iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

All About Dogs

Paraksti iniciatīvu, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķ

Postby eldberg » 04 Feb 2013, 15:43

Nu jau ir iespējams parakstīt publiski. Aizņem tik daudz laika cik ielogoties savā internetbankā (SEB, Swedbank, Nordea, NDB un Citadele)
http://manabalss.lv/sunu-turesana-pie-k ... l&type=top

es parakstīju
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 04 Feb 2013, 18:21

Pagaidām esmu pret to. Kāpēc, iepriekš jau rakstīju :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Linda B. » 04 Feb 2013, 18:59

Interesē,kā izpaužas nedrīkst atrasties nekādā citā veidā piesieti pat uz laiku.Pie veikala piesiešana taču sanāk,ka arī zem šī paiet.Vai es ko nepareizi saprotu?Laigan tik pat labi zem šī var pabāzt arī suņa esamību pie pavadas.Teorētiski viņš ir piesiets man pie rokas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 04 Feb 2013, 19:13

Linda B. wrote:Interesē,kā izpaužas nedrīkst atrasties nekādā citā veidā piesieti pat uz laiku.Pie veikala piesiešana taču sanāk,ka arī zem šī paiet.Vai es ko nepareizi saprotu?Laigan tik pat labi zem šī var pabāzt arī suņa esamību pie pavadas.Teorētiski viņš ir piesiets man pie rokas.


Tur ir tikai daļa no likuma, bez konteksta. Domāju, ka tas ir paredzēts, ka nedrīkst piesiet dzīvošanai uz laiku, t.i. dienu. Turklāt, BH eksāmens, ko arī tur kārto, paredz piesiešanu publiskā vietā uz neilgu laiku. Bet vai tur drīkst piesiet suni pie veikala - šaubos.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 04 Feb 2013, 20:21

Redz kur jau viens bija palaists paskraidīt...
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/sunakstes-puse-nezeligi-sakroplo-suni.d?id=43028254

Man sanāk darba darīšanās pavizināties pa laukiem. Tagad jau bieži ir nepatīkamas situācijas, kad riņķī skraida lieli suņi un brīžam pat nav saprotams, no kuras mājas tādi uzradušies (redzamības attālumā māju nav). Kas būs, kad visi, baidoties no sodiem laidīs suņus vaļā?
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 04 Feb 2013, 20:38

energy wrote:Redz kur jau viens bija palaists paskraidīt...
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/sunakstes-puse-nezeligi-sakroplo-suni.d?id=43028254

Man sanāk darba darīšanās pavizināties pa laukiem. Tagad jau bieži ir nepatīkamas situācijas, kad riņķī skraida lieli suņi un brīžam pat nav saprotams, no kuras mājas tādi uzradušies (redzamības attālumā māju nav). Kas būs, kad visi, baidoties no sodiem laidīs suņus vaļā?


Es nesaprotu, kādā veidā aizliegšana turēt suni pie ķēdes atcels to, ka saimniekam ir jānodrošina sabiedrības drošība?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 04 Feb 2013, 21:59

čība wrote:Es nesaprotu, kādā veidā aizliegšana turēt suni pie ķēdes atcels to, ka saimniekam ir jānodrošina sabiedrības drošība?

+100
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby undd » 04 Feb 2013, 22:14

eldberg wrote:
čība wrote:Es nesaprotu, kādā veidā aizliegšana turēt suni pie ķēdes atcels to, ka saimniekam ir jānodrošina sabiedrības drošība?

+100



Lūk tieši šī iemesla dēļ man ar šobrīd roka neceļas parakstīt it kā normālu lietu. Kamēr nebūs garants tam, ka jebkurš mūjābelis nevar iegādāties jebkādu suni un to neaudzināt, sorry, sekas tam var būt diezgan nepatīkamas, kas varētu skart arī atbdildīgos suņu saimniekus, diemžēl...
Mums ir tik civilizēti suņu turēšanas noteikumi, kas nav pārāk apspiedoši, bet tai pat laikā prasa visai adekvātus pienākumus pret apkārtējo sabiedrību, bet tos pašus tak liela daļa neievēro, pat negribu iedomāties, kā būs pēc tam, kad katram indivīdam, kuram liekas, ka sunim jānoplēš jebkurš, kurš tuvojas viņa šķūnim, būs ar likumu noteikts, ka suni pie ķēdes turēt nedrīkst. Kā jau rakstīju iepriekš, ir jāsāk ar ko citu, kad tas būs panākts, var parakstīties par tik radikāliem noteikumiem.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 05 Feb 2013, 19:58

čība wrote:Es nesaprotu, kādā veidā aizliegšana turēt suni pie ķēdes atcels to, ka saimniekam ir jānodrošina sabiedrības drošība?

Un kā tagad tas tiek nodrošināts? Vai tagad viss tiek ievērots? Suņi neskrien riņķī, nevienu neapdraud, visi apmācīti? Pēc tam, kad sāks sodīt par likšanu pie ķēdes, klaiņotāju būs daudz reiz vairāk...
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 05 Feb 2013, 20:04

eldberg wrote:
čība wrote:Es nesaprotu, kādā veidā aizliegšana turēt suni pie ķēdes atcels to, ka saimniekam ir jānodrošina sabiedrības drošība?

+100

Eldberg, domāju, ka no sākuma ir jāpanāk, lai esošie likumi 100% tiktu ievēroti, izaudzinām sabiedrību. Un pēc tam pieņemam, ka nevar likt pie ķēdes utt. Tad jau automātiski daļa ķēdes suņu atkristu.

P.S. Citādi būs kā tagad ir ar smēķēšanu - pieturās nedrīkst, 10m no sabiedrisko ēku ieejām nedrīkst utt. Bet, vai tas darbojas? Nē! Bet tagad vēl taisās pieņemt, ka nevar smēķēt uz balkoniem, kāpņu telpās un pie dzīvojamo māju ieejām. Uzreiz varu pajautāt, vai tad darboties? :)

P.P.S. Pat esmu nesmēķētājs un man besī, ka kāds kūpina un dūmi nāk iekšā :aizsvilstas: Un par suņiem runājot, šodien biju darba darīšanās Otaņķu pag., eju pa ceļu, kurš iet gar privātmāju. Uzreiz aizejot aiz stūra kaukāzietis riedams metas uz mani...labi, ka bija pie ķēdes un līdz ceļam netika :ludzu:
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 10:24

energy wrote:Eldberg, domāju, ka no sākuma ir jāpanāk, lai esošie likumi 100% tiktu ievēroti, izaudzinām sabiedrību. Un pēc tam pieņemam, ka nevar likt pie ķēdes utt. Tad jau automātiski daļa ķēdes suņu atkristu.

Katram savs viedoklis. Nothing personal. Es uzskatu to par naivumu, cerēt ka ķēdes pašas pazudīs. Ta sir tas pats, kas cerēt, ka kūlu vairs nededzinās...
Respektīvi, nevēlamo aizliedz un ar mērenu attieksmi radina, bet ja nesaprot - ir iespējas sodīt. Nav likuma, nav bailes, nav vēlmes mainīties ;)
Latviaj nav policejiska valsts (kā Lielbritānija piemēram), līdz ar to mums jebkāda likuma ieviešana dzīvē ir dikti nu jau lēna...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 06 Feb 2013, 11:56

eldberg wrote:Respektīvi, nevēlamo aizliedz un ar mērenu attieksmi radina, bet ja nesaprot - ir iespējas sodīt. Nav likuma, nav bailes, nav vēlmes mainīties ;)
Latviaj nav policejiska valsts (kā Lielbritānija piemēram), līdz ar to mums jebkāda likuma ieviešana dzīvē ir dikti nu jau lēna...

Mēreno attieksmi mēs redzam jau kaut vai no pašvaldības policijas - par auto stāvvēšanu neatļautās vietās vienmēr uzliek max sodu, nevis brīdina vai uzliek zemāko noteikto soda robežu :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 12:18

Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 06 Feb 2013, 12:42

Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!

Tiešām neviens nesaprot, ka šī ir likuma iniciatīva un ka 99% tiktu noteikts pārejas periods?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 12:52

Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!


Nu laukos mednieki ātri viņus apšaus...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 12:53

eldberg wrote:
Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!

Tiešām neviens nesaprot, ka šī ir likuma iniciatīva un ka 99% tiktu noteikts pārejas periods?

Un? Tu taču zini, kā pie mums ievieš likumus un kā uzrauga to izpildi. Tikai ar fiskāliem instrumentiem - sodiem. Un kā Tu stādies priekšā situāciju: laukos pensionārs ar suni. Atbrauc policists un uzliek sodu, jo suns ķēdē karājās. Voljēra būvei nav nedz naudas, nedz veselības. Rezultāta suns skraida apkārt un plēš velsoipēdistu bikšu staras, kaimiņu suņus, mežā stirnas un vēlāk pakļūst zem auto riteņiem, jo mēdz tiem skriet pakaļ un apriet. Lauku pensionārs tikuntā paņem citu suni, kas tā pat blandīsies riņķī!?
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 12:54

čība wrote:
Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!


Nu laukos mednieki ātri viņus apšaus...

Un jēga, domā baisi patīkami suņus šaut?
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 12:55

Bpa4 wrote:
eldberg wrote:
Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!

Tiešām neviens nesaprot, ka šī ir likuma iniciatīva un ka 99% tiktu noteikts pārejas periods?

Un? Tu taču zini, kā pie mums ievieš likumus un kā uzrauga to izpildi. Tikai ar fiskāliem instrumentiem - sodiem. Un kā Tu stādies priekšā situāciju: laukos pensionārs ar suni. Atbrauc policists un uzliek sodu, jo suns ķēdē karājās. Voljēra būvei nav nedz naudas, nedz veselības. Rezultāta suns skraida apkārt un plēš velsoipēdistu bikšu staras, kaimiņu suņus, mežā stirnas un vēlāk pakļūst zem auto riteņiem, jo mēdz tiem skriet pakaļ un apriet. Lauku pensionārs tikuntā paņem citu suni, kas tā pat blandīsies riņķī!?


Sods ir arī par to, ka suns vazājas apkārt un vel vairāk - kādam kož! Tā kā to ar dabūs maksāt. Diez vai paņems otru suni, ja sodi jāmaksā šā vai tā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 06 Feb 2013, 12:57

Bpa4 wrote:
čība wrote:
Bpa4 wrote:Man gan liekās, ka šī iniciatīva ir muļķīga! Piemēram laukos, kur ar ķēžu aizliegumu apkārt skraidīs vesels bars ar neaudzinātiem un pat agresīviem suņiem. Kas apdraudēs Jūs pašus un Jūsu audzinātos suņus un citus kustoņus!


Nu laukos mednieki ātri viņus apšaus...

Un jēga, domā baisi patīkami suņus šaut?


Nu ir tādi, kuriem patīkami. Saimniekiem ir jānodrošina likuma noteiktās prasības. Un diemžēl mums tāda sabiedrība, ka cieš suņi.
Bet,ja godīgi neredzu suņa dzīves jēgu 24/7 2m ķēdē kā tas laukos pie tiem pensionāriem ir.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bpa4 » 06 Feb 2013, 13:02

Čība, 85 % piedevām laukos, tāda soda nebūs. Piedevām, policistam nepieķerot vaininieku nozieguma vietā, vainu vēlāk būs ļoti grūti pierādīt!
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron