Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby mika » 30 Oct 2012, 17:33

Es nu noteikti nedalītu mazsuņu vai lielsuņu saimnieku bezatbildībā man ir gan pundurpinčeri gan VAS .Visa vaina ir saimniekos un saimnieku galvās, jo jebkurš dzīvnieks ir jāaudzina un nu nav arī mazie nekādas rotaļlietas un domāt ka tas nav SUNS :pastaiga:kuršnav nedz jāmāca nedz jāaudzina.Tik daudz lai iemācītu suni uzvesties uz ielas un klausīt jau nu vajadzētu gan katram suņu saimniekam neatkarīgi no izmēra vai šķirnes. Esmu gan vairāk saskārusi ar lielo uzbrukumiem mazajiem,saimniekiem ieejot mājā pēkšņi metas virsū labradorveidīgs suns un no rokām cenšas izraut pinčeru un divas dienas pirms izstādes izkož kājā caurumu un izrauj kāju no locītavas.Labi ka saimnieks būdams liels vīrs to suni burtiski aizlidina pa gaisu.Otra lielākā problēma ir suņu izlaišana no rīta no dzīvokļa un vakarā savākšana ,jo viņs tak redz pats var pastaigāties- nezinu kā citur bet Ogrē bieži nācies saskarties ar šādiem suņiem. :pagalvu:
mika
Puppy
Puppy
 
Posts: 164
Joined: 16 Jan 2010, 18:05
Location: Ogre

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby AliseM » 31 Oct 2012, 07:50

... lai arī pirmais stāsts ir par mazsuņiem, tomēr virsraksts ir ļoti vispārināts un tā kā man ir trīs mazsuņi, tad arī attiecināts uz mani :sajucis: Neesmu kašķe (varbūt neesmu, bet, ja padomā, tad varbūt esmu, ja kāds, -a uzbrauc ne par tēmu!), bet lūgums autorei - pirms kaut ko vispārinām un attiecinām uz lielu sabiedrības daļu, tad vajadzētu padomāt vai kādu tomēr neaizvainosim par traku. Pie tam, lieku uz 125%, konkrētās bezatbildīgās personas noteikti šeit neielūkojas un šis message līdz viņām tāpat neaizies - tātad tāda "pēršanās" un diezgan tukša pļāpāšana vien sanāk, bet tie mazsuņu, ja gribat - kvekšķu :aizsvilstas: - saimnieki, kas tusē šeit un vismaz 90% ir godprātīgi un kaut vai tikai sava suņa drošības pēc viņu vaļā tāpat vienkārši pilsētas teritorijā nelaiž, dabū lasīt cik viņi ir bezatbildīgi attiecībā pret lielajiem suņiem un maziem bērniem!
Praktiski piekrītu Mikai - bezatbildīgi, diemžēl, ir daudzu (neņemot vērā izmēru!) suņu saimnieki un bezatbildīgi ir arī cilvēki, kuriem suņu nav, t.sk., arī atsevišķi vecāki ar mazajiem bērniem, kuri domā, ka bērns drīkst visu!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 08:38

AliseM wrote:... lai arī pirmais stāsts ir par mazsuņiem, tomēr virsraksts ir ļoti vispārināts un tā kā man ir trīs mazsuņi, tad arī attiecināts uz mani :sajucis: Neesmu kašķe (varbūt neesmu, bet, ja padomā, tad varbūt esmu, ja kāds, -a uzbrauc ne par tēmu!), bet lūgums autorei - pirms kaut ko vispārinām un attiecinām uz lielu sabiedrības daļu, tad vajadzētu padomāt vai kādu tomēr neaizvainosim par traku. Pie tam, lieku uz 125%, konkrētās bezatbildīgās personas noteikti šeit neielūkojas un šis message līdz viņām tāpat neaizies - tātad tāda "pēršanās" un diezgan tukša pļāpāšana vien sanāk, bet tie mazsuņu, ja gribat - kvekšķu :aizsvilstas: - saimnieki, kas tusē šeit un vismaz 90% ir godprātīgi un kaut vai tikai sava suņa drošības pēc viņu vaļā tāpat vienkārši pilsētas teritorijā nelaiž, dabū lasīt cik viņi ir bezatbildīgi attiecībā pret lielajiem suņiem un maziem bērniem!
Praktiski piekrītu Mikai - bezatbildīgi, diemžēl, ir daudzu (neņemot vērā izmēru!) suņu saimnieki un bezatbildīgi ir arī cilvēki, kuriem suņu nav, t.sk., arī atsevišķi vecāki ar mazajiem bērniem, kuri domā, ka bērns drīkst visu!


Vismaz manā skatījumā kvekšķis ir tas, kas ir neaudzināts - neatkarīgi no izmēra un šķirnes/bezšķirnes. Protams, ja pašam ir lielāks suns kā liela daļa "lielo kvekšķu" tad viņu saimnieki parasti tomēr cenšas savākt savu kvekšķi, it īpaši, ja zina, ka patiesībā nemaz nav tik draudzīgs kā liekas :kanepe: Savukārt mazo kvekšķu saimnieki nez kāpēc iedomājas, ka lielā suņa saimniekam ir jāpietur savējais, kāmēr viņa kvekšķītis nories, aplēkās un varbūt pat mēģinās ieķeksēt.

Bet par to, ka šeit ir 90% atbildīgi saimnieki - pilnīgi piekrītu. Patiesībā domāju, ka pat vairāk. Un "mesidžs" vainīgo auditoriju pilnīgi noteikti nesasniegs. Bet tas sasniegs topošo auditoriju vismaz daļēji un iespējams kāds, kas suni ir iegādajies vakar, šo te palasa un secina, ka noteikti grib būt atbildīgs suņa saimnieks - tas jau ir solis pareizā virzienā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 08:42

Redz, tie, kas bļauj šajā tēmā, ka virsraksts ir nekorekts, es ieteiktu tomēr IZLASĪT manu ierakstu un tad bļaut. Tad uzreiz būs skaidrs, KĀPĒC tāds virsraksts! :pilnmeness:

Otrs, ja vispārinam, piekrītu tomēr murkatai, ka VAIRUMĀ gadījumu tieši mazsuņi ir tie, kas ir neaudzināti un ar agresīvu, apgrūtinošu uzvedību pret apkārtējiem, jo tieši tā kā viņa teica - viņš jau maziņš, nevienam netraucē, no sērijas - ja nu pavisam traki, savāks somā un aiznesīs. Un, lai šādi domātu par lielu suni, tur tiešām jābūt idiotam kvadrātā.

Cita starpā, citā forumā šajā pašā tēmā kāda "apdāvināta" toja saimniece auroja, ka viņu esot apsēduši traki bērni un debilas māmiņas, ka viņas nabaga sunītis nemitīgi ciešot no stulbiem un neaudzinātiem bērniem. Man vispār tā kā nav nācies tādas situācijas redzēt (pretējas gan, tieši kā manā situācijā) un vēl "pilnai laimei" no šīs apdāvinātās saimnieces sekoja teksts - cik daudz mazsuņus tu zini, kas ir sakoduši bērnus? :o Es tā kā "neizbraucu" - tagad suņu uzvedību sāks mērīt pēc tā, cik daudz bērni sakosti? :lamajas:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 08:45

čība wrote:


Bet par to, ka šeit ir 90% atbildīgi saimnieki - pilnīgi piekrītu. Patiesībā domāju, ka pat vairāk. Un "mesidžs" vainīgo auditoriju pilnīgi noteikti nesasniegs. Bet tas sasniegs topošo auditoriju vismaz daļēji un iespējams kāds, kas suni ir iegādajies vakar, šo te palasa un secina, ka noteikti grib būt atbildīgs suņa saimnieks - tas jau ir solis pareizā virzienā.


Paldies, čība tu manu domu uzķēri. Manuprāt, ir JĀRUNĀ par šādām tēmām, jo, kā zināms, toji/ čivauvas un & ir ļoti "moderni" suņi LV un diemžēl neizmērojami liels procents starp viņiem ir tādi kā manā aprakstītajā situācijā, jo saimnieki ir vienkārši bezatbildīgi idioti, kas paņēmuši dzīvnieku un vairs ar viņu NEKO nav gatavi darīt. Viņu dzīvnieks kļūst par APGRŪTINĀJUMU apkārtējiem.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 08:49

AliseM wrote:... lai arī pirmais stāsts ir par mazsuņiem, tomēr virsraksts ir ļoti vispārināts un tā kā man ir trīs mazsuņi, tad arī attiecināts uz mani :sajucis: Neesmu kašķe (varbūt neesmu, bet, ja padomā, tad varbūt esmu, ja kāds, -a uzbrauc ne par tēmu!), bet lūgums autorei - pirms kaut ko vispārinām un attiecinām uz lielu sabiedrības daļu, tad vajadzētu padomāt vai kādu tomēr neaizvainosim par traku. Pie tam, lieku uz 125%, konkrētās bezatbildīgās personas noteikti šeit neielūkojas un šis message līdz viņām tāpat neaizies - tātad tāda "pēršanās" un diezgan tukša pļāpāšana vien sanāk, bet tie mazsuņu, ja gribat - kvekšķu :aizsvilstas: - saimnieki, kas tusē šeit un vismaz 90% ir godprātīgi un kaut vai tikai sava suņa drošības pēc viņu vaļā tāpat vienkārši pilsētas teritorijā nelaiž, dabū lasīt cik viņi ir bezatbildīgi attiecībā pret lielajiem suņiem un maziem bērniem!
Praktiski piekrītu Mikai - bezatbildīgi, diemžēl, ir daudzu (neņemot vērā izmēru!) suņu saimnieki un bezatbildīgi ir arī cilvēki, kuriem suņu nav, t.sk., arī atsevišķi vecāki ar mazajiem bērniem, kuri domā, ka bērns drīkst visu!


Vispār visā Jūsu tekstā jūtams diezgan liels % kašķīguma. Ieliku šo topiku, jo gribēju jautāt, KO šādās situācijās darīt! Kā CITREIZ tādā situācijā izturēties. Nevis "pakašķēties" par to, kurš suns ir/ nav foršs un kuram ir "krutākā" šķirne. Tas tā. Pretēji Jūsu tekstos gan nemitīgi spraucas cauri tonis, kas absolūti neattiecas uz konkrēto tēmu un situāciju.
Nezinu, vai par tādām lietām ir jāklusē. Bērns joprojām rausta valodu un mamma jau sarunājusi (ATKAL) gājienu pie bērnu psihologa. Tāpēc uzskatu, ka par to ir jārunā, jārunā un jārunā. Līdz brīdim (naivi cerot), kamēr tie, kas vēl tikai PLĀNO ņemt mazsuni, sapratīs, ka arī šiem suņiem (tāpat kā lielajiem zirgiem) ir nepieciešama audzināšana, skološana un socializēšana.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby magnola » 31 Oct 2012, 09:06

čība wrote: Savukārt mazo kvekšķu saimnieki nez kāpēc iedomājas, ka lielā suņa saimniekam ir jāpietur savējais, kāmēr viņa kvekšķītis nories, aplēkās un varbūt pat mēģinās ieķeksēt..


Pilnībā piekrītu un esmu saskārusies tieši ar šādu problēmu, kur vēl mazsuņu saimniece uz manu aizrādījumu savākt savus suņus apbēra mani ar -kāpēc tādam sunim nav uzpurņa un vispār lai es aizveroties utt.... :kanepe:
Lieki piebilst, ka es savējo vedu pavadā un viņš bij nokomandēts "blakus" un uzvedās pilnīgi mierīgi, bet redz man ir tā saucamais cīņu suns, kuram nabagam vispār nav tiesību eksistēt, mazie var kost un ārdīties, bet manam jābūt mierīgam ar uzpurni un tas viss jāpacieš... :lamajas:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby magnola » 31 Oct 2012, 09:07

Un vēl, lai piedod man mazsuņu saimnieki, bet arī es esmu saskārusies tieši ar neaudzinātiem mazsuņiem.... Nu tā nu tas ir!
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Elbe » 31 Oct 2012, 09:12

Beidziet uzbraukt mazsuņiem! Lai arī mazi augumā, tomēr tie ir SUŅI ar suņu dabu un instinktiem. Un , manuprāt, ir tikpat daudz neaudzinātu lielo, kā mazo, tā ka nevajag vienus noniecināt. Bet neaudzinātu bērnu un neapzinīgu vecāku ir ikurāt tikpat daudz. Diemžēl parasti cieš audzinātie un apzinīgie, jo tiem otriem jau viss pofig.
Un par to bērnu, kam no suņiem valoda raustās, drīzāk jāpadomā kā pieradināt bērnu pie domas, ka suņi pasaulē eksistē un jāiemāca kā ar tiem sadzīvot. Visticamāk, bērnam ir nervu/audzināšanas problēmas arī bez suņiem, suņi tikai izprovocēja saasinājumu. Labāk jau nu pameklēt sākotnējo cēloni.

A ja manam sunim pēc bērna uzbrukuma pusdienu zods trīc? Pie kādas policijas/psihologa man vērsties, ko? :velnins: Jebšu rakstīt kādā forumā mammām un tētiem topiku par bērnu vecāku bezatbildību? :pilnmeness:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby magnola » 31 Oct 2012, 09:14

bez vārdiem.....
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 09:20

Es īsti nesaprotu, kāpēc te daži to uztver par personisku uzbraucienu. Cilvēks teica, ka viņai kaitina tie mazsuņi (pie tam viens konkrēts) kurus saimnieces nepieskata un laiž skriet pie bērna un pat nemēģina atsaukt. Ja kāds to uztver kā rakstītu par sevi, tā būtībā ir atzīšanās, ka paši savus mazsuņus arī audzināt līdzīgi. Pretējā gadījumā tak neredzu kā to var uztvert par personisku apvainojumu - autore tak nesūdzējās par mazsuņiem, kas smuki iet pie siksnas vai vienkārši pie saimnieka kājas, tiek laicīgi atsaukti un kuru saimnieki respektē, ka ne visiem viņu sunītis šķiet pats superīgākais un dikti gribās lai tas nolēkā bikses.

Varbūt tas ir ļauni, bet ja suns tā traumētu manu bērnu, ka līdz valodas raustīšanai, man būtu pilnīgi vienalga par to suni. Es viņu zili melnu atspārdītu. Man ļoti patīk suņi, bet mans bērns man vienmēr būs svarīgāks, gan par saviem suņiem, gan kur nu vēl par svešiem. Es vispār nevaru saprast kā kāds var šādā situācijā vainot bērnu (jo te jau tiek apspriesta šī konkrētā situācija un daži te sāk rakstīt, ka bieži bērni paši vainīgi, jā bieži ir vainīgi, bet mēs te runājam par konkrēto bērnu un konkrēto suni ar saimnieci un ko darīt tieši šajā situācijā). Es droši vien šajā situācijā būtu rīkojusies tā, ka redzot ka suņi skrien uz manu un bērna pusi būtu laikus saukusi lai savāc, jo bērnam ļoti bail, ja nereaģētu nostātos priekšā un spertu suni atpakaļ pie saimnieces pirms vēl nokļuvis līdz bērnam. Protams es negribētu spārdīt suņus (kur nu vēl kad bērns redz tādu rīcību), bet ja man būtu jāizvēlas, lai bērns rausta valodu un tam vajag psihoterapeitu vai arī lai tas redz kā es cietsirdīgi izturos pret dzīvnieku, es izvēlētos otro (pēc tam gan aprunātos ar bērnu, ka tā darīt nav labi un kāpēc es šoreiz tā darīju). Stipri šaubos ka tie kas nekad nav saskārušies ar bērnu kas baidās no suņiem saprot kā tas ir. Viegli teikt, ka vecākiem vajag darīt visu lai bērni nebaidītos, bet tas bieži ir ilgs process un notiek soli pa solim un katra šāda trakā ar saviem neaudzinātajiem suņiem šo ilgo un grūto darbu var atsist par vairākiem mēnešiem atpakaļ.

Mani suņi diemžēl nav super audzināti, tāpēc vedu vienmēr pie siksnas. Viņiem ir tendence garām ejot pagriezt galvu uz cilvēku pusi (jo sevišķi takšveidīgajai) un mēģināt apostīt. Tāpēc parasti eju gar cilvēkiem ļoti īsā saitē un tā lai starp suni un cilvēku būtu es (ja vien tas iespējams), ja griež galvu apsaucu. Reizēm var redzēt, ka garāmgājēji redzot manu sagatavošanos (pāreju otrā pusē, lai sanāktu starp suni un cilvēku u.tml.) sāk ar aizdomām skatīties, jo laikam liekas ka suns agresīvs. Agresīvi viņi nav, tikai es cenšos suņus vest tā lai netraucētu citus (nekad jau nevar zināt vai pretīm nākošajam nav paniskas bailes un nesāks bļaut kad suns pagriezīs galvu un mēģinās purnu pie bikses pielikt, man nepatiktu ja sveši suņi, turklāt tādi bravūrīgi kā manējā, savus purnus man liktu klāt). Ja kāds sagrib kontaktēties ar manu suni tad uzjautā, pati nekad neuzplijos. Bērni, kas uzplītos mums nav gadījušies, bet mēs arī staigājam tur kur bērnu nav daudz.

Mangola pierkrītu - bez vārdiem. Kā var vispār ko tādu pateikt.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 09:22

vipdu wrote:Es īsti nesaprotu, kāpēc te daži to uztver par personisku uzbraucienu. Cilvēks teica, ka viņai kaitina tie mazsuņi (pie tam viens konkrēts) kurus saimnieces nepieskata un laiž skriet pie bērna un pat nemēģina atsaukt. Ja kāds to uztver kā rakstītu par sevi, tā būtībā ir atzīšanās, ka paši savus mazsuņus arī audzināt līdzīgi. Pretējā gadījumā tak neredzu kā to var uztvert par personisku apvainojumu - autore tak nesūdzējās par mazsuņiem, kas smuki iet pie siksnas vai vienkārši pie saimnieka kājas, tiek laicīgi atsaukti un kuru saimnieki respektē, ka ne visiem viņu sunītis šķiet pats superīgākais un dikti gribās lai tas nolēkā bikses.

:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 31 Oct 2012, 09:33

Elbe wrote:Un par to bērnu, kam no suņiem valoda raustās, drīzāk jāpadomā kā pieradināt bērnu pie domas,


Elbe, jā, un teiksim cilvēkiem, kuri ir spīdzināti, izvaroti utt. arī problēma ir jāmeklē citur, nevis tur, ka kāds cits cilvēks kādreiz to viņam ir nodarījis. Nosodīsim to cilvēku par to, ka viņam nepatīk sveši pieskārieni - lai ārstēŗjas un iesim viņu apgrābstīt, nevis liksim mierā.

Svešiem suņiem nav jāiet klāt pie cilvēkiem. Tas bērns tak netika vests uz suņu izstādi, ne tā?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby murkata » 31 Oct 2012, 09:40

var strīdēties par subjektīviem jēdzieniem, par cilvēku uztveres īpatnībām, vai psiholoģiskām nosliecēm, bet būtība paliek nemainīga - visam pamatā jābūt savstarpējai cieņai. es arī ļoti mīlu savus suņus unpazīstu viņus, bet saprotu, kādu iepaidu varētu radīt šitie divi Vācijas pundurziloņi, skrienot pie kāda cilvēka, vai, nenod dievs mammas ar bērnu! tādēļ katru reizi savācu viņus! ja ir interese, vai ļaudis paši pajautā, tad, protams, nāciet, murciet, paijājiet! tas pats attiecas uz suņiem. mans puika valdās, bet ja kāds viņam "uzkāsīs" var arī atbildēt, tādēļ savācu, ja vien pretī nenāk pazīstams suns.
nu nav visiem jāpieņemt mani pasaules uzskati! nu nav visiem jāmīl mani suņi!
man arī nav jāmīl suņu nīdēji, bet es neiešu viņus audzināt, ja vien tie neuzbrīk mums. tā kā, atcerēsimies par toleranci un savstarpējo cieņu! un nebūs jāapvainojas ne lielo, ne izmērā mazo suņu saimniekiem :)

p.s. man masie suņi sākas no 20-25cm un uz leju.
(cik lielas ir mazākās minibulkas? :D :D :D )
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby vipdu » 31 Oct 2012, 09:43

čība wrote:Elbe, jā, un teiksim cilvēkiem, kuri ir spīdzināti, izvaroti utt. arī problēma ir jāmeklē citur, nevis tur, ka kāds cits cilvēks kādreiz to viņam ir nodarījis. Nosodīsim to cilvēku par to, ka viņam nepatīk sveši pieskārieni - lai ārstēŗjas un iesim viņu apgrābstīt, nevis liksim mierā.


:jautri: Labs salīdzinājums
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby BaibaB » 31 Oct 2012, 09:53

tauta, es vienkārši brīnos. lielsuņi, mazsuņi, visi apvainojušies.
protams, ka problēma ir cilvēkos un mēs to labi apzināmies. bet man gribētos lūgt beigt cīņu te, savā starpā, un sākt domāt par to, ko darīt, lai līdz Latvijas sabiedrībai aiznestu vēstījumu par to, ka suņu saimniekiem ir jābūt atbildīgiem. visiem. bez izņēmuma. izstāžu suņu un bezšķirnes suņu. un ka valstī beidzot ir jāsāk darboties kaut kādam kontroles mehānismam, kas attiecas uz visiem, lai mēs nenonāktu līdz tam, līdz kam tagad ir nonākusi Krievija. FB ir pilns ar stāstiem par noindētiem, pakārtiem, nogalinātiem suņiem, jo tā sabiedrība ir suņu nīšanā aizgājusi tik tālu, ka īpaša organizācija nodarbojas ar to : http://www.latvian-schnauzer.lv/forum/v ... php?t=2618
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 09:56

Elbe wrote:Beidziet uzbraukt mazsuņiem! Lai arī mazi augumā, tomēr tie ir SUŅI ar suņu dabu un instinktiem. Un , manuprāt, ir tikpat daudz neaudzinātu lielo, kā mazo, tā ka nevajag vienus noniecināt. Bet neaudzinātu bērnu un neapzinīgu vecāku ir ikurāt tikpat daudz. Diemžēl parasti cieš audzinātie un apzinīgie, jo tiem otriem jau viss pofig.
Un par to bērnu, kam no suņiem valoda raustās, drīzāk jāpadomā kā pieradināt bērnu pie domas, ka suņi pasaulē eksistē un jāiemāca kā ar tiem sadzīvot. Visticamāk, bērnam ir nervu/audzināšanas problēmas arī bez suņiem, suņi tikai izprovocēja saasinājumu. Labāk jau nu pameklēt sākotnējo cēloni.

A ja manam sunim pēc bērna uzbrukuma pusdienu zods trīc? Pie kādas policijas/psihologa man vērsties, ko? :velnins: Jebšu rakstīt kādā forumā mammām un tētiem topiku par bērnu vecāku bezatbildību? :pilnmeness:


Cik mums gudri patīk parunāt, neiedziļinoties lietas būtībā... Mazsuņu/ saimnieku solidaritāte? Kvekšķēt un nedzirdēt, ko pretim saka? Bērnam NEBIJA VAIRS NEKĀDU PROBLĒMU. Jā, viņa bija rezervēta pret svešiem suņiem, bet kā jau rakstīju - nekliedza, nespiedza, nebēga prom un nekā citādi savu "atturību" neizrādīja ar nosacījumu, JA suns viņu neaiztiek - nelec virsū, kur nu vēl aprejot! Un tieši pēc psihologa ieteikuma mazā sāka "komunicēt" ar manējo un viss aizgāja uz "urrā". Bērns suni paijāja, draudzējās, kopā dauzījās. Un tagad - ATKAL viss sākas no gala. Kamdēļ? Tamdēļ, ka, lai kā te kādam nepatiktu - BEZATBILDĪGO saimnieku ir daudz. Un mazsuņu, psiholoģiskā "stabilitāte" teiksim tā, ir krietni vien "iepalikusi" no normāla izmēra suņa. Un to nu šo suņu saimniekiem vajadzētu zināt un saprast, nevis uzstiept savu viedokli, ka kvekšķēt, lekt virsū un kļūt par "traucēkli" apkārtējiem ir ok. Tieši tas pats ir vērojams suņu izstādēs - kāpēc brīvē starp ringiem (ir arī bijis tā!) skraida sīksuņi? Nu, kāpēc nekad netiek redzēti lielie zirgi? Manuprāt, arī tas liecina par bezatbildību no saimnieku puses. Un, ja tas par tiem bezatbildīgajiem vecākiem ir akmens manā lauciņā, varu noinformēt, ka mani bērni NEKAD svešus suņus neaiztiek.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby emy » 31 Oct 2012, 09:57

:) es neuztvēru topiku personiski, bet, ienākot šajā forumā no malas, tomēr topika tēma ir ļoti vispārināta. Jo vispār jau vienlaga, kāds suns ir uzvedies tā, kā aprakstīts 1.postā, tāpēc drīzāk te visi tomēr runājam par bezatbildīgiem suņu saimniekiem, bez izmēra izšķiršanas. Redz katram jau sava pieredze un izjūtas no sava un savu suņu skatu punkta. Man vienmēr ir sanācis saskarties ar lielo teļu (piedodiet, ka es šitā apsaucu :) ) saimnieku bezatbildību. Man visvairāk ir stress no tiem milzeņiem, kas lielā ātrumā skrien klāt un kuru saimnieki ir nesaredzami tālu. Katram sava pieredze. Jā, un kad man bija mazā bolonka, tad ktars gribēja viņu glaudīt, bet viņai nepatika. dažreiz nepaspēju pateikt, lai neliek roku klāt. Viņa tāpat vien nevienam neko, bet, ja lika roku klāt, tad varēja ieķert. Zobeļi bija ļoti slikti un maziņi, sakost nevarēja, bet tāpat bērni nobijās, raudāja. Bet tas bija tikai uz svešiem un tikai uz ielas. Pie kam svešais vairs nebija svešais jau pēc vienas satikšanās. Viņai vajadzēja tikai pierast. Koda tiem, kas pēkšņi uz ielas sadomāja glaudīt. Laikam jau vajadzētu kādu skaistu kampaņu medijos par to, kā draudzēties ar suni un kā vajadzētu uzvesties ar suni esot starp citiem :)

Jā, bet Šarlote, Jums gan ir izteikta nepatika pret maziem suņiem. Un tas nav forši. Es piekrītu, ka situācija, kāda Jums bija un turpinās ir sāpīga, bet nu nez vai vajadzētu tagad runāt par "normāla" izmēra suņiem (kāds tas ir?) un mazo suņu psihi. Sanāk kaut kā neforši arī no Jūsu puses.

P.S. Laikam jau pilnmēness plosās :)
Last edited by emy on 31 Oct 2012, 10:01, edited 1 time in total.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby maksis » 31 Oct 2012, 10:01

BaibaB wrote:tauta, es vienkārši brīnos. lielsuņi, mazsuņi, visi apvainojušies.
protams, ka problēma ir cilvēkos un mēs to labi apzināmies. bet man gribētos lūgt beigt cīņu te, savā starpā, un sākt domāt par to, ko darīt, lai līdz Latvijas sabiedrībai aiznestu vēstījumu par to, ka suņu saimniekiem ir jābūt atbildīgiem. visiem. bez izņēmuma. izstāžu suņu un bezšķirnes suņu. un ka valstī beidzot ir jāsāk darboties kaut kādam kontroles mehānismam, kas attiecas uz visiem, lai mēs nenonāktu līdz tam, līdz kam tagad ir nonākusi Krievija. FB ir pilns ar stāstiem par noindētiem, pakārtiem, nogalinātiem suņiem, jo tā sabiedrība ir suņu nīšanā aizgājusi tik tālu, ka īpaša organizācija nodarbojas ar to : http://www.latvian-schnauzer.lv/forum/v ... php?t=2618

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Mazsuņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Šarlote » 31 Oct 2012, 10:02

Elbe bērnam nebija NEKĀDU psiholoģisku problēmu vai nervu traucējumu. Tu esi bērnu psihologs vai neirologs, ka vari šādas diagznoes izteikt? Mīļā miera labad (cerams, ka sadzirdēsi), viņa tika vesta arī pie šiem speciālistiem, jo valodu pēc incidenta tiešām sāka raustīt. Tas notika gada vecumā, kad viņai virsū uzlec liels kaimiņu suns un apgāza viņu atmuguriski pa trepēm. Tad arī viss sākās. Un pagāja 3 gadi, kamēr viņa tika tiktāl kā aprakstīju. Bet tagad, pateicoties notikušajam, viss sāksies no gala.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests