Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby pixy » 26 Jan 2016, 13:39

Kastrē kucīti un bēdu nebūs.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby kkkkkk » 26 Jan 2016, 13:57

peecis wrote:Nez, es viņus ļoti mierīgi uztveru :D
Vienīgā bēda, ka visu ap māju sačurā, bet savādāk pret lieliem un miermīlīgiem suņiem man nav pretenziju :)

Es uztvēru mierīgi kamēr viņi vēl nelīda pāri 2.5m žogiem un nebojāja sētas dēļus. Un pats trakākais nenāk jau tie suņi ar kuriem es gribētu lai manējais krustojās. Bet pēdējās reizēs ir aizgājis pārāk tālu. Es nesaprotu ja ikdienā šajā rajonā suņi neklaiņo, bet tiklīdz ir suņu laiks tā atkal ir pilns ar vieniem un tiem pašiem tad, taču, sanāk, ka viņi tepat pie kāda dzīvo un tas kāds viņus regulāri laiž klaiņot un tad man ir jācīnās ar viņiem.
kkkkkk
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 11 May 2015, 10:59

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby kkkkkk » 26 Jan 2016, 13:59

pixy wrote:Kastrē kucīti un bēdu nebūs.

Laikam jau nāksies vien tā darīt.
Visulaiku vēl negribējās tā darīt ar domu, ka ja nu kādreiz :parojas: :)
kkkkkk
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 11 May 2015, 10:59

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby pixy » 26 Jan 2016, 17:09

Haskiju pārprodukcija ir milzīga. Šķirne ir specifiska, ko ļoti daudzi negrib saprast, paņem mazu pūkainu kucēnu un pēc tam nezin, ko ar to iesākt (tas ne par Tevi, tas par potenciālajiem kucēnu pircējiem). Patversmes pilnas, sludinājumu par atrastiem, ka biezs. Ja kastrēsi - tas būt tikai un vienīgi labs darbiņš.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 08 Feb 2016, 14:34

Kādi reāli ieteikumi, lai pasargātu savu suni pastaigas laikā no klaiņojošiem suņiem? Jau trešo reizi mums paveicas (paspējam notīties) - suņi ir pieci seši liela un vidēja auguma kranči. Nezinu, vai vieni un tie paši, vai citi - tuvumā redzēju tikai vienu no reizēm, kad savu suni turēju iespiestu starp kājām... Zvanīju pašvaldības policijai, saņēmu atbildi - kamēr mēs atbrauksim, viņu tur vairs nebūs. Jā, saprotu. Bet kā pasargāt sevi un savu suni?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Lafanyette » 08 Feb 2016, 18:01

Šarlote, tu gadījuma pēc nedzīvoji kaut kur Dreiliņos/Pļavniekos?
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 08 Feb 2016, 20:52

Lafanyette wrote:Šarlote, tu gadījuma pēc nedzīvoji kaut kur Dreiliņos/Pļavniekos?


Dzīvojam mēs Dreiliņos, bet tam bara 2x uzdūrāmies mežā, kas ir laikam jau Ulbrokas rajonā un 1x pie mūsu pašu mājas :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 09 Feb 2016, 13:36

Es pirktu pneimatisko. Kaut kādas ir legāli turēt un nesāt bez atļaujām, droši vien jāiet uz kādu bodi ar puišiem parunāties. Kaut kādam baloniņam vai elektrošokam es tādā gadījumā noteikti neuzticētos. Brīdī, kad jau kož baloniņš tur neglābs, ar elektrošoku kādam klāt jāpielien un jautājums cik spalvains tas suns, varbūt nemaz nejūt, ar pneimatisko, tomēr var pa gabalu, pirms klāt pielīdis kādam sadot, varbūt nemaz tuvāk vairs nenāk. Vēl varbūt bombenes varētu derēt- trokšņa dēļ, ja pašas suns nebaidās. Vienkārši izmest kādu pussauju viņu virzienā un cerēt, ka no trokšņa nobīsies.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 09 Feb 2016, 13:49

Šarlote wrote:Kādi reāli ieteikumi, lai pasargātu savu suni pastaigas laikā no klaiņojošiem suņiem? Jau trešo reizi mums paveicas (paspējam notīties) - suņi ir pieci seši liela un vidēja auguma kranči. Nezinu, vai vieni un tie paši, vai citi - tuvumā redzēju tikai vienu no reizēm, kad savu suni turēju iespiestu starp kājām... Zvanīju pašvaldības policijai, saņēmu atbildi - kamēr mēs atbrauksim, viņu tur vairs nebūs. Jā, saprotu. Bet kā pasargāt sevi un savu suni?


Tas vispār ir ļoti aktuāls jautājums. Jo mēs arī bieži ar to saskaramies. Man kaut kā šķiet, ka ar elektrošoku nekas daudz nebūs līdzēts, pareizi te izskanēja - "cik spalvains suns", jo tas ir līdzīgi kā ar šaušanu - tikai labi mācīts šāvējs, praktizējies, spēs trāpīt pa mērķi... iedomājamies, kā es ar suni vai 2 pie rokas, spētu vēl paspēt sekundes laikā izvilkt no kabatas elektrošoku, TO IESLĒGT, un tad vēl trāpīt sunim tā, ka viņš atkāpjas.. KĀ? Tas reālajā dzīvē nestrādā. Cik es esmu saskārusies ar suņiem, kas uzbrūk, tas ir 1-3 sekunžu jautājums, pie kam, visbiežāk šie suņi uzglūn ne no kurienes..Tam negatavojoties. Ja vēl katrā rokā savs suns pie pavadas, man nav trešā vai ceturtā roka..

Vēl jau variants par gāzes baloniņu, bet tur jāskatās, kāds vējš, lai netrāpa savam sunim acīs vai mutē. Pie kam, man tāds baloniņš nav bijis, es nezinu, cik tālu šaujas tā strūkla.. nezinu kādam jābūt attālumam, lai sāktu jau laicīgi pūst virsū, pirms paspējis uzbrukt un iekosties. Tas būtu jāizpēta.
Vispār, šādi gadījumi ir ļoti diskutabli, jo esmu pārbaudījusi reālajā dzīvē, ka tas baigi nestrādā.
Mani vienmēr izglābis, lai cik tas muļķīgi neskanētu, manas pašas spēks.. Manas rokas un spēja reaģēt ātri.
Tikai tas nestrādās vienmēr, jo suns var uzbrukt man pašai. Un ko darīt, kad nāk virsū kādi 5?!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 09 Feb 2016, 13:54

Pie kam, pēdējā laikā nenormāli daudz FB redzu sludinājumus par pazudušiem suņiem. Katru dienu kāds ir pazaudējis savu suni.. Iepriecina vien tas, ka saimnieki viņus tiešām meklē.
Domāju, ka tā ir liela problēma. Varbūt kādu laiku iepriekš par to nerunāja, bet tagad es ļoti daudz redzu pazudušu suņu sludinājumus.. :(
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 14:05

Njā, ar tādu baru nav bijusi darīšana, skan baisi, jo man kājas trīc jau no maza un bezsaminieka vankšķa. Jo nekad jau nezin, kāds un ko gatavs darīt. Bet varu pastāstīt, ka savējos, lai kā viņi protams pretotos, aizbāžu sev aiz muguras. Vienmēr. Es esmu barvedis, es sargāju. Vīrs to pašu.
Parasti uzkliedzu sunim "Mājās!" vai "Nedrīkst!" vai "Fu!" - kas nu izsprāgst, jo lielākoties šie zvēri ir ar saimnieku (kaut kur...), cilvēka balsi un vārdus kaut kad dzirdējuši un aptuveni apjauš, ka neaicinu te pēc našķa. Reti, kuram strādā, bet der vai nu imitēta vai reāla akmeņa/kkā pacelšana no zemes un mešana. Tie, kas regulāri klaiņo, jau zin, ko šis žests nozīmē un rauj vagu, vismaz labu gabalu nostāk atlec. Biedēju, auroju uz viņu, paskrienu suņa virzienā (lasiet - psihoju).
Zinu, ka mazākiem vankšķiem vīrs ir palaidis mūsu sunus virsū - tas ir tā - viņi joprojām pie pavadas, nenormāli ieinteresēti paostīties, raujas suņa virzienā. Strauji palaiž pirmos metrus suņa virzienā. Tādam nepārliecinātam kaimiņu plušķim tas ir nostrādājis (saimnieks laiž pagalmā, stāv, pīpē, suns NEKAD nav pie pavadas un nekad neklausa saimnieka saucienus (kas arī tādi neentuziastiski), metas riedams virsū) un tas vairs netuvojas kopš tās reizes, uzrej no attāluma un pat to īsti vairs ne. (Saimnieks mūs ienīst kopš tās reizes, vīram pat ir nācis draudēt, lai tik pamēģinot ko tādu vēlreiz. No manis laikam slēpjas, neesmu vairs satikusi :D ) Bet tā bija veiksme, jo visdrīzāk jau kas tāds var arī tieši otrādi nostrādāt - izaicināt to otru suni. Ar citu uzmācīgu, neklausošu un nekad nepiesietu, bet lielu kaimiņu suni jau zinu, ka nekaitīgs, Rūsa gan atņirdz zobus pie tuvošanās, šņakstina gaisā (manējie, šajā gadījumā - diemžēl, tikai to dara, pa īstam nekad nekož), bet šos tad velku prom. Bet tas ir par suni, par ko nesatraucos, ka velkas pielipis pakaļ, kamēr saimnieks nepievāc. Cik nav dzirdēts, ka pat 2 vai 3 suņi uzbrūk cilvēkam, kuram pašam nav suns, kur nu vēl 5 - tas jau bars. Varbūt var izsaukt kādu patversmi pakontrolēt, savākt?
Tas ir - kaut kā tikt vaļā no cēloņa?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 09 Feb 2016, 14:21

Nevar piezvanīt un sastāstīt, ka viņi uzbrūk cilvēkiem? Kamēr nekož, tikmēr jau nevienu neinteresē, parasti.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby julika » 09 Feb 2016, 15:46

Ja mav nāktu virsu bārs no 5 suņiem, es laikam, ņemtu savu suni uz rokam un skrietu prom... Diez vai man izdotos, bet tas man būtu instinkts, laikam.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 15:53

julika wrote:Ja man nāktu virsu bārs no 5 suņiem, es laikam, ņemtu savu suni uz rokam un skrietu prom... Diez vai man izdotos, bet tas man būtu instinkts, laikam.

Kaut kādā brīdī jau ir jādodas prom, tāpēc to biedēšanu daru, lai kaut kāda distance veidojas, jo uzgriezt tādam muguru nav diez ko patīkami. Ja vienu no abiem vēl varētu pacelt un aiznest, tad nu jau divus vairs ne. Nez. Izklausās pēc drausmīga gadījuma, kur tiešām kkā jārisina to suņu aizvākšana, jo diez kas nav tādu baru apkarot vienam cilvēkam, kuram vēl savs suns jāvaktē.
Patika ideja par tām plaukšķenēm. Pat ja saviem bail, tad met cik tālu var un savējos ciešāk pietur un dur uz pretējo pusi.
Nu dulli, ka tā. :aizsvilstas:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby seila » 09 Feb 2016, 15:55

Suņiem cilvēku panākt ir viens divi + ar smagumu rokās un ņemt klēpī ir bīstami, jo mēģinot tikt pie suņa, var iekost cilvēkam
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 16:01

seila wrote:Suņiem cilvēku panākt ir viens divi + ar smagumu rokās un ņemt klēpī ir bīstami, jo mēģinot tikt pie suņa, var iekost cilvēkam

Par šo jau kkad bija diskusija, ka it kā ir pareizais variants neņemt rokās, bet panikā cilvēks atslēdzas un tas normāli, plus laikam julikas suņa izmēru pret 5gb lieliem es tomēr arī ņemtu rokās. Aizskriet neaizskriesi jebkurā gadījumā, ja viņi skries pakaļ, bet vismaz tam sunim nevar pa taisno tikt klāt uz zemes un suns nevar panikā izrauties. Nez, manuprāt, šis ir āāārkārtīgi no situācijas atkarīgs un nav viena pareizā atbilde, kā labāk.
Nepareizi jau vien ir tas, ka tādi briesmoņi klejo. :asaras:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby julika » 09 Feb 2016, 17:08

Māra wrote:Patika ideja par tām plaukšķenēm. Pat ja saviem bail, tad met cik tālu var un savējos ciešāk pietur un dur uz pretējo pusi.

pieņemot, ka tavi suņi ir pie pavadas.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 17:13

julika wrote:
Māra wrote:Patika ideja par tām plaukšķenēm. Pat ja saviem bail, tad met cik tālu var un savējos ciešāk pietur un dur uz pretējo pusi.

pieņemot, ka tavi suņi ir pie pavadas.

Manējie jau vienmēr ir. Ar normāliem suņiem, kurus var laist vaļā gan grūtāk.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby julika » 09 Feb 2016, 17:23

Māra wrote:Manējie jau vienmēr ir. Ar normāliem suņiem, kurus var laist vaļā gan grūtāk.

vai tad tu viņus nelaidi paskriet? cik skatos bildēs, puiši ir brīvā lidojumā...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 17:44

julika wrote:
Māra wrote:Manējie jau vienmēr ir. Ar normāliem suņiem, kurus var laist vaļā gan grūtāk.

vai tad tu viņus nelaidi paskriet? cik skatos bildēs, puiši ir brīvā lidojumā...

Tas ir čuhņās, prom no apdzīvotām vietām un RETI. Tur, kur vismazākā iespēja satikt dzīvas būtnes.
Pilsētā (pilsētas mežos, parkos) cenšos vairs nekur nelaist, kopš Rūsa galīgi sakurlējis.
Attiecīgi, tādā smilšu karjerā nedomāju, ka klaiņos suņi, jo ne tur ko ēst, nekā interesanta vai aicinoša, pietam blakus poligons, kur šauj, nekāda sapņu zeme suņiem, kur klaiņot.
Bet ja tomēr gadītos satikt, tad man un manējiem NEKAS nespētu palīdzētu. Neviena plaukšķene. Ja Kajs saprastu, ka jābēg - aizbēgtu no jebkura suņu bara (nekurtu, protams). Rūsa vēl nesaprot, ka viņš var aizbēgt un mēdz labāk apstāties un mest vēderu uz augšu, bet tādam baram to tik vajadzētu. Tādēļ vien šāda doma par tiem suņiem dzen izmisumā. Bet ja tomēr ir tur, kur manējie pie pavadas, tad tā plaukšķene šķiet jēdzīgākais, jo manējie pie šādiem trokšņiem nepaniko, vismaz ne šautuve un uguņošana nav bijusi problēma.
Internets iesaka baisas metodes, bet nekā jēdzīgāka par saduršanu vai sašaušanu laikam jau nav, jo ja bruks virsū, ta bruks. Cik te (forumā) lasīts, tie gāzes baloniņi var drīzāk saniknot suni vēl vairāk nekā aizbiedēt.

Lūk, te tā skarbi, bet vismaz kkas padomam:

"What to do if things get nasty with a dog

If the unthinkable happens, and a vicious dog attacks you or someone you love, quickly search your environment for weapons to hold the dog at bay. If a bite is truly inevitable and you find no weapons at close range, use a shirt or jacket to wrap your weak-sided arm. Offer the protected arm to the dog as a distraction while you call for help or attempt to back to safety. Often in a frenzied attempt to get at you, an attacking dog will bite almost anything. A stick, a bag or a book may provide a valuable substitute for an arm or leg as you try to escape. It's always a good idea to carry weapons such as mace, a knife or even a handgun. Real survivalists carry more than one weapon. Two knives, one carried on each side prepares you to survive an incapacitating wound to either your right or left side and allows you to fight on.

If you carry a knife, cut the throat, stab the eyes or the face of the dog for the quickest reaction. Stabs to the body don't always take effect in time to prevent the dog from biting you. Attacking the dog's face, jaw muscles or throat will disable it quicker and may prevent serious injury to the person.

If you carry a small caliber gun, aim for the dog's head/brain; a body shot may not bring the dog down immediately. If you carry a large caliber gun, aim for the body. The impact alone can significantly disrupt the attack. However, it takes time to draw a gun. Statistics indicate a person attacking you may run 19 feet before you can pull a gun from a holster and shoot. Many dogs run faster than the average human.

If serious attack becomes unavoidable and you are:

Unarmed

search the immediate vicinity for weapons
wrap your weaker arm in clothing and use it to distract the dog
call for the owner
back to safety
Armed

use mace or other spray to subdue the dog
use knife to stab jaw muscles, face, eyes or throat of dog
fire small caliber gun at dog's head
fire large caliber gun at dog's body
It's important to know that dogs always follow the survival of the fittest principle unless extensively trained to do otherwise."

http://www.forcenecessary.com/force-necessary-combatives/articles/article-how-to-survive-a-dog-attack/
Tā ir Amerika, tāpēc laikam tie ieroči vairāk pieļauti un pieminēti, nekā reāli mums iespējams.

Kāds vispār zin, kā ir ar klaiņojošo suņu aizvākšanu? Vai ir servisi, kas to dara? Vai paties tikai tad, kad jau kāds ir cietis? Tādi taču apdraud visus, ne tikai suņus un to saimniekus, arī bērnus uttt.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests