Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

All About Dogs

Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby persick » 13 Nov 2012, 22:39

Labdien,

man ir neliels suns, iepriekšējie saimnieki teica,ka it kā krievu tojterjers, taču izskatās par lielu priekš tās šķirnes:
Image
Vecums 1 gads.
1. Kas tā par šķirni ?

Otrs jautājums tāds,
2. Vai šādam sunim var kas slikts ar veselību notikt, ja ar to neiešu katru dienu laukā ? Es domāju,ka ja suns ir aktīvs un priecīgs (šis mēdz būt pat hiperaktīvs), tad ar veselību viss kārtībā, spalva arī izskatās labi. Bet viens cilvēks man cenšas iestāstīt, ka būs cauri ar suņa veselību.
Jāpiebilst, ka nesen sāku pats skriet 3 reizes nedēļā, tad arī šo suni ņemu līdzi, sanāk kādi 5 km vienā reizē.
persick
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 13 Nov 2012, 22:20

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby Saulpurene » 13 Nov 2012, 23:08

Bik nesapratu- Tu gribi lai suns skrien 3x nedēļā 5 km un pārējās dienas vispār neiet laukā? :apstulbis:
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby ruu » 13 Nov 2012, 23:35

Saulpurene, cilvēks noteikti ir domājis, ka katru dienu nav ilgas pastaigas un fiziska slodze :neparliecinats:

persick, izskatās, ka tas ir metiss (jauktenītis), nevis kādas konkrētas šķirnes pārstāvis :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby persick » 14 Nov 2012, 00:14

Jā, 3x nedēļā skrien un pārējās dienas mājās.. tas ir labāk vai sliktāk, ja sēdētu tikai mājās ?

Jauktenis.. skaidrs, bet tāpat foršs! Taču pārdevējiem patīk melot.
persick
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 13 Nov 2012, 22:20

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Nov 2012, 02:26

persick wrote:Jā, 3x nedēļā skrien un pārējās dienas mājās.. tas ir labāk vai sliktāk, ja sēdētu tikai mājās ?
Bet pačurāt taču izved arī neskrienamajās dienās? Nu, it kā jau loģiski, ka vajag, bet cik bieži dzirdēts, ka "mazos suņus nav ārā jāved, tie kā kaķi - uz avīzēm vai paladziņiem kārtojas" Ja ved mazliet katru dienu un 3x nedēļā skriet - ideāli! Ne katram sunim tik daudz tiek!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby čība » 14 Nov 2012, 08:56

persick wrote:Jā, 3x nedēļā skrien un pārējās dienas mājās.. tas ir labāk vai sliktāk, ja sēdētu tikai mājās ?

Jauktenis.. skaidrs, bet tāpat foršs! Taču pārdevējiem patīk melot.


Kaut kādu kustību vajag. Ja pats nodarbojies ar sportu, tad zini kā ir, ja kaut ko dara vienu dienu un otru dienu - pilnīgi neko un pats saproti cik labi tas ir cilvekam - tā pat sunim. Nevajag jau tādu slodzi, bet pastaigu kāju izlocīšanai gan.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby murkata » 14 Nov 2012, 09:56

man šķiet, ka pastaigas neskrienamajās dienās ap pusstundu būtu ideāli, jo 5 km šāda izmēra sunim ir diezgan liela slodze. pie tam arī jautājums, pa kādu segumu skrien? kas būs ar ķepiņām?
bet tāda formla : 3 dienas skrien, 4 pastaigā fizioloģiskām vajadzībām, man šķiet ļoti laba.
starp citu, hiperaktivitāte daļēji rodas tieši neiztērētās enerģijas dēļ ;)
un šadiem maziem suņiem tā ir aktuāla problēma.

p.s. man šķiet, ka tas ir jauktenis ar pinčeru, bet es varu kļūdīties.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby Creme de la Creme » 14 Nov 2012, 10:36

Mazs vai liels suns - tam vajadzīgas pastaigas. Katru dienu...
5 km ir samērīgs atālums (suns nav nemaz tik mazs un ''smalks''), vienīgais - ir jāraugās kā suns jūtās skriešanas laikā.
Bet mani arī nedaudz samulsināja frāze - pārējās dienas pa māju. Kas ar to domāts?! Man reiz bija paziņa (takša saimniece), kas suni veda ārā tikai kad bija labs laiks un pašai bija vēlēšanās pastaigāties. Pārējā laikā - suns čurāja uz avīzes. Vēlāk sāka čurāt uz mēbelēm (celt kāju) un to vien darīja kā ''plosījās''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby persick » 14 Nov 2012, 11:32

OrlandoSeaHorse wrote:Bet pačurāt taču izved arī neskrienamajās dienās?

- nevedu, jā, dara mājās, uz papīriem. Dižā problēma,ka ar izvešanu nekad neesmu aizrāvies un tāpēc nav izdevies iemācīt, ka tikai laukā vajag to darīt. Ja viņai 1 gads, tad vēl var iemācīt ?

pie tam arī jautājums, pa kādu segumu skrien? kas būs ar ķepiņām?

Asfalts. Un pēc skriešanas neizskatās nogurusi, tāpat aktīva.

Labi, tad es mēģināšu arī ikdienā ar viņu iziet, nu jā pēc loģikas tā sanāk, ka ir labāk. Vispār man jau pašam arī mierīgas pastaigas varētu nākt par labu..
persick
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 13 Nov 2012, 22:20

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby čība » 14 Nov 2012, 11:36

persick wrote:Asfalts.

Pa asfaltu skrienot skaties, lai ķepas netraumējas, t.i. nenoberžās un nesāp.

persick wrote:Labi, tad es mēģināšu arī ikdienā ar viņu iziet, nu jā pēc loģikas tā sanāk, ka ir labāk. Vispār man jau pašam arī mierīgas pastaigas varētu nākt par labu..

Pašam noteikti nāks par labu - kaut kāda kustība arī ir kustība, svaigā gaisā turklāt, pēc tam labāks miegs :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby seila » 14 Nov 2012, 11:41

Jūs jau protams varat darīt, ka tikai tās trīs dienas ārā... :sajucis: bet kur suns mājās kārtosies, nebūs apgrūtinājums vākt kakučus, curiņas un pacietīsiet smaku???

Man liekās, ka suni uzskatīt par kaķi ir stulbi, nu atvainojiet. Viss būtu kārtībā, ja jūs ilgi būtu darbā un baidītos, ka suns vienkārši nepacietīsies tik ilgi un tāpēc būtu vietiņa, kur suns varētu mājās nokārtoties - nu to es saprastu, BET pastaigām jābūt tik un tā katru dienu, ne jau katru dienu noskriet entos kilometrus, bet vienkārši pastaigāties, lai suns nokārtojās laukā, svaigā gaisā pastaigājās - vismaz minūtes 20 vienā pastaigā un tad tās trīs dienas skrienat - sunim patiks un mājās miers no viņa būs :D

Es gan nezinu par šo tik sīki, bet pa asfaltu viņš ķepas noberzīs. Aktīvākie skrējēji tulīt palabos. :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby persick » 14 Nov 2012, 11:46

Ah un par skriešanu - nav tik traki, ka 5 km vienā piegājienā. Izvēlējos iesācēju programmu, kurā,piemēram pirmajā nedēļā viens treniņš ir 20 minūtes garš, 1 minūti jāskrien un 1.5 minūti jāstaigā, un tā atkārtot 8 reizes. Tātad reāli tiek noskrieti ap 2 - 2.5 km un pārējais ir iešana.

Ok ok, domāju tad vismaz 1x dienā tomēr iziet ar suni ārā.
persick
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 13 Nov 2012, 22:20

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby chiba » 14 Nov 2012, 11:52

Vispār jau suņu turēšanas noteikumi paredz vismaz 2x30 min pastaigu dienā, bet tas nu tā...
Nesaprotu, cik aizņemtam ir jābūt cilvēkam, lai nevarētu suni izvest kaut 5 min 3x dienā ārā, ja savādāk nevar. Jūs izklausāties pēc saprātīga cilvēka, ja reiz lūdzat padomu šeit, lūdzu vediet savu sunīti katru dienu ārā, kaut tiešām tās 5 min. Manuprāt, nav normāli, ka suns kā kaķis kārtojas iekšā uz papīriem. Un kā jau teikts iepriekš- pašam ar par sliktu nenāks lieku reizi svaigs gaiss.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby ash » 14 Nov 2012, 11:58

mēs regulāri braucam ar riteni - km 10-15. bieži vien ir maršruts, kur kādi 7 km pa asfaltu, lai gan sunim ir iespēja pakāpties 2 soļus uz sāniem un skriet pa ceļa nomali, kur smiltis, zāle - bet viņš izvēlas asfaltu. ir arī maršruti kur 10 km pa asfaltu, bruģi. problēmas ar ķepām nav bijušas. tik nagi retāk jāgriež :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby čība » 14 Nov 2012, 12:02

ash wrote:mēs regulāri braucam ar riteni - km 10-15. bieži vien ir maršruts, kur kādi 7 km pa asfaltu, lai gan sunim ir iespēja pakāpties 2 soļus uz sāniem un skriet pa ceļa nomali, kur smiltis, zāle - bet viņš izvēlas asfaltu. ir arī maršruti kur 10 km pa asfaltu, bruģi. problēmas ar ķepām nav bijušas. tik nagi retāk jāgriež :velnins:


Tas atkarīgs no spilventiņiem. Ar laiku jau uzaug biezāka āda, bet, ja es tagad iedomātos 10 km ar riteni pa asfaltu - pēc tam varētu suni uz nedēļu nolikt gulēt, jo viņai ir ļoooti mīkstas un maigas pēdiņas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby peecis » 14 Nov 2012, 12:13

ash wrote:mēs regulāri braucam ar riteni - km 10-15. bieži vien ir maršruts, kur kādi 7 km pa asfaltu, lai gan sunim ir iespēja pakāpties 2 soļus uz sāniem un skriet pa ceļa nomali, kur smiltis, zāle - bet viņš izvēlas asfaltu. ir arī maršruti kur 10 km pa asfaltu, bruģi. problēmas ar ķepām nav bijušas. tik nagi retāk jāgriež :velnins:

manam no skriešanas pa asfaltu viens nags pārāk nodila un sāka asiņot, sāku braucot ar velo viņu stumdīt zālājā, bet joprojām ejot riksī šama izvēlas asfaltu. Tagad shēma sekojoša - suns pats pa asfaltu iet tikai riksī, lēkšo tikai pa zālāju, savukārt es braucot ar velo skatos, lai vietās, kur nav pieejams zālājs, nebrauktu ātrāk par suņa riksi. problēmas ar nagu vairs nav bijušas.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby Ligita555 » 14 Nov 2012, 13:10

chiba wrote:Vispār jau suņu turēšanas noteikumi paredz vismaz 2x30 min pastaigu dienā, bet tas nu tā...
Nesaprotu, cik aizņemtam ir jābūt cilvēkam, lai nevarētu suni izvest kaut 5 min 3x dienā ārā, ja savādāk nevar. Jūs izklausāties pēc saprātīga cilvēka, ja reiz lūdzat padomu šeit, lūdzu vediet savu sunīti katru dienu ārā, kaut tiešām tās 5 min. Manuprāt, nav normāli, ka suns kā kaķis kārtojas iekšā uz papīriem. Un kā jau teikts iepriekš- pašam ar par sliktu nenāks lieku reizi svaigs gaiss.

:par:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby ruu » 14 Nov 2012, 13:39

persick wrote:- nevedu, jā, dara mājās, uz papīriem. Dižā problēma,ka ar izvešanu nekad neesmu aizrāvies un tāpēc nav izdevies iemācīt, ka tikai laukā vajag to darīt. Ja viņai 1 gads, tad vēl var iemācīt ?

vispār jau traki, ka suns tiek ārā tikai katru trešo dienu :sajucis: Ja ir slinkums vadāt suni ārā, varbūt labāk paņemt kaķi?
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby Andrushka » 14 Nov 2012, 14:37

persick wrote:
OrlandoSeaHorse wrote:Bet pačurāt taču izved arī neskrienamajās dienās?

- nevedu, jā, dara mājās, uz papīriem. Dižā problēma,ka ar izvešanu nekad neesmu aizrāvies un tāpēc nav izdevies iemācīt.


Žēl, ka šajā sakarā nedrīskt ieraksīt visus krievu lamu vārdus :histerija:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Par aktivitātēm nelielas škirnes sunim

Postby Eklēriņš » 14 Nov 2012, 16:07

STOP!!!! Pirms klupt cilvēkam virsū, varbūt derētu izskaidrot, kādēļ vajag un ir labāk, ērtāk, veselīgāk katru dienu 3x vest sunīti ārā, neatkarīgi no tā izmēriem.
Mēs esam pieraduši visus vērtēt un mērīt pēc savas mērauklas, bet aizmirstam, cik ļoti daudzi cilvēki vispār neko nezina par suņiem, kaķiem u.c. mājdzīvniekiem!!! Ir tak tik daudz dzirdēts, ka mazsunīšus nav jāved ārā, ka viņiem auksti, slapji, neveselīgi, saslims, apēdīs utt.. Un, ja cilvēks ir dzirdējis tikai šādu viedokli, ir nepareizi viņam uzreiz braukt augumā un nopelt!
Pēc iepriekšējiem postiem, izskatās, ka cilvēks ir gatavs uzklausīt un kaut ko mainīt savā dzīvē un attieksmē pret sunīti. Labāk uzskaitiet + un - suņuka ārā vešanai, lai pēc tam cilvēks izdara secinājumus un pieņem lēmumus!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests