Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 26 Mar 2015, 09:40

A ja ar mašīnu brauc uz veikalu arī tiesības un dokumentus nevajag, jo "es jau tikai te ap stūri"? :apstulbis: Nu tad arī maksā sodu, ja tik grūti ir nēsāt līdzi kaut kādus papīrus.

Māra, tāpēc es teiksim runāju par to, ka paklausības eksāmens dotu priekšrocību, nevis būtu obligāts. Līdz ar to tiem, kuri negrib suni apmācīt un dzīvot brīvāk nekas nemainītos. Manuprāt, godīgi. Turklāt tā nebūtu uzspiešana, bet kā reiz cilvēki to darītu labprātīgi. Un stimuls arī savu suni apmācīt. Kaut gan šajā pasākumā apmācība pat nav galvenais, tas ir kaut kāds kopums starp socializāciju un apmācību. Nedomāju, ka kādam ir svarīgi, ka suns ies perfekti blakus skatoties acīs. Bet svarīgi, lai suns nemetas pie katra garāmgājēja un sveša suņa. Tas pat manā skatījumā ir vienīgais, kas ir patiešām svarīgi.

Un, kas te minēja par sodu sistēmu, ja nevāc kakas. Sods par to ir un ne mazais.

Palasot šo diskusiju, vispār nerodas nekādi jautājumi, kāpēc sabiedrībā ir tik negatīva attieksme pret suņiem un viņu saimniekiem. Un kamēr suņu saimnieki nemainīs savu attieksmi, sabiedrības attieksme nemainīsies ne tik.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby julika » 26 Mar 2015, 09:45

Tur jau tā lieta, ka sods ja tiesības nevar uzrādīt, ir mazs. Man dažreiz ir bijis tā, ka aizbraucu kaut kur un konstatēju, ka maks aizmirst, tur arī tiesības iekšā. Neko, mājās nebraucu uzreiz pēc maka.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 26 Mar 2015, 10:05

julika wrote:Tur jau tā lieta, ka sods ja tiesības nevar uzrādīt, ir mazs. Man dažreiz ir bijis tā, ka aizbraucu kaut kur un konstatēju, ka maks aizmirst, tur arī tiesības iekšā. Neko, mājās nebraucu uzreiz pēc maka.


Nu mūsdienās ir pieejamas gana daudz modernās tehnoloģijas, kas nav dārgas, lai to varētu pārbaudīt arī elektroniski. Bet vispār aizmirst tiesības ir tāds vienkāršs pasākums tikai tad, ja ir cits personu apliecinošs dokuments. Nu un, protams, atkarīgs no personīgā šarma :smarzas:
Žetons manā skatījumā ir tīri labs risinājums, bet neredzu arī problēmu papīram. Nevar uzradīt - dodas uz policijas iecirkni datu noskaidrošanai.
Uzsvēršu vēlreiz, manā skatījumā tas nedrīkst būt obligāts pasākums, bet, kaut kas, kas dod priekšrocību. Nu aizmirsi to papīru - staigā kā parasts mirstīgais ar suni pavadā un viss ok. Attiecīgi saimnieks ir ieinteresēts paņemt to papīru, ja vēlas suni palaist parkā paskriet.

Tikai nezinu gan vai LV to vispār var ieviest. Jo arvien daudzi suņu saimnieki nesaprot kā tas ir, ka es staigāju un darbojos ar savu suni un mani neinteresē, lai citi suņi maisītos mūsu pastaigā. Tāpēc arī par Čehiju biju stāvā sajūsmā. Katrs staigā ar savu suni, ja ir vēlēšanās suņus palaist kopā, vispirms tas tiek "sarunāts".
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bafija » 26 Mar 2015, 10:09

obligātā apmācības ieteikumi gan mazliet līdzinās murgam, jo ir pietiekoši daudz šķirņu kuras tai nepakļaujas. Pareizi būtu tests - kā suns uzvedas sabiedriskās vietās.
Tomēr visā būtībā uzskatu, ka suņiem pilsētvidē ir jābūt ar pavadu, bet izskrieties jāved laukumos, vai citās vietās nevis kopīgās ar ritņbraucējiem, bērniem, utt.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bafija » 26 Mar 2015, 10:16

Tāpēc arī par Čehiju biju stāvā sajūsmā

neattiecini uz visu Čehiju!!! Brno piemēram nevienu suni neredzēju bez uzpurņa!!! Sods milzīgs! Dzīvoju jauno bloku māju kvartālā, suņu bija daudz no rītiem un vakaros. Tie iet staigāt bez pavadas, bet ar kārtīgiem uzpurņiem - sakot no takša un jorka beidzot ar borderiem un labradoriem kuru tur bija nenomrāli daudz.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 26 Mar 2015, 10:27

Bafija wrote:
Tāpēc arī par Čehiju biju stāvā sajūsmā

neattiecini uz visu Čehiju!!! Brno piemēram nevienu suni neredzēju bez uzpurņa!!! Sods milzīgs! Dzīvoju jauno bloku māju kvartālā, suņu bija daudz no rītiem un vakaros. Tie iet staigāt bez pavadas, bet ar kārtīgiem uzpurņiem - sakot no takša un jorka beidzot ar borderiem un labradoriem kuru tur bija nenomrāli daudz.


Jā, Brno stingri noteikumi atšķirībā no principā visas pārējās Čehijas par tiem uzpurņiem. Nu un kur problēma sunim uzpurni uzlikt? Uzpurnis netraucē izskrieties. Par to, ka uzpurņi kārtīgi - tas laikam viņiem noteikumos rakstīts, ka uzpurnis skaitās tikai un vienīgi normālais uzpurnis, nevis tās lentītes uz purna, man tas bija svarīgi priekš metro un par to mūs brīdināja. Bet atgriežoties pie Brno, vismaz man Čehi stāstīja, ka tur ir vietas normālā daudzumā, kur suņi var arī bez uzpurņa staigāt.
Es biju sajūsmā par Prāgu. Bet teiksim tajā pašā stingrajā Bavārijā, Vācijā, tā pat cilvēki staigā ar suņiem bez pavadas un nevienam tas netraucē.

P.S. Bet vispār pareizi būtu neizraut tekstus no konteksta. Jo konkrēti es to rakstīju par suņu saimnieku attieksmi vienam pret otru un apkārtējiem. Nevis par kaut kādam iespējām skriet bez pavadas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Dali » 26 Mar 2015, 11:55

Apmācītu suņu uzskaiti jau uztur LDC. Sunim ir attiecīgā apliecība. Pēc nepieciešamības suni identificē ar čipu un pārbauda LDC. Šādiem suņiem jau ir savas priekšrocības, protams, noteiktos mērķos un likuma ietvaros. :) Ja ir vēlēšanās, var papildināt jau esošo likumdošanu.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ievish » 26 Mar 2015, 12:02

AnitaJ wrote:Bet par Biķernieku mežu gan nesapratu, jo agrāk visu laiku tur staigāju ar suni bez saites un nebiju nekur lasījusi, ka tam būtu bijis piedēvēts parka statuss. Ja Jums izdodas atrast, tad ļoti labprāt izlasītu to noteikumu.



Rīgas Domes oficiālais viedoklis ir, ka Biķernieku mežā drīkst bez pavadas, ja suns ir kontrolējams, kā to paredz MK noteikumi.
http://www.delfi.lv/news/national/politics/bikernieku-meza-suns-var-atrasties-bez-pavadas-un-uzpurna-paredz-mk-noteikumi.d?id=45735952
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 26 Mar 2015, 12:20

Dali wrote:Apmācītu suņu uzskaiti jau uztur LDC. Sunim ir attiecīgā apliecība. Pēc nepieciešamības suni identificē ar čipu un pārbauda LDC. Šādiem suņiem jau ir savas priekšrocības, protams, noteiktos mērķos un likuma ietvaros. :) Ja ir vēlēšanās, var papildināt jau esošo likumdošanu.


Diez vai tas tā notiks, ka es tagad vēlos papildināt esošo likumdošanu, aiziešu un papildināšu :D
Protams, ka jauna bāze jāizgudro nav un skaidrs, ka tie būtu likuma grozījumi. Bet priekš tā visa ar gribēšanu ir par maz.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 26 Mar 2015, 12:28

Bafija wrote:obligātā apmācības ieteikumi gan mazliet līdzinās murgam, jo ir pietiekoši daudz šķirņu kuras tai nepakļaujas. Pareizi būtu tests - kā suns uzvedas sabiedriskās vietās.
Tomēr visā būtībā uzskatu, ka suņiem pilsētvidē ir jābūt ar pavadu, bet izskrieties jāved laukumos, vai citās vietās nevis kopīgās ar ritņbraucējiem, bērniem, utt.

Sākās - ja man nē, tad nevienam :D

Kāda man starpība, vai suns, kurš klūp virsū manējam un kuru saimnieks nevar noturēt, ir nemācīts saimnieka slinkuma dēļ vai arī "šķirne nepakļaujas apmācībai"? Varbūt tādiem suņiem pilsētā nav vietas? :D

Neredzu problēmas paklausīga suņa skriešanai blakus velosipēdam vai blakus krosa skrējējam.

Čehija ir bijusī soc bloka valsts, tā nav nekāds piemērs :D Tajā pašā Strasbūrā suņi skraida apkārt pa parku, saimnieki kaut kur pļāpā, nevienam nav stresa.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 26 Mar 2015, 12:29

Dali wrote:Apmācītu suņu uzskaiti jau uztur LDC. Sunim ir attiecīgā apliecība. Pēc nepieciešamības suni identificē ar čipu un pārbauda LDC. Šādiem suņiem jau ir savas priekšrocības, protams, noteiktos mērķos un likuma ietvaros. :) Ja ir vēlēšanās, var papildināt jau esošo likumdošanu.


Par šo lūdzu detalizētāk - kādas ir priekšrocības?
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ingo » 26 Mar 2015, 12:56

peecis wrote:
Dali wrote:Apmācītu suņu uzskaiti jau uztur LDC. Sunim ir attiecīgā apliecība. Pēc nepieciešamības suni identificē ar čipu un pārbauda LDC. Šādiem suņiem jau ir savas priekšrocības, protams, noteiktos mērķos un likuma ietvaros. :) Ja ir vēlēšanās, var papildināt jau esošo likumdošanu.


Par šo lūdzu detalizētāk - kādas ir priekšrocības?


Ne jau visu apmācīto suņu, ne? Tur uzskaita suņus, kas ir izgājuši aizsardzības apmācību, suņus- pavadoņus, suņus- terapeitus, varbūt vēl ko, tikpat specifisku. Visiem suņiem, lai normāli iekļautos ikdienas dzīvē taču neprasīsim tik specifisku un nopietnu apmācību.

Par priekšrocībām - LDC reģistrētiem suņiem, kas strādā ar slimajiem cilvēkiem ir tiesības braukt sabiedriskajā transportā par velti.
Ā, šķirnes suņiem parastajiem, kas reģistrēti LDC arī ir priekšrocības- viņi drīkst piedalīties izstādēs :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby čība » 26 Mar 2015, 13:02

ingo wrote:
peecis wrote:
Dali wrote:Apmācītu suņu uzskaiti jau uztur LDC. Sunim ir attiecīgā apliecība. Pēc nepieciešamības suni identificē ar čipu un pārbauda LDC. Šādiem suņiem jau ir savas priekšrocības, protams, noteiktos mērķos un likuma ietvaros. :) Ja ir vēlēšanās, var papildināt jau esošo likumdošanu.


Par šo lūdzu detalizētāk - kādas ir priekšrocības?


Ne jau visu apmācīto suņu, ne? Tur uzskaita suņus, kas ir izgājuši aizsardzības apmācību, suņus- pavadoņus, suņus- terapeitus, varbūt vēl ko, tikpat specifisku. Visiem suņiem, lai normāli iekļautos ikdienas dzīvē taču neprasīsim tik specifisku un nopietnu apmācību.

Par priekšrocībām - LDC reģistrētiem suņiem, kas strādā ar slimajiem cilvēkiem ir tiesības braukt sabiedriskajā transportā par velti.
Ā, šķirnes suņiem parastajiem, kas reģistrēti LDC arī ir priekšrocības- viņi drīkst piedalīties izstādēs :kanepe:



Jā, suņiem, kuri apmācīti aizsardzībai ir TĀDAS priekšrocības, ka maz neliekas :D :D :D

Priekšrocības principā ir tikai suņiem-pavadoņiem
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 26 Mar 2015, 15:17

Runājot par obligāto apmācību es ar to nebūt nedomāju obdiences līmeņa apmācību, bet vienkāršas, elementāras lietas – sunim būtu jāprot iet blakus (ar pavadu vai bez, vienalga, galvenais lai nav tā ka milzīgs, agresīvs suns aiz pavadas savu saimnieku velk kur pašam tīk) un jāprot uzturēties sabiedriskās vietās – neskriet un nelekt virsū svešiem cilvēkiem, neriet uz svešiem cilvēkiem un nekonfliktēt ar citiem suņiem. Tās būtu lietas, ko saprātīgs saimnieks savam sunim ieaudzina jebkurā gadījumā, pat ja šķirne slikti pakļaujas apmācībai.
Normāls cilvēks protams pa pilsētu nestaigās ar dzīvnieku, kuru nespēj kontrolēt. Es gan diemžēl regulāri satieku tos nenormālos, kas staigā ar neaudzinātiem, agresīviem dzīvniekiem, gan lieliem, gan maziem.
Bet protams, es labi apzinos, ka varu sapņot par to ka tiktu ieviesti stingrāki noteikumi suņu saimniekiem, bet tas jau ir mazāk reāli kā aizlidot uz mēnesi. Kaut gan ikviens būtu ieguvējs, ja suņu saimnieki labprātīgi vai piespiedu kārtā savus dzīvniekus socializētu un iemācītu elementāras uzvedības normas, un mēs visi būtu pasargāti no tiem daudzajiem nepatīkamajiem starpgadījumiem,

Kas attiecas uz suņu kakām – tiešām nezināju, ka par to nesavākšanu draud sods. Varbūt kļūdos, bet man šķiet ka Jelgavā var tikai izteikt aizrādījumu un likt savākt. Bet būtu tikai normāli noteikt par to sodu un norīkot, lai pašvaldības policija to arī kontrolē. Tas neprasītu nekādus finansiālus ieguldījumus, toties kāds būtu ieguvums sabiedrības audzināšanā un pilsētvides sakopšanā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Dali » 26 Mar 2015, 15:58

ash, tas ir valstiskā līmenī, jo labturības prasību 52.3.p. nosaka tās kakas savākt. Savukārt sodi patiesībā ir diezgan bargi. Ieskaties APK 106.pantā, jo var arī ar brīdinājumu vien cauri netikt.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 26 Mar 2015, 17:14

mani personīgi soda naudas apmērs neuztrauc (man maisiņi vienmēr līdzi), es vnk nesaprotu - nu kapēc nevar sodīt tos, kas neliekas ne zinis par sava suņa klucīšiem?? katrs kurš vienreiz samaksātu, nākamā reizē to kaku savāktu. pensionāru izmācītu arī ar 5 eur, beibi ar mazsunīti par 50 eur.
vienīgais gadījums saistībā ar nesavāktu kaku, ko man gadījies dzirdēt - jelgavā pašvaldības policija izteica brīdinājumu. un tas arī viss.
toties nu mums jelgavā noliegts ar suni doties uz jauno parku - arguments - suņi kakā. tagad man jādodas staigāt 2 reizes, jo bērnu uz parku jāved atsevišķi un suni - atsevišķi. :aizsvilstas:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby fedelta » 26 Mar 2015, 17:17

ash , kurš mums te skaitās tas jaunais parks?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Amalija » 26 Mar 2015, 17:26

Es arī domāju, ka jebkurš suns ir jāapmāca. Man ģimenei tuvs cilvēks tagad ņem suni no patversmes dzīvei laukos un jau ir noskaidrojis, ka varēs vest pieaugušo suni apmācībā uz Siguldu. Ja ir vēlme, līdzekļi un iespējas vienmēr atradīsies.
Image
User avatar
Amalija
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 2
Joined: 09 Feb 2015, 22:59

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ievish » 26 Mar 2015, 18:00

ash wrote:es vnk nesaprotu - nu kapēc nevar sodīt tos, kas neliekas ne zinis par sava suņa klucīšiem?? katrs kurš vienreiz samaksātu, nākamā reizē to kaku savāktu. pensionāru izmācītu arī ar 5 eur, beibi ar mazsunīti par 50 eur.


Tāpēc, ka attiecīgajai pašvaldībai neinteresē ar tādiem krāmiem ķēpāties, vienkāršāk ir izrakstīt smukus protokoliņus nepareizi novietotām automašīnām – cipars saldāks, vieglāk kontrolējams (nevar iziet tehnisko apskati, ja ir neapmaksāti stāvēšanas sodi), kā arī nav lieki jāstaigā tantiņām ar sunīšiem no pakaļas.
Ir atsevišķas pašvaldības, kur par mēslošanu un suņu kaku nesavākšanu soda, bet, piem., Rīgā vadībai acīmredzot ir pilnīgi vienalga, ka pilsēta ir netīra. Ierindas pašvaldības policists savus uzdevumus neizdomā pats, viņam dod norādījumus priekšniecība. Ja priekšniecība nav devusi norādījumus, ka suņu kakinātāji un standarta mēslotāji jākontrolē, tad ierindas policists to nedara. Savukārt ierindas policista priekšniekam uzdevumus dod pilsētas vadība - nosaka vadlīnijas, ar ko un par ko jācīnās pilsētas kārtības uzturētājiem. Tātad - ja pilsētas vadību neinteresē tīri pagalmi un pilsēta, tad tā arī tāda nebūs, jo attiecīgajā pilsētā vidusmēra sabiedrības (vai sabiedrības daļas) pārstāvjiem personīgās kultūras līmenis ir pārāk zems, lai aiz sevis savāktu. Sabiedrība ir jāaudzina, ja tā pati nejēdz, kas ir pieklājīgi un skaisti un, pavērojot vidusmēra mikrorajona pagalmus, acīmredzot nejēdz.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ingo » 26 Mar 2015, 18:32

Mani arī tracina, ka tik daudz nevar kā savākt aiz sava suņa :aizsvilstas: Ko līdz noteikumi un sodi uz parīra, kāda jēga te runāt par jauniem noteikumiem- atkal uz papīra? Jāsāk ar to, kas jau ir, kāda jēga skaisti sarakstīt noteikumus un nobāzt tālākajā plauktiņā.
Man vidējā meita (galīgi nesuņiniece), pieskatot manus suņus, saviebusies prasa maisiņus līdzi. Viņa ciest nevarot vākt aiz suņa, bet vēl vairāk viņai riebjoties, ka nesavāc aiz suņa :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests