Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 21 Nov 2016, 16:20

karalislauva, jā, tas "pa vējam" jau lielākais bieds, ka netrāpa pašiem. Bet nu, jācenšās uzpūst, pirms šis jau ir iekodies. Grūti pateikt, tādā situācijā jau ne vienmēr var paspēt noreaģēt. labāk kādu steku vai elektrošoku. Ar kāju spert - ne vienmēr ir risinājums. Jo lielie tieši var mesties Tev tajā kājā un labi nebūs, ja nomainīs objektu suni pret objektu - cilvēks.

peecis, būtu jau labi, ja visi tik saprotoši. Es savējo vienmēr savācu, lai tur vai kas. Mierīgi paejam garām un "ja gaiss tīrs" ,atkal atlaižu. Draudzējamies tikai ar pazīstamiem suņiem. Pieredzēts ir viss kas, tāpēc ar svešajiem nebrāļojos. Un manējais vispār nav agresīvs un kašķus nekad nesāk.

Reiz mežā virsū skrēja vidēja izmēra dvorterjers , to sagrābu aiz čupra un pacēlu gaisā, pirms bija ieķēries kājās manam sunim. Kad pacēlu gaisā, šis pavisam apstulba un saimnieks bļaudams skrēja, lai nolieku viņa suni, un ka ES ESOT PSIHA :D Es pateicu, ka ne jau man ir problēmas ar suņa uzvedību un attieksmi. Savāca un aizgāja, pie kam - pie pavadas savāca. :D
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 21 Nov 2016, 17:17

Henriete wrote:karalislauva, jā, tas "pa vējam" jau lielākais bieds, ka netrāpa pašiem. Bet nu, jācenšās uzpūst, pirms šis jau ir iekodies. Grūti pateikt, tādā situācijā jau ne vienmēr var paspēt noreaģēt. labāk kādu steku vai elektrošoku. Ar kāju spert - ne vienmēr ir risinājums. Jo lielie tieši var mesties Tev tajā kājā un labi nebūs, ja nomainīs objektu suni pret objektu - cilvēks.

peecis, būtu jau labi, ja visi tik saprotoši. Es savējo vienmēr savācu, lai tur vai kas. Mierīgi paejam garām un "ja gaiss tīrs" ,atkal atlaižu. Draudzējamies tikai ar pazīstamiem suņiem. Pieredzēts ir viss kas, tāpēc ar svešajiem nebrāļojos. Un manējais vispār nav agresīvs un kašķus nekad nesāk.

Reiz mežā virsū skrēja vidēja izmēra dvorterjers , to sagrābu aiz čupra un pacēlu gaisā, pirms bija ieķēries kājās manam sunim. Kad pacēlu gaisā, šis pavisam apstulba un saimnieks bļaudams skrēja, lai nolieku viņa suni, un ka ES ESOT PSIHA :D Es pateicu, ka ne jau man ir problēmas ar suņa uzvedību un attieksmi. Savāca un aizgāja, pie kam - pie pavadas savāca. :D

Gadās dažādi. Piemēram, pretimnākošais suns pieplok pie zemes - saprotu, ka labi nebūs, pagaidu, kamēr saimnieks to sasauc un tad turpinu ceļu.
Vai arī izmainoties uz celiņa ar pretimnākošu suni manējais sāk ņurdēt/rūkt. Sarāju un, ja iespējams, turot pie pavadas izmaināmies vēl 2x, kamēr nerūc.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 21 Nov 2016, 18:00

es iesaku elektrošokeri. kopš man tāds ir pati jūtos daudz drošāk. ar gāzes baloniņu tomēr bailīgi, ka savu suni neapskādē.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 21 Nov 2016, 18:43

peecis wrote:
karalislauva wrote:....

Kāpēc daži labi iedomājas, ka viņu suns drīkst atrasties bez pavadas pilsētā uz ielas?
...

:kanepe:
man gan patīk, ka ik pa laikam vakara pastaigas laikā nāk kāds pretim ar suni bez pavadas, abi pasaucam blakus, paejam viens otram garām, dodam komandu "brīvi" :)

Jā, tāds variants man arī patīk.

man nepatīk, ka pretim nāk sieviete ar lielu suni, kuru viņa knapi spēj noturēt, tas suns, ieraudzījis manu suni, to sievieti rausta uz visām pusēm

..un šāds man ARĪ nepatīk. Un nav patiesībā svarīgi, rausta sievieti vai vīrieti uz visām pusēm. Mums rajonā dzīvo pāris vīrieškārtas cilvēki ar ZR, Austrāļiem un VASu, kurš elsdams, sēkdams velk savu saimniekam uz priekšu. Turklāt, VAS pat skaitās, ka ir izgājis obligātās paklausības kursus... Kā - nezinu.

Runājot par "savāciet savu suni" - mums tā ir gadījies sakarā ar cilvēkiem, kuriem kādu iemeslu dēļ ir bailes vai nepatika pret suņiem. Lielākoties tas ir ar citu rasu pārstāvjiem, viņu bērniem. Ar savu suni nekad fleksī vai pavadā garākā pa 1.20m (vai 1.50, būs jānomēra) pilsētā nestaigāju un, ejot garām citiem cilvēkiem, savu suni pievācu īsākā pavadā. Ja viņa tobrīd ir uz paklausības viļņa, 50 cm pavadā, ja es redzu, ka izteiktas bailes, ka jālec vai nost no trotuāra un, it sevišķi, kad mana ir uz spēlēšanās viļņa, pat 15 cm. Tādēļ nesaprotu šo bļaušanu mūsu virzienā par suņa savākšanu. Ja tik liela fobija, tad nav ko iet ārā no mājas. Mums ir bijis pat, ka musulmaņu vai ķīniešu (atvainojos, ka tik tieši uzskaitu) bērni sāk panikā raudāt, jo suns piegājis par tuvu. Piebildīšu - viņai tad bija 4 mēneši un atradās pēc likuma noteiktās pavadas garumā. Galējības kā vienā (suņu saimnieku), tā otrā (bezsuņu cilvēku) gadījumā.
Par elektrošoku - būs jāpapēta sīkāk, kas tas par zvēru un kā tas darbojas (aptuvenāideja ir, tikai pēc filmās redzētā). Noteikti noderīgs ne vien kā suņa saimniecei, bet arī kā sievietei vēlās vakara stundās lielpilsētā uz ielas, mājās nākot.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 21 Nov 2016, 19:09

nu man ir šāds https://simplify.lv/Lukturis-elektrosok ... as-ierice-
skaņa ļoti efektīva. jāpiebilst - Akim uzreiz atkoda, ka ar šito es biedēju svešus suņus un ka viņi baidās - izdzirdot elektrošoka skaņu viņš uzreiz ir uz viļņa - nu, nu , kur kautiņš būs :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby fedelta » 21 Nov 2016, 19:17

ash wrote: viņš uzreiz ir uz viļņa - nu, nu , kur kautiņš būs :velnins:


:kanepe: :kanepe: :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 22 Nov 2016, 11:21

Starp citu, man bīstamākais brīdis ir uzreiz pēc suņa izlaišanas no automašīnas. Vienīgā pamatīgā suņu klope tā arī notika - rajonā bija viena kuce, ar ko bija kaut kas nesadalīts. Pastaigu laikā ieraugot to kuci bija spalva gaisā, bet komandas darbojās un viss ok. Pēc ieteikuma vēl liku pildīt citas - gulēt, sēdēt, lai saprot, ka tā ir normāla situācija. Vienreiz piebraucu pie mājas, atveru auto, lai ielaistu suni pa vārtiņiem iekšā, un pēc 2 sekundēm jau suņi kāvās - es nebiju pamanījis otru suni, tā suņa saimnieks manējo, bet tie briesmoņi gan viens otru noskatījuši un skrēja viens otram virsū. :velnins: Teicu, ka vajag tikties un kopīgi audzināt briesmoņus :pagalvu: , bet viņi tieši pāris dienas vēlāk pārvācās citur. Jā, šajā gadījumā abiem pavadas būtu līdzējušas.
Vēl interesanti ar skriešanu gar žogiem - to neļauju un pie žogiem, kur mēdz kašķēties, lieku pildīt komandas - darbojas labi! Pēc laika aiz žoga esošais suns turpina ārdīties, bet manējais mierīgi iet garām. Vienam biedram arī bija vilkveidīga kuce, piebraucu, abas skrēja katra gar savu žoga pusi un rēja. Atvērām vārtus, paši gatavībā klopes gadījumā šķirt suņus, bet nē, viņas tikai saīsināja skriešanas distanci un līdz atvērtajiem vārtiem neskrēja :D Salaižot abas kopā viss ok - nekāda kašķa. :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 22 Nov 2016, 12:41

Jā, komandu atprasīšana noteikti ir labs varians, ja tavs suns ir kašķa uzsācējs/izaicinātājs. Nederēs, ja otrs suns gribēs uzklupt arī mierā esošam sunim. Kā arī, domāju, šāda komandu atprasīšana, lai novērstu uzmanību no kašķa uzsākšanas, varētu nederēt kurtiem un haskijiem ( :jaut: ), jo, cik saprotu, tur komandu pildīšana vairumā gadījumu ir Optional.
Komandu Uz mani/ Sēdi/ Blakus atprasu, kad zinu, mana leks virsū otram sunim (jo grib spēlēties) un otram sunim, viņa saimniekam tas varētu nepatikt. Protams, tas nedarbojas vienmēr, jo samojeds nav VAS, tāpēc jau laikus savācu īsā pavadā, tad arī tādus lekšanas mēģinājumus ir vieglāk apvaldīt vai leciens nesasniedz mērķi.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 22 Nov 2016, 22:18

Arī ir gadījies, kur man liek savākt manus pie pavadas esošos suņus, jo es sāku bļaut, lai savac savu vaļā esošo suni, jo tas jau ir ieņēmis zemo startu un ar zāģi uz muguras tēmē uz manējiem. Viņš nemaz neesot agresīvs, redz mans kucēns esot, jo ierējās un man pašai savu suņi jāsavāc esot! Riebjas :lamajas: Labi, ka bieži tādus satikt negadās
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 22 Nov 2016, 22:31

karalislauva wrote: šāda komandu atprasīšana, lai novērstu uzmanību no kašķa uzsākšanas, varētu nederēt kurtiem un haskijiem

Kurti un haskiji vienā maisiņā?
Kurti pie kašķīgajiem? Slikta pieredze ar kurtiem?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 01:36

Māra wrote:Kurti un haskiji vienā maisiņā?
Kurti pie kašķīgajiem? Slikta pieredze ar kurtiem?

Māra, tas nebija nekas personisks un nebūt ne, ka kurti kašķīgi. Abus liku "vienā maisiņā", jo abas ir neatkarīgi domājošas (un rīkojošās), stūrgalvīgas un inteleģentas šķirnes (tik pat labi varu piemest bariņā samojedus), kur kādi atsevišķi eksemplāri varētu mēģināt arī atbildēt uz kašķa iniciatoru un nav VASi & co, kuri (mācīti) momentā savācami ar vienu komandu. Atvainojos, ja aizvainoju kādu, nebija mans komentāra mērķis.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 23 Nov 2016, 09:42

Māra wrote:
karalislauva wrote: šāda komandu atprasīšana, lai novērstu uzmanību no kašķa uzsākšanas, varētu nederēt kurtiem un haskijiem

Kurti un haskiji vienā maisiņā?


šo mierīgi var tēmēt uz īru terjeriem un pieļauju domu ka uz citām terjeru šķirnēm arī. ļoti neatkarīgi, patstāvīgi un spējīgi domāt. komandu pildīšana tik tiešām ir opcija - ja nekā labāka nav ko darīt - klausīšu saimniekam. un kā jau terjeri - viegli pavelkas uz kašķi. :velnins: un ja briest kašķis, saimnieks ar savām komandām, kārumiem, mantiņām un visu pārējo var kaut uz galvas stāvēt.
kas attiecas uz manu Aki - vienīgais kas viņu spētu novērst no briestoša kašķa - ja es izvliktu no kabatas dzīvu stirnu vai zaķi, vai uzstādītu kursinga aprīkojumu :kanepe: :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 23 Nov 2016, 12:28

ash, es pilnīgi piekrītu, ka ir daudzas neatkarīgas šķirnes un dažādi indivīdi izlasē no katras šķirnes :D
Tas, kas man nepatīk, ir, ka kurti pēkšņi tiek likti kašķīgo grupā, jo diskusija ir tieši par kašķiem. Prooooootams, ka ir visādi suņi, sevišķi rescue kurti un citi konkrēti nedraudzīgi indivīdi, bet kopumā kurti nav no kašķu meklētājiem. Viņiem tās garās slaidās kājas dod iespēju bēgt, nevis plēsties ar lieliem masīviem monstriem.
Kaut kur lasīju ieteikumu, ka ar kaukāziešiem otro suni ņemt vislabāk esot kurtu, jo stāties pretī viņam nevar neviens, toties kurts vismaz varēs aizbēgt. ^^
Ja nav konkrēta pieredze vai īpašumā kurti, labprāt tomēr nocirstu kurtus nost no šīs diskusijas jau saknē. Kad par neatkarīgajiem raksturiem kā tādiem, lūdzu, kaut pirmos listē, bet arī tur varētu ļoti interesanti padiskutēt... :meitenedejo:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 23 Nov 2016, 12:51

es domāju ka te bija teikts ka komandu atprasīšana nederēs kā uzmanības novēršanas taktika.
visticamāk kurta uzmanību no kaut kā nevarēs novērst ar komandu atprasīšanu. ja ne kašķis, tad ķerams kaķis vai kas nu tam zvēram ienācis prātā.
tas ir tik ļoti parocīgi, ja suņa uzmanību var novērst ar komandu atprasīšanu, mantiņu, kārumu. bet es jau neņēmu īru terjerus, lai man būtu ērti un parocīgi :kanepe: :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 23 Nov 2016, 12:55

ash wrote: bet es jau neņēmu īru terjerus, lai man būtu ērti un parocīgi :kanepe: :kanepe:

Skaistāk nevarēji pateikt :kanepe:
Starp citu, vakar tieši no suņu saimniekiem vulgaris / praktiskais latvietis saņēmu jautājumu (neretu gan) - kāpēc tieši saluki. Un zini, viņi pat tā kā saprata, kas nav bieža parādība. ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 15:38

Labi, Māra, kurti tik ir ekskluzīvi un nekad nekaujas, un vispār ir kaut kas savādāks kā tie pārējie. :kanepe:

ash wrote:es domāju ka te bija teikts ka komandu atprasīšana nederēs kā uzmanības novēršanas taktika.

Tā kaut kā.
Bet piekrītu - neapspriedīšu šķirnes, par kurām neesmu tik kompetenta.

ash wrote:Es jau neņēmu īru terjerus, lai man būtu ērti un parocīgi :kanepe: :kanepe:

Mani atkal māc ziņkārība, līdz kurai robežai to "ērtumu un parocīgumu" es varēšu izdabūt no sava samojeda. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 23 Nov 2016, 17:24

karalislauva wrote:kurti tik ir ekskluzīvi un nekad nekaujas, un vispār ir kaut kas savādāks kā tie pārējie. :kanepe:

starpcitu esam sastapuši vairākus kurtus, pārsvarā jau mierīgus un uz kašķiem neorientētus. bet ir mums arī viens tāds tipiņš, kuram Akim pilnīgi un galīgi riebjas un šis ir gatavs klupt krāgā pie pirmās iespējas. un kā reizi Akis tieši šo indivīdu vispār pamana tikai tad kad tas klūp virsū - pirmais nekad nesāk, lai gan es pati viņu vērtēju kā nedraudzīgu un uz kašķiem nasku negantnieku. tā ka situācijas mēdz būt dažādas.



karalislauva wrote: Mani atkal māc ziņkārība, līdz kurai robežai to "ērtumu un parocīgumu" es varēšu izdabūt no sava samojeda. :D

nu tas jau no tavām prasībām atkarīgs. :kanepe: jo mazākas prasības pret suni, jo ērtāks tas ir. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 23 Nov 2016, 17:50

karalislauva wrote:Labi, Māra, kurti tik ir ekskluzīvi un nekad nekaujas, un vispār ir kaut kas savādāks kā tie pārējie. :kanepe:

Vai ku šis nebija jauki. Nu vai tad es tā teicu? Lūdzu lūdzu lūdzu, no visas sirds, cik nu man tā pret cilvekiem vēl ir palikusi - nebojā bez iemesla kurtu slavu. Bet ja tev ir iemesls, ļoti labprāt no sirds uzklausīšu, jo ceru, ka visu šo forumu tomēr vieno mīlestība pret suņiem un visi kopā mēģinām rast atbildes, risinājumus. Man pat likās, ka tev tā kā kurti tomēr nedaudz pat patīk un interesē.

Atkārtošu sevis rakstīto, lai muļķības par kurtiem nepaliek kā pēdējais te.

Māra wrote:Prooooootams, ka ir visādi suņi, sevišķi rescue kurti un citi konkrēti nedraudzīgi indivīdi, bet kopumā kurti nav no kašķu meklētājiem. Viņiem tās garās slaidās kājas dod iespēju bēgt, nevis plēsties ar lieliem masīviem monstriem.

Es arī neapgalvoju, ka viņi nekaujas. Pat Rūsa reiz neizturēja, tika izvests un atbildēja kašķīgam basendži, lai gan ilgi turējās. Un ļoti atkarīgs no katra suņa, socializācijas un visa cita, kas nāk komplektā, bet kopumā, kurtos kā suņu grupā, tā nav tāda izteikta tendence, ka viņi ir kašķa meklētāji un izraisītāji.
Kajam spēles veids ir ķeršana dibenā, kas diezgan loģiski citos suņus reti izraisa sajūsmu un var izraisīt piktu reakciju.
Un tad ir tādi kā ash rakstīja - ir kašķis un viss. Tāpat kā starp saldajiem bučmūlīšiem retrīveriem, kā karalislauva novērojusi, ir kāds indivīds. Bet tā nav šķirnes iezīme kopumā. Es vismaz ceru, ka vēl ne un nebūs arī.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 23 Nov 2016, 17:53

karalislauva wrote:kurti vispār ir kaut kas savādāks kā tie pārējie.

Bet par šo, nevaru noturēties - jā. Tā ir. Tāpat kā VASi, mopši un samojedi. Katrs ir citādāks, superpuperjauks un visvisīpašākais mīļums savam saimniekam. Vai varbūt tavs samojeds ir "kā tie pārējie"?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 19:49

Mana komentāra mērķis tagad nebija apvainot kurtus un bojāt viņu slavu. Bija sakāmais par uzmanības novēršanu no tā otra suņa (lai vai tas ir kašķis VAI pārmērīga vēlme draudzēties, pusaudzim, piemēram) ar tādu vai šādu triku un, ka, MANUPRĀT, ar kurtiem un haskijiem (ash jau arī terjerus piemeta, un noteikti daudz tādu šķirņu vēl), kas, cik novērots, ir vairāk brīvdomātāji, lai momentā pakļautos komandai blakus. Jā, varbūt vārdiņš "manuprāt" aizmirsās un būtu palīdzejis uzsvērt domu.
Piemēram, tevis pašas rakstītais par basendži? Un kā tu Rūsu izvilki no attiecību skaidrošanas? Vai ar spēku un pavadu vai - balss komandu?
Šis arī bija mana komentāra mērķis un atvaino, ja nepatika. Turpmāk vispār neizteikšos par kādu suņu šķirņu grupu, it sevispķi, par kurtiem, ja jau es nemāku savu viedokli tik skaidro noformulēt, ka izveidojās šādi pārpratumi.

Māra wrote:
karalislauva wrote:kurti vispār ir kaut kas savādāks kā tie pārējie.

Bet par šo, nevaru noturēties - jā. Tā ir. Tāpat kā VASi, mopši un samojedi. Katrs ir citādāks, superpuperjauks un visvisīpašākais mīļums savam saimniekam. Vai varbūt tavs samojeds ir "kā tie pārējie"?

Protams, ka katra šķirne ir gan psiholoģiski, gan fiziski savādāka. Bet visi viņi tomēr ir suņi, ne Dievi, vismaz man. Jā, man mans samojeds IR kā tie pārējie, IR suns, bet tas viņai neizslēdz būt visvisvīpašākajam mīļumam. Ko es ar to gribēju iepriekš teikt - dažbrīd lasot tiešām šķiet: ir Kurti un tad visi pārējie. Nu, bet varbūt katram šeit viņa šķirņu grupa ir īpašā elite. Lai nu paliek, negribu, lai šī diskusija iebrauc auzās kā pāris gadus atpakaļ jau notika. Un negribu arī nonāk, nedodDies', līdz kašķim ar tevi vai citu dalībnieku! Es centos izskaidrot daudz maz sakarīgi, kāds bija sākotnējā komentāra mērķis, un, ja tik un tā turpina izklausīties, ka apsūdzu kurtus kašķu rīkošanā, nu tad neko. :)
Pareizi biji sapratusi - kurti man patīk.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests