Ģimenes suns un sargs?

All About Dogs

Ģimenes suns un sargs?

Postby Tupelite » 30 Jan 2013, 18:05

Ļoti lūdzu palīdzēt ar padomu. Grasāmies pārcelties no dzīvokļa uz privātmāju un apsveram iespēju iegādāties suni. Ģimenē ir 3 bērni (13,11,6) un tāpēc meklējam iespēju savienot ģimenes mīluļa un mājas sarga funkciju. Domājam par labradoru vai zelta retrīveru... Bet vai viņi kaut nedaudz uzraudzīs arī teritoriju? Vai varbūt katram svešiniekam laizīs roku? Variants bija arī rīzenšnaucers, taču esot tāds, kas rej bez apstājas un var uzkrist uz nerviem kaimiņiem.
Gribam attiekties ļoti atbildīgi un tāpēc būtu priecīgi dzirdēt ieteikumus.
Jau iepriekš paldies!
Tupelite
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 30 Jan 2013, 17:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby vuks55 » 30 Jan 2013, 18:08

Nu ne labradoram, ne zelta retrīverim māju sargāt nevajadzētu.

Viss atkarīgs no Jūsu aktivitātēm un vēlmēm pēc aktivitātēm sunim. Man jau liekas ideāls variants - vācu aitu suns, bet jārēķinās, ka šai šķirnei nepietiek tik ar dzīvi sētā, viņa grib aktīvi darboties līdzi visam.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby hatti » 30 Jan 2013, 19:39

jā,VAS mīluļa un sarga funkcijas apvieno ļoti labi. :)
varētu pat teikt,ka ideāli.
User avatar
hatti
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 26
Joined: 26 Sep 2012, 21:53

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Ligita555 » 30 Jan 2013, 19:54

hatti wrote:jā,VAS mīluļa un sarga funkcijas apvieno ļoti labi. :)
varētu pat teikt,ka ideāli.

:par:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Kriste » 30 Jan 2013, 19:55

Kad es savulaik meklēju radiem šādu variantu - izvēle krita uz Bernes ganu suni.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Tupelite » 30 Jan 2013, 21:11

Vai ir kādas atsauksmes par hofavartu? Vai bez galvenā saimnieka klausīs arī sievai?
Tupelite
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 30 Jan 2013, 17:57

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Laine » 30 Jan 2013, 22:10

Tupelite wrote:Vai ir kādas atsauksmes par hofavartu? Vai bez galvenā saimnieka klausīs arī sievai?

Tas jebkurai šķirnei ir atkarīgs no apmācības! Paklausība no gaisa nekrīt! :jaa:
Fortis & ElaImageImage
User avatar
Laine
Puppy
Puppy
 
Posts: 162
Images: 2
Joined: 10 Aug 2010, 11:40

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby NARDICUM » 31 Jan 2013, 06:13

Vispirms gan vajadzētu noskaidrot, ko TS izpratnē nozīmē sargs, jo ļoti bieži cilvēkiem par šo ir dažādi viedokļi.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby čība » 31 Jan 2013, 08:48

Tupelite wrote:Vai ir kādas atsauksmes par hofavartu? Vai bez galvenā saimnieka klausīs arī sievai?


Kurš ir teicis, ka galvenais būs saimnieks ne sieva? 8-) Lai iekārtotu tā, kā vēlaties hierarhiju - ir jāstrādā pie tā no sākuma un ne vienmēr attiecību sadalījums ir tāds kā plānots. Daudz ir atkarīgs no tā, kā šobrīd ģimenē ir iekārtots, kā arī no tā, kādi būs cilvēku pienākumi pret suni.

Visur aprakstos raksta, ka hofavarts ir viena saimnieka suns. Ja pārējie ģimenē ar suni neko nedara, iespējams tā būtu... Bet mēs esam divi, ejam staigāt gan pa vienam, gan kopā. Es ar suni vairāk darbojos apmācībā, sportā un līdz ar to arī tā kā esmu "galvenais" saimnieks, bet nu tā robeža ir ļoti šaura svītriņa, es tomēr teiktu, ka esam līdzvertīgi saimnieki.
Bet tai pat laikā es mierīgi suni varu uzticēt mammai, tētim, citiem tuviem draugiem un radiem. Šeit gan nospēlē lielu lomu apmācība, jo tas ir rezultāts, ko gribēju - lai varu suni uzticēt kādam ģimenes loceklim. Protams, suns nav pārlaimīgs palikt bez mums vairākas dienas, tomēr tā nav katastrofa.

Kas attiecas uz sargāšanu - ja ir vēlme pārbaudīt, labprāt paaicinātu ciemos (nu var arī tā pat iepazīt kas tas par zvēru) 8-) Nezinu nevienu hofavartu, kuram nebūtu sarga instinkta. Turklāt tas nav instinkts riet, bet sargāt. Lai gan suns ir draudzīgs un ciemiņi pie mums nav retums - šaubos, ka kāds riskēs ienākt bez saimnieka mājās. Aptuvenais pierašanas laiks +/-15 minūtes.
Es dzīvoju dzīvoklī, 1. stāvā - suns reaģē uz trokšņiem tikai tad, ja tie ir ilgstoši. Laukos arī, kaimiņi tiek aprieti tikai no rīta un tie ir pāris rējieni - tipa es esmu atbraukusi. Hofavarts nav suns, kuram patīk riet bez iemesla. Bet, pieņemu, ja suņa dzīve būs sēdēt 24/7 vienam pagalma - viņš atradīs veidu kā sevi izklaidēt, kaut vai apries putnus. Un tas attiecas ne tikai uz hofavartu bet daudzām citām šķirnēm, kuram ir nepieciešama cilvēka klātbūtne, komunikācija ar saimniekiem.

Pareizi apmācītam un socializētam sunim nebūs problēmu ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Kopumā hofavarts tiek uzskatīts par samēra dominantu suni, bet mans novērojums ir tāds, ka tas vairāk attiecas nevis uz dominanci pret cilvēku, bet pret citiem, svešiem suņiem.

Kāpēc es izvēlejos hofavartu - gribēju suni, kurš ir samēra mierīgs mājās, neceļ trobeli, var viens palikts visu dienu, bet ir aktīvs pastaigu un sporta biedrs, viegli apmācāms, bet tāds, kas nekrīt uz nerviem tad, kad nav laika darboties. Man nekad nav patikuši suņi-visiem draugi, tāpēc meklēju tomēr sargu, bet tādu, kurš arī saprastu, ka saimnieka draugi ir arī viņa draugi. Turklāt man bija svarīga veselība un temperaments un šī ir šķirne, kur vācieši ir pacentušies attīstot šķirni.

P.S. Šogad Latvijā plānojas divi metieni :parojas:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby OrlandoSeaHorse » 31 Jan 2013, 08:55

Mamma nupat stāstīja, ka kaimiņiem jorkšīras terjers nosargājis dzīvokli no ielaušanās. Bijušas atlauztas balkona durvis, bet mazais dzīvnieciņš sacēlis tādu troksni, ka ļaundari pārdomājuši. Veiksmīgi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby čība » 31 Jan 2013, 09:02

OrlandoSeaHorse wrote:Mamma nupat stāstīja, ka kaimiņiem jorkšīras terjers nosargājis dzīvokli no ielaušanās. Bijušas atlauztas balkona durvis, bet mazais dzīvnieciņš sacēlis tādu troksni, ka ļaundari pārdomājuši. Veiksmīgi.


Par to es nemaz nešaubos :paukojas: Var tikai priecāties, ka tie mazie briesmonīši ir tik mazi :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby ash » 31 Jan 2013, 09:15

par hofavartu gan nemācēšu teikt, jo neesmu nevienu personīgi pazinusi, bet pārējie minētie varianti - VAS manuprāt arī ir ļoti piemērots, droši vien arī bernietis (lai gan man personīgi pazīstamie bernieši ir tieši tik pat draudzīgi un priecīgi par svešiniekiem kā labradori, retrīveri ;) ).
un kāpēc tādi stereotipi pret rīzenšnauceriem? Rīzenšnaucers tomēr ir ļoti adekvāts un saprātīgs suns, pareizi audzināts neries bez iemesla (tāpat kā jebkurš cits suns).
Pazinu es vienu izcili jauku un foršu rīzenīti - dzīvoja dzīvoklī, bet kaimiņiem nebija ne mazākā iemesla sūdzēties, reakcija uz trokšņiem bija ļoti saprātīga - suns devās pie durvīm un vērīgi klausījās, izvērtēja situāciju. dzīvoja kopā ar 2 bērniem, kuri arī suni veda pastaigāties (tātad - spēja savaldīt, kas nav mazsvarīgi ņemot vērā suņa lielumu un svaru). manuprāt - lielisks draugs un sargs! :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby OrlandoSeaHorse » 31 Jan 2013, 10:09

Jā, vienīgais rīzens, ko es pazinu, arī bija ļoti patīkams, līdzsvarots un inteliģents radījums. Un viņi ir daudz smukāki par VAS.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Creme de la Creme » 31 Jan 2013, 10:27

OrlandoSeaHorse wrote:Mamma nupat stāstīja, ka kaimiņiem jorkšīras terjers nosargājis dzīvokli no ielaušanās. Bijušas atlauztas balkona durvis, bet mazais dzīvnieciņš sacēlis tādu troksni, ka ļaundari pārdomājuši. Veiksmīgi.

Mūsējie 2x nosargāja kaimiņu vasarnīcu :kanepe:
Mūsu pagalmā arī tik vienkārši neienāksi...

Bet ja nopietni. Ir jāizvērtē kur suns dzīvos, kas ar viņu nodarbosies un cik daudz laika atliks suņa apmācībai.
Es parasti iesaku apmeklēt arī audzētājus. Bieži vien visu izšķir tieši tas, ka suņi ir redzēti ''dzīvajā'', ikdienas apstākļos. Un jābrauc ir visai ģimenei kopā!
Hofavarts - tur jau pietiek ar augumu vien, sunim nemaz nav jāatver mute :kanepe: Man jau viņi dikti patīk...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Creme de la Creme » 31 Jan 2013, 10:30

OrlandoSeaHorse wrote: Un viņi ir daudz smukāki par VAS.

Zini kāpēc smukāki? Tāpēc ka ''bārdaiņu dzimta'' :kanepe:

Šnauceri jau vispār ir dienesta suņi. Ir nācies pavērot kā šamējie (visāda auguma) strādā sacensībās. Nopietni...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby OrlandoSeaHorse » 31 Jan 2013, 10:37

Creme de la Creme wrote:
OrlandoSeaHorse wrote: Un viņi ir daudz smukāki par VAS.

Zini kāpēc smukāki? Tāpēc ka ''bārdaiņu dzimta'' :kanepe:

Šnauceri jau vispār ir dienesta suņi. Ir nācies pavērot kā šamējie (visāda auguma) strādā sacensībās. Nopietni...

Aha :jautri: bārdaini un viscaur melni! Un raksturs!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby čība » 31 Jan 2013, 11:24

Creme de la Creme wrote: Bet ja nopietni. Ir jāizvērtē kur suns dzīvos, kas ar viņu nodarbosies un cik daudz laika atliks suņa apmācībai.
Es parasti iesaku apmeklēt arī audzētājus. Bieži vien visu izšķir tieši tas, ka suņi ir redzēti ''dzīvajā'', ikdienas apstākļos. Un jābrauc ir visai ģimenei kopā!


:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby madja » 31 Jan 2013, 11:53

OrlandoSeaHorse wrote:Jā, vienīgais rīzens, ko es pazinu, arī bija ļoti patīkams, līdzsvarots un inteliģents radījums. Un viņi ir daudz smukāki par VAS.


:velnins: pēc šitādiem izteikumiem man ar gribas iesaistīties, bet ar savu "grubu-būt-vas" diemžēl ņe imeju prava.

bet tas jau jā,tās bārdas vai nu patīk vai nē :) vienīgi,cik man nācies redzēt, rīzeni ir šausmonīgi aktīvi pirmos 2 gadus vismaz, man šķiet,ka VASU vieglāk pierunāt gulēt dīvānā (es no slinķu perspektīvas raugoties)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby chiba » 31 Jan 2013, 12:16

madja wrote:
OrlandoSeaHorse wrote:Jā, vienīgais rīzens, ko es pazinu, arī bija ļoti patīkams, līdzsvarots un inteliģents radījums. Un viņi ir daudz smukāki par VAS.


:velnins: pēc šitādiem izteikumiem man ar gribas iesaistīties, bet ar savu "grubu-būt-vas" diemžēl ņe imeju prava.

bet tas jau jā,tās bārdas vai nu patīk vai nē :) vienīgi,cik man nācies redzēt, rīzeni ir šausmonīgi aktīvi pirmos 2 gadus vismaz, man šķiet,ka VASU vieglāk pierunāt gulēt dīvānā (es no slinķu perspektīvas raugoties)


O, madja jau paspēja. Es ar gribēju rakstīt- galu galā smukums ir subjektīvs un gaumes jautājums. Man, piemēram, nepatīk, ka sunim ir bārda un acīm priekšā spalvas, tāpēc man nav spalvainie suņi, bet ir VAS :samilejies: :velnins: Kaut gan, jāatzīst, rīzeņi ir vieni no retajiem spalvaiņiem, kas man pat liekas simpātiski. Bet nu tas atkal ir subjektīvi.
(Un vispār mani tracina seterotipi par VAS, palasot forumus, brīžiem liekas, ka VASi ir nemīlētākie suņi citu suņinieku vidū, nesaprotu kāpēc. Bet tas jau temats citai diskusijai.)

Ja par tēmu, tad VASu varu ieteikt. Prātīgi audzināts būs lielisks mīlulis, bet arī pietiekami iespaidīgs, lai sētā bez uzaicinājuma negribētos iet. Bet nu atkal- katram pašam jāatrod sava īstā šķirne. Autoram varu ieteikt tikties dzīvē ar visām sev simpātiskajām šķirnēm.
User avatar
chiba
Puppy
Puppy
 
Posts: 110
Images: 1
Joined: 02 Aug 2012, 11:50

Re: Ģimenes suns un sargs?

Postby Dita » 31 Jan 2013, 12:29

Nu , manas simpātijas pieder Tibetas mastifiem ... bet katram savs ... :pastaiga:
User avatar
Dita
Baby
Baby
 
Posts: 58
Images: 1
Joined: 03 Apr 2012, 09:44

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests

cron