Greihaundiem vajag MĀJAS.

All About Dogs

Greihaundiem vajag MĀJAS.

Postby wolf-eyes » 30 Jan 2013, 19:22

Nelikšu šo postu īstajā "meklē mājas" sadaļā, jo tēma ir pārāk plaša un diskutējama...
Tātad..šodien "uz ātru roku" šķirstīju Astes, tā kā pat nezinu- tas bija janvāra numurs vai kāds cits, bet numurā bija par diviem no Īrijas izglābtiem kurtiem.
Un žurnālā mazliet palasīju stāstu ar visām greihaundu sacīkšu netīrajām un asiņainajām aizkulisēm..
Tur greihaundi ir pilnīgi nevērtīgi, viņus izmanto, izdzen sacīkstēs un tad jau 3-4 gadu vecumā ievieto patversmēs, vai pārsvarā gadījmos- nogalina, lai apēstu vai izmestu...
Patversmes pilnas ar greihaundiem, un lielākoties tur vairs nav vietas "jaunām porcijām" , kas kļuvušas liekas..
Tie sunīši gan ir, domājams, ar lielām socializācijas problēmām, jo dzīvo būrī un skrejceļā, un tas ir viss, ko viņi redz.
Patversmes nevar izglābt visus tos suņus, kuri atkal katru gadu kļūst nederīgi.
Tādēļ arī mēs taču varam palīdzēt- suns patversmē ir bez maksas, jāmaksā vienīgi par transportu līdz LV. Varbūt kādam, kam šie brīnišķīgie suņi ir sens sapnis, tā ir lieliska iespēja izglāgt kādu suni un iegūt labu draugu.
Vienīgi- ne katram šie suņi der. Paņemt šādu suni bez domas nozīmē radīt sev lielas problēmas, jo viņiem ir spēcīgs instinkts vajāt kādu mazāku par pašu. Cik zinu, dažās valstīs pat ir aizliegts kurtveidīgos atlaist no pavadām.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Greihaundiem vajag MĀJAS.

Postby Vendeta » 30 Jan 2013, 21:00

Diemžēl, lielākā (nomācoši lelākā) daļa mūsu sabiedrības nav gatava šādiem suņiem. Iemeslu tam ir daudz - vairums cilvēku suni uztver kā dzīvnieku, kurš jebkurā brīdī ir gatavs atnest bumbiņu, čības, avīzi, tādu, kas luncinās apkārt, acīs skatīdamies ar mēmu jautājumu - "saimniek, tu esi mans Dievs, ko es tavā labā varu izdarīt?". Vai vismaz izklaidē saimnieku bērnus vai ciemiņus. Vai kaut ko sargā. Kurti nav šāda veida suņi, viņi saimnieku neuztver kā dievināmu pavēlnieku (kaut gan ļoti, ļoti viņiem pieķeras), bet gan kā sev līdzīgu dzīvesbiedru. Savas emocijas parasti nemēdz izrādīt vētraini un nevaldāmi, pēc rakstura ir diezgan neatkarīgi un pašcieņas pilni. Saimnieka doto pavēli izpildīs pēc sava prāta un noskaņojuma (tāpēc ar kurtiem neder stingrā komandu sistēma, ar viņiem vajag mācēt atrast kontaktu, panākt, lai suns savam cilvēkam uzticas pilnībā - tad pavēles nemaz nav nepieciešamas, ar kurtu var vienkārši sarunāties, tāpat kā ar jebkuru citu ģimenes locekli).
Vēl cilvēku apziņā ir iesēdies absolūti nepatiess stereotips attiecībā uz kurtiem - tiem vajag daudz vietas un tiem ir daudz jāskraida. Kurtam vajag tik daudz vietas, cik viņš aizņem uz dīvāna (kur labprāt pavada 90% no sava laika) vai citas mīkstās mēbeles, un viņi nav no tiem suņiem, kas "skraidelē" - protams, jebkurš kurts vienmēr priecāsies par iespēju kārtīgi izlocīt savas kājas, bet tā trakā skriešana aizņem tikai dažas minūtes, pēc tam tiek lūkots pēc tā paša dīvāniņa. Ja saimnieks var nodrošināt 1-2x nedēļā šādas izskriešanās drošā vietā (prom no autoceļiem), pārējā laikā pietiek ar parastām pastaigām pie pavadas.
Eiropā un Amerikā greihaundi tiek adoptēti palielā skaitā, cilvēki tur 2-3 greihaundus un vairāk vienā ģimenē, viņi parasti labi sadzīvo gan savā starpā, gan arī ar citiem suņiem. Bet tur cilvēkiem ir drusku savādāka mentalitāte - viņi sunī vairāk saskata draugu un ģimenes locekli, nevis tikai "signalizāciju", kā tas ir pie mums. Man, piemēram, jau ir apnicis visiem paskaidrot, kāpēc ("priekš kam") man ir tik daudz suņu - veseli pieci. Un kā es ar viņiem "tieku galā" - nekā es netieku galā, es ar viņiem vienkārši dzīvoju 8-)
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Greihaundiem vajag MĀJAS.

Postby wolf-eyes » 30 Jan 2013, 21:38

Vendeta wrote:Diemžēl, lielākā (nomācoši lelākā) daļa mūsu sabiedrības nav gatava šādiem suņiem.

Nu jā, tādēļ jau es arī saku, ka šis ir diskutējams jautājums..
Bet es domāju, ka tieši "kurtisti" varētu gan izmantot šo iespēju un izglābt kādu suni.
Un varbūt ir arī tādi, kas vēl nezina, ka ir kurtisti un viņus šāds suns apmierina.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Greihaundiem vajag MĀJAS.

Postby Laine » 30 Jan 2013, 22:17

wolf-eyes wrote:
Vendeta wrote:Diemžēl, lielākā (nomācoši lelākā) daļa mūsu sabiedrības nav gatava šādiem suņiem.

Nu jā, tādēļ jau es arī saku, ka šis ir diskutējams jautājums..
Bet es domāju, ka tieši "kurtisti" varētu gan izmantot šo iespēju un izglābt kādu suni.
Un varbūt ir arī tādi, kas vēl nezina, ka ir kurtisti un viņus šāds suns apmierina.

Jā, un diemžēl, arī mūsu patversmes ir pārpildītas ar bēdubrāļiem, kurus nereti socializēt būs vieglāk nekā šos greihaundus.
Kamēr nemainīsies cilvēka domāšana, tikmēr viens paņemts patversmes suns maz ko varēs izglābt..:(
Fortis & ElaImageImage
User avatar
Laine
Puppy
Puppy
 
Posts: 162
Images: 2
Joined: 10 Aug 2010, 11:40


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests