Akita sunīši

All About Dogs

Akita sunīši

Postby Snella » 09 Mar 2010, 21:22

Vai kāds akitas īpašnieks varētu pastāstīt, vai šādas šķirnes sunīti var turēt dzīvoklī? Ļoti vēlētos tādu iegādāties.
Snella
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Mar 2010, 21:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Akita sunīši

Postby Laura » 09 Mar 2010, 21:25

Man gan nav akita, bet, ja iedomājos dzīvoklī to vienīgo, kuru pazīstu, tad nekas labs tur nesanāktu. Viņam vajag daudz vietas...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Akita sunīši

Postby madzhy » 09 Mar 2010, 21:36

Snella
Vai noskatījāmies filmu par Hachiko? :P
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 09 Mar 2010, 21:40

Dzīvoklī vairāk piemērots ir Šiba . Vizuāli līdzīgs Akitam, tikai mazāks un vairāk piemērots dzīvoklim.
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby Snella » 09 Mar 2010, 21:41

Svarīgākais ir tas, ka baigi simpatizē tie suņi...
Snella
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Mar 2010, 21:18

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 09 Mar 2010, 21:45

Nu nevajag mocīt dzīvoklī lielus un spalvainus suņus, ne viņam kur izkustēties, un smukais kuplais kažočiņš arī paliks pliks un noplucis.
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby elīna » 09 Mar 2010, 23:02

jā, dzīvoklī drīkst tikai mazus sunīšus. lieliem tur nebūs vietas kur izskrieties, tas taču galu galā ir hipodroms, ziniet. pie tam - mazajiem var pagādāt "čurājamos stabiņus", lielie jāved ārā.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Akita sunīši

Postby Nemezis » 09 Mar 2010, 23:36

rema
:kanepe: :velnins: :viltigs:
Snella
kada starpiba kur turet ,ja ar suni aktivi nodarboties.Ja vari nodroshinat sunim aktivas garas pastaigas-kapec gan ne?
Musu kaiminjam Asaros ir privatmaja ,vinja sunim ir voljers,nu tur vinsh ari sezh cauram dienam..Skraidit pa pagalmu drikst ik pa retam,tomer zalite smuka un pukes,zhel vinjam...Citiem ir maja ,bet izskrieties dabu pat mazak neka tie,kas dzivo dzivokli.
Akita jau nav kaukazietis,alabajs vai senbernars.IMHO
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Akita sunīši

Postby Snella » 10 Mar 2010, 08:32

Nemezi, paldies par atbildi. Laikam jau tādu arī gribēju sadzirdēt:)
Nu ko, jālūko, kur tādus izdosies Rīgā dabūt!
Uz tikšanos!
Snella
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Mar 2010, 21:18

Re: Akita sunīši

Postby Snella » 10 Mar 2010, 08:43

:pastaiga:
jā, un laikam akitas saimnieki šajā forumā neienāk:)
Snella
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Mar 2010, 21:18

Re: Akita sunīši

Postby BaibaB » 10 Mar 2010, 08:46

Snella
nečīksti, bet varbūt pameklē pie Šķirnēm? :medos:
viewtopic.php?f=3&t=86
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Akita sunīši

Postby agich » 10 Mar 2010, 10:34

nu ir jau ne tikai am. akitu sadaļa ;)
šī ir mazliet aktīvāka
viewtopic.php?f=3&t=59&p=2271&hilit=akita#p2271
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 10 Mar 2010, 11:16

Snella wrote:Nemezi, paldies par atbildi. Laikam jau tādu arī gribēju sadzirdēt:)
Nu ko, jālūko, kur tādus izdosies Rīgā dabūt!
Uz tikšanos!

Rīga - vienīgā Latvijas pilsēta un Latvija vienīgā pasaules valsts?
es tev ieteiktu sazināties ar klubu (pēc tam, kad būsi izlasījusi par šķirni :velnins: ) un palūgt painformēt par esošajiem, vai gaidāmajiem metieniem tuvējās ārzemēs. visiem būs labi -tev lielisks suns, bet Latvijas mērogā - šķirnei svaigas asins pieplūdums. ja vien domā nodarboetiers nopietni...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Barbariisha » 10 Mar 2010, 12:06

Vai nodarbošanās nopietni uzreiz nozīmē izstādes un pavairošanu? :jaut:
Izstādes sunim vispār neko nedod un nenozīmē, tas viss ir cilvēkiem. Izstādīt, izrādīties - re kāds man. Sunim no tā ne silts, ne auksts. jāpavada diena krātiņā, bez izskriešanās utt. :launigs:
Ar to pavairošanu arī tā kā ir. Kāpēc sievietēm ir izvēle, bet kucītēm nav? Varbūt viena daļa kucīšu arī nevēlas dzemdēt, bet viņām to liek darīt. :parojas:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Akita sunīši

Postby Elbe » 10 Mar 2010, 12:19

Hmm... Skatoties uz manas sunes izdarībām meklēšanās laikā, gan nevar teikt, ka viņai nepatiktos pavairošana :kanepe: Drīzāk jau sune apvainojas, ka viņai neļauj tusēt ar kaimiņu puikiem
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Akita sunīši

Postby Maija_Dakota » 10 Mar 2010, 12:41

Barbariisha :nadzinji:

Izstādes sunim dod un nozīmē:
1.diena pavadīta kopā ar saimnieku - lielākai daļai šķirņu suņu tas ir pats galvenais pasaulē
2.suns saņem kārumus, uzslavas
3. suns komunicē ar sev līdzīgiem - tusiņš
4. saimnieks garantē suņa fizisko aktivitāti pēc nepieciešamības - arī izstādes dienā
Izstādes popularizē šķirni, lai apmeklētāji varētu priecāties par tiem, iegūt infomāciju

Šeit ir daudzkārt jau rakstīts par to, ka suni nevajag cilvēciskot. Pārošanās sunim ir instinkti, tajā pat laikā barā pārojas tikai alfa suns un kuce, kas nozīme, ka ne visas kuces reāli arī tiek pie dzemdešanas un puikas pie darīšanas. Suņiem šo vairošanos dabā nosaka hierarhija. Suņiem kopā ar saimnieku viņa lēmums.
Instinktīvi katra kuce, kurai ir īstās dienas, sevi piedāvā kobelim (protams ir izņēmumi - patikšana, pieredze utt.).

Tā ka tavai idejai par to vai kuce vēlas vai nevēlas nav nekāda pamatojuma. :medos:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Akita sunīši

Postby OrlandoSeaHorse » 10 Mar 2010, 12:47

Barbariisha wrote:Izstādes sunim vispār neko nedod un nenozīmē, tas viss ir cilvēkiem. Izstādīt, izrādīties - re kāds man. Sunim no tā ne silts, ne auksts. jāpavada diena krātiņā, bez izskriešanās utt. :launigs:
Pret šo apgalvojumu Raducim būtu daudz kas iebilstams: pirmkārt jau dažs suns ir ar topmodeles talantu un aicinājumu, ļauj tik pagrozīties un izrādīties, saprot, zin, ka skatās, vērtē, suns koķetē pretim, ļauj visu skatīt, pagrozās, kā vajag. Mums gan arī hendleris super, ļauj sunim domāt līdzi un nepiespiež, tikai norāda. Ķemmēšanās pirms ringa, kaut vai ĪT to īpaši nevajag, bet tas ir kaifs un rituāls - tūlīt būs, starts!!! Un tad to rozeti drīkst pats saņemt un iznest no ringa - ko vēl labāku! Ja kādreiz iedod tikai bantīti - tad gan ir apvainošanās un mulsums: vai es kaut ko ne tā izdarīju?
Un kāpēc diena būtu jāpavada krātiņā? Tev tādi nesocializēti mežoņi, ka nevar no krātiņa palaist? Mums tur tikai mantas glabājas. Suņi iet, skatās, jūt līdzi, tusē ar draugiem - jautri. Vides maiņa, kompānija, pats švīts sapucējies, ar jaunu frizūru (spogulī novērtētu)- kas var būt labāks. Mašīnā braukt, viesnīcā dzīvot - arī nav ne vainas, ja tas ir programmā. Mēs tagad nepierakstījāmies uz izstādi kā dalībnieki, bet vienalga sakopsimies un iesim, sevi parādīt, uz citiem paskatīties un mazliet iepirkties. Un tad būs arī jaunas kakla siksniņas un jaunas pavadiņas, ne tikai frizūra.
Aidans ne tik izteikti izrādās, viņam vairāk tā tusiņa daļa patīk. Bet patīk, fakts.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Akita sunīši

Postby murkata » 11 Mar 2010, 08:25

Barbariisha wrote:Vai nodarbošanās nopietni uzreiz nozīmē izstādes un pavairošanu? :jaut:
Izstādes sunim vispār neko nedod un nenozīmē, tas viss ir cilvēkiem. Izstādīt, izrādīties - re kāds man. Sunim no tā ne silts, ne auksts. jāpavada diena krātiņā, bez izskriešanās utt. :launigs:
Ar to pavairošanu arī tā kā ir. Kāpēc sievietēm ir izvēle, bet kucītēm nav? Varbūt viena daļa kucīšu arī nevēlas dzemdēt, bet viņām to liek darīt. :parojas:

vai es kaut ko teicu par iztādēm? izstādīšanās ir vajadzīga, ja vēlies suni pavairot. '
nopietni nodaroboties ar suni, manā izpratnē nozīmē: treniņus, ilgas pastaigas, rotaļas, dažādu iemaņu apgūšana un dresūra atbilstoši suņa šķirnei, spējām un paredzētai nodarbei. ne velti, piemēram, haskijiem iesaka nodarboties ar kamanu un citiem skriešanas/vilkšanas sporta veidiem, bet takšiem aog;ūt alu medības. jo tas ir suņa aicinājums. to es uzskatu par nopietnu nodarbošanos!
kam ir paredzēt akita? medībām?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Akita sunīši

Postby Unkas » 11 Mar 2010, 08:34

Kompanjons, sargs, var izmantot medībās ( lāči, mežacūka, alnis) . Viegli padodas dresūrai.
Unkas
 

Re: Akita sunīši

Postby Barbariisha » 11 Mar 2010, 19:11

murkata wrote:
Barbariisha wrote:Vai nodarbošanās nopietni uzreiz nozīmē izstādes un pavairošanu? :jaut:
Izstādes sunim vispār neko nedod un nenozīmē, tas viss ir cilvēkiem. Izstādīt, izrādīties - re kāds man. Sunim no tā ne silts, ne auksts. jāpavada diena krātiņā, bez izskriešanās utt. :launigs:
Ar to pavairošanu arī tā kā ir. Kāpēc sievietēm ir izvēle, bet kucītēm nav? Varbūt viena daļa kucīšu arī nevēlas dzemdēt, bet viņām to liek darīt. :parojas:

vai es kaut ko teicu par iztādēm? izstādīšanās ir vajadzīga, ja vēlies suni pavairot. '
nopietni nodaroboties ar suni, manā izpratnē nozīmē: treniņus, ilgas pastaigas, rotaļas, dažādu iemaņu apgūšana un dresūra atbilstoši suņa šķirnei, spējām un paredzētai nodarbei. ne velti, piemēram, haskijiem iesaka nodarboties ar kamanu un citiem skriešanas/vilkšanas sporta veidiem, bet takšiem aog;ūt alu medības. jo tas ir suņa aicinājums. to es uzskatu par nopietnu nodarbošanos!
kam ir paredzēt akita? medībām?

Tad man jāatvainojas, jo man pašai ir suns un es arī ar nopietnu nodarbošanos saprotu - pastaigas, rotaļas, dresūra, teniņi utt. :estevisamilosu:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron