Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bonny Rain » 18 Aug 2017, 08:43

Mums blakus ielā ir viens suns, kurš ir dzelzs ķēdē pie būdas piesiets. Man šķiet, ka visu laiku. Ne reizi viņu neesmu redzējusi bez ķēdes. Un katru reizi, kad ejam viņam garām, viņa dzelzs ķēde sitas pret vārtu dzelzs stieņiem. Skaņa ir vienreizēja. It īpaši, kad tā skan unisonā ar suņa brīnišķīgo baritonu. Vienmēr esmu brīnījusies gan par kaimiņu iecietību, gan par pašu saimnieku kurlajām austiņām. Nu nesaprotu, vai tad tiešām pašiem netraucē :apstulbis: Ja es dzīvotu tur blakus, droši vien jau sen mēģinātu to kaut kā risināt. Man jau pietiek mums uz ielas tuvumā dzīvojošo pagalma suņu nemitīgā riešana uz visiem un visu, īpaši vasarā, kad logi vaļā. Un vēl naktīs tas šķiet īpaši jauki :sajucis:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby AliseM » 22 Aug 2017, 07:37

Retrīvers wrote:Mani ļoti kaitina mazie yorki utt.. Īpaši tie kas bezgēgā kviec, rej un kož visiem pēc kārtas.. Ja man būtu tāda situācija, ka pieskrien tāds un iekož, es viņu aizspertu ar kāju tālēs zilajās ilgi nedomājot.
Man bieži sastopama situācija ir tāda, ka es pastaigājos ar savējiem suņiem - parasti viens ir pie pavadas un otrs staigā brīvi, jo viņam ir nospļauties uz apkārtējo pasauli, suņiem, kaķiem, cilvēkiem (klāt neiet, iet vnk apkārt pa zāli, ja kāds pretī iet).. Un tad parasti pie tā suņa, kas man pie pavadas man pieskrien klāt kāds mazs mošķis un skraida apkārt un rej. Un kad saimniece pamana, tad sāk saukt, bet šiem parasti ir nospļauties ko saimniece saka un tad es vicinu pavadu lai atgaiņātu.




... mani kā jorku saimnieci atkal kaitina cilvēki, kas palaiž savus (vienalga - lielos vai mazos) suņus bez pavadas, jo nekur un neviens nedos garantiju, ka jūsu absolūti vienaldzīgais suns pēkšņi nekļūs ieinteresēts un nenāks manējiem klāt. Un šeit vairs nav jautājums - vai viņš ir pozitīvi vai negatīvi ieinteresēts - man nav laika to pētīt - jo man ir atbildība pret saviem suņiem - jorku ir grūti sakost - vieglāk viņu ir nokost - diemžēl! Jā - man nepatīk, ka man jājūtas nedroši un visu laiku jāatskatās, kādā virzienā pārvietosies suns, kuram nav ne pavadas, ne uzpurņa. Piedodiet, bet arī lielo suņu saimniekiem ne vienmēr ir augsta atbildības sajūta - esmu to piedzīvojusi un tā nav tā labākā pieredze manā mūžā.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Retrīvers » 29 Aug 2017, 14:08

AliseM wrote:
... mani kā jorku saimnieci atkal kaitina cilvēki, kas palaiž savus (vienalga - lielos vai mazos) suņus bez pavadas, jo nekur un neviens nedos garantiju, ka jūsu absolūti vienaldzīgais suns pēkšņi nekļūs ieinteresēts un nenāks manējiem klāt. Un šeit vairs nav jautājums - vai viņš ir pozitīvi vai negatīvi ieinteresēts - man nav laika to pētīt - jo man ir atbildība pret saviem suņiem - jorku ir grūti sakost - vieglāk viņu ir nokost - diemžēl! Jā - man nepatīk, ka man jājūtas nedroši un visu laiku jāatskatās, kādā virzienā pārvietosies suns, kuram nav ne pavadas, ne uzpurņa. Piedodiet, bet arī lielo suņu saimniekiem ne vienmēr ir augsta atbildības sajūta - esmu to piedzīvojusi un tā nav tā labākā pieredze manā mūžā.


Es suni nelaistu bez siksnas, ja nebūtu 100% pārliecināta par viņu un ja nebūtu 100% pārliecināta, ka viņš mani uz vārda klausa. Viņš ir vienīgais no maniem 5 suņiem kuru es laižu no siksnas vaļā pastaigā. Viņam, piemēram, arī kuces kuras meklējas neinteresē, lai cik tas dīvaini neizklausītos. Un kad esmu mežā un viņam kāds pieskrien klāt, viņš aposta asti luncinādams un iet prom no tā suņa, jo sūnas kur var vārtīties, kociņi kurus var grauzt ir daudz interesantāki.. Spēlēties / interesē viņam tikai mani suņi. Kad esam pilsētā es arī viņu vedu pie pavadas līdz aizejam uz pļavu / mežu vari arī vienkārši visbiežāk braucam ar mašīnu līdz ezeram / mežam.
Man arī ir piedzīvotas nepatīkamas situācijas, piemēram, Rīgā, privātmāju rajonā ejot pa galveno ielu, kad pie manis pieskrien suns kas ir tikko pārlecis 3 meterīgai sētai ne uz mirkli neapstājoties un klupa virsū manai kucītei kurai tobrīd bija 15 mēneši, kas man pie pavadas bija. Nikni sāka viņu plosīt - mētāt, manēja kauca sāpēs, tas suns norāva vaigu viņai nost, kur bija uzreiz jāoperē protams, veti pateica, ka 1mm tur un šur un acs būtu cietusi.. (Tagad viņai viss ir kārtībā, tikai tā trauma kopš tiem laikiem palikusi) Vienīgais kā es to suni varēju dabūt nost bija ar speršanu viņam pa galvu / ķermeni. Pēc tam kā atlaida, mana sune aizskrēja apmēram 50m tālāk un gaidīja mani. Tas suns gribēja iet pakaļ un uzbrukt arī man, bet es metu ar akmeņiem viņam kas bija pa ceļam. Un kad gāju uz suņa īpašnieku sētu - saimnieks krieviski pateica - "Jā, tas ir mans suns un ielaida iekšā". Tad man nācās zvanī pie vārtiņiem 2x un 3x kamēr kaut ko tas cilvēks apjēdza.. Un viņš vēl man pateica, ka tā neesot pirmā reize un ne tikai suņiem tas suns uzbrucis..
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby AliseM » 30 Aug 2017, 12:11

Es suni nelaistu bez siksnas, ja nebūtu 100% pārliecināta par viņu un ja nebūtu 100% pārliecināta, ka viņš mani uz vārda klausa. Viņš ir vienīgais no maniem 5 suņiem kuru es laižu no siksnas vaļā pastaigā. Viņam, piemēram, arī kuces kuras meklējas neinteresē, lai cik tas dīvaini neizklausītos. Un kad esmu mežā un viņam kāds pieskrien klāt, viņš aposta asti luncinādams un iet prom no tā suņa, jo sūnas kur var vārtīties, kociņi kurus var grauzt ir daudz interesantāki.. Spēlēties / interesē viņam tikai mani suņi. Kad esam pilsētā es arī viņu vedu pie pavadas līdz aizejam uz pļavu / mežu vari arī vienkārši visbiežāk braucam ar mašīnu līdz ezeram / mežam.
Man arī ir piedzīvotas nepatīkamas situācijas, piemēram, Rīgā, privātmāju rajonā ejot pa galveno ielu, kad pie manis pieskrien suns kas ir tikko pārlecis 3 meterīgai sētai ne uz mirkli neapstājoties un klupa virsū manai kucītei kurai tobrīd bija 15 mēneši, kas man pie pavadas bija. Nikni sāka viņu plosīt - mētāt, manēja kauca sāpēs, tas suns norāva vaigu viņai nost, kur bija uzreiz jāoperē protams, veti pateica, ka 1mm tur un šur un acs būtu cietusi.. (Tagad viņai viss ir kārtībā, tikai tā trauma kopš tiem laikiem palikusi) Vienīgais kā es to suni varēju dabūt nost bija ar speršanu viņam pa galvu / ķermeni. Pēc tam kā atlaida, mana sune aizskrēja apmēram 50m tālāk un gaidīja mani. Tas suns gribēja iet pakaļ un uzbrukt arī man, bet es metu ar akmeņiem viņam kas bija pa ceļam. Un kad gāju uz suņa īpašnieku sētu - saimnieks krieviski pateica - "Jā, tas ir mans suns un ielaida iekšā". Tad man nācās zvanī pie vārtiņiem 2x un 3x kamēr kaut ko tas cilvēks apjēdza.. Un viņš vēl man pateica, ka tā neesot pirmā reize un ne tikai suņiem tas suns uzbrucis..[/quote]

Nu re - Jūs mani nesapratāt - runa jau neiet par jūsu pārliecinātību, bet gan par apkārtējo cilvēku izjūtām, kad tuvumā pastaigājas suns bez pavadas. Mana rūpe ir par to otru cilvēku, kurš nav un arī nevar būt 100% pārliecināts par pilnīgi sveša suņa uzvedību un tramīgi atskatās, lai saprastu cik droša ir atrašanās tuvumā. Tieši tā es jūtos (un arī tikai pēc kāda nepatīkama gadījuma ar mūsu pašu LKF biedru, kurš bija pietiekoši vieglprātīgs attiecībā uz saviem leonbergeriem - laikam arī bija 100% pārliecināts par savu suņu disciplinētību u.t.t.) un tagad, ja savādāk nevar izvairīties, es atļaujos būt tik nekaunīga un palūdzu tomēr to brīvi palaisto suni paņemt pavadā vismaz uz to brīdi, kamēr es un mana mazā kompānija paiet garām. Mans tagadējais princips ir tāds - labāk lai domā, ka esmu absolūti traka un kašķīga suņu vecene, bet mani suņi ir dzīvi un veseli.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 01 Sep 2017, 13:58

AliseM wrote:Nu re - Jūs mani nesapratāt - runa jau neiet par jūsu pārliecinātību, bet gan par apkārtējo cilvēku izjūtām, kad tuvumā pastaigājas suns bez pavadas. Mana rūpe ir par to otru cilvēku, kurš nav un arī nevar būt 100% pārliecināts par pilnīgi sveša suņa uzvedību un tramīgi atskatās, lai saprastu cik droša ir atrašanās tuvumā. Tieši tā es jūtos (un arī tikai pēc kāda nepatīkama gadījuma ar mūsu pašu LKF biedru, kurš bija pietiekoši vieglprātīgs attiecībā uz saviem leonbergeriem - laikam arī bija 100% pārliecināts par savu suņu disciplinētību u.t.t.) un tagad, ja savādāk nevar izvairīties, es atļaujos būt tik nekaunīga un palūdzu tomēr to brīvi palaisto suni paņemt pavadā vismaz uz to brīdi, kamēr es un mana mazā kompānija paiet garām. Mans tagadējais princips ir tāds - labāk lai domā, ka esmu absolūti traka un kašķīga suņu vecene, bet mani suņi ir dzīvi un veseli.


Es domāju, ka tā ir kultūra. Cilvēku kultūra, pat ne izglītošana. Pakratīt ar pirkstu var visiem, bet ja cilvēkam iekšā nav šī kultūra, tad to nevar panākt arī ar pirksta pakratīšanu.
Kā saka "Cilvēku var izvilkt no Purvciema, bet Purčiku ārā no cilvēka - nekad" (Fb klejoja tāds plakātiņš), sava taisnība tur ir. Ja saimnieka suņi paši nekad nav sakosti un piedzīvoti uzbrukumi, tad viņam vienalga, suns ir vaļā no saites vai nē. Diemžēl Latvijā visbiežāk saskaros ar cilvēku ne-klutūru. Un arī liels procents ir vienkārši neizglītoti par to, ka tā nevar darīt.
Dzīvojot Zviedrijā, tikai vienu reizi esmu sastapusies ar cilvēka nolaidību attiecībā pret suņiem un apkārtējiem.
Arī manā uztverē visiem suņiem jābūt pie pavadas, ja garām iet vēl kāds suns. Tā ir ētika. Tā ir kultūra. Ja gribēs atlaist vaļā un paspēlēties, tad viens otram to var pajautāt un noskaidrot suņu savstarpējās attiecības uz vietas. Nevis saimnieks aizklejo ellē ratā meža otrā galā, kamēr viņa suns skraida pa mežu viens pats un biedē kā cilvēkus tā saimniekus ar suņiem. Nezinot, ko no tāda gaidīt.
Visvairāk man riebjas cilvēku vienaldzība, viņu stulbums patiesībā. Iedomīgu degunu pacēluši slāj garām, kamēr viņu suns nikni rej un kož kājās manam sunim, tikmēr saimnieks - bezkauņa, neliekas ne zinis.
To vajadzētu izvilkt ar kārtīgiem sodiem ārā no cilvēkiem.

Mans suns vienmēr ir pie pavadas, ja es atlaižu, tad pārliecinos, vai apkārt nav citi suņi. Un ja redzeslokā parādās, tad savējo piesaucu un pielieku pie siksnas, PAT JA ZINU, KA VIŅŠ VISPĀR NAV AGRESĪVS un nekad neveidos kašķi. Tā ir kultūra saimnieku vidū, TAM TĀ VIENKĀRŠI IR JĀBŪT.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bonny Rain » 01 Sep 2017, 20:54

Gājām šodien vakara pastaigā pa ielu gar skolu, kur iet visi mazie. Un tur vienā mājā (mums privātmāju rajons) ir divi suņi. Zināju, ka viņi tur ir, bet šoreiz reāli sabijos. Pēkšņi krūmos čaboņa, suņa skriešanas skaņa un pie sētas viens suns mūs nenormāli aprej. Nu dusmīga biju ne pa jokam. :pagalvu: Mēs mierīgi ejam, nevienu netraucējam un gar sētu arī nesnaikstamies. Nu kas tā Latvijā par modi neaudzināt suņus. Tur pa to ielu sīkuči iet uz skolu. Tā tak sabaidīt var. Vai tad tiešām nevar kaut kā apmācīt suni, lai nerej uz visiem garāmgājējiem? Es gan saprotu, ka mums tāda šķirne, kas lieki nerej, bet nu man šķiet, ka tomēr kaut kā iespējams apmācīt arī rejošos nebiedēt garāmgājējus. It īpaši tad, ja dzīvo tieši pretī skolai.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 18 Sep 2017, 22:01

Henriete wrote:...
Arī manā uztverē visiem suņiem jābūt pie pavadas, ja garām iet vēl kāds suns. Tā ir ētika. Tā ir kultūra. Ja gribēs atlaist vaļā un paspēlēties, tad viens otram to var pajautāt un noskaidrot suņu savstarpējās attiecības uz vietas. Nevis saimnieks aizklejo ellē ratā meža otrā galā, kamēr viņa suns skraida pa mežu viens pats un biedē kā cilvēkus tā saimniekus ar suņiem. Nezinot, ko no tāda gaidīt.
Visvairāk man riebjas cilvēku vienaldzība, viņu stulbums patiesībā. Iedomīgu degunu pacēluši slāj garām, kamēr viņu suns nikni rej un kož kājās manam sunim, tikmēr saimnieks - bezkauņa, neliekas ne zinis.
To vajadzētu izvilkt ar kārtīgiem sodiem ārā no cilvēkiem.

Mans suns vienmēr ir pie pavadas, ja es atlaižu, tad pārliecinos, vai apkārt nav citi suņi. Un ja redzeslokā parādās, tad savējo piesaucu un pielieku pie siksnas, PAT JA ZINU, KA VIŅŠ VISPĀR NAV AGRESĪVS un nekad neveidos kašķi. Tā ir kultūra saimnieku vidū, TAM TĀ VIENKĀRŠI IR JĀBŪT.


nez, man gan patīk, ka rajonā parādās saprātīgi suņi un to saimnieki, un vakara pastaigas laikā katrs dodam komandu "blakus" un mierīgi paejam viens otram garām. pa kreiso pusi gan :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 18 Sep 2017, 22:26

Creme de la Creme wrote:Kāda ... pēc suņi jāstaipa līdzi pa iestādēm?! :apstulbis:

nez, birojos ir redzēti dažādi suņi, man šķiet ļoti ok :)
dienas mēdiju telpās ir viens superdraudzīgs pūdelītis, :pukudupsis: pie dažādiem reklāmistiem ir manīti dažādi draudzīgi suņi, :dejosuns: kāpēc lai suns nedzīvotos visu dienu kopā ar saimnieku, ja ir tāda iespēja?
VUCAs gadījumā mani daudz vairāk kaitināja attieksme, ka pat neatvainojās, nekā pats kodiena fakts.

cits stāsts, ka mazsuņus vairumā gadījumu neviens neuzskata par nepieciešamu audzināt un tos pat liek ēstuvēs uz galda. to saimniekprāt, kad mans suns bez pavadas ir man tieši blakus, bet viņa mazais suns bez pavadas ir pieskrējis pie manējā un zobus atņirdzis rej, tieši man ir "jāsavāc mans sunis" :D

viens ~franču buldogs tā pamanījās manam sunim iekost sānā, tur gan saimniece vismaz saprata savu vainu, fiksi paķēra savu suni padusē un nozuda.

AliseM - esmu jau rakstījis, ka 100% garantijas nav nekur, es nekādīgi nevaru garantēt, ka rīt man nekļūst slikti pie auto stūres un es neiebraucu pilnā autobusa pieturā :D
protams, lai pasargātu pārējos, es varētu nebraukt ar auto, tomēr es izvēlos vidusceļu - braucu ar auto, bet cenšos nebraukt negulējis un sekoju līdzi savam veselības stāvoklim. ar suni ir līdzīgi, apkārtējiem visdrošāk būtu ja es to vienkārši iemidzinātu, tikai tad būtu 100% drošība :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bonny Rain » 19 Sep 2017, 12:09

peecis wrote:viens ~franču buldogs tā pamanījās manam sunim iekost sānā, tur gan saimniece vismaz saprata savu vainu, fiksi paķēra savu suni padusē un nozuda.


Šo esmu ne reizi vien dzirdējusi par francūžiem. Pieauguši francūži īpaši labi nesadzīvo ar citiem suņiem. Bet varbūt tā ir saimnieku vaina.
Es kā mazā buldoga īpašniece ļoti ceru, ka mēs no tā izbēgsim. Viņa savā bēbja vecumā metās ar visiem draudzēties, ļoti patīk visi - gan cilvēki, gan suņi. Taču pazīstu vienu foršu buldogu (cilvēkmīli), kurš tieši tāpat necieš citus suņus, kā minētais eksemplārs. Ļoti ļoti ceru, ka tā tiešām ir audzināšanas kļūda. :neparliecinats:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests