Draud uzrīdīt suņus

All About Dogs

Draud uzrīdīt suņus

Postby Dagucis » 25 Feb 2013, 15:37

Nezināju, kā lai tā veiksmīgāk nosauc šo aprakstu...
Situācija tāda - vakar vakarā gājām pastaigā ar savu meiteni un vēl vienu mūsu draugu rīzenšnaucera puiku. Mūsu meitene pie saitītes, bet puika bez.
Ejam garām privātmājai, kur sētā divi vilki. Protams, šie tajā sētā mums arī uzrej. Puika aizet līdz vārtiem, bet, momentā tike atsaukts.
Vilki, protams, sētā nenormāli rejās. Pēkšņi dzirdam - varu arī vārtus attaisīt un suņus izlaist. Nav jau pirmā reize, kad šo te no šī paša saimnieka dzirdam.
Tagad jautājums - vai tiešām puika saimniece bija vainīga, ka izraisīja šādu vilka saimnieka reakciju? Cik tad tālu mēs savus suņus pie svešām sētām drīkstam vai nedrīkstam laist? Vai tā saucas privātteritorija? Vai ir kāds likums, kas šo regulē? Un cik šim saimniekam var sanākt lielas nepatikšanas, ja viņš tiešām attaisa vārtus un viņa suņi uzbruktu mūsējiem? Un, ja tas būtu bijis mazs bērns, kas pie viņu sētas pieiet...?
Un apgriezts jautājums - ja mans suns, kas atrodas savā sētā un savā teritorijā, sarej kādu garāmgājēju? Vai grarāmgājējam ir tiesības mani nolamāt par to, ka mans suns ir sarējis uz viņu un viņu nobaidījis?
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Kriste » 25 Feb 2013, 16:20

Es Jūsu vietā uzrakstītu policijā ziņojumu par draudiem, ko šajā gadījumā regulē Krimināllikums. Jo suņu rīdīšanas draudu principā var uzskatīt kā dzīvības draudu. Ja jūs atradāties uz ielas, tad tas ir pašvaldības īpašums, par kuru mājas īpašniekam nav teikšanas. Tavs suns ārpusē no ielas var apriet sētā suni, tas nekādu atbildību no Jūsu puses nerada. Un savukārt suns sētā var apriet cik uziet svešiniekus, tās atkal ir viņa tiesības.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Vendeta » 25 Feb 2013, 16:24

Pēkšņi dzirdam - varu arī vārtus attaisīt un suņus izlaist. Nav jau pirmā reize, kad šo te no šī paša saimnieka dzirdam.
- es tādam saimniekam atgādinātu, ka pastāv MK noteikumi nr.266, kuros stāv rakstīts:

III. Īpašās prasības suņa turēšanai

10. Pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošajā teritorijā:

10.1. suņa īpašnieks vai turētājs nodrošina pilnīgu attiecīgās teritorijas norobežošanu no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas (turpmāk - norobežota teritorija), novēršot iespēju sunim izkļūt no tās;

IX. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumi

51. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir tiesības kopā ar mājas (istabas) dzīvnieku atrasties ārpus mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, ja mājas (istabas) dzīvnieks:

51.1.netraucē sabiedrību un nerada draudus cilvēku drošībai, veselībai un dzīvībai;

51.2.nerada draudus citu dzīvnieku drošībai, veselībai un dzīvībai.

Vai ir kāds likums, kas šo regulē? Un cik šim saimniekam var sanākt lielas nepatikšanas, ja viņš tiešām attaisa vārtus un viņa suņi uzbruktu mūsējiem?
- 53. Ja mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks neievēro šos noteikumus, viņš tiek saukts pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.


Es, piemēram, piefiksētu šī saimnieka adresi un uzrakstītu iesniegumu gan pašvaldības policijai (par draudiem izlaist suņus), gan PVD - lai inspektors atvelk savu pakaļu un pārbauda, vai šie suņi vispār kādreiz ir vakcinēti pret trakumsērgu.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby čība » 25 Feb 2013, 16:29

Dagucis wrote:Nezināju, kā lai tā veiksmīgāk nosauc šo aprakstu...
Situācija tāda - vakar vakarā gājām pastaigā ar savu meiteni un vēl vienu mūsu draugu rīzenšnaucera puiku. Mūsu meitene pie saitītes, bet puika bez.
Ejam garām privātmājai, kur sētā divi vilki. Protams, šie tajā sētā mums arī uzrej. Puika aizet līdz vārtiem, bet, momentā tike atsaukts.
Vilki, protams, sētā nenormāli rejās. Pēkšņi dzirdam - varu arī vārtus attaisīt un suņus izlaist. Nav jau pirmā reize, kad šo te no šī paša saimnieka dzirdam.
Tagad jautājums - vai tiešām puika saimniece bija vainīga, ka izraisīja šādu vilka saimnieka reakciju? Cik tad tālu mēs savus suņus pie svešām sētām drīkstam vai nedrīkstam laist? Vai tā saucas privātteritorija? Vai ir kāds likums, kas šo regulē? Un cik šim saimniekam var sanākt lielas nepatikšanas, ja viņš tiešām attaisa vārtus un viņa suņi uzbruktu mūsējiem? Un, ja tas būtu bijis mazs bērns, kas pie viņu sētas pieiet...?
Un apgriezts jautājums - ja mans suns, kas atrodas savā sētā un savā teritorijā, sarej kādu garāmgājēju? Vai grarāmgājējam ir tiesības mani nolamāt par to, ka mans suns ir sarējis uz viņu un viņu nobaidījis?


Un visu Tavu rakstīto atbilde ir viena - savstarpējā cieņa.


Saimnieks nedrīkst taisīt vaļa vārtus, bet rīzenšnauceri nav īpaša šķirne, kuri drīkstētu staigāt bez pavadas. Es, personīgi, nekad neļauju saviem suņiem līst pie sētām, vienalga pavadā vai bez. Suns var pārlekt 2m kā divus pirkstus apčurāt. Ja suns ir sakaitināts, adrenalīna iespaidā pārlēks krietni vairak. Un kurš vainīgs? Es teiktu, ka tas, kurš kaitina suņus aiz sētas. Un priekš kam to darīt? Jo to drīkst? Es drīkstu Tavam sunim pie auss taisīt skaļus trokšņus, jo likums neaizliedz bļaut svešam sunim ausī? :D

No likuma puses viss ir skaidri un gaiši pateikts - suns pavadā, vietās, kur drīkst bez pavadas nedrīkst traucēt citus. Un privātmājas saimniekam ir jānodrošina, ka viņa suņi netiek laukā.

Nolamāt Tevi var jebkurš :D Bet tas, ka suns aiz sētas rej (ne non-stop) nav likuma pārkāpums.

Es teiktu lai Tu padoma tomēr no tās puses - kā es pret citiem, tā viņi pret mani. Redz, Tev nepatīk, ka kāds tevi nolamā, jo tavs suns rej. Bet tai pat laikā uzskati par normālu, ka rīzens lien pie sētas svešus suņus kaitināt un par nenromālu, ka kāds atļaujas piedraudēt.
Es arī piedraudētu. Bet tas nenozīmē, ka laistu ārā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Dagucis » 25 Feb 2013, 16:44

Savstarpējā cieņa, protams, ir svarīga lieta. Ne par velti suni ņēmu pie siksnas, lai viņai nerodas kārdinājums pieskriet pie sētas "aprunāties" :rej:
Parasti cenšos nedarīt citam to, ko negribu, lai darītu man.
Bet, mūsu pavadonis negāja speciāli kaitināt suņus. Vnk piegāja un apošņāja (var jau būt, ka tā saucas speciala kaitināšana). Ne par velti suns pēc komandas atskrēja atpakaļ pie saimnieces. Pieņemu, ka, ja sētā esošie suņi būtu to uztvēruši mierīgi un bez riešanas, tad neviens nekādus vārtus nedraudētu taisīt vaļā.
Tur saimnieks vispār tāds jūtīgs, jo, vasarā, kad viņiem no sētas apakšas bija izripojusi suņu manta un es, labu gribēdama, to ripināju atpakaļ uz sētas pusi, izskanēja tas pats vēlējums.
Ir mums arī tādi eksemplāri, kuri pasaka, ka pa VIŅA ielu ar suni nedrīkst pārvietoties. Nezināju, ka iela var kādam piederēt... :sajucis:
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Zuzanna » 25 Feb 2013, 16:51

čība wrote:Es arī piedraudētu. Bet tas nenozīmē, ka laistu ārā.

:par:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Zuzanna » 25 Feb 2013, 17:01

Dagucis wrote:Bet, mūsu pavadonis negāja speciāli kaitināt suņus. Vnk piegāja un apošņāja (var jau būt, ka tā saucas speciala kaitināšana).

maniem suņiem šis nozīmē klaju necieņu un jā, arī speciālu kaitināšanu. Kāpēc gan svešam sunim būtu jānāk pie mūsu sētas ošņāties? Un ja godīgi, man ļoti nepatīk cilvēki, kas ļauj saviem suņiem vazāties gar mūsu sētu. Suņi par šādu lietu parasti ārdās un dažbrīd tiešām šķiet, ka ir daži suņu saimnieki, kas speciāli kaitina mūsu suņus, gūstot no tā kādu baudu sev, vai sunim...
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby čība » 25 Feb 2013, 17:02

Dagucis wrote:Savstarpējā cieņa, protams, ir svarīga lieta. Ne par velti suni ņēmu pie siksnas, lai viņai nerodas kārdinājums pieskriet pie sētas "aprunāties" :rej:
Parasti cenšos nedarīt citam to, ko negribu, lai darītu man.
Bet, mūsu pavadonis negāja speciāli kaitināt suņus. Vnk piegāja un apošņāja (var jau būt, ka tā saucas speciala kaitināšana). Ne par velti suns pēc komandas atskrēja atpakaļ pie saimnieces. Pieņemu, ka, ja sētā esošie suņi būtu to uztvēruši mierīgi un bez riešanas, tad neviens nekādus vārtus nedraudētu taisīt vaļā.
Tur saimnieks vispār tāds jūtīgs, jo, vasarā, kad viņiem no sētas apakšas bija izripojusi suņu manta un es, labu gribēdama, to ripināju atpakaļ uz sētas pusi, izskanēja tas pats vēlējums.
Ir mums arī tādi eksemplāri, kuri pasaka, ka pa VIŅA ielu ar suni nedrīkst pārvietoties. Nezināju, ka iela var kādam piederēt... :sajucis:


Nē, iela nevar piederēt. Bet zinot suņu saimniekus kopumā, es nedodu ne pieci, ka rīzens bija pirmais vai pēdējais pie tiem vārtiem. A tad, kad tas ir jau 20 suns dienā, tad paliek vienalga - tīšām, netīšām. Un vēl viens slikts paradums - ļaut pa ielu ejošajiem nočurāt košumkrūmus, atstāt dāvaniņas pie sētas. Un tas zālājs, kas aiz sētas cik tur tos m ir jākopj tam, kam pieder sēta.


Jā, no vienas puses mums ir tiesības iet garām mājām. No otras puses, paši radām nepatiku pret sevi. Tāpēc vismaz es cenšos mājām paiet garam ātri un - cienot tur dzīvojošos suņus.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Demiana » 25 Feb 2013, 17:20

Dagucis wrote:Ir mums arī tādi eksemplāri, kuri pasaka, ka pa VIŅA ielu ar suni nedrīkst pārvietoties. Nezināju, ka iela var kādam piederēt... :sajucis:

Var piederēt privātpersonai domājamā daļa (nevis pašvaldībai piemēram), bet tā domājamā daļa ir "aplikta" ar servitūtām.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Demiana » 25 Feb 2013, 17:23

Zuzanna wrote:
Dagucis wrote:Bet, mūsu pavadonis negāja speciāli kaitināt suņus. Vnk piegāja un apošņāja (var jau būt, ka tā saucas speciala kaitināšana).

maniem suņiem šis nozīmē klaju necieņu un jā, arī speciālu kaitināšanu. Kāpēc gan svešam sunim būtu jānāk pie mūsu sētas ošņāties? Un ja godīgi, man ļoti nepatīk cilvēki, kas ļauj saviem suņiem vazāties gar mūsu sētu. Suņi par šādu lietu parasti ārdās un dažbrīd tiešām šķiet, ka ir daži suņu saimnieki, kas speciāli kaitina mūsu suņus, gūstot no tā kādu baudu sev, vai sunim...

+100
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby maksis » 25 Feb 2013, 19:28

Es neļauju saviem suņiem iet pie sētām, aiz kurām ir citi suņi, pastaigas laikā. Tas ir pilnīgi normāli, ka tie suņi to uztver kā savas teritorijas apdraudējumu un izaicinājumu. Uzskatu šo par cieņas/necieņas jautājumu no garāmejošo suņu saimnieku puses. Man ir gadījies iet ārā no mājas un aizrādīt, ka sēta ir mans privātīpašums un es neļaušu jaunkundzes sunim to ap*īzt. Konkrētais gadījums vispār mani šokēja tieši no attieksmes viedokļa - cik ļoti cilvēks neciena citus suņus un viņu saimniekus, ja ļauj savējam vnk stāvēt un *īzt acīs aiz sētas trakojošiem pagalma suņiem... Un, jā, es pilnīgi saprotu savējos, kas tādā situācijā trakoja.
No otras puses - uzskatu par tērētiem tos suņu saimniekus, kas brauc augumā cilvēkiem, kas iet garām pa ielu, ar vai bez suņiem, velosipēdiem utt., utml.. Ja viņi speciāli nelien tieši pie sētas, nekaitina suņus utt., tā ir mājas saimnieka problēma, ka viņa suņi uzvelkas.
Resp., kopsavilkumā piekrītu tiem, kas saka - viss ir savstarpējas cieņas jautājums.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Ligita555 » 25 Feb 2013, 19:41

Mums te ir tādi eksemplāri (suņu saimnieki),kuri speciāli palaiž suni no pavadas pienākot pie mūsu sētas ,manējie protams iekšpusē ārdās,uz manu aizrādījumu vien atbildēja "vai tad man esot žēl ,ka viņu sunīts gar sētu paskraida"un ja vēl gad;as suņu puika ,tad toč kā maksis saka čurā burtiski maniem suņiem acīs ,un ne jau vienu reizi vien :aizsvilstas:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby kenventaki » 25 Feb 2013, 19:48

maksis wrote:Es neļauju saviem suņiem iet pie sētām, aiz kurām ir citi suņi, pastaigas laikā. Tas ir pilnīgi normāli, ka tie suņi to uztver kā savas teritorijas apdraudējumu un izaicinājumu. Uzskatu šo par cieņas/necieņas jautājumu no garāmejošo suņu saimnieku puses. Man ir gadījies iet ārā no mājas un aizrādīt, ka sēta ir mans privātīpašums un es neļaušu jaunkundzes sunim to ap*īzt. Konkrētais gadījums vispār mani šokēja tieši no attieksmes viedokļa - cik ļoti cilvēks neciena citus suņus un viņu saimniekus, ja ļauj savējam vnk stāvēt un *īzt acīs aiz sētas trakojošiem pagalma suņiem... Un, jā, es pilnīgi saprotu savējos, kas tādā situācijā trakoja.
No otras puses - uzskatu par tērētiem tos suņu saimniekus, kas brauc augumā cilvēkiem, kas iet garām pa ielu, ar vai bez suņiem, velosipēdiem utt., utml.. Ja viņi speciāli nelien tieši pie sētas, nekaitina suņus utt., tā ir mājas saimnieka problēma, ka viņa suņi uzvelkas.
Resp., kopsavilkumā piekrītu tiem, kas saka - viss ir savstarpējas cieņas jautājums.


maksis :labipadarits:
p.s.
IX. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumi
daži punktiņi :)
52.1. nodrošināt, lai mājas (istabas) dzīvnieks netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus;- mani traucē brīvi palaistie suņi kuri drasē gar sētu kaitinot manus dzīvniekus
52.3. apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus; cik ir to kuri savāc? katru pavasari vācu nevainīgi vaļā palaisto sunīšu zeltus , ir gan daži kuri pēc maniem vairāk kārtējiem ''uzbrukumiem'' ja gadās tiešām savāc :D es nemaz nerunāju par nabaga pilsētniekiem kam katru pavasari jānoraugās zem logiem uz tām pavasara šausmām ..... nu tas tā atkāpīte
u.t.t.
:kanepe:
http://www.kenventaki.lv
owner Ramona Kārkliņa
User avatar
kenventaki
Puppy
Puppy
 
Posts: 140
Joined: 19 Jan 2011, 17:54
Location: kennel''Kenventaki''. Smēķēšana nodara ļaunumu Jūsu veselībai !!!

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Linda B. » 25 Feb 2013, 20:17

Ir,ir šitādi.Vēl šajās brīvdienās,kad ciemojāmies pie omes mazliet patālāki kaimiņi,kas bija izveduši savus suņus pastaigā izdomāja,ka būs forši pielaist savējos pie žoga un paskatīties kā viņi cenšās viens otram caur žogu iekost.Redz,ka neviena no pusēm galīgi nav noskaņota uz kaut kādu draudzēšanos,bet stāv skatās, kā viņi tur ārdās,rej un baksta ar purniem žogā, un smaida.Būtu vismaz tie viņu suņi draudzīgi neko vēl neteiktu,bet tie suņi manus ieraugot jau rēja.
Un jā ir diezgan pretīgi,ka kāds ir pielaidis savu kobeli pie žoga,tas konstatējis,ka aiz tā ir 3 kuces un paceļ uz viņām kāju.Man nesagādā baudu mazgāt apmīztus suņus.Kobelim tā urīna smaka nebūt nav patīkama.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby NARDICUM » 25 Feb 2013, 22:54

Es izlasīju startpostu, kad tam nebija neviena komentāra, un sākumā nolēmu paklusēt.
Lai gan mani dzīves uzskati visbiežāk ir izteikti pretēji čības uzskatiem :sarkstosa: , šeit nu mūsu viedokļi sakrīt :jaa:
Ir patiešām tāda sajūta, ka vienam-otram patīk kaitināt sētas suņus, palaižot savu suni pie svešas sētas :pilnmeness: :aizsvilstas: , un , kā jau te augstāk minēja, ja tas ir n-taissuns pa dienu, tad... tas besī! :velnins: :velnins: :velnins:
Man sēta ar pamatiem visā perimetrā un ar ķieģeļu stabiņiem jau ir 45 grādu leņķī gandrīz, jo 3 gab. 50+ kg vidusāzieši lec virsū, kad šādi nepieskatīti suņi viņus kaitina!
Vajag cienīt citus, tad arī Tevi cienīs :roze:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Ezis » 25 Feb 2013, 23:47

Man ir 5 suņi un lai cik dīvaini tas nebūtu, viņi arī reizēm skraida pagalmā :tikainesaki: un žogs man ir stipri garāks par vidējo. Bet tas ko jūs te rakstāt gan man šķiet... Man nekad nebija ienācis prātā pieprasīt, lai cilvēki ar garām ejošiem suņiem iespringtu tāpēc, ka mani neaudzinātie ārdās pagalmā. Es tādos brīžos vairāk skatos, lai mani tiešām nepārplēš pār žogu, mēģinu viņus savākt, cik nu tas ir iespējams.
Ok, ok, es nedzīvoju blīvi apdzīvotā miestā un suņi ar saimniekiem te daudz nepastaigājās (toties bez saimniekiem gan šad un tad). Varbūt tas ir mana nelielā šoka iemesls? :neparliecinats:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby zukins » 26 Feb 2013, 08:05

Padalīšos es arī :) No sētas iekšpuses es uzskatu, ka tā ir mana problēma, ka mani suņi ārdās uz ārpusē esošajiem suņiem, parasti cenšos atsaukt, lai neplosās. Tajā pašā laikā, kad esam sētai otrā pusē, respektīvi pastaigā ejam gar citām mājām mani suņi ir vai nu pie pavadām un pie sētām netiek laisti, vai arī tiek atsaukti, ja dodas pētīt svešas sētas - netiek ļauts iet un ošņāties gar svešām sētām. Pirmkārt tāpēc, ka man nepatīk, ka gar manu sētu "vazājas", otrkārt negribu kaitināt svešus suņus, turklāt tie suņi manā rajonā tādi, ka es priecājos, ka viņi ir sētai otrā pusē un man nudien negribētos, lai kāds no viņiem satraukumā pārlec pāri sētai vai noraujas no ķēdes (un jā,tos indivīdus kas manā rajonā, es tiešām labprātāk redzu pie ķēdes, nevis brīvi staigājam pa savu teritoriju vai ārpus. Pirms nedēļas kā reiz viens pastaigā izvestais uzbruka manām meičām un saimnieks maigi izsakoties viņu nespēja kontrolēt).
Tiesa, gar manu māju arī neko daudz cilvēki nevazājas. Mana lielākā problēma ir tieši mani kaimiņi, kuru 2 a la kaukāzietis ar sanbernāru suņi to vien dara, kā vaktē manu teritoriju un kolīdz ierauga mani, vai vēl trakāk, manus suņus, tā iekaras žogā, kurš jau ir deformējies un es ar bažām skatos, cik ilgi vēl izturēs. Agrāk šie bija pie ķēdēm, tagad brīvi sargā teritoriju - godīgi, man viņi labāk "patika" pie ķēdēm. Šādā situācijā - jau ilgtermiņā - gribās nožmiegt kaimiņus, kuriem par to, ka viņiem ir absolūti vienalga, ka viņu suņi ārdās uz manējiem un plēs žogu apdraudot mani un manus suņus.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby Sisija » 26 Feb 2013, 08:27

Ezis , varu tikai piekrist.
Man Laxmi pilnīgi ignorē tos rejošos un rēcošos suņus, kuri plosās aiz žoga, kad ejam kādam no tiem garām. Bet es katreiz saspringstu, ka iznāk iet garām tādam "monstram", kurš otrpus žoga ārdās kā nenormāls un reizēm šķiet, ka, vai nu izgāzīt to žogu, vai pārleks tam pāri. Es neredzu pilnīgi nekādu iemeslu, lai tur neietu, ja man tur ir jāiet. Un lai vēl kāds man piedraudētu, ka tur nedrīkstu iet... Nu piedodiet :aizsvilstas:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby NARDICUM » 26 Feb 2013, 08:35

Ezis
Bet par ko tad mēs te visi rakstam, ja ne par to pašu, par ko Tu? :jaut:
Nav runa par to, par galīgo marazmātiju ka neļaut staigāt gar žogu pa ielu, runa ir par savstarpējo cieņu! Man pat prātā neienāks pataigas laikā laist manus suņus šiverēt gar svešiem žogiem. Un nav jau tā, ka tie suņi, kas aiz žoga rej,ir neaudzināti, tā ir normāla suņa normāla uzvedība. Un nav runa arī par to, ka pārlēks, sakausies utt., runa ir par elementāru pieklājību!
Žogs vispār ir ļoti savdabīgs un svarīgs elements suņa dzīvē, par žogu, manuprāt, vissaprotamāk un pareizāk ir uzrakstījis Lorencs :roze:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Draud uzrīdīt suņus

Postby čība » 26 Feb 2013, 08:50

Ja suns bļaustās uz vienkārši garāmejošiem cilvēkiem, suņiem, velosipēdistiem - tā ir neaudzinātība. Protams. Kaut gan arī atkarīgs, no vietas, kur dzīvo. Jo, ja garāmgājēji ir reta parādība, tas tikai normāli, ka suns to uzskata par apdraudējumu.
Bet - ne vienmēr tie ir vienkārši garāmgājēji un diemžēl lielākoties suņu saimnieki ir nepieklājīgi. Jā, es savu suni apsaukšu, ja viņa ries uz vienkāršu garāmgājēju (viņa gan uz tādiem nerej). Bet neapsaukšu, ja ries uz suni, kurš atstāj dāvaniņu pie maniem vārtiem un tādu vēl aiziešu nolamāt.

Vai tad te kāds runā, ka ir normāli, ka suns aiz sētas ārdās bez iemesla?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests