Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

All About Dogs

Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 10 Mar 2013, 21:30

http://www.delfi.lv/news/national/polit ... d=43131802
Nu ko, šis man liekas bīstams teātris kā izpatikt vēlētājiem.
Suņi un kaķi taču var saēsties gan to indi, gan saindētos grauzējus.
Vajadzēs stingri uzmanīt savus mīluļus.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby seila » 10 Mar 2013, 22:42

:sajucis: Manuprāt šāda rīcība tikai sadarīs vairāk problēmu, pirmkārt grauzēji sāks pastiprināti vairoties, iznīdēti netiks, bet kaķi, kuri tos medīs un tiks pie indes, tie nu gan cietīs, tas pats protams attiecās uz suņiem...
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby gabra » 10 Mar 2013, 22:50

... :kanepe: :kanepe: un arī uz maziem bērniem, kas bāž mutē visu, ko atrod...
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Kriste » 10 Mar 2013, 22:53

A es teiktu izcils pirmsvēlēšanu plāns, četri zaķi ar vienu šāvienu - nav žurku, nav kļainojošu suņu un kaķu un nav bomžu!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Laura » 11 Mar 2013, 00:13

Paklau - man tāds glupš jautājums - ja augšas nespēj, vai mēs kā apakšas (resp. suņinieki parastie) varam sadoties rokās un iziet ielās? Un pateikt, ka šāda indēšana ir buļļasūds? (Teorētiski es Rēzijai jau varu kapavietu pasūtīt, ja kaut kas tāds notiek)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Sympathy » 11 Mar 2013, 00:20

Laura wrote:Paklau - man tāds glupš jautājums - ja augšas nespēj, vai mēs kā apakšas (resp. suņinieki parastie) varam sadoties rokās un iziet ielās? Un pateikt, ka šāda indēšana ir buļļasūds? (Teorētiski es Rēzijai jau varu kapavietu pasūtīt, ja kaut kas tāds notiek)

Es domāju ka tā budu ļoti laba ideja, bet vai tas ko līdzēs.. bet nu meiģināts nav zaudēts ! :ninja:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 11 Mar 2013, 09:20

kāpēc lai suns pēkšņi ēstu rūgtu vasku?

vismaz privātpersonām tirgotās peļu/žurku indes suņi un kaķi neēd, putni gan.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Zeva2 » 11 Mar 2013, 09:41

kādam naudu savajadzējās, sākumā bija nauda vajadzīga kaķu māju ierīkošanai -dabūja -iztērēja ,Vajag atkal ,tik tagad indēsim visu ko var žurkas ,peles ,blusas, utt
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 11 Mar 2013, 09:55

Zeva2 wrote:kādam naudu savajadzējās, sākumā bija nauda vajadzīga kaķu māju ierīkošanai -dabūja -iztērēja ,Vajag atkal ,tik tagad indēsim visu ko var žurkas ,peles ,blusas, utt

kaķu mājās - murgainākais, ko tas Maskavas pakalpiņš ir ieviesis. varbūt ieviešam arī žurku, peļu un blakšu mājas?

lai gan jāatdzīst, ka Strasbūrā patiltē barot ūdensžurkas vai nūtrijas (kaut kas žurkai līdzīgs neliela kaķa izmērā) un parastās žurkas ir visnotaļ izklaidējoši :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 11 Mar 2013, 12:26

peecis wrote:kāpēc lai suns pēkšņi ēstu rūgtu vasku?

vismaz privātpersonām tirgotās peļu/žurku indes suņi un kaķi neēd, putni gan.

Un kāpēc lai neēstu? Pat ja pastāv maza iespēja- ja apēd, tad ir ļoti bēdīgi...pat ja izdzīvo, tad tas iedragā veselību...mums viens suns sen atpakaļ aizgāja dēļ indes. Es mūžam atcerēšos to murgu- kā sunim pa muti, degunu, ausīm tecēja asinis..kā viņam pārlēja asinis, bet viņš tāpat nomira.
Un vēl pastāv iespēja apēst vai vismaz pagarošot saindētos grauzējus..suņiem maita patīk. Bet kaķi ķers saindētos grauzējus...
Un arī suņi var viegli noķert saindētos gausos grauzējus..
Es arī esmu par kaut kādu rīcību, tikai nenāk prātā vēl- kādu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Laura » 11 Mar 2013, 12:29

Pašu indi, ja tā nebūs iesaiņota desās vai kaut vai baltmaizē, Rēzija neēdīs, bet žurku varētu labprāt pamedīt. Tāpat kā jebko citu, kas ir mazāks par viņu pašu un skrien.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 11 Mar 2013, 12:38

Laura wrote:Pašu indi, ja tā nebūs iesaiņota desās vai kaut vai baltmaizē, Rēzija neēdīs, bet žurku varētu labprāt pamedīt. Tāpat kā jebko citu, kas ir mazāks par viņu pašu un skrien.

Vienīgi varētu būt arī tā, ka tādu lēnīgu mirstošu radību vairs neuztvers kā medījumu.
Viss, kas bēg, ir medījums, bet, ja medījums nekustas, varbūt tas nav interesants.
..
p.s man vispār žēl arī to žurku un peļu, jo miršana no indes ir šausmīga. Ko viņas tik sliktu dara? Un jebkurā gadījumā tās palīdz iztikt izmestiem kaķiem, suņiem. Vai tad ir dzirdēts, ka šie grauzēji pēdējā laikā izplatītu kādas slimības? Un žurkas vispār ir kā sanitāri, kas ēd arī maitu, ēdiena atliekas, tos pašus tarakānus arī nesmādē.
Šis man liekas gadījums, kad ļaunprātīgi (mēģinot izpatikt vēlētājiem) tiek izjaukts dabiskais līdzsvars.
Jo katrs organisms ieņem to nišu, kāda dabā ir brīva, un kaut ko lietderīgu tajā nišā arī veic.
Mēs nezinām, kādas būs sekas, ja notiks šāda iejaukšanās. Vismaz tā man šķiet.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Laura » 11 Mar 2013, 12:44

Nu nezinu, cik ļoti vajadzētu just līdzi mirstošām žurkām, ņemot vērā to slimību buķeti, ko viņas pārnēsā. Un ātrumu, ar kādu viņas vairojas. Un to, ka neviens normāls kaķis viņas nemedī.

P.S. Rēzijai grauzēja kustības ātrums nav būtisks. Pat visnotaļ kuslās jūrascūciņas tiek uzskatītas par labu ēdienu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby peecis » 11 Mar 2013, 12:45

wolf-eyes wrote:
peecis wrote:kāpēc lai suns pēkšņi ēstu rūgtu vasku?

vismaz privātpersonām tirgotās peļu/žurku indes suņi un kaķi neēd, putni gan.

Un kāpēc lai neēstu? Pat ja pastāv maza iespēja- ja apēd, tad ir ļoti bēdīgi...pat ja izdzīvo, tad tas iedragā veselību...mums viens suns sen atpakaļ aizgāja dēļ indes. Es mūžam atcerēšos to murgu- kā sunim pa muti, degunu, ausīm tecēja asinis..kā viņam pārlēja asinis, bet viņš tāpat nomira.
Un vēl pastāv iespēja apēst vai vismaz pagarošot saindētos grauzējus..suņiem maita patīk. Bet kaķi ķers saindētos grauzējus...
Un arī suņi var viegli noķert saindētos gausos grauzējus..
Es arī esmu par kaut kādu rīcību, tikai nenāk prātā vēl- kādu.


Tu, cik saprotu, dzīvo ārpus pilsētas, tur vispār nevajadzētu būt problēmām - savā saimniecībā indē ko grib (ar atļautajām indēm) un svešiem dzīvniekiem nav jāskraida pa pagalmiem un jāgrauž svešas žurkas. Ziemā sniegā žurku ceļus starp ēkām var smuki svaigā sniegā redzēt, šķiet ka tās pie kaimiņiem īpaši bieži neskraida.

Pilsētā varbūt arī ir iespēja, ka kāds saindēts grauzējs ieskrien Tavā teritorijā, kur to noķer kāds pagalmā dzīvojošs dzīvnieks.
Līdz ar lielo aukstumu, man mājā parādijās grauzēji un ~kilogramu suņa pārtikas aizstiepa, tāpēc man uz tiem ir naids :D

izlasīju jau nākamo ziņu - varbūt sākam aizstāvēt arī blaktis, tarakānus un cērmes? :aizsvilstas:
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby seila » 11 Mar 2013, 12:50

Es jau arī domāju, ka, ja gadījumā žurkas pazudīs - tas radīs kādas citas problēmas... viss iet ķēdītē. Kāpēc gan kaķi neēd žurkas? Ēd gan, agrāk dzīvojām Pļavniekos, kur pie māju pagrabiem kaķu bija ka raibs gar acīm un viņi ķēra, ēda - bieži bija redzami skati, ka kaķis ar peli, žurku vai balodi skrien. Tātad gan pats paēd, gan grauzēj skaitu paretina. Bet tagad centrā dzīvojot piemēram daudzīvokļa nama pagalmā ir redzētas milzīgas žurkas, kuras nemaz nebaidās no cilvēkiem, dienas laikā staigājās savā nodabā - kas liek domāt, ka ir par daudz savairojušās, jo šeit arī neredzās kā kaķi kādu ķertu, bet atkal citās sētās - cik ir iets un skatīts pastaigājoties ar suņiem - ķer gan.
Tāpēc es tomēr esmu pret indēšanu, jo cietīs ne tikai žurkas...
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby maksis » 11 Mar 2013, 12:55

Esmu pret žurku indēšanu, jo tas pakārtoti iznīcina arī to dabiskos ienaidniekus, kas noķer šādu saindētu žurku un arī iet bojā. Resp., kārtējais variants, kad kopā ar netīro ūdeni no vanniņas izlej arī bērnu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby Laura » 11 Mar 2013, 12:55

Mūsu superīgajā mikrorajonā neviens miskastnieks nekādu žurku neķers, jo te ir pārāk daudz tantuku, kas tos kaķus pie teju katras mājas baro. No tā dzīvo 3 (!!!) vietējie zooveikali. Un tie suņi, kas atklājuši, ka sēdēšana ar sērīgām acīm pie gaļas veikala dod zināmu rezultātu, izskatās diezgan labi nobarojušies.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby maksis » 11 Mar 2013, 12:56

seila wrote:Kāpēc gan kaķi neēd žurkas? Ēd gan.

Protams, ka ēd. Kad dzīvoju Zolitūdē, arī redzēju kā kaķi žurkas medī.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 11 Mar 2013, 13:00

peecis wrote:
izlasīju jau nākamo ziņu - varbūt sākam aizstāvēt arī blaktis, tarakānus un cērmes? :aizsvilstas:

Jā,es jūtu līdzi saindētai žurkai, kura mirst no indes. Mirst lēni, sasprāgst visi asinsvadi, notiek asinsizplūdumi visos orgnānos un asinis nāk pa acīm, ausīm- tas viss ar milzīgām sāpēm. Man bērnībā bijušas žurkas- zinu, cik gudri dzīvnieki tie ir un cik mīļi, ja pieradina.
Un jūtu līdzi arī tev, ka tev nav šādu izjūtu.
Tas gan nenozīmē, ka esmu pret žurku apkarošanu, ja jau reiz tās pārnēsā slimības(tiešāmdomāju, ka sakarā ar suņu, kaķu vakcināciju tās ir praktiski izskaustas; tā nav ja?) vai ir pārāk savairojušās, tikai- ne šādā veidā.
Tad jau ar slazdiem, kur ātri nosit. Vai kā citādi, nevis ar indi.
Un tā inde patiešām nesīs daudz nelaimju arī kaķiem, suņiem.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rīgā plāno indēt grauzējus izliekot indi

Postby wolf-eyes » 11 Mar 2013, 13:02

maksis wrote: Resp., kārtējais variants, kad kopā ar netīro ūdeni no vanniņas izlej arī bērnu.

Tieši tā arī man tas izskatās.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron