Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

All About Dogs

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Korland Rein » 21 Dec 2012, 13:52

Man metieni aktēti vienpersoniski no kluba valdes puses un tas cilvēks nekad nav bijis kinologs. Un tad kluba kinologs smīnēdams kaut kad tikšanās reizē man uzjautāja: vai maz tas otrs zinājis, kur olas suņiem meklēt! :jautri:
A man ta kas: audzētājam pēc CDR jānodrošina iespēja kluba nozīmētajai komisijai veikt metiena apskate. Visas savas saistības izpildīju. :jiihaa:

Nez vai par šo taisnību mani arī "piekārs pie sienas" birojā? :koslene:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby OrlandoSeaHorse » 23 Dec 2012, 15:37

1. Diez vai ir vērts ar krāpšanos pelnīt titulus kobelim, jo tāds kuces īpašnieks, kam nav vienalga, ļoti rūpīgi PATS apskatīs to kobeli, pirms izlemt, ka tas būs Mr. Right viņa kucei. Kam ir vienalga, tikpat paņems tuvāko.
2. Mūsējos visi visus pazīst vaigā. Tā tik pirmās 5 minūtes liekas, ka īru terjeri visi vienādi rudi, bez pleķiem. Pat ja nepazīst konkrēto suni, var labi redzēt, kas viņam radinieki. Tā ka iespēja iesmērēt citas līnijas suni ir maz ticama. Varbūt vienīgi kādā izstādē, kur neviens cits vispār no šķirnes nav ieradies, attiecīgi arī līdzjutēji nav, bet tiem jau nav uz pieres rakstīts, varbūt atbrauc ar šnauceru, bet pats ir pirms tam audzējis ī.t. Es varētu pēc gadiem neatpazīt mana suņa vectēva audzētāju, kuru esmu redzējusi kādas pāris reizes sliktajā izstādes apgaismojumā, bet nespēju iedomāties, ka viņa neatpazītu, ka viņas mazbērna vietā kaut kāds ārzemnieks grozās. Pat vēl tālāki senči ir redzami. Izstādē satiku, tā, padomāsim - vecvectēva audzētāju. Apsveicinājāmies un viņi atpazina savu mazmazdēliņu! Pie kam viņu kucēns tika pārdots uz Krieviju, tā dēls - uz Igauniju, mazdēls - uz Latviju un mazmazdēls no Latvijas ieradās tajā izstādē Luksemburgā ne kā dalībnieks, bet kā skatītājs, t.i. vietējais iedzīvotājs, un viņi taču to ķēdīti nezināja.
Tāpat īru terjeru salidojumā Vācijā, kur pļavā brīvi skraida ap 70 suņu, ir iespējams viņus atpazīt.
Čips tātad ir juridisks pierādījums, nevis vienīgā iespēja saprast, kas ir kas.
Varbūt kādā ļoti daudzskaitlīgā šķirnē tiešām svešs suns nevienam neko neizsaka, bet drošs par to nevar būt.

Tomēr jāatzīst, ka gadījumā, ja kāds saskatītu viltus titulu izdevīgumu, tad tos varētu gan iegūt. Atšķirībā no VAS specenēm, parastajās dažādu šķirņu (arī dažādu līmeņu) izstādēs es tikai 1x esmu redzējusi, ka čipus pārbauda pirms ieejas izstādē, bet nekad - ringā. Līdz ar to ir iespējams atvest 2 suņus, abus laist vienā ringā un vēlamo uzdot par esošo. Tad pat līdzjutējs no malas nezinās, kuram aprakstu lapā kurš vārds ir. Un ja kas - hendleris, duraks, sajauca!

Vienu laiku tā kā vairāk gāja runas par to, ka gadījumā, ja tiesnesis uz izstādi brauc 2-3 dienas vienā autobusā ar dalībniekiem, dzīvo vienā viesnīcā un iet vienā saunā, tad ej nu sazin kā tur ar to objektivitāti paliek. Atceros arī stāstu par hendleri un viņa "laimīgajām kurpēm" - ļoti uzkrītošas krāsas, kādas droši nebūs nevienam citam. Laimīgās vai labi atpazīstamās kurpes?

Un kā jums patīk variants, ka lielo šķirņu tēvs un dēls abi satiekas junioru ringā? Tātad tēvam vēl ne vairāk par 18 mēnešiem, dēlam jau vismaz 6, kas nozīmē, ka tēvs pārots ne vecāks kā 18-6-2 (grūsnība) = 12 mēn. Lielajām šķirnēm tā kā paagri un kā var zināt suņa sasniegumus? Darba pārbaudi -tik jaunu uz figurantu pat apmācīt par agru.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Safohouse » 23 Dec 2012, 16:10

Man mazliet citāds jautājums. Situācija tāda- cilvēks sastāv LKF un mierīgi pāro savu suni ar LKBA vai jebkuras citas neLKF organizācijas kucēm. Neviens jau to nepārbaudot...
User avatar
Safohouse
Puppy
Puppy
 
Posts: 270
Joined: 13 Jan 2010, 13:35
Location: Tukums

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby goldfinch » 03 Jan 2013, 08:34

Solo wrote:Pēdējā laikā domāju par to, kādas iespējamas afēras ar suņiem un viņu ciltsrakstiem,kas liek aizdomāties par izstādēm un ciltsdarbu gan Latvijā,gan ārzemēs.
Piemēram: Man ir 3 zelta retrīvera kobeļi. Visiem FCI ciltsraksti. 1 no viņiem izcils šķirnes pārstāvis,pārējie 2-stingras viduvējības,trūkumu nav ,tomēr lai kļūtu kaut par LV čempionu ir krietni jāstaigā pa izstādēm. Ja nu es izdomāju,ka reģistrēju izstādei kobeli,kam potenciāla nav,bet uz izstādi aizvedu perspektīvo suni. Kā eksperts vai kāds cits var pateikt un pierādīt,ka manis atvestais suns un ir cits? Vai ir iespēja,ka ar vienu suni,es arī pārējos varu pataisīt par super duper čempioniem? Un tad šie čempioni pieprasīti vaislas kobeļi, bildēs jau arī var būt īstais čempions.(Pieņemsim,ka suņiem krāsas intensitāte,svars,augums līdzīgi)
Nedomājiet,ka pieļauju domu kaut ko tādu darīt :kanepe: Vienkārši domāju,ja jau izstādēs piemēram,ārvalstīs ir gadījumi ,ka indē suņus,lai tiktu pie titula,kāpēc gan lai arī nešmauktos šādā veidā? Varbūt ir zināms kāds gadījums?


Esmu tādu gājienu redzējusi no igauņu puses ar vienu palso am.kokera kobeli. tā nu sanāca, kad biju izstādē Tallinā un nākamā nedēļas nogalē bija izstāde Rīgā, Rīgā tika izlikts pilnīgi cits palsais. Tas bija 1999 vai 2000 gads. Čipu toreiz pat vēl nemaz nebija, bija tetovējumi, kurus neviens nekad nesalīdzināja. Arī tagad čips ringā nav pārbaudīts. Vienīgi kam ir pārbaudīti nr ausīs ir VAS. bet tas ar bija ap to pašu laiku, varbūt tagad nepārbauda.
Ja nebūtu šmaukšanās tad jau VAS DE nebūtu ieviesta DNS pārbaude, kā obligāts nosacījums. tajos pašos tālajos 90tajos bija gadījumi kad veikli darboņi ar vieglu roku "izmeta" no c.r. suni un ieraxtīja citu, par to šo personu no LKF arī izslēdza, viņa pati uzskatīja, ka nepelnīti, jo kāda starpība, kura no māsām tiek par māti ierakstīta :D
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Krāpšana

Postby goldfinch » 03 Jan 2013, 08:45

vuks55 wrote:Bez tam pieprasīts vaislas kobelis jau nebūs dēļ čempionu tituliem. Vari būt super, puper, duper valstu čempions, bet būt neinteresants kuču īpašniekiem un otrādāk. Nu vienkārši kucēm vajag citu tipu, radurakstus, vai vienkārši sunim ir kāda it kā maza nepilnība, kas netraucē kļūt par uzvarētāju, bet ko kuču īpašnieki negrib saglabāt pēcnācējos, jo viņām tāds pats trūkumiņš.

+100 un vēl super duper čempions var nenodot tālāk savu tipu un bērni viņam var būt pat maigi izsakoties ne pārāk smuki.
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby goldfinch » 03 Jan 2013, 08:50

Sandra wrote:Teorētiski tas ir iespējams, ja izstādē nav cilvēku, kas zinās Tavus suņus. Bet praktiski, ja būs kaut viens cilvēks (vai arī kads nejauš apmeklētājs uzbildēs bildi un tā parādīsies internetā plašākai apskatei), tad gan visticamāk sekos riktīgs skandāls ar LKF biroja iesaistīšanu par krāpšanos.
ZR (tāpat kā jebkura cita šķirne, un vienalga vienkrāsaina vai ar dažādiem zīmējumiem, un galīgi nav jābūt nekādiem specifiskiem pleķiem vai kam citam) katrs suns ir ļoti atšķirīgs, šķirnes pazinējs un regulārs izstāžnieks to uzreiz pamanīs, jo suni atpazīt var pat no aizmugures.

PS.
Solo, atnāc kādreiz uz izstādi ar savu perspektīvo kobeli, gribās redzēt. Vsm vārdu nosauc, man kā Zeltaino retrīveristei interesē, tā teikt, nedaudz ziņkārība māc. ;)


ja nebūs pārbaude pie ieejas ringā, neko nepierādīsi
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Bafija » 03 Jan 2013, 13:03

Pirms gadiem četriem bija pacelts Skandināvijā jautājums par obilgāto DNS testu ieviešanu. Visi kategoriski iebilda :medas: Ja pašiem gribās, var taisīt. Maniem amerikāniem visiem jau tāds ir kādās 3 paaudzēs.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby NARDICUM » 03 Jan 2013, 18:02

Bafija
Nu nemēdies! :sarkstosa:
Piemēram, es esmu kategoriski pret :sarkstosa: jo man ne tuvu nav komercšķirne, un mūsu šķirnē tas ir par dārgu, mēs jau tā tikai liekam iekšā ne mazās summas un no mūsu audzētavām neviens nav par, jo mēs visi viens otru pazīstam daudz gadu un ticam viens otram.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby sanita » 03 Jan 2013, 21:49

Piedodiet, mīļie draugi, bet lasot visu, ko Jūs šeit rakstat , man rodas šaubas, ka kādreiz mums kaut kas mainīsies. Cīņa par godīgumu un tasnību ar dūres palīdzību nekad nav novedusi ne pie kā laba, bet Jūs tieši tā arī domājat un darat. Un sistēma nekad nemainīsies, mēŗķtiecīgi mums tiek māčīs meklēt ienaidniekus, un tāpēc mūsu domāšana ir negatīva viens pret otru. Piemēram DNS analīzi, Jūs ( ka visā LKF sistemā) uztverat, ka negodīgo ķeršanu, man piemēram ir uzskats, ka šādā veida parbaudes var palīdzēt audzētājam izvairīties no ķļūdas, kas varētu novest pie citu maldināšanas. Man pašai audzētava ir tikai kuces, bet piemēram citiem ir suņi un dzīvē gadās visādi, kapēc uzreiz jādomā par to audzētāju, ka viņš to dara tīši un peļņas dēl? Riebīga sajūta, ka uz ielas ar suni tu esi ārpus likuma, tikai tapēc, ka tev ir suns, bet mūsu sistēmā ja tu esi audzētājs, tad tu esi apriori melis, krāpnieks un naudas pelnītājs.
P.S. Visiem maniem suniem 3 paaudžu garumā ir DNS pārbaude un ne tāpēc, ka esmu krapniece. :aizsvilstas:
Last edited by sanita on 03 Jan 2013, 23:33, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby sanita » 03 Jan 2013, 21:53

Safohouse wrote:Man mazliet citāds jautājums. Situācija tāda- cilvēks sastāv LKF un mierīgi pāro savu suni ar LKBA vai jebkuras citas neLKF organizācijas kucēm. Neviens jau to nepārbaudot...


Tas notiek tapēc, ka ķer tikai tos cilvēkus kuri traucē sistemai( vai kādam cilvēkam), ja cilvēks ir nenozīmīgs un nebīstams, tad lai jau dzīvo sev.....
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby sanita » 03 Jan 2013, 21:57

NARDICUM wrote:
Pašlaik domāju par to,ka nākotnē varētu kļūt par kinologu un mēģināt nokļūt LKF augšā,lai mainītu sistēmu.

Uz priekšu! Droši! Noosa šķirstu būvēja amatieris, profesionāļi būvēja Titāniku!

:kanepe: :kanepe: :kanepe:
:par: :par: :par:
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby NARDICUM » 04 Jan 2013, 08:35

Piekrītu Sanitai! :par:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Creme de la Creme » 04 Jan 2013, 08:48

sanita wrote:Piedodiet, mīļie draugi, bet lasot visu, ko Jūs šeit rakstat , man rodas šaubas, ka kādreiz mums kaut kas mainīsies. Cīņa par godīgumu un tasnību ar dūres palīdzību nekad nav novedusi ne pie kā laba, bet Jūs tieši tā arī domājat un darat. Un sistēma nekad nemainīsies, mēŗķtiecīgi mums tiek māčīs meklēt ienaidniekus, un tāpēc mūsu domāšana ir negatīva viens pret otru. Piemēram DNS analīzi, Jūs ( ka visā LKF sistemā) uztverat, ka negodīgo ķeršanu, man piemēram ir uzskats, ka šādā veida parbaudes var palīdzēt audzētājam izvairīties no ķļūdas, kas varētu novest pie citu maldināšanas. Man pašai audzētava ir tikai kuces, bet piemēram citiem ir suņi un dzīvē gadās visādi, kapēc uzreiz jādomā par to audzētāju, ka viņš to dara tīši un peļņas dēl? Riebīga sajūta, ka uz ielas ar suni tu esi ārpus likuma, tikai tapēc, ka tev ir suns, bet mūsu sistēmā ja tu esi audzētājs, tad tu esi apriori melis, krāpnieks un naudas pelnītājs.
P.S. Visiem maniem suniem 3 paaudžu garumā ir DNS pārbaude un ne tāpēc, ka esmu krapniece. :aizsvilstas:

Nu man mājās ir 3 kuces (viena gan jau ir ''ono'') un divi suņi. Bet man kaut kā nekad nav bijusi situācija ''tā gadījās'' vai ''nezinu kurš tētis''. Ir tāda lieta ko sauc par ATBILDĪBU. Bezatbildīgam visu laiku visādi sanāks.
Turklāt, kā jau Nardicum minēja, ir šķirnes kuru audzētāji to vienkārši nevarēs atļauties! Vai arī tad būs jāpaceļ kucēnu cenas un tos neviens nepirks! Jo DNS analīzes ir jāveic ne tikai vecākiem, bet arī visiem kucēniem. Tas tikai būs stimuls audzētājiem pāriet uz kādu citu organizāciju (vai veidot kārtējo jauno).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby gabra » 05 Jan 2013, 12:04

Ja audzētavā ir 24 takši ( nu piemēram, kā tas ir dažviet ārzemēs )un ir gan suņi, gan kuces, es nekad tur neņemtu kucēnu, jo nekādas garantijas nav, kuri no tiem ir konkrētā kucēna vecāki, it sevišķi, ja vienlaikus ir vairāki vienāda vecuma metieni, kā parasti arī notiek lielajās audzētavās.Un , ja vēl pats audzētājs arī atbild par metienu un nekādas komisijas viņam nenāk? Es neticu, ka pats audzētājs vienmēr ir pārliecināts par to tēvu. Jā, lai sev atstātu kucēnu no kāda metiena, tad protams, audzētāji ir uzdevuma augstumos, ja izdodas no tāda metiena dabūt - tad arī parasti ir kvalitāte. Bet, bieži cilvēks nopērk it kā elitāru kucēnu, izaug "brīnums" it kā nez kāpēc. Bet pārējie kucēni metienā - līdzīgi cits citam, protams, tie paliek konkrētā valstī. Tā kā.... Labāk sev atstāt kucēnu no sava metiena, kur tu zini, kas ir kas. To ka agrāk šmaucās ar kokerspaniēliem ringā - pati esmu piedzīvojusi 90-ajos gados. Divās dažādās izstādēs ar vienu vārdu tika izlikti divi dažādi angļu kokeri - pilnīgi dažādi suņi ( tie bija ārzemnieki - tolaik jau neviens nepārbaudīja vispār neko un nekādu čipu ne tetovējumu nebija ). :muzika:

Pie mums, Latvijā, tomēr tā šmaukšanās ir mazāk iespējama, jo valsts maza, cilvēki viens otru pazīst un visus suņus pazīst pēc ģīmjiem. Tagad, kad eksistē internets, kad mēs vairāk apmeklējam ārzemju izstādes, arī ārzemnieki noteikti ir godīgāki, jo ir atpazīstami arī viņu suņi. Otra lieta ir par to, vai ringos ir godīga ekspertīze - bet tas ir retorisks jautājums.
Treškārt - par to vaislas darbu - man ir zināms taksis no Krievijas, kuram ir visi iespējamie tituli dažāda ranga izstādēs, arī pasaules čempions, liekas pat 2 reizes, bet nav neviena metiena . Tā kā tas nav rādītājs. Viņš vairāk ir kā audzētavas reklāma. ^^
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Creme de la Creme » 05 Jan 2013, 12:57

gabra wrote:Ja audzētavā ir 24 takši ( nu piemēram, kā tas ir dažviet ārzemēs )un ir gan suņi, gan kuces, es nekad tur neņemtu kucēnu, jo nekādas garantijas nav, kuri no tiem ir konkrētā kucēna vecāki, it sevišķi, ja vienlaikus ir vairāki vienāda vecuma metieni, kā parasti arī notiek lielajās audzētavās.Un , ja vēl pats audzētājs arī atbild par metienu un nekādas komisijas viņam nenāk? Es neticu, ka pats audzētājs vienmēr ir pārliecināts par to tēvu. Jā, lai sev atstātu kucēnu no kāda metiena, tad protams, audzētāji ir uzdevuma augstumos, ja izdodas no tāda metiena dabūt - tad arī parasti ir kvalitāte. Bet, bieži cilvēks nopērk it kā elitāru kucēnu, izaug "brīnums" it kā nez kāpēc. Bet pārējie kucēni metienā - līdzīgi cits citam, protams, tie paliek konkrētā valstī. Tā kā.... Labāk sev atstāt kucēnu no sava metiena, kur tu zini, kas ir kas. To ka agrāk šmaucās ar kokerspaniēliem ringā - pati esmu piedzīvojusi 90-ajos gados. Divās dažādās izstādēs ar vienu vārdu tika izlikti divi dažādi angļu kokeri - pilnīgi dažādi suņi ( tie bija ārzemnieki - tolaik jau neviens nepārbaudīja vispār neko un nekādu čipu ne tetovējumu nebija ). :muzika:

Pie mums, Latvijā, tomēr tā šmaukšanās ir mazāk iespējama, jo valsts maza, cilvēki viens otru pazīst un visus suņus pazīst pēc ģīmjiem. Tagad, kad eksistē internets, kad mēs vairāk apmeklējam ārzemju izstādes, arī ārzemnieki noteikti ir godīgāki, jo ir atpazīstami arī viņu suņi. Otra lieta ir par to, vai ringos ir godīga ekspertīze - bet tas ir retorisks jautājums.
Treškārt - par to vaislas darbu - man ir zināms taksis no Krievijas, kuram ir visi iespējamie tituli dažāda ranga izstādēs, arī pasaules čempions, liekas pat 2 reizes, bet nav neviena metiena . Tā kā tas nav rādītājs. Viņš vairāk ir kā audzētavas reklāma. ^^

Man ir nācies pabūt vairākās lielās audzētavās (pāri par 30 suņiem). Nevienā no tām suņi netiek turēti kopā (kuces atsevišķi, puikas atsevišķi, kucēni ar mātēm atsevišķi, vecie suņi pie saimnieka uz dīvāna u.tml.). Protamns - ja suņi tiek turēti vienā lielā šķūnī, tad tas savādāk! Bet ja tā ir NORMĀLA audzētava, ar daudzām telpām/voljēriem, tad es neredzu nekādas problēmu!
ĻOTI DAUDZI tieši nespēj nosargāt 2 suņus (kuci un suni)! Un ja mājās ir kuce un 2 puikas, tad dažs labs nezin kurš suns īsti ir tētis!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby gabra » 05 Jan 2013, 13:26

Piekrītu, ka ir lielas audzētavas, kur notiek normāls ciltsdarbs, bet ir arī valstis, kur divistabu dzīvoklī ir audzētava ar n-tajiem suņiem ( vairāk kā 20) . Un ir vairāki metieni gadā. Neticu, ka tur kādu īpaši vaktē, ja pašam saimniekam nevajag kucēnu. :starkism:
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby NARDICUM » 05 Jan 2013, 17:28

Ticēt vai neticēt, tā ir katra individuāla izvēle! Ticība ir intīma lieta, bet to, tā teikt, lietai nepiešūsi :kanepe:
Mana pieredze gan ir līdzīga CDLC pieredzei- ir indivīdi, kuri nevar savākt vienu pašu kuci (par ekstrīmu, kad mājās ir 2-3 suņi es šobrīd nerunāju! :sarkstosa: ) un viņiem tā kuce kā meklējas- tā grūsna, un ir audzētavu īpašnieki kur audzētavās ir 10+ suņi un gadiem nekas tāds nenotiek!
Galu galā nevienam jau nespiež ņemt kucēnu no lielas ārzemju audzētavas, vienmēr (ja ticība neļauj :kanepe: ) var atrast kompromisu- neēst cūkgaļu, nelietot alkoholu... un-jā!- ņemt kucēnu no vienas kuces saimnieka. Tiem jau brīnumi izaugt nemēdz :medas:
Es nekādā gadījumā nesaku, ka vienas kuces saimniekam kucēni būs sliktāki, bet nevaru arī piekrist viedoklim, ka kucēni būs brīnumi tikai tāpēc, ka audzētava liela 8-)
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby sanita » 07 Jan 2013, 19:31

NARDICUM wrote:Piekrītu Sanitai! :par:


:alinji:

Creme de la Creme wrote: Nu man mājās ir 3 kuces (viena gan jau ir ''ono'') un divi suņi. Bet man kaut kā nekad nav bijusi situācija ''tā gadījās'' vai ''nezinu kurš tētis''. Ir tāda lieta ko sauc par ATBILDĪBU. Bezatbildīgam visu laiku visādi sanāks.


Creme de la Creme wrote: Man ir nācies pabūt vairākās lielās audzētavās (pāri par 30 suņiem). Nevienā no tām suņi netiek turēti kopā (kuces atsevišķi, puikas atsevišķi, kucēni ar mātēm atsevišķi, vecie suņi pie saimnieka uz dīvāna u.tml.). Protamns - ja suņi tiek turēti vienā lielā šķūnī, tad tas savādāk! Bet ja tā ir NORMĀLA audzētava, ar daudzām telpām/voljēriem, tad es neredzu nekādas problēmu!
ĻOTI DAUDZI tieši nespēj nosargāt 2 suņus (kuci un suni)! Un ja mājās ir kuce un 2 puikas, tad dažs labs nezin kurš suns īsti ir tētis!


Par atbildību viss ir pareizi un par pozitīvo pieredzi tas ir baigi labi, bet neviens nav pasargāts, neviens. Esmu redzējusi tādus pekstiņus , ko suņi tikai neizdomā lai nokļūt pie kuces no smieklīgiem līdz bīstamiem ( man kaimiņu krancītis bija gandrīz pakāries uz ķēdes, kad centās pārlekt pari žogam lai nokļūtu mana teritorijā, varat iedomaties nāku ārā no mājas un pāri žogam man karājās suns uz ķēdes, nikns, pieskarties es viņam nevaru, jo no šoka viņš vēl niknāks, mēle jau zila, skrienu pie kaimīņa, viņa nav, nekad neaizmirsīšu to ārprātu...) , ziniet instinkti jau dara savu. Bet lieta ir ļoti vienkārša pie mums, ja tu paklubsi vienu reizi mums to audzētaju nonicinās un gānīs ar slotu katrs, kam nav slinkums, kaut es uzskatu, ka pareizāk ir pasniegt palīdzības roku, nezinot visus apstākļūs, kapēc tā ir noticis. Par suņu kvantumu..... Nezinu kā, bet piemēram , lai apkarotu komerciju ar suniem Vācijā ( tas bija kādu laiku atpakaļ, nezinu vai tas darbojās tagad) ir atļauts vienā audzētavā ne vairak par 10 metieniem gadā, saimniekam ir jauzrāda regulāri dokuments par darba esamību, ka viņam ir citi ienākuma avoti izņēmot suņi. To var darīt sabiedriska organizācija savos ietvaros, es piemēram nebūtu pret. Bet visu parējo, par teritoriju lielumu un proporcionali suņu kvantumu audzētava tas jau būtu valsts likuma ietvaros. Man šķiet tas būtu labs sākums apkarot komerciju ar suniem, klubu vadītāji nevarētu būt pārvēlēti vairāk ka 2 reizes pēc kārtas, lai nebūtu pretruna, jo mēs jau zinam cik klubu vadītājiem ir tieši suņi...... Nu tas tā , runājot konstruktīvi.
Last edited by sanita on 07 Jan 2013, 22:10, edited 1 time in total.
sanita
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 07 Mar 2010, 23:58

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Creme de la Creme » 07 Jan 2013, 20:21

Es gan nesaprotu kāpēc suņu audzēšana nedrīkst būt arī peļņas avots? Man savukārt ir nesaprotams kā piem. audzētājs kuram ir minētie 10 metieni gadā, atrod vēl laiku lai kaut kur strādātu. Man jau ir grūti ar 2 metieniem (turklāt tie parasti ir vienā laikā). Es esmu priecīga ka darbs man 10 min. braucienā un es varu atkriet pa dienas vidu. Un ka nav jāstrādā no 8.00 līdz 20.00. Tad gan par kucēniem būtu jāaizmirst!
Nav nozīmes vai tev 1 vai 20 suņi, vai 1 vai 10 metieni. Var 1 metienu izaudzēt netīrīmā, mēslos, blusās, nebarotus. Var 10 metienus izaudzēt extra labos apstākļos.
Suņu audzēšana ir ļoti liels un atbildīgs DARBS!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Iespējamās mahinācijas ciltsdarbā un izstādēs.

Postby Korland Rein » 07 Jan 2013, 21:32

gabra wrote: bet ir arī valstis, kur divistabu dzīvoklī ir audzētava ar n-tajiem suņiem ( vairāk kā 20)

Jā, tālu nav jāmeklē, Latvija arī ir tā valsts! :jautri: UN rodas jautājums: kāpēc to zin, bet nekontrolē....kur tad paliek tā iztirzātā labturība?! Kāda jēga, ka šim cilvēkam ir apliecība par labturības kursu beigšanu, lai saņemtu pārošanas aktu un CLR kucēniem, bet viss pārējais nevienu vairs neinteresē. :asaras: Daudzsološi! ;(

Tas notiek tapēc, ka ķer tikai tos cilvēkus kuri traucē sistemai( vai kādam cilvēkam), ja cilvēks ir nenozīmīgs un nebīstams, tad lai jau dzīvo sev.....

Desmitniekā! :kanepe: :dejo:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron