iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

All About Dogs

iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Maija_Dakota » 12 Jan 2013, 21:35

LABOTS - paraksties šeit: http://manabalss.lv/sunu-turesana-pie-k ... l&type=top

Oriģinālais posts zemāk:
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki ... _pie_kedes

Vāc parakstus, lai aizliegtu suņu turēšanu pie ķēdes
Portālā «Manabalss.lv» iesniegta iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes.

Iniciatīvas autors Aleksandrs Grunte uzskata, ka suņu turēšana pie ķēdes ir jāizbeidz. Viņš aicina papildināt Ministru kabineta noteikumus «Par suņu un kaķu turēšanu» ar pantu, kurš aizliedz suņu turēšanu pie ķēdes kā cietsirdīgu izturēšanos pret suņiem.

Grunte rosina pārņemt analogus likumus, kuri jau pieņemti un veiksmīgi darbojas citās valstīs, piemēram, no Austrijas vai citām Eiropas valstīm.

«Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem nav pieļaujama humāno apsvērumu dēļ,» uzsver iniciatīvas autors.

Par iniciatīvu vispirms jāsavāc vismaz 100 domubiedru parakstu, bet pēc tam to izvērtēs portāla juristi, kas lems par 10 000 parakstu vākšanas sākšanu.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby energy » 13 Jan 2013, 12:03

Varbūt jāprecizē, ko nozīmē turēšana pie ķēdes?
Man ir divi varianti:
1) Suns neko citu nezin kā tikai dzīvi pie ķēdes (tad automātiski pusLatviju varēs sodīt, jo laukos pilns ir ar tādiem). Un daļas šeit noteikti ir uzskatāma kā cietsirdīga izturēšanās.
2) Suni pa retam pieliek pie ķēdes (piem, ir suns, kurš smuki klausa, tusē pa sētu utt, bet tikko saimnieki ir prom, tā suns arī pārlec sētai un dodas brīvsolī. Šos arī sodīs?

No nesuņinieku viedokļa, tad jau labāk, lai tie neaudzinātie sēž pie ķēdes, bet nevis tagad visi tiks palaisti brīvsolī un mazums ko sakodīs, saplosīs.

P.S. LV no sākuma vajag panākt, lai vispār kaut kādi likumi strādātu un tiktu ievēroti, nevis pieņemt jaunu un jēgas nekādas. Ja visu smuki uztaisītu un spētu arī izkontrolēt, tad manis pēc, bet kaut ko uz ātro uzcept un kas nedarbosies, nav nekādas vajadzības.

P.P.S. JA suni turēs pie troses vai veļas šņora, tad tas nebūs cietsirdīgi? :D
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Kriste » 13 Jan 2013, 12:32

Piekrītu energy. Lai no sākuma sāk pilnvērtīgi strādāt vismaz viena institūcija dzīvnieku aizsardzības un labturības noteikumu ievērošanas uzraudzībā. Pretējā gadījumā panāks tikai to, ka laukos būs pilns ar brīvi skraidošiem suņiem, kas savukārt liks aktīvāk darboties medniekiem, lai šo problēmu apkarotu, kā rezultātā atkal cieties tie, kas parasti - mēs - suņu mīļi.
Lai labāk tie suņi sēž pie ķēdes, nevis apdraud cilvēkus un citus dzīvniekus apkārt, jo voljērus šādu suņu īpašnieki tāpat netaisīt. Tas tomēr ir $.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Dita » 13 Jan 2013, 13:12

Var jau gribēt , lai katram lauku īpašumam apliek sētu ...(ar zvana pogu ) u.t.t. :viltigs: bet laukos suņus pat nepotē bieži vien , un neviens arī nekontrolē ... Neatbalstu ... :noliedz:
User avatar
Dita
Baby
Baby
 
Posts: 58
Images: 1
Joined: 03 Apr 2012, 09:44

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby brex » 13 Jan 2013, 13:21

Ideja lieliska gaisai nakotnei, tikai saksim ar kaut ko vienkarsaku, KO SPEJAM KONTROLET UN NODROSINAT! kaut vai - trakumsergas vakcina un identifikacija
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 13 Jan 2013, 19:28

Atbalstu iniciatīvu.

Pamatojums? Sen jau uzskatu, ka ja persona paņem suni tikai tāpēc, lai tas visu mūžu pavadītu pie ķēdes (sargājot māju) ir aprobežota un tam nebūt jābūt tiesībām turēt suni. Suns nav akvārija zivs, tas ir sabiedriska būtne, tam ir nepieciešams kontakts ar cilvēku. Sauciet mani par aprobežot - bet tāds ir mans viedoklis

Linku neatradu, saprot ka 100 jau parakstījuši?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Bafija » 14 Jan 2013, 15:14

Un ko darīs ar tiem suņiem, kuri dzīvo patreiz pie ķēdes, jo citur nav liekami? Man kaimiņos (sociālā māja) ir ķēdes suņi - nikni sargi! Mazturīgiem cilvēkiem voljēram naudas 100% nav un nebūs. Ja suņus atņems, tad būs vietā nākošais...(ir jau piereze).
Man tālājos laukos ir suns - no nāves paglābts haskija jauktenis, kurš izteikti klaiņo! Šī iemesla dēļ viņu mednieki vajāja ar bisēm. Suni paņēma mani radi - baro 2 x dienā, iet staigāt ar pavadu. Nu nav viņiem nauda sētai un nekad nebūs! Ķēde sniedzas no majās durvīm līdz kūtij. Suns arī sargā.
Vispirms būtu jāpanāk, ka saimnieki pilda pastāvošos likumus! un tad jau var ķerties pie jauniem :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby eldberg » 14 Jan 2013, 16:35

Ieviešanas datums 202x.gads

Tā pat kā vajadzētu pateikt tabakas industrijai, ka to klapēs ciet pēc 10 gadiem piem.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby NARDICUM » 14 Jan 2013, 16:46

eldberg
Es arī piekrītu iepriekšējiem viedokļiem.
Kur liks tos suņus, kas pašlaik sēž pie ķēdēm? Daudzi no viņiem ir tomēr labi kopti, baroti un tiek arī staidzināti.
Lai labāk vispirms panāk, lai tiek pildīti jau esošie likumi.
P.S. Es, kā kaislīgs ilggadīgs pīpmanis esmu samaksājusi šai j****j valstij nodokļos vairāk, nekā Tu savā mūžā vari nopelnīt, tā kā ne Tu teiksi, ne tā būs. :medos:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby BaibaB » 14 Jan 2013, 16:52

NARDICUM wrote:Lai labāk vispirms panāk, lai tiek pildīti jau esošie likumi.

:par:
lai vispirms visus suņus sapotē, sāk apstrādāt ar pretērču un prettārpu līdzekļiem, staidzina kārtīgi, baro normāli, nevis pamet kaulu, lai nodrošina kontaktu ar cilvēku, ka nav bail sunim pieiet klāt. lai sačipē visus suņus un ievada viņus slavenajā datu bāzē. un tad, kad darbosies esošie normatīvie akti, tad lai raksta nākamos. kāda jēga izdomāt nākamo aizliegumu, ja neviens neregulē, kā darbojas pašreizējie?

ja šos nevakcinētos, nesocializētos, nečipētos suņus palaidīs no ķēdēm, vai sekas ir apdomātas? cik no viņiem sāks klaiņot, apdraudēt citus suņus, mājlopus, mednieku lolotās stirnas, galu galā cilvēkus. un neviens par to pat nebūs atbildīgs, jo bez čipa nevarēs pierādīt, ka suns X pieder/piederēja cilvēkam A. protams, ka būs %, kas sēdēs pie mājām, bet būs arī %, kas uzvedīsies kā huligāni, kas izlaisti no kolonijas...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby vuks55 » 14 Jan 2013, 17:44

Labāk ne cīnīties un pieņemt kārtējos likumus, ko neviens nepildīs, bet savu enerģiju veltīt esošo MK noteikumu izpildes ievērošanai. Ja visi ievērotu šos 266 noteikumus jau būtu super. Varbūt no sākuma izskaužam tos, ka neievēro šo un pēc tam varam iet tālāk.
Man liekas, ka tagad jau kādi 50% neievēro jau šos un nekas par to viņiem nava.

Un ja visiem ķēdes suņiem nodrošinātu šo, kas ir pieņemts, tas jau ar būtu liels progress. Nevajag utopiskus plānus, bet lēnām virzīties uz tiem un daudz kas jau tagad ir pieņemts labs, kur būtu labi, ja sāktu to ievērot.

17. Ja suni pastāvīgi tur piesietu ārpus telpām, dzīvnieka īpašnieks vai turētājs nodrošina sunim:

17.1. pilnvērtīgu ēdināšanu ne retāk kā reizi dienā;
17.2. vienmēr brīvi pieejamu svaigu ūdeni;
17.3. vismaz 30 minūšu ilgu pastaigu ne retāk kā reizi diennaktī;
17.4. suņa augumam atbilstošu būdu vai mītni (kas garumā, augstumā un platumā pārsniedz suņa izmērus ne mazāk kā par 30 centimetriem), kur patverties nelabvēlīgos laika apstākļos un kur ir pakaiši vai cits silts grīdas segums;
17.5. tīrību suņa būdā vai mītnē un laukumā, kur suns uzturas;
17.6. šādus aksesuārus:
17.6.1. vismaz divus centimetrus platu ādas kaklasiksnu vai citu suņa ķermenim piegulošu aksesuāru, kurš sunim nerada ievainojumus, kā arī nepieļauj iespēju sunim patvarīgi atbrīvoties no tā;
17.6.2. vismaz trīs metrus garu ķēdi vai pavadu;
17.6.3. ķēdes vai pavadas savienojumu ar kaklasiksnu, izmantojot rotējošu elementu. Ja ķēde slīd pa stiepli, rotējošie elementi ir pie kaklasiksnas un pie stieples.

Cik mums nav suņu, kas nekad netiek vesti pastaigās, kas dzīvo savos mēslos un netiek ne potēti, ne vesti pie VETa problēmu gadījumos.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby undd » 15 Jan 2013, 00:20

Es par šo jau izteicos citur - neatbalstu suņu turēšanu ķēdē, bet primāri ir jācīnās par citām lietām. Piemēram, kaut vai par VISU suņu obligātu paklausības apmācību. Obligāti būtu nepieciešams ieviest kaut kādu kontroli, kas pārbaudītu, vai cilvēks var iegādāties ne tikai tādu vai citādāku suni, bet suni vispār kā tādu. Jā, jā, es jau zinu to stāstu par lauku pensionāriem un suņa kā sarga pienākumiem. Nekad neesmu sapratusi un noteikti arī nesapratīšu, kā tas dzīvnieks metru garā ķēdē, piesiets kaut kur pie kūts, var nosargāt ko vairāk par savu būdu. Jā, bija viedokļi par riešanu, kad svešinieks parādās utt utjp, tikai tāpat nespēju saprast, kā kāds, ar nodomu apzagt māju, nevarētu iedod mājas saimniekiem pa galvu, ja suns ir piesiets kaut kur. Tas, ka kādam vecam cilvēkam ir vientuļi, nedod viņam tiesības uz šā rēķina spīdzināt suni, iekarot to ķēdē, ja ir vientuļi, iegādājies kaķi, tas vismaz sakost vai nokost nevienu nevarēs. Suns NAV pirmā nepieciešamības prece, bez kuras nevar iztikt!
Neturēšana pie ķēdes pilnīgi neko neatrisinās, kamēr nebūs sakārtota pamatsistēma kā tāda. Lielai daļai lauku saimniecību nav apkārt sētas, liela daļa tādu saimniecību tur visai iespaidīga izskata un rakstura suņus, lielai daļai šādu saimniecību nav ne mazākās nojausmas par kaut kādām radiosētām un pat ja ir, tam vienkārši nav līdzekļu, nu nevarēs viņš suni turēt pie ķēdes, bet neviens viņam nevarēs aizliegt suni iegādāties, neviens nevarēs piespiest viņu apmācīt, ja godīgi, es negribētu patrāpīties šādam te lauku neaudzinātam zvēram, kurš audzis pats savā vaļā, ceļā.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 15 Jan 2013, 08:25

vuks55 wrote:Man liekas, ka tagad jau kādi 50% neievēro jau šos un nekas par to viņiem nava.


Tiešām 50%? Ja godīgi, laukos es nezinu praktiski nevienu, kurš vispār ievērotu jebkādus noteikumus... Viens variants ir, ka suns sēž ķēdē 24/7 visu mūžu, izņemot brīžus, kad sanāk aizbēgt, vai otrs variants - pa dienu sēž ķēdē, pa nakti tiek palaists paklaiņot pa pilsētu. Ne viens, ne otrs variants neatbilst nekādiem noteikumiem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby pixy » 15 Jan 2013, 09:28

Čība
čība wrote:a godīgi, laukos es nezinu praktiski nevienu, kurš vispār ievērotu jebkādus noteikumus...
. Es dzīvoju laukos un, ja tu tā pasaki, tas attiecas arī uz mani. Un mani šāds apgalvojums aizvaino, jo tu zini, ka es dzīvoju laukos. Vienkārši padomāsim, pirms izsakām kaut kādus apgalvojumus... (sievietes nemāk braukt, latvieši ir skaudīgi, krievi ir kretīni utt.)
Ja jau reiz te ienācu - iniciatīvu neatbalstu un nevis tāpēc, lai varētu neievērot noteikumus, bet tāpēc, ka, lai tiem, kam suns ir gaļas gabals ķēdē, rastos kāda atbildības sajūta, tam sunim ir jābūt identificējamam. Kamēr tas tā nebūs, tikmēr šāds likums nāks tikai par sliktu. Es negribu, ka no ķēdes palaists suns ienāk manā pagalmā, nokož suni, sakož bērnus un es nevaru pierādīt, ka tas pieder Upesleju Antonam vai Kalnamežu Skaidrītei (personāži izdomāti).
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby čība » 15 Jan 2013, 11:31

pixy wrote:Čība
čība wrote:a godīgi, laukos es nezinu praktiski nevienu, kurš vispār ievērotu jebkādus noteikumus...
. Es dzīvoju laukos un, ja tu tā pasaki, tas attiecas arī uz mani. Un mani šāds apgalvojums aizvaino, jo tu zini, ka es dzīvoju laukos. Vienkārši padomāsim, pirms izsakām kaut kādus apgalvojumus... (sievietes nemāk braukt, latvieši ir skaudīgi, krievi ir kretīni utt.)
Ja jau reiz te ienācu - iniciatīvu neatbalstu un nevis tāpēc, lai varētu neievērot noteikumus, bet tāpēc, ka, lai tiem, kam suns ir gaļas gabals ķēdē, rastos kāda atbildības sajūta, tam sunim ir jābūt identificējamam. Kamēr tas tā nebūs, tikmēr šāds likums nāks tikai par sliktu. Es negribu, ka no ķēdes palaists suns ienāk manā pagalmā, nokož suni, sakož bērnus un es nevaru pierādīt, ka tas pieder Upesleju Antonam vai Kalnamežu Skaidrītei (personāži izdomāti).


Noslēpums ir vārdos praktiski nevienu , var teikt gandrīz nevienu, protams, optimists teiktu, ka zina dažus, kuru suņi dzīvo vismaz likumam atbilstoši, vienalga - kā labāk saprotams. Nevajag uztvert personīgi un meklēt aizvainojumu tur, kur tā nav :neparliecinats: Jo, ja Tu to uztver tā, tad arī mani pašu tam būtu jāaizvaino - man tak arī ir suņi laukos. Protams, ka zinu ne vienu vien suni, kurš laukos dzīvo suņa cienīgu dzīvi, bet vismaz no tā, ko kopumā esmu redzējusi - uz kopējā fona tas ir piliens jūrā un no savas pieredzes es nevaru runāt par nekādiem 50%.

P.S. Un cik vēl tādus tiešam lauku suņus Tu zini, kuri dzīvo tādu dzīvi kā Keli? Un cik saimniekus, kuriem ir tāda attieksme kā Tev?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby dobermanis » 15 Jan 2013, 17:39

Neatbalstu šādu iniciatīvu , jo nevar tā vienkārši vienā jaukā dienā pieņemt likumu/noteikumus un palaist visus suņus no ķēdēm !!! Vispirms mums pašiem - cilvēkiem, suņu saimniekiem un arī tiem, kas tikai saucas par tādiem , vajag mainīt domāšanu un attieksmi par jau esošo noteikumu ievērošanu , kā jau te minēja iepriekš - sāksim ar to, ka suns nu nepavisam nav tas pats , kas ikdienas maizes klaipiņš - bez suņa var iztikt ! Ja ir doma ņemt suni, tad vispirms vajadzētu tomēr izvērtēt savas iespējas un reālo gribēšanu nevis mirkļa iegribu .
1. Kādam nolūkam mums suns ir vajadzīgs un vai VISPĀR VAJADZĪGS ?
2. Vai spēsim sunim veltīt tam nepieciešamo laiku un uzmanību?
3. Vai pietiks līdzekļu suni uzturēt arī neparedzētos gadījumos ?
4. Vai atradīsies laiks un griba suni apmācīt kaut vai elementārajai paklausībai, socializācijai ?
5. Kur suns dzīvos un kādos apstākļos ? ( šeit sākas ķēžu stāsti) 6.;7.; utt.
Tādu jautājumu, kurus pirms suņa iegādes vajadzētu izspriest un apdomāt ir daudz.
Es iekopēšu savu raksīto no citas diskusijas par šo jautājumu :
" Kāda mārrutka pēc tas suns ir vajadzīgs - vai tikai kā lauku ainavas/pagalma/mājas interjera elements ? Ko gan tas nabadziņš tajā ķēdē var nosargāt - nekļūstiet smieklīgi ... Vienīgi - varbūt signalizācijas vietā - rej uz visu , kas kust. Ir redzēti arī suņi, kuri savu dzīvi pie ķēdes velkot , ir palikuši apātiski, viņus neinteresē vairs nekas , izņemot barības bļoda, gulēšana un izklaides pēc - gaudošana uz mēnesi... Tā ir pilnvērtīga dzīvnieka dzīve ?

Ja nevari ar suni darboties , apmācīt, ja nav iespējas nodrošināt , lai suns netiek ārā no savas teritorijas, ja nav cita varianta kā tikai turēšana pie ķēdes, tad , bitīt matos , nevajag to dzīvo radību ņemt. Visvairāk tracina tie, kas iekar nekastrētu kuci ķēdē, sētas, žoga nav un tad meklēšanās laikā pie šīs suņu dāmas nāk ikviens , kam nav slinkums, tad seko kucēni, tie tiek izdalīti un turpinās ķēdes suņu "pilnvērtīgās" dzīves riņķadancis....

Suņus ķēdēs turēt nevajag, bet ja citādi nevar, tad suni NEVAJAG VISPĀR ! "
User avatar
dobermanis
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 15 Apr 2010, 16:08
Location: Latvia/Estonia

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby undd » 15 Jan 2013, 19:55

dobermanis wrote:Suņus ķēdēs turēt nevajag, bet ja citādi nevar, tad suni NEVAJAG VISPĀR ! "



:par:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby obrija » 23 Jan 2013, 19:46

Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby Demiana » 24 Jan 2013, 09:00

obrija wrote:http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/106973/lielvarde-suni-saplosa-sievieti-izedot-miesas-gabalus-bridinam-nepatikami-foto

kur tai sievietei prāts, tikai pēc desmit dienām vērsties pie mediķiem ar tik nopietnām traumām.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: iniciatīva, kas aicina aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Postby obrija » 24 Jan 2013, 09:20

Šis mani arī nošokēja :soks: Tas tikai nozīmē ka cilvēks nemaz nav tik trausls, kā liekās, jo tur konkrēti izrauti gaļas gabali :shock:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests