Akita sunīši

All About Dogs

Re: Akita sunīši

Postby obrija » 11 Mar 2010, 19:18

Ja nemaldos tad Akita nav domāta iesācējam, un dzīvoklī turēt Akitu varētu būt pagrūti gan saimniekam gan sunim, tā kā vajag rūpīgi apsvērt un iepazīties ar sugas īpatnībām :kucens:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 12 Mar 2010, 12:26

Barbariisha :pedinja:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Pekse » 19 Mar 2010, 14:57

Nemezis wrote:rema
:kanepe: :velnins: :viltigs:
Snella
kada starpiba kur turet ,ja ar suni aktivi nodarboties.Ja vari nodroshinat sunim aktivas garas pastaigas-kapec gan ne?
Musu kaiminjam Asaros ir privatmaja ,vinja sunim ir voljers,nu tur vinsh ari sezh cauram dienam..Skraidit pa pagalmu drikst ik pa retam,tomer zalite smuka un pukes,zhel vinjam...Citiem ir maja ,bet izskrieties dabu pat mazak neka tie,kas dzivo dzivokli.
Akita jau nav kaukazietis,alabajs vai senbernars.IMHO


Khmmmm :)

Suņi, kuri nevar dzīvot dzīvoklī ir dēļ diviem iemesliem: temperameta un spalvas struktūras. Spalvas struktūra šeit būs sniega suņi, pie kuriem pieder Akita, tāpēc es teiktu, ka Akita tomēr īsti dzīvoklim nederēs, kaut gan aizliegts jau nav.
Kas attieca suz temperamentu, tad es nodalu 2 iemeslus, tīri psiholoģiskie iemesli (tapēc manuprāt dzīvoklim neder kaukāzietis un vidusāzijas aitu suns, jo tie ir teritorijas suņi, un dzīvoklis viņiem ir stipri par mazu kā teritorija, viņi tādi mazliet nojūgušies ir) un aktīvie, kurus dzīvoklī turēt ir grūti, jo viņiem vajag fizisku slodzi daudz, piemēram VAS, bet arī viss no divkāja atkarīgs.
Sanbernārs nepieder ne pie vienas no šīm kategorijām. Cits jautājums, vai cilvēks vēlas samierināties ar siekalu litriem, gružu kaudzēm un spalvas kalniem, kas regulāri jātīra, bet ... tas jau ir jautājums divkājiem. Sanbernāri kuri dzīvo tikai voljēros, nu īsti "sanbernāriski" nav ....
Kā jau te minēja, istaba jau nav hipodroms.
Neviens neiebilst, ja istabā dzīvo kurts, vai ne?
IMHO
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga

Re: Akita sunīši

Postby Barbariisha » 19 Mar 2010, 17:28

Murkata :pedinja:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 20 Mar 2010, 09:17

pekse, man šķiet, ka jāņem vērā arī suņa aicinājums un rakstura īpatnības. nedomāju, ka akitu vajadzētu turēt pagalmā, vai voljērā, kur viņai būs minimļs kontakts ar sabiedrību un saimnieku. spalvas var izķemmēt un izsūknēt, ruši ir no vidiem suņiem. arī meksikānis, pārnācis no jūras būs aplipis ar smiltīm! ;P
godīgi sakot, kādēļ spavainus suņus nevarētu turēt mājās? vai vasarā pie mums ir +10 un ārā suņiem nav karsts? bieži vien dzīvoklī, vai mājā ir vēsāks, nekā arā. tā kā īs mīts pas pūkaino suņu nepiemērotību mitekļiem ir bez pamata. imho
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 20 Mar 2010, 09:33

Nav bez pamata. Es labi redzu kādi skaisti Akitas nāk uz dresūras laukumu no privātmājam un kāds izskatās viņu brālis kas pagaidām dzīvo dzīvoklī. Neveidojas tik blīva pavilna un spalva ir mīkstāka un zīdaināka. Arī kustībās var redzēt atšķirību. Protams cita lieta, ja nopērkat jau izaugušu pusaudzi un daudz ejat staigāt.
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 20 Mar 2010, 10:19

Tāds lūk izskatās Akita kucēns 3 mēnešu vecs, dzīvo tikai ārā , bet ne voljērā.Image Image
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 20 Mar 2010, 19:22

jā, sorry, par spalvas kvalitāti gan aizmrsu :pasmaržo:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Pekse » 24 Mar 2010, 22:12

murkata wrote:pekse, man šķiet, ka jāņem vērā arī suņa aicinājums un rakstura īpatnības. nedomāju, ka akitu vajadzētu turēt pagalmā, vai voljērā, kur viņai būs minimļs kontakts ar sabiedrību un saimnieku. spalvas var izķemmēt un izsūknēt, ruši ir no vidiem suņiem. arī meksikānis, pārnācis no jūras būs aplipis ar smiltīm! ;P
godīgi sakot, kādēļ spavainus suņus nevarētu turēt mājās? vai vasarā pie mums ir +10 un ārā suņiem nav karsts? bieži vien dzīvoklī, vai mājā ir vēsāks, nekā arā. tā kā īs mīts pas pūkaino suņu nepiemērotību mitekļiem ir bez pamata. imho

Nu redzi, ja sanbernārs dzīvo tikai iekšā, viņam neveidojas pavilna, līdz ar to iekšas klimats viņam OK. Nedrīkst iekšas suni izmest arā ziemas vidū .... Cik zinu sniega suņiem pavilna vienalga ir, tikai plānāka ..... Da nezinu kā viņus pareizi turēt, droši vien privātmājā gan iekšā gan ārā ... nav mans suns nezinu, tikai izsaku savu domu.
Vienu gan zinu, sanbernāru iekšā turēt var, tikai divkājim būs ko norauties :)
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 24 Mar 2010, 22:19

ai, man bija laikas un vilka jauktenis. ziemā tik un tā vilna un pavilna tāda, ka pirkstus cauri izlaist nevarēja! un ko nozīmē tie spalvu kalni vasarā, es zinu :soks: :ada:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 26 Mar 2010, 20:40

:rej: Un te būs brālis kas dzīvo pagaidām dzīvoklī.Image
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby obrija » 26 Mar 2010, 21:08

Smuka-mākslinieciska bildīte :par:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Akita sunīši

Postby Nemezis » 27 Mar 2010, 15:31

Pekse wrote:Sanbernārs nepieder ne pie vienas no šīm kategorijām. Cits jautājums, vai cilvēks vēlas samierināties ar siekalu litriem, gružu kaudzēm un spalvas kalniem, kas regulāri jātīra, bet ... tas jau ir jautājums divkājiem. Sanbernāri kuri dzīvo tikai voljēros, nu īsti "sanbernāriski" nav ....
Kā jau te minēja, istaba jau nav hipodroms.
Neviens neiebilst, ja istabā dzīvo kurts, vai ne?
IMHO

Es pazistu cilvekus,kuri tureja sanbernaru mazgabarita dzivokli-luk par to es runaju,pieminot sho shkirni.Negaja runa par kategorijam,par alabajiem un kaukazieshiem viss ir skaidrs,kaut gan skatos mums te dazhi tur shos sunjus dzivokljos..

Man ir hiperaktivs bulterjers,ar vinju janodarbojas katru dienu-neatkariba no laika apstakliem.Un ja,isspalvains,kas nozime ka ziema turet vinju ara kategoriski aizliegts,jacinju mugura un aiziet.

Ta ka piekritu shiem vardiem
bet arī viss no divkāja atkarīgs.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Akita sunīši

Postby Pekse » 27 Mar 2010, 18:32

Nemezis,

A kapēc Tu domā ka es ar Tevi strīdos (piedod, šī nav pirmā reize)
Es vienkārši atbildēju uz Tavu postu par savu šķirni, kurā, kā es sapratu, ir teikts, ka sanbernārus, kaukāziesus un alabajus dzīvoklī turēt nevajag:
Akita jau nav kaukazietis,alabajs vai senbernars.IMHO

Un kapēc es nevaru atbildēt pa kategorijām, ja es tā domāju? Tapēc ka neviens neprasīja? Nu un?
Šajā pašā forumā (vai iepriekšējā, neatceros) lasīju postu, kur cilvēks gribēja turēt taksi, un "suņenieki" viņam to neieteica, jo redziet, dāma pa dienu strādājot, un kā tad sunītis viens pats....
Tāpēc laicīgi oponēju visādus pārpratumus par sanbernāriem, un tas arī viss :)


PS.Kā Tu iedomājies turēt suni ārā ar jaciņu 24/7? Just interesting ....
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga

Re: Akita sunīši

Postby obrija » 27 Mar 2010, 18:49

Starp citu Kane korso ir īsspalvainie suņi, bet mana jaunākā sunene iekšā ne par kam negrib, viņa ārā sāka dzīvoties pagāšajā vasarā, un rudens pusē gribēju viņu iekšā, ievedot iekšā viņai bij stipri pa karstu un sunene visu laiku prasījās ārā, tā nu mums bij jāmokās kamēr ārā bij lielie sali, bet pie -10-15 grādiem viņu iekšā ar mietu nedabūt, tagad meitenei ir ļoti skaists īss, bet ļoti biezs kažoks, tāds kā ūdram, pat ūdens lietus laikā notek :velnins: Tā kā arī īsspalvainie suņi mierīgi var dzīvot ārā, tikai ne jau uzreiz izmetot no siltuma aukstumā :rej: Un savukārt ar skaistiem kupliem kažokiem ir otrādi, iekšā dzīvojot viņu kažoki nav tik spodri, kupli, skaisti kādiem vajadzētu būt, tādēļ vajadzētu izvērtēt vai ir jēga turēt ziemeļniecisku suni dzīvoklī :koncha:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Akita sunīši

Postby elīna » 27 Mar 2010, 19:16

obrija wrote:skaistiem kupliem kažokiem ir otrādi, iekšā dzīvojot viņu kažoki nav tik spodri, kupli, skaisti kādiem vajadzētu būt

nezināju, ka sunim, dzīvojot iekšā, vajag biezu kažoku...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Akita sunīši

Postby obrija » 27 Mar 2010, 19:37

Šeit bij domātas šķirnes īpatnības kažokā (piemēram dzīvoklī dzīvojošā haskija kažoku nevar salīdzināt ar ārā dzīvojošo)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Akita sunīši

Postby Nemezis » 27 Mar 2010, 20:36

Pekse

A kapēc Tu domā ka es ar Tevi strīdos (piedod, šī nav pirmā reize)
Es vienkārši atbildēju uz Tavu postu par savu šķirni, kurā, kā es sapratu, ir teikts, ka sanbernārus, kaukāziesus un alabajus dzīvoklī turēt nevajag:


mhm,kaut ka neatceros,ka es ar Tevi kaut kad stridetos.

Akita jau nav kaukazietis,alabajs vai senbernars.IMHO


sho sarakstu es vareju turpinat vai nosaukt citas shkirnes,piemeram leonbergeru,vai pirenejas mastifu utt.Nu mana skatijuma tie ir ljoti lieli sunji un butu pareizak turet tadus ja ir privatmaja.Nez,varbut var turet ari dzivokli,ja kvadratura atlauj(bet atkal tas neattiecas uz shkirnem,kuram ir ljoti izteikts teritorialais instinkts) Nu bet tas ta,mans viedoklis.

Un kapēc es nevaru atbildēt pa kategorijām, ja es tā domāju? Tapēc ka neviens neprasīja? Nu un?


Kas teica ka tu nevari atbildet. :neparliecinats: Vienkarshi es ari loti labi saprotu ka senbernars atshkiras no alabaja vai kaukaziesha ne tikai izskata zinja.

PS.Kā Tu iedomājies turēt suni ārā ar jaciņu 24/7? Just interesting ....


par isspalvainajiem runajot-negaja runa par ara tureshanu jaka 24/7,ne.ja nelauj laika apstakli, (ziema) bet ar suni jaiet ara,daudz janodarbojas,tad var uzvilkt vinjam jaku.Luk ta. ;)
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Akita sunīši

Postby Pekse » 29 Mar 2010, 14:08

ai nemezis ... braucam auzās .... viss OK, priecīgu dienu!
Lai labi saimnieki mazajam akitam !

PS. izstādē redzēju mazus "akitveidīgus" suņukus, vot bija ko pabrīnīties, vēl i šodien nezinu kas tie bija :)
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 14:12

Tie bija Shiba-inu , manis ieteiktais variants dzīvoklī tiem kam patīk Akitas. :esmilu:
Unkas
 

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron