažādos laikos dažādi mani suņi no tiem ķērcekļiem un bezkaunīgajiem nerrotājiem ir pietiekami cietuši.
Tā kā gribu vēlreiz atgādināt - vaina ir galvās
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 31 Oct 2012, 13:09

protams! un aistāvēšanās ar retoriskiem jautājumiem ko nozīmē kāds konkrēts termins arī liecina par zināmu kūtrumu...
par bērniem +++ Šarlote, zinu, ka var nepaspēt noreaģēt arī ļoti mazā distancē ;) tā kā tas nav nekas personīgs.
es visu laiku čekoju apkārtni, cenšos nekad nepalaist garām izmaiņas situācijā, lai nevienam nebūtu jālamājas :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 13:25

Kas tad teica, ka nav neviena audzināta? Es neredzēju. Iemet lūdzu, atsauci kur tas bija rakstīts :)

Elbe šausmas. Man mati ceļas stāvus par visu ko rakstiet. Laikam esat rūdīta vecmeita bez bērniem :jautri: (tas nav uzbrauciens tik novērojums). Tad tik uz priekšu. Manu suni sakaitināja kaut kāds bērns, maitas viņi visi, tagad savu suni vedīšu tā lai viņiem visiem arī tiek un ja kādam kas nepatīk lai ceļ bērnu uz rokām, es jau nu savu suni savākt netaisos. Un tagad lūdzu visi mani saprotiet un nepiekasieties pie tā ka suņinieki ir maitas, jo paši arī tādi esat. Nu kā šāda pieeja var palīdzēt saprasties abām pusēm? Es neuzskatu, ka bērns ir jāķer uz rokām, tāpēc ka babulis nepazīst kas ir siksna vai suņa piesaukšana. Man ir tiesības prasīt lai sveši suņi man neuzbāžas tā pat kā suņu saimniekiem ir tiesības prasīt, lai to suņiem neuzbāžas. Un tas ka manam sunim būtu kāds bērns ko nodarījis neatceļ manu pienākumu rūpēties lai mans suns neuzplijas svešiem cilvēkiem. Un tas vispār nav normāli :akes: uzskatīt, ka tāpēc ka pašas suņus ir nerrojis kāds viens bērns, tagad ļauni priecāties vai būt pilnīgi vienaldzīgam (nevar īsti saprast Jūsu nostāju) par citu bērnu, kas ar to pirmo vispār nav saistīts un tik pat labi nekad nav uzvedies līdzīgi. Tad jau ziniet - mani kaimiņa suns vienreiz sakoda, tos Jūsu suņus laikam arī vajadzētu ieslēgt un no mājas ārā nelaist, jo tie jau arī ir tādi paši riebīgi smirdīgi monstri ar zobiem. Neiešu jau viņus nabagus aizstāvēt ka normāli bērniņi tos ir panerrojuši, droši vien paši uzprasījās būdami tādi riebekļi, varējāt tak viņus turēt būrī istabas vidū un neviens netiktu klāt tos panerrot. Kā Jums patīk pretējais variants Jūsu pirmspēdējajam teikumam? :labipadarits:

Un man nav īsti skaidrs kā pieskatīts suns var ciest no tiem ķercekļiem un nerrotājiem. Viņi lien sētās un sit ar mietiem kamēr Jūs skatāties un neko nedarāt?
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 13:35

Elbe wrote:Man te patika viens teksts par izvarošanām utt. Vai tad nezināt, ka upuri parasti ir īpaša cilvēku kategorija, kuri paši to neapzinoties, izprovocē uzbrukumus uz sevi? Diez aiz ko mūžīgajiem nelaimes putniem viss kas gadās!


:apstulbis: Jā, it īpaši tie 5 gadus vecie bērni ir tādi provokatori, tādi provokatori... protams, var izlikties,k a izvarošana uz bērniem neattiecas, bet tā ir problēma un vel kāda! A to, ka tie, kas to dara ir bīstami sabiedrībai - tas nē, bet upuri paši vainīgi.

Nu neko, šī atbilde, manuprāt, lieliski pasvītro mūsu sabiedrību... Kauns ar tādiem cilvēkiem, pa vienu zemi staigāt :sajucis:

Mja, bērnu laukumi mums ir uztaisīti priekš suņiem! Un vecākiem savi bērni no turienes jāsavāc, ja kāds nāk ar savu cēlo SUNI! šeit nav tāda ģīmīša, kas atspoguļotu manas emocijas par Jūsu tekstiem... :sajucis:

P.S. Un tad vēl brīnamies par to, ka ir kaut kādi "briesmoņi", kas grib mūsu suņus nošaut...
Last edited by čība on 31 Oct 2012, 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 31 Oct 2012, 13:40

čība, šis ģīmis ar\ī ir gana zīmīgs :D
patiesībā, ir jārunā, jāmāca (suņi un cilvēki), jāskaidr, bet ar pozitīvu pieeju un tas arī Viss ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 13:43

Jā, man arī īsti nebija skaidrs tas teikums par izvarotājiem - tagad attaisnosim izvarotājus, upuriem līdzi nejutīsim un vēl nomētāsim ar tomātiem, jo viņi paši uzprasījās.
Tai pat laikā šim apgalvojumam seko nākošais par to ka bērni nerro suņus. Nu bet tak tikko teicāt - paši noteikti uzprasījās, nevainojiet bērnus :jautri:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 13:48

Bet es te jūtu, ka mēs visi (tai skaitā es) par šo sākam jau pārāk cepties.
Es tik nespēju noturēties, jo man nebija saprotams, kā kādam var likties normāli tas ka suņi skrien klāt citiem cilvēkiem (vienalga bērniem vai pieaugušajiem) ja šie citi cilvēki tam nav devuši atļauju. Bet acīmredzot te ir tādi kam tas tomēr liekas normāli (ar vienīgo pamatojumu, ka ir arī bērni kas mēdz skriet klāt neaudzināti, tas uzreiz to rīcību padara par normālu - sak aci pret aci - tas nekas ka tā acs vispār kādai trešajai personai)
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests