iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

All About Dogs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Linda B. » 07 Feb 2013, 11:43

Nedomāju,ka vakar tā nesterilizētā,tekošā mazizmēra kuce,kas skrēja pa daudzdzīvokļu māju pagalmiem dažāda izmēru kranču pavadībā,kas uz maiņām viņu mazliet p...,bija tur izlaista neapzināti.Un pēc tam drošivien tik pat neapzināti iemetīs tos kucēnus spainī noslīcināt un aiznesīs izmest kā tādus atkritumus,lai pēc pus gada to darītu atkal(tik pat neapzināti,tjipa mēs nezinājām,ka viņai var būt kucēni).Šādiem te nevis kaut kādu simbolisku sodu piespriest,bet aiz restēm par bezatbildību un slepkavību-sērijveida vēl pie tam.Kaut kāds sods tur vispār jau ir krietni par maigu.
Pirmkārt jau tas,ka tev aiz loga kaut kādi suņi ņemās nav diez ko patīkami,savus nevari droši izvest,jo viss tas bars nesās virsū,tātad potenciāli apdraud mani un manus suņus,labi,ka man kuces,tad tie pieskrien,konstatē,ka nekā interesanta un iet atpakaļ,bet ja būtu kobelis būtu kautiņš.Vēl jau tā kuce vispār atrodas ārpus savas teritorijas bez saimnieka uz bez pavadas,vai ir potēta tas vispār nav zināms.Dzemdē 2x gadā,kas nebūt nav veselīgi,kucēni tiek slīcināti vai labākajā gadījumā atdoti mēneša vecumā nevakcinēti,labākajā gadījumā varbut vismaz tiek attārpoti.Sodam par to ir jābūt tādam,lai vēlreiz bail,ko tādu darīt,ja nevar nodrošināt,ka tas nenotiek,lai neņem to suni vispār.Dēļ piečuka diez vai kāds nobīsies,pie 50Ls varbūt kāds nabagāks sāks domāt,ka viņam tagad šomēnes vairs nav par ko paēst.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 11:57

Linda B. wrote:Nedomāju,ka vakar tā nesterilizētā,tekošā mazizmēra kuce,kas skrēja pa daudzdzīvokļu māju pagalmiem dažāda izmēru kranču pavadībā,kas uz maiņām viņu mazliet p...,bija tur izlaista neapzināti.Un pēc tam drošivien tik pat neapzināti iemetīs tos kucēnus spainī noslīcināt un aiznesīs izmest kā tādus atkritumus,lai pēc pus gada to darītu atkal(tik pat neapzināti,tjipa mēs nezinājām,ka viņai var būt kucēni).Šādiem te nevis kaut kādu simbolisku sodu piespriest,bet aiz restēm par bezatbildību un slepkavību-sērijveida vēl pie tam.Kaut kāds sods tur vispār jau ir krietni par maigu.
Pirmkārt jau tas,ka tev aiz loga kaut kādi suņi ņemās nav diez ko patīkami,savus nevari droši izvest,jo viss tas bars nesās virsū,tātad potenciāli apdraud mani un manus suņus,labi,ka man kuces,tad tie pieskrien,konstatē,ka nekā interesanta un iet atpakaļ,bet ja būtu kobelis būtu kautiņš.Vēl jau tā kuce vispār atrodas ārpus savas teritorijas bez saimnieka uz bez pavadas,vai ir potēta tas vispār nav zināms.Dzemdē 2x gadā,kas nebūt nav veselīgi,kucēni tiek slīcināti vai labākajā gadījumā atdoti mēneša vecumā nevakcinēti,labākajā gadījumā varbut vismaz tiek attārpoti.Sodam par to ir jābūt tādam,lai vēlreiz bail,ko tādu darīt,ja nevar nodrošināt,ka tas nenotiek,lai neņem to suni vispār.Dēļ piečuka diez vai kāds nobīsies,pie 50Ls varbūt kāds nabagāks sāks domāt,ka viņam tagad šomēnes vairs nav par ko paēst.


Linda, tas par ko runā Tu, ir pārkāpumu kaudze. Tur ne tikai labturības normas pārkāptas, bet arī krimināllikums, kur sodi ir daudz nopietnāki.

Manai kaimiņienei kuce paņēma vagu meklēšanās laikā. Lai arī ara gāja tikai ar saimnieci (iežogotā pagalmā) vai staigāt (saitē). Vienā mirklī atrada caurumu un prom bija. Protams, kucēni bija, jo kuce jau laiž prom tikai īstajās dienās. Tajā laikā čipošana nebija, par kaut kādām potēm tikai sapņoja laukos. Bet tai pat laikā, kucēni dzīvoja tīrībā, siltumā un tika atdoti atbildīgi. Nedeva nevienam, kas turēs pie ķēdes. Un tas bija deviņdesmito gadu vidū. Esmu pārliecināta, ja tas būtu noticis šodien, būtu gan potes kucēniem, gan čips. Bet - vai viņa būtu pelnījusi tik milzīgu sodu, lai mēnesi nebūtu ko ēst? Nedomāju gan. Katrs gadījums ir individuāls.

Cita lieta, ka mums ir fantastiskas iestādes - kā pret to cīnīties :jaut: Par PVD vēl nezinu, nav sanācis rakstīt iesniegumu (bet rakstīšu un tad varēšu komentēt). Bet par to, ka policija atsakās uzsākt lietas, kur bezmaz vainīgais zināms - fantastika! Bez maz jāiet uz policiju, jāraksta iesniegumu un pa taisno uz prokuratūru, lai izskata atteikumu par lietas uzsākšanu :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby BaibaB » 07 Feb 2013, 12:33

čība wrote:Kādām likuma (nevis LKF) normām neatbilda podhaliešu metiens? Tobrīd nebija obligāto kursu. Vai tad kucēni dzīvoja sliktos apstākļos, vai tad netika vakcinēti, čipoti? Es īsti nesaprotu, par ko viņu varēja sodīt no likumiskās puses.

cik atceros, tā kuce bija jaunāka par pieļaujamo vecumu. un suņu pārošanu regulē nevis Dzīvnieku aizsardzības likums vai MK noteikumi Nr.266, bet LKF Ciltsdarba reglaments, kas balstās uz FCI Ciltsdarba reglamentu. un ja kuce bija jaunāka par pieļaujamo pārošanas vecumu, tad saimniekiem toreiz nevarēja būt pārošanas atļaujas. un ja tā, tad tas metiens bija neplānots un CLR tiem nevarēja izdot.

čība wrote:Un, es tiešam uzskatu, ja es būtu ignorējusi šos kursus, tagad neietu uz viņiem un pavasarī pārotu savu kuci, es būtu pelnījusi lielu sodu, salīdzinoši ar tantuku lauku sētā.
5 LVL sods tiešām pārspīlēti mazs, bet neba par summu domāju, bet būtību. Teiksim nu tantukam ir tie kucēni, ok sods 50 LVL, lai tomēr padomā. Bet piedodiet, es uzskatu ka par tādu pašu pārkāpumu es būtu pelnījusi 3x lielāku sodu.

likumā vai MK noteikumos var paredzēt soda gradāciju atkarībā no nodarījuma pakāpes, bet nevar paredzēt, ka noteiktai iedzīvotāju grupai sods ir mazāks vai lielāks tikai tāpēc, ka viņi ir šī iedzīvotāju grupa. pat ja Zemkobības ministrijā kāds dunduks likumprojektā vai MK noteikumu projektā ierakstīs kaut ko tādu, to izravēs pašu juristi vai Tieslietu ministrijas un Valsts kancelejas juristi.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 07 Feb 2013, 12:49

BaibaB wrote:
čība wrote:Kādām likuma (nevis LKF) normām neatbilda podhaliešu metiens? Tobrīd nebija obligāto kursu. Vai tad kucēni dzīvoja sliktos apstākļos, vai tad netika vakcinēti, čipoti? Es īsti nesaprotu, par ko viņu varēja sodīt no likumiskās puses.

cik atceros, tā kuce bija jaunāka par pieļaujamo vecumu. un suņu pārošanu regulē nevis Dzīvnieku aizsardzības likums vai MK noteikumi Nr.266, bet LKF Ciltsdarba reglaments, kas balstās uz FCI Ciltsdarba reglamentu. un ja kuce bija jaunāka par pieļaujamo pārošanas vecumu, tad saimniekiem toreiz nevarēja būt pārošanas atļaujas. un ja tā, tad tas metiens bija neplānots un CLR tiem nevarēja izdot.


Bet tas ir LKF/FCI ciltsdarba reglaments. Kāds tam sakars ar likumu, PVD un sodu, ko var uzlikt PVD par atbilstošo likumu neievērošanu?
Suņus neaudzē tikai LKF klubu biedri.
čība wrote:Un, es tiešam uzskatu, ja es būtu ignorējusi šos kursus, tagad neietu uz viņiem un pavasarī pārotu savu kuci, es būtu pelnījusi lielu sodu, salīdzinoši ar tantuku lauku sētā.
5 LVL sods tiešām pārspīlēti mazs, bet neba par summu domāju, bet būtību. Teiksim nu tantukam ir tie kucēni, ok sods 50 LVL, lai tomēr padomā. Bet piedodiet, es uzskatu ka par tādu pašu pārkāpumu es būtu pelnījusi 3x lielāku sodu.

likumā vai MK noteikumos var paredzēt soda gradāciju atkarībā no nodarījuma pakāpes, bet nevar paredzēt, ka noteiktai iedzīvotāju grupai sods ir mazāks vai lielāks tikai tāpēc, ka viņi ir šī iedzīvotāju grupa. pat ja Zemkobības ministrijā kāds dunduks likumprojektā vai MK noteikumu projektā ierakstīs kaut ko tādu, to izravēs pašu juristi vai Tieslietu ministrijas un Valsts kancelejas juristi.
[/quote]

Sodus izskata pēc būtības, ne viss ir ierakstīts likuma, ir arī cilvēciskais faktors. Tāpēc arī soda apmērs ir no xx līdz xx. Un likumā jau nav ierakstīts, ka lauku tantei sods būs mazākais, bet šķirnes suņu audzētajam lielākais. Bet sodu vienalga var piešķirt no xx līdz xx un tas ir pamatojoties uz citiem faktoriem, viens no tiem ir cilvēciskais faktors.

Arī par CSN pārkāpumiem daudzi sodi ir no xx līdz xx. Un, ja aiziet papļāpāt soda izskatīšanā - bieži var dabūt mazāku sodu kā sākumā noteikts. Ja cilvēks neatnāk, protams max. sods - cilvēciskais faktors.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby vuks55 » 07 Feb 2013, 12:59

BaibaB wrote:pati zinu VASu no super audzētavas, kas aiz bezdarbības stundām ilgi ķer pats savu asti.

Vot tā vairs nav īsti bezdarbība, bet nopietna problēma. Un šādus suņus nopietni audzētāji izslēgs no vaislas, jo daudzi audzētāji tomēr sliecas, ka tas ir ģenētiski mantots. Diemžēl, jāpiekrīt, ka ja arī šādus suņus vairos, neviens PVD nekur nevarēs piesieties...
Redz ko raksta pieredzējusi Ukrainas audzētāja ar zootehnisko izglītību L.Arhangeļska

Это не развлечение, а серьезная паталогия, вызываемая нарушениями психики. Отучить от этого нельзя. Можно, конечно, снизить видимые проявления, путем физических нагрузок, медикаментозных препаратов, но убрать первопричину - паталогические изменения в коре головного мозга - не удастся. Собака, бегающая за хвостом, не должна использоваться в разведении. У нас на форуме много "лошадников", которые наверное знают, что эта проблема существует и у лошадей. И лошади, которые "крутятся" (у лошадников это кажется так называется) подлежать выбраковке. Кто читал книгу Дмитрия Урнова "Железный посыл"? Там описывается ситуация, когда из Америки был привезен очень ценный и дорогой жеребец, на которого возлагали большие надежды. И когда конюх случайно увидел ночью, что он "крутится" (а по-нашему "бегает за хвостом"), был среди ночи поднят на ноги персонал ипподрома. Люди, специалисты с мировым именем, которые потратили годы на поиски производителя таких кровей, собрались на конюшне и в буквальном смысле слова, плакали, хороня радужные свои надежды. О том, что этого жеребца можно было бы использовать на племя - вопрос уже не стоял.
Это, конечно, трогательная лирика. Но, ситуация реальная. Опыт получения таких же щенков от больной мамы имеется (из 5 щенков - два тоже бегали за хвостом, у одного в последствии развилась эпилепсия - не знаю, насколько это может быть связано). Но это было давно, тогда еще мы не знали о генетической природе этого явления и естественно лечения никакого не было. Сейчас оно существует. Но, сами понимаете, генетику лечением не изменишь, можно только облегчить страдания собаки.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Linda B. » 08 Feb 2013, 00:21

čība
Jā ir katrs gadījums individuāls,tāpēc man tie kursi vispār šķiet stulbi.Nu kur loģika,ka manai audzētāja,kura takšus audzē jau vairāk kā 30 gadus,pati pieņemusi neskaitāmas dzemdības,tagad jāiet kursos?Tā pat,ko jau esmu teikusi,mācos par vetu,labturības noteikumus mums izstāstīja vienā lekcijā,visas sugu atšķirības zinu krienti vairāk kā pastāstīs tajos kursos jau pēc viena semestra,solās drīz likt govis sēklot,pēcāk dzemdības pieņemt,vēlāk sterilizēt kaķus,suņus,bet teorētiski es tā pat nedrīkstu pārot savu kuci,jo...neko neiznu un neko nesaprotu,tā laikam sanāk.Varētu atrast laiku tiem kursiem,bet es principa pēc viņus negribu iet,jo uzskatu,ka neko jaunu man tur vairs pastāstīt neviens nevarēs,tātad es lieki tērētu savu laiku.Kā taisīt ķeizaru jau neviens nemācīs,kas man būtu noderīgi,bet dzemdības kucei es esmu pieņēmusi jau 13 gadu vecumā un to pašu 13 gadu vecumā kucēnu arī izbaroju,jo kucei piena nebija.Un ja nu kas noiet greizi un vajadzīgs ķeizars,tad tur tā pat bez ārsta neiztikt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 08 Feb 2013, 08:32

Linda B. wrote:čība
Jā ir katrs gadījums individuāls,tāpēc man tie kursi vispār šķiet stulbi.Nu kur loģika,ka manai audzētāja,kura takšus audzē jau vairāk kā 30 gadus,pati pieņemusi neskaitāmas dzemdības,tagad jāiet kursos?Tā pat,ko jau esmu teikusi,mācos par vetu,labturības noteikumus mums izstāstīja vienā lekcijā,visas sugu atšķirības zinu krienti vairāk kā pastāstīs tajos kursos jau pēc viena semestra,solās drīz likt govis sēklot,pēcāk dzemdības pieņemt,vēlāk sterilizēt kaķus,suņus,bet teorētiski es tā pat nedrīkstu pārot savu kuci,jo...neko neiznu un neko nesaprotu,tā laikam sanāk.Varētu atrast laiku tiem kursiem,bet es principa pēc viņus negribu iet,jo uzskatu,ka neko jaunu man tur vairs pastāstīt neviens nevarēs,tātad es lieki tērētu savu laiku.Kā taisīt ķeizaru jau neviens nemācīs,kas man būtu noderīgi,bet dzemdības kucei es esmu pieņēmusi jau 13 gadu vecumā un to pašu 13 gadu vecumā kucēnu arī izbaroju,jo kucei piena nebija.Un ja nu kas noiet greizi un vajadzīgs ķeizars,tad tur tā pat bez ārsta neiztikt.


Jā, ir daļa cilvēku, kuri to zina. Bet nesalīdzināmi lielākā daļa suņu īpašnieku tāda nav. Un likumus raksta sabiedrības lielākajai daļai.
Ok, vienam 30 gadus dzimst kucēni un viņš viņus apkopj, citam jau 50 gadus dzimst kucēni, ķēdes kucei būdā un nevienam īpaši neinteresē, kas tur pīkst, tai audzētajai ir lielāka pieredze kā tavējai. Respektīvi viņai tādus kursus nu nekādā gadījuma nevajag. Ir mazliet jāupurējas, lai varētu cīnīties pret negodprātīgiem cilvēkiem. Likumā vajadzeja varbūt minēt normu, ka tiem, par kuriem Klučiniece zina, ka vini suņus audzē atbildīgi, šie kursi nav jāiet? :kanepe: Nu nav tā, vai nu cilvēkam ir noteikta izglītība, vai nav. Tas ir vienkārsi izmērāms lielums un ir balstīts uz faktiem, nevis uz to, ka šitais man patīk un šitais man nepatīk.
Un Tu nepareizi traktē šos noteikumus. Nedrīkst audzēt kucēnus nevis tāpēc, ka neko nezina, bet tāpēc, ka nav izpildītas visas likumos un noteikumos minētās normas.

Bet neredzu iemeslu baigajām diskusijām, jo noteikumi ir pieņemti. Un kucēnu audzēšana bez šiem kursiem ir pārkāpums.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Demiana » 08 Feb 2013, 10:56

čība wrote:Starp citu, likuma ir norma, kas patiesībā aizliedz pavairot bezšķirnes suņus. Kaut kā likās, ka tā norma skan citādāk, bet pēc šī sanāk, ka bezšķirnes suņus vairot nedrīkst. Tātad jebkura lauku tante visticamāk pārkāpj čupu ar prasībām.

mk.nr.266
33.1 Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, kas pavairo tam piederošos suņus, kaķus vai mājas (istabas) seskus un atsavina to pēcnācējus:
33.1 1. nodrošina, ka šķirnes mājas (istabas) dzīvnieki ir ierakstīti Latvijā reģistrētas šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas ciltsgrāmatā;
bezšķirnes suņu saimniekiem šī punkta prasības ir vai nav saistošas?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Robins » 08 Feb 2013, 11:16

Demiana wrote:mk.nr.266
33.1 Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, kas pavairo tam piederošos suņus, kaķus vai mājas (istabas) seskus un atsavina to pēcnācējus:
33.1 1. nodrošina, ka šķirnes mājas (istabas) dzīvnieki ir ierakstīti Latvijā reģistrētas šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas ciltsgrāmatā;
bezšķirnes suņu saimniekiem šī punkta prasības ir vai nav saistošas?


Protams, ka nav.
Kura organizācija ved ciltsgrāmatu bezšķirnes dzīvniekiem? (nu, ja atskaita retoriku par Favorītu utmldz.)
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 08 Feb 2013, 11:19

Demiana wrote:
čība wrote:Starp citu, likuma ir norma, kas patiesībā aizliedz pavairot bezšķirnes suņus. Kaut kā likās, ka tā norma skan citādāk, bet pēc šī sanāk, ka bezšķirnes suņus vairot nedrīkst. Tātad jebkura lauku tante visticamāk pārkāpj čupu ar prasībām.

mk.nr.266
33.1 Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks, kas pavairo tam piederošos suņus, kaķus vai mājas (istabas) seskus un atsavina to pēcnācējus:
33.1 1. nodrošina, ka šķirnes mājas (istabas) dzīvnieki ir ierakstīti Latvijā reģistrētas šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas ciltsgrāmatā;
bezšķirnes suņu saimniekiem šī punkta prasības ir vai nav saistošas?


Tas likuma punkts ir slidens. Ja runa ir par tiešām bezšķirnes suņiem, tad liekas, ka neattiecas. Bet, nekur neesmu atradusi punktu, kas definē, kas ir šķirnes suns. Jo vispar, ja tā labi grib, bezmaz katram sunim var pievilkt šķirni.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Previous

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests